Tolnai Népújság, 2001. március (12. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-21 / 67. szám

U 2001. MÁRCIUS 21., SZERDA SPORT Tolnai Népújság - 11. oldal Közepessel is fölényesen Hullámvölgyben az FKSE: újabb szekszárdi vereség Az NB Il-es bajnokság Dél­nyugati csoportjában a bony­hádi hölgyek ezúttal mérsé­keltebb produkcióval is kétvállra fektették riválisu­kat. Kosárlabda Bonyhádi KSE- Dunaújváros 90-48 (24-13,22-14,23-9,21-12). Nők. Bonyhád, 50 néző. V: Kovács, Reisz. Bonyhád: Kniesz (17/6), Hambrik Csorvásy (24/6), Szabó N. (12/6), Nagy (10), Hegyi (4). Csere: Tolnai (2), Calabach (-), Szabó D. (15), Nász (-), Szikszai (6). Edző: Harsányi Mária. A tartalékos vendégek ellen ne­hezen lendült játékba a hazai csa­pat, sok hibával játszott, s csak a negyed végére tudott előnyt sze­rezni. A második tíz perc hasonló „kínlódást” hozott, sem védeke­zésben, sem támadásban nem re­mekeltek a bonyhádiak, nem ta­lálták a ritmust. A nagyszünetet követően feljavultak a völgységi- ek védekezése, és ponterősebb tá­madójátékkal a negyed végére alaposan elhúztak. Az utolsó peri­ódusban még tovább nőtt a kü­lönbség, a hazaiaknál mindenki játéklehetőséget kapott, végül kö­zepes teljesítménnyel is fölényes győzelmet aratott a bonyhádi csa­pat. Kitűnt: Szabó D„ Kniesz. Siókosár UK-Marley FKSE Szekszárd 84-78 (22-23, 20-15, 19-25, 23-15). Férfiak. Siófok, 100 néző. V: Parádi, Kollár J. Szekszárd: Do­rogi (11/3), Tunczinger (20/15), Kaveczki (15), Szűcs (15/3), Sza­bó (-). Csere: Farkas 4), Talabos (2), Mandulás (3), Beák (8). Edző: Murvai Árpád. Kiegyensúlyozott játékkal kez­dődött a találkozó, látványos élve­zetes kosárlabdát mutatott be mindkét csapat. Tunczinger és Szűcs tripláival a 6. percben ki­lencpontos előnyt szereztek a szekszárdiak, azonban ez inkább a vendégeket zavarta meg, így a periódus végére minimálisra csökkent a különbség. A második negyedet enyhe hazai fölény jelle­mezte, Földesi és Kovács Zs. ve­zérletével a szünetig fordítottak a Balaton-partiak. A vendégek sű­rűn cseréltek, de a néhány percre pályára kerülő játékosok nem tud­tak maradandót alkotni. Jót tett a szünetbeli fejmosás a vendégeknek, hiszen Tunczinge- rék egy percen belül visszavették a vezetést (42-44). A 27. percben aztán már ismét a Siófoknál volt az előny, de ehhez a mérsékelt szekszárdi védekezés is kellett. Szerencsére Kaveczki lelkesedése pontokban is megnyilvánult, s az utolsó negyedre ismét vendég­előnnyel fordultak a csapatok. A siófokiak gyorsan egyenlítettek, majd a négy hibája miatt pihenő Szűcs és a kipontozódás sorsára jutott Dorogi hiányát megérezve megzavarodtak a Marley játéko­sai, s a rövid időre visszavett veze­tést (66-67) követően tíz pontot kaptak válasz nélkül. Ezzel tulaj­donképpen el is dőlt a mérkőzés, bár lehetőségek még adódtak a felzárkózásra, az elkapkodott tá­madások miatt a dobások rendre célt tévesztettek. Az utolsó négy mérkőzéséből hármat elvesztő FKSE játékosá­nak és szakvezetőinek el kell gon­dolkodni a történteken, és meg kell találni a kivezető utat a hul­lámvölgyből, hisz erre minden adottságuk megvan. Jók: Kaveczki, Szűcs, Tunczinger. ___________________________(SÓLYOMVÁRI) DÖ NTETLEN A RANGADÓN. Az FC Porto a 90. percben egyenlí­tett a vendég Sporting ellen a portugál labdarúgó-bajnokság 25. for­dulójában lejátszott rangadón (2-2). Képünkön a csíkos mezes Joao Pinto, a Sporting középpályása harcol a labdáért Paredes-szel. A por­tugál bajnokságban a Boavista (55 pont) vezet a Sporting (49) és Fe­hér Miklós csapata, a Braga (47) előtt, míg a Porto (46) jelenleg á ne­gyedik_______________________________________________■ Wi ttinger érmei a fővárosból Párosban ezüst-, egyéniben bronzérmes a tolnaiak fiatalja Pontosan céloztak a varsádi íjászok Íjászat Asztalitenisz Egyéniben harmadik, párosban második helyen végzett a hétvé­gén megrendezett Budapest Baj­nokságon Wittinger Judit. A Fastron AC Tolna ifjúsági korú asztaliteniszezője párosban a Postás-Matáv színeiben szereplő Mátrai Alexandrával állt asztal­hoz, s egészen a fináléig menetelt, ahol azonban a statisztikás Nyitrai-Mura kettős legyőzte őket. Wittinger egyéniben is jól sze­repelt, a négy közé jutásért Né­meth Ágnest verte, ám a fináléért vívott összecsapáson a KSI színei­ben versenyző kínai Li-Bin ke­mény falatnak bizonyult számára. Németh Zoltán tanítványa ugyan jól tartotta magát - az első szettet 25:23-ra, mig a döntő játszmát 21:19-re veszítette el -, ám a kriti­kus pillanatokban a kínai hölgy jobban koncentrált, így Wittinger nem került a fináléba. Wittinger Judit mindkét számban érmet szerzett a Budapest Bajnokságon FOTÓI BAKÓ JENŐ »iSütterRv. Búfelejtő simontomyai siker Száguldó Tamási: ezúttal Pécsett nyert a hét forduló óta veretlen Dravecz-leányság Az NB H-es bajnokság Délnyugati csoportjában minkét női együttesünk győzelemmel folytatta szereplését, míg a férfiak­nál a Simontomya Barcson feledtette múlt heti hazai kisiklását. Kézilabda Barcs-Simontomyai TC 29-39 (12-25) Férfiak. Barcs, 100 néző. V: Dosz- poth, Kovács. STC: Pech- Ányos 6, Boros 8, Teimel L. 2, Teimel J. 5, Varga 12, Lampert 2. Csere: Bo­kor, Farkas (kapusok), Kilvinger 2, Cserháti 2, Papp. Játékos-edző: Teimel Lajos. Nagy lendülettel kezdett az STC, az 5. percben 4-0-ás, negyed­óra elteltével pedig már 12-5-ös vendég vezetést mutatott az ered­ményjelző. A rendkívül eredmé­nyes Varga mellett Boros és Ányos is rendre eredményesnek bizo­nyult, így már az első játékrészben eldőlt a találkozó. A második fél­időben Teimel edző főleg a fiatalo­kat szerepeltette - Kilvinger és Cserháti egyaránt kétszer mattolta a hazaiak kapusát - ám a vendégek sikere nem forgott veszélyben. Az STC az előző fordulóban elszenve­dett váratlan hazai vereségét ma­gabiztos győzelemmel feledtette. Jók: Varga, Boros, Ányos. VARBA LÁSZLÓ Dombóvár KSK- Harkány SE 18-19 (7-8) Férfiak. Dombóvár, 150 néző. V: Bohár, Horváth. Dombóvár: Mol­nár- Forgács 1, Pajcsics 4, Zörgő 5, Kézsmárky 5, Drüszler 1, Csányi 1. Csere: Papp, Szőke (ka­pusok), Feuerstein, Babulják 1, Mayer, Heidt, Glaub. Edző: Kővá­ri Tamás. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindkét gár­da keményen és jól védekezett, amit bizonyít a 7-8-as félidei ered­mény is. A második játékrészben a vendégcsapat három góllal elhú­zott, a félidő 23. percében 18 gól­nál tartott a Harkány együttese. A folytatásban magára tálát a Dom­bóvár, ám a játékrész végéig zsi­nórban dobott hat gólja sem volt elegendő a döntetlen kiharcolásá­hoz. Az erőnlétileg jobb hazai együttes otthon tarthatta volna a két pontot. Küzdeni tudásból jeles­re vizsgázott a hazai gárda. Jók: Zörgő, Csányi. -pt­Ifjúságiak: Barcs-Simontomya 31-38, Dombóvár-Harkány 29-20. Térni SE Pécs- Tamási KC 26-28 (9-16) Nők. Pécs, 50 néző. V: Nagyvi- zeli, Szabó. Tamási: Siklósi- Grú- ber 3, Kondor V. 9, Szabó Bakos 3, Varga Nikolett 9, Filótás 2, Kon­dor B. 2. Csere: Keller (kapus), Agócs Adrienn, Agócs Anett, Var­ga Noémi, Jurasits, Herr, Siklós. Edző: Dravecz Károly. A hazai csapat szerezte meg a vezetést, ám a találkozó hátralévő részében már végig a vendégeknél volt az előny. A Tamási gyorsan magához ragadta az irányítást, és formás támadásainak, valamint ki­tűnően védő kapusának, Siklósi­nak köszönhetően már az első já­tékrészben tetemes előnyre tett szert. Fordulás után a hazaiak ag­resszív védőmunkája meglepte ugyan a tamási lányokat, ám a Tol­na megyeiek győzelme egyetlen percig sem forgott veszélyben. A Tamásinak egy félidőnyi remek já­ték is elég volt az idegenbeli győze­lemhez. Jók: Siklósi, Kondor V., Varga Nikolett, Szabó Bakos. DRAVECZ KÁROLY Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd-Csurgó 25-22 (10-10) Nők. Szekszárd, 50 néző. V: Mi­ke, Rumpler. UKSE: Gödrei- Die­nes, Németh 8, Miklós 5, Nagy 3, Vaszari 3, Kovács 6. Csere: Weit- ner, Bősz. Edző: Rácz József, Var­ga Jenő. A hazaiak kezdték a gólgyártást, majd a vendégek percei következ­tek. Az UKSE 14 perces góltalansá- gát a Csurgó kíméletlenül büntet­te, így negyed óra elteltével maga­biztosan vezetett a vendégcsapat (1-6). Időkérést követően rendezte sorait a Szekszárd, s a serdülő-vá­logatott Miklós Zsanett vezérleté­vel a játékrész végére egyenlítettek a vendéglátók. Szünet után a haza­iak kezdtek jobban, s gyorsan át­vették a vezetést, amit a kitűnően védő Gödreinek köszönhetően a találkozó lefújásáig sikerült is megtartaniuk. A második félidő­ben védekezésben és támadásban is alaposan feljavuló szekszárdiak megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Gödrei, Miklós, Németh, Ko­vács, Nagy. Ifjúságiak: Szekszárd-Csurgó 32-26. ■ A közelmúltban ötödik alkalom­mal szerepelt hazai versenyen a Varsádi Czikk-Halas íjász Klub. Fóton nyolc varsádi sportoló kö­zül heten értek el helyezést. Az irányzékos reflex kategóriában Dörmer Csaba első, Söre Ferenc második lett, harmadik helyen végzett a női vadászreflex kategó­riában Lovász Gabriella, az ifjúsá­gi tradicionális kategóriában Kátyor Károly, az irányzékos ref­lex, illetve a vadászreflex kategó­riában Dudás István, valamint Sö­re Géza. A tradicionális osztály­ban György Nándor negyedik­ként zárt. ❖ Tolna megye első íjászbíróit avat­ták fel a közelmúltban Budapes­ten a Magyar íjászszövetségben. Országos bírói minősítést szerzett Agg Kálmán, Balogh László, Bódis Csaba, Müller József és Strohmayer Péter, míg Major An­tal és Tolna megye első női íjász- bírája, Horváth Györgyi mindjárt másodosztályú minősítést kapott kiemelkedő vizsgájáért. Az „újon­cok” a paksi Regionális Bajnoksá­gon, majd Szekszárdon, a húsvéti Alisca Extrém-kupán debütálnak. Taktikai edzés Labdarúgás Bicskei Bertalan szövetségi ka­pitány kedd délelőtt taktikai edzést tartott a Litvánia elleni szombati világbajnoki selejtező­re készülő magyar válogatott tagjainak. A játékosok három csoportban edzettek: külön gya­koroltak a védők, a középpályá­sok és a támadók. Délután fél öt­től a kerettagok egymás közötti kétkapus játékban alkalmazták a délelőtt „tanultakat”. A keret­ben mindenki egészséges, a lét­szám délután vált teljessé, ami­kor megérkezett Izraelből Hal­mai Gábor, a Hapoel Tel-Aviv középpályása is. ____________■ Tot ótippek A Tolnai Népújság tippjei a totó 12. heti szelvényén , szereplő mérkőzésekre: 1. Magyarország-Litvánia 1 2. Románia-Olaszország 2 3. Jugoszlávia-Svájc 1 4. Oroszország-Szlovénia 1 5. Bulgária-Izland 1 6. Észak-írország-Csehország 2 7. Törökország-Szlovákia 1 8. Norvégia-Lengyelország 1 9. Skócia-Belgium x 10. Bosznia-Herc.-Ausztria x 11. Anglia-Finnország 1 12. Pistoiese-Cagliari x 13. Ravenna-Treviso x Pluszmérkőzés 14. Ciprus-írország 2 Ralf Schumi megtörné bátyja sorozatát Forma-1 „A Ferrari nagyon erősnek tű­nik, de senki sem verhetetlen. Mindent megteszünk a további javulásért, s majd meglátjuk, hogy ez mire lesz elég. Minden­esetre rövidesen futamot akarok nyerni” - mondta Ralf Schuma­cher, a Forma-1-es BMW-Wil- liams pilótája. A német verseny­ző a múlt heti Malajziai Nagydí­jon nagyszerűen szerepelt, a szombati időmérő edzésen vé­gig harcban volt az első rajtkoc­káért, végül a harmadik leggyor­sabb időt érte el. A vasárnapi fu­tamon, ha a győzelemben nem is bízhatott, szintén jól autózott, végül a kétszeres világbajnok finn Mika Hákkinent (West- McLaren-Mercedes) is megelőz­ve ötödik lett. Kwan páratlan bravúrra készül Értékes sikerek, fájó vereségek Tegnap a kanadai Vancou­verben megkezdődött a vi­lágbajnokság, melyen a ma­gyarok is képviseltetik ma­gukat. Műkorcsolya lágbajnoki címvédő orosz Jagugyin összesítésben a kilencedik helyről várhatja a folytatást. Michelle Kwan bízik benne, hogy sikerül végre páratlan évben is világbajnokságot nyernie. A há­romszoros aranyérmes (1996, 1998, 2000) amerikai műkorcso­lyázó a páratlan években (1997, 1999) második lett. A szerdai selej­tezőben Dorofejev Tamara és Se­bestyén Júlia is indul. Ha helyezé­seik összege nem haladja meg a negyvenhatot, akkor a Salt Lake City-i olimpián két magyar állhat rajthoz a nők versenyében. A férfiak selejtezőjéből nem jutott tovább Tóth Zoltán, mi- útán csoportjában csak a 18. helyet tudta megszerezni. A magyar versenyzőnek a leg­jobb tizenöt között kellett vol­na végeznie a továbbjutás­hoz. A 43 induló két csoport­ban mutatta be gyakorlatát, Tóth a B-ben 20 korcsolyázó­val mérte össze tudását. Az A- csoportban az Európa-bajnok orosz Pljusenko, a B-ben a ja­pán Honda Takesi nyújtotta a legjobb teljesítményt- A ki­sebb lábsérüléssel bajlódó, vi- A címvédő orosz Petrova, Tyihonov kettős negyedik a rövidprogram után ■ Váltakozó szerencse kísérte NB-s csapataink szereplését az elmúlt fordulókban. Teke NB II: Gázművek-Dombóvári Spartacus 3:5 (2911:2948). Óriási csatában igen értékes győzelmet szerzett idegenben a dombóvári csapat. Pontszerző: Illés 515, Lechmann 512, Szabó Cs. 498. Dombóvári Spartacus-BH. Pannonplast 3:5 (2879:2929). Nem tudott élni a hazai pálya elő­nyével a dombóvári együttes. Pontszerzők: Bán 527, Horváth 520, Lechnmann 497. Nagyberki-Attala-Tengeri- szem-PMSE-Antenna Hungária 5:3 (2927:2859). Legyőzte a lista­vezetőt a nagyberki együttes, ez­zel megszakadt négy mérkőzés óta tartó nyeretlensége. A találko­zó elején Herr 541 fás egyéni pá­lyacsúcsával juttatta előnyhöz csapatát, melyet a mérkőzés végé­ig társai még növelni is tudtak, így magabiztos hazai siker született. Pontszerzők: Herr 541, Lukács 511, MettnerZ. 488. Dunaújvárosi AC-Nagyberki- Attala-Tengeriszem 6:2 (3033: 2831). A bajnokjelölt otthonában nem sok babér termett a tartalé­kos vendégcsapatnak. Pontszer­zők: Lukács 499, Mettner Z. 498. NB III: Dombóvár II-Belléncs 6:2 (2443:2198). Fölényes győzel­met aratott a hazai együttes. Pont­szerzők: Szabó Cs. 454, Fehér A. 433, Balogh S. 405, ifj. Lechmann 400. Belléncs II-Dombóvár II 5:3 (2161:2129). Nagy küzdelemben maradtak alul a vendégek. Pont­szerző: Bán 388, Balogh 375, Sza­bó Cs. 367. ■