Tolnai Népújság, 2001. február (12. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-12 / 36. szám

I 2001. Február 12., Hétfő Tolnai Népújság - 9. oldal SPORT Könnyedén hozott kötelező Bognár László a WBO kisvilágbajnoka A női NB I hétvégi fordulójá­ban a szekszárdiak a sereg­hajtó Debrecent fogadták. Kosárlabda Atomerőmű-KSC Szekszárd-Debreceni Sí 89-38 (21-5, 20-13, 26-6, 22-14). Szekszárd, 600 néző. V: Faidt, Ádám. KSC: Bulatova (3/3), NYÍRÓ (16), Sztojkovics (16), Tkalics (18), KAJDACSI (24). Csere: Papp (9), HambrikCsor- vásy (3/3). Edző: Újhelyi Gábor. Debrecen: Kiss G. (6), Simay I. (-), SIMAY O. (10), Kondacs (-), Szalontai (3). Csere: SÓS (14), Komáromi (-), Kovács (5), Or­bán (-). Edző: Áron Balázsné. Az eredmény alakulása: 6. perc: 12-3, 15. p.: 31-10, 26. p.: 53-21, 35. p.: 78-27. Miután a debreceni fiatalok a junior találkozón magabiztos, 36 pontos győzelmet arattak, az est „főmérkőzésén” - változatlan összetételben - már egész más cé­lokkal léptek pályára. Sztojkovics kosaraival indult a mérkőzés, a vendégek a kadett válogatott Simay Orsolya távoli triplájával 8-0 után iratkoztak fel a táblára. A hatalmas fizikális differencia miatt az első negyed végére edzőmeccs jelleget öltött az összecsapás. A második tíz percre Papp beállásá­val a palánk alatt még tovább nőtt a KSC magassági fölénye. A zöm­mel 16 esztendős debreceniek sok mozgásos kosárlabdával, a táma­dóidőt végig kijátszva igyekeztek dobóhelyzeteket teremtem. A ven­dégek -«egy mérkőzéssel a lábuk­ban is - becsületesen küzdöttek, és a szünetig sikerült 25 ponton belül tartaniuk a szekszárdiakat. A fordulást követően aztán el­kapta a ritmust az Atom, s percek alatt állva hagyta ellenfelét, a kü­lönbség a 35. percben Nyírő duplá­jával ötven pont fölé kúszott. Éppen ezért volt némiképp érthetetlen, hogy a szekszárdiaknál bevetésre váró két, ugyancsak kadett korú ko­saras, Hegyi Zsuzsa és Kniesz Ber­nadett egyetlen másodpercnyi já­téklehetőséget sem kapott... Újhelyi Gábor: - Sajnálom, hogy a női kosárlabda ilyen helyzetbe ke­rült. Úgy érzem, csapatom kellőkép­pen komolyan vette a találkozót. Áron Balázsné: - Minden tő­lünk telhetőt megtettünk a sok­kal rutinosabb szekszárdiak el­len. Küzdeni tudásáért dicséret illeti csapatomat, a játékban pe- dig van idő fejlődni. (fekete) Négyszer vették be Szigetvárt „Népszerű” döntetlenek a felkészülési meccseken A Dunántúli Napló-kupá­ban szereplő dombóváriak megszerezték második győ­zelmüket. Labdarúgás Dombóvári FC-Aramis For Men-Szigetvár 4-0 (2-0). Dom­bóvár, 100 néző. V: Botos. Dom­bóvár: Szabados (Bontovics)- Far­kas, Horváth Á., Várai- Nagy, Hopp, Havanecz (Regényi), Hor­váth J., Pintér- Kása (Fehér), Szabotin. Játékos-edző: Horváth Árpád. Szigetvár: Szigetvári (Széles) - Szedeli (Palaczki), Varga E. (Simon), Riba, Darázsi- Látó, Kresz, Rack, Major-Frank, Hor­váth (Varga T.). Edző: Amigya Pál. A végig fölényben játszó hazai együttes megérdemelten szerezte meg a győzelmet. G: Horváth Á., Horváth J„ Szabotin, Nagy. Paksi SE-Ercsi 1-1 (1-0). Paks, 80 néző. V: Szendrei. Paks: Licker- Prantner, Erdélyi, Jenei (Majsai B.), Wolf (Horváth)- Pokorni, Bozsér, Fritz- Bene- deczki (Krepsz), Galambos (Bé- nedeczki), Hencz (Ascher-mann). Edző: Nagy Lajos. A két azonos képességű NB III-as csapat talál­kozóján igazságos eredmény szü­letett. G: Jenei, illetve Titz Szekszárdi UFC-Baja 3-2 (2-0). Szekszárd, 50 néző. V: Unyatinszky. Szekszárd: Horváth (Szabó, Csonka) - Kiss Cs„ Kalmár (Bencze), Torma- Vesztergombi (Czékmány), Tóth V., Mészáros I., Kvanduk (Kara)- Boros (Tóth A.), Mészáros Zs. (Nagy S.), Tolnai (Ruff). Játékos-edző: Kalmár Fe­renc. Az első félidőben tetszetősen játszó hazaiak a második félidő­ben visszavettek a tempóból, de győzelmüket nem fenyegette ve­szély. G: Boros 2, Mészáros Zs., il­letve Orbán, Sibalin. Tolna VFC-Dunaszent- györgy 1-1 (1-0). Tolna, 150 né­ző. V: Bagdi. Tolna: Mausz (Becze)- Fekete, Pálinkás, Wies- ner (Klein G.), Fauszt (Szegfű)- Tarjáni (Gödör), Kiss G., Nagy, Schaffer (Szegleti)- Horváth (Doszpod), Izsák (Guth). Edző: Kvanduk János. Dunaszentgyörgy: Szlanyin- ka (Oláh)- Rogács, Kiss, Drubits, Mosonyi- Aradi, Horváth G., Ta­kács, Mizser (Róth)- Domokos, Horváth L. (Magyar). Edző: Dienes Pál. Egyenlő erők küzdel­me, idény eleji forma a megye­bajnokság két meghatározó együttesének összecsapásán. G: Tarjáni, illetve Aradi. Dunaföldvár-Izsák 0-0. Du- naföldvár, 50 néző. V: Nagy A. Dunaföldván Molnár- Antal (Si­mon), Szilasi, Pajor (Szuromi), Alberczki II (Szűcs), Major- Al- berczki I, Farsang, Kindl, Tamai- Nagy G. (Fodor). Játékos-edző: Kindl István. Fáradt együttesek sok hibával tarkított küzdelmes mérkő­zésén gólnélküli döntetlen született. Teljes sikerrel zárult a Felix Promotion első bokszestje Budapesten Bognár László derekára négy év elteltével újra kontinen­tális bajnoki övét csatoltak szombat este, miután Angliában T.K.O.-val győzött a brit Michael Gomez ellen. Profi ökölvívás A Felix Promotion égisze alatt öklöző Bognár (25-3-2,11 K.O.-T.K.O.) a Liverpool külvárosá­ban, Widnesben megrendezett gálán a Si- mon-Alexander WBO tósközépsúlyú világbajno­ki címmeccs előtt lépett szorítóba. A népszerű „Bogesz” ellenfele a manchesteri illetőségű, te­hát hazai pályán bokszoló Michael Gomez (23- 3), a WBO szuperpehelysúlyú ranglistáján első számú világbajnoki kihívóként jegyzett öklöző volt. A paksi bunyós alaposan keresztül húzta a britek számítását, miután a 12 menetesre terve­zett mérkőzés kilencedik három percében T.K.O.-val legyőzte a 16 mérkőzés óta veretlen Gomezt. A csatát végig a magyar bunyós irányította, ke­mény ütéseket helyezett el ellenfele testén és fe­jén, és taktikailag remekül felkészülve hárította Gomez rohamait, aki képtelen volt megrendítő erejű egyenessel eltalálni Bognárt. Egészen az ötödik három percig. Ekkor a brit egy testre mért „csípős balossal” földre küldte ellenfelét, ám Bognárnak sikerült a menetet kihúznia, s a folytatásban fokozatosan ismét fölénybe került. „Bogesz” a kilencedik három percben egy ho­roggal megrendítette teljesen kimerült ellenfelét, s Dave Parris mérkőzésvezető 1:11 perccel a me­net vége előtt beszüntette a küzdelmet. Bognár László, a WBU korábbi pehelysúlyú kis­világbajnoka - 1996 februárjában Paul Kaoma ellen szerezte meg a szervezet övét, amit kilenc hónappal később meg is védett Jósé Juarezzel szemben - ezút­tal egy súlycsoporttal feljebb, a kiskönnyűsúlyban szerzett kontinentális bajnoki címet WBO-nál. László (6-0-1) nyitotta. A veret­len debreceni bunyós lassan, de biztosan őrölte fel Vontsemn el­lenállását, s kétség sem férhetett győzelméhez. A szlovák öklözőt dicséri, hogy bár az utolsó két menetben vállsérülése miatt alig volt képes felemelni a jobb karját, végigbok­szolta hat menetet. A következő párban az orosz Vlagyimir Antonov ellen Európa-bajnoki cím­meccsre készülő tóspehelysúlyú Koczák Sándor (19-1) párja, a régi ismerős Parlagi hasonló okok miatt már a második három perc után megvált kesztyűitől - Koczák igazából meg sem izzadt. Nem kellett viszont csalatkozniuk Matolcsi Jó­zsef (7-0) híveinek. A váltósúlyú debrecenit ta­valy az év profi bokszolójának választották, s bár a KO-király ezúttal beérte egy pontozásos győzelemmel, hibátlan mérlegén tovább csino­sítva egyre közelebb kerül egy komolyabb meg­mérettetéshez... Péntek este Gálfi András (35-7-2), a WBU közép­súlyú kisvilágbajnoka lépett utolsóként kötelek közé. A népszerű „Gatto”, aki ugyancsak cím­meccsre - méghozzá a WBO világbajnoki övéért kiírt csatára - készül a svéd Armand Krajnc vé­gig nagy fölényben bokszolt, s csak a taktikai utasításokkal sem fukarkodó nézők „tanácsára” játszadozott el Borowal az ötödik menet végéig. Eredmények, kispehelysúly: Koczák Sándor-Imrih Parlagi (szlovák) T.K.O. gy. a 3. menetben. Könnyűsúly: Komjáthi László-Anton Vontsemn (szlovák) p. gy. 6 m-ben. Váltósúly: Matolcsi József-Attila Kiss (szlovák) p. gy. 6 m- ben. Középsúly: Gálfi András-Frantisek Borov (szlovák) T.K.O. gy. az 5. m-ben. (FEKETE) Gálfiék teltházas bokszestje Péntek este a fővárosi Imperial Profi Box Team termében ren­dezte első saját (mini) gáláját a közelmúltban alakult Felix Promotion. A Rácz Félix je­gyezte klub a profi boksz Maglódi úti „Mekkájában” négy legkiválóbb üldözőjét küldte csatába. A felhozó jellegű mérkőzések sorát a könnyűsúlyú Komjáthi Szinte napra pontosan öt évvel a Kaoma (jobbról) ellen aratott győzelme után Bognár László derekára szombaton este újra kisvilágbajnoki övét csatoltak g. k. archív Müller kiállítása zavart okozott A Tolna után a Szekszárd is búcsúzott a kupaküzdelmektől A női Magyar-kupában a Ferropatent-Szekszárd SE az esztergomiak otthonában szenvedett vereséget. Kézilabda Esztergom-Ferropatent- Szekszárd 31-24 (16-10) Esztergom, 300 néző. V: Bujdosó, Tomecskó. Szekszárd: Uvarovsz- ka- Tamás 1, Fábián 2, Jánics 8 (5), Taksonyi 4, Savanyú 1, Müller. Cse­re: Újvári (kapus), Horváth Sz. 4, Horváth O. 1, Weigel 3, Szuprics, Edző: Elena Sklar. Hétméteresek: 5/2, ill. 5/5. Kiállítások: 6, ill. 6 perc + vég­leges. A találkozó elején felváltva es­tek a találatok, a Ferropatent a 10. percig jól tartotta magát. A kissé szigorúan ítélkező játékvezetői kettős a 13. percben egy sárgala­pos szabálytalanság miatt Müllert piros lappal leküldte a pályáról. A hazaiak - kihasználva emberelő­nyüket - percek alatt három góllal terhelték meg a vendégek hálóját (19. p.: 10-7), s a kissé megzavaro­dott Ferropatent ellen a félidő vé­géig hat gólra növelték előnyüket. A szünet után nyolc perc alatt állva hagyta ellenfelét a hazai együttes, a Duna-partiak hat gól­jára a Szekszárd mindössze egyel tudott válaszolni (22-11). A félidő közepétől megkezdte a felzárkó­zást a Ferro, ám öt gólnál köze­lebb nem tudott kerülni ellenfelé­hez (50. p.: 26-21). A felkészülés­ben jóval előrébb járó hazai együttes megérdemelten jutott a legjobb 12 közé. __________iparó) Az esélyesek győztek Asztalitenisz Nem hozott meglepetést az asz­talitenisz Budapest-bajnokság. A férfiaknál Pázsy Ferenc, míg a nőknél Braun Éva nyerte az egyéni küzdelmeket. Á férfiak­nál az LRI-Malév válogatottja vé­gig egyenletes, jó teljesítményt nyújtott. Az elődöntőben fölé­nyesen nyert a kecskeméti Zol­tán Zoltán ellen, majd a finálé­ban kiélezett küzdelemben múl­ta felül klubtársát, Lindner Ádá- mot. A nőknél nem indult a két világklasszis, az egy hete Euró­pa TOP-12 bajnokságot nyert Bátorfi Csilla, és párostársa, Tóth Krisztina. A BSE-házidön- tőben végül Braun Éva nyert Molnár Zita ellen. A tolna me­gyeiek közül a Jeans-Tex Szek­szárd AC kettőse Zhu Ying és Wirth Gabriella jutott a legto­vább, a páros a negyeddöntőben kényszerült búcsúra. Bajnokok: Férfiak, egyes: Pázsy Ferenc. Páros: Lindner Ádám, Gerold Gábor (LRI-Ma- lév). Nők, egyes: Braun Éva. Pá­ros: Molnár Zita, Éllő Vivien (mind BSE). Vegyespáros: Pá- zsy, Molnár. _______________■ Fe lemás hétvége Kézilabda Felemás hétvégét zártak a nem­zetközi kupákban szereplő női kézilabda-csapataink. A Bajno­kok Ligájának B-csoportjában a Herz-FTC magabiztos győzel­met (32-24) aratott a vendég spanyol Ferrobus Mislata ellen, így a magyar csapat nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé. Az utolsó forduló eredményé­től függetlenül búcsúzott vi­szont a BL-től a Győri Grabo­plast ETO KC, mivel négygólos vereséget szenvedett a spanyol Valencia otthonában (29-25). Döntetlent játszott a Cornexi- Alcoa együttese a vendég szlo­vák Duslo Salával az EHF Kupa nyolcaddöntőjének első mérkő­zésén (27-27). A visszavágót szombaton rendezik Vágsely- lyén. _____________________u Tot óeredmények 1 11 A totó 6. heti szelvényén szere­plő mérkőzések eredményei: 1. B. München-Stuttgart 1-0 1 2. Hamburg-Bochum 3-0 1 3. Hertha-Wolfsburg 1-3 2 4. K'slautern-U’haching 4-0 1 5. Schalke-1860 München 2-0 1 6. Leverkusen-FC Köln 4-11 7. Dortmund-Bremen 0-0 x 8. Bologna-Roma 1-2 2 9. Brescia-Udinese 3-1 1 10. Lecce-Perugia 2-2 x 11. Verona-Bari 3-2 1 12. Vicenza-Milan 2-0 1 13. Internazionale-Reggina 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. Fiorentina-Parma 0-1 2 Rovanperä nyert Svédországban Ezúttal sem szakadt meg az a fél évszázados hagyo­mány, hogy a rali világbaj­nokság svédországi futamán csak skandináv versenyző diadalmaskodhat. Autósport A dicsőség ezúttal a finn Harri Rovanperä, Risto Pietiläinen duó (Peugeot 206 WRC) duónak ju­tott, amely a viadal második nap­ján állt az élre, s előnyét egészen a karlstadi célig megőrizve élete első futamgyőzelmét aratta. A Svéd Rali nyitónapján búcsú­zott a tavalyi győztes, világbajnok finn Grönholm, de a bevezetőben említett hagyományt megtörni igyekvő brit „páros”, Richard Bums (Subám Impreza) és Colin McRae (Ford Focus) sem járt sok­kal jobban. Előbbi 13, utóbbi öt percet vesztegelt egy tócsúszást követően a mély hóban, s így el­szálltak győzelmi reményeik. Hi­ába nyerték meg ezt követően szinte az összes gyorsaságit, a harmadik számú Peugeot-ot kor­mányozó Rovanperä egyenlete­sen jó teljesítményt nyújtva, szin­te hiba nélkül terelgette célba az oroszlános autót. A második he­lyet a svéd Radström, Thorne (Mitsubishi Carisma), a harmadi­kat a spanyol Sainz, Moya (Ford Focus) páros szerezte meg. Az icfénynyitó Monte-Carlo Ralin győztes finn Mäkinen, Man- nisenmäki (Mitsubishi Lancer) Harri Rovanperä boldogsága érthető: Svédországban első futamgyőzelmét aratta duó a 16. szakasz után még máso­dikként autózott, de 19 km-rel a pedig a 16. helyen fejezte be a vi- 206) 3:27:01.1, 2. Radström, befejezés előtt felborult, és a ver- adalt. Thorne (Mitsubishi Carisma) seny feladására kényszerült. A Svéd Rali dobogósai: 1. 27.90 mp hátrány, 3. Sainz, Moya McRae végül a kilencedik, Bums Rovanperä, Pietiläinen (Peugeot (Ford Focus) 37 mp h.________■ Ba rcsi siker a Seiken-kupán Egy ponton múlott a bátaszékiek elsősége Tizenegy egyesület karatékéi versengtek a faddi sportcsarnokban szombaton megrendezett Seiken-kupáért. Karate Az első alkalommal kiírt viadalon a versenyzők hét korcsoportban küzdöttek az érmekért és a helye­zésekért. Megyénket a házigazda faddiakon kívül a paksiak és bátaszétó Wado-ryu szakosztály képviselte, a romániai Nagyszalon­ta sportolóinak részvételével pedig nemzetközi rangra emelkedett a megmérettetés. A 172 versenyző egyéni- és csapat-formagyakorlat- ban, valamint egyéni küzdelemben mérte össze erejét. Katában az első négy, kumitéban az első három he­lyezett sportolót díjazták a szerve­zők. A karate sport Tolna megyei népszerűségét igazolja, hogy a múlt heti Opel-Bartal-kupához ha­sonlóan ezúttal is szép számmal lá­togattak tó az érdeklődők a faddi sportcsarnokba, s a nívós bemuta­tókat látva nem is csalatkoztak. A bátaszékiek 5 arany-, 7 ezüst- , 6 bronz, a házigazdák 3 arany-, 7 ezüst- és 4 bronz-, míg a paksiak két-két ezüst- és bronzéremmel gazdagították gyűjteményüket. A Seiken-kupa legeredményesebb versenyzője díjat a férfiaknál Eskutics Attila (Barcs), a hölgyek­nél Kötél Henriett (Balatonlelle) érdemelte tó. (rónád Az összetett végeredmény: 1. Barcs 53, 2. Bátaszék 52, 3. Fadd 40,... Paks 5 ponttal. (A részletes eredménylistát a Tolnai Népújság hétközi számú- ban olvashatják.) ____________■ c