Tolnai Népújság, 2000. szeptember (11. évfolyam, 205-230. szám)

2000-09-25 / 225. szám

8. oldal - Tolnai Népújság SPORT 2000. Szeptember 25 Hétfő Í7i§|f|| Pataki Viktória az Unió első Európa-bajnoka Könnyed tolnai siker a megyei derbin Remekül hajráztak a szekszárdi fiatalok Péntek este Debrecenben a román Oana Jurma legyőzé­sével profi Európa-bajnoki címet nyert Pataki Viktória, a szekszárdi Unió Box Team harmatsúlyú ökölvívónője. Profi ökölvívás Az ember azt hinné, hogy női ökölvívásról lévén szó, a szerény mezőnyben nem nagy kunszt egy-egy komolyabb eredményt el­érni. Kérdeznék csak meg erről Pataki Viktóriát. A 33 éves, ötgyer­mekes (!) balatonfüredi család­anya 1997 januárjában vívta első hivatásos találkozóját. Huszonkét mérkőzéssel a háta mögött indul­hatott harcba a kontinens harmat- súlyú trónjáért. Korábban kétszer már világbajnoki címért is öklöz­hetett, ám a német Regina Halmichtól mindkét alkalommal pontozásos vereséget szenvedett. Péntek este aztán Pataki Viktó­ria is célba ért. Az első menetben pontos egyeneseivel Jurma még rá-rá ijesztett az uniós hölgyre, ám a folytatásban kidomborodott a magyar amazon tudásbeli fölé­nye. Sok mozgással, remek láb­munkával, csattanós pofonokkal terelgette Jurmát a ringben. A ro­mán hölgy kemény ellenfélnek bizonyult, de kétszer is számol­tak rá egy-egy gyomros után, s a hatodik menetben a belga mér­kőzésvezető beszüntette a küz­delmet: T.K.O. és vastaps. A szekszárdi Unió Box Team ökölvívói (Bognár, Kalocsai, Erős, Gálfi, Szabó) számos kisvi- lágbajnoki övét begyűjtötték már, ám lehetőségeik ellenére ed­dig egyikőjüknek sem sikerült Európa- vagy világbajnoki címet szerezniük valamely világszerve­zetnél. A klub első profi Európa- bajnoka Pataki Viktória lett. Az Unió Box Team és a DVSC- Autó Sissy által közösen szerve­zett első debreceni profi ökölvívó gála az Eb-diadal mellett a két ha­zai bunyós, Komjáthi László és Matolcsi József fellépése miatt szintén sokáig emlékezetes ma­rad. Könnyűsúlyban Komjáthi nagy harci kedvvel vetette magát küzdelembe Kwado Gyan ellen, ám egyik támadása közben csú­nyán belefutott egy hatalmas ba­losba. Szerencsére gyorsan fel­pattant a padlóról, s a számolást követően az első menet végén már ő csépelte riválisát. A lázba jövő hatszáz fős közönség bizta­tását élvezve a következő három percben pedig döntő fölényt har­colt ki. Barátja, Matolcsi József egysze­rűen félelmetesen bokszolt. A vál­tósúlyú uniós láthatóan igen eltö­kélten lépett ringbe, s már az első két iszonyatos erejű ütésével padló­ra küldte jó kötésű cseh ellenfelét. A gála minden találkozóján az Unió sportolói nyertek. A török Levent Cükür és a svéd Mike Nielsen egyaránt győzelemmel mutatkozott be új klubjában, igaz csak nagy nehézségek árán győztek. A szekszárdi Ha­lász Gábor el­lenben vi­szonylag simán hozta a mécs­esét, s már ne­gyedik profi si­kerének örül­hetett. Eredmé­nyek (elől a győztesek), könnyűsúly: Cükür (Unió, török)-Oeana (román) ponto­zásos győze­lem 6 menet­ben, Komjáthi (Unió-Autó Sissy)-Gyan (ghánai) T.K.O. a 2. m-ben. Kisváltó- súly: Nielsen (Unió, svéd)- Kubovsky (szlovák) p. gy. 4 m- ben. Váltósúly: Matolcsi (Unio- Autó Sissy)-Puskas (cseh) K.O. az 1. m-ben. Középsúly: Foughani (Unió, svéd)-Petrache (román) T.K.O. az 1. m-ben. Félnehézsúly: Halász (Unio)- Gearba (román) p. gy. 4 m-ben, Popovics (Unio)-Borov (ukrán) T.K.O. a 3. m-ben. Harmatsúly, női Európa-baj­noki címmérkőzés: Pataki (Unio)-Jurma T.K.O. a 6.' m-ben. IFJ. TESZLER VENDEL Az első magyar női Európa-bajnok, Pataki Viktória A női NB I/B Nyugati cso­portjának megyei rangadó­ján a tolnaiak magabiztosan verték a Cece-Simontornyát. A Ferropatent fiataljai má­sodik mérkőzésükön Szombathelyen megsz­erezték első győzelmüket. Kézilabda Thelena SK Tolna- Cece-Simontomya KC 31-22 (17-7) Tolna, 500 néző. V: Bujdosó, Tomecskó. Tolna: Baranyi- Bálintné 3, Ancil 2, Pavelekné 12 (3) , Oravecz, Smetec 4, Ta­kács 5. Csere: Pásztor (ka­pus), Sipos Á. 4 (4) , Tamás K., Konkoly, Pirgi 1. Játékos-edző: Oravecz Erika. Ce-Si: Nagy­Pulay 2, Kocsis, Vágvölgyi 9 (6), Pech 2, Hingyi Z. 1, Hingyi B. 2. Csere: Fekete (kapus), Stiener 1, Killer 3. Trautmann 2. Játékos-edző: Kocsis Ilona. Kiállítások: 16, ill. 12 perc. Hétméteresek: 9/2, ill. 10/4. A tolnaiak kezdtek aktívabban, Paveleknét képtelenek voltak tar­tani a vendégek, a beállós 3vid időn belül háromszor is betalált. A hazaiak remekül használták ki lehetőségeiket, első kilenc táma­dásukból hetet góllal fejezték be (9. perc: 7-2). A Thelena lendü­letesen és gólerősen, a Ce-Si el­képzelés nélkül, pontatlanul tá­madott, így a félidő közepére nyolc gólra nőtt a különbség. A tolnaiak a játék minden elemé­ben ellenfelük fölé nőttek: átlö­vésből és szélről, leindítás után és betörésből egyaránt eredményes­nek bizonyultak, a 25. percben már tizeneggyel mentek. A második félórára egy harco­sabb Ce-Si jött ki az öltözőből, ám az első tíz percben csak a különb­ség fagyasztására futotta az erejük­ből. (40. p.: 22-12). A következő pe­riódus büntetőpárbaját a vendégek nyerték, ám a felzárkózásuk elma­radt. A folytatásban felváltva estek a találatok, a hazaiaknál a mindig megbízhatóan teljesítő Pavelekné, a másik oldalon a heteseket jó száza­lékban értékesítő Vágvölgyi vitte hátán a csapatot. A hajrá perceiben MÜLLER 6, Szabó Zs., SAVA­NYÚ 7, Bordán 3, JÁNICS10 (7), Horváth Sz. Csere: Újvári (ka­pus), Sajó 1, Taksonyi. Edző: Elena Sklar. . Hétméteresek: 7/4, ill. 7/7. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Két hasonló képességű csapat találkozott a vasi megyeszékhe­lyen, annyi különbséggel, hogy a házigazdáknál főiskolások, míg a vendégeknél zömében középis­kolások szerepeltek. Egészen a hajráig a Szombathely vezetett egy-két góllal, az 55. percben azonban a dicséretesen küzdő Szekszárd átvette a vezetést A simontornyai Hingyi Beát a tolnai Ancil Rita készteti megállásra FOTÓ! BAKÓ JENŐ már mindkét (játékos)edző lehető­séget adott a fiataloknak is, s bár a második játékrészt a Ce-Si nyerte, ezzel csak a nagyobb különbségű vereséget tudta elkerülni. A Thele­na remek első félidei teljesítményé­vel magabiztosan nyert. Jók: Pavelekné, Baranyi, Ancil, Smetec, ill. Vágvölgyi, Pulay. (FEKETE) Szombathely- Ferropatent Szekszárd 24-27 (12-10) Szombathely, 100 néző. V: Hoff- bauer, Pidl. Szekszárd: Schell­24-25-re. A játékvezetők a fordí­tást jelentő találat után tíz másod­percen belül két vendégjátékost is kiállítottak, a Ferropatent azon­ban négy mezőnyjátékossal is két gólt szerzett és a lefújásig kapott gól nélkül kivédekezte a szom­bathelyiek támadásait. Mindvégig szoros küzdelem­ben csak az utolsó percekben dőlt el a mérkőzés. A nagy lelke­sedéssel és elszántsággal játszó szekszárdiak mindvégig hittek a győzelemben, s jutalmul két ponttal térhettek haza. (PARÓ) Juan Antonio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizott­ság (NOB) elnöke nagyon elégedett a sydneyi játékok szervezőinek munkájával. A sportvezető szerint a mostani lehet minden idők legjobb olimpiája. Sydney- Az igazi nyertesek a verseny­zők és a szurkolók, fantasztikus hetet zártunk - mondta a sport­vezető. - Négy évvel ezelőtt At­lantában naponta tartottunk vál­ságértekezletet a szervezőbizott­sággal, ezért Sydneyben előrelá- tóak voltunk és minden napra szerveztünk tanácskozást. A harmadik nap után azonban már nem volt szükség erre a megbe­szélésre, mert semmilyen prob­léma nem merült fel. Samaranch kiemelte: a jó han­gulathoz hozzájárulnak Sydney lakói is, akik nagyon segítőké­szek és büszkék arra, hogy az ő városukban rendezik az olimpi­át. A NOB-elnök szerint a pozitív doppingesetek sem veszélyezte­tik a játékok sikerét:- A lebukások azt mutatják, hogy szükség van a szigorú ellenőrzésekre, ugyanakkor meg is nyugtatják a közvéle­ményt - jelentette ki. - Min­denki biztos lehet benne, hogy csak az kap érmet, aki meg nem engedett eszközök nélkül készült az olimpiára. A vétkesek mindannyian lebuk­nak. Ha a második héten sem­mi rendkívüli nem jön közbe, akkor a mostani lehet minden idők legjobban szervezett nyári olimpiája. Fastron bravúr a fővárosban A női NB I hétvégi forduló­jában a Fastron AC Tolna nagy fegyvertényt hajtott végre a Postás-Matáv II el­leni fővárosi győzelmével. Asztalitenisz Postás-Matáv II- Fastron AC Tolna 8:10 A párosok után kialakult döntet­lennek az esélyesebb házigaz­dák örülhettek, miután a tolnai dr. Bolvári-Majzik kettős a dön­tő játszmában 23-21-re veszítve bukta el a mérkőzését. Az első egyes kör után azonban már 2:4 állt az eredményjelzőn, Wit- tinger Judit Kereket, Lippai Zsu­zsa pedig Mátrait győzte le há­rom szettben. A következő négy találkozón viszont csak dr. Bolvári Katalin nyert a Fastron- ból, így egyenlített a Postás (5:5). Az utolsó egyes körnek is döntetlennel futottak neki az együttesek (7:7), s a valódi izgal­mak csak ekkor kezdődtek. Bolvári három játszmában le­győzte a Postás szuperligás első csapatában is rendszeresen lehe­tőséghez jutó Gazsit, sőt, nagy meglepetésre az addig nyeretlen Majzik Zsuzsa is begyűjtötte a pontot Kerek ellen. A fővárosiak azonban nem adták fel. A Mátrai-Wittinger mérkőzés döntő játszmájában 18:17-re ve­zetett a tolnaiak fiatalja, úgy, hogy ő adogathatott, a szettet és a mérkőzést mégis a Postás asz- taliteniszezője nyerte. Úgy tűnt, egállal végződik a rangadó, hisz a másik asztalnál még zajló Németh-Lippai összecsapás harmadik játszmájában 17:ll-re vezetett a budapestiek játékosa. Lippai Zsuzsa viszont nagysze­rűen hajrázott, 21:18-ra fordítva kiharcolta a Fastronnak a már- már elveszni látszó győzelmet. Győztesek: Gazsi 3, Mátrai 2, Kerek, Németh Á.; a Gázsi- Kerek pár, ill. dr. Bolvári 4, Lip­pai 2, Wittinger 2, Majzik; a Lippai-Wittinger pár. Leszakadt tetőburkolat Szombaton leszakadt a sydneyi Olimpiai Stadion alumínium te­tőburkolatának egy darabja. A több mint 3 méteres elem a négy feljáró lépcső egyikénél zuhant a földre. A baleset közvetlen kö­zelében többen is tartózkodtak, de csodával határos módon sen­ki sem sérült meg - közölte a szervezőbizottság egyik szóvi­vője. A baleset után a tetőszer­kezetet tüzetesen átvizsgálták, de további meglazult elemeket nem találtak. Az ellenőrzés so­rán kiderült: néhány helyen a vízszigeteléssel komoly problé­mák vannak, már egy kisebb esőtől beázhat a nézőtér. ■ A WEST NYÍLT NAPJA. Nagy sikert aratott szombaton a szekszárdi West autóalkatrész szaküzlet és szerviz nyílt napja. A Szent István téren található telephelyen elsőként a Szekszárdi Sportklub Aerobik szakosztálya mutatkozott be (felvételünkön) látványos műsorával a szépszámú közönségnek, majd ké­ső délután és este táncverseny és könnyűzenei program szórakoztatta az érdeklődőket. A napot, ponto- sabban az éjszakát utcabál zárta. ________________________________________-szá- fotó: bakó jenő — — Wmm, TISZ-T-ELT/'ELOFíIZETONft! Szeretnénk, ha nemcsak olvasója, hanem ajánlója is lenne a Tolnai Népújságnak. MEGRENDELŐIÉVEL a Tolnai Népújság előfizetésére Megrendelő neve:............................................................... / magánszemély, vállalkozás, vagy intézmény/ Kézbesítés címe:.................................................................. egy hónap kettő hónap Előfizetési időszak: Előfizetési díj: 795 Kedvezmény az árus­árhoz viszonyítva: 300 Ha Ön előfizetőnk, ajánlja -**-/- lapunkat másoknak is, akik ' előfizethetnek a Tolnai Népújságra. Ji;// A beküldött megrendelőlevél ■ 7 alapján a régi és az új előfizetők között több értékes , utazó-, háti-, öv- és kézi­K Á'yJX' táskákat sorsolunk kil Előfizető neve: Címe:................ A xel Springer Magyarország Kft. Tolna Megyei Irodája Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3. Tel: 74/511-503 Adószám: 10462933-2-11 Cégjegyzékszám: 11 - 09001415 WMM 4 Minden idők legjobb olimpiája lehet