Tolnai Népújság, 2000. augusztus (11. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-14 / 189. szám

I 2000. Augusztus 14., Hétfő Toi-nai Népújság - 9. oldal SPORT NBI Az A-csoport 1. Győr 4 3 _ 1 8-4 9 2. Tatabánya 3 2 1­3-2 7 3. Kispest 4 1 2 1 6-5 5 4. Dunaferr 3 1 2­4-3 3 5. Ferencváros 3 1 1 1 7-5 4 6. Matáv Sopron 7. Nyíregyháza 8. Haladás 3 1 _ 2 3-6 3 4 4 1 1­3 3 3- 6 3 4- 9 3 A B-csoport 1. MTK 3 3 _ _ 11- 1 9 2. Újpest 3. Videoton 3 4 2 2 1 1 1 12- 4 7 9-7 7 4. Debrecen 4 2­2 9-10 6 5. Vasas 4 1 2 1 7-6 5 6. Zalaegerszeg 4 1 2 1 5-7 5 7. Páca 4­1 3 2-9 1 8. Nagykanizsa 4­1 3 0-11 1 NB II Dráva-csoport A-csoport 1. Bejem end 2. MAVNTE 2 1 1 _ 5-2 4 2 1 1­3-0 4 3. BalatonleUe 2 1 1­3-14 4. Szentlőrinc 2 1 1­3-2 4 5. Karposvölgye 2 2 1 1 1 1 5-2 3 1-4 1 7. Decs 2­1 1 2-6 1 8. Baja 2­­2 1- 6 ­B-csoport 1. Szekszárd 2 2- w 6-16 2. Bonyhád 3. PVSK 2 2 _ _ 4-16 2 2 _ _ 3-16 4. Harkány 2 1- 1 2-2 3 5. Kalocsa 2 1- 1 1-2 3 6. Baracs 2­- 2 1- 3 ­7. An does 2 _- 2 1- 3 ­8- Dombóvár 2­- 2 1- 6 ­Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 1 1­­6- 0 3 2. őcsény 3. Dunaföldvár 1 1 — — 6- 1 3 1 1­­2- 1 3 . Nagymányok 5. Kajdacs 1 1 1 1 ~ 2- 1 1- 0 3 3 6. Pincehely 1 ­1­2- 2 1 . Bölcske 1 ­1­2- 2 1 . Tamási 1 ­1 _ 2- 2 1 . Tolna 1 ­1­2- 2 1 10. Ajparhant . Simontornya 1 - 1 ­1 1 : 0- O 0- 0 1 1 12. Zomba 1 ­­i 1- 2 — . Bátaszék 1 ­_ i 1- 2 _ 14. Kakasd 1 ­­i 0- 1­15. Nagydorog 1 ­­i 1- 6­16. Tevel 1 ­­i 0- 6 “ Ifjúságiak 1. Simontomya 1 1 _ _ 8- 0 3 2. őcsény 1 1­­7- 2 3 3. Tolna 1 1­6- 2 3 4. Nagymányok 1 1­­4- 0 3 5. D.szentgyörgy 1 1­­4- 2 3 6. Bölcske 1 1 — — 2- 0 3 . Dunaföldvár 1 1 _ _ 2r 0 3 8. Kajdacs 9. Kakasd 1 1 1 ­: i 1- 0 0- 1 3 10. Teve! 1 ­— i 2- 4 — 11. Pincehely 1 ­­i 0- 2­. Bátaszék 1 ­­i 0- 2­13. Tamási 1 ­­i 2- 6­14. Zomba 1 ­­i 0- 4 _ 15. Nagydorog 1 ­­i 2- 7­16. Aparhant 1 ­­i O- 8­LABDARÚGÓ NB I. A-csoport: Tatabánya-Dunaferr 1-1 (0-1). 4000 néző. G: Vincze I., ill. Tökö­li. Sopron-Nyíregyháza 2-1 (1-1). 3000 néző. G: Sira, Preisinger, ill. Szatke. Haladás-Győr 0-3 (0-1). 5000 néző. G: Kenesei 2, Erős. Pénteken: FTC-Kispest 2-2. B-csoport: Zalaegerszeg-Video- ton 1-4 (0-1). 8000 néző. G: Walt- ner, ill. Földes 2, Gáspár, Lévai. Debrecen-Nagykanizsa 3-0 (1-0). 4000 néző. G: Bajzát 2, Kerekes. Pécs-Vasas 1-3 (0-0). 3000 néző. G: Márton, ill. Simek, Kabát (11- esből), Szili. MTK-Újpest: lapzár­ta után ért véget. Totóeredmények A totó 32. heti eredményei: 1. Bremen-Cottbus 3-1 1 2. KTautern-Bochum 0-1 2 3. Leverkusen-Wolfsburg 2-0 1 4. Freiburg-Stuttgart 4-0 1 5. Hamburg-1860 Műn. 2-2 x 6. Bayern M.-Hertha 4-1 1 Z Frankfurt-Unterhach. 3-0 1 8. Schalke-FC Köln 2-1 1 9. Ahlen-St. Pauli 3-6 2 10. M'gladb.-S’brücken 0-0 x 11. Fürth-Chemnitz 4-1 1 12. Reutlingen-Mainz 3-2 1 13. Mannheim-Aachen 3-0 1 Plusz egy mérkőzés: 14. Manchester-Chelsea 0-2 2 Lendületben maradt a Szekszárd és a Bonyhád A labdarúgó NB II Dráva- csoportjában a Dombóvár Szekszárdim, a Decs Nagyberkiben kapott egy négyest. Megszerezte első pontját a Paks, az UFC és az Agraco pedig már két győzelemmel dicsekedhet. Labdarúgás A-csoport Paksi SE-Szentlőrinc 1-1 (0-0) Paks, 800 néző. V: Nemes. Paks: Licker- Borsi (Majsai B.), Jenei, Harmati- Prantner, Wolf, Benedeczki (Szilágyi), Taba, Nagy Zs.- Szabadi (Krepsz), Fejes. Edző: Vábró József. Szentlőrinc: Antal- Zámbó, Reith, Morvái, Papes- Amruszt, Elmájer (Csépán), Orlovics, Pfeifer (Lakatos)- Pinczehelyi (Ángyán), Szabó. Edző: Mészáros Ferenc. A 81. percben egy előrevágott labdára Ángyán rajtolt, elhúzott őrzője mellett és a tehetetlen Licker mellett 5 méterről a kapuba lőtt. 0-1. A 84. percben a kapura törő Nagy Zsoltot Reith buktatta a 16-oson belül, s mivel már volt egy sárga lapja, a játékvezető jogosan kiállí­totta. A megítélt büntetőt Fejes biztosan értékesítette. 1-1. Mindkét csapat nyílt sisakkal játszott. Az első félidőben a baranyaiak birtokolták többet a labdát, három ziccert is elhibáz­tak, a hazaiak ezzel szemben helyzetig sem jutottak. A szünet után sem változott a játék képe, továbbra is a vendégek játszottak enyhe fölényben. A hajrára a pak­siak mindent egy lapra feltéve rohamoztak és az egyik pontot sikerült megmenteniük. Jók: Licker, Jenei, Nagy Zs., Harmati, ill. Zámbó, Morvái, Szabó, Papes. ZERZA JÓZSEF Kaposvölgye-Decs 4-0 (1-0) Nagyberki, 250 néző. V: Kovács N. Kaposvölgye: Tánczos- Buzás, Lassú, Pintér, Hanusz- Finta, László (Bencze), Lajtos (Rofrics)- Brunczvig, Neubauer (Miskovics). Játékos-edző: Hanusz János. Decs: Pokorni- Gál, Kalmár, Nagyfalusi- Kocsis, Pilisi, Sztehló (Szűcs), Kapás, Berényi (Pálinkó)- Hegedűs (Jelusics), Csende. Játékos­edző: Kalmár Ferenc. A 15. per­cben Lajtos ugrott ki a védők közül és a kimozduló Pokomi mellett a hálóba lőtt. 1-0. A 16. percben Berényi középre fejelt, Csende lövése a kapufán csattant. A 22. per­cben Hegedűs lefutotta a védőket, és a kifutó kapus felett a felső lécre emelt, a kipattanó Kocsis mellé lőtte. Az 55. percben László kilépett a decsi védők közül és a hosszú sarokba lőtt. 2-0. A 60. percben a lesről induló Neubauer élt a lehetőséggel. 3-0. A 85. percben Miskovics talált a decsi hálóba. 4-0. A kaposváriak fiókcsapata jobb helyzetkihasználásának köszön­hette sikerét a sok helyzetet kihagyó Decs ellen. Jók: Gál, Kapás, ill. Brunczvig, Neubauer. MERK JÁNOS További eredmények: Baja- Beremend 0-3, Balatonlelle-MAV NTE0-0. B-csoport Szekszárdi UFC- Dombóvári FC-Aramis For Men 4-0 (2-0) Szekszárd, 350 néző. V: Berger. Szekszárd: Blazsó- Kiss Cs., Fehér, Torma- Vesztergombi, Mészáros L, Tóth V. (Kvanduk), Mészáros Zs., Ruff- Boros (Tóth A.), Kiss J. (Czékmány). Edző: Kniesz Mátyás. Dombóvár: Bontovics- Erdei, Hopp, Vincze- Nagy, Horváth A., Horváth J. (Varga), Tőzsér, Szabotin- Lukács, Tolnai (Kása). Játékos-edző: Horváth Árpád. A 18. percben Tóth V. tért ölelő átadásával Kiss J. húzott kapura, lerázta magáról Vinczét, majd higgadtan elfektette Bontovics kapust, és az ötösről a hálóba gurított. 1-0. Az első játékrész hajrájában Kiss Cs. átadásával Kiss J. fordult kapura, majd mielőtt a vendégvédők közbe avatkoztak volna, 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. Az 52. percben Kiss Cs. kényszerítőzött Mészáros Zsolttal a vendégek 16-osa előtt, majd a visszakapott labdát 11 méterről, jobbról a vetődő Bontovics mel­lett a kapu bal oldalába emelte. 3-0. A 91. percben a Tóth Attila elleni szabálytalanságért megítélt szabadrúgásból Mészáros Zs. 17 méterről pazar gólt ragasztott a jobb felsőbe. 4-0. Nagy lendülettel kezdett a Szekszárd, sokmozgásos játéká­val szinte tetszés szerint alakította ki helyzeteit a vendégek 16-osa előtt, s ezekből a szünetig kettőt Martinov szemfülesen lecsapott a gólra is váltott. A fordulás után labdára, és 12 méterről a kimoz- gyorsan növelte előnyét az UFC; dúló kapusi mellett a jobb sarkba majd visszavett a tempóból, így a lőtt. 1-0. A 80. percben Tálas Egy a rengeteg szekszárdi helyzet közül Ruff igyekszik a dombóvári hálóba találni dombóváriaknak lett volna lehetőségük a szépítésre. A két gárda között osztálynyi különb­ség mutatkozott, a különbség a vendégekre nézve hízelgő. Jók: Kiss Cs., Kiss J., Torma, Mészáros Zs., Blazsó, ill. Lukács. (fekete) Bonyhád Agraco FC- Harkány 2-0 (1-0) Bonyhád, 400 néző. V: Barna. Bonyhád: Bogyai- Bozsér (Volár), Nagy Z„ Panghy, Tóth A.- Pusztai, Martinov, Horváth J., Tálas- Molnár (Gál), Gergely (Bíró). Edző: Teszler Vendel. Harkány: Herczog- Molnár, Papp, Vida, Berkics- Nagy, Horváth, Weinert, Gellén- Szabó (Galambos), Makai (Frank). Edző: Óbert Béla. A 10. percben Vida a vendégek védője hazaadott, átadásával Martinov lépett ki a védők közül, átemelt a kifutó kapuson, ám a gólvonalon álló Vida mentett. A 85. percben Martinov nagyszerű labdával indí­totta Bírót, .ciki elhúzta a labdát a kifutó kapun mellett, és 10 méter­ről higgadtan a kapu közepébe gurított. 2-0. A rekkenő hőség rányomta bélyegét a mérkőzés színvon­alára. A labdát a mezőnyben töb­bet birtokló Harkány elvétette gól­helyzeteit, a hazaiak mindezt jól kihasználva megérdemelten tar­tották otthon a bajnoki pontokat. Jók: Bogyai, Tálas, Molnár, Bíró, ill. Gellén, Horváth, Makai. KISZLER FERENC További eredmények: PVSK- Baracs 1-0, Andocs-Kalocsa 0-1. Bejelentkezett a Szentgyörgy, pontos újoncok A megyei I. osztály nyitófor­dulójában nagy különbségű győzelmükkel a szentgyör- gyiek, illetve hazai döntet­lenjeikkel az újonc pincehe­lyiek és tolnaiak értek el igazán figyelemre méltó eredményt. Labdarúgás Dunaszentgyörgy-Tevel 6-0 (2-0). Dunaszentgyörgy, 250 néző. V: Schéfer. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Takács, Horváth J., Somogyi (Dienes), Kovács G. (Mosonyi)- Aradi, Horváth G., Róth (Mizser), Kiss L- Radics, Horváth L. Játé­kos-edző: Dienes Pál. Tevel: Bogos- Kovács G. (Gábor), Bor- bandi, Ferenc (Kocsi), Incze- Tolnai, Ambrus, Gergely, Mac­suka- György, Pfeifer (Illés). Edző: Klein Mihály. A hatalmas kánikulában könnyedén nyertek az egykapuzó hazaiak, az ered­mény hízelgő a vendégekre néz­ve. G: Horváth L. 3, Róth, Mizser, Kiss 1. Kiállítva: György a 47. perc­ben. Jók: Takács, Horváth J., Róth, Mizser, Aradi, ill. Macsuka. DÖMÖTÖR ENDRE Dunaföldvár-Bátaszék 2-1 (1-0). Dunaföldvár, 300 néző. V: Rácz Z. Dunaföldvár: Molnár- Si­mon, Szilasi, Kindl- Pajor (Antal), Futó- Alberczki (Szuromi), Fodor, Tamai- Farsang, Bóka. Játé­kos-edző: Kindl István. Bátaszék: Grill- Sárközi, Varga F., Zágonyi, Hauwasser- Kismődi (Kis M.), Rupa, Kovács Cs. (Veres), Szaba­dos- Márton, Kovács L. Edző: Bo­tos Árpád. A jó iramú, színvonalas mérkőzésen helyzetei alapján meg­érdemelten nyert a hazai csapat. G: Bóka, Fodor, ill. Kismődi. Jók: Mol­nár, Simon, Bóka, Futó, Szilasi, ill. Rupa, Kismődi, Hauwasser. (KINDL) Pincehely-Bölcske 2-2 (2-1). Pincehely, 250 néző. V: Bárány. Pincehely: Németh R.- Szőke (Orsós), Illés, Góman, Csomor- Szép I (Németh L), Császár II (Pajcsics), Berengyán, Szép II, Szamonek- Márkus. Edző: Már­kus István. Bölcske: Müller- Szili, Törjék, Lacza, Ledneczki (Blatt) - Somogyi, Besenczi, Sza- uer, Pokorni- Pintér, Rácz. Edző: Blatt Pál. A hazai csapat két góllal elhúzott, nagyobb tudá­sú ellenfele csak az utolsó percek­ben tudott egyenlíteni. G: Müller (öngól), Császár II, ül. Lacza, Pokorni. Jók: az egész hazai csa­pat, ill. Pokomi, Pintér, Ledneczki. SEBESTYÉN PÉTER Kajdacs-Kakasd 1-0 (0-0). Kajdacs, 500 néző. V: Száraz. Kajdacs: Weisz- Lengyel J., Var­ga, Katona, Magyar, Lacza (Kasza)- Hencz, Régi, Márkus (Zámbó)- Lengyel M., Bredák. Edző: Haraszti Zsolt. Rakasd: Prantner- Galambos, Kvanduk, Szabó Sz., Ettig- Fábián (Eisensehr), Major (Páli), Bil- iczki, Dér (Simcsik)- Paróczai, Szabó G: Edző: Weitner Ádám. A nagy meleg rányomta bélyegét a színvonalra, ennek ellenére jó iramú küzdelmes mérkőzést lát­hatott a közönség. G: Hencz. Jók: Weisz, Varga, Lengyel J., Hencz, Lengyel M., ill. Galambos, Kvan­duk, Szabó F., Major. DEÁK JÓZSEF Őcsény-Nagydorog 6-1 (4-1). Őcsény, 200 néző. V: Álló. Őcsény: Győrfi- Szabó, Vecsei, Kárpáti, Szünder (Mózes)- Ko­vács (Szúnyog), Demkó, Nagy, Bartos- Kollár, Juhász (Bíró). Já­tékos-edző: Horváth Péter. Nagy- dorog: Grósz- Vámosi, Erdélyi, Balogh, Kovács- Lamm, Hadobás, Ács, Mókus- Király, Varga. Edző: Aparhant-Simontornya 0-0. Aparhant, 150 néző. V: Albert. Aparhant: Antal- Juhász, Palkó, Fülöp, Lovász- Minker E„ Ki- esz, Lakatos, Minker N.- Wildanger (Szököcs), Miklóssy. Edző: Schlapp János. Simon- tornya: Tóth A.- Szilágyi I, Hor­váth, Molnár T., Szilágyi II- Borbás L, (Rabóczki), Molnár J. (Bozsányi), Pekli, Csontos (Borbás J.)- Borbás B„ Tóth L. Edző: Csepregi György. Gyenge színvonalú mérkőzés, igazságos A megye egybe két év után visszatérő tolnaiaknál Wéber (fehérben) sokat tett csapata Tamási elleni pontszerzéséért fotók; gottvald károly Balogh Tibor. Könnyed, helyen­ként tetszetős játékkal, meggyőző fölénnyel nyert a hazai csapat a me­zőnyben néha jól játszó vendégek ellen. G: Kollár 2, Nagy 2, Kovács, Demkó, ill. Kovács. Jók: Kovács, Bartos, Kárpáti, Demkó, Nagy, ill. Erdélyi, Vámosi, Varga. HORVÁTH ISTVÁN döntetlennel. Jók: Antal, Palkó, Fülöp, ill. Tóth A., Horváth, Szil­ágyi II, Barabás B. László ferenc Nagymányok-Zomba 2-1 (2-1). Nagymányok, 150 néző. V: Éreth. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró Sz., Lovász, Bíró R. (Stangliczky), Bóta- Schéfer (Lőrincz), Guth, Borbély Cs. (Borbély fi.)- Töpfner M., Zsilka, Kecskeméti. Edző: Incze Zoltán. Zomba: Faragó- Sze­mes, Henev.cidl, Stölkler (Faze­kas), Márton I- Kalmár, Szedlák (Jakab), Hiorgos- Márton II, Márton K., Simcsik. Játékos­edző: Kaim, ár László. A hazai csapat a győ zelmet Töpfner Má­tyás kisfia születésére, annak tisz­teletére ajánlotta. G: Guth, Zsilka, ill. Szemes. Jók: Töpfner T., Töpfner M., Kecskeméti, ill. Sze­mes, Horgos, Márton II. DÜRR TAMÁS Tolna-Tamási 2-2 (1-1). Tol­na, 150 nézői. V: Rácz. Tolna: Mausz- Fekete (Gödör), Szabó, Wiesner, Zörényi (Nagyváradi)- Wéber, Horvath E„ Nagy, Kiss G. (Schaffer)- Izsák (Pintér), Má- csik. Edző: Kvanduk János. Ta­mási: Száka- Kovács Z., Sza­kács, Illés, Árvái- Filótás (Gu­lyás), Agócs (Kovács R.), Béres, Kiszler (Szabó N.)- Vámosi, Stircz (Gyenei). Edző: Hajdics Attila. Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győ­zelemhez. G: Izsák, Fekete (11-es- ből), ill. Szakács, Stircz. Kiállítva: Száka a 85. percben. Jók: Szabó, Horváth, Wéber, Kiss G„ ill. Stir­cz, Kovács R. TARJÁNI GYULA Ifjúságiak: Dunaszentgyörgy- Tevel 4-2, Dujriaföldvár-Bátaszék 2-0, Tolna-Tamási 6-2, Pince­hely-Bölcske ^ 0-2, Kajdacs- Kakasd 1-0, Őcsény-Nagydorog 7-2, Aparhant-Simontornya 0-8, Nagymányok-Zomba 4-0. ÉP^V l A Nagy Ó is benne van... Megyei Telefonkönyv — az Ön cégét is itt keresik. 2040 Budaörs, Baross u. 89. Tel.: 06 23 504 902, Fax: 06 23 504 989 jfc. Internet: www.telefonkonyv.hu , e-mail: telefonkonyv@intt.hu 2* >