Tolnai Népújság, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-25 / 121. szám

Hmmi 2000. Május 25., csütörtök S P...0 B T. Tolnai Népújság - 9. oldal Négy góllal debütált az olimpiai csapat Gellei Imre szeretné minél több vidéki városban megmutatni fiait Első bemutató mérkőzésén tegnap Pakson lépett pályá­ra a magyar olimpiai válo­gatott. A Gellei Imre irányí­totta együttes sikeresen de­bütált, hiszen négy gólt lőtt az NB III-as PSE gárdájá­nak. Labdarúgás Miután az előző garnitúrának nem sikerült kivívnia az olimpiai részvételt, kézen fekvő volt a fia­talítás. A szakvezető személye is változott, Tomyi Barnabás után Gellei Imre kapott megbízást a 2004-es ötkarikás játékokra ké­szülő együttes felkészítésére. A Vasas korábbi trénere tegnap első alkalommal találkozott csapatá­val, amelynek tagjait kollégái, a PNB-s junior és ifjúsági gárdák szakvezetői ajánlására válogatta be. A meghívót kapott 18 fős tár­saságban több olyan nevet is ta­lálhattunk, melyek fel-feltűntek már élvonalbeli pontvadászatban szereplő felnőtt együttesekben is. Itt van mindjárt a PMFC kapusa, Sólyom Csaba, akiért már beje­lentkezett az FTC, vagy éppen a zöld-fehérek egyik nagy tehetsé­ge, Halgas Tibor, aki klubtársá­val, Sallai Györggyel együtt szer­dán éppen a fakóban futballozott, így nem lehetett ott a Duna-parti mérkőzésen. Az ismertebb hiány­zók névsorát gyarapította a deb­receni Bajzáth Péter is, aki sérülé­se miatt nem léphetett pályára Pakson.- Egyelőre az ismerkedés, a ki­választás időszakát éljük - mond­ta a találkozó előtt Gellei Imre. - Szeretnénk a csapatunkat minél több vidéki városba elvinni, meg­ismertetni és megkedvelteim fia­taljainkat az emberekkel. Az olimpiai torna selejtezőinek sor­solását csak jövőre tartják, így még van időnk megkeresni a megfelelő játékosokat. A legopti­málisabb az lenne, ha minden poszton két-három labdarúgóval számolhatnék. Ehhez persze az is kellene, hogy kiválasztottjaink minél több játéklehetőséghez jussanak klubjuknál, és a kül­földön profiskodók - így a pilla­natnyilag is kerettag, Bécsben futballozó Nagy Balázs és Hege­dűs Gergely mellett Szabics Im­re és Hajnal Tamás - is minél több összetartáson tudjanak részt venni. Gellei Imre a debütálással kap­csolatban mindössze annyit jegy­zett meg: reméli, hogy alakuló együttese méltó ellenfele lesz a paksiaknak. A szövetségi edző­nek nem volt oka aggodalomra, fiai már az első félidőben eldön­tötték a mérkőzést... fekete Paksi SE-Magyar olimpiai válogatott 0-4 (0-4) Paks, 300 néző. V: Makai, Sóthy. Paks: Kovácsevics (Licker)- Borsi (Aradi), Jenei (Prantner), Magócs- Wolf, Szil­ágyi (Szabó), Benedeczki, Taba, Mersich- Fejes, Osztermájer. Edző: Patkós István. Olimpiai válogatott: Sólyom- Nagy, Tejnóra, Horváth, Fabró (Helgert)- Torghelle, Kozma (Károlyi), Gaál (Geri)- Fekete Zs., Kovacsics, Hegedűs. Szövet­ségi edző: Gellei Imre. A 10. percben Gaál labdát szer­zett a felezővonalnál, majd hosz- szan indította Hegedűst, s a csa­tár beadását Fekete 12 méterről a kapu bal oldalába fejelte. 0-1. A 15. percben Fekete ugrott ki a vé­dők közül, 16 méteres lövését Kovácsevics kiütötte, a kipattanót Hegedűs 10 méterről a hálóba lőt­te. 0-2. A 22. percben Osztermá­jer előtt adódott szépítési lehető­ség, de öt méterről a védőkbe lőtt. A 34. percben Fekete jól ugrat­ta ki középen Hegedűst, s az Austria Wien légiósa a ki­rn o z d u 1 ó Kovácsevics mellett 12 mé­terről a jobb sa­rokba gurított. 0-3. A 37. percben Hegedűs pontos középre gurítá- sát a jó ütemben érkező Torghelle hat méterről pofozta a hálóba. 0-4. Szünet után, a 75. percben Geri szöktette Torghellét a jobb oldalon, de Licker remek kivető­déssel elcsípte a labdát a váloga­tott csatára elől. Egy perccel ké­sőbb Taba 22 méteres nagy erejű lövését védte Sólyom. A 88. perc­ben Geri sorra cselezte ki a hazai védőket, de Benedeczki az utolsó pillanatban szögletre szerelt. Jó első félidei játék után'a má­sodik negyvenöt percben esett az iram. Jók: Benedeczki, Mersich, illetve Tejnóra, Torghelle, Fekete, Hegedűs. Gellei Imre: - Örömmel jöt­tünk Paksra, hogy az újjá szerve­zett olimpiai válogatott első be­mutató mérkőzésén népszerűsít­sük a fiatalokat. Örülök, hogy akik meghívást kaptak bizonyí­tották, hogy nem véletlenül kerül­tek kiválasztásra. Kívánom, hogy a paksiak a következő bajnoki idényben is jól szerepeljenek, mert ez a város megérdemel egy magasabb osztályú csapatot. ZERZA JÓZSEF Nagyarányú tolnai siker Szekszárdon A hazaiak két embernyi előnyt adtak harcos vendégeiknek A két szomszédvár össze­csapása mindig nagy presz­tízzsel bír, ám a körülmé­nyek alakulása folytán az idei Szekszárd AC-Fatron AC Tolna párharc - a női NB I 5. helyéért - különösen nagy csatát ígért. Asztalitenisz Szekszárd AC- Fastron AC Tolna 4:10 Wirth Gabriella megbetegedésé­vel a feltörekvő tolnaiak esélyei a folytatásban már nem tudott újítani. Az egyesek során Larisa Stan- cu gyorsan szépített, ám Nagy hi­ába vezetett az első játszma felé­ig, 0:2 lett Bolvári Katalin javára. A bajnoki küzdelmekbe csak a hajrában bekapcsolódó Pata Eri­ka magabiztos győzelemmel nyi­tott, míg a másik asztalon Majzik érvényesítette a papírformát. A nap legnívósabb mérkőzésének a Stancu-dr. Bolvári párharc ígér­kezett, ám a SZAC román légiósa csak egy fél szett erejéig bizo­nyult a remeklő doktornő méltó ellenfelének. A Majzik (balról), dr. Bolvárl duó sikere kellő önbizalmat adott a tolnaiaknak fotó; gottvald karol hatalmasat nőttek. A Szuperligá­ban remeklő, ám az utóbbi hetek­ben sok sebből vérző szekszárdi­akra az idény egyik legnehezebb feladata várt: legjobbjuk távollét­ében legyőzni a nagy skalpra áhí­tozó vendégeket. A párosban a Nagy Dorottya és a beugró Somogyi Gabriella al­kotta hazai duónak nem volt esé­lye a Lippai Zsuzsa-Wittinger Ju­dit kettőssel szemben. Nemúgy Stancuéknak Bolváriék ellen. A kiélezett első szettben azonban a házigazdák kettőse alulmaradt, s A nap meccsét a két ifjú ama­zon, Nagy Dorottya és Wittinger Judit vívta. A végsőkig kiélezett, háromszettes csatájuk közben Pata higgadt játékkal Majzikot verte, Somogyit pedig Lippai Zsu­zsa intézte el (3:6). Az ifirangadó idegi terheit jobban viselő Wit­tinger győztes poénja után a tol­naiak összesítésben már 7:4-re vezettek. A teremben ülők - bele­értve Sáth Sándort, a hazaiak szakmai igazgatóját is - a realitá­sokat figyelembe véve 7:10-es vagy 8:10-es végeredményre tip­peltek. Stancu hozta is a kötelezőt Wittinger ellen, ám Nagy a máso­dik szettben összeomlott, s kika­pott a korábban igen idegesen ping-pongozó Majzik Zsuzsától, így Németh Zoltán tanítványai­nak csak két győzelem hiányzott a végső sikerhez. 4:8. A Somo- gyi-dr. Bolvári meccs kimenetele nem lehetett kérdéses, így Pata és Lippai „asszóját” figyelte minden­ki. Az első szettet 19-re nyerő tol­nai asztaliteniszező a második játszmában nem jutott szóhoz, ám a hajrára ismét felpörgött, s két vállra fektette az addig kiegyen­súlyozottnak tűnő szekszárdi ellenfe­lét. A vége tíz-né­gy a Fastron javá­ra! A Wirthet nél­külöző házigaz­dák az ifjúsági vá­logatott Nagy Do­rottya betűjét nem tudták elviselni. A harcos felfogás­ban játszó tolnai­ak meglepően nagyarányú, de megérdemelt győ­zelmet arattak, „helyzetbe” hozva magukat a vissza­vágóra. Eredmények, párosok: Stancu, Pata-dr. Bolvári, Majzik 0:2 (-19, -9), Nagy D„ Somogyi-Lippai, Wittinger 0:2 (-5, -9). Egyéni: Stancu-Lippai 2:0 (6, 9), Nagy D.-dr. Bolvári 0:2 (-17, -11), Pata-Wittinger 2:0 (8, 11), Somogyi-Majzik 0:2 (-11, -16), Stancu-dr. Bolvári 0:2 (-14, —11), Nagy D.-Wittinger 1:2 (-13, 21, -18), Pata-Majzik 2:0 (9, 13), Somogyi-Lippai 0:2 (-11, -9), Stancu-Wittinger 2:0 (12, 11), Nagy D.-Májzik 1:2 (13, -12, -17), Pata-Lippai 1:2 (-19,12, -11), So- mogyi-dr. Bolvári 0:2 (-5, -9). IFJ. TESZLER VENDEL Hazai pályán erős férfiak Kézilabda Megyei bajnokság, férfiak: Tolnatej-Gyönk 41-21 (18-8). Hengereltek a jól játszó szekszár­diak. Ld: Acsádi 8, Kovács 7, Buri 6, ill. Ányos 6, Kilvinger 5. Ifi: 32-26. Hőgyész-Tolnatej 28-13 (14-10). A tartalékos vendégek erejéből ennyire futotta. Ld: Győ­ri 6, Kristóf 5, Bősz 5, ill. Klein 6, Kovács 3. D unaf öld vár-Dombó vár 27-13 (14—5). Bajnokhoz méltó földvári teljesítmény. Ld: Vajai 9, Czobor 6, Weisz 5, ill. Glaub 3. Ifi: 23-23. Tolnatej-Dombóvár 28-19 (12-7). A Miskolczi kapus ve­zérelte szekszárdiak fölényes győzelme. Ld: Acsádi 7, Klein 6, ill. Forgács 6, Pajcsics 3. Ifi: 32-29. Női felnőtt: Hőgyész-Német kér 17-23 (8-13). Megérdemelt vendéggyőzelem. Ld: György 9, Banai 3, Kerekes 3, ill. Vitéz 8, Fülöp 6, Berényi 4. Női ifi: UKSE I-UKSE II 19-13, Dombóvár-UKSE II 12-22. Weiszék érmei Rádiós tájfutás A budapesti Apex SE hétvégi ver­senyén, Örkény térségében ho­mokos, bozótos síkon teljesítet­ték a távokat a résztvevők. A vi­szonylag könnyebb terep több kategóriában is szoros küzdelmet eredményezett, a szekszárdi Rá­dióklub versenyzői közül Weisz Csilla például másodpercekkel maradt el az első helyezettől. A szekszárdiak eredményei: N 14: 1. Weisz Andrea. F 14: 5. Győri Balázs, 6. Weisz András, N 18: 2. Weisz Csilla, F 40: 4. Weisz László. ■ Tárgyalásban a szekszárdiak Orosz irányítóval erősödött a KSC kerete Hajdúságban nyílik a bronzmargaréta Bajnok a címvédő Megvédve elsőségét az Albacomp nyerte a férfi bajnokságot, miután a döntő hatodik mérkőzé­sén, idegenben legyőzte a Szolnokot. Kosárlabda A hazai pályán játszó szolnokiak „bénultan” kezdtek, az első öt percben alig találtak a kosárba. Az Albacomp hamar jelentős előnyre tett szert, amit a szünetig meg is őrzött. A második játékrész elején lendületesen és agresszíven kosa­raztak a vendéglátók, akik ekkor meg is közelítették ellenfelüket. A vezetést azonban nem tudták át­venni, sőt a hajrában újra a fehér­váriak húztak el. Szolnoki Olaj KK-Alba- comp-UPC 58-73 (25-42). Baj­nok: az Albacomp, 4-2-es össze­sítéssel _________________ A bajnokságban kilence­dik, a Magyar Kupában ne­gyedik helyen végzett KSC Szekszárd női együttesének vezetői szeretnék, ha a kö­vetkező idényben csapatuk nem maradna le a nyolc kö­zé jutásról, sőt „egy-két hellyel” merészebb álmo­kat is szövögetnek. Kosárlabda A változatlanul Újhelyi Gábor irányította csapat április elejétől már csak edz, így mint Fajszi La­jos, az egyesület elnöke elmond­ta idejében megkezdődhettek a tárgyalások. A légiósok közül a vezetés csak a fehérorosz Natal- ja Kravcsukot marasztalta, a bosnyák Selma Hadzsimehme­dovicsot már szezon közben ha- zaküldték, s a bajnokság végén honfitársa, Nura Imamovics tal­pára is útilaput kötöttek. A fennmaradó két külföldi hely közül eddig egyet sikerült betölteniük. Az Uralmas Jekaty- erinburgban nevelkedett Anna Bulatova a Gloria Moszkva csa­patától érkezett, a 27 éves, 172 cm magas irányító tavaly no­vemberben tagja volt hazája bő válogatott keretének. Harmadik légiósként egy centert szeretne igazolni a KSC, a három-négy je­lölt egyike a korábban Zalaeger­szegen és Sopronban is megfor­dult román Laura Nitulescu. A keret előző idényben Szek­szárdon játszó tagjai közül Hambrik-Csorvásy Helga, Bihari Ildikó, Tóth Zsuzsa és Lódi Esz­ter újabb egy évre elkötelezte magát a jövő hét végén kitörő nyári szünet előtt, Madaras Ju­dittal, Veres Judittal és Russai Petrával még folynak a tárgyalá­sok. Ha velük szintén meg­egyeznek, akkor is további há­rom honi játékos leigazolását tervezik a szekszárdiak ütőké­pes keretük kialakítása érdeké­ben. Nagyobb érvágást csupán Császár Andrea távozása jelent, a felnőtt válogatottban is bemu­tatkozott, napokban érettségiző 18 éves center az amerikai egye­temi bajnokságban folytatja pá­lyafutását. A sajátnevelésű fiata­lok közül így Hambrik-Csorvásy mellett Hegyi Zsuzsa marad a keret tagja. ______________________________________(TESZLER) H armadik helyezettként zárta a női NB I-es terem­bajnokság 1999/2000-es szezonját a Varga Trans-Fer Margaréta Tolna együttese. Labdarúgás A nemrég befejeződött négyes rá­játszást követően a tolnai höl­gyek az elmúlt vasárnap Berety- tyóújfaluban léptek pályára a bronzéremért, s két drámai mér­kőzést követően büntetőkkel nyertek a hazai pálya előnyét él­vező hajdúságiak ellen. A tét rá­nyomta bélyegét az összecsapá­sokra, folyamatos, látványos já­ték egyik találkozón sem alakult ki, mindkét mérkőzésen a küz­dőszellem dominált. Az első találkozón a vendégek kevés helyzetükből egyet értéke­sítve kerültek lépéselőnybe, ám a visszavágón némi meglepetésre a hazaiak felé billent a mérleg nyelve. A 2 x 5 perces hosszabbí­tás sem hozott gólt, így büntető­rúgásokra került sor, s ebben a tolnaiak bizonyultak jobbnak. Török Bálint együttese a bronz­érem megszerzésével felülmúlta tavalyi negyedik helyezését, s ha ez a tendencia folytatódik, jövő­re az ezüst, két év múlva pedig a hőn áhított bajnoki trófea kerül­het Tolnára. Eredmények: Berettyóújfa- lu-Varga Trans-Fer Margaréta Tolna 0-1 (0-0). G: Nagy A., Berettyóújfalu-Varga Trans-Fer Margaréta Tolna 1-0 (1-0), bün­tetőrúgásokkal: 1-3. Az agresszíven támadó fehérmezes ötkarikás válogatott a mérkőzés elején meglepte a paksiakat fotó: gottvald károly