Tolnai Népújság, 2000. március (11. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-27 / 72. szám

m 2000. Március 27., Hétfő SPORT Tolnai Népújság - 9. oldal Sikeres ASE-rajt Kanizsán Tíz pontos előnyt adott el a Dombóvár a Nyírségben A férfi kosárlabda NB I 9-16. helyért zajló rájátszásában a paksiak győzelemmel, a dombóváriak vereséggel rajtoltak. Kosárlabda Kanizsa KK- Atomerőmű SE 91-97 (53-62) Nagykanizsa, 700 néző. V: Forrai, Kiss. Nagykanizsa: fAR- KAS (26), GÁLL (20/9), Hor­váth (2), Molnár (4), BELOUSZ (19/3). Csere: Török (6), Vojvoda (14). Edző: Földesi At­tila. ASE: Hencsey (4), VISOCKAS (28), SZIGETI (21), RAJKÓ (19/9), KANGYAL (19/6). Csere: Siska (4), Mérész (2). Edző: Fodor Pé­ter, Hirth Attila. Az eredmény alakulása: 4. p.: 0-15, 10. p.: 20-30, 15. p.: 39-43, 25. p.: 65-69, 30. p.: 74-76, 35..p.: 82-81. Kipontozódott: Vojvoda a 31., Farkas és Kangyal a 40. percben. Nagy­szerűen kez­dett az ASE, Szigeti és Visockas talá­lataival 15-0-ás szériát pordu­kált. A paksiak villámrajtja után felváltva estek a kosarak, a hazaiaknál Far­kas és Gál, míg a vendégeknél Visockas és Szigeti vitte a prímet a pontszerzésben. A hazaiak az első játékrész hajrájában Vojvoda találataival valamelyest faragtak hátrányukból, de így is 11 pontos különbséggel tértek pihenőre a felek. A szünet után remekül kezd­tek a kanizsaiak, az ex-kaposvári Vojvoda kosaraival egy pontra megközelítették az atomosokat. A vendégek Kangyal és Visockas révén ismét elléptek a házigaz­dáktól, a következő percek vi­szont zalai fölényben teltek, Mol­nár és Belousz találataival egyen­lítettek vendégek, sőt a 30. perc­ben fordítottak is (82-81). A haj­rá roppant izgalmasan alakult, felváltva estek a kosarak, a kötél­idegzetű Duna-partiak az utolsó percben magukra javára fordítot­ták a találkozót. A közepes színvonalú mérkő­zésen megérdemelten nyert a Paks. Földesi Attila: - Az első félidő elején vesztettük el a mérkőzést. Tiszteltük a Paksot, de egyenran­gú ellenfelek voltunk. Fodor Péter: - Jó kezdés után visszaesett a védekezésünk, de a második félidő véghajráját meg­nyertük. A mai nagyon fontos mérkőzés volt a számunkra. Schmidt Ferenc Nyíregyházi KE- Dombovári VMSE 92-80 (39-44) Nyíregyháza, 300 néző. V: Faidt, Guóth. Nyíregyháza: PAVLOVICS (23), Szabó (-), HUTÁS (25/6), KORCSOK (17), GERGELY (15). Csere: Lakatos (8), Boczkó (4), Miilei (-). Edző: Rezák László. Dombóvár: SZŐKE (19/3), Érsek (13), Shand (14), Tamás (9/3), BA­LOGH Z. (18/12). Csere: Balogh L. (3/3), Trupp (-), Panta (4). Edző: Bálind József. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10-8, 8. p.: 14-15, 15. p.: 26-32, 24. p.: 52-53, 32. p.: 67-63, 36. p.: 79-73. Kipontozódott: Érsek és Shand a 34., Gergely a 40. perc­ben. Nagy lendület­tel kezdett a Dom­bóvár és sikerült tíz ponttal elhúz­nia, a nyíregyházi­ak csak futottak az eredmény után. Az első fél­idő végén a házi­gazdáknak még is sikerült öt pontra csökkenteniük hátrányukat. A második játékrészben meg- illetődötten kezdett a vendégcsa­pat. A nyírségiek két perc alatt egyenlítettek, majd átvették a ve­zetést, s előnyüket a mérkőzés végéig már nem adták ki a kezük­ből. A dombóváriak nem találtak a szabolcsiak játékának ellen­szerét. Egy ideig még esélyük volt a felzárkózásra, aztán egy rö­vidzárlat után teljesen szétesett a játékuk, s a folytatásban már csak a becsületükért küzdöttek. Bálind József: - A második félidőben megijedtünk. További eredmények: Tiszaújváros-Bp. Honvéd 64-85, Sopronio MAFC-Debrecen 81-79. Rájátszás a 9-16. helyért 9. Atomerőmű SE 7 6 1 597-555 0.929 10. Soproni MAFC 7 5 2 595-554 .857 11. Bp. Honvéd 7 4 3 572-550 .786 12. Nyíregyháza 7 4 3 561-546 .786 13. Kanizsa KK 7 3 4 549-557 .714 14. Debrecen 7 2 5 549-546 .643 15. Dombóvár 7 2 5 525-579 .643 16. Tiszaújváro 7 2 5 524-583 .643 Nők, negyeddöntők: Soproni Postás-Kecskemét 79-36 (a há­rom győzelemig tartó párharcot 3-0-ra a Sopron nyerte), BSE-GYSEV-Ringa 73-67 (1-1). A 9-11. helyért: OSC-Szolnok 41-51. (A három győzelemig tartó párharcot 3-1-re a Szolnok nyer­te, s lett a KSC Szekszárd ellenfele a 9. helyért zajló párharcban.) Férfiak, negyeddöntők, 1. mérkőzések: Falco KC-Matáv Pécs 75-67, Albacomp-Soproni Ászok 80-62, Szolnoki Olaj KK-Kaposvári KK 89-72, Marc- Körmend-ZTE KK 86-75 (hosz- szabbítás után). ______ ■ G yőzelmet érő huszonhatosok KEK-döntőben a Dunaferr, elbúcsúztak női csapataink A női kézilabda NB I/B Nyu­gati csoportjának hétvégi fordulójában a hazai kör­nyezetben pályára lépő csa­pataink győzelemmel örven­deztették meg szurkolóikat. Kézilabda Cece-Simontomya- Kóka 26-20 (13-7) Simontornya, 200 néző. V: Pordán, Rákóczi. Ce-Si: Nagy- Pulay 2, Péter, Hingyi Z. 10, Hingyi B. 2, Vágvölgyi 5 (2), Pech 3. Csere: Stiener 4 (3), Ha­mar, Horváth, Killer, Tibor Z. Edző: Zámbó Tibor. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Szoros első negyedóra után el­sősorban a nagy kedvvel játszó Hingyi Zita góljaival a szünetig megnyugtatónak tűnő, hatgólos előnyt harcolt ki a Ce-Si. Fordulás után azonban mintha túlságosan is megnyugodtak volna a hazaiak, és az esélytelenek nyugalmával játszó Kóka a 43. percben egyenlí­tett (14-14). A hazai közönség to­vább űzte-hajtotta csapatát, mely ha nyögvenyelősen is, de végül megszerezte a kötelező győzel­met a szerény játékerőt képviselő vendégek ellen. Jók: Hingyi Z., Hingyi B., Pulay. Varga László Thelena SK Tolna- Tatabánya 26-24 (13-11) Tolna, 350 néző. V: Ihász, Kanyok. Tolna: Baranyi- Bálintné 3, Ancil 2 (1), Pavelekné 2, Oravecz 6 (1), Smétec 5, Takács 6. Csere: Nyüs- ti (kapus), Konkoly, Sipos Á. 2 (1). Edző: Budai Béla. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Nehezen lendült játékba a ha­zai csapat, a vendégek főként ka­pusuk bravúrjainak köszönhető­en jól tartották magukat. Az első negyed órában többnyire döntet­lent vagy vendégelőnyt mutatott az eredményjelző (12. perc: 4-5). A Thelena a játékrész közepén kapta el a fonalat, s gyorsan há­romgólos előnyre tett szert, mely­ből kettőt a félidő végéig meg is őrzött. A második játékrész hazai talá­lattal indult, s a fáradni látszó vendégek ellen a belendülő tolnai együttes fokozatosan növelte elő­nyét (43. p.: 21-16). A találkozó hajrájára kissé kapkodóvá vált mindkét csapat játéka, a keveseb­bet hibázó tatabányaiak nagy iz­galmak közepette két gólra meg­közelítették a házigazdát. A tolnai együttes nem tudta megismételni az elmúlt hétvégén a listavezető pécsiek ellen nyújtott játékát, ám ezúttal nem a látvány, hanem a győzelem volt fontos. Jók: Nyüs- ti, Baranyi. Rónai Gábor Női NB I: Bp. Spartacus-Vác 27- 32, Marcali-Orosháza 27-28. Nemzetközi kupák Férfi KEK, elődöntő, visszavágó: Dunaferr SE-IF Kolding (dán) 28- 22 (12-13). Duna-újváros, 2000 néző. Ld: Mocsai 6, Tóth 5, Gál, Rosta 4-4, Bene 3, Kertész 3, illetve Boesen 6, Flensborg, Pedersen, Thomsen 3-3. Az utolsó negyedóra kezdetéig a Dániában is nyerni tudó Dunaferr nyakán lógott a Kolding, majd a sokat sza­bálytalankodó és így emberhát­rányban játszó vendégek ötgólos (24-19) hátrányba kerültek. A haj­rában a Duna-partiak tetszés sze­rint érték el góljaikat. A Dunaferr kettős győzelemmel, 50-41-es összesítéssel jutott a fináléba. Ma­gyar csapat utoljára 1997-ben ját­szott KEK-döntőt, akkor az 1992- ben kupagyőztes Fotex-Veszprém összesítésben alulmaradt a spa­nyol Bidasoa csapatával szemben. Női Bajnokok-ligája, negyed­döntők: Hypo Niederösterreich (osztrák)-Herz-FTC 29-21 (14-9). Bécs, 2500 néző. Ld: Fridrikas 9 (2), Moszgovaja 9 (2), Logvin 5, Karkut 4, illetve Deli 7 (5), Ki’rsner 4, Kökény 3. Megille- tődötten kezdett a Ferencváros, gyorsan ledolgozta az első mérkő­zésen összeszedett négygólos hátrányát a Hypo (6-2). Nagyon jól védekezett a hazai csapat, a Herz-FTC nem tudta átlőni a jól záró magas osztrák falat. A máso­dik félidő elejétől tartotta 4-5 gó­los előnyét a Hypo, majd Fridrikas és Moszgovaja vezérle­tével 9 góllal ellépett 24-15). A Fe­rencváros nem tudott felpörögni, így esélye sem volt a továbbjutás kiharcolására. Tj.: a Hypo NÖ 52-48-as összesítéssel. Buducsnoszt Podgorica (jugoszláv)-Dunaferr SE 27-25 (12-11). Podgorica, 6000 néző. Ld: Kolakovics 8 (3), Bulatovics 6, Jeraminok, Petrovics 4-4, illetve Radulovics 7, Balogh 5, Farkas Á. 5 (1). A roppant feszült légkörű találkozó első félidejében fej-fej mellett haladt a két csapat, a szü­netben a hazaiak térhettek mini­mális előnnyel pihenőre. A fordu­lás után a támadásban sokkal fe­gyelmezettebb Podgorica öt góllal (24-19) elhúzott az olykor bi­zonytalankodó címvédő ellen. A hajrában a nyugodtabban kézi­labdázó Buducsnosztnak sikerült megtartania nehezen megszerzett előnyét, és 60-58-as összesítéssel ő jutott az elődöntőbe. Női EHF-kupa: Valencia (spanyol)-DVSC-Valdor 23-20 (14-6). Valencia, 600 néző. Ld: Urbanke 6, Sanchez, Montes 5-5, illetve Borók 9, Jeddi, Nyilas, Madai, Rácz, Nagy 2-2. Rosszul kezdett a magyar csapat, a spa­nyolok szép lassan elhúztak. A második félidőben már sokkal jobban játszott a DVSC: védeke­zésben és támadásban is feljavult, a lövések is bejöttek, így sikerült csökkenteni a tetemes hátrányt. Tj.: a Valencia 56-39-es összesí­téssel. Sipos István: hétvégi 155 Országfutás Sipos István 264 napos ország­futása során egy hete tartózko­dik megyénkben. A szegedi ultramaratonista 20.500 kilo­méteres világcsúcskísérletre vállalkozott, s immár 3200 kilo­méternél jár. Sipos a hétvégén 155 kilométert tett meg: szom­baton Szekszárdról indulva a Sárközt és Bátaszéket érintve Bátaapátiban éjszakázott, teg­nap pedig a völgység egy részét bejárva (futva) Aparhanton fe­jezte be napi adagját. A szegedi futó ma reggel 7 órakor indul útnak, hogy Mucsfa (7:32), Nagyvejke (8:22), Aparhant (8:53), Bony- hád (9:52), Bonyhádvarasd (11:28), Rakasd (12:59), Sióagárd (14:10), Harc (15:37) és Medina (16:48) érintésével néhány perccel 17 óra után Szedresben zárja majd a hétfői, 78 kilométeres etapot. Ha kedvet' éreznek, hogy akár csak néhány száz métert együtt tegyenek meg a világ­csúcsra törő Sipos Istvánnal, akkor kövessék nyomon a sze­gedi futó útját lapunk hasábja­in, vagy hívják a 06/20- 338-9898-as telefonszámot. Világbajnok a magyar csapat A magyar válogatott sike­rével zárult a Kínában tegnap befejeződött C- csoportos világbajnokság. JÉGKORONG A horvátok elleni záró­találkozón Szeles Dezső együttese gólzáporos győzel­met aratott, és sikerével világ­bajnokként a B-csoportba lé­pett. Magyarország-Horvátor- szág 13-3 (2-0, 3-2, 8-1). Gólütők: Horváth A. (18.), Ocskay (19., 35., 58.), Simon (23.), Palkovics (29., 51.), Do­bos (42.), Tokaji (45.), Sándor (47., 48., 52.), Szélig (48.), il­letve Sertics (21.), Jacsmenjak (36.), Viktorov (53.) Váloga­tottunk már az első húsz perc­ben is fölényben játszott, de csak a harmad végén tudott előnyt szerezni. A második já­tékrész elején villámgyorsan szépítettek a horvátok, s a folytatásban is megszorították a magyarokat. A Kínától 5-0- ás vereséget szenvedő rivális az utolsó harmadra elfáradt, így az iskolajátékot bemutató Palkovicsék tetszés szerint lő- hették góljaikat. A világbajnokság végered­ménye: 1. Magyarország, 2. Kína 3. Horvátország 4. Litvá­nia. Michael Schumacher: kettőből kettő. A német Michael Schumacher (Ferrari) az interlagosi Formula-l­es Brazil Nagydíjon magabiztos versenyzéssel az idény második futamát is megnyerte. Schumi mögött a brit David Coulthard (McLaren-Mercedes) és az olasz Giancario Fisichella (Benetton-Playlife) ért célba. A finn Häkkinen (McLaren) és a brazil Barrichello (Ferrari) a verseny első felében kiesett. fotó, amber pr előfizetésére Megrendelő Fenti címre 200,- Ft-os havidíj megfizetésével megrendelem a Tolnai Népújság Vasárnap Reggelt. Kérjük a megrendeiölevelet helyezze borítékba és küldje be a Kiadó címére: 7100 Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3., vagy hívjon bennünket a 74/511-503-es telefonon. Valamennyi Tolnai Népújság Vasárnap Reggelt megrendelő a Tolnai Népújság Kalendárium 2000 vagy a Receptlexikon 2000 kiadványunkat kapja ajándékba. I Az AS-M Tolna Megyei Irodája szolgáltatása a lakosság részére TISZTELT HIRDETŐNK! A Tolnai Népújságba hirdetését közvetlenül levélben is elküldheti, írja a megrendelőlapra a hirdetés szövegét - egy betűt, írásjelet egy kockába. A sorok elé írtuk a hirdetés fizetendő díját Jeligés hirdetés esetén a jeligedíj plusz 100 Ft. A pénzfeladást Igazoló szelvényt, valamint a kitöltött és az újságból kivágott megrendelőlapot küldje el címünkre APRÓHIRDETÉS megjelöléssel. Címünk: AS-M Kiadói Kft Tolna Megyei Irodája, 7100 Szekszárd, Uszt Ferenc tér 3., Telefon: 74/511-534. >€ ........................................T............................................................................................................................................................................................................>*• L AKOSSÁGI APRÓHIRDETÉS-MEGRENDELŐLAP (Lakossági: adásvétel, ingatlan, állást keres, társat keres.) Megrendelem Önöknél az alábbi szövegű apróhirdetés megjelentetését: 270 Ft 540 Ft 810 Ft 1080 Ft 1350 Ft 1620 Ft 1890 Ft 2160 Ft « Feladó neve: ........................................................................................................................................................................................................................... ♦342*