Tolnai Népújság, 2000. február (11. évfolyam, 26-50. szám)

2000-02-14 / 37. szám

g 2000. Február 14., hétfő Tolnai Népújság - 9. oldal SPORT Bonyhádi tízes, dombóvári nyolcas Kellemetlen Lánycsók a bátaszékieknek A bátaszéki gólszerző, Szűcs csatázik lánycsóki ellenfelével, a kapu előtt a vendégek voltak eredményesebbek fotói ok Csuklósérüléses ötödik hely Csák József (66 kg) az ötö­dik helyen végzett a fran­ciaországi olimpiai selejte­zőn. Cselgáncs A magyar versenyző az első for­dulón mérkőzés nélkül jutott túl, mivel moldáv ellenfele nem állt ki. Ezután két győzelem kö­vetkezett lengyel, illetve koreai dzsúdós ellen. A döntőbe jutá­sért kubai rivális várt Csákra, aki a mérkőzés közben csukló­sérülést szenvedett és kikapott. Húzódása miatt Csák az utolsó mérkőzésén sem tudott győzni egy algériai ellen. A cselgáncs-válogatott (Illyés Miklós, Hajtós Bertalan, Kovács Antal, Gera Csaba, Kosztolán- czy György, Csősz Imre, Fekete Zsuzsanna, Nagy Viktória, Bei- czi Zsuzsanna, Csizmadia Esz­ter, Soós Rita, Lámfalusi Anna) vasárnaptól csütörtökig Francia- országban edzőtáborozik. Szepesi bronzérme. Az Új­pesti TE edzőtermében szomba­ton rendezték meg az esztendő első országos junior rangsorver­senyét. A tatamira álló szekszár­di dzsudósok közül a még ifjú­sági korú 55 kg-os Szepesi Dá­vid két ippon győzelemmel és egy vereséggel bronzérmet nyert. A 66 kg-os Rikkers Attila két-két győzelemmel és kudarc­cal az ötödik helyen zárt. Csak röviden KÉZILABDA. A női NB I hétvé­gi eredményei: Debrecen-Fer- ropatent-Szekszárd SE (pénteken játszották) 28-21, Cornexi-Al- coa-Békéscsaba 33-16, Vasas- Vác 23-28, FTC-Orosháza 40-23, Győr-Bp. Spartacus 33-22. KOSÁRLABDA. A női NB I hét­végi eredményei: Zala Volán- Soproni Postás 67-76, Kecske- mét-BSE 65-50, GYSEV-Ringa- Diósgyőr 68-63, OSC-Szolnok 46-56, PVSK-FTC 68-60. A KSC Szekszárd szabadnapos volt. ■ Totóeredmények A totó 6. heti szelvényén sze­replő mérkőzések lapzártáig beérkezett eredményei: 1. Dortmund-Ulm 1-1 x 2. Rostock-Wolfsburg- 1-1 x 3. Unterhaching-B. München 0-2 2 4. Leverkusen-Stuttgart 1-0 1 5. Hamburg-Schalke 04 3-1 1 6.1860 München-Freiburg 3-1 1 7. Bologna-Milan 2-3 2 8. Fiorentina-Udinese 1-1 x 9. Intemazionale-Torino 1-1 x 10. Juventus-Lecce 1-0 1 11. Perugia-Roma 2-2 x 12. Venezia-Cagliari 3-0 1 13. Lazio-Parma Plusz l es mérkőzés: 14. Arsenal-Liverpool 0-1 2 Labdarúgás Balatonfüred-Paksi SE 2-3 (0-1). Balatonfüred, 200 néző. V: Nagy. Paks: Weisz- Prantner (Aradi), Jenei, Magócs (Lednecz- ky), Wolf (Kindl)- Majsai (Kró- di), Szilágyi (Taba), Mersich, Benedeczki (Borsi)- Farsang, Varga (Nagy Zs.). Edző: Haaz Fe­renc. A szervezetten és eredmé­nyesen futballozó vendégcsapat rászolgált sikerére. G: Szűcs 2, il­letve Szilágyi, Taba, Farsang. Bonyhád Agraco FC-Pécs- várad 10-0 (3-0). Bonyhád, 100 néző. V: Tóth K. Bonyhád: Bogyai- Farkas, Nagy Z„ Köllő (Tóth A.), Somogyvári (Stumpf)- Tálas (Martinov), Pusztai, Mészá­ros, Borbás (Dani)- Schneider (Molnár), Gergely (Panghy). Edző: Teszler Vendel. Második Kamerun válogatottja nyer­te az Afrika Kupát, miután a döntő rendes játékidejében és hosszabbításában elért 2-2 után 11-esekkel legyőz­te a házigazda Nigéria együttesét. Labdarúgás Fegyelmezett játékkal lepte meg ellenfelét a kameruni együttes, amely a 26. percben Eto'o szem­füles góljával a vezetést is meg­szerezte. Öt perccel később Mboma is betalált a házigazda kapujába, és eldőlni látszott a mérkőzés. Közvetlenül a szünet előtt azonban Chukwu szépített. A második félidő második percé­félidei gólerős játékával ilyen arányban is megérdemelten nyert a völgységi együttes. G: Panghy 4, Schneider 2, Gergely, Mészáros, Molnár, Dani. Kaposvári Rákóczi FC-Dom- bóvári FC-Aramis For Men 8-0 (4-0). Új VDN-kupa. Kaposvár, 200 néző. V: Majdanics. Kapos­vár: Házi (Balajcza)- Finta, Meksz, Deme, Barna- Tóth G., Petrók, Brunczvig (Neubauer), Tóth B - Rajczi, Varga (Jäger). Edző: Bőzsöny János. Dombóvár: Szabados- Vámosi, Steiger (Pá- linkó), Tóth T„ Farkas I. (Nagy N.)- Szabotin (Horváth J.j, Öt­vös, Bán, Pintér- Horváth Á. (Far­kas N.), Hopp. Edző: Olasz Já­nos. Mindössze negyedórát kel­lett várni az első találatra, az NB I-es somogyiak sorozatban dol­gozták ki helyzeteiket. A vendé­ben Okocha távoli lövéssel egyenlített, de a nigériaiak a to­vábbiakban nem tudták kihasz­nálni lélektani előnyüket. A rendes játékidőben és a hosszabbításban is mindkét csa­pat megszerezhette volna a győ­zelmet jelentő gólt, azonban a döntés a büntetőkre maradt. A harmadik párban a nigériai Kanu 11-esét hárította Alioum, majd a negyedik körben érdekes jelenet játszódott le: Ikpeba 11-ese a fel­ső lécről a gólvonal mögé, majd újra a keresztlécre és onnan kife­lé pattant, a játékvezető nem ítélt gólt és furcsa módon a nigériaiak sem reklamáltak. Az idegölő csa­tában egy kameruni büntető is ki­maradt, de az utolsó ítéletvégre­geket csak remekül védő kapu­suk mentette meg a kétszámje­gyű vereségtől. G: Rajczi 5, Tóth G„ Petrók, Tóth B. Bátaszék-Lánycsók 1-3 (0-2). Bátaszék, 50 néző. V: Csa­pó. Bátaszék: Grill (Tenczlinger)- Hauwasser, Varga, Sárközi, Nagyfalusi (Zágonyi)- Kis M., Ka­sza, Lieszkovszky (Kovács L.), Szabados- Szűcs, Márton. Edző: Fiath Tamás. A jobban játszó Ba­ranya megyei vendégek megérde­melten győztek. G: Szűcs, ill. Rablánczi, Auth, Ratting. Decs-Cikó 11-0 (4-0). Decs, 100 néző. V: Vincze I. A sérülé­sekkel bajlódó hazai csapat bizto­san nyert a lelkes Laki-legénység ellen. G: Kocsis 5 (egyet 11-es- ből), Jelusics 2 (egyet 11-esből), Horváth J. 2, Lovász 2. hajtó, Rigobert Song betalált, ez­zel Kamerun lett 2000-ben a föld­rész legjobbja. Kamerun, 1984 és 1988 után harmadik alkalommal nyerte meg az Afrika Kupát. Érdekes­ség, hogy mindannyiszor Nigéria volt a döntőbeli ellenfél. Döntő: Kamerun-Nigéria 2-2 (2-1, 2-2, 2-2), 11-esekkel: 4-3. Lagos, 60 000 néző. G: Eto'o a 26., Mboma a 31., ill. Chukwu a 45., Okocha a 47. percben. A harmadik helyért: Dél-afri­kai Köztársaság-Tunézia 2-2 (1-1), 11-esekkel: 4-3. Accra, 1000 néző. G: Bartlett a 11., Nomvete a 62., illetve Zitouni a 27. és a 89. percben. Kamerun a fekete kontinens bajnoka A Szelídíthetetlen Oroszlánok szívesen döntőznek Nigériával Kilenc győzelemmel hajráztak a tolnaiak A női NB I alapszakaszában a végelszámolásnál rendkí­vül fontos két pontot szer­zett a Tolna Kecskeméten. Asztalitenisz KECSKEMÉTI SPARTACUS- FASTRON AC TOLNA 5:13 A párosok után egy-egyre állt a mérkőzés, a tolnaiak pontját azonban meglepetésre nem a dr. Bolvári-Majzik, hanem a Lip- pai-Wittinger duó jegyezte. Az első egyes kört követően továbbra is döntetlent mutatott az eredményjelző (3:3), majd a házigazdák jutottak előnyhöz. A második kör utolsó összecsapá­sán, 5:4-es kecskeméti vezetésnél Lippai végletekig kiélezett küz­delemben - a döntő szettben 19- re nyerve - legyőzte Erdélyit. A folytatásban az addig nye­retlen Majzik az addig hibátlan Farkassal mérkőzött, és kellemes meglepetésre két szettben diadal­maskodott (5:6). Ettől kezdve nem volt pardon, a tolnaiak a szettveszteség nélkül végző dr. Bolvári Katalin vezérletével, min­den lehetséges pontot begyűjtöt­ték a három és fél órás, izgalmas csata második felében. A Fastron a rájátszás szempontjából rend­kívül fontos győzelmet aratott az alföldiek otthonában. Győztesek: Farkas 2, Kovács, Márkus, az Erdélyi-Farkas pár, il­letve dr. Bolvári 4, Lippai 3, Wittinger 3, Majzik 2, valamint a Lippai-Wittinger pár. Külön utakon járnak Hétfőn rendkívüli elnökségi ülés Az MLSZ szombati közgyű­lése elfogadta az új alapsza­bályt, melynek leglényege­sebb pontja az amatőr és hivatásos labdarúgás teljes szétválasztása volt. Labdarúgás A szövetség felügyelete mellett jú­nius 30-tól a Hivatásos és Amatőr Labdarúgó Alszövetség feladata lesz a bajnokságok kiírása és le­bonyolítása. Az alszövetségek önálló költségvetéssel és alapsza­bállyal rendelkeznek majd, ezeket 45 napon belül kell elkészíteni. A küldöttek arról is döntöttek, hogy a bíróküldés február 13-tól a játékvezetői testület helyett a já­tékvezetői bizottság hatáskörébe kerül. A szövetség feladata a válo­gatottakkal kapcsolatos ügyek in­tézése mellett a bajnoki küzdel­mek tisztaságának felügyelete és a bajnoki rendszerek ledolgozá­sa lesz. A közgyűlés az 1998-as gazdasági beszámolót a küldöt­tek az ellenőrző bizottság javasla­ta alapján nem fogadták el. A közgyűlés után az MLSZ el­nökségének tagjai rövid egyezte­tést tartottak, ahol abban marad­tak, hogy hétfőn rendkívüli el­nökségi ülésen értékelik a szom­bati tanácskozás tapasztalatait; kijelölik a játékvezető bizottság elnökét, döntenek a bizottságok sorsáról, melyet a közgyűlés résztvevői megszüntettek; illetve határoznak Berzi Sándor főtitkár ügyében, akinek határozott időre szóló megbízatását határozatlan­ra módosították. Bozóky Imre, az MLSZ elnöke úgy nyilatkozott, hogy elégedett volt a rendkívüli közgyűléssel.- Egyik legfontosabb célom volt az amatőr és a hivatásos lab­darúgás teljes szétválasztása, na­gyon örülök, hogy ez sikerült - mondta. Mezey György, a szövetség al- elnöke és edzőképző központjá­nak vezetője szintén elégedett volt a tanácskozással.- Hosszú idő után éreztem azt, hogy a küldöttek valamennyien egyet akarnak - jelentette ki. Szabados párizsi duplája Szabados Béla 400 és 200 méteres gyorsúszásban is első helyen végzett a hétvé­gi párizsi rövidpályás Világ Kupa-viadalon. Úszás Szabados Béla 3:47.01 perccel győzött a 400 méteres gyors­úszásban a párizsi rövidpályás Világ Kupa-viadal első napján. A magyar versenyző 100 méteren 48.92 mp-cel csupán 4. lett az erős mezőnyben - a tavaly nor­mál medencében hatszoros Eu­rópa-bajnok holland Pieter van den Hoogenband is csupán a har­madik helyet szerezte meg -, de ezen a távon Szabados így is újra átvette a vezetést a VK- összesítésben. A szombati 400-on aratott si­kere után vasárnap 200 méter gyorson is első lett Szabados Bé­la a párizsi rövidpályás úszó Vi­lág Kupa-viadalon. A magyar úszó biztosan csapott elsőként a célba, több mint fél másodperc­cel előzte meg a többszörös Eu- rópa-bajnok holland Pieter van den Hoogenbandot. _________■ o s kamattal Kell egy saját fészek! Az új lakásfinanszírozási rendszer kiemelt kamattámogatásával a Posta Bank Fészekrakó lakáshitel minden lakásproblémától megszabadítja Önöket. A 6,75%-os Posta Bank Fészekrakó lakáshitelt igénybe vehetik új, nagyobb lakás vásárlására, építésére ► 35. év alatti házasok első lakásukhoz, ► többgyermekes családok, ► legfeljebb 8 millió forintos hitelösszeg erejéig, ► akár 35 éves futamidőre is. Emellett még egyéb állami kedvezmények folyósításával is segítjük az otthonteremtésben. Hiszen mindenkinek szüksége van egy biztonságos családi fészekre! PostaBank lakáshitel - Hogy legyen otthon! Teljes korú állami kedvez­mények ©Hitelinfo: 06-40-44-22-00