Tolnai Népújság, 1999. február (10. évfolyam, 26-49. szám)

1999-02-15 / 38. szám

1999. február 15., hétfő Sport 9. oldal Női asztalitenisz NB I Magabiztos idegenbeli győzelmek Larisa Stancu (balra) és Pata Erika együtt és külön-külön is kitettek magukért Fastron AC Tolna- Szek.szárd AC 4:14 A megyei „rangadón” szek­szárdi papírforma győzelem született. Bár, ha a számszerű eredményt nézzük, a találkozó alakulhatott volna akár szoro­sabban, de lehetett volna még simább is. A részletek: a házigazdáknál újra asztalhoz állt a korábban megfázással bajlódó Majzik Zsuzsa, míg a vendégeknél Wirth Gabi betegen is vállalta a játékot. Egy ideig. A párosokat biztosan nyerték a szekszár­diak. A Wittinger Judit-Bali Ibolya tolnai kettős szettet lo­pott a Wirth-Lovas Petra duó­tól, Majziknak és Lippai Zsu­zsának ugyanez nem sikerült a Larisa Stancu-Pata Erika párral szemben. Az első egyes körben csak a Lippai-Pata mérkőzés tartoga­tott izgalmakat, az azonban nem akármilyeneket. Az első szettet a Szekszárd AC asztali­teniszezője nyerte szoros csatá­ban (23:25), a másodikban vi­szont a hazaiak sportolója összpontosított jobban a végjá­tékban (21:19). A döntő játsz­mában fej-fej mellett haladtak 17:17-ig. Az idegek harcában Pata harcolt ki lépéselőnyt, de csak a harmadik mérkőzéslab­dáját tudta győzelemre váltani (20:22). A második körben Wirth rosszulléte miatt feladta Lippai elleni mérkőzését, míg Lovas és Stancu magabiztosan hozta a kötelezőket Wittinger, illetve Báli ellen. Pata a folytatásban sem adta alább - már ami a döntő szettet illeti. Ezúttal Maj- zikkal vívott kiélezett csatát. A szekszárdi játékos null-egyről még egyenlített, ám a harmadik játszmában lassan kezdett (0:7), így a tolnaiak ping-pongosa, ha nehezen is, de „hazaért”, s 2:8- ra alakította az állást. A folyta­tásban - a hátralévő két mérkő­zését is feladó Wirth Gabin kí­vül - a szekszárdiak örülhettek csak győzelemnek. Stancu el­söprő lendülettel, Lovas néha lezserebben nyerte meccseit, Pata pedig nyugalmából ki- mozdíthatatlanul gyűrte le a két tolnai fiatalt, Bálit és Wittin- gert. • Eredmények, páros: Wit­tinger, Bali-Wirth, Lovas 1:2, Majzik, Lippai-Stancu, Pata 0:2. Egyesek: Majzik-Stancu 0:2, Lippai-Pata 1:2, Wittin- ger-Wirth 0:2, Bali-Lovas 0:2, Majzik-Pata 2:1, Lippai-Wirth 2:0 (játék nélkül), Wittin- ger-Lovas 0:2, Bali-Stancu 0:2, Majzik-Wirth 2:0 (jn.), Lippai-Lovas 1:2, Wittin- ger-Stancu 0:2, Bali-Pata 0:2, Majzik-Lovas 0:2, Lippai- Stancu 0:2, Wittinger-Pata 0:2, Bali-Wirth 2:0 (jn.). Csanádi Árpád KSI­Fastron AC Tolna 3:15 Talán az utazás okozta fáradt­ság tette, hogy a tolnaiak kissé nehezen lendültek a játékba. Két szoros, egyaránt 2:l-re megnyert páros után Pilisi elve­szítette első egyesét, ám a foly­tatásban két körön keresztül csak a vendégek örülhettek győzelemnek, így előbb l:9-re, majd 2:10-re módosult az állás. A tolnaiak csekély ellenállásba ütköztek a fővárosi sportiskolá­sok otthonában, és magabizto­san gyűjtötték be a „kötelező” győzelemért- járó két bajnoki pontot. Győztesek: Görgényi, Gali- otti, Leskó, illetve Lippai 4, Majzik 4, Wittinger 3, Pilisi 2, valamint a Lippai-Majzik és a Wittinger-Pilisi pár. (fekete) A Szekszárd AC-Kaposplast mérkőzést a vendégek kérésére március 21-éré halasztották. Lippai Zsuzsa (balról) és Majzik Zsuzsa egyaránt négy­négy egyéni győzelemmel vette ki részét a KSI elleni biztos tolnai sikerből FOTÓ: ÓTÓS RÉKA Női kosárlabda NB I Statiszta szerepre kárhoztatva FTC-Diego-KSC Dalmand Rt.-Top Center Szekszárd 98-51 (52-27) Budapest, Kőbányai út, 200 néző. V: dr. Valovics, Ben­czúr. FTC: Németh (10), Kosjár (2), WITHERS­POON (22/6), PAPP (28), Károlyi (6). Csere: Farkas (4), SERES (17), Hagara (4), Veres (-), Kajdacsi (5). Edző: Tursics Sándor. Szek­szárd: Kardakova (2), Ma­daras (11/3), Szopelkina (9), Krasznai (13), Russai (10/6). Csere: Rátvay (-), Császár (4), Sibalin (2), Bihari (-). Edző: Simon Zsolt. Kipontozódott: Szopelkina a 19. percben. Az eredmény alakulása: 5. perc: 11-5, 10. p.: 28-12, 15. p.: 36-18, 25. p.: 67-31, 30. p.: 88-49. Ha csak két percig tartott volna a mérkőzés, a KSC nyer 4—2-re, a folytatásban a haza­iak Papp eredményessége ré­vén gyorsan elhúztak. Idővel a Fradi amerikai idegenlégiósa is elkezdte szórni a kosarakat, Witherspoon mindjárt két trip­lával nyitott. A 13. percben már 22 ponttal vezettek a fő­városiak. A Szekszárd rendkí­vül gyengén védekezett, ráa­dásul addigi legeredménye­sebb játékosa, Szopelkina gyorsan kipontozódott. A második félidő elején a vendégek sorozatban elhibá­zott dobási kísérletei nyomán tovább nőtt az FTC előnye. Madaras és Krasznai próbálta hátára -venni csapatát, néhány percen át csökkent is a Szek­szárd hátránya. A végjátékban Simon edző időkérései már csak arra irányultak, hogy együttese elkerülje a századik kapott pontot. Szomorú tény, hogy az utolsó kilenc percben a KSC csak egyetlen kosarat tudott szerezni. Tursics Sándor: — Csa­patom minden tagja maradék­talanul teljesítette feladatát. Simon Zsolt: — Ezen a mérkőzésen még edzőpartner­nek is kevesek voltunk a ra­gyogó játékot produkáló és felszabadultan játszó hazaiak ellen. Földesi József További eredmények: BEAC-GYSEV 59-96, OSC- Közgáz-Zala Volán 69-63, Diósgyőr-MÁV NTE 100-52. Férfi NB I: Danone-Hon- véd-Matáv Pécs 87-81. A Dombóvári VMSE- Szedeák-Akuterm NB I/B-s férfi mérkőzés elmaradt, mi­után a vendégek nem vállalták az utazást. Labdarúgó előkészületi mérkőzések A havazás sem jelenthetett akadályt Balatonfüred-Atomerőmű SE 0-3 (0-1). BalatonfUred, 50 néző. V: Németh. ASE: Mausz- Wolf, Jávorka, Be- nedeczki (Kasza), Debre­ceni- Aradi (Pintér), Mészá­ros, Majsai N., Rácz- Niko- lov (Szabadi), Osztermájer. A jeges talajhoz jobban al­kalmazkodó vendégegyüttes helyzetei alapján nagyobb kü­lönbséggel is nyerhetett volna. G: Osztermájer 2, Nikolov. Pécsi MFC-Jerking-Szek- szárd UFC 3-1 (2-0). Pécs, Kovácstelep, 50 néző. V: Kiss. PMFC: Tarlósi- Orlo- vics, Aczél, Varga, Czeinin- ger- Toldi, Sipos (Lantos), Czalin, Kutas- Farkas (Tol­nai), Puskás. Edző: Bozai Gyula. Szekszárd: Horváth B. (Németh)- Farkas, Fehér, Tóth V., Nagyfalusi I.- Tóth P. (Antlfinger), Bojás, Do­monkos, Demkó (Major)­Vesztergombi, Forrai. Edző: Teszler Vendel. A betegség és sérülés miatt kilenc megha­tározó játékosát (Blazsó, Nagyfalusi L., Pilisi, Pusztai, Horváth J„ Kvanduk, Mészá­ros, Boros, Gergely) nélkü­löző szekszárdiak a 3. percben kétgólos hátrányba kerültek, a második félidőben viszont jó teljesítményt produkáltak. G: Puskás 2 (egyet 11-esből), Tolnai, illetve Domonkos. Simontornya-Ozora 3-1 (2-1). Simontomya, 100 néző. V: Tausz. G: Tóth, Zsolnai, Borbás B„ illetve Ihász (ön­gól). , Simontornya-Tolnané- medi 7-2 (2-2). Simontomya, 80 néző. V: Beidek. G: Borbás B. 3, Kovács, Nádasdi, Borbás J„ Pajor J., illetve Szabó 2. Dunántúli Napló-kupa: Komló-Bonyhád Agraco FC 4-0 (2-0). Dombóvár, 100 néző. V: Agócs. Komlói Bá­nyász: Herbert (Ádám)- Both (Méhn), Mosonyi, Schuszter, Halász- Kole- sánszky, Dömény, Dárdai B., Geisz (Máthé)- Szabó Zs., Varga Zs. (Pörs). Edző: Dárdai Pál. Bonyhád: Ko­vács- Hopp R., Hopp K. (Brunner), Magócs- Köllő, Walter, Tóth, Dani (Bi- liczki), Molnár- Tálas, Ró-, zsahegyi (Stumpf). Edző: Lanczki Gusztáv. A komlói pálya játékra alkalmatlan volt, de a dombóváriaknak köszön­hetően mégis megrendezhet­ték a mérkőzést. A jobb hely­zetkihasználás döntött az NB I-es baranyai csapat javára. G: Dömény 2, Kolesánszky, Máthé. A Dombóvári FC-Aramis For Men-Bóly mérkőzés el­maradt, mivel a vendégek nem érkeztek meg Dombóvárra. Rali világbajnokság, Svédország Mäkinen nyert a „szomszédban” A Mitsubishivel versenyző finn Tommi Mäkinen nyerte meg vasárnap a rali-világbaj­noki sorozatba tartozó, 48. al­kalommal megrendezett svéd­országi versenyt. A világbajnoki cím védője nem először alkalmazkodott legjobban a skandináv ország téli útviszonyaihoz, hiszen már 1996-ban, és 1998-ban is első lett ezen a viadalon. Az idei versenyen a tavalyi vb-so­rozat egyik nagy vesztese, a spanyol Carlos Sainz (Toyota) végzett a második, a hazai pá­lyán rajthoz állt Thomas Radström (Ford Focus) pedig a harmadik helyen. Az elmúlt évi sikeres szereplését köve­tően Mäkinen idén is jól raj­tolt, hiszen a januári Monte- Carlo rali megnyerése után másodszor sem talált legyő­zőre. Végeredmény: (1478.4 km, ebből gyorsasági: 384.3 km): 1. Tommi Mäkinen, Risto Mannisenmaki (finn, Mitsu­bishi) 3:29:15.6 óra, 2. Sainz, Moya (spanyol, Toyota) 18.1 mp hátrány, 3. Radström, Gal­lagher (svéd, brit, Ford) 37.8 mp h, 4. Auriol, Giraudet (francia, Toyota) 40.3 mp h, 5. Bums, Reid (brit, Subám) 5:49.3 perc hátrány, 6. Kank- kunen, Repo (finn, Subaru) 5:54.4 ph. Simovill-kupa nemzetközi női kézilabda-torna A Ce-Si otthon tartotta a serleget A Nosztlgia-kupán a Hőgyész - többek között ilyen parádés gólokkal -16-1 U-re nyert a Szedres ellen fotó: ötös Az immár nyolcadik alkalom­mal megrendezett női Simovill- kupán a hat helyett csak öt csa­pat vetélkedett a díszes trófeá­ért. Az időjárási viszontagsá­gok miatt ugyanis a nagykani­zsaiakat a rendőrség félútról visszafordította. Az együttesek egy-egy kettes és hármas cso­portban küzdöttek, így a házi­gazdák a szlovákiai Naszvaddal két mérkőzést vívtak. Eredmények, A-csoport: Sárszentmihály-Thelena SK Tolna 14-8 (7-3). Ld: Kocsis ,6, Dolezsámé 5, illetve Kovács iJ. 5, Takács 3. Az erősen tarta­lékos tolnaiak ellen a nagy lel­kesedéssel játszó Sárszentmi- hály biztosan győzött. Kecskemét-Sárszentmi- hály 28-17 (14-7). Ld: Kovács 9, Keller 8, illetve Kocsis 7. A Kecskemét végig fölényben játszott. Kecskemét-Tolna 16-9 (8-3). Ld: Keller 7, Szabó 3, il­letve Kovács K. 3. A tolnaiak sem találták a Kecskemét játé­kának ellenszerét. B-csoport: Naszvad-Cece- Simontornya 22-19 (11-9). Ld: Kelemen 8, Kovasics 5, Gombár 4, illetve Hingyi B. 7, Hingyi Z., Pulay 3-3. Az igen lelkes, lendületes Naszvad ellen a hazaiak későn ébredtek. Cece-Simontornya-Nasz- vad 26-9 (11-6). Ld: Hingyi Z. 7, Pulay, Hingyi B. 6-6, illetve Kelemen, Kovasics 3-3. Végig fölényben játszott a Ce-Si, s ez gólokban is megmutatkozott. A 3. helyért: Naszvad-Sár­szentmihály 20-15 (8-9). Ld: Kovasics 11, Papp 5, illetve Dolezsálné, Kocsis 6-6. A naszvadi fiatalok erőnlétben fe­lülmúlták ellenfelüket. A döntőben: Cece-Simon- tornya-Kecskemét 21-16 (11-8). Ld: Hingyi B. 5, Pulay, Pech 4-4, illetve Sidó 6, Keller 5. A tavalyi finálé szereposz­tása megismétlődött. Az NB I/B Keleti, illetve Nyugati cso­portjában egyaránt 17 ponttal álló csapatok összecsapását a házigazdák biztosan nyerték. A gólkirályi címet 20 talála­tával Keller Andrea (Kecske­mét) érdemelte ki. A legjobb kapusnak Mohol Tündét (Naszvad), míg a legjobb me­zőnyjátékosnak Kocsis Ilonát (Sárszentmihály) választották. A torna legcsinosabb kézilab­dázójának járó különdíjat a 18 gólos Hingyi Beatrix (Cece- Simontomya) vehette át. (varga) Szekszárdi és újvárosi siker a Nosztalgia-kupán Szombaton reggel héttől este hétig gyűrték egymást az „öre­gek” a szekszárdi városi sport­csarnokban a 15. Nosztalgia­kupa női-férfi kézilabda tornán. A hölgyeknél a Szekszárdi Spartacus, míg az uraknál a Dunaújváros bírta legjobban a sorozatterhelést. Végeredmény, nők: 1. Szekszárdi Spartacus, 2. Duna­újváros, 3. Bőrdíszmű, 4. Mözs, 5. Szekszárdi Vasas. A gólki­rálynői címet Varga Zsuzsa (Dunaújváros) érdemelte ki, a legjobb kapusnak Tóth Mária (Szd-i Spartacus), a legjobb mezőnyjátékosnak pedig Török Mária (Bőrdíszmű) bizonyult. Férfiak: 1. Dunaújváros, 2. Hőgyész, 3. Bad-Windscheim (német), 4. Szedres, 5. Fadd, 6. Tolnatej, 7. Mözs. A gólkirályi címet Kerekes Imre (Hőgyész) érdemelte ki, a legjobb kapus­nak Sulyok Sándort (Szedres), míg a legjobb mezőnyjátékos­nak Dieter Heningert (Bad- Windscheim) választották.