Tolnai Népújság, 1998. január (9. évfolyam, 27-50. szám)

1998-02-02 / 27. szám

1998. február 2., hétfő Sport 9. oldal Női kézilabda NB I Megkezdték a felzárkózást F err opatent-Lazór Szekszárd SE-Cerbona 20-19 (11-12) A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület hivatalos támogatója Szekszárd, 1000 néző. V: Demény, Éles. Szekszárd: MÁTYÁS- Csáki, Ancil, ORAVECZ 5, PÁDÁR 7, Köbli 3, Károlyi 1. Csere: Suga, BÁLINTNÉ 3, Jan- csarova 1 (1). Edző: Tabajdi Ferenc. Szaktanácsadó: Laurencz László. Cerbona: Kalasnyikova- Nagy A., JEDDI 5 (2), Csenki 3, Agárdi 2, Gál, GAÁL 8 (1). Csere: Magyaróvári (ka­pus), Horváth B. 1, Fábián, Vincze. Edző: Berzsenyi Mária. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3. Az eredmény alakulása: 7. p.: 2-3, 13. p.: 5-7, 19. p.: 9-9, 24. p.: 10-10, 33. p.: 13-12, 38. p.: 15-14, 41. p.: 17-14, 50. p.: 18-15, 54. p.: 19-15. A 7. percben Pádár első lö­vése góllal zárult, ámi önbi­zalmat adott a szekszárdiak lövőjének. A Ferropatent-La­zúr ennek ellenére nehezen lendült játékba, tíz perc eltel­tével Bálintné beállításával át is alakították csapatuk szer­kezetét a házigazdák. A mér­kőzés első negyedórájában a pontosabban, gyorsabban ját­szó vendégek higgadtan ki­használták lehetőségeiket. A találkozó az első félidő köze­pén a Ferro-Lazúr védekezé­sének javulásával vált kie­gyenlítetté. A vendéglátók támadójátéka azonban to­vábbra is döcögött, így a já­tékrész hajrájában hiába vé­dett Mátyás bravúrosan, s szerzett vezetést Pádár (11-10), a Cerbona fordulha­tott előnnyel. Csenki 29:57- nél lőtt gólt. Szünet után tovább szigorí­tott védekezésén a hazai együttes, ami elbizonytalaní­totta a fehérváriakat. A 39. percben emberhátrányból két gólt dobott a Szekszárd, sőt, Bálintné 17-14-es vezetéshez juttatta a házigazdákat. A má­sodik játékrész közepén hét­perces gólszünetet tartottak a csapatok. A Pádár vezérelte szekszárdiak hatalmas takti­kai harc közepette biztosnak tűnő előnyhöz jutottak a befe­jezés előtt (55. perc: 20-16), a Cerbona mégis izgalmassá tudta tenni a hajrát. Két rossz hazai akciót követően 20-18- nál az 59. percben Köblit, majd egy perc múlva Pádárt állították ki. Gaál sikeres bün­tetője után (20—T9) a hátra­lévő fél percben a hazaiak négy mezőnyjátékossal is megtartották a labdát... Pádár Margó hetet vállalt a szekszárdi húszasból Tabajdi Ferenc: — Meg­jött a szerdai kupamérkőzés tanulsága, ha elfogadtam volna a Pádár Margót érintő bírálatot, ma nem nyerünk. Berzsenyi Mária: — Óri­ási csatában veszítettünk, a csapat ezerszázalékosan telje­sített. Hiányzóinkat azonban nem tudtuk pótolni, pedig mindent megtettünk, -teszi­További eredmények: Bp. Spartacus-Miskolc 24-20, Magyar Kábel-Dunaferr 22-43, Vasas-Kisvárda 36-24, Győr-PEAC 37-23, Kiskunhalas-Debrecen 25-23. «STA BÁNK Postabank és Takarékpénztár Rt. A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület fő támogatója Kettős vereség a BL-ben Utolsó csoportmérkőzésén el­szenvedte első vereségét a Fo­tex KC Veszprém férfi kézi­labdacsapata. A magyar együttes a Bajnokok Ligája D-csoportjában 29-26-ra ki­kapott a német TBV Lemgó- tól. A Fotex a negyeddöntő­ben a címvédő spanyol FC Barcelonával játszik. Az FTC-Herz női kézilab­dacsapata a BL 6. fordulójá­ban hét gólos, 30-23-as vere­séget szenvedett a spanyol Mar Valencia otthonában. Az már korábban eldőlt, hogy a Fradi nem jut tovább. Férfi kosárlabda NB I Megkeserített életű atomosok Gulyás (8) és Milivojsa csatája fotó: tillinger Dombóvári VMSE- Atomerőmű SE 75-80 (39-39) Dombóvár, 1200 néző. V: Major Gy., Szlávik. Dombó­vár: Laczházi (3),. MILI­VOJSA (15/9), TAMÁS (21/6), CRISTESCU (18/15), Miklóssy (11/9). Csere: Trupp (5/3), Panta (2). Edző: Molnár István. Atomerőmű SE: Ricks (11/3), Visockas (10), GULYÁS (28), MÉ- RÉSZ T. (10), Monok (3/3). Csere: Mihály (-), MUN- TEÁN (18/9). Edző: Rezák László. Az eredmény alakulása: 3. p.: 5-10, 10. p.: 27-20, 15. p.: 33-24, 18. p.: 36-33, 27. p.: 50-49, 33. p.: 57-61, 37. p.: 67-68. Az esélytelenek nyugalmá­val pályára lépő hazaiak alapo­san feladták a leckét a négy közé igyekvő atomosoknak. A paksiak Gulyásra építettek, ám a vendégek válogatott centere csupán a 7. percben talált elő­ször a gyűrűbe, mindez a házi­gazdák védekezését dicsérte. A triplák sokat lendítettek a dom­bóváriak játékán, az első húsz percben a hazaiak nyolcszor, míg a Duna-partiak csak há­romszor találtak be távolról. Az első félidőben szinte végig a dombóváriak vezettek, a paksi­aknak csak a hajrában sikerült ledolgozniuk hátrányukat. Re­zák edző a 15. percben, 33-24- nél időt kért. Jó tanácsait meg­fogadták fiai, Gulyás - vissza­térve pihenőjéből - egymás után váltotta kosárra társai be­játszásait. A szünet után megilletődöt- ten kezdtek a hazaiak, ezt ki­használták ugyan a vendégek, de jelentős előnyre nem tudtak szert tenni. A 31. percben, 55-56-nál Miklóssynak kellett lejönnie a pályáról sérülés mi­att, a DVMSE magasemberé­nek kiválása után azonnal nö­velte előnyét az ASE. A ven­déglátók a hajráig ugyan még egyszer felzárkóztak (37. p.: 67-68), ám többre már nem fu­totta erejük­ből, a csere­ként beálló Munteán nyerő ember­nek bizo­nyult. Végig nyílt küzdelemben nyertek a ru­tinosabb Duna-partiak. Molnár István: — Megint jó meccset ját­szottunk, saj­nos, ezúttal sem tudtuk át­lépni saját ár­nyékunkat. Rezák László: — Vendéglátó­ink nagyon nehezen adták meg magukat, megkeserítet­ték életünket. Kiválóan ját­szottak az egész mérkőzés fo­lyamán. Nagyobb rutinunknak köszönhetjük sikerünket. Gaál István További eredmények: Da- none-Honvéd-Százhalombatta 89-62, Debrecen-Szolnok 58-66, Falco-Lépték-Alba- comp-SZÜV 80-92, Matáv Pécs-ZTE 74-69, Marc Kör- mend-Kaposvár 88-50. Férfi NB I/B Tiszaújváros-Autó Techno Szekszárd 93-77 (51-20). Felemás ping-pongos hétvége Női asztalitenisz NB I: Szek­szárd SK I-Kaposplast 115:3. A szekszárdi együttes szomba­ton a visszavágás reményében fogadta a tabellán egyel előke­lőbb, a második helyen tanyázó somogyiakat. Ősszel ugyanis a Wirth Gabriellát nélkülöző Tolna megyei gárda minimális vereséget szenvedett Kaposvá­rott. Nos, Wirth ezúttal asztal­hoz állt, s ha már ott volt, min­den lehetséges pontot be is gyűjtött. Párosban Simon Nórával az oldalán két szettben nyert a Linbeck-Alkonyi duó ellen, s miután a Lovas Petra-Pata Erika összetételű másik szek­szárdi pár is ugyanilyen arány­ban bizonyult jobbnak a Davi- dovics-Siry kettősnél, máris 2:0-ra vezettek a házigazdák. Az összecsapás végső kimene­tele szempontjából talán leg­fontosabb első két egyes rend­kívül izgalmas csatákat hozott. Wirth 0:1-ről fordított Alkonyi ellen, míg Lovas ugyancsak há­rom játszmában nyert a jól küzdő Linbeck ellen. Simon és Pata „kötelező” győzelme után már 6:0-ra vezettek a vendéglá­tók. Bár a folytatásban valame­lyest akadozott a szekszárdi „gépezet”, két óra játékidő el­teltével - az akkor már harma­dik egyéni sikerénél járó Wirth vezérletével - 10:1-re elhúzott a Szekszárd, s a hátralévő talál­kozók eredményétől függetle­nül már ekkor megnyerte a mérkőzést. Az összecsapás befejező harmadában a hazaiak még két győzelmet „engedélyeztek” a kaposváriaknak. Wirth nyert a vendégek legjobbja, Linbeck ellen is, s „hibátlanul” zárta a napot. Miután a többiek egy­aránt egyszer veszítettek, így a szekszárdiak 15:3-as, nagy kü­lönbségű győzelemmel alapo­san visszavágtak a Kaposvárott elszenvedett vereségért. Győztesek: Wirth G. 4, Si­mon 3, Lovas 3, Pata 3, a Wirth-Simon és a Lovas-Pata pár, illetve Linbeck 2, Alkonyi. Orosházi MTK-Szekszárd SK 11:7. A listavezető orosházi együttes otthonában állt asztal­hoz vasárnap a Szekszárd. Két páros győzelmével előnyre tett szert a hazai gárda, de a vendé­gek nem adták meg magukat. A szekszárdiak pontszerzési re­ményei akkor foszlottak szét, amikor Wirth Gabriella harma­dik egyes mérkőzésén megsé­rült, s így nem csak azt, de a következő találkozót is fel kel­lett adnia. Győztesek: Pata 3, Simon 2, Lovas, Wirth. Postás Matáv II-Tolnai SE 10:8. Majzik Zsuzsa és Herczig Judit remek játéka is kevés volt a pontszerzéshez a fővárosi együttes otthonában. Győzte­sek: Gujdár 4, Mátrai 2, Kerek 2, Renner, és a Mátrai-Gujdár pár, illetve Herczig 3, Majzik 3, Wittinger és a Herczig-Majzik pár. Ausztrál Open Hingis másodszor, Korda először Az ausztrál nemzetközi te­niszbajnokság női egyesé­nek szombati döntőjében a svájci világelső Martina Hingis 6:3, 6:3-ra nyert a spanyol Conchita Martinez ellen. A férfi egyesben a 30 éves cseh Petr Korda három játszmában verte a chilei Marcelo Riost (6:2, 6:2, 6:2). Az európai játékos élete első egyéni Grand Slam-diadalát aratta. A férfi párosok fináléjá­ban meglepetésre a Björk- man, Eltingh svéd, holland duó öt szettben legyőzte az esélyesebb Woodbridge, Woodforde ausztrál kettőst. A vegyes párosok döntőjé­ben Justin Gimelstob és Ve­nus Williams révén ameri­kai győzelem született. Asztalitenisz Bátorfi harmadik az Európa Top 12-n Bátorfi Csilla a svédországi Halmstadban rendezett asz­talitenisz Európa TOP 12- viadalon a német Schöpp és Nemes, a román Badescu, valamint az olasz Arisi le­győzésével az elődöntőbe jutott. Az immár tizenkette­dik Top 12-versenyén in­duló Bátorfinak azonban nem sikerült a fináléba ke­rülnie, négy szettben kika­pott a németek Európa-baj- nokától, Nicole Strusétól. Az első helyet végül a lu­xemburgi-kínai Ni Xialian szerezte meg, a másik ma­gyar, Tóth Krisztina a kilen­cedik helyen zárt. Totó A totó 5. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. B. München-Hamburg 3-0 1 2. Bremen-Bielefeld 2-1 1 3. FC Köln-M.gladbach 3-2 1 4. Rostock-1860 München 3-0 1 5. Schalke-Kaiserslautern 1-1 x 6. Brescia-Internazionale 0-1 2 7. Fiorentina-Udinese 1-0 1 8. Lecce-Juventus 0-2 2 9. Vicenza-Sampdoria 1-1 X 10. Genoa-Venezia 3-1 1 11. Reggina-Chievo 0-0 x 12. Treviso-Cagliari 0-1 2 13. Verona-Salern. 0-2 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Karlsruhe-Leverkusen 1-1 X Labdarúgó előkészületi mérkőzések Stadler-Paksi ASE 1-9 (0-0). Csengőd, 300 néző. V: Pásztor. Stadler, I. félidő: Nagy­Schultz, Kőről, Vincze- Bok­sán, Kertész, Reskó, Farkas- Keita, Károlyi R„ Károlyi G. II. félidő: Kirí- Schultz, Kertész, Chevriad- Nagy S„ Sallai, Ko­vács Zs„ Kun- Füzesi, Roska, Kuti. Edző: Linka József. ASE, I. félidő: Kovácsevics- Kosa, Eger, Jávorka, Barna- Nikolov, Nagy, Orosz, Mersich- Fejes, Szabó. II. félidő: Mausz- Kosa, Eger, Jávorka, Barna- Wolf, Kiss, Misenka, Kislőrincz- Ju­hász, Csemijenko. Edző: Bő- zsöny János. Az első félidőben kiegyenlített mezőnyjáték folyt helyzetek nélkül. Szünet után változatosabbá vált a mérkőzés, egy büntető döntött a hazaiak javára. G: Kertész (11-esből). Györköny-BVSC-Zugló FC 0-0. Györköny, 200 néző. V: Makai. Györköny: Szla- nyinka (Almási)- Hahn, Erdé­lyi, Somogyi, Nagyfalusi (Pieck)- Kindl (Porga), Tálas, Kvanduk (Barkóczi), Krausz- Kollár (Farsang), Csende (Sánta). Edző: Gracza Tibor. BVSC: Koszta (Varga)- Kom- lósi (Horváth), Zováth (László), Bondarenko (Fehér), Fűzi Á.- Polonkai (Rósa), Csi­szár (Erős), Csillag (Szín)- Sinkó (Csordás), Anghel (Kiss), Bükszegi (Fűzi K.). Edző: Bognár György. Időn­ként meddő mezőnyfölényt harcolt ki az NB 1-es vendég­csapat, ám igazi gólhelyzetet nem tudott kialakítani a györ- könyi kapu előtt. Dombóvári FC-Ariel Mű­szaki Aruházlánc-Beremend 2-4 (1-2). Dombóvár, 100 néző. V: Tóth. Dombóvár: Bon- tovics- Bódis, Kiss, Szabotin (Vincze)- Ötvös, Savanyu, Kovács R„ Steiger- Szűcs (Ba- bulják), Horváth, Kovács P. Edző: Lanczki Gusztáv. Bere- mend: Bogyai- Bábli, Csoboth, Borsos- Elek (Valkai), Macsi, Tóth (Juhász), Vida- Benko- vics, Fülöp, Berecz (Vígh). Edző: Torna Árpád. A kemény, harcos mérkőzésen a futball küzdő jellege domborodott ki. G: Ötvös, Kovács R„ illetve Vida 2, Juhász, Vígh. VDN-kopa Bátaszék-Komló 2-2 (1-0). Bátaszék, 100 néző. V: Schäfer. Bátaszék: Grill (Tenczlinger)- Rácz (Acsádi), Scheppi, Tóth, Hauwasser (Sárközi)- Hosszú (Takács), Kemer (Péter), Rupa, Szabados- Kiss (Sztojka), Pan- kovics. Edző: Fiath Tamás. Komló: Herbert (Ádám)- Geisz (Priol), Mosonyi, Béres (Both), Halász- Schuszter (Kovács), Dárdai (Merch), Gálfi (Kresz), Kolesánszky (Pörs)- Makai (Seemayer), Stem (Nagy A.). Edző: Dárdai Pál. Küzdelmes mérkőzésen a nagy lelkesedés­sel játszó, már 2-0-ra is vezető hazai együttes győzelmet ér­demelt volna. G: Pankovics, Rupa, illetve Nagy A., Halász. Szakály Agraco-PVSK- Pécs ’96 FC 1-2 (0-1). Dom­bóvár, 50 néző. V: Zádori. Sza­kály: Szőcs (Száka)- Hopp R„ Hopp K„ Tóth, Árvái K - Gu­lyás (Szántó), Árvái M. (Sán­dor), Walter, Magócs (Szie­ber)- Molnár, Zsilka. Edző: Szieber József. PVSK: Her- czog- Tóth, Lajos, Török- Po- lics, Róth (Lieber), Fülöp, Schweitzer, Lehota (Végi)- Koleszár (Rózsahegyi), Kaszás (Tolnai). Edző: Tihanyvári László. A pályaválasztó szaká- lyiak sorra elügyetlenkedték helyzeteiket, a pécsiek viszont egy súlyos védelmi hibát ki­használva vezetést szereztek. A győztes gól a lefújás előtt öt perccel esett. G: Molnár (11- esből), illetve Kaszás, Schweit­zer (11-esből). Losonczi István-kupa Bonyhád-Kakasd 1-1 (1-1). Bonyhád, 200 néző. V: Her­mész. Bonyhád: Götz (Ko­vács)- László, Végvári (Szá- szi), Torma, Csordás- Stumpf, Biliczki (Fodor), Baumann (Ba­logh)- Gergely, György, Dani. Edző: Schlapp János. Kakasd: Honti- Fábián Z„ Hucker, Kvanduk J., Szabó F. (Kele­men)- Bogos, Paróczai (Fábián S.), Kvanduk E„ Szabó G- Takács, Simcsik (Koszorú). Edző: László József. Az idény eleji formát mutató együttesek küzdelmes mérkőzésen osztoz­tak meg a pontokon. G: György, illetve Szabó G. Aparhant-Tevel 3-0 (0-0). Aparhant, 50 néző. V: Mara- szin. Aparhant: Bagoly (Kö­röndi L.)- Lovász, Köröndi Cs„ Fülöp, Palkó (Heidecker)- Wildanger (Kőszegi), Lakatos (Németh), Minker (Juhász), Dobos (Ferenc)- Kecskeméti (Illés), Farkas. Edző: Incze Zol­tán. Tevel: Bogos- Ambrus, Nagyfalusi, Incze, Antal L- Ferenc G. (Dézsi), Kalmár, Gá­bor J. (Kocsi), Gergely- Hor­gos (Bátyi), Illés. Edző: Szen­tes Ambrus. Második félidei ki­tűnő játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. G: Németh 2, Dobos.