Tolnai Népújság, 1997. szeptember (8. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-23 / 222. szám

1997. szeptember 23., kedd Sport 9. oldal XIV. Szekszárd-kupa sakkverseny Fehéré a színestévé A hétvégén nagy csatában dőlt el a helyezések sorsa a megyei önkormányzat dísztermében. A 7. fordulóban Mészáros Gyula, a paksiak nemzetközi mestere a bajai Fekete legyő­zésével feljött a holtverseny es első helyre. Ezzel felcsillant a remény, hogy Vidéki Sándor után az idén újra megyénkbeli sakkozó nyerheti a tornát. A nyolcadik körben azonban Fe­hér Gyula (Postás Matáv) jobbnak bizonyult nála, ami­vel minimálisra csökkentek a Tolna megyei esélyek a torna- győzelemre. Varga és Bárczay nagymesterek is erősítettek a hajrában. Az utolsó előtti for­dulóban mindketten teljes pontot szereztek, amivel Varga Zoltán felzárkózott a vezető Fehér mögé. A hazai szurkolók örömére Taskovits döntetlennel, Andi pedig győ­zelemmel tartotta helyét az él­bolyban. A zárófordulóban azután Fehér Gyula Vadász nagymes­ter ellen biztonsági remivel biztosította be tomagyőzel- mét. A Postás Matáv nemzet­közi mestere egyenletes, jó já­tékkal, veretlenül nyerte a ku­pát, megelőzve az egyaránt hat és fél pontos Vargát és Kri- zsányt. Kitűnően hajrázott Taskovits FIDE-mester is, hi­szen Varga ellen döntetlent harcolt ki, feltéve a koronát a versenyen nyújtott teljesítmé­nyére. Mészáros szenzáció- számba menő győzelmet ara­tott a tavalyi győztes Bárczay nagymester ellen, és negyedik helyével a legjobb Tolna me­gyei játékosnak bizonyult. Ki­tűnően helytállt a fiatal Andi Péter is, akinek javuló játékkal sikerült az első tízben végez­nie. A vasárnap déli záróünne­pélyen a győztesnek dukáló színestévét Némethné Horváth Marianna, az Európai Keres­kedelmi Bank fiókvezetője adta át. A legjobb húsz év alatti Tolna megyei sakkozó­nak járó ifj. Rittmann László- serleget Horváth Gábor (Autó Center Decs) nyerte. Végeredmény (40 részt­vevő, kilenc forduló): 1. Fe­hér Gyula (Postás Matáv) 7, 2. Varga Zoltán (Bp. Honvéd) 6.5, 3. Krizsány László (Bé­késcsaba) 6.5, 4. Mészáros Gyula (Atomerőmű SE) 6.5,5. Dobos József (Miskolc) 6, 6. Vadász László (Hajdúszo­boszló) 6, 7. Bárczay László (Keszthely) 5.5, 8. Taskovits István (KSZE Szekszárd) 5.5, 9. Hajnal Zoltán (Füzesabony) 5.5, 10. Andi Péter (KSZE Szekszárd) 5.5. (dr. Szabó) A körzeti labdarúgó-bajnokságból jelentjük Gerjeni négyes a listavezetőnek Dombóvár Váralja-Kurd 0-2 (0-2). Vá­ralja, 150 néző. V: Tölgyesi. Két enerváltan küzdő csapat csatája, vendéggyőzelemmel. G: Fábián 2. Jók: Amrein, Mokos, Benkő, illetve az egész vendégcsapat. Závod-Nak 1-1 (0-1). Zá- vod, 80 néző. V: Varga. A mérkőzést végig támadó zá- vodi együttes erejéből a dön­tetlennél többre nem futotta. G: György (11-esből), illetve Németh. Jók: Szász, Spiel, Borbandi, illetve Németh, Kovács, Nagy. Kocsola-Györe 1-0 (1-0). Kocsola, 80 néző. V: Kardos. Egy gól és más semmi. G: Somogyi. Jók: Somogyi, il­letve Zulauf, Kovács J., Ba­logh. Lengyel-Szakcs 3-2 (2-1). Lengyel, 100 néző. V: Botos. A hazaiak saját maguk szá­mára tették szorossá a mérkő­zést. G: Fábián T. 2, Szász, il­letve Tóth, Kiss. Jók: Bor­bandi, Fábián Z., Szeifert, il­letve Sipos. 1. Kurd 6 5 1­22-10 16 2. Kocsola 6 4 2­13- 4 14 3. Mucsfa 5 3 2­13- 4 11 4. Lengyel Szakcs 6 3 _ 3 14-11 9 5. 5 2­3 10-14 6 6. Győré 5 2­3 7-12 6 7. Váralja 5 1­4 6-19 3 8. Závod 5­2 3 8-14 2 9. Nak 5­1 4 3- 8 1 Paks Tolnanémedi-Magyarkeszi 2-3 (2-1). Tolnanémedi, 80 néző. V: Balogh. A második félidőben jobb teljesítményt nyújtó vendégcsapat megér­demelten fordított. G: Kö­kény, Szabó I., illetve Tóth, Takács, Teplán. Jók: Szabó L, Bujáki, Bagdi, illetve az egész vendégcsapat. Kölesd-Gyönk 0-5 (0-1). Kölesd, 100 néző. V: Monos­tori. A gólhelyzeteket csak a vendégek tudták értékesíteni. G: Andrási 2, Bruckner, Ko­vács, Kardos. Jók: Kiss, illetve az egész vendégcsapat. Pusztahencse-Németkér 0-2 (0-1). Pusztahencse, 50 néző. V: Besenczi. A minden csapatrészében jobb vendég­együttes rászolgált győzel­mére az alacsony színvonalú találkozón. G: Vinkovics, Pomozi. Jók: Polgár, Kőmű­ves, Katona, illetve az egész vendégcsapat. Pálfa-Bogyiszló 1-0 (1-0). Pálfa, 100 néző. V: Berta. Kö­zepes színvonalú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. G: Molnár A. Jók: Wieszber- ger, Fung, Balogh J., illetve Berta, Rusznák, Molnár. Gerjen-Iregszemcse 4-0 (1-0). Gerjen, 150 néző. V: Nyitrai. Sok kimaradt helyzete ellenére biztos győzelmet ara­tott a gerjeni csapat. G: Gye- nis, Hajnes L., Pesti, Lazányi K. Jók: Asztalos, Nyúl, Papp, illetve Wirth. 1. Iregszemcse 5 4 - 1 14- 8 12 2. Gerjen 5 3 2 - 18- 6 11 3. Magyarkeszi 5 3 1 1 11- 7 10 4. Gyönk 5 3 - 2 15- 7 9 5. Kölesd 5 3-2 15-12 9 6. Pálfa 5 2 2 1 8- 5 8 7. Tolnanémedi 5 2 12 11-11 7 8. Németkér 5 113 5-14 4 9. Bogyiszló 5-14 0-12 1 10. P.hencse 5 - - 5 6-21 ­Szekszárd Alsónána-Cikó 1-2 (0-1). Alsónána, 150 néző. V: Unya- tinszky. A döntetlen igazságo­sabb eredmény lett volna. G: Horváth N., illetve Forrai B., Rónai. Jók: Nagy P., illetve Kiss Cs„ Forrai B., Rónai. Bonyhádvarasd-Mórágy 2-2 (1-1). Bonyhádvarasd, 80 néző. V: Anczló. A hazai csa­pat a 90. percben egyenlített a sok helyzetet kihagyó vendé­gek ellen. G: Jakab J., Kotics, illetve Farkas, Makk. Jók: Berta, Domokos, Jakab J., Csíki L., illetve Makk, Héhn. Kéty-Sióagárd 3-2 (0-1). Kéty, 50 néző. V: Hegyi. Pál két bombagólja és Mozbauer bravúrjai Kétyen tartották a három pontot. G: Pál 2, Már­ton R., illetve Acsádi 2. Jók: Pál vezérletével az egész hazai csapat, illetve Acsádi, Paulo- vics, Páli. Báta-Bonyhádbörzsöny 4-1 (1-1). Báta, 60 néző. V: Somogyi. A Báta első hazai győzelméhez a második fél­idei jó teljesítmény kellett. G: Braun J., Bosnyák, Kiss Z., il­letve Keresztes. Jók: Kiss, Lukács M., Hajaletin, illetve Keresztes, Papp. Mőcsény-Harc 4-1 (0-1). Mőcsény, 100 néző. V: Nagy. Helyzetei alapján a hazai csa­pat nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. G: Törő 2, Antal, Hemer, illetve Arató. Jók: János T., Antal, Hemer, Törő, illetve Elmont, Renczes. 1. Cikó 2. Kéty 3. Mórágy 4. Sióagárd 5. Alsónána 6. B.börzsöny 7. Báta 8. B.varasd 9. Mőcsény 10. Harc 6 6 - - 20- 8 18 6 4-2 14-13 12 6 3 2 1 16-12 11 6 3 - 3 20-13 9 6 3-3 18-17 9 63-3 11-10 9 6 2 13 16-15 7 6 2 13 12-16 7 6 2-4 12-18 6 6 - - 6 5-22 ­Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Gólokkal Madocsa-Ozora 3-2 (2-1). Madocsa, 100 néző. V: Niki. Madocsa: Araczki- Sereg, Szabó, Papp, Kovács- Szili II L., Szintai (Krausz), Szili I L., Szili A. (Árki)- Baksai, Baksa. Edző: Simon Lajos. Ozora: Szabó (Dobos)- Ort- ner G. (Resch), Miklós, Sik­lósi (Ortner Cs.), Gosztola- Túrós R. (Kovács), Illés, Or­sós, Brannauer (Pető)- Tóth, Dölles. Edző: Végh István. Szintai, a madocsai játékmester gólokkal ünnepelte kisfia ke­resztelőjét. G: Szintai 2, Bak­sai, illetve Dölles, Tóth. Jók: Kovács, Szintai, Baksa, Árki, illetve Siklósi, Gosztola, Mik­lós. Lénárt Gyula Majos-Zomba 5-1 (1-0). Majos, 150 néző. V: Biszak. Majos: Kovács- Gáspár, Kaj- tár, Birinyi, Kővári- Schmidt, Dávid, Nagy, Ha- dikfalvi- Pallósi, Babai. Edző: ifj. Lőrincz Antal. Zomba: Henevadl G.- Ba­logh, Jakab, Márton I A., Dunai- Márton II A. (Varga), Misóczki (Henevadl A.), Fa­zekas (Simcsik), Bíró (Tóth)- Turbuk, Márton K. Edző: Pintér István. Csapata nevében Babai öt góllal köszönt el a bonyhádi ifihez „igazoló” Lő­rincz edzőtől. G: Babai 5, il­letve Simcsik. Jók: Kővári, Dá­vid, Schmidt, Pallósi, illetve Dunai, Márton I A. Lórincz Antal Fadd-Tengelic 0-1 (0-0). Fadd, 300 néző. V: Lubastyik. Fadd: Blazsó- Pesti, Pető, Kovács (Nagy G.), Sztehló- Ádám (Németh), Beda, Illés- Szabó A., Karip, Palásti. Edző: Kalmár Ferenc. Tenge- lic: Mészáros- Nagy, Kapás (Bogdán), Junkuncz, Laka­tos- Károly (Molnár Sz.), Soós, Blazsek, Budavári ünnepelt keresztelő (Molnár G.)- Vida, Parrag. Edző: Molnár József. A tarta­lékos, gyenge napot kifogó faddi együttes ellen a vendégek sikeresen használták ki egyik helyzetüket. G: Vida. Jók: Bla­zsó, Sztehló, illetve Soós, Bla­zsek, Junkuncz, Mészáros. Pincehely-Szedres 2-0 (2-0). Pincehely, 200 néző. V: Kiss. Pincehely: Németh R.- Sütő, Kántor, Győré T., Győré J.- Jankó, Ferenc, Szép- Szedlák, Varga (Tú­rós), Császár (Németh T.). Edző: Zajtai S. Béla. Szedres: Lukács- Szalók (Fekete), Bâ­tai, Mester (Farkas J.), Kus­tos- Lambert, Horváth P., Koleszár, Takács- Acsádi, Farkas L. Edző: Ferkelt Zol­tán. Két szerencsés góllal nyert a hazai csapat. G: Varga 2. Jók: Győré J., Kántor, Ferenc, illetve Bátai, Lambert, Farkas L. Zajtai S. Béla Kisdorog-Dalmand 3-1 (1-0). Kisdorog, 100 néző. V: Berecz. Kisdorog: Kiss- Fá­bián (Mészáros L.), Forrai, Szemes, Kovács- Stölkler K., András, Pechli, Lantos- Läu­fer (Szőke), Stölkler Á. Edző: Kerekes Ágoston. Dalmand: Varga J.- Varga T. (Kocsis), Krecsner, Tóthi, Török- Tóth (Varga B.), Fajcsi, Nagy, Berki- Bodakos (Kántás), Tancsik. Edző: Varga Ká­roly. A hazaiak csak a győze­lemnek örülhettek. G: Stölkler Á., András, Lantos, illetve Tancsik. Jók: Kiss, Forrai, András, illetve Berki, Nagy, Török. Domokos Tibor Nagymányok-Kaposszek- cső-Csikóstőttős 1-2 (1-1). Nagymányok, 150 néző. V: Csepregi. Nagymányok: Töpfner- Stangliczky (Mucska), László, Lakatos, Jónás- Oláh, Miszler (Bor­bély), Guth (Berek)- Bíró, Vizin, Kiesz. Edző: Mucska Gyula. Csikóstőttős: Miko- lics- Böjté (László), Pataki, Schrott, Miszlai- Porcsa, Ge- réd, Lódri- Papp (Szabotin), Mánya (Surján), Martinka. Edző: Iván József. A hazai csapat nem jeleskedett a hely­zetkihasználásban. G: Vizin, il­letve Papp, Surján. Kiállítva: Miszlai a 85., Schrott a 90. percben. Jók: Oláh, illetve Sur­ján, Papp, Geréd, Miko- lics. Dürr Tamás Bátaapáti-Izmény 0-1 (0-1). Bátaapáti, 100 néző. V: Bíró. Bátaapáti: Grill- Kő­kúti, Kismődi, Kiss, Mikó- Varjas, Sári (Kovács), Keller, Farkas- 111, Szabó. Edző: Bo­tos Árpád. Izmény: Bálint Gy.- Sebestyén Z., Komá­romi, Fábián (Szabó), Sebes­tyén L.- Marcsek (Juhász), Balogh Á., Sebestyén Cs.- Jakab (Bakó), Günter, Ba­logh M. Edző: Sebestyén La­jos. A vendégcsapat kapuját Bálint Gy. mellett időnként Fortuna is védte. G: Günter. Jók: Kiss, Mikó, illetve Bálint Gy., Komáromi. Csíki Tamás A bajnokság állása 1. Kisdorog 2. Tengelic 3. Fadd 4. Nagymányok 5. Izmény 6. Majos 7. Bátaapáti 8. Pincehely 9. Zomba 10. Szedres 11. Madocsa 12. Csikóstőttős 13. Dalmand 14. Ozora 6 5 1­17- 6 16 6 5­1 23- 8 15 6 5­1 17- 5 15 6 4­2 17- 3 12 6 3 1 2 10- 8 10 6 2 2 2 12- 9 8 5 2 1 2 11- 8 7 6 2 1 3 6-15 7 6 2­4 5-20 6 6 1 2 3 8-12 5 6 1 2 3 8-16 5 5 1 1 3 3-10 4 6 1 1 4 11-21 4 6 1­5 8-15 3 Ifjúsági mérkőzések: Pin­cehely-Szedres 2-0, Kisdo­rog-Dalmand 8-0, Madocsa- Ozora 1-2, Nagymányok-Csi- kóstőttős 2-2, Bátaapáti-Iz- mény 0-1, Majos-Zomba 4-0, Fadd-Tengelic 1-2. Kosárlabda NB II Kétfrontos völgységi győzelem Férfiak Bonyhád-Veszprém 87-73 (53-30). Bonyhád, 50 néző. V: Szalmásy, dr. Páli. Bonyhád: Timer (26), Halmágyi (9), Tóth (15), Kiszler G. (14), Ábrahám (19/6). Csere: Már­ton (4), Lukács Á. (-), Balogh (-). Edző: Kiszler Ferenc. A bajnokság nyitányán jól kezdett a hazai csapat, Timer és Tóth kosaraival a félidő közepén 33-15-ös vezetésre tett szert. Továbbra is jól védekeztek a bonyhádi fiúk, és támadásban is eredményesek maradtak, így 23 pontos előnnyel térhettek pihe­nőre. A második játékrész ele­jén azonban mintha kicserélték volna őket, a hazaiak hét perc alatt mindössze két pontot dob­tak. A veszprémiek kihasznál­ták a Bonyhád megingását, és hat pontra csökkentették hátrá­nyukat. A folytatásban azután ismét összekapta magát a völgységi gárda és biztosan tar­totta otthon a bajnoki pontokat. Az első félidőben és a második húsz perc hajrájában játszott jól a Bonyhád. Kitűnt: Timer, Tóth, Ábrahám, Kiszler G. Nők Bonyhád-PVSK II 80-68 (35-27). Bonyhád, 50 néző. V: Rátvay, Kajtár. Bonyhád: Felszegi (4), Palkovics (17), Rózsa A. (21), Kovács (14/3), Szabó (16). Edző: Witzl (8), Györgyös (-). Edző: Harsányi Mária. Nehezen lendültek já­tékba a csapatok, sok hibával, pontatlan dobásokkal teltek az első percek. Az első játékrész hajrájáig kiegyenlített küzde­lem folyt váltott vezetéssel, majd az utolsó két percben a hazaiak jó dobószériával nyolcpontos előnyre tettek szert. A második félidő is kie­gyenlített játékot hozott. Az ag­resszíven védekező vendégek többször is felzárkóztak, de a rutinosabb, s helyzeteiket job­ban kihasználó bonyhádi lá­nyok megérdemelt győzelmet arattak a lelkes pécsi fiatalok ellen. Kitűnt: Kovács, Szabó. Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. köz­lése szerint a 38. hét totó­nyereményei a jövedelem- adó levonása után a követ­kezők: 13 plusz egy találatos szelvény 46 darab, nyere­ményük egyenként 457 722 forint. 13 találatos szelvény 48 darab, nyereményük egyen­ként 128 778 forint. 12 találatos szelvény 2436 darab, nyereményük egyenként 1478 forint. A 11 találatos szelvé­nyekre egyenként 408 forin­tot fizetnek. A 10 találatos szelvények nyereményösszege nem érte el a nettó 60 forintot, ezért nyereményalapjuk all talá- latosok között került felosz­tásra. Női kézilabda NB I Kertészeti egyetem Szekszárdon A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület hivatalos támogatója Ferropatent-Lazúr SE Szekszárd-Herz-FTC 21-33 (10-17) Szekszárd, 1100 néző. Y: Ká- lóczy, Marczinka. Szekszárd: Vavrik- Bálintné, Köbli 1, Oravecz 2, Sklar 1, PÁDÁR M. 8 (4), Károlyi 1. Csere: Mátyás (kapus), SUGA 7, Csáki 1. Edző: Tabajdi Fe­renc. Ferencváros: HOFF­MANN- Kántor 2, TAKÁCS 6, Pádár I. 1, Kökény 3, KERTÉSZ 10 (2), Lőwy 3. Csere: Pusztainé (kapus), Pásztor 1, Becz 2 (2), Veszély 3 (2), Bárdos, Borkowska 1, Siti E 1. Edző: Németh And­rás. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-2, 10.: 2—4, 15.: 3-10, 20.: 5-12, 24.: 7-12, 37.: 13-22, 47.: 17-27. Hétméteresek: 5/4, ill. 8/6. Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc. A Magyar Televízió megye- székhelyünkön rendezett sport- eseményekről már több ízben közvetített (élőben is), ám szekszárdi klubcsapat bajnoki mérkőzése egyenes adásban még egyszer sem került képer­nyőre. Tegnap este a Ferropa­tent-Lazúr SE kézilabdás höl­gyei nyitották a sort. A közvetí­tés alkalmából az egyesület színében pompázott a lelátó, a házigazdák kék-fehérbe öltöz­tették a közönséget, amely ha­talmas üdvrivalgással fogadta kedvenceit és a ferencvárosi bajnokcsapatot. A szekszárdiak megilletődöt- ten kezdtek, tanácstalanul, fé­lénken támadtak, a Fradi gyors akcióit pedig nem tudták lassí­tani. A 10. percben Tabajdi Fe­renc időkérése sem segített, a megszerzett labdákból a zöld­fehérek lekontrázták a házigaz­dákat. Az első félidő derekán javult a Ferropatent védeke­zése, nekibátorodtak a hazai lö­vők, így a szünetig már nem nőtt a vendégek - félidő köze­pén kiharcolt - hétgólos előnye. A második félidő elején a remekül játszó Kertész Klára kétszer is beköszönt, megadva ezzel a játékrész alaphangját. A pályán ugyanis igazi lövőpárbaj kezdődött, a játékosok látvá­nyos megoldásokkal szórakoz­tatták a közönséget. Negyvenöt percnyi játékidő elteltével a vendéglátók egyre többet hi­báztak, a fővárosiak cseréi pe­dig kíméletlenül kihasználták a Ferro-Lazúr megingásait, így a végére kicsit „elszaladt” a kü­lönbség. IJj. Teszler Vendel m A bank Postabank és Takarékpénztár Rt. A Ferropatent-Lazúr Szekszárd Sportegyesület fő támogatója Asztalitenisz Vereség óvás alatt NB I/A, nők: Tolnai SE- Egri Áfész 5:13. A tolnaiak jól kezdtek, s a párosok után 2:0-ra vezettek, a folytatás­ban azonban már csak Her- czig G. szerzett egyéni győ­zelmet. Az esélyesebb eg­riek biztosan nyertek az ez­úttal gyengébb napot kifogó hazaiak ellen. Győztesek: Herczig G. 3, a Herczig- Majzik és a Wittinger-Bali pár, illetve Ágota 4, Acker­mann 3, Szabó Gy. 3, Be- niczky 3. NB II, férfiak: Dombó­vári VMSE-Veszprém 8:10. A vasutascsapat - szabálytalan veszprémi ütő­használat miatt - óvás alatt játszotta a mérkőzést. Győz­tesek: Szokodi 4, Drávái 3, Katona.