Tolnai Népújság, 1997. február (8. évfolyam, 27-50. szám)

1997-02-18 / 41. szám

1997. február 18., kedd Sport 11. oldal Női asztalitenisz NB I Biztos siker, majd fájó kudarc Tolna SE- Tlszaújváros 10:4 Szombaton papírformának megfelelő, biztos győzelmet arattak a hazaiak a kiesőjelölt vendégek ellen. A tolnaiaknál Herczig Gabriella volt a leg­eredményesebb, emellett a rendkívül tehetséges ifjúsági Báli Ibolya egyéni győzelme és párosban nyújtott jó játéka érdemel említést. Győztesek: Herczig 3, Majzik 2, Bogyó 2, Bali, a Herczig-Majzik, a Bo- gyó-Bali páros, ill. Horváth 2, Madarász, Széles. Kaposplast- Tolna SE 10:1 A hétvégi kettős forduló má­sodik mérkőzésén gyenge já­tékkal, a vártnál lényegesen simább vereséget szenvedtek a tolnaiak jó játékerőt képvi­selő kaposváriak otthonában. A vasárnapi becsület győzel­met Herczig Gabriellának si­került megszereznie az esé­lyesebb Alkonyi ellen. Győz­tesek: Siry 3, Limbek 2, Pata 2, Alkonyi, a Limbek-Alko- nyi, a Siry-Pata páros, illetve Herczig. A bajnokság állása 1. BSE 13 13 - - 130: 27 26 2. Orosháza 13 11 1 1 121: 50 23 3. Postás II 13 9 1 3 116: 76 19 4. Érdért SE 12 5 2 5 86: 81 12 5. Statiszt. II 13 5 1 7 86:105 11 6. Kaposplast 12 5 - 7 83: 85 10 7. Kecskemét 12 3 3 6 75:104 9 8. Eger 13 4 1 8 71:112 9 9. Tolna 13 3 1 9 68:113 7 10. Tiszaújv. 12 - - 12 37:120 0 Férfi NB III Szabad batty án-Nagymá- nyok 2:16. A hosszú utazás kissé megviselte a mányokia- kat, így a páros mérkőzéseken még fáradtan mozogtak. Az egyéni összecsapásokon vi­szont már mindenki a tudásá­nak megfelelően játszott, így végül érvényesült a két csapat közötti klasszis különbség. Pontszerzők: Kelemen, Ki- zakisz, Varga 4-4, Teleki Zs. 3, valamint a Kelemen-Kiza- kisz pár. Megyei sakk csapatbajnokság Kiélezett küzdelem a dobogóra kerülésért A megyei bajnokság 7. fordu­lójának küzdelmeit beárnyé­kolta a hír: elhunyt Fata László, a Tamási Szövetke­zeti SE 48 éves sakkozója. A KAD SC-Dombóvár mérkő­zésen a játékosok egyperces néma felállással búcsúztak a sporttárstól és a baráttól. A mérkőzést a hazai csapat biztosan nyerte 7:3-ra, s elő­nye az üldözőkkel szemben tíz pontra nőtt. A Gyönk-RFK találkozó rangadó volt a javából! A ha­zai csapat ugyan elkerülte a nagyobb arányú vereséget (4:6), a táblázaton viszont így is helyet cserélt a két együt­tes. A Decs II gárdája ismét nyerni tudott, ezúttal a Györ- köny ellen könyvelhettek el 6.5:3.5 arányú győzelmet. Remekelt a bajnokság ve­gyescsapata, a Várdomb-Bá- taszék. Az Oroszlánok elleni nem várt, 6.5:3.5 arányú sike­rük pillanatnyilag a negyedik helyet jelenti számukra a ta­bellán. Az Atomerőmű SE máso­dik csapata (tagjainak NB I/B-s elfoglaltsága miatt) feb­ruár 22-re halasztotta az Reg­szemcse elleni mérkőzését. A bajnokság állása: 1. KAD SC 51, 2. RFK 41, 3. Gyönk 40, 4. Várdomb-Báta- szék 38.5,5. Dombóvár 35,6. Atomerőmű SE II 33.5 (egy- gyel kevesebb mérkőzés), 7. Oroszlánok 31.5, 8. Reg­szemcse 29,5 (eggyel keve­sebb mérkőzés), 9. Decs II25, 10. Györköny 15 ponttal. Megyei súlyemelő bajnokság Vasárnap a szekszárdi sport­csarnokban rendezték meg az idei megyei súlyemelő baj­nokságot. A versenyen, mely egyben az országos csapat- bajnokság első fordulója volt a felnőtteknél mindössze nyolcán álltak rajthoz. Eredmények, junior fiú, 64 kg: 1. Fenyő Dénes (Szek- szárd SE). Női felnőtt, 59 kg: 1. Oláh Adrienn (Szekszárd SE). Férfi felnőtt, 54 kg: 1. Szabó István (Tamási Kop­pány SE). 59 kg: 1. Csizma- zia Gábor (Szekszárd SE). 70 kg: 1. Czanka Attila (Szek­szárd SE), 2. Bachmann Béla (Tamási Koppány SE). 76 kg: 1. Kiss Ferenc (Szekszárd SE). 99 kg: 1. Tóth Attila (Tamási Koppány SE). (A kölyök, serdülő és ifjú­sági eredményeket a szerdai Diáksportsorokban közöljük.) Férfi kosárlabda NB II Szekszárdi rekordgyőzelem Autó Techno Szekszárd-Ta- tabányai Bárdos DSK 143-34 (54-15). Szekszárd, 200 néző. V: Kovács Gy., Domokos. Szekszárd: Iseghohi (21/3), Tiszai (13), Szűcs (15/3), Kaj- tár (18/12), Vörös (36/15). Csere: Farkas (22), Szőke (7), Éberling (5), Kónya (2), Varga Z. (4). Edző: Mészáros András. A hazai játékosok a mérkőzés előtt búcsúztak el tár­suktól Tiszai Árpádtól, miután a szekszárdi csapat meghatá­rozó tagja visszatér Szegedre. A mérkőzésen Vörös vezérle­tével jól kezdtek a hazaiak (3. perc: 11-0, 8. perc: 27-10). Négy perces kosárszünetet kö­vetően Tiszai és Farkas pont­erős játékával megugrott a Techno (17. perc 43-10). A második félidőt Vörös pa­rádés triplasorozata nyitotta (30. perc: 94-24). A nagy fö­lényben kosarazó hazaiak Szűcs révén már a 33. percben elérték a száz pontos határt. A hajrában a remeklő szekszárdi csapat beállította eddigi pont­csúcsát, a klub történetének legnagyobb különbségű (109 pontos) győzelmét láthatták a szurkolók. Teljesítményéért az egész csapatot dicséret illeti. Várpalota-Bonyhád 80-67 (39-31). Várpalota, 100 néző. V: dr. Tihanyi, Fekete. Bony- hád: Timer (21), Márton (11), Tóth (13), Abrahám (9), Holló (13). Csere: Szőke (-), Hüber (-). Edző: Kiszler Fe­renc. Az első percekben fej-fej mellett haladt a két gárda, de már ekkor is számos lehetősé­get hagyott ki a Bonyhád, így a félidőben nyolcpontos hazai előnnyel fordultak a csapatok. A második játékrész elején remekül kezdtek a völgységiek, s 45-47-re átvették a vezetést. A vendégek ekkor érthetetlen módon megijedtek a lehetőség­től, a házigazdák 21 (!) pontot értek el zsinórban, melyre egyetlen kosárral sem válaszol­tak Tímerék. Később újra a Bonyhád percei következtek, három pontra felzárkóztak a vendégek, ám egyenlíteni már nem tudtak. A hajrában ismét a várpalotaiak játszottak eredmé­nyesebben, a ziccerek sokasá­gát kihagyó bonyhádiak vere­sége törvényszerű volt. Kitűnt: Timer, Tóth. A palánk mellől Férfi Magyar-kupa nyolcad- döntő, visszavágó. Nagykő­rösi KK-Atomerőmű SE: kedd, 17.30 óra. Vertetics Ist­ván: — Nem áll túl jól a szé­nánk. Gulyás ugyan végigját­szotta az Álbacomp elleni baj­nokit, de kisebb térdsérülést szerzett szombaton, így tekin­tettel a válogatott hétvégi sors­döntő mérkőzésére inkább pi­hentetem. Muntean még múlt kedden, Körmenden kapott egy ütést a jobb vállára, és sérülése jóval lassabban javul a remélt­nél. Nagykőrösön tehát két alapemberünket is pótolnunk kell, Muntean helyén két, 20 évnél fiatalabb sajátnevelésű já­tékosunknak, Rutkainak és Tunczingemek is lehetőséget adok majd. A jó teljesítmény érdekében elsősorban a véde­kezésünkön kell javítanunk, a hétfői edzéseken ezt sulykol­tuk. Nehézségeink - a sűrített program, az idegi fáradság - el­lenére mindenképpen túl kell lépnünk az alföldi együttesen, továbbjutásunk esetén szerdán tudhatjuk meg, hogy ki lesz a következő kupaellenfelünk. (Az első mérkőzésen: Atom­erőmű SE-Nagykőrös 111-90.) Alapszakaszbeli végeredmények A hétvégén lezárult a férfi és a női NB I-es bajnokság alapsza­kasza. Az erősebbik nem csatá­rozásai során az Atomerőmű SE kosarasai sokáig az előkelő negyedik helyen tanyáztak, ám a hajrában egyre háRább csúsz­tak. Az utolsó fordulóban a Te- gáz-Debrecen váratlan zala­egerszegi győzelmének kö­szönhetően végül a hetedik he­lyen kötöttek ki, így a bajnoki címért zajló rájátszás során, a legjobb nyolc között elsőként a bajnok Marc-Körmenddel vív­nak három győzelemig tartó üt­közetet a paksiak. A play-off további párosí­tása: Danone-Honvéd-Falco­Lépték KC, Albacomp-SZÜV- Tegáz-Debrecen, Zalaegerszegi TE-Szolnoki Olaj KK. Férfi kosárlabda NB I 1. D.-Honvéd 2. Körmend 3. Álbacomp 4. ZTE 5. Szolnok 6. Debrecen 7. Atomerőmű 8. Falco 9. Kaposvár 10. Sopron 11. Nagykőrös 12. Baja 22 19 3 1895-1625 41 22 18 4 1870-1534 40 22 15 7 2006-1747 37 22 13 9 1784-1777 35 22 13 9 1741-1634 35 22 12 10 1732-1577 34 22 12 10 1865-1807 34 22 11 11 1898-1955 33 22 6 16 1719-1883 28 22 6 16 1624-1860 28 22 4 18 1633-2010 26 22 3 19 1669-2028 25 A hölgyeknél biztató kezdést követően a szekszárdiak kény­telenek voltak lemondani a nyolc közé kerülés álmáról, gyenge „tavaszi” szereplése miatt a 10. helyen zárt a KSC. A 9-13. helyezettek oda-vissza alapon zajló rájátszásában a biztos bennmaradást jelentő 9- 10. hely elérésért küzdenek majd Guóth edző tanítványai. À bajnoki címért zajló play- off párosítása: BSE-Kecske- mét, Ferencváros-Zala Volán, Diósgyőr-Soproni Postás, PV S K-Dália-G Y SE V-Sopron. Női kosárlabda NB I 1. BSE 24 2. Ferencváros 24 3. Diósgyőr 24 4. PVSK-Dália 24 5. GYSEV 24 6. Soproni P. 24 7. Zala Volán 24 8. Kecskemét 24 9. Baja 24 10. Szekszárd 24 11. Egis-OSC 24 12. Közgáz SC 24 13. Ikarus KC 24 21 3 2199-1662 45 20 4 2070-1636 44 19 5 2275-1849 43 18 6 1912-1580 42 18 6 1951-1689 42 14 10 1834-1669 38 10 14 1706-1802 34 10 14 1795-1840 34 8 16 1722-2053 32 8 16 1748-1998 32 5 19 1765-2082 29 3 21 1583-2148 27 2 22 1660-2212 26 Az MTK visszalépett A KSC Szekszárd együttese március 1-jén, míg az Atom­erőmű SE március 12-én kezdi a rájátszást. Auguin: 105 nap alatt a Föld körül Hétfőn 9 óra 34 perckor átha­ladt a Vendée Globe Föld kö­rüli non-stop szóló vitorlásver­seny célvonalán Christophe Auguin. A 38 éves francia ha­jós hatalmas fölénnyel nyerte meg a legnehezebb vitorlázó viadalt: 105 nap alatt hajózta körül a Földet. Ezzel megdön­tötte a Vendée Globe rekordját, amelyet honfitársa, Titouan Lamazou tartott 109 nappal. Franciaországban több mint tízezres tömeg fogadta a boldog győztest. FOTÓ: FEB-REUTERS Mai sportműsor Kosárlabda: Férfi Magyar­kupa nyolcaddöntő, vissza- 4 vágó: Nagykőrösi KK­Atomerőmű SE 17.30 óra. Labdarúgás: Előkészü­leti mérkőzések: Tapolca- Paksi SE 15, Bölcske-Du- nakömlőd 15.30 óra. Labdarúgás Losonczi-kupa UFC Szekszárd-Gerjen 3-0 (3-0). Szekszárd, 50 néző. V: Petrovics. UFC Szekszárd: Bogos (Szabó)- Kara- Novák, Hanák, Sztehló- Volár, Horváth G„ Szabó T., Nagy Zs.- Ga­lambos, Vesztergombi (Tol­nai). Edző: Török Bálint. Geijen: Prantner- Hahn, Szilágyi, Mészáros, Farkas- Kiss Cs. (Kasza), Beren- gyán, Takács (Deák), Kra- usz- Veres (Osváth), Gye- nis. Edző: Teszler Vendel. Az első negyedórában a geijeni védelem két góllal ajándékozta meg a hazaia­kat, majd a 30. percben Ga­lambos 18 m-ről „beállí­totta” a végeredményt. A lüktető iramú, ám sok hibá­val tarkított összecsapáson megérdemelten nyert a jobb játékerőt képviselő UFC. G: Galambos 2, Vesztergombi. Völgység-kupa Aparhant-Kisdorog 6-3 (4-1). Aparhant, 100 néző. V: Bíró R. Mindkét csapat felkészülését jól szolgálta a mérkőzés. G: Lakatos 4, Dobos R„ Kőszegi, illetve Stölkler K„ Miklós, Lantos. Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a 7. foga­dási heti totó és góltotó nye­reményei a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 1 darab, nyeremé­nye 8.101.831 forint, 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 2.314.809 forint, 12 találatos szelvény 112 darab, nyereményük egyen­ként 31.002 forint, 11 találatos szelvény 1.584 darab, nyereményük egyenként 2.192 forint, 10 találatos szelvény 12.846 darab, nyereményük egyenként 450 forint. Góltotó: 4 találatos nem volt, a következő héRe átvitt nyereményösszeg 152.418 forint. 3 találatos 8 darab, nyereményük egyenként 19.052 forint. Megrendelőlevél a Tolnai Népújság előfizetésére Eló'fizetési időszak Előfizetés díja Az előfizetési díjban nyújtott kedvezmény: példányszámban 6 18 forintban 191 573 egy hónapra negyedévre 625 Ft 1875 Ft Név: Lakcím: Kéijük a megrendelőlevelet borítékba helyezve a Kiadó címére beküldeni, 7100 Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3., vagy a Tolnai Népújság kézbesítőjének átadni.