Tolnai Népújság, 1996. október (7. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-07 / 234. szám

8. oldal Sport 1996. október 7., hétfő Labdarúgó NB III., Dráva-csoport Paksi fiaskó B át aszókén, továbbra is veretlen a Limex Dunaszentgyörgy Limex- Bonyhád 1-0 (1-0) Dunaszentgyörgy, 500 néző. V: Tamás. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Nikolov, Varga, Kvanduk, Debreceni- Aradi, Dienes (Horváth L.), Hos- nyánszki, Andi (Pintér)- Szabó, Boros. Edző: Kniesz Mátyás. Bonyhád: Bogaras- Guzorán, Katona, Stumpf, Palkó- Klem, Biliczki (Kief), László, Kiss- Román, Pfeifer (Kecskeméti). Edző: Kiss Já­nos. A 10. percben Kiss sza­badrúgását hárította szépen Szlanyinka. A 20. percben ve­zetést szerzett a Limex, Hos- nyánszki átadását Szabó lőtte a völgységiek hálójába. .1-0. A 40. percben Szabó lövésénél Bogaras hibázott, ám a kapufa kisegítette a bonyhádiak kapu­védőjét. Két perc múlva az első igazán veszélyes vendéghely­zetnél Román lőtt mellé. Szünet után nagy fölénybe került a hazai csapat. Az 50. percben Kvanduk szabadrúgása után Dienes fejesét védte bra­vúrral Bogaras. A 75. percben újra Dienes, öt perccel később pedig Horváth L. hagyott ki nagy lehetőséget. A 82. perc­ben a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt kihasználatla­nul: korszerű Horváth-Szabó akciót követően utóbbi lövését Bogaras a léc fölé tornázta. Tovább őrzi őszi veretlensé­gét a Dunaszentgyörgy gárdája. A vendéglátók ezúttal a helyze­tek kihagyásával önmaguk A bonyhádi Kissi (10) szereli Hosnyánszki FOTÓ: chochol e. Kamatoz« Kincstárjeg 1997/IX. m D BIZTONSÁG FELSŐFOKON A havonta kibocsátott, egyéves futamidejű Kamatozó Kincstárjegy az egyik legnépszerűbb befektetés az értékpapírpiacon. Nem is csoda, hi­szen jól kamatozik és rendkívül biz­tonságos. • Az állami garancia azt jelenti, hogy az állam garantálja a befektetőnek a névérték és a kamat kifizetését a fu­tamidő lejártával. • A Kamatozó Kincstárjegy évi 22%-ot kamatozik, ami az egyéves futamidejű értékpapírok között különlegesen jó­nak számít. • Biztonságát tovább növeli, hogy nem kell hazavinni - értékpapir-számlán is tartható, ahonnan sem ellopni, sem el­veszíteni nem lehet. • A Kamatozó Kincstárjegy a futamidő alatt másodpiaci forgalomban az OTP Értékpapír Ügynökség Rt., az OTP Bank, a Kereskedelmi és Hitelbank, a Magyar Hitel Bank fiókjaiban napi árfolyamon adható és vehető. • Ugyanakkor a futamidő alatt is visszaváltható. (Igaz, hogy ebben az esetben csak a névértéket fizetik ki a befektetőnek.) • A Kamatozó Kincstárjegy könnyen el­érhető, hiszen - amint az az alábbi listá­ból is látszik - igen sokan forgalmazzák. A Kamatozó Kincstárjegy legújabb sorozata (1997/IX.) 1996. szeptem­ber 30-tól október 11-ig jegyezhe­tő. Jegyzési árfolyam az első héten 99,50%, a második héten 100%. A kibocsátás napja (egyben a kama­tozás kezdete): 1996. október 16. Évi kamata 22%. x AZ ÁLLAM ELSŐDLEGES FORGALMAZÓI: OTP Értékpapír Ügynökség Rt. 1051 Bp., Mérleg u 4. • OTP Bank Rt. 7101 Szekszárd, Mártírok tere 5-7., Paks, Tamási, Bonyhád, Dombóvár, Tolna • Magyar Hitel Bank Rt. 7101 Szekszárd, Arany J. u. 23-25., Dombóvár, Dunaföldvár AZ ELSŐDLEGES FORGALMAZÓKKAL SZERZŐDÉST KÖTŐ EGYÉB ÉRTÉKESÍTŐHELY: Cooptourist Rt. 7100 Kölcsey Itp 160. VALAMINT: MNB Tolna Megyei Igazgatóság 7100 Szekszárd, Beloiannisz u 13. MABZAÄ ÁLL AM PAP A TÖBBSZÖRÖS BIZTONSÁG számára tették nehézzé a győ­zelmet. Jók: Nikolov, Kvanduk, Aradi, Hosnyánszki, illetve Bogaras, Klem, Biliczki. Dömötör Endre Gvörköny-Beremend 1-1 (1-1) Györköny, 400 néző. V: Král. Györköny: Hornyák- Fehér, Blatt, Sánta, Somogyi (Far­sang)- Lacza, Kovács B., Cseke, Walter- Horváth Á., Porga (Kindl). Etjző: Blatt Pál. Beremend: Hatala­Bábli, Csoboth, Vida, Macsi- Knézics, Weinert, Borsos, Fe­renc (Benkovics)- Polgári, Valkai (Göller). Edző: Óbert Béla. A 2. percben Polgári jobb oldali beadását Weinert a 11-es pontról továbbította Hornyák kapujába. 0-1. A 33. percben Kovács B. ívelt be szögletet a bal oldalról, Somogyi a védőket megelőzve a rövid felső sa­rokba csúsztatott. 1-1. A gólnál a györkönyi védő fejbőre felre­pedt, helyére Farsang állt. Szünet után is a hazaiak tá­madtak többet és veszélyeseb­ben, de kapu előtti határozat­lanságuknak, pontatlan átadása­iknak köszönhetően a vezetést nem tudták átvenni. A hajrára beszorította ellenfelét a Tolna megyei együttes, ám hiába vet­ték ostrom alá a vendégek ka­puját, Cseke lövésénél a sze­rencse, több ízben pedig - így Kindl elemi erejű lövésénél is - Hatala mentette meg a bere- mendi csapatot az újabb györ­könyi találattól. Nagy iramban kezdtek a csa­patok, a hazaiak gyorsan dön­tésre akarták vinni a dolgot. Meglepetésre azonban a ven­dégek szereztek vezetést a 2. perc végén. Az első félidő kö­zepétől a györkönyiek akarata érvényesült, ám helyzeteiket elpuskázva csak az egyenlítésre futotta erejükből. A jól véde­kező Beremend megérdemelten vitt el egy pontot. Jók: Blatt, Sánta, Cseke, illetve Hatala, Csoboth, Weinert. -fék ­UFC Szekszárd- Felsőszentmárton 4-0 (2-0) Szekszárd, 400 néző. V: Bö- röczi. Szekszárd: Szabó­Sztehló, Mosonyi, Horváth G., Hanák- Horváth J. (Ko­vács R.), Bozsér, Mészáros, Rupa- Volár, Galambos (Vesztergombi). Edző: Botos Antal. Felsőszentmárton: Szlovák- Király, Nagy Gy., Reith, Óvári- Nagy G. (Pin­cehelyi Zs.), Becker, Ott, Horváth R. (Pincehelyi R.)- Laics (Csalos), Takács. Edző: Amigya Pál. A 15. percben Mészáros átadására Szlovák ki­indult a kapujából, ám Volár fejjel megelőzte a kapust, és nyolc lépésről az üres kapuba gurított. 1-0. Két perccel ké­sőbb Bozsér lépett ki a védők közül, elfektette a vendégek portását, majd éles szögből a hálóba lőtt. 2-0. A 66. percben Bozsér egye­dül tört kapura, ám Nagy G. a 16-oson belül lerántotta. A megítélt büntetőt a sértett biz­tosan lőtte a kapu jobb olda­lába. 3-0. A 82. percben Bozsér unta meg a társak tehetetlensé­gét, egyedül tört kapura, és Szlovákot elfektetve szerezte csapata negyedik, önmaga harmadik találatát. 4-0. A ven­dégek a második játékrészben először a 89. percben veszé­lyeztették az UFC kapuját, Ta­kács távoli lövését tolta szög­letre Szabó. A szekszárdiak azonnal tá­madólag léptek fel, és negyed­óra elteltével - Szlovák kapus hibáját kihasználva - vezetést szereztek. A nagy kedvvel ját­szó Bozsér vezérletével már szünetig megnyugtató előnyhöz jutottak a vendéglátók. A má­sodikjátékrészben a szerény já­tékerőt képviselő felsőszent- mártoniak alig-alig lépték át az UFC térfelét, s ha a játékveze­tői hármas határozatlansága nem ragad át a hazai táma­dókra, nagyobb arányban is nyerhetett volna a Szekszárd. Jók: Hanák, Bozsér, Volár, il­letve Ott, Pincehelyi Zs., Csa­los. - fek­Bátaszék-Paksi SE 3-2 (3-1) Bátaszék, 600 néző. V: Győri. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Acsádi, Hauwasser, Takács Gy.- Brecska (Dér), Pozsár, Pusztai- Hosszú, Horváth (Keller), Zalai (Pap). Edző: Pozsár István. Paks: Heizler- Kródi, Erdélyi, Somogyi- Wolf, Borsi (Beke), Bene- deczki, Majsai, Feer (Takács S.)- Kulcsár, Radies. Edző: Patkós István. A 14. percben Horváth remek cselekkel húzott el a bal oldalon, beadását Acsádi előrevetődve fejelte a jobb alsó sarokba. 1-0. A 29. percben ismét Horváth futott el a bal oldalon, középre ívelését a jókor érkező Pusztai közelről a tehetetlen Heizler mellett a ka­puba továbbította. 2-0. A 33. percben Kulcsár 18 méteres, mesterien csavart szabadrúgása a felső sarokban kötött ki. 2-1. A 42. percben Zalai emelgette a labdát a vendégek 16-osán be­lül, majd pazar mozdulattal ívelt át Heizler fölött. 3-1. Szünet után az 57. percben Kulcsár váratlan lövése meg­lepte a bátaszékiek kapuvédő­jét, s a labda Kocsis fölött a há­lóba hullott. 3-2. A 89. percben Acsádi egyedül vezethette rá a labdát Heizlerre, ám közelről nagy erővel a kapusba lőtt. Az első félidőben kitűnően játszottak a hazaiak, szebbnél- szebb támadásokat vezetve megérdemelten szereztek két gólos előnyt a szünetig. A má­sodik játékrészben kiegyenlí­tetté vált a játék, feljöttek a vendégek, elsősorban Kulcsár jelentett veszélyt a hazaiak ka­pujára. Győzni akarásuknak köszönhetően megérdemelten tartották otthon a három baj­noki pontot a hazaiak. Jók: Acsádi, Brecska, Hosszú, Hor­váth, Pusztai, illetve Majsai, Radies, Kulcsár. Illés Béla Komló-Gerjen 1-0 (0-0) Komló, 300 néző. V: Nagy B. Komló: Adám- Halász, Korcsmár, Béres- Kole- sánszky (Somodi), Schuszter, Dömény, Geisz, Priol (Pörs)- Pest, Nagy A. Edző: Dárdai Pál. Gerjen: Keszthelyi­Hahn, Szilágyi (Kadosa), Kara, Kárpáti- Tolnai (Tá­las), Takács I, Veres, Krausz- Pesti (Kern), Kollár. Edző: Teszler Vendel. A vendéglátó csapat helyzetek tömkelegét dolgozta ki, de ezek értékesíté­sében a jól védő vendégkapus, illetve a Fortuna megakadá­lyozta őket. G: Nagy A. (1 Les­ből). Jók: Halász, Dömény, Pest, illetve Keszthelyi, Kollár. További eredmények: PVSK-Balatonlelle 2-0, Duna- szekcső-Kaposfüred 1-1, Pécsi Postás-Marcali 3-3. Ifjúsági bajnokságok NB III: Dunaszentgyörgy Li- mex-Bonyhád 1-2, Györ- köny-Beremend 1-3, UFC Szekszárd-Felsőszentmárton 1-1, Bátaszék-Paksi SE 2-1, Komló-Gerjen 6-0. Megyei bajnokság: Te­vel-Nagydorog 7-0, Ta- mási-Döbrököz 11-0, Hő- gyész-Decs 1-0, Kakasd-Du- naföldvár 0-6, Tolna Arany Ászok FC-UFC Szekszárd 5-1, Kajdacs-Szakály Agraco 4-1, Dombóvár-Aparhant 7-1.