Tolnai Népújság, 1996. október (7. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-24 / 248. szám

1996. október 24., csütörtök Sport 7. oldal Kosárlabda NB I. Szekszárdon három, Dombóváron egy közte KSC Szekszárd-Bajai TK-Elma 79-76 (32-46) Szekszárd, 800 néző. V: Vá- radi, dr. Páli. Szekszárd: Kranyecz (13), KIEFER (22/3), Madaras (11/3), Se- peljeva (10), VERES (16). Csere: Misik (5/3), Szabó (-), Badics (2). Edző: Guóth Iván. Baja: Völgyesi (3), CSIROBOKOVA (31), BERKÓ (16/12), Nedilia (15/3), Merecicki (8). Csere: Bobvos (3/3), Sibalin (-). Edző: Pump Gábor. Az eredmény alakulása: 3. p.: 6-0,7. p.: 12-10, 10. p.: 19-19, 17. p.: 25-38. 27. p.: 45-55, 34. p.: 60-65, 38. p.: 71-71,39. p.: 77-76. Kipontozódott: Sepeljeva a 29., Berkó a 32., Misik a 39. percben. Hiába nyitott (s vezetett) mutatós középtávoli dobá­sokkal a KSC, a bajaiak ta­padtak ellenfelükre. Az idő előrehaladtával lassan elfogy­tak a hazai kosarak, az éppen Szekszárdról Bajára kerülő, s felépülése után új csapatában első bajnokiját játszó Berkó Edit triplájával előbb egyenlí­tett, majtí a folytatásban elhú­zott a vendégegyüttes. A há­zigazdák lelassultak, nem tud­tak palánk alá törni, pontatla­nul dobtak. Védekezésben nem bírtak Csirobokovával, ráadásul Berkó is mindig jó ütemben talált a gyűrűbe. A KSC-ben Sepeljeva és Mada­ras is már szünet előtt begyűj­tötte negyedik személyi hibá­ját. Súlyos vereség fenyegette a hazaiakat, ám a második fél­időben hatalmas elszántság­gal fordítottak a szekszárdiak. A 29. percben 49-55-nél Kie­fer kosarát „elfelejtették” be­jegyezni, támadt is nagy fel­fordulás. Az eset felpapri­kázta a vendéglátókat, Veres a 38. percben egyenlített (71-71). A hajrában ide-oda pattogott az előny, amely vé­gül nagy küzdelem után a szekszárdiaknál „landolt”. Bobvos hármasával még a 39. percben is vezetett a Baja (73-74), aztán 77-76-nál, 44 másodperccel a találkozó le­fújása előtt Nediliánál támadó hibát láttak a játékvezetők. A KSC akcióját Madaras kosár­ral fejezte be, s még egy bün­tetőt is dobhatott - volna, ám a játékvezetők, mivel sokat kivárt elvették tőle a labdát. A bajaiak kétszer is triplára mentek, de a labda már nem került a gyűrűbe ... Guóth Iván: — Minden jó, ha a vége jó. Pump Gábor: — A má­sodik félidőben eladott labdá­inknak köszönhetően, illetve Berkó kipontozódásával jött fel a Szekszárd. Sajnos, az utolsó percekben már nem tudtuk megjátszani Csirobo- kovát. iff. Teszler Vendel NB I/B Dombóvári VMSE-Matáv Pécs 76-77 (33-37). Dom­bóvár, 500 néző. V: Major Gy., Nagy J. Dombóvár: Szőke B. (2), Milivojsa (13/3), Laczházi (20), Hal­mai (3/3), Miklóssy (1). Csere: Radovics (15/9), Szi­getvári (6/6), Kovács N. (16). Edző: Molnár István. Pécs: Rátvay (11), Csirke (10), Stan (26), Pallag (18/15), Hoffmann (6). Csere: Völgyi (-), Krasznai (-), Móricz (-), Radnóti (6/6). Edző: Rab Gyula, Za- lay Zoltán. A vendégek kezd­tek jobban, és a 2. perc elején 2-6-ra elhúztak. A dombóvá­riak gyorsan fordítani tudtak és a 4. perc végén Milivojsa triplájával 10-8-ra átvették a vezetést. A folytatásban fel­váltva estek a kosarak, de ad­dig míg a hazaiak jobbnál- jobb lehetőségeket kihagyták, addig a pécsiek szép fokoza­tosan elhúztak. (10. perc: 13-18). Továbbra sem talált rá lendületes játékára a vasu­tasegyüttes, s a vendégek to­vább növelték előnyüket, a 18. percben már 24-35-re ve­zettek. A hajrában feljöttek a dombóváriak, és sikerült négy pontra csökkenteniük hátrá­nyukat úgy, hogy az első já­tékrészben tizenhat ered­ménytelen kísérletet jegyez­tek. Szünet után egy ideig tar­totta előnyét a vendégegyüt­tes, a vendéglátók nagyon idegesen, kapkodva játszottak (30. perc: 50-54). Két perccel később Radovics triplájával átvette a vasutas együttes a vezetést (59-57). A pécsiek legjobb játékosai sorra kipon­tozódtak, a lehetőséggel azonban a hazaiak nem igen tudtak élni. A 38. percben 72-72 volt az állás. Hallatla­nul izgalmasan alakult a vég­hajrá, Dombóvárnak volt le­hetősége, hogy kicsikarja a győzelmet, ez azonban elma­radt. Végig izgalmas mérkőzé­sen, a vendégegyüttes jobb já­tékot produkált és megfosz­totta hazai veretlenségétől a listavezető vasutas csapatot. Jók: Laczházi, Kovács N., il­letve Stan, Pallag, Csirke. Gaál István Női röplabda NB II. Hatástalanított Meteor Samsung Labdarúgó Magyar-kupa, a legjobb 16 közé jutásért Paksi kupagyógyír a bajnoki sebekre NB III: az utolsó percben, kilenc emberrel egyenlített az UFC Szentgyörgyön Paksi ASE-Diósgyőri FC 3-0 (1-0) Gubucz László a második paksi gólt lövi a diósgyőri kapuba FOTÓ: GOTTVALD KÁROLY Paksi RK-Pécsi Vörös Me­teor 3:1 (6, -11, 8, 6). Paks: Balczó, Farkas, Farkas- falvy, Hudák, Máté, Zubor. Cs: Kelemen. Edző: Poór József. A paksiak négy mér­kőzés után sem találtak még legyőzőre. Az első két játszma hosszú, szoros küz­delmet hozott, ezt követően a felőrölt energiájú Meteor már nem jelentett veszélyt a pon­tosabban ütő hazaiakra. Jók: Balczó, Farkas, Farkasfalvy. Paks, 500 néző. V: Vad. Paks: Mausz- Jenei, Jávorka, Eger (Bábik a 33. percben), Barna- Ignácz (Fejes a 88. percben), Gubucz, Orosz- Osztermájer (Búzás a 68. percben), Répási, Vayer. Edző: Reszeli Soós István. Diósgyőr: Rácz (Czeglédi a 7. percben)- Dzsinovics- Föld­vári, Nagy S., Farkas A.- Chiratcu, Buliga (Tóth D. a 82. percben), Ruskó- Tóth Gy., Bozó (Tábori a 70. perc­ben), Kotula. Edző: Tornyi Barnabás. A 7. percben az előretörő Éger ütközött Rácz-cal, a kapus karja megsérült, így nem tudta tovább folytatni a játékot. A 13. percben Osztermájer beadását Gubucz fejjel tovább csúsztatta Répásinak, s a csatár 12 méter­ről okosan a kapus mellett a jobb sarokba helyezett. 1-0. A 25. percben Ignácz húzott el a jobb szélen, már az ötös kör­nyékén járt, amikor Czeglédi lábra vetődéssel szögletre te- nyerelte a labdát. A 34. percben Bozó ugrott ki a védők közül, 12 méterről leadott lövését Ma­usz remek érzékkel hárította. A 39. percben Vayer beadását Répási tovább csúsztatta a 11- es ponton álló Osztermájer elé, a középpályás holtbiztos zic­cerben Czeglédibe lőtte a lab­dát. A 44. percben Répási ke­rült nagy helyzetbe, de lövése lecsúszott a lábáról. Szünet után a 49. percben Répási labdájával Osztermájer iramodott meg a jobb szélen, beadása elment a felső léc fö­lött. Az 53. percben Vayer bal oldaü beadását Gubucz öt mé­terről Czeglédibe lőtte. Az 56. percben Chiratcu lövését hárí­totta Mausz. A 62. percben Ig­nácz tört előre, de nagy erejű lövését Czeglédi védte. A 69. percben Répási remek labdát tálalt Gubucz elé, aki a tehetet­len Czeglédi mellett 8 méterről tovább növelte a hazaiak elő­nyét. 2-0. A 78. percben Búzás ugrott ki védője mellett, okosan középre adott, s a tisztán álló Vayer a 11-es pontról a hálóba helyezett. 3-0. A hazaiak már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, mindent el­követtek az idegenben szer­zett hátrányuk ledolgozására. A vezető gól után sorra dol­gozták ki a ziccereket de a be­fejezéssel adósak maradtak a támadók. Szünet után tovább roha­moztak a Duna-partiak, s tá­madásaik a mérkőzés hajrá­jában újabb gólokat eredmé­nyezett. A vendégek szórvá­nyos akcióit a hazai védők Mausszal az élen rendre ha­tástalanították. A Samsung Magyar-kupa legjobb tizen­hat csapata közé 3-1 -es össze­sített eredménnyel jutott a Paks gárdája. Jók: Gubucz, Répási, Vayer, Ignácz, Barna, illetve Buliga, Chiratcu, Ruskó. Reszeli Soós István: — Úgy látszik a kuparendszer jobban fekszik a csapatomnak. Egy rendkívül jól felkészített, erős ellenfelet játszottunk túl a mai napon. Tornyi Barnabás: — Sok­kal jobban sajnálom Rácz ka­pus elvesztését, mint a kiesé­sünket. Zerza József További eredmények (vas­tagon szedve a továbbjutók): F erencváros-Dunaszekcső 7-0 (7-1-el), Matáv Sop- ron-Besenyőtelek 4-0 (6-0-al), Budafok-MTK 1-2 (1-4-el), Csepel-Pálháza 2-0 (5-1 -el), Stadler FC-Salgótarján 2-1 (2-3-al), Tiszavasvári-Sop- roni FAC 2-0 (2-1-el), Do- rog-Újpest 1-0 (1-4-el), Ha- jós-Soroksár 2-3 (2—4-el), Haladás-Kecskemét 1-0 (2-0- al), ZTE-BVSC 0-2 (3^t-el), Győr-Kabai CFC-Hajdúszo- boszló 2-3 (2-3-al), Sió- fok-Vác 2-2 (3—4-el), Video- ton-Csákvár 5-1 (5-1-el). NB III. Gerjen-Bonyhád 2-0 (1-0). Gerjen, 250 néző. V: Németh. Gerjen: Prantner- Kern, Szi­lágyi, Farkas, Kárpáti- Veres (Kollár), Mészáros, Tálas (Takács, Kadosa), Gyenis- Pesti, Vesztergombi. Edző: Teszler Vendel. Bonyhád: Bogaras- Guzorán, Katona, Darabos- Biliczki, Stumpf, László, Vendég (Günter)- Palkó (Illés), Kiss, Papp (Kecskeméti). Edző: Kiss Já­nos. A 36. percben a bizonytalan­kodó bonyhádi védők között Vesztergombi lépett ki a félpá­lyánál, majd 15 méterről jobbal a bal alsó sarokba helyezett. 1-0. A 83. percben Takács át­adásával Vesztergombi egyedül húzhatott kapura, s 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2-0. Izgalmakban bővelkedő, színvonalas mérkőzést láthattak a cudar időben Gerjenbe kilá­togatok. Szakadó esőben, bonyhádi rohamokkal indult a találkozó, majd negyedóra el­teltével mezőnyfölénybe kerül­tek a házigazdák, s megérde­melten jutottak vezetéshez, sőt, ha Pesti nem hibáz, akár kétgó­los előnnyel is fordulhattak volna. A második játékrészt az elsőhöz hasonlóan ismét ven­dégtámadások vezették be, Stumpf és Papp is óriási helyze­tet hagyott ki. A folytatásban kiegyenlítetté vált a játék, az egyik oldalon Vesztergombi, a másikon Stumpf veszélyezte­tett. A hajrában a bonyhádiak beszorították a hazaiakat, ám egyenlítés helyett egy kontra­akcióból a gerjeniek bebiztosí­tották győzelmüket. Jók: Vesz­tergombi, Mészáros, Farkas, Prantner, illetve Katona, László.-teszi­Dunaszentgyörgy Limex SE-UFC Szekszárd 2-2 (1-1). Dunaszentgyörgy, 700 néző. V: Győri. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Aradi, Varga, Horváth J., Debreceni- Niko- lov, Dienes, Boros, Kvanduk- Horváth L. (Pintér), Szabó. Edző: Kniesz Mátyás. Szek­szárd: Bogos- Sztehló, Moso- nyi (Mészáros), Horváth G., Novák- Kara, Kovács (Czi- ráki), Hanák, Rupa- Volár (Galambos), Bozsér. Edző: Botos Antal. A 6. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, kapu előtti kavarodás után Hanák lőtt a hálóba. 0-1. A 15. percben Bogos kapott sárga lapot Boros lerántásáért. Két perc múlva újra a szekszárdi kapus volt a főszereplő, Horváth László buktatásáért megkapta a máso­dik sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni. A tíz em­berrel küzdő Szekszárd ellen nagy fölénybe került a Limex, de a szórványos vendégkontrák is veszélyesnek bizonyultak. A 44. percben Aradi nagy lövését Cziráki szögletre hárította, a szögletrúgás után Horváth Jó­zsef fejesgóllal kiegyenlített. 1-1. Szünet után, a 47. percben egy formás Limex támadás vé­gén Aradi beadásából Kvanduk a hazaiaknak szerzett vezetést. 2-1. Galambos beállításával feljött a vendégcsapat, a szent- györgyiek „ráültek” az ered­ményre. A 80. percben Pintér hibázott hatalmas helyzetben. Öt perccel a lefújás előtt kilenc főre fogyatkozott az UFC: Rupa szintén második sárga lapja miatt jutott a kiállítás sor­sára. Az utolsó percben szabad­rúgáshoz jutott a vendégcsapat. A 20 méteres pontrúgásból Bo­zsér - miden dühét beleadva - hatalmas gólt lőtt. 2-2. Nagy iramú, időnként szép já­tékot hozó mérkőzésen igazsá­gos eredmény született. Veze­tésük birtokában a hazaiak le­álltak, a vendégeket dicséret il­leti, amiért kilenc emberrel sem adták fel a küzdelmet, és érté­kes ponttal távoztak. Jók: Szabó, Horváth J., illetve Czi­ráki, Hanák, Volár, Bozsér. Dömötör Endre Ifjúságiak: Gerjen-Bonyhád 0-3, Dunaszentgyörgy Limex SE-UFC Szekszárd 0-2. Megyei I. osztály Simontornya-Bölcske 1-1 (0-0). Simontornya, 150 néző. V: Bányai. Simontornya: Tóth- Takács, Varga, Borbás J., Vass- Kovács, Molnár II L., Csóka, Fung (Tóth)- Pa­jor, Király (Molnár A.). Edző: Szelei Ferenc. Bölcske: Nagy- Varga, Bujdosó, So­mogyi (Szabó), Szauer (Sü- völtős)- Ács, Nagy L., Fink, Kovács- Baracz, Fehér. Edző: Nagy Lajos. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntet­len született. G: Pajor, illetve Nagy L. Jók: Varga, Csóka, Vass, Kovács, illetve Somogyi, Fink, Baracz. Ifjúságiak: Simontor­nya-Bölcske 1-1. Női NB I. 1. FC Femina-Quinter SE Bonyhád 9-1 (5-1). Budapest, 150 néző. V: Tóth. Quinter SE: Kató- Mecseki, Molnár (Róth), Nagy, Szászi- Major, Zsók, Paulik, Forrai- Her- gert, Szigeti (Meiszter). Edző: Fazekas József. A válogatot­takkal tele tűzdelt listavezető lehengerelte az NB I-es újon­cot, a bonyhádi csapatban né- hányan formán kívül, lélektele- nül futballoztak. G: Paulik. Jók: Paulik, Nagy, Hergert. Edzőmérkőzés Magyarkeszi-Szakály 6-2 (3-1). Magyarkeszi, 100 néző. V: Papp. G: Teplán 2, Franke, Machel, Pataki, Páczelt, illetve Tóth, Pruck. MEZŐBANK MEZŐBANK MEZŐBANK MEZŐBANK MEZŐBANK MEZŐBANK MEZŐBANK MEZŐBANK MEZŐI LIBERTÁS HOZAMJEGY Előnye a hozama Névre és bemutatóra szóló betét Sávos kamatozású, járadék jellegű betétforma Legkisebb betét: 100 000 Ft 13 hónapos lejárat Ók Ajánljuk mindenkinek, aki pénzének hozamára rendszeresen számít. 7100 Szekszárd, Széchenyi u. 22. Telefon: (74) 312-744 Fax: (74) 312-005 7030 Paks, Rákóczi u. 5-7. Telefon/Fax: (75) 311-264 Névre és bemutatóra szóló betét 6,12 hónapos lejárat Címletértékek: 500 ezer és 1 millió Ft Ók Ajánljuk mindenkinek, aki hosszabb távon magas kamatokat szeretne. FLORENUS ÉRTÉKJEGY Fixen előnyös BANKPAPÍROK bankpapírok bankpapírok bankpapírok bankpapírok bankpapírok bankpapírok bankpapírok