Tolnai Népújság, 1996. március (7. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-18 / 65. szám

8. oldal Sport 1996. március 18., hétfő Labdarúgó NB III., Dráva-csoport Bravúros győzelmek, értékes döntetlenek Gerjen-DD Gáz 0-0 Szekszárd, 400 néző. V: Ko­vács Zs. Gerjen: Hornyák- Farkas, Hosnyánszki, Kern, Kárpáti- Varga, Horváth G., Palásti (Beregi), Andi- Far­sang, Kollár. Edző: Teszler Vendel. DD Gáz: Tábit- Miklós, Vukmann, Kara (Kulcsár), Palaczky- Ki- szely, Hasenauer, Takács, Kaszás- Szabó, Schneider (Pancsó). Edző: Réfi Gábor. A gerjenieknél a kezdőcsa­patba jelölt játékosok közül Pusztai betegség miatt nem tudta vállalni a játékot, Nagy­nak és Wiesnemek pedig hi­ányzott a pecsét a sportorvosi engedélyéről, így ők sem lép­hettek pályára. A vendéglátók a kedvezőtlen előjelek ellenére harciasán kezdtek, enyhe me­zőnyfölényben játszottak, s Kollár révén akár többször is vezetést szerezhettek volna a listavezető ellen. Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, valamelyest javult a DD Gáz teljesítménye. A pé­csi akciók azonban elhaltak a jól záró gerjeni védők gyűrű­jében, végszükség esetén pedig Homyák kapus mutatott be bravúrokat. A hazaiak a máso­dik félidőben is jól kontráztak, ám kedvező lehetőségeik kö­zül egyet sem sikerült kihasz­nálniuk. A küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen helyzetei alapján a Gerjen akár nagyobb meglepe­tést is okozhatott volna az él­lovas gázosok ellen. Jók: Far­sang, Horváth G., Farkas, Hornyák, illetve Takács, Mik­lós, Palaczky. -teszi­Dunaszentgyörgy Limex SE-Pécsi Postás 1-0 (0-0) Dunaszentgyörgy, 400 néző. V: Csapó. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Sörös, Varga, Horváth J., Pintér- Debre­ceni (Kiss), Mácsik, Dienes (Stölkler)- Horváth L. (Gyöngyösi), Boros, Aradi. Edző: Botos Antal. Pécsi Pos­tás: Horváth- Koronics, Jordanov, Soós, Gelencsér- Hadnagy, Schwarzkopf, Hö­her (Berta), Stern- Kovács, Balázs. Edző: Csordás Ist­ván. Az első félidőben a haza­iak meddő mezőnyfölényben játszottak, de igazi gólszerzési lehetőség egyik kapu előtt sem adódott. Az 50., majd a 60. percben Boros hibázott nagy helyzet­ben. A 85. percben Horváth J. jól eltalált 18 méteres szabad­rúgását nem védhette a pécsiek kapusa. 1-0. A nagyszerűen előkészített pályán lejátszott mérkőzésen a Limex SE győzelme megér­demelt. Jók: Varga, Pintér, Mácsik, Boros, illetve Hor­váth, Soós, Berta. Dömötör Endre ITC Szekszárd-Komló 2-0 (0-0) Komló, 500 néző. V: Nagy B. Szekszárd: Cziráki- Hor­váth, Mosonyi, Sztehló, No- vák- Volár (Vesztergombi), Bozsér, Kovács, Hanák, Rupa- Nagy S. Edző: Kniesz Mátyás. Komló: Herbert- Béres (Pörs), Korcsmár, Suszter, Dömény- Halász, Geisz, Nagy A., Bock (Kole- sánszki)- Máté (Bordács), Szigeti. Edző: Kovács Lajos. A hazai csapat gyengén ját­szott, míg a vendégek gyorsak, és a kapu előtt határozottabbak voltak, így megérdemelten vit­ték el a három pontot. G: No- vák, Rupa. PVSK-Paksi SE 1-1 (0-0) Pécs, Vasútpálya, 400 néző. V: Pecsét. PVSK: Tihany- vári- Tóth, Török, Papes, Róth (Rózsavölgyi)- So- mogyvári, Brúder, Nagy T.- Lieber, Fölöp, Mészáros. Edző: Rónai István. Paks: Heizler- Péter (Benedeczki), Erdélyi, Wolf, Prantner- Borsi (Takács), Somogyi, Radies, Kulcsár (Ács)- Feer, Kródi. Edző: Patkós István. A vendégek elérték céljukat ­a pontszerzést. Amilyen meg­lepő volt a paksiak vezetése, olyan váratlanul született a ha­zaiak egyenlítő gólja is. G: Nagy T„ illetve Kulcsár. Jók: Bruder, Lieber, illetve Prant- ner, Kulcsár. Móczán Zoltán Bátaszék-Sellye 4-0 (2-0) Bátaszék, 600 néző. V: Král. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Kiss Gy., Hauwasser, Izsák- Pozsár (Onódi), Brecska, Acsádi, Takács (Keller)- Dér (Kőkúti), Zalai. Edző: Po- zsár István. Sellye: Regős- Csorba, Knézics, Hirt- Ka­pusi, Becker, Varga, Major, Hofscheuer- Pfeiffer (Tóth), Váradi. Edző: Goják György. A 14. percben Pozsár szabadrúgását Ácsádi közelről fejelte a vendégek hálójába. 1- 0. Zalai a 24. percben egyéni játékból talált be. 2-0. Az 59. percben Brecska baloldali beí­velését Bojás védhetetlenül lőtte a kapuba. 3-0. A 86. percben egy újabb korszerű hazai akció végén közelről Kőkúti bizonyult eredményes­nek. 4—0. A nagy lendülettel és aka­rással küzdő hazaiak helyen­ként sziporkázó játékkal szó­rakoztatták szépszámú közön­ségüket. Pozsár edző sikeresen mutatkozott be hazai környe­zetben, csapata jó teljesítmé­nyét a hálás közönség többször is vastapssal jutalmazta. Jók: Bojás, Takács, Dér, Acsádi, Brecska, illetve Knézics, Re­gős. Illés Béla További eredmények: Be- remend-Balatonföldvár 1-0, Balatonkeresztúr-Balatonlelle 2- 3, pénteken játszották: Mar- cali-Bonyhád 4—0. Ökölvívás Tyson megverte Brúnót Szombat este mérkőzött meg a profi Boksz Világtanács (WBC) nehézsúlyú világbaj­noki címéért a súlycsoport két legnagyobb „királya”, az ame­rikai Mike Tyson és a brit Frank Bruno. A Las Vegas-i MGM Grand Gardenben meg­rendezett összecsapáson, 16 ezer néző (!) előtt lépett szorí- tóba a két öklöző. Tyson hamar lecsendesítette a brit szurkoló­kat, végig irányítva, fölényesen győzedelmeskedett. A harma­dik menetben a bíró, Mills Lane leléptette Brúnót. A mérkőzés előtt még mind­ketten magabiztosak vol- tak:„Most eljött az én időm” - nyilatkozta Bruno, aki a WBC bajnoki címét őrizte. Tyson szűkszavúbb volt: „Kegyetlen vagyok” - mondta tömören. A találkozó „írón Mike-ot” igazolta. Tyson egyértelműen gyorsabban ütött és kiderült, erősebb is ellenfelénél. A har­madik menetben Tyson főleg fejre mért horgokkal „sorozta” nála 12 kilóval nehezebb ellen­felét. Ennek eredményeképpen a bíró a harmadik menet ötve­nedik másodpercében véget ve­tett a küzdelemnek; leléptette a címvédőt. Ezzel a győzelemmel Tyson visszaszerezte világbaj­noki elsőségét. A találkozó után nyilatkoz­tak a felek:- Lórúgás erejű ütéseim vannak. Ki akartam ütni Brúnót - így a 29 esztendős győztes.- Végem van. Teljesen re­ményvesztett vagyok. Megpró­báltam kihasználni súlyel­őnyömet, de ő sokkal gyorsabb volt - szomorkodott a vesztes fél, Frank Bruno. Az est folyamán az IBF és a WBC profi szervezet még négy világbajnoki döntőt rendezett. Andi, a gerjeniek baloldali középpályása megy el Kiszely mellett fotó: gottvald károly KIEMELVE FELEMELI A megyei telefonkönyv és az ARANY OLDALAK szakmai telefonkönyv a legtöbbet olvasott kiadvány Baranya megyében. Mindenhova eljut, mindenki hasznára. Sokan megtalálhatóak benne, mégis ha több kell, a lehetőség adott. Legyen Ön EGY a sok közül, tegye ismertté, és emelje ki Magát! r MAGYAR TELEFONKÖNYVKIADÓ Korlátolt Felelősségű Társaság 2040 Budaörs, Szabadság út 117. Tel.: (23) 420-010, (23) 424-999 Fax: (23) 420-487 ARANY OLDALAK - Keresve sem talál jobbat!