Tolnai Népújság, 1995. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-15 / 89. szám

Sport Sípszó előtt NB II: Budafok-Paks: 17 óra. V: Horváth O. Mihalecz Ist­ván: — A veszprémi veresé­gért elsősorban önmagunkban kell keresni az okokat. Hajt, küzd a csapat, de nem érzem a korábban tapasztalt tüzet, győzniakarást. Elképzelhető, hogy elfáradt a társaság, s most érezzük a hosszú, téli felkészülés negatív hatását. Dehát, éppen ez a szép a szakmában, hogy az ilyen és ehhez hasonló problémákat kell megoldani az edzőnek. Sérültünk szerencsére nincs, egyedül a három sárga lapos Dzsinovics fog hiányozni. A Budafok tudatosan felépített csapat, ahol a vezetők és az edző is a profivilágban járatos emberek. Azt gondolom, hogy kizárólag akkor járha­tunk sikerrel, ha újra azok a tulajdonságok jellemeznek majd bennünket, mint a tava­szi rajtot követő néhány mér­kőzésen. Mausz- Neudl, Jenei, Kovács B., Nagy Z.- Kádár, Fejes, Búzás, Orosz- Ba- bati, Horváth A. NB III: Marcali-Bátaszék: 16 óra. V: Berki. Fiáth Tamás: — A Komló elleni mérkőzés bizonyította, hogy ha csapa­tunk fegyelmezetten és nagy akarással küzd, akkor bárme­lyik ellenfél ellen tudunk pon­tot vagy pontokat szerezni. Ezt kell tudatosítani minden játékosunkkal, s akkor Marca­liban is reménykedhetünk a pontszerzésben. Heti felké­szülésünket Izsák betegsége, valamint Kőkúti munkahelyi elfoglaltsága zavarta. Kocsis- Bojás, Makk, Po­zsár, Scheppi- Péter vagy Izsák, Brecska, Szabados, Bozsolik- Horváth vagy Papp, Pankovics. Barcs-UFC Szekszárd: 16 óra. V: Németh. Kniesz Mátyás: — Szombati gyenge játékunkra a nagy szél sem lehet mentség. Ennél sokkal jobb egyéni teljesít­ményekre lesz szükség ahhoz, hogy pontokat tudjunk sze­rezni. Hétközben keményen edzettünk, remélem, ennek vasárnap meglesz az eredmé­nye. Biztos, hogy a nehéz helyzetbe került Barcs kettő­zött akarással fog küzdeni. Csapatunknak még ennél is többet kell tenni ahhoz, hogy kellemes húsvétot szerezzünk kitartó szurkolóinknak. Cziráki- Novák, Pálfi, Kara, Kovács- Horváth, Hanák, Mészáros, Andi- Volár, Galambos vagy Vesz- tergombi. Kisdorog-Sellye: 16 óra. V: Cservölgyi. Horváth Pé­ter: — Gyenge mérkőzést vívtunk a Szekszárd ellen, de a szeles idő sem kedvezett a játéknak. Túl nagy hangsúlyt fektettünk a védekezésre, így fordulhatott elő, hogy egyet­len valamirevaló helyzetet sem tudtunk kialakítani a 90 perc során. Következő két ha­zai találkozónkon eldől, hogy megragadunk-e a középme­zőny elején. Ezek közül a Sellye elleni összecsapás ígérkezik nehezebbnek. Hús- vétkor, hazai pályán két ha­sonló tudású együttes mérkő­zésén győzni szeretnénk. En- deli eltiltása lejárt, de én sárga lapok miatt nem játszhatok. Antunics- Ercsi, Varga, Viszmeg, Vecsei- Endeli, Mácsik, Lantos vagy Stölk- ler R., Boros- Ober, Bíró. Kosárlabda NB.I, rájátszás az 5-6. helyért Túlórázás után paksi bravúr Kézilabda NB I. Atrobogott a Szigmán a Löki 1995. április 15., szombat Labdarúgó NB III. Gerjeni Medosz-Bonyhádi SE 1-1 (1-0). Gerjen, 400 néző. V: Böröczi. Gerjen: Blazsó- Somogyi, Szabó L., Gyenis- Farsang, Tóth (Kiss), Szabó T., Taba, Kulcsár (Pusztai)- Nagy Zs. (László), Nagy S. edző: Teszler Vendel. Bonyhád: Bogaras- Palkó, Sztoics, Stumpf, Guzorán- Il­lés (Pfeifer), Darabos, Sziama, Babai (Zsilka)- Kiss J., Baumann. Edző: Kiss Já­nos. Az első negyedórát a haza­iak mezőnyfölénye jellemezte, Bogaras több esetben is bizo­nyította jó formáját. A 17. percben Nagy Zs. partdobása után Farsang Nagy S. elé csúsz­tatta a labdát, aki az ötösről a jobb sarokba helyezett. 1-0. Támadásban maradt a Gerjen, Kulcsár és Taba növelhette volna az előnyt. A 65. percben egy ártatlannak látszó helyzet végén Kiss J. 25 méterről nagy gólt ragasztott a jobb sarokba. 1-1. Izgalmas volt a hajrá, Pfei­fer nagy ziccerben hibázott. Két ellentétes félidő után igazságos döntetlen született. Jók: Nagy S., Farsang, Gyenis, illetve Bogaras, Sztoics, Sziama. -Szebényi­Atomerőmű SE- Albacomp 95-92 (38-49, 81-81). Székes- fehérvár, 1000 néző. V: Hár­tyám, Nagy J. ASE: Hosszú (- ), Munteán (6), Mokos (13/12), Stan (19), Gulyás (26). Csere: Pálkerti (13/9), Sinevici (11/6), Doma (5), Gergely (2). Edző: Simon Ká­roly. Albacomp: Sajni (2), Szizov (21/3), Trusin (21), Matus (4), Dávid (30). Csere: Rajkó (7/3), Radonjic (7), Hegedűs (-). Edző: Rasid Abeljanov, Tóth Attila. Na­gyon jól kezdett a hazai együt­tes, Dávid és Matus találataival 11 pontos előnyre tettek szert a 4. percben. Ezután feljött a vendég paksi csapat, és Gulyás találataival öt pontra csökken­tette hátrányát. A 10. percben 21-16 volt az állás a hazaiak javára. Ezután a vendég pak­siak a csereként beállt Pálkerti Debreceni VSC Symphonia- Szigma Szekszárd 40-10 (21- 8). Debrecen, 600 néző. V: Géczi, Pál. Debrecen: Sza- mozvanova- Sándorné 4, Jeddi 4, Lajterné 3, Katkó 4/2, Csapó 2/1, Zupkó 7. Csere: Szász M. (kapus), Bo­rok 5/2, László 5, Horváth I. 3, Virincsik 3. Edző: Köstner Vilmos. Szekszárd: Böcking- Bálintné 1, Cseri 1, Jancsa- rova 3/1, Csáki 2/2, Skiar 1, Dejtári 1. Csere: Flick (ka­pus), Czirok 1, Németh. Edző: Pánczél Barabás. A Debrecen 7 perc alatt elhú­zott 7-0-ra, a találatok zöme a balátlövő helyéről született. Jancsarova ezután lőtte a becsü­letgólt, majd Csáki hetessel csatlakozott mellé (9-2), Boo­king viszont az első lövést csak a 11. percben fogta. Ezután Dejtári középről bombázott a hálóba (9-3). Csapó lerántotta ellenfelét és Csáki értékesítette a hetest (10-4), s ez volt a két A Dombóvári VMSE legény­sége is javában finisei a ráját­szásban. Ahhoz, hogy felsőházi reményei ne szánjanak el, ma délután a lelkes közönség buz­dításától hajtva győzni kellene a Csepel ellen. Egyszer már - ráadásul a fővárosban - sikerült ez a bravúr. Dombóvári VMSE-Csepel- Kordax: szombat, 17 óra. Molnár István: — Debrecen­révén kiegyenlítettek, sőt Gu­lyás kosarával át is vették a ve­zetést. A 15. percben 30-29 volt az állás a Paks javára. A félidő hajrája a hazaiaknak si­került jobban, Trusin találatai­val 11 pontos előnnyel térhet­tek pihenőre. A folytatás szintén a hazaiak kezdeményeztek többet, Trusin találataira csak Doma tudott vá­laszolni. A 25. percben 55^48 volt az állás az Albacomp ja­vára. Ezután mindkét palánk alatt nagy birkózás folyt, de a hazaiak továbbra is megtartot­ták előnyüket. A 30. percben 61-57-re vezettek a házigaz­dák. Ezután a vendégeknél Pál­kerti kipontozódott, nemsokára rá Munteán is. Itt a következő percekben téves bírói ítéletek a hazaiakat juttatták előnyhöz, Trusin találataival 77-67 a ha­zaiak javára. Már úgy nézett ki, együttes között - mint később kiderült - a legkisebb különb­ség. Böcking Katkó hétmérete­sét kivédte, aztán Jeddi lövését is, de a róla másodszor kipat­tanó labdát végre Katkó értéke­sítette. Ezután érdekes gól szü­letett, Csáki hetesből a bal ka­pufát találta el, és a kipattanó labdával Csapó meg sem állt a vendégek hálójáig. A 20. perc­ben tíz góllal vezetett a Debre­cen (15-5) és a szerencse is el­pártolt a Szekszárdtól. Jancsa­rova a jobb kapufát találta el, Bálintné pedig Szamazvanova vállát ziccerben, de később szép gólt szerzett (19-7). Cseri bevetődve volt eredményes, az­tán aztán Böcking Csapó hete­sét hárította. Sándorné pedig jobbról tetszés szerint immár a negyedik gólját dobta. Szünet után egyre gyámolta­lanabbá váltak a Tolna megye­iek, Virincsikék sorra vették el tőlük a labdát és kíméletlenül büntették meg őket. Virincsik ben 30 percig teljesen nyílttá tudtuk tenni a mérkőzést, de a hajrában már nagyon megérez- tük három sérült játékosunk hi­ányát. Megérdemelten nyert egyébként a hazai csapat. Olyan mérkőzés előtt állunk, amelyen számunkra csak a győzelem adhat reményt a fel­jutásra. Szeretnénk bebizonyí­tani, hogy a Csepelen aratott si­kerünk nem a véletlen műve hogy eldőlt a mérkőzés, de a vendég paksiak Mokos és Si­nevici tripláival kiegyenlítet­tek, sőt a vezetést is megszerez­ték. A mérkőzés befejezése előtt pár másodperccel Szizov találatával hosszabbítás követ­kezett. A hosszabbítás első per­cében a hazaiaknál Matus ki­pontozódott. Ezután felváltva estek a kosarak és a 42. percben 87-87 a mérkőzés állása. Sajni kipontozódása után a jobban összpontosító paksi csapat Stan találataival nyerte a mérkőzést. Az első játékrész alapján úgy tűnt, hogy biztosan nyernek a hazaiak, ám a második félidő közepére felzárkózott a vendé­gegyüttes. A hosszabbítás idegőrlő perceiben a vendégek jobb dobóteljesítménye döntött. Kitűnt: Mokos, Pálkerti, Stan, Gulyás, illetve Szizov, Trusin, Dávid. -schmidt­és Lajterné kiállítása miatt a szekszárdiak kettős embere­lőnybe kerültek, Szamozva- nova mégis védte Németh lövé­sét a 45. percben. Az utolsó ne­gyedórában a Debrecen szebb- nél-szebb gólokat lőtt, míg Skiar az 50. percben törte meg a szekszárdiak második félidei gólcsendjét. Végre szép megol­dásokat mutattak be Sklarék, de indításos akciójuk végén Bá­lintné lövését Szász hárította. Czirok szép bejátszásból sze­rezte meg a Szekszárd 10., egyben utolsó gólját. A véghaj­rában tetszetősen és szelleme­sen játszott a Debrecen, amely­nek utolsó találatát Zupkó sze­rezte. A gólkülönbség nem túl­zott a Debrecen javára, annak ellenére, hogy a vendégeknél egyedül a szünet után beálló Flick dicsérhető bravúros védé­seiért. Jók: Szamozvanova, Szász M., (kapusok), Sándorné, Katkó, Zupkó, Borók, László, illetve Flick. Csuhák Zoltán volt. Két sérültünk van (Nagy L. és Kiss S.), de mindketten nagyon szeretnének játszani, így aztán majd csak a bemelegí­tés során derül ki, valójában pá­lyára tudnak-e lépni? Közönsé­günk buzdítása - mint már oly sokszor - átsegítheti csapatun­kat a mérkőzés folyamán adódó holtpontokon. Küzdelmes ta­lálkozón mindenképpen győ­zelmet várok. 7. oldal A hétvége sportműsora Szombat Kézilabda: NB I/B: Ajka- Dunaföldvár 17 óra. NB II: Tolnatej SE-Kéthely (Faddon a csarnokban) 17, Simontomya- Martonvásár 18, Cece-Tamási 16, Fonyód-Tengelic 16.30, Siklós-Simontornya 14.30 óra. Kosárlabda: NB I., rájátszás a 9-16. helyért: Dombóvári VMSE-Csepel 17 óra. NB H: Atomerőmű SE-Kanizsa DKK 10 óra. Labdarúgás: Megyei baj­nokság: Dunaszentgyörgy­Aparhant (Pakson, Krekó) 11 óra. Körzeti bajnokság: Ko- vima FC Szekszárd-Bonyhád- börzsöny (Mucska) 16 óra. NB Il-es ifibajnokság: Paks-PVSK 10 és 12 óra. Úszás: Bonyhád város nyílt bajnoksága 10 órától. Vasárnap Labdarúgás, NB II: Buda­fok-Paks 17 óra. NB III: Kisdorog-Sellye, Barcs- UFC Szekszárd, Mar- cali-Bátaszéki SE 16 óra. Megyei bajnokság: Döbrö- köz-Harc (Lehel), Tolna-Kaj- dacs (Bíró), Decs-Fadd (Tasi), Nagydorog-Dombóvár (Schä­fer), Paksi SE-Tevel (Ga- rajszki), Tamási-Simontomya (Nagy), Nagymányok-Kakasd (Krómer) 16 óra. Körzeti bajnokság: Bony- hádvarasd-Hőgyész (Szeifert), Lengyel-Magyarkeszi (Rozs­mán), Nak-Mucsfa (Kiss), Ozora-Kurd (Jakab), Csikós- töttős-Kaposszekcső-Závod (Tóth Z.), Szakcs-Szakály (Horváth), Kocsola-Dalmand (Tóth J.), Zomba-Majos (Klein), Cikó-Szálka (Deák), Báta-Bátaapáti (Kajtár), Szed- res-Györe (Hegyi), Alsónána- Harc (Bíró), Izmény-Sióagárd (Nagy), Kéty-Őcsény (Nyisz- tor) 16 óra. Kölesd-Dunaköm- lőd (Mozsár), Madocsa-Duna- földvár (Zámbó), Tengelic- Tolnanémedi (Ledneczki), Gyönk-Pálfa (Hajcsár), Györ- köny-Bogyiszló (Monostori), Németkér-Bölcske (Kallós) 17 óra. Labdarúgás NB III-as ifibajnokság 1. Szekszárd 19 17 1 1 75- 8 52 2. Komló 19 15 2 2 53- 13 47 3. DD Gáz 19 14 2 3 55- 19 44 4. Bonyhád 19 14­5 56- 14 42 5. Rákóczi KFC 19 13 3 3 52- 23 42 6. Siófok 19 10 3 6 53- 23 33 7. Marcali 19 10 3 6 46- 22 33 8. Gerjen 19 8 3 8 42- 41 27 9. Letenye 19 8 1 10 38- 45 25 10. Bátaszék 19 7 3 9 56- 50 24 11. Kisdorog 19 7 1 11 35- 62 22 12. Nagyatád 19 5 2 12 29- 46 17 13. Balatonlelle 19 3 1 15 21-104 10 14. Boly 19 2 3 14 13- 56 9 15. Barcs 19 1 4 14 21- 66 7 16. Sellye 19 1 2 16 8- 61 5 Két ellentétes félidő, igazságos döntetlen A palánk mellől Csak a győzelem adhat reményt Tudósítóink figyelmébe! Lapunk legközelebb ked­den jelenik meg. Ebből adódóan húsvét vasárnap nem tartunk ügyeletet. Kérjük a sporttudósító­inkat, hogy a hétvégi lab­darúgó NB Il-es, NB III-as, valamint a megyei bajnokság mérkőzéseiről készített jelentéseiket hús­vét hétfőn délelőtt 10-13 óra között szíveskedjenek leadni szerkesztőségünk­nek a 416-211, illetve a 411-457-es telefonszámo­kon. A körzeti bajnokság mérkőzéseinek tudósítá­sait ezúttal majd csak kedden délelőtt várjuk Segítségüket előre is kö­szönjük! Megérkeztek az első nevezések. Jól haladnak Veszprémben az MHB duatlon EB-előkészületei. Megérkez­tek az első nevezések, eddig többek között a csehek, szlo­vákok, spanyolok, olaszok, dánok, belgák jelezték részvételi szándékukat. Képünkön Emhő Balázs, a kétszeres Veszp­rém duatlon győztes, többszörös magyar bajnok. A kosárlabda országos Mini Kupa döntőjén: Ötödik helyezett a KSC Szekszárd Kecskemét adott otthont az 1995. évi leány mini kosárlab­dadöntőnek, ahol nyolc csapat küzdött a helyezésekért. A feb­ruári középdöntőn a KSC Szek­szárd is kiharcolta a döntőbeju­tást. A szekszárdiak nagyon jó teljesítménnyel végül az ötödik helyen végeztek a jó képességű csapatok társaságában. Az edzők szavazata alapján a torna All-Star „A” csapatába a második helyen a szekszárdi Szabó Zsuzsát is beválasztot­ták. Csoportmérkőzések: KSC Szekszárd-Szegedi TE 69-56 (32-32). Kiegyenlített első fél­idő után a második játékrész­ben végig vezetve magabizto­san nyert a KSC. Ld: Szabó Zs. (40), Nagy A. (20). Kanizsa DKK-KSC Szek­szárd 71-58 (47-29). A végső győztes, egységes csapatjátékot nyújtó Kanizsa ellen a szek­szárdiak a vártnál jobb teljesít­ményt nyújtva helytálltak. Ld: Szabó Zs. (37), Nagy A. (9), Nász (8). MTK-KSC Szekszárd 63- 55 (37-15). Két ellentétes fél­idő után nagy küzdelemben maradt alul a KSC. Ld: Szabó Zs. (22), Nagy A. (19), Tolnai (10). Az elődöntőbe jutásért: Mezőberény-KSC Szekszárd 69-57 (33-32). Ragyogó első félidőt követően szünet után sok hibával tarkított játékot nyújtott a Szekszárd, ezért ma­radt el az elődöntőbe jutás. Ld: Szabó Zs. (37), Nagy A. (13). Az 5. helyért: KSC Szek- szárd-Tatabánya 82-81 (44- 40). Végig vezetve, izgalmas véghajrában, 17 pontos vezetés után megérdemelten nyert a Szekszárd. Ld: Szabó Zs. (38), Nagy A. (28). Az 5. helyezést elért csapat játékosai: Szabó Zsuzsa, Szabó Debóra, Nagy Andrea, Nagy Katalin, Moser Melinda, Szik- szai Adél, Hegyi Zsuzsa, Apró Csilla, Knopf Anita, Nász Nóra, Tolnai Rita, Dús Timea. A csapat edzője: Harsányi Má­ria. A Mini Kupa végeredmé­nye: 1. Kanizsa DSK, 2. Kecs­kemét, 3. MTK, 4. Mezőbe- rény, 5. KSC Szekszárd, 6. Ta­tabánya, 7. Szeged, 8. Tungs­ram.