Tolnai Népújság, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-03 / 232. szám

1994. október 3., hétfő SPORT NÉPÚJSÁG 7 Kosárlabda NB I. Kézilabda NB I/B. Csak a paksiak kezét fogta Fortuna Atomerőmű SE-Hódme- zővásárhelyi KK 66-64 (41— 38. Paks, 500 néző. V: Harsá- nyi, Galambos. Atomerőmű SE: Hosszú (13/3), Sinevici (9/9), Mokos (5/3), Stan (9), Gulyás (22). Csere: Pálkerti (3), Lakosa (-), Muntean (5/3). Edző: Simon Károly. Hód­mezővásárhely: Kocsergin (9), Polányi (-), dr. Borbáth (17/12), Jáhni (11/3), Miláto- vics (27/15). Csere: Papy (-). Czuprák (-), Parády (-). Edző: Valaczkay Győző, Guóth Ár­pád. Óriási dobópárbajjal kezdődött a mérkőzés, amelyből a házigazdák jöttek ki jobban, az 5. percben 14-8 volt az eredmény. Sinevici és Hosszú tripláira azonban előbb dr. Borbáth, majd Milá- tovics válaszolni tudott. Kü­lönösen a vásárhelyi idengen- légiós villogott, aki a 11. perc­ben már a 4. hárompontosát érte el. Ekkor már a vendégek vezettek, Simon edző időt is kért, ám a cserék sem segítet­tek. Szünet előtt két perccel aztán Gulyás „megrázta" ma­gát, előbb egyenlített, majd a vezetést is megszerezte 38- 36-ra, sőt, Hosszú egy triplá­val ezt is megtoldotta. Szünet után ismét csak Mi- látovics pontjaival gyorsan fordult a kocka: a 24. percben 45-47 volt az állás. Rendkívül sok hibával játszott az ASE, de a vendégek sem csillogtak. Kevés kosár esett, így nem tudtak elhúzni. Az utolsó per­cek óriási izgalmak közepette zajlottak. A lefújás előtt három perccel Pálkerti 58-58-ra alakí­totta az eredményt, de a vá­sárhelyiek 63-58-ra ismét el­húztak. Mokos első találatával - mindját triplával - faragott a hátrányból. Mindössze 23 má­sodperc volt hátra, amikor Pálkerti labdát szerzett, s az akcióból Mokos kosarat ért el, így már a paksiaknál volt az előny 65-64-re. A végered­ményt Gulyás állította be bün­tetőből. Az erősen közepes színvo­nalú mérkőzésen úgy nyertek a házigazdák, hogy végig csak „futottak" az ellenfél után, s az utolsó másodpercekben bi­zony Fortuna fogta a kezüket. Kitűnt: Gulyás, Pálkerti, il­letve dr. Borbáth, Milátovics. Medgyesy Ferenc Salgótarjáni KK-Dombó- vári VMSE 89-69 (41-36). Salgótarján, 800 néző. V: dr. Schmied, Kovács Sz. Salgó­tarján: Skurin (16/6), Haszja- nov (17/3), Fekete (3), Borók (11), Berkics (26/3). Csere: Földesi (16/12). Edző: Farkas Attila, Laczkó Sándor. Dom­bóvár: Nagy L. (12/6), Erup- kin (13/3), Kiss S. (16/3), Kiss. A. (13/3), Bosznai (8). Csere: Krasznai (-), Kerényi (5), Halmai (2). Edző: Németh Jó­zsef. A B-csoport rangadója hazai kosárai kezdődött, de 5- 0 után Erupkin és Nagy L. triplájával a 4. percben 10-8-ra fordított a DVMSE. A 10. percben 23-16-ra növelte elő­nyét a vasutasgárda, ekkor még azt játszotta a csapat, amire Németh edző felkészí­tette játékosait. A folytatásban is a vendégek akarata érvé­nyesült a pályán, a 18. percben 9 pont volt a különbésg a dombóváriak javár: 27-36. A félidő utolsó két percében kapkodó támadójáték azt eredményezte, hogy egyetlen pontot sem szereztek Kissék, mÖg a vérszemet kapott házi­gazdák könyörtelenül kihasz­nálták ezt a lehetőséget és for­dítottak. Szünet után a csereként be­állt Földesi triplájával 8 pontra növelte előnyét a Salgótarján: 44-36. Értehetelen módon a vasutasok védekezése nem ja­vult fel, ráadásul átcsaptak egyénieskedésbe. Mindez semmi jóval nem kecsegtetett, hiszen a házigazdák a 29. percben már 59-45-re elhúz­tak. Innen fordítani egy gyen­gébb képességű csapat ellen sem lett volna könnyű, hát még a veretlen Salgótarján el­len. Rengeteg eladott labda és sok eredménytelen kísérlet után a 32. percben 72-52 volt az állás. Három perccel ké­sőbb éledni látszottak a dom­bóvári remények, hiszen 72- 60-ra sikerült felzárkózni. A hajrában azonban ismét a há­zigazdák jeleskedtek. A DVMSE 18 perces jó tel- jestmény után védekezésben és támadásban egyaránt igen gyenge játékot nyújtott, a húszpontos verresége intő jel lehet a folytatásra. Kitűnt: Haszjanov, Berkics, Földesi, il­letve Kiss. S. Gaál István Soproni Postás- KSC Szekszárdi 67-53 (36-29). Szekszárd, 300 néző. V: Faidt, Rátvay. Soproni Postás: Ka­lácsévá (16), Veress Margit (6) , Ambrus (10), Veress Mó­nika (11), Szilágyi (2). Csere: Kovács (-), Novák (8), Csuka (-), Bellovai (14). Edző: Szabó Ödön, Szendrey Tibor. Szek­szárd: Szabó M. (6), Berkó (14/6), Madaras (11/6), Králik (7) , Szeliversztova (2). Csere: Nagy R. (-), Nagy A. (-), Ba- dics (13). Edző: Kovács Jó­zsef. Nagy lendülettel kezd­tek a szekszárdiak az első per­cekben kissé szétesően játszó Sopron ellen. A vendégeknél Kalacseva gyakran hibázott ziccerhelyzetekben, s a lepat­tanókat elhalászó hazaiak vil­lámgyors leindításokkal hoz­ták zavarba ellenfelüket. Ma­darasék ezzel az 5. percben 6­5-ös vezetésre tettek szert. Mindkét oldalon gyatra dobó­teljesítménnyel találkoztunk, de a KSC valamivel eredmé­nyesebben értékesítette a kí­nálkozó lehetőségeket, így a 12. percben még mindig a há­zigazdák vezettek 14—10-re. Ezekben a percekben a sopro­niak nem érezték a ritmust, frontemberük, Veress Mónika sem volt képes összefogni a csapatot. Bellovai pályára lé­pésével azonban eredménye­sebb lett a támadójátékuk, hisz a Postás centere palánk alatti játékával rendre meg­oldhatatlan feladat elé állította a KSC-seket. A 15. percben már fordítani tudtak a vendé­gek 27-21-re. A félidő lefújása előtt a társait addig nagysze­rűen mozgató Berkó Edit egy betörést követően térdsérülést szenvedett, s nem tudta foly­tatni a játékot. Szünet után a szekszárdiak próbálták menteni a menthe­tőt, s a nagy kedvvel játszó Badics betörései révén egyre inkább meg is közelítették el­lenfelüket. A vendégeknek a félidő első részében még nem állt össze igazán a védekezé­sük, s a hazaiak a 29. percben Madaras tripláját követően már egy pontra felzárkóztak. 46-45. Am a félidő derekától ismét nagyobb sebességfoko­zatba kapcsolt a Sopron és a párharcok megnyerésével, eredményesebb palánk alatti játékával a 35. percre szinte állva hagyta ellenfelét. 59-47. A szekszárdiak gyenge dobó­teljesítménnyel és a büntetők sorozatos elhibázásával „ruk­koltak ki", míg a vendégeknek ziccerhelyzetekben nem re­megett a keze. A hazaiakon már az sem segített, hogy a véghajrában Berkó sérülése el­lenére ismét pályára lépett. Nagy küzdelemben a KSC főként a palánk alatti játéka eredménytelenségének és gyenge dobóteljesítményének köszönheti vereségét. Kitűnt: Kalacseva, Bellovai, Novák il­letve Berkó, Badics.-km­Sikeres rajt az UEFA-selejtezőn Első UEFA-torna selejtező mérkőzését ját­szotta a 16 évesek labdarúgó válogatottja va­sárnap a Szőnyi úton. Ez a mérkőzés az eredeti kiírás szerint már a második megméretése lenne az Ubrankovics-legénységnek, de az első összecsapás, amelyet Oroszországban ját­szottak volna, elmaradt, mert a magyar csa­patból ételmérgezés miatt kilencen megbege- tedtek. A magyar válogatottnak nehéz útja lesz a folytatásban, ha a döntőbe akar jutni, ugyanis az orosz csapaton kívül az igen jó játékerőt képviselő Olaszország szerepel még a csoport­ban. Magyarország-Oroszország 4-1 (2-0). Sző­nyi út, 200 néző. V: Celik (török). Magyarország: Hauer- Bernáth, Fésű, Ba­lázs- Nagy (Mogyorósi a 61. percben), Adam- csek, Felföldi, Dűli (Bodnár a 70. percben)- Sipeki, Varga, Madar. Gólszerzők: Dűli, Varga, Sipeki, Felföldi, illetve Korcsadin (11-esből). Jók: Fésű, Adamcsek, Sipeki, Varga, Madar, illetve Bondarenko, Matyola. A Dunaferr SE nyerte a szomszédvári rangadót Dunaferr SE-Dunaföldvári VKSE 22-18 (11-8). Dunaúj­város, 400 néző. V: Kékes Cs., Kékes P. Dunaföldvár: Princ- zes- Dukai E, Hegedűs I., Györkő 2, Princz L. 1, Szauter 4, Józsa 5. Csere: Takács 6. Edző: Orova Tamás. A talál­kozóról eltiltása miatt hiány­zott a földváriak egyik megha­tározója, a játékos-edző Orova Tamás. Az ő kiesése komoly érvágás jelentett a bajnokaspi­ráns Dunaferr SE elleni szom­szédvári rangadón. A vendé­gek ennek ellenére sem adták fel, végig kemény küzdelemre késztették a házigazdákat és eredményesen lassították a Dunaferr SE lendületét. Tá­madásban türelmesen, gólig játszva sikerült eredményes­nek lenniük Szauteréknak. A mindvégig sportszerű ta­lálkozón a nagyobb játékerejű Dunaferr SE megszakította a földvári együttes őszi veret­lenségét. A vendégcsapatból kitűnt: Princzes, Takács, Józsa és Szauter teljesítménye. Dukai István Ponterős forduló az NB II-ben Simontornya-Soltvadkert 25-23 (13-12). Simontornya, 200 néző. V: Hegedűs, Petro- vácz. Simontornya: Bujtás- Barabás 2, Kerekes 8, Teimel L. 7, Zsolnai 4, Pécsi, Bosnyák 3. Csere: Pech (kapus), Hóka, Balassa 1, Bencze. Edző: Tei­mel Lajos. Mindkét csapat görcsösen játszott az első ne­gyedórában, ekkor jobbára a vendégek vezettek. A 22. percben is még 9-11 volt az ál­lás. Ezután a hazaiak Bosnyák és Kerekes két-két találatával átvették a vezetést. A második félidő 7. percé­ben 5 gólra nőtt a Simontor­nya előnye. Kerekes továbbra is ontotta a gólokat, mellette Zsolnai és Teimel is többször eredményes volt, míg Pech magabiztosan védett. A hajrá­ban a könnyed játék köny- nyelműségbe csapott át, így felzárkózhattak a vendégek. A helyenként jól játszó Si­montornya megérezte ugyan Teimel József hiányát, de nagy küzdelemben így is győzni tudott. Jók: Bujtás, Pech, Ke­rekes, Teimel L. A német cselgáncs CSB ne­gyeddöntőjében lépett tata­mira két magyar dzsúdós, Csák József és Kovács Antal az MTV Ingolstadt gárdájá­ban. Mindketten waza-ari-val Simontornyai TC-Mohács 18-13 (7-4). Mohács, 100 néző. V: Bencs, Bihari. Si­montornya: Adám- Varga Sz., Molnámé 2, Jencskiné 1, Varga Zs. 7. Gerussi O. 2, Hamar. Csere: Márton (ka­pus), Molnár 2, Mérei 2, So- mogyiné 1, Pataki 1. Edző: Várni István. Az első játék­részben kevés gól esett, mert a simontornyaiak kissé vissza­fogottan játszottak, ám így is biztosan vezettek. Fordulás után fokozatosan csökkentette hátrányát a nagy lelkesedéssel játszó Duna-parti gárda, a 43. percben 11-10 volt az állás. A „mohácsi vész" ezúttal azon­ban elmaradt, mert a vendé­gek nagyobb sebességre kap­csoltak, biztosan nyertek, megőrizve ezzel őszi veretlen­ségi sorozatukat. A bírópáros korrekt műkö­désével a vesztes mohácsiak is elégedettek voltak. Kitűnt: Vargya Zs., Molnár, Mérei. Varga László Tengelic-Dalmand 23-14 (11-8). Dalmand, 50 néző. V: Kóbor, Pécsi. Tengelic: Cso- pák- Soós 8, Csáki 1, Győri, Lukács I. 5, Tibai 1, Laczi 6. Csere: Balogh 1, Buják R. 1, Zsíros, Séta. Dalmand: Zay- Budai 1, Tamás 9, Juhász 1, Kudariné, Kostyál 3, Mada­rász. Csere: Cséplő, Kolozs­vári. Edző: Bagdi Istvánná. Az első félidő közepéig fel­váltva estek a gólok, a 18. percben 6-6 volt a mérkőzés állása. Ezután - kihasználva a hazai csapat hibáit - szünetig háromgólos előnyre tett szert a Tengelic. Fordulás után még 12-10-re felzárkóztak az újonc dal- mandiak, ezzel azonban el is lőtték puskaporukat. A ruti­nosabb vendégek fokozatosan elhúztak és a találkozó végéig jelentős előnyre tettek szert. A jobban védekező és eredményesebb támadójáté­kot felvonultató tengeliciek ilyen különbséggel is rászol­gáltak győzelmükre. Kitűnt: Laczi, Soós, Csopák, illetve Tamás. Győri Anna Tamási SE-Siklós 15-12 (7-6). Tamási, 150 néző. V: Szemes, Varga, Tamási: Be- lina 1, Pech 4, Bérdi 1, Csík 2, Jurasits 1, Kovács, Nagy A. 1. győzték le német ellenfelüket. Rajtuk kívül azonban csak két csapattársuknak sikerült nyerni, így az Ingolstadt végül 6-4-re (54:27-es pontaránnyal) kikapott az SC Berlintől. Csere: Szöllősi (kapus), Nagy M. 2, Varga N. 3, Szabó, Bé­res. Edző. Szabó Bakos Béla. A mérkőzés három hazai gól­lal indult, majd két hétméte­rest hibáztak a tamásiak, ami törvényszerűen felhozta a Sik­lós gárdáját, sőt a 20. percben már ők vezettek 6-5-re A fél­idő végére egy akció- és egy hétméteres góllal fordított a házigazda. Fordulás után a két perc alatt lőtt két góljukkal ismét a siklósiak álltak jobban. Aztán a 43. percben végérvényesen átvette a vezetést a Tamási. Ebben a periódusban szerve­zetten és eredményesen ját­szott a hazai gárda, az 53. percben 14-10-re elhúzott. Az utolsó percekben változatos küzdelemben alakult ki a vég­eredmény. Ha a rengeteget hibázó ta­másiak jobban összpontosíta­nak, akkor nagyobb arányban is nyerhettek volna. Kitűnt: Nagy A., Varga N., Pech. Szabó Bakos Béla Letenye SE-Tolnatej SE 28-15 (10-6). Letenye, 150 néző. V: dr. Török, Wágner. Tolnatej SE: Spoljár- Bordás, Kovács 3, Kispál 1, Takács, Riba 3, Budai 3. Csere: Fich- ter 3, Bán 1, dr. Gaál 1, Farkas. Edző: Fichter Csaba. Az eddig még veretlen Letenye együt­tese a 8. percben lőtte a mér­kőzés első gólját, melyre a szekszárdiak azonnal vála­szoltak. Ezt követően a fel­váltva estett találatok mellett a vendégek egygólos előnye ál­landósult a 20. percig. Akkor azonban fordult a játék képe és a házigazdák megtörték el­lenfelük szinte hibátlan véde­kezését, szünetig már meg­nyugtató előnyt szereztek. A második játékrészt igen nagy akarással kezdte a szek­szárdi csapat, ám hamarosan kiderült: ez önmagában kevés az egyre erőteljesebbé vált le- tenyei rohamok kivédéséhez. Ötletes, gyors játékkal végül már a szurkolóik szórakozta­tására törekedtek a házigaz­dák. A vendégek a hajrában egyre inkább elfáradtak és já­tékuk teljesen szétesett. A szekszárdi csapatból csak Spoljár kapus teljesítményét lehet kiemelni. dr. Gaál Attila Győzelem a Garda-tavon Magyar siker született a so­ling hajóosztály nyílt olasz bajnokságán. A Garda-tavi versenyen a Wossala, Kovácsi, Vezér (BKV Előre) egység sze­rezte meg az első helyet. Csák és Kovács a klub színekért JÁRMŰTULAJDONOSOK FIGYELEM! Kereseti lehetőséghez juthat reklámhordozással Érdeklődni lehet levélben (válaszborítékkal): 1053 Budapest, Veres Pálné u. 5. Személyesen: Békéscsaba, Árpád sor 18. Budapest, V. Veres Pálné u. 5. fsz. 1. Debrecen, Péterfia u. 2. Eger, Hadnagy u. 32. fsz. 1. Győr, Csaba u. 16. Jászberény, Lehel vezér tér 15. Kaposvár, Rákóczi tér 9-11. Kecskemét, Kisfaludy u. 6-8. Nyíregyháza, Mártírok tere 9. Pécs, Hajnóczy József u. 37-39. Szekszárd, Wesselényi u. 15. Szombathely, Hunyadi út. 47. Tatabánya, Mártírok útja 81/a. Veszprém, Házgyári út 1. Zalaegerszeg, Kosztolányi D. tér 6. 17.00 óra között Ügyfélfogadás: hétfőtől péntekig 9.30 Stan (fehérben) két vásárhelyitől szorongatva szerez kosarat