Tolnai Népújság, 1994. szeptember (5. évfolyam, 205-230. szám)

1994-09-05 / 208. szám

1994. szeptember 5., hétfő SPORT MÉPÚJSÁG 5 Labdarúgó NB II. A Paks 0-2-ről fordított Horváth Á. (balról) szögletrúgás után a kapus felett az ellenkező sarokba fejelte a labdát Szerdán labdarúgó EB-selejtező Rajt előtti „história-szemle” Bajnoki táblázatok NB i. 1. Újpesti TE 4 4­­21- 5 12 2. Békéscsaba 4 3 1­11- 6 10 3. Kispest 4 2 2­8- 3 8 4. ZTE 4 2 1 1 8- 8 7 5. BVSC 4 2 1 1 6- 6 7 6. PMSC 4 2 1 1 5- 6 7 7. Ferencváros 4 2­2 9-10 6 8. Debrecen 4 2­2 5- 6 6 9. Nagykanizsa 4 2­2 4- 7 6 10. Vasas 4 1 1 2 9-10 4 11. Csepel 4 1 1 2 2- 3 4 12. ETO FC Győr 4 1 1 2 3- 5 4 13. Vác 4 1­3 4- 7 3 14. Parmalat FC 3­2 1 6- 7 2 15. Sopron 4­1 3 5-14 1 16. Stadler FC 3­­3 0- 3­NB II. Nyugati csoport 1. Sz.halombatta 3 2 1­3-0 7 2. Dunaferr 3 2 1­3-0 7 3. Siófok 2 2­­8-4 6 4. BKV Előre 3 2­1 8-6 6 5. Mohács 3 2­1 5-3 6 6. Paks 3 1 1 1 4-4 4 7. Tatabánya 3 1 1 1 2-2 4 8. Veszprém 3 1 1 1 2-2 4 9. Budafok* 3 1 1 1 6-8 4 10. Haladás VSE 2 1­1 3-2 3 11. ESMTK 3 1­2 5-6 3 12. Beremend 3 1­2 3-4 3 13. Soproni Táv. 3 1­2 2-4 3 14. PVSK 3­1­2 4-7 3 15. Keszthely 3­1 2 5-8 1 16. Baja 3­1 2 3-6 1 NB III. Dráva-csoport 1. Kisdorog 4 4­8- 0 12 2. K. Rákóczi 4 3 1­12- 3 10 3. DDGáz 4 3 1­9- 1 10 4. Marcali 4 3 1­10- 4 10 5. Komló 4 3 1­7- 2 10 6. Sellye 4 3 1­10- 6 10 7. Bátaszék 4 2 — 2 8- 3 6 8. Gerjen 4 1 2 1 9- 7 5 9. Barcs 4 1 2 1 4- 7 5 10. Bonyhád 4 1­3 4-13 3 11. Nagyatád 4­2 2 2- 6 2 12. B.földvár 4 — 2 2 3- 8 2 13. Szekszárd 4­1 3 6-10 1 14. Letenye 4­1 3 6-12 1 15. Boly 4­1 3 2- 8 1 16. Balatonlelle 4­­4 2-12­Megyei bajnokság Felnőttek 1. Paksi SE 4 4­­18- 1 12 2. Döbrököz 4 4­­11- 2 12 3. Decs 4 2 1 1 7- 6 7 4. Dsztgyörgy 4 2 1 1 8- 8 7 5. Kakasd 4 2 1 1 6-11 7 6. Kajdacs 4 2­2 14- 5 6 7. Simontomya 4 2­2 10- 9 6 8. Tamási 4 1 2 1 8-14 5 9. Nagymányok 4 1 1 2 6- 7 4 10. Tolna 4 1 1 2 4- 5 4 11. Nagydorog 4 1 1 2 6- 8 4 12. Tevel 4 1 1 2 5- 8 4 13. Fadd 4 1 1 2 9-14 4 14. Dombóvár FC 4 1­3 3- 8 3 15. Aparhant 4 V­2 2 2- 6 2 16. Harc KSC 4­2 2 6-11 2 Ifjúságiak 1. Paksi SE 4 4 _ _ 22- 3 12 2. Simontomya 4 3 1­13- 9 10 3. Dombóvár FC 4 3­1 20- 6 9 4. Tevel 4 3­1 18- 6 9 5. Tamási 4 3­1 9- 5 9 6. Aparhant 4 2 1 1 12- 8 7 7. Döbrököz 4 2­2 17-11 6 8. Harc KSC 4 1 1 2 4- 7 4 9. Dsztgyörgy 4 1 1 2 9-13 4 10. Kajdacs 4 1 1 2 6-13 4 11. Nagydorog 4 1 1 2 8-17 4 12. Tolna 4 1 1 2 7-18 4 13. Nagymányok 4­3 1 3- 6 3 14. Fadd 4 1­3 9-15 3 15. Kakasd 4 1­3 8-14 3 16. Decs 4­­4 3-17­/ így kellett volna! A totó 35. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Bochum-Leverkusen 1-3 2 2. Frankfurt-Dortmund 4-1 1 3. Hamburg-Karlsruhe 3-1 1 4. K.lautem-Stuttgart 3-2 1 5.1860 München-Schalke 0-1 2 6. l.FC Köln-Uerdingen 2-0 1 7. Bari-Lazio 0-1 2 8. Brescia-Juventus 1-1 X 9. Fiorentina-Cagliari 2-1 1 10. Parma-Cremonese 2-0 1 11. Roma-Foggia 1-1 X 12. Sampdoria-Padova 5-0 1 13. Torino-Intemazionale 0-2 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Napoli-Reggiana 1-0 1 Paks—BKV Előre 3-2 (0-2). Paks, 1000 néző. V: Tóth S. Paks: Mausz- Nagy (Sánta a szünetben), Jenei, Gracza, Nagyfalusi- Kovács B., Fejes, Búzás, Kulcsár (Babati a szü­netben)- Kádár, Horváth A. Edző: Mihalecz István. BKV Előre: Sárközi- Gyimesi, Horváth M., Fehérdi- Krecska, Bencze, Széplaki, Szilveszter- Szeitl, Soós, Frick. Edző: Sárosi László. A 7. perében Soós lefutotta a ha­zai védelmet, de Mausz bra­vúrral hárított. A 17. percben Szekeres partjelző hárommé­teres lesről engedte el Soóst, aki lefutott az alapvonalig, beadását Szeitl öt lépésről a hálóba lőtte. 0-1. A 22. perc­ben Kádár-Búzás volt a labda útja, tőle Horváth Á. kapta, a csatár 15 méteres lövését Sár­közi a léc fölé tenyerelte. A 26. percben a lesre játszó paksi védők mellett Szilveszter ki­ugratta Soóst, aki a kifutó Mausz mellett a jobb sarokba helyezett. 0-2. A 36. percben Gerjen-Sellye 1-1 (0-0). Gerjen, 300 néző. V: Král. Gerjen: Blazsó- Fodor, Kal­már, Andi (Kiss)- Szabó L., Somogyi- Farsang, Szabó T. (Varga), Taba- Volár, Nagy Zs. Szakosztály-igazgató: Pálfi Gábor. Sellye: Pfaff- Csorba (Belvári), Knézics, Király, Gócsi- Óvári Z., Óvá- űri Zs., Vásáros, Labricz- Pfe­ifer, Major. Edző: Pfeifer Fe­renc. Az első félidőben ese­ménytelen mezőnyjáték folyt, a kapuk egyik oldalon sem ke­rültek veszélybe. Fordulás után az 50. percben Major egyéni alakítás végén 15 mé­terről a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 0-1. Öt perccel később Farsang remek ívelését Volár az ötösről a kapu mellé fejelte. A 78. percben Nagy Zs. badobásánál Farsang tovább csúsztatta a labdát az érkező Taba elé, aki négy lépésről a bal sarokba fejelte. 1-1. A szervezetten és jól futbal­lozó sellyeiek ellen a házigaz­dák igazából nem találták a megoldást. A 90 perc össz­képe alapján igazságos pon­tosztozkodás történt. Jók: Fo­dor (a mezőny legjobbja), Kalmár, Taba, illetve Knézics, Király, Major. Kisdorog-Szekszárdi PSE 1-0 (0-0). Kisdorog, 400 néző. V: Bata. Kisdorog: Antunics- Viszmeg, Varga, Pető, Stölk- ler R. (Ober)- Endeli, Vecsei, Horváth P. (Ercsi), Mácsik- Bíró, Boros. Edző: Horváth Péter. Szekszárdi Cziráki- Novák, Kvanduk (Gyén), Kárpáti, Kovács- Sztehló, Cseke, Kara, Pusztai- Kál­Buzás szögletrúgásánál a tár­sak lekéstek a kapu torkában. Fordulás után a 46. percben szépíthettek volna a paksiak, de Horváth A. lövését a ka­pufa tövénél Sárközi vetődve elcsípte. Három perccel ké­sőbb Búzás jobb oldali szögle­tét Horváth A. csúsztatott fe­jessel a hosszú sarokba továb­bította. 1-2. Az 50. percben Sánta elviharzott a jobb szé­len, beadása levágódott a vé­dőkről Fejes elé, aki 18 méter­ről bombagólt lőtt a jobb felső sarokba. 2-2. A 66. percben Szilveszter húzott el a bal ol­dalon, a lövés pillanatában a kimozduló Mausz jó érzékkel hárított előle. A 79. percben Kádár indította Babatit, aki le­futott az alapvonalig, beadása azonban elsuhant Sánta lába előtt. A 85. percben Búzás át- adássával Kádár kilépett, majd 12 méterről kilőtte a hosszú sarkót. 3-2. Az első félidőben a főváro­siak kontratámadásainak el­lenszerét nem találták a házi­mán, Horváth J. (Bajusz). Edző: Laki Zoltán. Az 5. perc­ben Horváth József egy kont­ratámadás után éles szögből a bal oldali kapufát találta te­libe. A 30. percben Bíró pontos beadását Endeli nagy helyzet­ben a kapufára fejelte. A 71. percben Vecsei indítása el­akadt egy tócsában és az ér­kező Bíró a kapust elfektetve emelt a hálóba. 1-0. A 85. percben Boros jobb oldali be­adása után Mácsik fejesét Czi- ráki nagy bravúrral hárította. A sáros, mély, irreális tala­jon a végig többet kezdemé­nyező hazai csapat megérde­melten aratott újabb győzel­met. Jók: Varga, Bíró, Pető, il­letve Novák, Kárpáti, Sztehló. Komlói Bányász-Bátaszéki SE 1-0 (0-0). Komló, 800 néző. V: Kovács. Komló: Adám- Nagy (Máté), Viro- vácz, Bódis, Priol- Schuszter, Demény, Pest, Somodi (Bé­res)- Tigyi, Halász. Edző: Kovács Lajos. Bátaszék: Ko­csis- Bojás, Puskás, Pozsár, Rácz- Keller, Péter, Szent- mártoni (Pap)- Izsák, Bozso- lik (Kőkuti), Pankovics. Edző: Fiath Tamás. A 7. perc­ben Bozsolik került a hazai védelem mögé, lövésszerű be­adását Izsák a kapufára lőtte. A 23. percben Tigyi átadását Nagy kezelte le, lövése a felső lécen csattant. A 93. percben Halász lefutotta a védelmet, beadását Priol 13 méterről a hosszú sarokba vágta. 1-0. A bányásznapi hangulatú találkozón a döntetlen jobban megfelelt volna a 90 perc összképének. Jók: Ádám, gazdák. A partjelzői „segéd­lettel" szerzett biztos vezetés tudatában a közlekedésiek ráültek az eredményre. Szü­net után a kettős csere révén a Paks alaposan feljavult, sorra vezette támadásait és megér­demelten fordították a ma­guk javára a mérkőzés vég­eredményét. Jók: Sánta, Bú­zás, Kovács B., Mausz, illetve Krecska, Bencze, Soós, Szeitl. Mihalecz István: — Az első félidőben bemutatót tar­tottak nekünk a kontrajáték­ból. Gratulálok a csapatnak a második félidei küzdőszelle­méért, mellyel sikerült meg­fordítani az eredményt. Sárosi László: — Helyzete­ink alapján gólokkal kellett volna nyerni ezt a mérkőzést! További eredmények: Veszprém-Baja 0-0, Mohács- Dunaferr 0-2, PVSK-Bere- mend 2-1, MATÁV-Sopron- ESMTK 2-0, Budafok-Keszt- hely 2-2, Tatabánya-Szászha- lombatta 0-1, Siófok-Haladás lapzárta után fejeződött be. Schuszter, illetve Bojás, Ko­csis, Rácz, Izsák. Bonyhád-Letenye 2-1 (2- 1). Letenye, 400 néző. V: Mis­kei. Bonyhád: Bogaras- Szabó, Sztoics, Stumpf, Gu- zorán- Zsilka, Darabos, Szlama, Baumann (Illés)— Kiss, Pfeifer. Edző: Kiss Já­nos. Letenye: Lepár A.- Ador­ján G., Révész, Kramarics (Tóth T.), Lepár T.- Németh, Kozári, Halász, Farsang (Adorján F.)- Rostás, Baj, (Lukács). Edző: Szabó Ferenc. A lendületesen kezdő hazaiak fölénye a 20. percben góllá érett: Bajt buktatták a 16-os előtt, s míg a kapus a sorfalat igazgagatta, Kozári gyorsan elvégezte a szabadrúgást, melyből a bal alsó sarokba vá­gódott a labda. 0-1. Továbbra is támadásban maradt a Lete­nye, ám helyzetei sorra kima­radtak. A 37. percben egyenlí­tettek a bonyhádiak: Darabos beadását Kiss hat méterről fe­jelte a hálóba. 1-1. A 41. perc­ben a letenyeiek számára hi­degzuhanyként hatott a ven­dégek újabb gólja. Ekkor az előrehúzódó Sztoics a jobb sa­rokba emelt. 2-1. A mérkőzés hajrájában Guzoránt kiállí­totta a játékvezető. A helyzeteit elpuskázó Le­tenye ellen a lelkes Bonyhád megérdemelten nyert. Jók: Bogaras, Sztoics, Darabos, Kiss, illetve Kozári, Adorján F., Lepár A. A Dráva-csoport további eredményei: Rákóczi-KFC- Nagyatád 3-0, DD Gáz-Bóly 3-0, Marcali-Balatonlelle 4-1, Barcs-Balatonföldvár 1-1. Ismét egy hosszú út elején van a magyar labdarúgó-vá­logatott. Szerda este a Nép­stadionban megkezdődik az Európa-bajnoki selejtezők so­rozata. Az 1996-os, angliai 16- os döntőbe jutásért Svédor­szág, Svájc, Izland és Törökor­szág ellen illene kellő számú pontot gyűjteni az angliai uta­záshoz a 3. csoportban. Ami előnyös: a győzelem már három pontot ér. Némileg kedvező, hogy a papíron leggyengébb csoportszereplő törökök ellen, ráadásul hazai környezetben kezd Mészöly Kálmán szövetségi kapitány legénysége. A múltban a ma­gyarok mind a kilenc eddigi Európa-bajnoki sorozaton pá­lyára léptek. Az 1958-60-as, majd az 1962-64-es torna még Nemzetek Európa Kupájaként került be a sportág évkönyve­ibe. Az 1966-68-as kiírástól kezdődően Európa-bajnok- ságként emlegetik a sporttör­ténészek az eseményt. Az 1962-64-es második Eu­rópa Kupa hozta az eddigi legfényesebb magyar helytál­lást, akkor bronzérmes lett a nemzeti együttes. Az 1970- 72-es EB-n negyedikként zárt a csapat. Azóta viszont öt olyan viaskodás szerepel a mérlegen, amikor a csoport­Újabb fejlemények várha­tóak a doppingvétségen ért at­létanő, Diane Modahl ügyé­ben. Ismert, a 28 éves sporto­lónő vizeletében a tesztoszte- ron és az epitesztoszteron ér­ték aránya a normális 1:1 he­lyett 40:1 volt. Modahl és orvosa azzal vé­Debrecenben a magyar női junior válogatott az oroszok, a németek után a lengyelektől is vereséget szenvedett a röp­labda EB harmadik napján. A magyarok megilletődötten kezdtek, és a vendégek 6:l-re elhúztak. Nagy Mariannák későn kapcsoltak, és csak szé­píteni tudtak. A második és a harmadik játszmában már kezdett magára találni a csa­pat, és az alapjátékban keve­Három hónappal a csaknem tragikus kimenetelű májusi balesete után a hétvégén ismét a kormány mögé ült az oszt­rák Forma-l-es pilóta, Kari Wendlinger. A Sauber-Mer- cedes versenyzője ezúttal nem a „száguldó cirkusz" kötelé­kében küzdött a vetélytársak- kal. Az autó ugyan Mercedes volt, de 1931-ben építették, így az old-timer kategóriában rangsorolták a Steiermarkban rendezett hagyományos via­dalon. Wendlinger a győzel­küzdelmek nem sikerültek, a gárda nem jutott tovább. A magyar válogatott az eddigi 9 kiírásban 65 mérkőzésen volt gyepen: 29 csatát megnyert, huszonkettőt elveszített, 14 összecsapás döntetlent hozott. A gólkülönbség: 119-89. Emlí­tést érdemel, hogy a 119 adott gólból Bene Ferenc és Nyilasi Tibor huszonkettőt „vállalt föl", mindketten 11-11 gólt szereztek. Ami a szerdai vendég törö­köket illeti: ők ugyanúgy minden kontinensvetélkedőn indultak, de sohasem vere- kedték fel magukat a „táb­lára". Összesen 48 összecsa­pást számlálnak: 12-szer nyer­tek, 9 a döntetlenjeik, 27 a ve­reségeik száma, gólkülönbsé­gük 31-92. A legjobb csoport­helyezést az 1978-80-as EB-n mutatták fel, akkor második­ként zártak. Az nem volt elég a továbbjutáshoz. EB-selejte- zőt egyébként az 1982-84-es kiírásban nyertek utoljára: 1983. november 16-án otthon 21.310 fizető néző előtt 3-1-re verték Ausztria legjobbjait. Az 1990-92-es kiírásban a csoportjukban az utolsó he­lyen futottak be. Akkori muta­tójuk: 6 mérkőzés, 6 vereség, 1-14-es gólkülönbség. Igaz, azóta eltelt már két év. dekeztek, hogy ennek nem il­legális serkentőszer az oka, hanem egy egészségügyi el­változás az atlétanő szerveze­tében. A legújabb hírek szerint Modahlt újabb tesztnek vetik alá, hogy kiderítsék, vajon mi is az igazság az ügyben. sebb hibát vétett, mint az előző két napon. A szövetség vezetői szerint ha a vasárnapi teljesítményü­ket a magyar csapat tagjai kedden a törökök, szerdán pedig a horvátok ellen meg tudják ismételni, teljesíthetik a célkitűzést, a csoportbeli két győzelmet és a legjobb nyolc közé jutást. Lengyelország-Magyaror- szág 3:0 (9-, 10-, 11-) met ugyan nem tudta megsze­rezni, de amint ő is megfo­galmazta, elsősorban a vissza­térés jelentett számára örömet. — Nem is számítottam arra, hogy ezrek látogatnak ki erre az eseményre azért, hogy néhány jó szóval bátorítsanak a Forma-l-es visszatérésre. Csodálatos volt újra verseny- környezetben vezetni, és bí­zom abban, hogy mielőbb sor kerül a Forma-l-es bemutat­kozásomra is - nyilatkozta Wendlinger. Labdarúgó NB III. A negyedik csapat is megsüvegelte a Kisdorogot Modahl újabb tesztje Női junior röplabda EB Harmadik vereség Szabó Karolina sikere Újabb győzelmet szerzett Szabó Karolina az Egyesült Álla­mokban, ahol ezúttal a West Virginia állambeli Charlestonban rendezett 15 mérföldes futóviadalon állt rajthoz. A magyar atlé­tanő mindössze négy másodperccel maradt el a meglehetősen kemény erőpróbát jelentő útvonalon elért legjobb időered­ménytől. A 15 mérföldes viadal végeredménye: 1. Szabó Karolina 1:24:56 óra, 2. Kilpatrick (amerikai) 1:27:03, 3. Archuletta (ame­rikai) 1:27:43. Wendlinger ismét a kormány mögött