Tolnai Népújság, 1994. június (5. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-20 / 143. szám

1994. június 20., hétfő SPORT KÉPÚJSÁG 5 Bajnoki táblázatok NB III. Dráva-csoport 1. PVSK 30 19 10 1 55-14 48 2. DDGáz 30 17 7 6 50-20 41 3. K.Rákóczi 30 15 8 7 63-33 38 4. Komló 30 15 6 9 63-38 36 5. B.földvár 30 16 3 11 49-30 35 6. Kisdorog 30 10 13 7 31-24 33 7. Gerjen 30 12 8 10 42-33 32 8. Marcali 30 11 9 10 54-41 31 9. Bonyhád 30 10 10 10 43-41 30 10. Nagyatád 30 13 4 13 47-54 30 11. K.Honvéd 30 9 9 12 30-37 27 12. Letenye 30 11 5 14 34-52 27 13. Boly 30 8 8 14 33-55 24 14. Döbrököz 30 7 8 15 32-57 22 15. Barcs 30 5 6 19 29-57 16 16. Fonyód 30 4 2 24 15-84 10 Megyei bajnokság Felnőttek 1. Bátaszék 33 22 7 4 78-37 51 2. Paks II. 33 20 9 4 104-35 49 3. Dsztgyörgy 33 20 7 6 60-24 47 4. Decs 33 17 10 6 61-37 44 5. Simontornya 33 16 7 10 85-53 39 6. Tamási 33 14 9 10 63-52 37 7. Fadd 33 14 9 10 65-62 37 8. Aparhant 33 14 7 12 46-54 35 9. Tevel 33 12 10 11 55-54 34 10. Tolna 33 14 4 15 55-51 32 11. Nagydorog 33 11 9 13 50-51 31 12. Kakasd 33 9 11 13 43-61 29 13. Nagymányok 33 10 8 15 44-55 28 14. Hőgyész 33 10 5 18 49-64 25 15. Dombóvár 33 8 6 19 44-72 22 16. Kocsola 33 3 14 16 28-53 20 17. Báta 33 7 3 23 42-96 17 18. B.varasd 33 5 7 21 37-98 17 Ifjúságiak 1. Bátaszék 33 28 2 3 141- 29 58 2. Paks II. 33 28 1 4 155- 22 57 3. Dombóvár 33 26 5 2 119- 27 57 4. Tamási 33 26 2 5 109- 24 54 5. Tolna 33 25 1 7 95- 42 51 6. Simontornya 33 16 6 11 85- 68 38 7. Tevel 33 14 6 13 87- 52 34 8. N.mányok 33 16 1 16 88- 76 33 9. Hőgyész 33 12 9 12 44- 60 33 10. Dsztgyörgy 33 12 7 14 72- 74 31 11. Decs 33 12 3 18 75- 72 27 12. Aparhant 33 10 6 17 61- 67 26 13. Fadd 33 9 6 18 64- 69 24 14. Nagydorog 33 9 6 18 55- 97 24 15. Kakasd 33 8 5 20 48- 88 21 16. Báta 33 5 4 24 45-159 14 17. Kocsola 33 4 2 27 34-114 10 18. B.varasd 33 1­32 29-258 2 Kézilabda NB II. Idényzáró vereséggel Pécsi BTC-Tamási SE 18- 14 (9-7). Pécs, 500 néző. V: Lesták, Tóth. Tamási: Belina- Pech, Bérdi 2, Csík 1, Jurasits 2, Kovács 1, Nagy A. 2. Csere: Szőllősi (kapus), Lakos 4, Szabó 2, Czuppon. Edző: Szabó Bakos Béla. Az első perctől - korrekt já­tékvezetés mellett - gyors, színvonalas játék folyt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a félidő hajrája a hazai­aknak sikerült jobban, pedig Belina hétméterest is védett. A második játékrész elején a Pécsi BTC lőtt két gyors gólt, miközben a vendégek bünte­tőt hibáztak. A tamási szurko­lók buzdításától kísérve a vendégek négy gólt lőttek zsi­nórban, amire a bőrgyáriak csak eggyel tudtak válaszolni. Szoros mérkőzésállásnál két ziccert is hibázott a tamási együttes. Ez törvényszerűen felhozta a pécsieket, akik négy góllal elhúztak. A jobb átlövő- és kapustel­jesítményével megérdemelten győzött a pécsi gárda. Jók: La­kos, Nagy A., Szabó. Megdőlt egy csúcs A Bp. Honvéd LIBOR Kupa nemzetközi atlétikai viadalán megdőlt Varjú Vilmos 23 éve fennálló súlylökő országos csúcsa. Kónya Kálmán 20.65 méteres dobással, 20 centimé­terrel javította meg a szakállas csúcsot. A megyei labdarúgó-bajnokságért A Bátaszék idegenben nevezett be az NB III-ba, a hőgyésziek nagyon fontos mérkőzést „buktak" Dunaszentgyörgy-Tolna 1-0 (0-0). Dunaszentgyörgy, 300 néző. V: Niki. Duna­szentgyörgy: Szlanyinka­Benedek, Debreceni, Dru- bits, Lakatos- Gyöngyösi, Magyar, Kiss I., Hajpál (Kiss T.)- Baracz (Gödör), Rózsa­völgyi (Káldi). Edző: Kolarics Zsolt. Tolna: Almási- Hauz- man, Erdélyi, Horváth, Pin­tér- Adám, Márkus, Vörös, Szakter- Kindl (Volár), Kiss. Edző: Szegleti István. Sport­szerű mérkőzésen, hazai me­zőnyfölényben a 80. percben Gödör bombagólja döntött. G: Gödör. Jók: Lakatos (a me­zőny legjobbja), Benedek, Debreceni, illetve Almási, Horváth, Pintér. Kakasd-Dombóvár 1-1 (0- 1). Kakasd, 350 néző. V: Nagy. Kakasd: Pólyák (Se­bestyén A.)- Fábián (Kresz), Müller, Hucker, Sebestyén A.- Zalavári, Sztehló, Sebes­tyén Z.- Fodor, Sipos, Eisen­sehr. Edző: Pólyák Antal. Dombóvár: Mikolics- Ba­logh, Tóth, Bocsi, Polyák- Székely, Hopp, Varga, Sava­nyú- Babulják, Csanádi. Edző: Horváth Ferenc. Ha­talmas mezőnyfölényét nem tudta gólokra váltani a hazai csapat, Hucker öt perccel a le­fújás előtt 11-est hibázott. Ki­állítva: Varga a 65., Csanádi a 85. percben. G: Sipos, illetve Babulják. Jók: Fodor, Sipos, il­letve Mikolics, Bocsi, Székely. Paks II.-Aparhant 4-0 (4- 0). Paks, 300 néző. V: Varga. Paks: Heiszler- Péter, Eger, Kródi, Acs- Benedeczki (Bet­lehem), Radics, Búzás, Osz- termajer (Bajor)- Feer (Fejes), Porga. Edző: Vábró József. Aparhant: Bogos- Heidecker, Juhász J., Sármány, Dobos- Fülöp, Fábián (Juhász Zs.), Németh, Minker (Juhász F.)- Ferencz (Palkó), Farkas. Edző: Wáger Pál. A mérkőzés már az első játékrészben el­dőlt, szünet után csak Fejes kiállítása volt az esemény. Ki­állítva: Fejes a 72. percben. G: Osztermajer, Radics, Feer, Bú­zás. Jók: Eger, Búzás, Ács, il­letve Juhász}., Sármány. Báta-Tevel 4-3 (2-2). Báta, 150 néző. V: Krista. Báta: Bo­ros- Lukács M., Sümegi (Ko­vács), Bagényi, Révész- Lu­kács R., Braun II. J., Hajaié­tól, Besszer (Mezei)- Braun Cs. (Braun I. J.), Bosnyák. Edző: Bosnyák Ferenc. Tevel: Tatai- Patócs, László, Sebes­tyén, Ferencz Cs.- Miszler, Borbandi (Gergely Cs.), Ger­gely J., Ferencz G.- Kpvács G., Illés. Edző: Kerekes Ágos­ton. A megyebajnokság utolsó hazai mérkőzésén jó játékkal búcsúzott, s nyert a hazai csa­pat a fiatalokat felsorakoztató vendégek ellen. G: Braun II. J. 2, Besszer, Bosnyák, illetve Fe­rencz Cs., Miszler, Gergely J. Jók: Besszer, Lukács M., Braun II. J., Mezei, illetve Kovács G., Patócs. Decs-Bonyhádvarasd 3-0 (1-0). Decs, 300 néző. V: Dár­dai. Decs: Komiáti- Végh (Bajusz), Száraz Gy., Jelusics II., Lubastyik- Kvanduk (Acsádi), Demkó, Vecsei- Kocsis, Jelusics, I., Herczeg. Edző: Weitner Ádám. Bony- hádvarasd: Genzler- Fodor, Jakab L., Újvári, Balázs- Ja­kab Z. (Kovács), Wirth, Ko­des (Kapitány), Berta- Jókai, Csíki. Edző: Domokos Már­ton. Mérsékelt játékkal is biz­tosan győztek a hazaiak a lel­kes vendégek ellen. G: Demkó, Jelusics I., Herczeg. Jók: Demkó, Száraz Gy., il­letve Genzler, Jakab L, Balázs, Fodor. Nagydorog-Hőgyész 2-1 (1-0 ). Nagydorog, 200 néző. V: Lerch. Nagydorog: Gősi- Vámosi (Polgár), Matus, Miklós, Lázár I.- Fancsali (Fodor),, Laták, Portikhegyi- Borza, Eberdt, Varga. Edző: Fodor László. Hőgyész: Nán­dor- Topánka, Papp, Bús, Kántor- Nagy Á. (Erdős), Ki­rályházi, Tamás B. (Váli)— Kurcz, Nagy Zs. (Maczik), Bősz J. Edző: Váli István. A jól játszó hazai csapat megérde­melt győzelemmel búcsúzott közönségétől. G: Borza, Varga, illetve Erdős. Jók: Ma­tus, Miklós, Borza, Varga, Por- tikhegyi, illetve Topánka, Bús. Simon tomya-Tamási 2-1 (0-0). Simontornya, 250 néző. V: Lubastyik. Simontornya: Beidek- Molnár A. (Borbás B.), Molnár L., Pekli, Ná- dasdi- Molnár I., Borbás J., Varga- Szántó, Dölles (Zsol­nai), Pajor (Vass). Edző: Sze­lei Ferenc. Tamási: Szabó Sz. (Szabó N.)- Kovács, Árvái, Szűcs, Surányi- Illés, Tóth, Agócs (Banász), Walter- Ma- gócs, Varga. Edző: Mészáros János. Csapkodó játékuk elle­nére, a helyzeteik alapján rá­szolgáltak győzelmükre a há­zigazdák. G: Szántó, Molnár A., illeve Magócs. Jók: Ná- dasdi, Varga, Szántó, illetve Árvái, Surányi, Kovács. Fadd-Kocsola 2-1 (0-0). Kocsola, 80 néző. V: Sajgó. Fadd: Sipos- Hajnes, Ujj, Horváth, Aradi- Palásti, Kö- vesi, Gyenis (Kirtyán), Beda- Kovács, Taba. Edző: Palásti Lajos. Kocsola: Takács-Tóth, Czeglédi K., Kurucz, Har­tung- Török, Balaskó, Müller (Ignácz)- Nagy, Czeglédi Zs., Právics. Edző: Tóth-Bagi László. A játék képe alapján a hazaiak akár a győzelmet is megszerezhették volna. G: Aradi, Beda, illetve Právics. Jók: Ujj, Horváth, Beda, Pa­lásti, illetve Takács, Czeglédi K., Právics, Müller. Bátaszék-Nagymányok 3- 2 (2-1). Nagymányok, 300 néző. V: László. Bátaszék: Kocsis- Bojás, Puskás, Hau- wasser, Rácz, Kőkúti (Kel­ler)- Pozsár, Szabados- Bo- zsolik, Pankovics, Papp (Deák). Edző: Fiath Tamás. Nagymányok: Töpfner T.- Hauck, Lovász, (Töpfner M.), Domokos, Stangliczky- Ócsai (Halász), Horváth, La­katos (Guth)- Óber, Vízin, Borbély. Edző: Kelemen An­tal. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen a vendégcsapat meg­érdemelten nyert. G: Panko­vics 2, Bozsolik, illetve Vízin, Stangliczky. Jók: Pankovics, Bojás, Puskás, illetve Töpfner T., Horváth, Ocsai. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Kocsola-Fadd 1- 4, Nagydorog-Hőgyész 1-1, Decs-Bonyhádvarasd 10-0, Simontornya-Tamási 0-1, Ka­kasd-Dombóvár 2-5, Báta- Tevel 5-2, Dunaszentgyörgy- Tolna 1-3, Paks-Aparhant 3- 1, Nagymányok-Bátaszék 0-6. Tipográfia és PVSK siker Vasárnap a Tapolca melletti újdörögdi katonai gyakorlóte­repen rekkenő hőségben ren­dezték meg 8 korcsoportban a tájfutók váltóbajnokságát. A nőknél az esélyes Szegedi Vasutas a kizárás sorsára ju­tott, miután az exvilágbajnok Oláh Katalin pályát tévesztett, így a Tipográfia TE a bajnok. A férfiaknál a válogatottakat felvonultató Pécsi VSK nyert. Labdarúgó NB III. Megyénk négy csapata csupán egyetlen ponttal zárta az évadot Komlói Bányász-Kisdorog 2-0 (1-0). Kisdorog, 300 néző. V: Pecsét. Komló: Szőcs- Korcsmár (Farkas), Virovácz, Schuszter, Dömény- Tigyi, Schweitzer, Bock, Priol- So- modi (Máthé), Béres. Edző: Kovács Lajos. Kisdorog: An- tunics- Viszmeg, Debreceni, Varga- Vecsei, Mácsik, Hor­váth P., Stölkler R. (Stölkler Á.), Boros- Szentmártoni, Sö­rös. Edző: Horváth Péter. Az első félórában jobbára a küzdőjelleg dominált, a kapuk csak elvétve kerültek ve­szélybe. Aztán a 38. percben a vendégegyüttes megszerezte a vezetést: Priol jobb oldali beadását a középen érkező Béres 12 méterről lőtte Antu- nics hálójába. 1-0. Fordulás után kiegyensúlyozott első negyedórát követően a 60. percben a kapura törő Szent- mártonit Szőcs buktatta a 16-oson belül, a megítélt bün­tetőt Viszmeg a jobb alsó sa­rok irányába lőtte, de Szőcs vetődve hárított. Ä 70. perc­ben egy gyors komlói kontra­támadás végén Priol 16 méter­ről a kapujából kint álló An- tunics fölött a hálóba emelt. 2-0. Mindkét félidő elején me­zőnyfölényben játszó kisdo- rogi együttes csak a helyzete­kig jutott el, így a kontrákra építő bányászegyüttes meg­érdemelt győzelmet aratott. Jók: Szőcs, Virovácz, Schusz­ter, Priol, illetve Boros, Sörös. Döbrököz-Pécsi VSK 0-0. Döbrököz, 500 néző. V: Nagy B. Döbrököz: Bien- Szűcs, Horváth, Steiger (Török), Szili- Katona, Kiss, Óvári (Szieber), Tárnái- Jakab, Ba­bai (Apáti). Edző: Szieber Jó­zsef. Pécsi VSK: Orbán- So- mogyvári, Kaufmann, Berdó, Bruder- Fülöp, Bárány, Ben- kovics (Kaszás), Takács- Nagy Cs., Teszárik (Amigya). Edző: Rónai István. A 9. percben Óvári sarkalá- sát Steiger 18 méterről centi­méterekkel lőtte a bal sarok mellé. A 20. percben Bárány hatalmas lövését Bien bravúr­ral tolta a léc fölé. A 78. perc­ben Jakab ötméteres fejese a bal kapufáról vágódott a me­zőnybe. A nagy meleg rányomta bé­lyegét a mérkőzés színvona­lára. A listavezető halványan futballozott, így aztán kis sze­rencsével Döbröközön lehetett volna tartani a másik pontot is. Jók: Bien, Katona, Horváth, Jakab, illetve Somogy vári, Bá­rány, Fülöp, Bruder. Kaposvári Honvéd-Gerjen 1-0 (1-0). Kaposvár, 100 néző. V: Szalóki. Kaposvári Hon­véd: Kuczko- Kenéz (Tö- köly), Rózsavölgyi, Köves, Virág- Pest, Sipos, Hochec­ker, Szabotin (László)- Csik- vár (Nógrádi), Rózsahegyi. Edző: Köves László. Gerjen: Blazsó- Ignácz, Kalmár, Szabó, Fodor- Cseke (Die­nes), Gyén, Pusztai, Andi- Kiss, Kulcsár (Nagy Zs.). Edző: Dienes Pál. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a fegyelmezetle­nül játszó vendégcsapat rend­kívül megnehezítette a házi­gazda honvédcsapat győzel­mét. A 40. percben Rózsahe­gyi 20 méteres szabadrúgása döntötte el a két pont sorsát. A 44. percben Fodort, a 80. perc­ben pedig Andit állította ki a játékvezető a Gerjen együtte­séből. Jók: Rózsavölgyi, Kö­ves, Sipos, Rózsahegyi, illetve Blazsó, Kalmár. Bóly-Bonyhád 2-1 (1-0). Boly, 300 néző. V: Polecsák. Boly: Volcsányi- Neidhardt, Fitt, Mirkó L., Virág- Göller, Schleich, Mirkó G. (Schaáb)- Szíjas (Kraics), dr. Papp, Vígh. Edző. Kresz László. Bonyhád: Bogaras- Klem, Bóta, Stumpf, Illés- Bau­mann (Zsinka), Darabos, Szlama, Bíró- Kiss, Szabó. Edző: Losonczi István. A bentmaradás szempont­jából létfontosságú győzelmet aratott a Boly. G: dr. Papp 2, il­letve Kiss. Jók: Virág, dr. Papp, Vígh, illetve Darabos, Szlama, Kiss. Az NB III. Dráva csoport­jának további eredményei: Balatonföldvár-Nagyatád 7- 2, DD Gáz-Rákóczi-Kaposcu- kor FC 1-3, Barcs-Letenye 2- 5, Fonyód-Marcali 1-6. Körzeti bajnokság Bajnok a Harci KSC Szekszárd Harci KSC-Szálka 3-0 (1­0) . Szálka, 180 néző. V: Anczló. A két egyenrangú csapat küzdelmét egy egyéni teljesítmény döntötte el. G: Bartal 3. Jók: Papp Gy., Sztojka, Völgyesi, illetve Czuczor, Bárány. Györe-Sióagárd 1-0 (1-0). Győré, 150 néző. V: Tóth. Egyenlő erők küzdelmében Balogh eldöntötte a két pont sorsát. G: Balogh N. Jók: Ho­rony, Horváth D., Balogh N., Verese, illetve Horváth, Pau- lovics. Bonyhádbörzsöny-Kéty 5- 1 (2-1). Bonyhád, 100 néző. V: Csoboth. A szervezettebben játszó hazaiak ilyen arányú győzelme is megérdemelt. G: Ince 4, Tölgyesi, illetve Do­mokos. Jók: Ince vezénylevé- tel az egész hazai csapat, il­letve Márton A., Barabás. Harci SE-Zomba 1-0 (0-0). Harc, 100 néző. V: Bónyai. A szomszédváriak találkozóján mindkét együttes sok helyze­tet elpuskázott, végül a házi­gazdák egy 11-esből lőtt góllal szerezték meg a két pontot. G: Kolompár (11-esből). Jók: Re- itzi, Kresz, Kustos, Koszter, il­letve Dobos. Izmény-Bogyiszló 5-1 (3­1) . Bogyiszló, 100 néző. V: Pat­rik. Biztos vendéggyőzelem született a minden elképzelés nélkül futballozó házigazdák ellen. G: Balogh A. 2, Balogh M., Bálint, Juhász, illetve Vik­tor. Jók: az egész izményi csa­pat, illetve Viktor. Alsónána-Majos 4-3 (2-2). Alsónána, 80 néző. V: Szakács. Jó mérkőzésen nyert a hazai csapat. G: Dér 2, Veres Cs., Orbán M., illetve György A. 2, Fenyvesi. Jók: Hadnagy (a mezőny legjobbja), Kiss, Vág- ner, Orbán Z. illetve Szepedi, Fenyvesi. Cikó-Őcsény 4-4 (2-1). Cikó, 100 néző. V: Biszak. Gólgazdag találkozón igazsá­gos döntetlen. G: Szököcs, Forrai, György, Rónai, illetve Juhász 3, Horváth. Jók: Rónai, Csabai, illetve Juhász, Figler. A bajnokság végeredménye Szekszárd 1. Harci KSC 2. Zomba 3. Izmény 4. Majos 5. B.börzsöny 6. Alsónána 7. Győré, 8. őcsény 9. Sióagárd 10. Harci SE 11. Cikó 12. Kéty 13. Szálka 14. Bogyiszló 26 16 26 17 26 13 26 13 26 12 26 12 26 10 26 11 26 10 26 10 26 8 26 6 26 7 26 5 3 11 5 11 2 13 3 13 3 13 6 12 4 16 1 18 5 16 88-41 41 67-38 37 67-45 34 63- 51 32 35-23 30 64- 59 27 43- 43 25 7B-71 24 59-62 23 49-58 23 44- 63 22 45- 71 16 37-81 15 41-74 13 Balatonföldváron vitorláztak A Spartacus Vitorlás Egylet az Expressz hirdetési újság támogatásával a hét végén Ba­latonföldváron vitorlás ver­senyt rendezett. A versenyen több mint nyolcvan hajón mintegy kétszázötven ver­senyző állt rajthoz, szombaton gyenge, vasárnap erős szél­ben. Az ötvenes hajóosztály számára kiírt Tóth Káli em­lékkupát Soponyai Géza, az Expressz hirdetési újság ván­dorkupáját a legeredménye­sebb kormányos, Litkey Far­kas nyerte. Kajak-Kenu Kőbán ismét remekelt Vasárnap a 200 méteres tá­vokon hirdettek győzteseket Szolnokon, az AGFA Kupáért kiírt kajak-kenu viadalon, amely egyben az első válogató volt a mexikói világbajnok­ságra. Az 500 méteren szombaton aratott győzelme után Kőbán Rita a sprintben is remekelt, kétszer is a dobogó tetejére állhatott. A 200 méteres számok győztesei, nők: K-l: Kőbán Rita (Csepel), K-2: Kőbán Rita, Laki Éva (Csepel, UTE). Férfiak: K-l: Fehérvári Vince (Bp. Honvéd), K-2: Gyulay Zsolt, Fehérvári Vince (Bp. Honvéd). C-l: Hoffmann Ervin (Bp. Honvéd), C-2: Kolonics György, Horváth Csaba (Cse­pel). így kellett volna! A totó 24. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. USA-Svájc 1-1 x 2. Olaszország-írország 0-1 2 3. Kolumbia-Rotnánia 1-3 1 4. Belgium-Marokkó 1-0 1 5. USA-Svájc I. félidő 1-1 x 6. Olaszo.-Iro. I. félidő 0-1 2 7. Kolumbia-RomániaI.f.l-2 2 8. Belgium-Marokkó I. f. 1-0 1 9. Siófok-ZTE 4-3 1 10. Siófok-ZTE I. félidő 3-2 1 11. Sopron-Hatvan 2-0 1 12. Sopron-Hatvan I.félidő 1-0 1 13. Fremad-Vejle 1-1 x Plusz 1 mérkőzés: 14. Herfölge-Viborg 2-1 1