Tolnai Népújság, 1990. június (1. évfolyam, 49-74. szám)

1990-06-11 / 57. szám

6 NÉPÚJSÁG 1990. június 11. A megyei labdarúgó-bajnokságért Kisdorogon már koccinthattak az aranyéremre Elsőként Tamás Menyhért, a fővárosban élő író gratulált a Kis- dorogi MEDOSZ labdarúgó-csapatának bajnoki címéhez. Tegnap az esti órákban sportrovatunkat hívta Tamás Menyhért, s örömét fejezte ki, hogy a kisdorogiak ismét az NB lll-ba jutottak. Oda jutot­tak, hiszen utolsó hazai mérkőzésükön 7-1-es, kiütéses győzelmet arattak a már kiesett Ozora ellen. A hőgyésziek pályaválasztóként a Dombóvári fogadták, s 1 -1 -es félidő után küzdelmes második 45 percben 2-1 -re legyőzték. A dobogó harmadik fokára hosszú ideje aspiráló Tamási alighanem sokak nagy meglepetésére 5-0-as ve­reséget szenvedett Aparhanton. Miután a Fadd ugyancsak maga­biztos győzelmet aratott a Kakasd ellenében, pontszámban beérte a tamásiakat. Pillanatnyilag csak a jobb gólkülönbség dönt a Ta­mási javára. A forduló egyetlen vendéggyőzelmét Tevel szerezte, Döbrökö- zön nyert 1-0-ra. Bátaszéken is igazolta tavaszi jó formáját az újonc Dunaszentgyörgy legénysége, 2-2-es döntetlennel pontot szerzett, amint tudósítónk jelentette: kis híján nagyobb meglepe­tést is okozhattak volna a vendégek. A kiesés rémétől fenyegetett Pálfa rendkívül küzdelmes 90 percben győzte le a Tolnát. Kisdorog-Ozora 7-1 (4-1). Kis- dorog, 200 néző. V.: Harsányi. Kis- dorog: Kiss - Nier, Páli, Berning Z. (Wirth), Berning J. (Jókai) - And­rás, Acsádi, Papp - Szabó, Klein, Beke F. Edző: Kovács István. Ozo­ra: Pokorny - Cziráki, Kovács, Por- ga, Varga - Juhász, Nádasdi, Csö­mör, Sandi - Dobos, Bertók. Edző: Schrancz István. Szellemes, baj­nokhoz méltó játékkal nyertek a hazaiak. G.: Beke F. 2, András, Szabó, Klein, Jókai, Acsádi (11 -es- ből), illetve Sandi (11-esből). Jók: Beke F., Acsádi, András, Klein, il­letve Cziráki, Porga. Gerjen-Dunaföldvár 4-0 (2-0). Gerjen, 200 néző. V.: Krómer. Ger- jen: Pólyák - Kovács D. (Lazányi), Klement, Mukli,. Hajnes - Kövesi, Szakter, Kiss (Németh) - Palásti I., Kovács B., Rácz. Edző: Palásti La­jos. Dunaföldvár: Nagy Z. - Nagy J„ Korái, Tóth, Varjas - Vágó, Ban­gái, Fehér, Maronyai - Farkas, Gó- mann. Edző: Jákhalmi Károly. A nagy fölényben játszó hazaiak megérdemelten nyertek a lelkesen küzdő vendégek ellen. G.: Rácz 2, Kovács B., Szakter. Jók: Klement, Szakter, Rácz, illetve Nagy Z., Fe­hér. Pálfa-Tolna 3-2 (1-1). Pálfa, 350 néző. V.: Csepregi. Pálfa: Tóth - Balogh J., Kovács, Orsós, Balogh Gy. - Deres, Balogh T., Bóka - Csonka (Vass I.), Sinka, Vass II. Ed­ző: Horváth Lajos. Tolna: Lampek- Hauzmann, Wittinger, Márkus, Si­mon - Kapéter, Réhm, Pintér (Var­ga) - Mácsik, Horváth, Kindl. Edző: Szegleti István. Jó iramú mérkőzé­sen, a második félidei jobb játéká­val nyert a hazai csapat. G.: Balogh T. (11-esből), Bóka, Sinka, illetve Kindl 2. Kiállítva: Pintér a 65. perc­ben, és Sinka a 88. percben. Jók: Kovács, Deres, Bóka, illetve Hauz- mann, Mácsik, Kindl. Hőgyész-Dombóvár 2-1 (1-1). Högyész, 500 néző. V.: Unya- tinszky. Högyész: Nándor - To­pánka, Cseh, Nagy, Weitner Á. - Bősz, Kurcz (Iski), Bus - Váli, Papp (Magyar), Weitner J. Edző: Weitner Ádám. Dombóvár: Bien - Vészi, Vi- rágosi, Pólyák (Vince), Lódri - Ba­logh, Szabotin, Savanyú, Zsuró - Korvicska, Pászti. Edző: Újvári Kál­mán. Küzdelmes találkozón a jobb második félidei teljesítmény dön­tött a hazaiak javára. G.: Weitner J., Iski, illetve Savanyú. Jók: Nándor, Iski, Cseh, Weitner J., illetve Sza­botin, Savanyú, Korvicska. Fadd-Kakasd 4-1 (1-0). Fadd, 500 néző. V.: Niki. Fadd: Sipos - Aradi, Nagy, Ádám, Pukli - Beda, Blesz (Kirtyán), Klopcsik - Ujj, Illés, Póti. Megbízott edző: Varga Béla. Kakasd: Pál - Schell, Kvanduk J., Eisenser, Kvanduk E. - Sárközi, Csoboth Z., Sebestyén F. (Csoboth P.) - Bonyai, Pámer, Sebestyén L. Edző: László József. Nagyszerű csapatjátékkal diadalmaskodtak a hazaiak. G.: Ujj (mesterhármas), Klopcsik, illetve Pámer. Jók: Ujj, Ádám, Sipos, illetve Sebestyén L, Schell. Tevel-Döbrököz 1-0 (0-0). Döb- rököz, 200 néző. V.: dr. Bartha. Te­vel : János - Keresztes, Nagy I. (Ko­vács), Nagy II., Borbandi - Hoff­mann, Barabás - Ferenc (Csong­rádi), Szőts, Denkinger, Hodász. Edző: Szentes Ambrus. Döbrököz: Fink - Apáti, Enczel, Varga I., Csa­tári - Vass, Horváth, Bódis - Tóth (Orsós), Szili (Varga II.), Karászi. Edző: Farkas Attila. A sok helyzetet kihagyó hazai együttest szeren­csés góllal verte a Tevel. G.: Ho­dász. Jók: János, Keresztes, Nagy II., Hoffmann, illetve Fink. Bátaszék-Dunaszentgyörgy 2-2 (0-1). Bátaszék, 200 néző. V.: Stumpf. Bátaszék: Boros, Farkas, Bódi, Kiss, Szabados T. - Rácz (Marcsa), Keller, Szabados Z. (Bo- zsolik), Orbán r Horváth, Papp. Ed­ző: Botos Árpád. Dunaszent­györgy: Turóczi - Pál, Benedek (Káldi), Szalai, Decsi (Jóni) - Dom- sa, Kiss I., Kiss L. - Kanász, Gyön­gyösi, Kiss T. Edző: Horváth Lász­ló. Az első félidőben kimaradt bá- taszéki helyzetek kis híján meg­bosszulták magukat. G.: Horváth, Bozsolik, illetve Kanász, Göngyösi. Jók: Szabados T., Farkas, illetve Turóczi, Pál, Benedek. Aparhant-Tamási 5-0 (1-0). Aparhant, 100 néző. V.: Lehr. Apar- hant: Bagoly - Heidecker, Sebes­tyén, Sármány, Czárth - Gecző (Dobos), Zsók, László (Juhász II.) - Ferenc, Juhász I., Palkó. Edző: Kozma József. Tamási: Kántor - Agócs, Szabó, Zsolnai, Barabás - Orsós, Árvái (Banász Z.), Walter - Schneider, Szántó, Tóth. Edző: Ba- zsonyi Rudolf. A nagy lelkesedés­sel játszó hazaiak ilyen különbség­gel is megérdemelten nyertek. Kiállítva: Szabó a 40. és Walter a 43. percben. G.: Juhász 1.2, Zsók 2, Ferenc. Jók: Zsók, Ferenc, Juhász I., Palkó, illetve Zsolnai, Schneider. Az ifjúsági mérkőzések ered­ményei: Kisdorog-Ozora 4-0, Pál­fa—Tolna 2-3, Hőgyész-Dombóvár 1-4, Gerjen-Dunaföldvár 1-2, Döbrőköz-Tevel 2-0, Aparhant- Tamási 3-0, Fadd-Kakasd 2-1, Bátaszék-Dunaszentgyörgy 5-0. Megyei bajnokság Felnőttek 1. Kisdorog 2. Högyész 3. Tamási 4. Fadd 5. Tevel 6. Bátaszék 7. Tolna 8. Dunaszentgy. 9. Dombóvár 10. Kakasd 11. Gerjen 12. Döbrököz 13. Aparhant 14. Pálfa 15. Ozora 16. Dunaföldvár 29 20 2 7 74-30 62 29 18 4 7 51-27 58 29 17 2 10 51-32 53 29 15 8 «£ 52-36 53 29 12 7 10 48-43 43 29 11 9 9 47-35 42 29 11 9 9 40-42 42 29 11 7 11 43-39 40 29 11 7 11 35-33 40 29 11 6 12 49-54 39 29 11 5 13 30-39 38 29 11 4 14 36-52 37 29 10 6 13 36-43 36 29 8 8 13 40-44 32 29 7 3 19 42-65 24 29 2 5 22 27-86 11 Ifjúságiak 1. Bátaszék 29 25 2 2 175­19 77 2. Kisdorog 29 23 1 5 148­29 70 3. Dombóvár 29 20 4 5 105­32 64 4. Kakasd 29 20 4 5 98­36 64 5. Tamási 29 16 5 8 89­54 53 6. Tolna 29 13 5 11 89­51 44 7. Högyész 29 12 5 12 77­63 41 8. Dunaszentgy. 29 12 5 12 55­65 41 9. Tevel 29 11 5 13 51­56 38 10. Fadd 29 11 4 14 45­69 37 11. Aparhant 29 11 2 16 63­88 35 12. Pálfa 29 11 2 16 58­99 35 13. Döbrököz 29 7 3 19 48­97 24 14. Ozora 29 6 2 21 38­I44 20 15. Dunaföldvár 29 4 2 23 50­176 14 16. Gerjen 29 3 3 23 31­142 12 Labdarúgó NB III. Négy mérkőzésen nyolc pont Az utolsó előtti fordulóban megyénk négy csapata ponterős já­téknapot hagyott maga mögött. A már bajnok Atomerőmű SE gár­dája a tavasszal eddig még veretlen Marcali otthonában győzött 3-0-ra. A Dombóvári Vasas pályaválasztóként azt a Somberekét fogadta, amelyik egy héttel korábban nem kevesebb, mint 7 góllal győzte le a Boglárlelle tizenegyét. A dombóváriak gólban gazdag, remek mérkőzésen búcsúztak közönségüktől, hiszen 5-1-re nyer­tek a rendkívül jó játékerőt felvonultató somberekiek ellen. A már korábban a kiesés sorsára jutott Bonyhádi SE pályavá­lasztóként a szomszédvár Mázaszászvár együttesével mérkőzött, a búcsúzó kedvencek a 2-2-es döntetlennel pontszerzők voltak. A Nagymányoki Brikett SE csapata a Csurgó ellen lépett pályára vendéglátóként. A biztos bentmaradáshoz feltétlenül szükség lett volna mindhárom pontra, ebből azonban csak egy lett, hiszen a 33. percben elhibázott 11-es jóvoltából csak 2-2-re futotta a hazaiak erejéből. Bonyhádi SE-Mázaszászvár 2-2 (2-1). Bonyhád, 150 néző. V.: Král. Bonyhád: Szabó - Keresztes (Kecskeméti), Hámori, Hüber, Da­rabos - Stumpf, Mészáros, Beke - Vendég L. (Guzorán), Kiss, Tóth. Edző: Mucska Gyula. Mázaszász­vár: Görföl - Dunai, Maglódi, Ko­máromi (Román), Dömény - Or­sós, Ambrus, Csoboth - Sztoics, Róth, Virovácz (Szigeti). Edző: Róth Antal. A 19. percben szöglet­hez jutott a bonyhádi csapat, Dara­bos ívelte be a labdát és a szemfü­les Tóth kapu előtti kavarodás vé­gén közelről a hálóba lőtte. 1-0. Egy perc múlva a vendégek végez­hettek el szögletrúgást, amelyből Ambrus szerzett hasonlóan szem­füles gólt. 1-1. A 35. percben Stumpf beadását a csereként beállt Kecskeméti közelről a kapu­ba lőtte. 2-1. Az 50. percben a bonyhádi védelem megingását ki­használva Sztoics egyenlített. 2-2. A 60. percben Komáromi súlyos lábsérülést szenvedett, kórházba szállították. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen egyik csapat sem ér­demelt volna győzelmet. Jók: Hü­ber, Stumpf, Mészáros, illetve Sztoics, Dömény, Róth. Dombóvári Vasas-Somberek 5-1 (0-1). Dombóvár, 150 néző. V.: Csapó. Dombóvár: Foki - Szűcs, Luczek, Vida, Kiss - Horváth, Tóth- Bagi, Pintér (Berki) - Csanádi, Ja­kab, Dékány (Buda). Edző: Lamm György. Somberek: Heimann - Il­lés, Szeicz, Pauska, Bernáth - Komli, Dárdai, Lucz - Végh, Vincel­lér, Csibi (Nagy). Edző: Dárdai Pál. A 40. percben Csibi jó labdával lé­pett ki és a kivetödő Foki felett lőtt a hálóba. 0-1. A 60. percben Horváth az alapvonalról a kapu elé emelte a labdát és a jól érkező Jakab a ka­puba gurított. 1-1. A 72. percben Csanádi 16 méteres lövése Hei- mannról kipattant és a befutó Ja­kab a hálóba lőtt. 2-1. A 75. perc­ben Dárdait reklamálásért kiállítot­ták. A 82. percben Jakab lépett ki a védők közül és a kifutó Heimann mellett lőtt a bal sarokba.'3-1. A 83. percben Csanádi jó labdával ug­ratta ki Horváthot és ő biztosan lőtt a jobb alsó sarokba. 4-1. A 89. percben Jakab labdájával Csanádi lépett ki és 8 méterről a jobb alsó sarokba gurított. 5-1. Az első félidőben a Somberek játszott fölényben, míg a szünet után feltámadt a hazai csapat és teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Foki, Jakab, Csanádi, Luczek, illetve Pauska, Lucz és Vincellér. Nagymányoki Brikett SE-Csur- gó 2-2 (1-1). Nagymányok, 300 néző. V.: Szalóki. Nagymányok: Szőcs - Siklódi, Lovász, Bencze, Éppel - Nagy, Szőts (Töpfner), Horváth (Farkas) - Lőrincz, Bara­bás, Forrai. Edző: Farkas Péter. Csurgó: Belovári - Tóth P., Mészá­ros, Pintér, Puskás - Novák, Ritu- per, Bódis - Buti (Balogh), Tóth F. (Kovács II.), Beke. Edző: Mészáros József. Az első félidő 28. percében Szőts indítását a védők nem érték el, Forrai berobbant és a kapus mellett a jobb sarokba lőtt. 1 -0. A 40. percben Buti lövését Szőts kiejtette és közelről Rituper a léc alá vágta 1-1. Az 54. percben egy jobboldali szöglet rúgást Beke 2 lé­pésről a hálóba fejelt. 1-2. A 60. percben Szőts baloldali szögletét Barabás fejelte a hálóba. 2-2. A 78. percben Barabás buktatásáért a játékvezető 11-est ítélt, am mit Szőcs kapura rúgott, de Belovári kapus kivédte. Ideges hangulatú, közepes ira­mú mérkőzésen a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez. Jók: Sik­lódi, Bencze, Nagy, illetve Pintér, Belovári, Rituper. Atomerőmű SE-Marcali 3-0 (1-0). Marcali, 700 néző. V.: Tatai. Atomerőmű SE: Hornyák - Vörös L, Debreceni, Nagy Z., Lauer (Mi- kolics) - Erdélyi, Nagy L., Fritz (Szabó) - Kákonyi, Juhász, Vörös T. Edző: Pusztai László. Marcali: Ig- ricz - Hajdú II., Czuczka, Hajdú I., Vetró - Szekeres, Lakos, Tóth P. (Matyók), Szántó - Luka (Horváth T.), Horváth G. Edző: Béres Ferenc. Jó iramban kezdődött a mérkőzés, mindjárt az elején a bajnokcsapat lépett fel támadólag. Nagy kedvvel játszva gyakran bombázták a ha­zaiak kapuját. A 30. percben Ju­hász beadását Vörös T. pofozta a hálóba. 1-0. Az 58. percben Káko­nyi jól eltalált lövéssel növelte az előnyt. 2-0. Ezután feljavultak a ha­zaiak, de a 81. percben ismét a paksiak szereztek gólt: Erdélyi be­ívelését Juhász kapásból lőtte a jobb sarokba. 3-0. A minden csapatrészében jobb ASE győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Kákonyi, Erdé­lyi, Vörös T., illetve Hajdú I., Czucz­ka. További eredmények: Kaposvá­ri Épitök-Nagykanizsa 10-3, Bóly-Boglárlelle 3-0, Siklós-Szi­getvár 2-1, K. Rákóczi-K. Honvéd 2-1. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 29 24 2 3 83-13 74 2. K. Rákóczi 29 22 1 6 53-25 67 3. Boly 29 13 7 9 49-37 46 4. K. Honvéd 29 11 12 6 32-20 45 5. Siklós 29 14 2 13 52-41 44 6. Somberek 29 11 9 9 43-34 42 7. Boglárlelle 29 13 3 13 29-46 42 8. Marcali 29 11 8 10 31-38 41 9. Dombóvár 29 10 9 10 35-34 39 10. K. Építők 29 9 10 10 38-37 37 11. Csurgó 29 10 7 12 37-40 37 12. Mázaszászvár 29 9 6 14 28-40 33 13. Nagymányok 29 7 10 12 36-43 31 14. Szigetvár 29 7 6 16 32-49 27 15. Bonyhád 29 6 6 17 38-60 24 16. Nagykanizsa 29 4 4 21 33-92 16 Ónodi százszázalékosan zárt így kellett volna A totó 23. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Olaszország-Ausztria 1-0 1 2. Szovjetunió-Románia 0-2 2 3. Egyesült Arab Emírségek-Kolumbia 0-2 2 4. Wuppertal-Oldenburg 1-2 2 5. Bielefeld-Havelse 2-2 x 6. Schweinfurt-Mainz 1-0 1 7. Reutlingen-Rot-Weiss Frankfurt 3-0 1 8. Brann-Moss 0-0 x 9. Kongsvinger-Fyllingen 1-1 x 10. Lilleström-Start 1-0 1 11. Rosenborg-Molde 0-1 2 12. Strömsgodset-VIF Fotball 2-2 x 13. Tromsö-Viking 3-1 1 Ptuszmérkőzés: 14. Egyesült Államok-Cseh és Szlovák SZK1-5 2 Austria­Lotto A Lottóunió Kft. közlése szerint a 23. játékhét eredményei: ajátékhét fogadási díjainak megállapítása 1990. június 10-én a következő eredményt mutatja: 2 035017 da­rab a leadott szelvény összesen. Ez 73 339 826 schilling AustriaLot- to fogadási díjat jelent. A teljes AustriaLotto nyereményösszeg 36669 913 schilling. Ebből a ha­tosra 11 000973 schilling jut. Az e heti nyerőszámok a következők: 3, 8,18, 37, 40, 43, pótszám 31. A teljes joker fogadási díj 15441 556 schilling, ez az első nyerőosztály a joker 2316233 schillinggel való dotációját jelenti. Az e heti jokerszám a következő: 049650. Vasárnap a szerenkénti döntők­kel ért véget a tornaccsarnokban a felnőtt és junior tornászok egyéni országos bajnokságának négyna­pos küzdelemsorozata.-A szomba­tinál élénkebb érdeklődéssel kí­sért zárónapon a csapatbajnoki fordulóban szerzett pontszámok alapján vehetett részt a legjobb hat-hat tornász, bár a hétközi telje­sítmények a nemzetközi gyakorlat­nak megfelelően nem számítottak a finálékba. A tiszta lappal induló férfiaknál - ami várható volt - tovább folytató­dott a Tóth-Fajkusz-Boda versen­gés. Közel azonos formájukat bi­zonyítja, hogy a döntők felében, azaz három szeren is holtverseny alakult ki az élen. Ráadásul hármó­jukon kívül csak az Ú. Dózsa két fiatalja, Élő Róbert (négy bronz) és Rezács Péter (egy bronz) állhatott fel a dobogóra, annak is csak a legalacsonyabb fokára. Végül is a nagyobb hiba nélkül tornászó ösz- szetett bajnok Tóth Balázs (Bp. Honvéd) nyakába került a legtöbb aranyérem, összesen négy, míg Fajkusz Csaba (Ú. Dózsa) és Boda László (Bp. Honvéd) három-három elsőséggel zárta a bajnokságot. A mezőny közepes teljesítményére jellemző, hogy a nap legmagasabb férfi pontszámát a juniorok között „arató” Csollány Szilveszter (Ú. Dózsa) érdemelte ki 9,8 ponttal EB-bronzérmes gyűrűgyakorlatá­ra. A 20 éves tornász sikersoroza­tát csak a férfi vidéki tornasportot egymagában képviselő dunaújvá­rosi Pánczél Miklós tudta megsza­kítani a két „lovas” számban, lólen­gésben és ugrásban. A nőknél a minden szeren világ- színvonalú gyakorlatokat tudó Ónodi Henrietta tovább folytatta menetelését, és rontás nélküli pro­dukcióra kapott 9,862-9,95-ös pontszámaival toronymagasan emelkedett ki a mezőnyből. A bé­késcsabai Európa-bajnok öt aranyérme azt jelentette, hogy éle­te eddigi mindkét felnőtt OB-jét százszázalékosan zárta. Mögötte igy csak kevésbé nemes érmekért folyt a küzdelem, amelyben a dó- zsás Ábrahám Zsuzsa mutatta a legkiegyensúlyozottabb teljesít­ményt. Ónodi mellett ő szerepelt a legsikeresebben, négy ezüst- és egy bronzérmével. A már „kiöregedőben” lévő tor­násznők közül Storczer Beátának és Csisztu Zsuzsának egy-egy ezüstérem jutott. A junioroknál Molnár Andrea a Postásból Ónodi­hoz hasonlóan nem talált legyőző­re az OB során. Az egyéni bajnokság szeren­kénti fináléiban Ónodi minden „megmozdulásán” kívül Csollány eredeti elemmel nehezített gyűrű, és Fajkusz három repülőelemet tartalmazó nyújtógyakorlata jelen­tette a nemzetközi színvonalat. A legeredményesebb férfi és női versenyzőnek felajánlott Esti Hír­lap-kupát Tóth, illetve Ónodi nyer­te. Az olasz Alessandro Conforto nyerte a Világkupába beszámító várnai nemzetközi öttusaversenyt. A magyarok közül az olimpiai s vi­lágbajnok Martinék János szere­pelt a legjobban, harmadik lett. Csapatban is olasz siker született, a nagy esélyes magyar válogatott „csak” a második helyet szerezte meg. A Világkupába óriási a ma­gyar fölény, az ötödik verseny után Fábián László, Martinék János és Kálnoki Kiss Attila osztozik a dobo­gós helyeken. Eredmények. Lovaglás: 1. Hiev (bolgár) 1100 pont, ...6. Kálnoki Kiss Attila 1070, ...28. Martinék Já­nos 930, ...35. Fábián László 860, ...40. Madaras Ádám 710 pont. Csapat: 1. Olaszország „B” 3162 pont, ...10. Magyarország 2500. Összetett: 1. Alessandro Confor­to (olasz) 5327 pont, ...7. Kálnoki Kiss Attila 5229,... 12. Fábián Lász­ló 5152, ...23. Madaras Ádám 4947. Csapat: 1. Olaszország „B" 15 698 pont, 2. Magyarország (Martinék János, Fábián László, Madaras Ádám) 15337, 3. NSZK 15072. A Világkupa pontverseny állása 5 viadal után: 1. Fábián László 5402 pont, 2. Martinék János 5364, 3. Kálnoki Kiss Attila 5357. Flegl a pécsi tornagyőztes A csehszlovák Vojtech Flegl győzelmével fejeződött be Pécsett a Levi Strauss cég 25 ezer dollár összdíjazású magyar tenisz kör­versenyének elsőheti tornája. A 22 esztendős csehszlovák játékos (a jugoszláv Grand Prix páros verse­nyének nyertese) a vasárnap dél­előtti fináléban két és negyed óra alatt 6:4,3:6,6:4 arányú győzelmet aratott az osztrák Peter Moshamer ellen, s így 812 dollár nyereményt vehetett fel. A páros döntőben az Oberleitner, Vacek (osztrák­csehszlovák) duó 6:1, 6:4 arányú győzelmet aratott a csehszlovák Vasek, Trneny kettős ellen. A magyarok közül Noszály Sán­dor egyesben az elődöntőig jutott, a Noszály, Krasznai páros szintén harmadik helyen végzett. Hétfőtől Agárdon a második heti torna küzdelmeivel a Gorsium-ku- páért folytatódik a Levi’s körver­seny. A magyarok közül Noszály az első helyen kiemelt perui Arambu- ru ellen kezd, Lányi ellenfele a har­madikként rangsorolt ausztrál An­derson, Fekete'és Kerekes egy­más ellen mérkőzik, míg Nagy V. és Markovits a selejtezőből kap ellen­felet. A hétfői játéknapon még egyik magyar sem lép pályára, bemutat­kozásukra kedden a kora délutáni órákban kerül sor. Osztályozó a labdarúgó NB l-ért Bp. Honvéd-Kazincbarcika 1-0 (0-0). Bozsik-stadion, 1 000 néző. V.: Varga S. Bp. Honvéd: Disztl - Sallai, Ács, Bánfi, Cseh - Csábi, Pisont, Si- kesdi - Gregor, Fodor, Csehi. Kazincbarcika: Májer - Orloczki, Sztahon, Lipcsei, Budai - Balogh, Kondás, Deszatnik - Búza, Csipke (Dernován), Asszony (Kálmán). Közel 60 percen keresztül „vitézkedett” az NB II. Ke­leti-csoportjának második helyezettje, a Kazincbarcika. Már-már meg­lepetés készülődött a fegyelmezett, stílusos játékuk alapján: ők futfbal- loztak, az NB I. tavalyi bajnoka pedig csak küszködött. Ennek ellenére az 57. percben Pisont vezetést szerzett a kispestieknek. Mint később kide­rült ez az egyetlen gól maradt a találkozó végeredménye is, így aztán a kazincbarcikai visszavágón bizony meg kell izzadnia a Honvédnak, ha továbbra is az élvonalban kívánja biztosítani helyét. A mérkőzés króniká­jához tartozik még, hogy Sikesdit az 55. percben a játékvezető kiállította. Dunaferr SE-Debreceni VSC 1-1 (0-1). Dunaújváros, 4 000 néző. V.: Molnár. Dunaferr SE: Sági - Gróf, Boldóczki, Miskovicz, Ruppert - Ress, Sztanó, Szabó (László a 66. percben), Tóth T. (Dupai a 46. percben) - Varga, Lengyel. DVSC: Mező - Plókai, Nagy L., Sándor, Balogh - Mold­ván, Tulba, Csiszár (Szűcs a 75. percben) - Dán, Márton (Vancsa a 79. percben), Tóth L. A Dunaferr SE sokáig nem találta meg a ritmust, a DVSC pedig frissen, ötletesen futballozott. Szünet után nagy küzdelem közepette sikerült a hazaiaknak az egyenlítés, így a visszavágón még minden lehetséges. G.: Gróf, illetve Csiszár. Fábián vezet a Világkupában