Tolnai Népújság, 1990. május (1. évfolyam, 24-48. szám)

1990-05-07 / 27. szám

6 NÉPÚJSÁG 1990. május 7. Labdarúgó NB III. Labdarúgó NB II. Mind a négy csapatunk ponlszeizn Győzelmet érdemelt volna a Dózsa Az Oroszlány az első percben lőtt góllal nyeri A labdarúgó NB III. 24. fordu­lójában eredményes játékna­pot zárt a négy Tolna megyei együttes. A listavezető Atom­erőmű SE mezőnyfölényben játszott ugyan a Szigetvár el­len, de ezúttal a gördülékeny csapatjátékkal, leginkább pe­dig a gólokkal maradt adós. Mindenesetre az 1-0-as győzel­mük is szolgálhat némi tanul­ságokkal. A rivális Kaposvári Rákóczi ezúttal szabadnapos volt, a Boly elleni mérkőzését május 23-ra halasztották. A Dombóvári Vasas legény­sége a Csurgót fogadta, és 2-1- es félidő után 4-2-es győzelmet aratott Jókor jött ez a három pont a dombóváriaknak, hi­szen fölöttébb tömörül a kö­zépmezőny. A Nagymányoki Brikett SE is égetően fontos három pont birtokába jutott a Boglárlelle elleni 2-0-as győ­zelmével. A kiesőhelytől jelen­leg hét pont választja el a bri­kettgyáriakat A Bonyhádi SE is pályaválasztó volt, nekik na­gyobb „hal” akadt a horgukra, hiszen a Kaposvári Honvéd ki­tűnő játékerőt képvisel. Nos, a bonyhádiak ezúttal két kapufát lőttek, a gól nélküli döntetlen­nel azonban még élhetnek a bentmaradási remények. Bonyhádi SE-Kaposvári Honvéd 0-0. Bonyhád, 400 néző. V.: Kovács. Bonyhádi Szabó - Keresztes, Hámori, Kiss, Darabos - Stumpf, Vendég L, Vendég T. (Békés) - Mészáros, Pfeifer (dr. Alföldi), Kecskeméti. Edző: Mucs- ka Gyula. Kaposvári Honvéd: Házi - Kerék, Horváth, Müller, Varga - Zám- bó, Bárány, Nagy - Szenczi (Kocsis), Fülöp, Szilágyi. Edző: Köves László. A közepes színvonalú mérkőzésen a helyzetek alapján a hazai csapat kö­zelebb állt a győzelemhez. Két kapufát rúgott a hazai csapat Jók: Keresztes, Hámori, Kiss, Mészáros, illetve Hor­váth, Zámbó, Szilágyi. Dombóvári Vasas-Csurgó 4-2 (2-1). Dombóvár, 300 néző. V.: Kele­men. Dombóvár: Szalai - Szűcs, Lu- czek, Jakab, Berki (Buda) - Pintér, Dé- kány, Tóth-Bagi, Kiss - Vida, Rácz (Varga). Megbízott edző: Lamm György. Csurgó: Belevári - Tóth, Mé­száros, Balogh, Puskás - Kovács II., Rituper, Bódis, Pintér (Novák) - Ko­vács I., Beke. Edző: Nagy Lajos. Az 5. percben Kiss hatalmas bedobását Rácz fejjel csúsztatta, majd Dékány 5 méterről a hálóba helyezett. 1-0. A 22. percben egy kapu előtti kavarodás után Beke talált közelről a hálóba. 1-1. A 35. percben Kiss megkeverte védő­jét középre guritását Jakab a hálóba lőtte. 2-1. A 78. percben Szűcs bedo­bását Buda 15 méterről kapásból a bal alsó sarokba lőtte. 3-1. A 84. percben egy elörevágott labdára Jakab lecsa­pott majd a kapust is kicselezve guri- tott a hálóba. 4-1. A 87. percben Beke kilépett a védők közül, lövése a kapus Szálait érintve vágódott a hálóba. 4-2. A minden csapatrészében jobb ha­zaiak akár nagyobb különbségű győ­zelmet is arathattak volna. Jók: Lu- czek, Jakab, Kiss, Vida, illetve Puskás, Beke. Nagymányoki Brikett SE-Boglár- lelle 2-0 (2-0). Nagymányok, 400 né­ző. V.: Szalóki. Nagymányok: Szöcs - Siklódi, Lovász, Bencze, Éppel - Nagy, Farkas, Szőts (Forray) - Lőrincz, Barabás, Klemm. Edző: Farkas Péter. Boglárlelle: Maizlinger- Pardavi, Riba, Magyar, Glatz - Juhász (Koroknai), Vecsei, Kötél - Farkas, Hollósi (Káro­lyi), Virág. Edző: Karasz János. A 14. percben Barabás átadását Farkas 8 méterről a hálóba vágta. 1-0. A 20. percben szögletrúgáshoz jutott a ha­zai csapat Szüts szögletét Barabás fe­jelte a hálóba. 2-0. Jó iramú, közepes színvonalú mér­kőzésen megérdemelt hazai győze­lem született Kiállítva a 64. percben Glatz. Jók: Szöcs,Bencze, Barabás, il­letve Kötél, Virág.' Atomerőmű SE-Szigetvár 1-0 (1-0). Paks, 300 néző. V.: Polecsák. Atomerőmű SE: Homyák - Erdélyi, Debreceni, Nagy Z., Lauer - Mikolics, Takács (Kákonyi), Nagy L, Szabó - Juhász, Varga (Vörös). Edző: Pusztai László. Szigetvár: Füredi - Horváth, Tóth, Miklós, Sértő, Csokona - Kiss, Bodó, Priol - Szabó (Kertész), Had­nagy. Edző: Oskó László. A 25. perc­ben Nagy L. szögletét a rövid sarokra futó Nagy Z. zavartalanul fejelte a háló­ba. 1 -0. A második félidőben is többet támadott a Duna-parti együttes, játé­kukból azonban hiányzott az átütőerő. A mérkőzés során végig mezönyfö- lényben játszó ASE sok helyzetet ala­kított ki, de ezekből csak egyet értéke­sített. Összességében a pontos össz- játékkal és gólokkal maradtak adósok a hazaiak. A játékuk nem tükrözte a helyezésüket Jók: Debreceni, illetve Bodó, Priol, Tóth. Az NB III. Dráva-csoport további eredményei: Nagykanizsa-Sombe- rek 2-4, Siklós-Kaposvári Építők 3-1, Kaposvári Rákóczi-Bóly (május 23- án), Marcali-Mázaszászvár 2-1. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 2. K. Rákóczi 3. K. Honvéd 4. Siklós 5. Somberek 6. Boglárlelle 7. Csurgó 8. Boly 9. Dombóvár 10. Marcali 11. Mázaszászvár 12. Nagymányok 13. K. Építők 14. Szigetvár 15. Bonyhád 16. Nagykanizsa 24 20 2 2 61-9 62 23 17 1 5 41-18 52 24 9 12 3 24-13 39 24 12 2 10 45-33 38 24 10 7 7 33-26 37 24 11 3 10 24-34 36 24 10 4 10 34-30 34 23 9 6 8 37-32 33 24 9 6 9 27-29 33 24 8 7 9 24-35 31 24 8 4 12 21-31 28 24 7 6 11 31-36 27 24 6 8 10 23-33 26 24 5 5 14 24-42 20 24 5 5 14 32-47 20 24 4 4 16 28-61 16 Oroszlányi Bányász-Paksi SE 1 -0 (1-0). Oroszlány, 600 néző. V.: Sego- vits. Oroszlány: Simon L. - Miksi, Klá- ris, Verő, Tót - Zsidó (Simon T. az 55. percben), Barabás (Kishonti a 82. percben), Selymes - Tamás - Kiszi, Szendrei. Edző: Tomyi Barnabás. Paks: Kun - Héregi, Gracza, Fábián - Kerepeczky,' Márkus, Blatt, Horváth P. (Somogyi a 25. percben), - Kádár, Ta­kács, Szomor (Kolarics a 40. perc­ben). Edző: Dr. Puskás Lajos. Góllal kezdett a hazai csapat FÍorváth P. a partvonal mellett elvesztett egy labdát a kétségbeesetten menteni igyekvő Fábián Kiszi elé gurított, aki egyedül törhetett kapura, és 10 méterről a háló­ba lőtt 1 -0. A 8. percben Blatt 17 méte­res szabadrúgása a kapu fölött hagyta el a játékteret A14. percben Horváth végezhetett el szabadrúgást a jobb ol­dalról, lövését Simon háritotta. Egy perc múlva egy szöglet után Kiszi fejelt a kapu fölé. A17. percben Zsidó kilé­pett a védők közül, átemelte a labdát Kun felett de Gracza a gólvonalon még menteni tudott Egy perc múlva Márkus-Szomor támadás után a jobb oldalról beadott labdát Kádár kézzel ütötte a kapuba. A játékvezető csak a partjelző beintésére ítélt szabadrú­gást A 20. percben Tamás 16-osról leadott lövését Kun védte. A 26. perc­ben Kerepeczky kapott sárga lapot Szendrei szabálytalan szereléséért A 30. percben Tamás tört be a 16-oson belülre, Fábián buktatta, de a játékve­zető szerencsére továbbot intett A 33. percben Szendrei középre ívelését Selymes 8 méterről kapura lőtte, Kun a labdát Tamás elé ütötte, aki csúnyán fölé lőtt Mezőnyjátékkal fejeződött be az első félidő. A második játékrész újabb hazai helyzettel kezdődött, de Szendreit Ke­repeczky becsúszva szerelte. Az 52. percben Verő egyedül törhetett kapu­ra, lövését Kun védte, majd a kipattanó labdát Tamás lőtte kapura, de Gracza újra a gólvonalról rúgta ki a labdát A 62. percben Takács elhúzotta jobb ol­dalon, de beadása rövidre sikerült A 65. percben Kádár 24 méteres sza­badrúgása után a labda egy védőt érintve került a kapu mellé. A szöglet után Blatt 10 méteres lövésébe egy vé­dő belefejelt A 74. percben Barabás egyedül törhetett kapura, Kun kifutott elé, ügyesen kiszorította, így a lövés az oldalhálóban kötött ki. A 81. percben Márkus a bal oldalról végzett el sza­badrúgást legurltását Kádár a felső kapufára lőtte. A 86. percben Kádár bal oldali beívelésétTakács visszafelé fejelte, így a védők menteni tudtak. A befejezés előtt egy perccel Tamás beadását Kishonti ajtó-ablak helyzet­ből mellé lőtte. Nem kísérte szerencse a paksiak oroszlányi vendégszereplését Az első percben Horváth súlyos hibája után szerzett hazai gól rányomta a bélye­gét az egész mérkőzésre. Kemény, jó iramú, de csak közepes színvona­lú volt a játék. A határozottabb, pon­tosabb összjátékot nyújtó hazaiak több nagy helyzetet hagytak kihasz­nálatlanul, ezért ha szerencsés kö­rülmények között is, de megérde­melten nyertek. Jók: Kláris, Zsidó, Barabás, Selymes, Tamás, illetve Kun, Gracza, Kerepczky, Blatt, Ká­dár. Szekszárdi Dózsa-Dunaferr SE 1-1 (1-1). Szekszárd, 2500 néző. V.: Hazafi. Szekszárd: Mausz - Nagyfa­lusi, Kalmár, Varga F., Kasza - Far­sang, Bozsér, Dienes (Máté a 75. percben), Horváth Cs. - Varga L, Bóka. Edző: Teszler Vendel. Duna- ferr SE: Sági (Bita a 22. percben) - Gróf, Boldoczki, Miskovicz, Ruppert — Ress, Sztanó, Varga, Dupai (Ko­vács a 72. percben) - Szauer T., Lengyel. Edző: Jakab Elek. Egyper­ces gyászszünettel adózott a két csapat és a közönség a héten el­hunyt Szlávik András, az MLSZ JB el­nök emlékének. Az 5. percben Bóka várt ki kecsegtető helyzetben, aztán három perccel később a vendégek szereztek vezetést. Lengyel 28 mé­teres nagy erejű, lapos szabadrúgá­sa megcsúszott a vizes fűvön és a bal alsó sarokba vágódott a labda. 0-1. A14. percben Bozsér-Varga L. volt a labda útja, a csatár 14 méteres nagy erejű lövése Ságiról kivágó­dott, Sztanó kétségbeesetten szög­letre mentett. Mint kiderült: a vendé­gek kapusa megsérült röviddel ez­után cserét kért. A 25. percben Ka­sza beadására Varga L. érkezett az ötösön, de Miskovicz az utolsó pilla­natban kiemelte előle a labdát A 32. percben Lengyel elhúzott Varga F. mellett, már a 16-oson belül járt, a lö­vés pillanatában azonban Kasza szögletre szerelte. A 38. percben egyenlített a Dózsa: Horváth Cs. szögletét Varga L. közelről a jobb al­só sarokba fejelte. 1-1. Szünet után mindkét csapat na­gyobb sebességre kapcsolt, az 55. percben Bozsér remekül ívelt az ötösre, Varga L. fejese elkerülte a ka­put. A 65. percben Ruppert szögletét Sztanó továbbcsúsztatta, Lengyel éles szögből leadott közeli lövését Mausz biztosan háritotta. Két perc­cel később Horváth Cs. szögletét Kalmár kapura fejelte, a gólvonal előtt tömörülő védők közé berobba­nó Kasza a hálóba lőtt, de Herbály partjelző beintésére Hazafi érvény­telenítette a gólt. Ezután Bozsér be­adását Bóka fejelte a léc mellé, majd a 82. percben Horváth Cs. szabad­rúgását Kalmár 6 méterről fejelte ka­pura, a labda a lécet érintve hagyta el a játékteret. A 86. percben Bozsér 14 méteres lövését tolta szögletre Bi­ta. A mérkőzés előtt a városon átvo­nuló vihar elriasztotta a nézők egy részét, a zuhogó eső nyomait pedig a pálya sínylette meg. A tavaszi idényben egyaránt nagyszerű soro­zattal, ponterős teljesítménnyel elő­kelő pozíciót kiharcolt két együttes végig heves iramú, jó mérkőzést ví­vott. A vendégek szerencsés korai gólja rövid időre megzavarta a Dó­zsát, de már az első félidőben is a hazaiak kezdeményeztek többet. Fordulás után mindkét csapat fokoz­ta az iramot, eseményekben gazdag küzdelem folyt. Győzelmet érdemelt volna a Szekszárd, ám Kasza góljá­nál Herbály partjelző lest látott... Jók: Nagyfalusi, Farsang, Bozsér, Dienes, illetve Boldoczky, Miskovicz, Len­gyel. További eredmények: Ajka-Ta- polca 2-1, Budafok-lll. Kér. TTVE 0-0, Komló-Dorog 0-2, Bp. Volán- Mohács 6-1, Sopron-Nagykanizsa 2-0, ZTE-Keszthely 3-0. NB II. Nyugati csoport 1. Bp. Volán 26 16 8 2 56-21 56 2. Oroszlány 26 15 6 5 41-23 51 3. Dunaújváros 26 15 5 6 41-29 50 4. ZTE 26 13 5 8 43-30 44 5. Szekszárd 26 11 6 9 34-26 39 6. Komló 26 9 10 7 27-26 37 7. Sopron 26 11 3 12 40-37 36 8. Mohács 26 10 5 11 33-32 35 9. III. kér. TTVE 26 7 12 7 26-21 33 10. Dorog 26 7 11 8 29-30 32 11. Nagykanizsa 26 8 8 10 30-36 32 12. Budafok 26 8 8 10 22-38 32 13. Ajka 26 5 12 9 26-29 27 14. Tapolca 26 5 6 15 20-46 21 15. Keszthely 26 3 11 12 19-39 20 16. Paks 26 3 8 15 25-50 17 A megyei labdarúgó-bajnokságért Dombóváron nyert a kieséstől menekülő Dunaszentgyörgy- Keresztes, Nagy G., Nagy I., Ba­Dunaszentgyörgy-Dombóvár 3-0 (2-0). Dombóvár, 1Ó0 néző. V.: Krekó. Dunaszentgyörgy: Thu- róczy - Szalai, Pál, Benedek (Kiss T.), Lakatos - Kiss L., Domsa, Káldi (Gödör), Gyöngyösi - Kiss I., Jóni. Edző: Horváth László. Dombóvár: Bien - Vészi, Virágosi, Péter, LtJdri- Balaskó, Pólyák (Farkas), Vincze- Savanyú, Korvicska, Pászti. Ed­ző: Újvári Kálmán. A lelkes vendég­csapat helyzetkihasználásával bi­zonyult jobbnak. G.: Péter (öngól), Káldi, Jóni. Jók: Szalai, Pál, Kiss L., Gyöngyösi, illetve Korvicska. Gerjen-Fadd 1-1 (1-0). Gerjen, 400 nőző. V.: László J. Gerjen: Honfi - Hajnes, Mukli, Rácz, Ko­vács D. - Kövesi, Palásti I., Szakter- Kiss,-Földesi, Kovács. Edző: Pa­lásti Lajos. Fadd: Szalai - Kugli, Nagy, Ujj, Aradi - Józsa, Blesz, Klopcsik - Kertész (Kistyán), Illés (Póti), Gyenis. Edző: Márkus Jó­zsef. A két szomszédvár nagy csa­tát vívott, igazságos eredmény született. G.: Kovács, illetve Nagy. Jók: Mukli (a mezőny legjobbja), Rácz, Kovács D., illetve Nagy, Ara­di, Blesz. Tevel-Pálfa 3-2 (1-1). Tevel, 200 néző. V.: Lugasi. Tevel: Weidinger rabás - Gergely, Hoffmann (Ho- dász), Ferencz S. - Somogyi, Den- kinger, Szöcs (Ferencz G.). Edző: Szentes Ambrus. Pálfa: Tóth - De­res, Kovács, Balogh Gy., Orsós - Vass, Balogh T., Farkas - Sinka, Szakács, Csuti. Edző: Horváth La­jos. Kemény, küzdelmes mérkőzé­sen a Tevel megérdemelten tartot­ta otthon a három pontot. G.: So­mogyi 2, Hodász, illetve Csuti, Sza­kács. Jók: Nagy L, Hodász, Somo­gyi, illetve Orsós, Szakács, Csuti. Kakasd-Ozora 3-1 (2-0). Ka- kasd, 400 néző. V.: Bónyai. Ka- kasd: Pál - Schell, Kvanduk J., Szőts, Kvanduk E. - Tusa, Cso- both, Sebestyén (Sárközi) - Sipos (Eisenserh), Bonyai, Pámer. Edző: László József. Ozora: Dobos - Gosztola, Molnár, Cziráki, Porga - Juhász, Végh, Nádasdi - Csömör, Sandi, Dölles. Edző: Schrancz Ist­ván. A végig többet támadó ha­zaiak megérdemelten győztek. Sandi, Végh kiállítva. G.: Csoboth 3 (egyet 11-esből), illetve Nádasdi. Jók: Schell, Tusa, Csoboth, illetve Cziráki, Porga. Kisdorog-Dunaföldvár 4-0 (2-0). Dunaföldvár, 150 néző. V.: Harsányi. Kisdorog: Kiss - Nier, Horváth, Páli, Berning - Papp, Be­ke F., Acsádi, Szabó, Wirth, Beke Z. (Selyem). Edző: Kóvács István. Du­naföldvár: Nagy Z. - Nagy L., Kora- lovszki, Varjas, Tóth - Fehér, Tímár, Král, Horváth - Csizmadia, Vágó. Edző: Jákhalmi Károly. A tartalé­kos hazaiak ellen a jobb képessé­gű vendégcsapat megérdemelten győzött. G.: Papp, Beke F., Beke Z., Szabó. Jók: Papp, Beke F. Hőgyész-Bátaszék 2-0 (2-0). Hőgyész, 500 néző. V.: Dravecz. Hőgyész: Nándor - Szentes, Váll, Papp, Seemann - Bősz R., Kurcz, Cseh - Nagy (Banai), Weither Á., Topánka. Edző: WeitnerÁdám. Bá- taszék: Boros - Farkas, Kiss, Sza­bados T., Rácz (Szabados Z.), Bó- csi, Orbán, Horváth - Marosa, Papp, Bozsolik. Edző: Botos Ár­pád. A megfiatalított hazai csapat jó játékkal biztosan nyert az ener- vált Bátaszék ellen. G.: Topánka, Váli. Jók: Papp, Kurcz, Topánka, Weitner Á., illetve, Boros, Horváth, Marcsa. Döbrököz-Aparhant 4-1 (3-1). Döbrököz, 250 néző. V.: László Ambrus. Döbrököz, 250 néző. V.: László Ambrus. Döbrököz: Fink ­Apáti, Enczel, Varga L, Csatári - Francz, Bódis, Horváth - Vass, Szili (Karászi), Bártek (Varga J.). Edző: Farkas Attila. Aparhant: Bagoly - Fábián I., Juhász I., Sármány, Kaj- tár - Gecző, Dobos (Schanczen- bacher), Sebestyén - Ferenc, Fá­bián II., Juhász II. (Juhász J.). Edző: Kozma József. Megérdemelt hazai győzelem, az enerváltan játszó vendégcsapat ellen. G.: Vass, Bó­dis, Bártek, Szili, illetve Fábián II. (11-esből). Jók: Csatári, Bódis, Vass, illetve Gecző, Juhász J. Tamási-Tolna 2-0 (2-0). Tamá­si, 300 néző. V.: Osztermayer. Ta­mási: Banász - Agócs, Szabó, Zsolnai - Schneider (Barabás) - Dobrai, Orsós, Walter, Hajdics - Szántó, Tóth. Edző: ßazsonyi Ru­dolf. Tolna: Lampek - Balogh, Hauzmann, Wittinger, Kappéter - Márkus, Rémh (Horváth), Simon, Pintér (Varga) - Mácsik, Kindl. Ed­ző: Szegleti István. Jó iramú, küz­delmes mérkőzésen biztosan nyertek a hazaiak. G.: Szántó, Wal­ter. Jók: Agócs, Szabó, Hajdics, Balogh, Mácsik, Kindl. Az ifjúsági mérkőzések ered­ményei: Kakasd-Ozora 13-0, Ger­jen-Fadd 1-3, Hőgyész-Bátaszék 0-3, Dunaföldvár-Kisdorog 0-8, Dombóvár-Dunaszentgyörgy 2-1, Döbrököz-Aparhant 1-2, Tamá­si-Tolna 1-0, Tevel-Pálfa 1-3. Megyei bajnokság Felnőttek 1. Kisdorog 24 16 2 6 58-24 50. 2. Hőgyész 25 14 4 7 42-24 46 3. Tamási 24 14 2 8 44-24 43 4. Fadd 24 11 8 5 37-27 41 5. Kakasd 24 11 5 8 42-35 38 6. Tolna 24 10 8 6 34-31 38 7. Döbrököz 24 11 4 9 34-42 37 8. Tevel 24 10 6 8 41-37 36 9. Bátaszék 24 9 7 8 33-28 34 10. Dombóvár 24 8 6 10 27-28 30 11. D.-szentgy. 24 8 6 10 29-33 30 12. Gerjen 24 8 5 11 18-30 29 13. Aparhant 24 8 4 12 26-39 28 14. Ozora 24 7 3 14 39-46 24 15. Pálfa 24 5 7 12 26-35 22 16. Dunaföldvár 25 2 5 18 24-71 11 Ifjúságiak 1. Bátaszék 24 20 2 2 128- 16 62 2. Kisdorog 24 18 1 5 127- 26 55 3. Kakasd 24 17 4 3 84- 26 55 4. Dombóvár 24 16 4 4 80- 27 52 5. Tamási 24 13 5 6 70- 44 44 6. Hőgyész 25 11 5 9 70- 54 38 7. Tolna 24 11 4 9 70- 35 37 8. D.-szentgy. 24 11 4 9 48- 46 33 9. Fadd 24 10 3 11 42- 46 33 10. Pálfa 24 10 2 12 50- 77 32 11. Tevel 24 8 5 11 41- 48 29 12. Aparhant 24 8 2 14 52- 81 26 13. Ozora 24 6 2 16 36-105 20 14. Döbrököz 24 4 3 17 36- 85 15 15. Dunaföldvár 25 3 1 21 45-166 10 16. Gerjen 24 2 3 19 24-121 9 Labdarúgó NB I. Az éllovas duó betlizett A labdarúgó NB I. 27. fordulójának eredményei: Haladás-Ú. Dózsa 1-0, Békéscsaba-Videoton 1-0, Bp. Hon­véd-Debreceni VSC 1-1, Veszprém— Pécsi MSC 0-1, Csepel-Siófok 2-1, Rá­ba ETO-Vái Izzó 1-1, Vasas-MTK-VM 2-1, Tatabánya-Ferencváros 1-2. A bajnokság állása: 1. MTK-VM 27 16 4 7 41-23 52 2. U. Dózsa 27 15 4 8 34-19 49 3. Ferencváros 27 13 6 8 43-29 45 4. Pécsi MSC 27 12 8 7 33-21 44 5. Békéscsaba 27 10 8 9 25-27 38 6. Veszprém 27 9 10 8 25-22 37 7. Vasas 27 10 7 10 31-35 37 8. Siófok 27 9 9 9 28-29 36 9. Tatabánya 27 11 3 13 20-27 36 10. Rába ETO 27 7 12 8 32-27 33 11. Videoton 27 7 11 9 22-27 32 12. Bp. Honvéd 27 8 8 11 27-33 32 13. Vác 27 6 12 9 24-28 30 14. Haladás 27 8 6 13 29-37 30 15. Debrecen 27 6 12 9 18-29 30 16. Csepel 27 4 10 13 25-44 22 így kellet volna! A totó 18. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. St. Pauli-Bayer Leverkusen 3-0 1 2. Nürnberg-Bayer Uerdingen 1-1 x 3. Möchengladbach-VfB Stuttgart 3-1 1 4. Karlsruhe-Eintracht Frankfurt 1-0 1 5. Waldhof Mannheim-Düsseldorf 0-1 2 6. Bayreuth-Essen 1-2 2 7. Hessen Kassel-Meppen 1-1 x 8. Münster-Alemannia Aachen 2-0 1 9. Catanzaro-Brescia 1-2 2 10. Foggia-Reggina 0-0 x 11. Licata-Parma 0-3 2 12. Monza-Ancona 1-3 2 13. Triestina-Torino 3-3 x Pluszmérkőzés: 14. Werder Bremen-Bayern München2-2 x Az ominózus második szekszárdi gól: hogyan lehetett les, amikor a sötét mezes Miskovicz (7-es mezben) a kapufát támasztja?