Tolna Megyei Népújság, 1990. február (40. évfolyam, 27-50. szám)

1990-02-26 / 48. szám

6 Képújság 1990. február 26. Labdarúgás Előkészületi mérkőzések Szekszárdi Dózsa-Szegedi Dó­zsa 2-0 (1-0). Szekszárd, 400 néző. V.: Ódor. Szekszárdi Mausz - Szabó (Horváth R), Kalmár, Varga F., Nagyfalusi - Farsang, Kasza, Die­nes - Mészáros, Horváth Cs. - Var­ga L, Jelusics (Süveges). Edző: Teszler Vendel. Szeged: Csehó (Himer) - Fá­bián, Popot, Kurucz, Tóth - Batik, Szekeres, Gerecz (Öze), Kolonyi - Szalai, Fórizs. Edző: Kurucz István. Az NB II. keleti csoportjának őszi sereghajtója ellen is „lekopírozta” eddigi előkészületi mérkőzései ko­reográfiáját a Szekszárd. Lendüle­tesen kezdtek, ellenfelüket már a saját térfelükön letámadták, ám a szorosan záró Tisza-partiakkal szemben nehezen boldogultak. Két kimaradt helyzet után a 29. percben góllá érett a hazai me­zőnyfölény: Varga L. viharzott el a szélen, a tizenhatos oldalvonaláról beadott és Dienes kapásból a léc alá bombázta a labdát. 1-0. Szünet után bátrabban kezdett a vendégcsapat, kitámadott, de a hazaiak tizenhatosa előtt rendre elhaltak akcióik. A 61. percberrto- vább növelte előnyét a Szekszárd: Süveges húzott kapura, majd az alapvonal közeléből középre emelt és a berobbanó Horváth Cs. nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt. 2- 0. A folytatás is a hazaiak fölényé­ben telt, újabb gólt azonban már nem sikerült szerezni. A 87. perc­ben a cselsorozattal kapura húzó Süvegest Tóth buktatta büntetőte­rületen belül, de a játékvezető nem látott okot a tizenegyes megítélé­sére. Paksi SE l.-Paksi SE II. 4-0 (0-0). Paks, 50 néző. V.: Molnár. Paksi SE I.: Petrik - Somogyi, Héregi, Blatt P., Fábián - Bregovics (Pásztor), Kolarics, Takács, Hor­váth - Szomor, Kádár. Edző: dr. Puskás Lajos. Paksi SE II.: Tibai - Blatt Z. (Do- hóczki), Tóth, Pásztor (Bregovics), Bor (Balogh) - Kesztyűs, Szakter I., (Széperdei), Lacza, Nagy - Szak­ter II. (Niki), Bérezési. Edző: Nagy Béla. Az első félidőben még egyen­rangú ellenfélnek bizonyult a tarta­lékcsapat, de szünet után kidom­borodott a két együttes közti tu­dáskülönbség. G.: Szomor 2, Kola­rics és Pásztor. Dombóvári VMSE-Döbrököz 3-2 (2-0). Dombóvár, 100 néző. V.: Csetne- ki. Dombóvár: Bien - Vészi (Sza- botin G.), Balogh, Virágosi, Lódri- Péter, Vincze (Steiger), Szabotin P. - Pólyák (Savanyú), Zsuró (Dunai), Pászti. Edző: Újvári Kálmán. Döbrököz: ánk - Apáti, Varga L, Enczel, Csatári (Farkas) - Francz, Horváth, Orsós - Varga J., Szili, Fandák. Edző: Farkas Attila. A har­madik percben már 2-0-ra vezető hazaiak ellen sem adta fel a ven­dégegyüttes, így a vasutasoknak alaposan meg kellett izzadniuk a győzelemért. G.: Pászti, Pólyák, Szabotin P., illetve Fandák és Francz. Közönségsikert aratott a Ring-show Hogy sokan fáradoznak a szek­szárdi ökölkvívás feltámasztásáért, az a tegnapi napon bebizonyoso­dott, hiszen igazi nézőcsalogató bunyósfesztiválra került sor a sport- és szabadidőközpontban. Az érkező nézők egy pillanatig jog­gal hihették, hogy eltévedtek, mivel belépéskor a gong helyett a Szek­szárd Bing Band hangulatos zené­je fogadta őket. Külföldön ez a fajta körítés már megszokott dolog, ta­lán most már itthon is hozzászok­tatnak minket az ilyen és ehhez ha­sonló rendezvények szervezői ezekhez a mérkőzéseket színesítő programokhoz. A Tolna megye- Bács-Kiskun megye ifjúsági talál­kozó előtt került sor a Sportszak­szervezet megyei bizottsága által felajánlott „A hónap legjobb spor­tolója” díj átadására. A megtisztelő címet januárban Kovács Antal, az Atomerőmű SE cselgáncsozója érdemelte ki, felnőtt országos baj­nokságon szerzett harmadik he­lyezésével. Mintegy 500 főnyi kö­zönség előtt kezdődött meg a két megye fiataljainak összecsapása. A kötelek közé lépő nyolc pár ugyancsak kitett magáért, hiszen szoros csatát vívtak, többször is kiérdemelve a publikum hangos tetszésnyilvánítását. Az eredmény: Tolna megye- Bács-Kiskun megye 8-8. Részle­tes eredmények (elöl a Tolna me­gyei csapat tagjai): Oláh-Garzó, egyhangú pontozással nyert a B. K. megyei fiú 0-2. Sersli-Hegedüs, döntő fölénnyel nyert Sersli 2-2. Oláh-Somodi, egyhangú ponto­zással nyert Oláh 4-2. Görcs-Vár­nagy, szintén egyhangú pontozás­sal győzött Várnagy 4-4. Schlég- li-Kiss, nyert Kiss 4-6. Sárközi-Ví­zi, győzött Vizi 4-8. Balogh-Ju- hász, Balogh megszerezte a Tolna megyeiek harmadik győzelmét 6- 8. Az utolsó párban kötelek közé lépő Szabónak nem jutott ellenfél, így a mérkőzés 8-8-ra végződött. A menetek közötti szünetekben az elmúlt idő nagyságai szórakoztat­ták a megjelenteket, olyan nevek többek között, mint Csötönyi Sán­dor, Füzesy Zoltán és Kálmán Já­nos. Az ifjúsági találkozó „félidejé­ben" a dunaújvárosi Arabeszk tánccsoport tartott bemutatót, ez­zel is színesítve a Ring-showt. És jöttek a nagyok... A paksiak baj­Oláh L. (balról) szerezte megyénk csapatának második győzelmét nokcsapatából Bognár Kalocsai­val és Petrovics Szilivel kesztyűzött bemutató mérkőzés formájában. Utánuk következett a várva várt „profi”, azaz Erős Lajos, aki Füzesy Zoltánnal és Hart Péterrel mérkő­zött. Erős igazán rászolgált nevére, mert úgy kellett visszafognia ma­gát, mert olyan kirobbanó erőálla­potban volt. Az est nagyon jól sike­rült, véleményünk szerint minden­képpen érdemes lenne a jövőben is hasonló műsorokat lebonyolíta­ni Szekszárdon. Mindenesetre a közönség - amint a példa mutatta - vevő lenne rá...- ki - Fotó: ÓTÓS R. Bognár (balról) Kalocsaival „bemutatózott” Régi idők tánca az Arabeszk csoport előadásában Kosárlabda NB I. Csak a Dombóvárnak sikerült Oroszlányi Bányász-Atomerő­mű SE 91-82 (42-37). Oroszlány, 600 néző. V.: Král, Ritter. Oroszlány: Weglorz (24), Muntean (14), Varga (11), Bognár (8), Szczubial (25). Csere: Kostyál (5), Kiss (4). Edző: Tornász Szluza- lek. Atomerőmű SE: Radovics (17), Morgen (13), Pisznyak (11), Sztan- kiewicz (22), Kovács (12). Csere: Tárnái (4), Buzási (3). Megbízott edző: Hubert István. Nagyszerűen kezdett a vendégegyüttes, a 4. percben már 4-0-ra vezettek. Majd továbbnövelte előnyét a paksi csa­pat, s a 10. percre már 19-10-re el­húztak. Ezután mintha leblokkoltak volna a Duna-partiak, mert elég pontatlanul dobtak. A 15. percben ki is egyenlítettek a hazaiak, sőt a félidőt már minimális előnnyel zár­ták. A második játékrész elején a ha­zai együttes tovább tartotta ötpon­tos előnyét, míg a paksiak megpró­báltak felzárkózni. 55-50. Azonban a bányászcsapat két lengyel ven­dégmunkása, Weglorz és Szczu­bial ellenállhatatlanul játszott és a 30. percben már tizennégy ponttal elhúztak. A 37. percben az atomo­soknak még sikerült hat pontra fel­zárkózni, de az oroszlányiak ismét újítottak, s ezt követően már nem kétséges a hazai együttes győzel­me. A paksiak az első félidőben még egyenrangú ellenfélnek bizonyul­tak, a Duna-partiak sikeres kezdé­se kissé meglepte a hazaiakat. A második félidőben azonban a ven­dégek már képtelenek voltak tarta­ni az Oroszlány lengyel vendégjá­tékosait, Szczubial és Weglorz ponterős játéka ellen az atomo­soknak nem volt ellenszerük, így a hazaiak teljesen megérdemelten nyertek. Kitűnt: Szczubial, Weglorz illetve Radovics és Sztankiewicz. Dombóvári VMSE-Szolnoki Olajbányász 107-82 (50-48). Dombóvár, 800 néző. V.: Bacsfay, Vasvári. Dombóvár: Ács (26), Kud- lacz (21), Miedzik (22), Góczán (12) , Molnár (3). Csere: Bosznai (21), Jászberényi (-), Kiss (2). Edző: Gróf Attila. Szolnok: Kerényi (-), Fésűs (17), Tóth (5), Misek (-), Berkics (21). Csere: Abeljanov (13) , Kmezich (2), Judik (7), Tóth (17), Kiss (-). Edző: Rezák László. A jól kezdő hazaiak a 3. percben már 11-4-re elhúztak, és három perccel később már 13-8-ra ve­zettek. Ezt követően azonban a vasutasok kizökkentek a megszo­kott ritmusból, Berkicséknek ez már elég is volt, s a 10. percre 21 - 18-ra felzárkóztak. Hamarosan pedig egyenlíteniük is sikerült, majd a 19. percben 46-42-re a ve­zetést is átvették. Közben a ha­zaiaknál csereként Bosznai is a pályára lépett és négy triplával mu­tatkozott be. A dombóváriak szünet után sem tudtak nagyobb különbséggel el­húzni, a 25. percben 62-61 az ál­lás. A 30. percben Ács két triplájával 76-65. A vendégek elsősorban Miedzikböl készültek, azonban Ács, Bosznai és Kudlacz is nagy­szerű dolgokat művelt a pályán. Öt perccel a találkozó lefújása előtt már tizenöt pontra növelte előnyét a hazai együttes, majd a 38. perc­ben Kudlacz révén a századik pontjukat is elérték. A nagyon jó napot kifogó dom­bóváriak főképp a második félidő­ben nyújtott teljesítményükkel va­lósággal leiskolázták az esélye­sebb szolnoki együttest. Kitűnt: Bosznai, Ács, Kudlacz, Góczán, il­letve Fésűs, Berkics és Abeljanov. Soproni Postás-KSC Szek­szárd 64-59 (39-33). Sopron, 300 néző. V.: Varga, Nagy. Sopron: Kárpáti (14), Jab- lonska (7), Megyeri (18), Beákné (4), Csuka (17). Csere: Horváth (4). Edző: Vetési Imre. Szekszárd: Pott (3), Papp (14), Imreh (-), Várkonyi (13), Pfeiffenróth (2). Csere: Ko­vács (4), dr. Oláh (5), Szilágyi (18), Lévai (-). Edző: Szabó Ödön, Mur­vai Árpád. Nagy elánnal kezdett a hazai csapat, a 2. percben már 8- 2-re vezetett, sőt a 7. percben már 21 -9-es előnyre tettek szert. Szek­szárdi időkérés után némileg javult a KSC védekezése, valamint Szilá­gyi pályára küldésével és tripláival a 11. percben már 24-24. A folyta­tásban ismét a hazaiak jelesked­tek, átvették a vezetést, amit a fél­idő végéig nem is engedtek ki a ke­zükből. A második játékrész elején ismét hazai percek következtek, és a 28. percben már 50-39-re vezet­tek. Ezt követően szinte megtálto­sodtak a szekszárdiak, hiszen öt perc alatt zsinórban tizenhárom pontot dobtak, míg a hazaiak egyet sem, s a 33. percben a vendégek át is vették a vezetést. 52-50. A folytatásban fej fej mellett ha­ladtak a csapatok, a 35. percben 57-56, a 38. percben 59-58 a Szekszárd javára. Ekkor azonban Papp kipontozódott, s ezt követően a KSC-sek már nem tudtak újítani, míg a soproniak hat pontot szerez­tek. A nagyobb elszántsággal küz­dő hazaiak megérdemelten nyer­ték a mérkőzést. Kitűnt: Kárpáti, Megyeri, Jablonska illetve Szilágyi és dr. Oláh. Remekül játszott a Statisztika Jó doppingnak bizonyult a Pos­tás férfi asztaliteniszezőinek szom­bati ETTU-kupagyőzelme a híres nyugatnémet Zugbrücke Grenzau ellen. Vasárnap a Statisztika Mar- czibányi téri csarnokában a ma­gyar bajnok és 17-szeres BEK- győztes „Stat” együttese az NSZK rangelsőjét, az Spvg Steinhagen csapatát fogadta. A BEK-elődön- tős találkozón a steinhageniek „idegen toliakkal” büszkélkedtek? hiszen egy honosított dél-koreai játékos (Cords) mellett egy kínai (Xu Weiju) is szerepelt együttesük­ben, s a nyugatnémet színeket va­lójában a fiatal bajnoknő, Nicole Struse képviselte. A magyar összeállítás nem ho­zott különösebb meglepetést, az Európa TOP 12-győztes Wirth Gabriella mellett az OB-második Nagy Krisztina és a szülés után si­keresen visszatért Oláh Zsuzsa al­kotta a csapatot. Női BEK-elődön- tő: Statisztika-Spvg Steinhagen (nyugatnémet) 5:1. így kellett volna! A totó 8. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések közül a 7-es számú Bayreuth-Darmstadt talál­kozót törölték. A Sportfogadási és Lottóigazgatóság az elmaradt mérkőzés tippjét az új részvételi szabályzat előírásainak megfele­lően állapította meg. A 8. heti hivatalos eredménylis­ta: 1. Karlsruhe-Bayer Leverkusen 2-1 1 2. Eintracht Frankfurt-VfB Stuttgart5-1 1 3. M.gladbach-Werder Bremen 4-0 1 4. Duisburg-Hertha BSC 0-3 2 5. Schalke 04-Wattenscheid 1-1 x 6. Meppen-Saarbrücken 2-0 1 7. Bayreuth-Darmstadt elmaradt a megállapított eredmény: x 8. Unterhaching-Aachen 3-2 1 9. Blau-Weiss 90-Braunschweig 1-1 x 10. Ascoli-Atalanta 1-1 x 11. Barietta-Torino 1-0 1 12. Cosenza-Parma 1-0 1 13. Reggiana-Pisa 0-0 x Pluszmérkőzés: 14. Roma-Milan 0-4 2 A világ sportja MEEUWEN: Barátságos férfi kézilabda-mérkőzésen a vb-n Magyaror­szággal egy csoportban szereplő Franciaország idegenben 25:23 (11:13) arányban nyert Belgium ellen. TROMSÖ: A gyorskorcsolya sprint világbajnokság szombati 1000 mé­teres számában az osztrák színekben versenyző Némethné Hunyady Emese a 19. helyen végzett, és az összetettben nincs a legjobb 15 kö­zött. 1000 m: 1. Christine Aafting (holland) 1:25,66 p., ...19. Némethné Hu­nyady Emese (osztrák) 1:30,22. PALO ALTO: Labdarúgó világbajnoki előkészületi mérkőzésen, 61 000 néző előtt, a két itáliai résztvevő csatájából a vendégek kerültek ki győztesen. Szovjetunió-Egyesült Államok 3:1 (2:1) gólszerzők: Besszomov (29. p.), Cserenkov (45.), Protaszov (68.), illetve Harkes (42. - 11-esből). STUTTGART: Mindössze 73 percig tartott a világ két legjobb tenisze­zőjének döntője az egymillió dolláros összdíjazású tornán. A háromszo­ros wimbledoni bajnok nyugatnémet Boris Becker 6:2, 6:2 arányban győzte le a világranglista éllovasát, a csehszlovák Ivan Lendít, s ezzel pá­lyafutása 26. Grand Prix győzelmét aratta. Sikerével 8:7 arányban a ma­ga javára fordította kettejük egymás elleni mérlegét. „Amerikai” reménységek Glasgow-ban Biztató eredmények születtek a hét végén atlétikában: a fedettpá­lyás országos bajnokságon Deutsch Péter csaknem tízéves re­kordot javított magasugrásban (227 cm), ugyanakkor az Egyesült Államokban tanuló Bagyula István rúdugrásban állította be saját csú­csát (570 cm). Vasárnap délelőtt pedig újabb örömteli hír érkezett a tengerentúlról. Molnár Tamás, a nebraskai Lincoln egyetem ösz­töndíjasa egy helyi találkozón megnyerte mind a 200, mind a 400 méteres síkfutást. A rövidebb tá­von 21,24 másodperccel ért célba, míg 400 méteren remeknek mond­ható, 46,42 mp-t teljesített. Ez utóbbi eredményével mindössze öt századmásodperccel maradt el saját fedettpályás hazai rekordjá­tól.- A szombati verseny is igazolta, hogy remek formában vagyok - nyilatkozta Molnár Tamás az MTI munkatársának. - Nagyon erős mezőnyben kell hétről hétre helyt­állni az Egyesült Államokban, s így rengeteget lehet fejlődni.- Mérei László szövetségi kapi­tány a glasgow-i EB-re utazó ke­retbe jelölte, miután már korábban teljesítette a kiküldetéséhez szük­séges szintet. El tud utazni a konti­nensviadalra?- Végső választ erre csak ked­den délelőtt tudok adni, mivel a brit vízumot nem könnyű innen besze­rezni. Remélem, mielőbb megtalál­juk a megoldást, és én is ott lehe­tek csapattársaim között a skót fő­városban.- Mikor áll legközelebb rajthoz az Egyesült Államokban?- Most a fedettpályás egyetemi bajnokságra készülünk, amelyet március 9-én és 10-én rendeznek. Ez a találkozó az egyik legrango­sabb az amerikai fedettpályás idényben - mondta befejezésül Molnár Tamás. Mérey László szövetségi kapi­tány örömmel nyugtázta a hírt, hogy Molnár Tamás újra nagysze­rű időt futott. A szakvezető elmond­ta, hogy az országos bajnokságon látott produkciók közül Deutsch Péter rekordján kívül jónak értékeli Forgács Judit és Bátori Noémi 400 méteres teljesítményét, valamint Banai Róbert 800 méteres futását. Biztató jelnek tartja, hogy kisebb kihagyás után ismét elindult a ver­senyen Szalma László, aki bizto­san nyerte a távolugrást és látha­tóan jó formában van.