Tolna Megyei Népújság, 1989. november (39. évfolyam, 259-284. szám)

1989-11-20 / 275. szám

1989. november 20. Képújság 5 Labdarúgó NB III. Már kilenc pont az előnye az őszi első ASE-nak Az NB III. Dráva-csoportjának 14. fordulójában megyénk négy csapata közül csak kettőnek sikerült szaporítania pontjai számát. Az Atomerőmű SE pályaválasztóként 3-1-re győzött - a vártnál nehezebben - a rendkívül lelke­sen küzdő sereghajtó Marcali ellen. A paksi gárda előnye kilenc pontra nőtt, hi­szen a Rákóczi FC a kaposvári városi rangadón 4-0-as vereséget szenvedett a K. Honvédtől. így aztán jócskán őszi elsőnek mondhatja magát egy fordulóval a zá­rás előtt az atomos gárda. Úgy tűnik, Bonyhádon felszálló ágba kerül a Bonyhádi SE gárdája. Egy hete pályaválasztóként kiütéses vereséget mértek a Szigetvárra, most vendégként Mázaszászvárról hozták el a három pontot. A győztes gól Kiss nevéhez fűződik, aki kapáslövésből elért góljával pecsételte meg a bányászcsapat sorsát. A Nagymányok, Csurgón, a Dombóvári Vasas pedig Somberekén egyaránt 1-0 arányú vereséget szenvedett Az őszi idény zárása előtt egy fordulóval a Dombóvár még tagja maradt az élcsoportnak, a Nagymányok a 11., a Bonyhádi SE pedig a 14. helyen áll. Labdarúgó NB il. A Paksi SE őszi első győzelme idegenben Szekszárdon nem kapott „defektet” a Volán Atomerőmű SE-Marcali 3-1 (3­1). Paks, 450 néző. V.: Kovács N. Atom­erőmű: Szlanyinka - Erdélyi, Debreceni, Nagy Z., Lauer - Burai (Mikolics), Nagy L (Gyöngyösi), Szabó - Juhász, Porga, Vörös. Edző: Pusztai László. Marcali: Ig- ricz - Hajdú II., Czuczka, Hajdú I., Orbán - Lakos, Szekeres, Tóth (Dér), Luka - Nagy, Mixtai. Mb. edző: Varga Lajos. A 16. percben Vörös fordult le a védőkről és a 16 méterről a jobb felső sarokba emelt. 1 -0. A17. percben Porga kicselez­te a védőket, visszagurítását Vörös lőtte a jobb alsó sarokba. 2-0. A 23. percben Mixtai labdájával Lakos lépett ki és futtá­ból szép gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 2-1. A 44. percben Nagy L. szögletét Nagy Z fejelte közelről a hálóba. 3-1. A második félidőt kiegyenlített küzdelem jellemezte. Alacsony színvonalú mérkő­zésen nehezen nyert a listavezető a lel­kesen játszó marcaliak ellen. Jók: Erdé­lyi, Debreceni, illetve Igricz. Bonyhádi SE-Mázaszászvár 1-0 (0-0). Mázaszászvár, 450 néző. V.: Polecsák. Bonyád: Heizler - dr. Alföldi, Hüber, Stumpf, András (Forrai) - Keresztes, Da­rabos, Pozsár, Vendég - Kiss, Pfeiffer (Guzorán). Edző: Mucska Gyula. Máza­szászvár: Görföl - Virovácz, Maglódi, Komáromi, Németh - Orsós, Kasler, Ger- gics, Ambrus - Román, Szigeti. Edző: Róth Antal. Egy jól eltalált kapáslövés döntötte el a mérkőzést a 73. percben. G.: Kiss. Somberek-Dombóvári Vasas 1-0 (1­0). Somberek, 150 néző. V.: dr. Csapó. Somberek: Heilmann - Kővári, Pauska, Illés, Jakab - dr. Bendes, Vigh, Dárdai, Csuti (Hehl) - Kraft (Komli), Gyurkity. Ed­ző: Dárdai Pál. Dombóvár: Szalai - Banai, Kurdi, Vida, Luczek - Csanádi (Pintér), Horváth, Tóth-Bagi, Jakab - Rácz, Kiss. Edző: Olasz János. Szünet után feljöttek a dombóváriak, de mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani. G.: Gyurkity. Csurgó-Nagymányoki Brikett SE 1-0 (1-0). Csurgó, 300 néző. V.: Vavika. Csur­gó: Belovári - Tóth P., Mészáros, Pintér, Rituper - Puskás, Bódis, Kovács II. (Buti), Eke - Kovács, Hosszú. Edző: Nagy Lajos. Nagymányok: Szöcs - Siklódi, Éppel (Lovász), Vecsei, Klomfár - Verese (For­rai), Szőts, Nagy, Horváth - Lőrincz, Ba­rabás. Edző: Szám Frigyes. Mindkét csa­pat nagy iramban kezdte a mérkőzést, de csak a két 16-os között folyt a játék. Fél óra elteltével fölénybe került a Csurgó, a helyzetek sorát dolgozta ki, melyek közül egyet sikerült kihasználni. Szünet után a várt folytatás elmaradt, mindkét csapat rengeteg hibával játszott, s az eredmény már nem változott. G.: Hosszú. Jók: Pus­kás, Bódis, illetve Szöcs és Barabás. További eredmények: Boglárlelle- Bóly 1 -0, K. Honvéd-Rákóczi FC 4-0, K. Épitők-Nagykanizsa 2-2, Siklós-Sziget­vár 3-0. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 14 12 1 1 40-6 37 2. Rákóczi FC 14 9 1 4 22-14 28 3. K. Honvéd 14 5 7 2 16-8 22 4. Csurgó 14 6 4 4 19-14 22 5. Dombóvár 14 6 4 4 14-12 22 6. Somberek 14 6 3 5 19-15 21 7. Boglárlelle 14 6 3 5 15-18 21 8. Boly 14 5 4 5 23-23 19 9. K. Építők 14 4 6 4 12-15 18 10. Siklós 14 5 2 7 24-24 17 11. Nagymányok 14 4 4 6 18-20 16 12. Nagykanizsa 14 4 4 6 20-25 16 13. Mázaszászvár 14 4 3 7 9-18 15 14. Bonyhád 14 3 4 7 21-28 13 15. Szigetvár 14 2 4 8 15-30 10 16. Marcali 14 2 4 8 9-26 10 Paksi SE-Tapolcai Bauxitbányász SE 3-0 (2-0). Tapolca, 500 néző: V.: Balajti. Paksi SE: Kun - Somogyi, Gracza, Hére- gi, Fábián - Kolarics, Blatt, Horváth - Ká­dár, Takács, Bérezési (Tóth a 72. perc­ben). Mb. edző: Bagó Béla. Tapolcai Bauxitbányász SE: Horváth E. - Tóth, Bencze, Kiss, Marton - Bognár, Koronczi (Wágner az 52. percben), Horváth L. - Andriska (Cserke a 80. percben), Berta, Kovács T. Edző: Kovács András. Enyhe paksi mezőnyfölény vezette be a mérkő­zést, a 10. percben Bérezés elhúzott a jobb oldalon, beadását Kádár az ötösről a kapuba helyezte. 1 -0. A 24. percben Takács-Kolarics volt a labda útja, Kola­rics beadását Kádár 8 méterről a jobb sarokba lőtte. 2-0. a 36. percben Ko- ropezi közelről a kapu fölé fejelt, majd Somogyi szabálytalanul szerelte Andris­kát, a beívelt labdát Bognár centikkel lőtte léc fölé. A 40. percben Bognár 30 méteres szabadrúgását Kun bravúrral hárította. Szünet után a hazai gárda lépett fel tá­madólag, de a paksi védelem szorosan zárt, gyors kontratámadásai rendre gól­veszélyt jelentettek. A 60. percben Bér­ezési egyedül kilépett a védők között, a 16-os előtt buktatták. Egy perccel ké­sőbb Bognár 16 méteres lövését hárítot­ta Kun. A 66. percben Andriska fejesét Fábián a gólvonalon tisztázta. A 83. perc­ben Kádár-Takács volta labda útja, a kö­zépre ívelés azonban nem sikerült. A 87. percben Takács remekül ugratta ki Ká­dárt a jobb oldalon, az alapvonalról kö­zépre emelt és az NB ll-ben debütáló Tóth 6 méteres nagyszerű fejessel állítot­ta be a végeredményt. 3-0. Középkezdés után Takács iramodott kapura, 10 méte­res lövését Horváth E. bravúrral hárította. Magabiztos, fegyelmezett játékkal sze­rezte meg első idegenbeli győzelmét a Duna-parti csapat. Jók: Somogyi, Hére- gi, Kádár, Bérezési, illetve Horváth E. Volán SC-Szekszárdi Dózsa 3-1 (1-1). Szekszárd, 500 néző. V.: Varga L. Volán SC: Berecz - Schneider, Varga J., Szől- lősi, Arató - Hídvégi, Szabó S., Farkas - Kajdy, Urbán (Erdélyi a 86. percben), Ba­logh (Magyar a 82. percben). Edző: Ebedli Ferenc. Szekszárdi Dózsa: Mausz - Nagyfalusi, Kasza, Pető, Varga F. - Bo- zsér, Szabó L. (Jelusics a 61. percben), Kalmár (Horváth P. a 67. percben), Hor­váth Cs. - Farsang, Varga L. Edző: Tesz- ler Vendel. Lendületes hazai akciók ve­zették be a találkozót, az 5. percben Bo- zsér legurított szabadrúgását Horváth Cs. az alapvonal közeléből középre emelte, Varga L. az ötösről a jobb alsó sarok mellé fejelt. Egy perccel később az ellenakcióból vezetést szerzett a Volán: Hídvégi lesgyanús helyzetből húzott ka­pura, a kimozduló Mausz mellett 12 mé­terről az üres kapuba pörgette a labdát. 1 -0. A 16. percben Horváth Cs. szabad­rúgását Kalmár gyengén találta el az ötö­sön. A 21. percben egyenlített a Dózsa. Horváth Cs. 30 méteres szabadrúgásá­nál az egyik védőn irányt változtatott a labda, majd a jobb oldali kapufa belső éléről a hálóba perdült. 1-1. A gól után Horváth Cs. kapáslövése Bereczről ki­perdült, Varga L. fejjel ismételt, ám ez a fejes gyengére sikeredett. Ezután ismét a lilák előtt kínálkozott gólszerzési lehető­ség: Horváth Cs. „beforgatta” őrzőjét, Kalmár elé játszott, akinek a lövését Be­recz remek érzékkel a mezőnybe öklöz­te, majd Varga L. ismételt, ám a közleke­désiek kapusa ezúttal is a helyén volt. A 30. percben Varga L. tért ölelő partdobá­sánál Horváth Cs. a bal sarokba fejelte a labdát, újabb góltól mentette meg csapa­ta hálóját Berecz. Hullámzó, egyre több fővárosi szabálytalansággal tarkított me­zőnyjáték folyt a két 16-os között. Szünet után alaposan belekezdett a Volán, az 51. percben mégis a Dózsa előtt kínálkozott gólszerzési lehetőség. Varga J. a 16-oson belül kezezett, de a játékvezető kihozatta a labdát a vonalra, s csak szabadrúgást ítélt a hazaiak javá­ra. Horváth Cs. a sorfal fölött nagy erővel lőtte el labdát, de az elsuhant a léc fölött is. Hat perccel -»később Varga F.-Bo- zsér-Horváth Cs. volt a labda útja, Hor­váth Cs. 13 méterről kecsegtető helyzet­ben ismét kapu fölé bombázott. A 70. percben furcsa körülmények között szerzett vezetést a Volán: Kasza és Ur- bán a 16-oson belül startolt a labdára, Urbán miután látta, hogy nem éri el, fel­dobta magát, aztán nevetve konstatálta, hogy a játékvezető 11 -est ítélt. A büntetőt Varga J. magabiztosan értékesítette. 2-1. Tíz perccel később újabb gólt szerzett a listavezető. Farkas 18 méteres szabad­rúgása a felálló sorfalat is megkerülve, a jobb alsó sarokba vágódott. 3-1. A vég­hajrában már semmi nem változott, igaz átütőerő nélküli támadójáték mellett nem is volt várható, hogy szépítenek a hazaiak. Hetven percen keresztül nehezen le­hetett volna megkülönböztetni, hogy a pályán lévő csapatok közül melyik a lis­tavezető és melyik állandósította helyét az alsóházban. A Volán SC játéka nagy csalódást keltett, ha a pályaválasztó lila­fehérek az első 45 percben értékesítik helyzeteiket, már eldönthették volna a három pont sorsát. Szünet után aktívab­ban kezdett ugyan a fővárosi gárda, de csak az ajándék 11 -es kölcsönzött szá­mukra lendületet, a hazaiakat pedig szemlátomást visszavetette. Hetedik éve immár, hogy rendre sanyarú őszt zár a Dózsa. Jók: Berecz, Varga J., Farkas, il­letve Varga L., Varga F. A labdarúgó NB II. Nyugati csoportjá­nak további eredményei: ZTE-Sopron 3-1, Ajka—III. Kér. TTVE 0-0, Budafok- Mohács 2-1, Komló-Keszthely 0-0, Oroszlány-Dunaújváros 3-0, Dorog- Nagykanizsa 4-1. NB II. Nyugati csoport 1. Bp. Volán 14 9 4 1 30-12 31 2. Oroszlány 14 9 3 2 26-11 30 3. ZTE 14 8 1 5 29-21 25 4. III. kér. TTVE 14 5 6 3 18-12 21 5. Dunaújváros 14 6 3 5 23-25 21 6. Mohács 14 6 2 6 20-16 20 7. Komló 14 4 8 2 18-14 20 8. Dorog 14 5 3 6 20-20 18 9. Nagykanizsa 14 4 6 4 19-21 18 10. Sopron 14 5 2 7 20-21 17 11. Budafok 14 4 5 5 12-18 17 12. Ajka 14 3 6 5 18-18 15 13. Tapolca 14 4 2 8 13-29 14 14. Szekszárd 14 3 3 8 14-20 12 15. Paks 14 2 6 6 18-29 12 16. Keszthely 14 2 6 6 10-21 12 A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudósításokat írták: Fekete László, Rákosi Gusztáv, Horváth Ferenc, Saramó Sándor, Gaál István, Puskás Il­dikó, Zwick Jakab, Bazsonyi Rudolf, Pa- róczai Sándor, Dömötör Endre, Király Sándor. A megyei labdarúgó-bajnokságért A tizennegyedik fordulóban jó napjuk volt a vendégcsapatoknak Egy fordulóval a megyei labdarúgó-bajnokság őszi idényzárása előtt jó nap­juk volt a vendégcsapatoknak. A megszerezhető 24 pontból tizenötöt begyűjtöt­ték. Ozorán a Kisdorog, Dombóváron a Hőgyész, Dunaföldváron a Gerjen, Ka- kasdon pedig a Fadd hagyta el győztesen a pályát. Döntetlennel zárult a Tolna- Pálfa, a Tevel-Döbrököz és a Dunaszentgyörgy-Bátaszék találkozó. A felsoro­lásból kitűnik, hogy csupán a listavezető Tamási Medosz együttese tartotta ott­hon mindhárom bajnoki pontot. A lelkesen küzdő, ügyesen futballozó pálfaiak kis híján megtréfálták ottho­nukban a tolnaiakat. Szünetben még a vendégek vezettek 1 -0-ra. Nincs irigylés­re méltó helyzetben több okból is az NB lll-bói kiesett Dunaföldvári Spartacus. A földváriak 14 fordulón át adósak maradtak a győzelemmel, szerény három pont­tal kullognak sereghajtóként a táblázat alján. Valami jelentős változásnak kelle­ne bekövetkezni ahhoz, hogy a forrónak ígérkező tavasz végén ne kelljen újabb osztályt váltania a Duna-partiaknak. Az ifjúsági bajnokságban elmaradta Dunaszentgyörgy-Bátaszék mérkőzése, mert hat szentgyörgyi játékosnak nem volt rendben az igazolása. Labdarúgó NB I. Az Ű. Dózsa az őszi első A labdarúgó NB I. 15. fordulójának eredményei: Haladás-PMSC 1-2, Veszprém-Debrecen 4-0, Bp. Hon- véd-Ú. Dózsa 0-1, Békéscsaba-Csepel 1 -1, Rába ET O-Videoton 1 -1, Vasas-Fe- rencváros 2-0. MTK-VM-Váci Izzó 1-0, Tatabánya-Siófok 1-0. A bajnokság állása: 1. Ú. Dózsa 15 11 1 3 23-9 34 2. MTK-VM 15 10 2 3 20-8 32 3. Pécsi MSC 15 8 6 1 23-9 30 4. Ferencváros 15 7 4 4 24-14 25 5. Tatabánya 15 7 1 7 9-10 22 6. Vasas 15 6 3 6 17-17 21 7. Videoton 15 5 6 4 12-14 21 8. Siófok 15 4 6 5 12-13 18 9. Veszprém 15 3 8 4 12-14 17 10. DVSC 15 4 5 6 11-17 17 11. Bp. Honvéd 15 4 4 7 14-18 16 12. Haladás VSE 15 4 4 7 18-24 16 13. Békéscsaba 15 4 4 7 9-18 16 14. Váci Izzó 15 2 7 6 12-17 13 15. Rába ETO 15 2 6 7 13-16 12 16. Csepel 15 1 9 5 11-22 12 így kellett volna! 1. Werder Bremen-Bayer Leverkusen 0-0 x 2. Borussia Dortmund-Bayern München 2-2 x 3.1. FC Köln-Eintracht Frankfurt 3-5 2 4. Karlsruher SC-VfL Bochum .2-0 1 5. Borussia Mönchengl.-Bayer Uerdingen 0-1 2 6. Duisburg-Braunschweig 2-0 1 7. Darmstadt-Wattenscheid 4-1 1 8. Münster-Fortuna Köln 0-0 x 9. Meppen-Freiburg 0-0 x 10. Internazionale-Milan 0-3 2 11. Udinese-Juventus 2-2 x 12. Roma-Lazio 1-1 x 13. Padova-Cagliari 2-0 1 Pótmérkőzés: 14. Reggina-Pisa 0-0 x Gerjen-Dunaföldvár 2-1 (1-1). Duna- földvár, 150 néző. V.: Leszkovszky. Ger­jen: Pólyák - Hajnes, Klement, Kövesi, Szalai - Domonyai (Lacza), Rácz (Ker­tész), Palásti - Kiss, Földesi, Kovács. Ed­ző: Palásti Lajos. Dunaföldvár: Nagy Z. - Tóth, Dunai, Varjas, Csala - Fehér, Nagy L, Král, Csányi - Horváth, Csiszár. Edző: Nagy Zoltán. Jó iramú mérkőzésen a 90. perc hozta meg a győzelmet a vendég- csapatnak G.: Kovács, Lacza, illetve Fe­hér. Jók: Pólyák, Hajnes, Kovács, illetve Tóth, Dunai. Kisdorog-Ozora 3-1 (2-0) Ozora, 100 néző. V.: Kovács. Kisdorog: Selyem - Nier, Acsádi, Berning, Páli - Beke F. (Be- ke Z.), Wirth, Palkó (Klein) - Szabó, Hor­váth, Papp. Edző: Kovács István. Ozora: Banász - Kovács, Molnár, Cziráki, Porga- Nádasdi, Végh (Cs. Bertók), Juhász- Csömör, Dölles, Pető. Edző: Schrancz István. A minden csapatrészében jobb Kisdorog szervezett játékkal biztosan nyert. G.: Palkó, Wirth (11 -esből), Szabó, illetve Csömör. Jók: Wirth, Szabó, Hor­váth, illetvfe Banász, Molnár, Nádasdi. Tevel-Döbrököz 1-1 (1-0). Tevel, 200 néző. V.: Lehel. Tevel: Weidinger - Sala­mon, Juhász, Nagy I., Nagy G. - Hoff­mann, Ferencz S., Ferencz G., Szöcs (Fe- rencz Cs.) - Denkinger, Somogyi. Edző: Szentes Ambrus. Döbrököz: Fink - Francz, Varga L., Horváth, Csatári - Sza­bó, Vass, Bódis, Berke - Varga Z. (Babai), Fandák. Edző: Farkas Attila. A helyzeteit kihasználni nem tudó hazai csapat gyen­ge színvonalú mérkőzésen a végén örül­hetett a döntetlennek. Somogyi a 75. percben 11 -est hibázott. G.: Somogyi, il­letve Bódisa. Jók: Juhász, Denkinger, il­letve Fink, Horváth, Bódis, Berki. Fadd-Kakasd 2-0 (2-0). Kakasd, 300 néző. V.: Stumpf. Fadd: Varga - Kugli, Nagy, Pesti, Márkus (Kirtyán) - Blesz, Ádám, Jó- zsa - Ujj, Illés (Tóth), Gyenis. Edző: Márkus József. Kakasd: Pál - Tusa, Kvanduk J., Szőts, Kvanduk E. - Sebestyén, Pámer, Csobot - Sipos, Bányai, Eisenser (Kovács). Edző: László József. A nagy hazai mezőny­fölény ellenére a vendégeké lett a három pont G.: Józsa, Márkus. Jók: Varga, Józsa, Ujj, illetve Tusa, Sipos. Hőgyész-Dombóvári VMSE 2-1 (0-0). Dombóvár, 100 néző. V.: Dravecz I. Hő­gyész: Nándor - Iski, Topánka, Cseh, Weitner A. - Bősz, Kurcz, Bús - Váli, Papp, Weitner J. Edző: Weitner Ádám. Dombóvári VMSE: Bien - Balogh, Virá- gosi, Bocsi, Péter - Vészi, Korvicska, Vincze (Savanyu) - Plyák (Szűcs), Ben­cze, Pászti. Edző: Újvári Kálmán. Küzdel­mes mérkőzésen megérdemelten nyert a vendégcsapat. G.: Bús, Bősz, illetve Bencze. Jók: Bősz, Váli, illetve Vincze. Dunaszentgyörgy-Bátaszék 2-2 (0-1). Dunaszentgyörgy, 200 néző. V.: Szieber. Dunaszentgyörgy: Thúróczy - Decsi, Kiss T., Benedek, Kertész (Káldi) - Domsa (Pál), Szakter, Kiss I., Kiss L. - Jó- ni, Gödör. Edző: Horváth László. Báta- szék: Boros - Rácz, Kiss, Lukács, Lados- Bódi, Marcsa, Both, Kvanduk - Papp (Szabados T.), Bozsolik. Edző: Botos Ár­pád. A mérkőzés nagyobb részét 10 em­berrel játszó bátaszékiek lelkes játékuk­kal megérdemelten vitték el az egyik pontot. Bozsolik a 32. percben kiállítva. G.: Decsi, Jóni, illetve Marcsa, Lukács. Jók: Thúróczy, Kiss L, Jóni, illetve Lu­kács, Bódi, Marcsa, Kvanduk. Tamási-Aparhant 1-0 (1-0). Tamási, 300 néző. V.: Pauer. Tamási: Kántor - Schmidt, Agócs, Lanczki, Zsolnai - Or­sós, Hajdics, Walter (Szűcs) - Gulyás, Szándót, Szabó J. Edző: Csik Gyula. Aparhant: Heidecker - Geczö, Juhász I., Sebestyén, Kulcsár - Farkas, Zsók, Czárt- Palkó (Győri), Juhász II. (Kozma), Fe­renc. Edző: Kozma József. Alacsony színvonalú mérkőzésen csak a győze­lemnek örülhettek a csípős időben is ki­látogató nézők. Agócs a 86. percben 11- est hibázott. G.: Walter. Jók: Zsolnai, Haj­dics, illetve Gecző, Juhász I., Sebestyén, Zsók. Tolna-Pálfa 1-1 (0-1). Tolna, 400 né­ző. V.: Krómer. Tolna: Lampek - Stein- bach, Hauzman, Réhm, Wittinger - Kar­dos, Balogh (Töttösi), Koppéter (Varga), Pintér - Mácsik, Kindl. Edző: Szegleti Ist­ván. Pálfa: Tóth - Szűcs, Kovács, Bóka, Balogh Gy. - Deres, Orsós, Vass I., Far­kas (Vass II.) - Balogh J. (Barkóczi), Sza­kács. Edző: Horváth Lajos. Nagy küzde­lem, alacsony színvonal, igazságos dön­tetlen. G.: Kardos, illetve Orsós. Jók: Hauzman, illetve Tóth, Kovács, Orsós. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Ozora-Kisdorog 0-8, Tolna-Pálfa 4-1, Dombóvári VMSE-Hőgyész 2-1, Duna- földvár-Gerjen 6-2, Tevel-Döbrököz 2-0, Tamási-Aparhant 4-1, Kakasd-Fadd 1-0, Dunaszentgyörgy-Bátaszék elma­radt. Megyei bajnokság Felnőttek-* 1. Tamási 14 10 1 3 34-14 31 2. Kisdorog 14 9 2 3 35-16 29 3. Tolna 14 6 7 1 25-18 25 4. Hőgyész 14 8 1 5 24-18 25 5. Bátaszék 14 6 4 4 21-16 22 6. Döbrököz 14 6 4 4 17-23 22 7. Fadd 14 6 3 5 19-16 21 8. Kakasd 14 6 3 5 23-21 21 9. Gerjen 14 6 2 6 13-19 20 10. Tevel 14 5 4 5 24-22 19 11. D.-szentgyörgy 14 5 3 6 18-17 18 12. Dombóvár 14 5 2 7 18-20 17 13. Aparhant 14 5 1 8 18-25 16 14. Ozora 14 4 1 9 26-26 13 15. Pálfa 14 2 5 7 12-23 11 16. Dunaföldvár 14­3 11 11-44 3 Ifjúságiak 1. Dombóvár 14 11 2 1 52- 12 35 2. Kakasd 14 10 3 1 52- 20 33 3. Bátaszék 13 10 2 1 79- 8 32 4. Kisdorog 14 9 1 4 64- 22 28 5. D.-szentgyörgy 13 9­4 31- 23 27 6. Tevel 14 8 2 4 36- 21 26 7. Tamási 14 6 4 4 41- 26 22 8. Hőgyész 14 7 1 6 38- 33 22 9. Fadd 14 6 1 7 20- 27 19 10. Tolna 14 5 2 7 43- 29 17 11. Pálfa 14 5 2 7 29- 55 17 12. Ozora 14 5 9 22- 59 15 13. Döbrököz 14 3 2 9 26- 43 11 14. Aparhant 14 3 1 10 32- 52 10 15. Gerjen 14 1 1 12 15- 69 4 16. Dunaföldvár 14 1­13 23-112 3