Tolna Megyei Népújság, 1989. október (39. évfolyam, 232-258. szám)

1989-10-16 / 245. szám

1989. október 16. NÉPÚJSÁG 5 Labdarúgó NB III. Labdarúgó NB II. Vendégsikerek a megyei rangadókon Az első negyedórában a vendégek mezőnyfölényt harcoltak ki, majd azt kö­vetően kiegyenlítődött a küzdelem, de a kapuk elvétve kerültek veszélybe. A má­sodik félidőben a többet mozgó, ponto­sabban játszó, győzelmet jobban akaró vendégcsapat bebiztosította megérde­melt győzelmét. Jók: Porga, Nagy L, Ju­hász, illetve Kurdi. Bonyhádi SE-Nagymányoki Brikett SE 3-1 (1-0). Nagymányok, 500 néző. V.: Fodor. Bonyhádi SE: Heizler - dr. Alföldi (Keresztes), Mukli, Stumpf, László (Gu- zorán) - Beke, Vendég T, Pozsár - Ven­dég L, Kiss, Reifer. Edző: Kovácsi Fe­renc. Nagymányoki Brikett SE: Szőcs - Blum, Lovász, Klomfár, Bencze, Horváth - Vecsei, Lőrincz - Pilisi, Szőts, Barabás. Edző: Szám Frigyes. A 20. percben Vendég T. jobb oldali beadását Reifer a jobb sarokba csúsz­tatta. 1 -0. Az 54. percben Pilisi verekedte át magát a védőkön és Szőts 11 méterről egyenlített. 1-1. A 75. percben kavaro­dásnál Kiss a lábak között talált a hálóba. 2-1. A 89. percben Pozsárt butatták a 16- oson belül, a megítélt büntetőt Kiss érté­kesítette. 3-1. A 80. percben a játékvezető Guzoránt, illetve Benczét kiállította. A gólra törőbb Bonyhádi SE megérde­melten nyerte a találkozót. Jók: Heizler, dr. Alföldi, Stumpf, Kiss, illetve Klomfár, Horváth, Barabás. Pontot vesztett Pakson a listavezető ZTE Tovább tart a Dózsa idegenbeli sikertelensége A labdarúgó NB III. Dráva-cso- portjának hét végi 9. fordulójában két Tolna megyei rangadóra is sor került. Az ősszel remekül szereplő Dom­bóvári Vasas a listavezető Atom­erőmű SE gárdáját fogadta. A Duna-partiak különösen a má­sodik félidőben játszottak jól, me­zőnyfölényüket gólokra váltva rá­szolgáltak 3-0-ás győzelmükre. Pusztai László edző csapata ezzel megerősítette pozícióját a bajnoki táblázaton. Nagymányokon a sereghajtó Bonyhádi SE vendégszerepeit. A szomszédvári rangadó nem kis meglepetéssel zárult, hiszen az elő­ző fordulókban botladozó Bonyhád 1-0-as félidő után 3-1-re nyert. A ta­lálkozó hevességét bizonyítandó a 80. percben kettős kiállításra került sor: a hazaiak közül Bencze, míg a vendégeknél Guzorán kapott piros lapot. A bonyhádiak ezzel az első győ­zelmükkel elkerültek a sereghajtó helyről. A forduló többi mérkőzésén négy hazai és két vendégsiker született Az NB ll-ből kiesett Csurgó, úgy tű­nik, mély hullámvölgyben van, ezút­tal pályaválasztóként a Mázaszász- vártól szenvedett vereséget. Atomerőmű SE-Dombóvár 3-0 (1-0). Dombóvár, 500 néző. V.: Vavika. Atom­erőmű SE: Szlanyinka - Erdélyi, Burai, Nagy Z., Lauer - Mikolics (Fritz), Porga, Nagy L, Szabó - Juhász, Vörös (Balogh). Edző: Pusztai László. Dombóvár: Foki - Banai, Kurdi, Vida, Luczek - Tóth-Bagi, Horváth, Dékány (Fazekas) - Jakab, Szőcs, Kiss. Edző: Olasz János. A 36. percben bal oldali szöglet után a keresztbe futó Burai fejéről pattant a há­lóba a labda. 1-0. A 76. percben Porga jobb oldali beadása elsuhant a kapu előtt, és a berobbanó Juhász 3 méterről vágta a kapuba a pettyest. 2-0. A 85. percben hazai szöglet után egy rövid fel­szabadítást követően Nagy L.-hez pat­tant a labda, aki 10 méterről a bal alsó sa­rokba lőtt. 3-0. Az NB III. Dráva-csoport további ered­ményei: Boglárlelle-Szigetvár 1 -0, Csur- gó-Mázaszászvár 1-2, Bóly-Kaposvári Építők 3-1, Somberek-Kaposvári Hon­véd 1-2, Nagykanizsa-Siklós 3-1, Rá­kóczi FC-Marcali 2-0. NB III. Dráva-csoport 1. Atomerőmű SE 9 7 1 1 23- 2 22 2. Rákóczi SC 9 6 1 2 13- 6 19 3. Dombóvár 9 5 2 2 13-10 17 4. Somberek 9 4 3 2 13- 7 15 5. K. Honvéd 9 3 6­9- 4 15 6. K. Építők 9 4 2 3 10-11 14 7. Bóly 9 4 1 4 16-17 13 8. Boglárlelle 9 4 1 4 11-14 13 9. Nagymányok 9 3 3 3 12-14 12 10. Csurgó 9 3 2 4 13-12 11 11. Mázaszászvár 9 3 2 4 6-13 11 12. Szigetvár 9 2 3 4 12-12 9 13. Nagykanizsa 9 2 3 4 12-16 9 14. Bonyhád 9 1 3 5 10-16 6 15. Marcali 9 1 3 5 6-15 6 16. Siklós 9 1 2 6 9-19 5 Paksi SE-Zalaegerszegi TE 3-3 (2-1). Paks, 1100 néző. V.: Fekete. Paksi SE: Kun - Héregi, Gracza, Blatt, Fábián - Ko- larics, Török (Somogyi a 83. percben), Takács, Horváth P. - Kádár, Szomor (Pásztor a 88. percben). Edző: Vábró Jó­zsef. ZTE: Huszár (Andorka a szünetben) - Dobos, Horváth A., Csepregi, Rezi - Ballai (Purger), Rózsa, Wittmann - Kál­mán, Kovács, Boda. Edző: Kereki Zoltán. Az 5. percben Wittmann bal oldali szög­lete nyomán Boda lövése keresztben su­hant a kapu előtt. A 8. percben Szomor elviharzott a jobb szélen, majd visszasar­kalta a labdát Töröknek, akinek beadását Kádár az ötösről a léc alá vágta. 1 -0. A 18. percben a zalaegerszegi védők buk­tatták Takácsot a kaputól 22 méterre. Horváth P. nagy erejű szabadrúgása ki­pattant Huszárról és a berobbanó Kola- rics 8 méterről nem hibázott. 2-0. A 19. percben jobb oldali vendégtámadás vé­gén Rózsa beadását Kovács 10 méterről a kapuba fejelte. 2-1. A 35. percben az előretörő Horváth P. lövése a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret. Szünet után óriási sebességre kap­csoltak a vendégek, melynek a 65. perc­ben meglett az eredménye. Wittmann el­ment a bal szélen, visszagurította a lab­dát Bodának, aki 15 méterről kiegyenlí­tett. 2-2. A 70. percben az előretörő Fá­bián lefutott az alapvonalig, beadásátTö- rök Takács elé tálalta, aki 10 méterről új­ból vezetéshez juttatta a hazaiakat. 3-2. A 80. percben tűzijáték alakult ki a kapu előtt, melynek végén Kovács lövése ki­pattant Kunról és a berobbanó Kálmán 12 méterről beállította a végeredményt. 3-3. Végig jó iramú, változatos mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben a hazaiak játszottak enyhe fölényben. Szü­net után a ZTE nagyobb sebességre kapcsolt, de csak egyenlítésre futotta erejükből. A mérkőzés összképe alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Gracza, Török, Takács, Kádár, illetve Horváth A., Rózsa, Wittmann, Kovács. III. Kér. TTVE-Szekszárdi Dózsa 3-1 (1-1). Hévízi út, 800 néző. V.: Csáki. III. Kér. TTVE: Erdélyi - Tóth G. (Szabó I. a 46. percben), Márton, Tóth I. L., Kovács - Lengyel, Tóth A. (Török a 60. percben), Tóth II. L. - Muraközy, Árky, Lukács. Ed­ző: Eich "László. Szekszárdi Dózsa: Huj- ber - Nagyfalusi, Varga F., Kasza, Varga L. (Jelusicsa 80. percben) - Bozsér, Sza­bó L, Farsang (Horváth Cs. a 69. perc­ben), Máté - Süveges, Kálmán. Edző: Teszler Vendel. A kezdés után az óbu­daiak ragadták magukhoz a kezdemé­nyezést. Nagy elánnal rohamoztak, de a Dózsa szervezett védekezéssel állta útját a támadásoknak és sokmozgásos, rövid- passzos játékkal hozta ki a labdát. A 10. percben Lengyelt buktatták a lilák a ka­putól 20 méterre, a szabadrúgásból László centiméterekkel lőtte kapu fölé a labdát. A 17. percben Márton végzett el szabadrúgást a vendégek 16-osának ol­dalvonaláról, beívelését Kovács lefejelte Tóth II. L. elé, aki 14 méterről egyből lőtt, de Hujber gyors vetődéssel tisztázott a bal alsó sarok előtt. A 21. percben Mura­közy bal oldali szögletét az apró termetű Lukács két méterről a jobb felső sarokba fejelte. 1-0. Egy perc múlva Muraközy 22 méterről, futtából leadott lövése a bal ol­dali lécen csattant. A 27. percben Varga L. nagyszerű át­adással ugratta ki a jobb oldalon robogó Bozsért, aki maga elé tette a labdát, majd a 16-os sarkáról a kapu jobb felső sarká­ba bombázta. 1-1. Feljött a Szekszárd, átvette az irányítást. A 35. percben Far­sang saját térfeléről indulva egyedül tör­hetett kapura, de Vida partjelző téves in­tését a játékvezető elfogadta és így meg­hiúsult az akció. Szünet után mindkét csapat óriási iramban kezdett. A hazaiak a megfélemlí­tés fegyverét is bevetették, minden dó- zsás játékost megrúgtak. Élvezetes volt a küzdelem ennek ellenére, mindkét csa­pat győzelemre játszott. A 62. percben Muraközy-Lukács-Tóth II. L. volt a labda útja, a középpályás betört a 16-osra, 12 méteres lövését Hujber bravúrral szög­letre tenyerelte. A 80. percben szabadrú­gás utáni kavarodásban Török látványo­san feldobta magát a 16-os vonalánál, Csáki játékvezető óriási meglepetésre 11 -est ítélt. A büntetőt Márton a kapu kö­zepébe lőtte. 2-1. A 82. percben Mura­közy a fél pályáról indulva sorra cselezte ki a védőket, majd a kimozduló Hüjber mellett 10 méterről a kapu jobb oldalába helyezett. 3-1. A 86. percben Süveges 25 méteres szabadrúgása suhant el a léc fölött. A pályaválasztó csapatok szisztémája szerint indult a találkozó: a hazaiak tá­madtak, a Szekszárd zárt védekezésből sok adogatással hozta fel a labdát. Mind­két oldalon sok hiba csúszott az átadá­sokba. A félidő derekán elért fővárosi gól felgyorsította a tempót. Kitámadott a Szekszárd és az egyenlítésen kívül is akadt lehetősége. Szünet után tovább fo­kozódott a küzdelem. A kerületiek agresz- szív játékához az egyre inkább előtérbe kerülő játékvezető adott segítséget, majd amikor már ez sem segített, jókor érke­zett a furcsa büntető. Jó iramú mérkőzé­sen összességében megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Márton, Lengyel, Muraközy, Lukács, illetve Hujber, Bozsér. Az NB II. Nyugati csoportjának továb­bi eredményei: Tapolca-Oroszlány 1-1, Dunaújváros-Sopron 2-1, Nagykani- zsa-Mohács 4-3, Dorog-Budafok 0-1, Keszthely-Volán FC 2-1, Ajka-Komló 2- 2. NB II. Nyugati csoport 1. ZTE 9 6 1 2 22-14 19 2. Mohács 9 5 2 2 16- 8 17 3. Bp. Volán 9 4 4 1 15- 8 16 4. Oroszlány 9 4 3 2 14-10 15 5. Nagykanizsa 9 3 5 1 16-11 14 6. Dunaújváros 9 4 2 3 15-15 14 7. III. Kér. TTVE 9 3 4 2 15-10 13 8. Komló 9 2 6 1 12-10 12 9. Sopron 9 3 2 4 14-13 11 10. Dorog 9 3 2 4 10-12 11 11. Budafok 9 3 2 4 7-12 11 12. Ajka 9 2 3 4 11-11 9 13. Szekszárd 9 2 2 5 8-12 8 14. Tapolca 9 2 2 5 9-21 8 15. Keszthely 9 1 4 4 6-13 7 16. Paks 9 1 4 4 12-22 7 A megyei labdarúgó-bajnokságért Tolna is elvesztette őszi veretlenségét A megyei labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában kevésbé érvényesült a hazai pá­lya előnye, mindössze négy találkozón gyűjtötték be a 3-3 pontot a pályaválasztók. Vendégsiker született Aparhanton, ahonnan a döbrököziek, Tolnáról pedig az őszi idényben jól szereplő Tamási utazott haza értékes győzelemmel. Gól nélküli dön­tetlennel zárult a Fadd-Gerjen, valamint a Dunaszentgyörgy-Dombóvár mérkő­zés. A gerjeni gárda erősített, kapuját ezúttal már az NB ll-t is megjárt Pólyák védte, a bemutatkozása könnyűnek bizonyult, hiszen az alacsony színvonalú mérkőzé­sen a faddi támadók nem tették próbára. Mint ahogy az várható volt, a listavezető Kisdorog legénysége kiütéses, 7-1-es vereséget mért a sereghajtó Dunaföidvár 11-éré. A Pálfa megszerezte őszi első győzelmét, ellenük a szenvedő fél a Tevel volt. A Bátaszék nem cifrázta, s már az el­ső 45 percben eldöntötte a Hőgyész elleni találkozó sorsát. Az ifjúsági bajnokságban a Dunaföidvár gárdája ezúttal Kisdorogon szenvedett 11-1-es vereséget. A Duna-parti fiatalok alighanem jogosan fordulnak segítségért a klubvezetéshez. Labdarúgó NB I. Ismét az MTK-VM állt az élre A labdarúgó NB I. 10. fordulójának eredményei: MTK-VM-Rába ETO 1-0, Vác-Bp. Honvéd 0-0, Videoton-Ú. Dózsa 1-0, Ferencvaros-Békéscsaba 2-9, Va- sas-Veszprém 2-2, Pécs-Tatabánya 1-0, Siófok-Haladás 1-1, Debrecen- Csepel 3-1. A bajnokság állása: 1. MTK-VM 10 7 _ 3 14- 7 21 2. Ú.Dózsa 10 7­3 13- 7 21 3. Ferencváros 10 5 3 2 16- 8 18 4. Pécs 10 4 5 2 13- 8 18 5. Vasas 10 5 3 2 13- 8 17 6. Bp. Honvéd 10 4 3 3 11- 9 15 7. Videoton 10 4 3 3 7- 9 15 8. Siófok 10 3 4 3 9-10 13 9. Haladás 10 3 4 3 12-14 13 10. Debrecen 10 3 3 4 7- 9 12 11. Veszprém 10 2 6 2 6- 8 12 12. Tatabánya 10 3 1 6 4- 8 10 13. Rába ETO 10 2 2 6 9-11 8 14. Vác 10 1 5 4 7-11 8 15. Békéscsaba 10 2 2 6 5-14 8 16. Csepel 10­6 4 5-15 6 így kellett volna 1. Karlsruhe-1. FC Köln 0-0 x 2. B.Leverkusen-Kaiserslautern 1-1 x 3. Borussia Düsseldorf-B. München 1-2 2 4. Nürnberg-Eintracht Frankfurt 1-1 x 5. St. Pauli-Bayer Uerdingen 1-1 x 6. Hannover 96-Schalke 04 2-2 x 7. Münster-Osnabrück 1-4 2 8. Cagliari-Reggiana 1-1 x 9. Catanzaro-Avellino 0-0 x 10. Como-Monza 0-1 2 11. Parma-Barletta 1-0 1 12. Pescara-Foggia 2-1 1 13. Licata-Pisa 0-0 x Pótmérkőzések: 14. Reggina-Brescia 0-1 2 15. Triestina-Messina 0-0 x 16. Ancona-Cosenza 1-1 x Ozora-Kakasd 4-2 (3-0). Ozora, 100 néző. V.: Pauer. Ozora: Dobos - Tóth, Porga, Molnár, Kóritz (Dölles) - Nádasdi, Juhász, Cziráki - Csömör, Sandi, Végh. Edző: Schrancz István. Kakasd: Pál - Csobot, Kvanduk J., Kvanduk E. (Eisen- ser M.) - Szőts, Acsádi, Pámer, Sebes­tyén, Eisenser F. (Fábián) - Bonyai, Já­nos. Edző: László József. Első félidei já­tékával biztosan nyert a hazai csapat. G.: Sandi 2, Végh, Csobot, illetve Pámer, Bo­nyai. Jók: Tóth, Nádasdi, Cziráki, illetve Eisenser M., Sebestyén. Pálfa-Tevel 1-0 (0-0). Pálfa, 250 néző. V.: Balázs. Pálfa: Tóth - Szűcs, Kovács, Bóka, Balogh Gy. - Vass, Csonka (Csajá­gi), Orsós L. - Barkóczi (Éhl), Balogh J., Deres A. Edző: Horváth Lajos. Tevel: Wei- dinger - Nagy I., Nagy II., Barabás, Ke­resztes - Hoffmann, Ferencz I. (Ferencz III.), Ferencz II. - Szőcs (Putterer), Den- kinger, Gergely. Edző: Szentes Ambrus. Küzdelmes mérkőzésen második félidei jobb játékával nyert a hazai csapat. G.: Barkóczi. Jók: Tóth, Kovács, Deres A., il­letve Nagy I., Nagy II., Barabás. Kisdorog-Dunaföldvár 7-1 (4-0). Kis­dorog, 300 néző. V.: Sajgó. Kisdorog: Se­lyem - Dallos, Horváth, Páli, Wirth - Beke Z., Pap, Palkó - Szabó (Lubastyik), Klein, Beke F. Edző: Kovács István. Dunaföld- vár: Nagy Z. - Vágó, Kovalovszki, Csala, Král - Fehér, Nagy L, Szintai, Ongai - Szlivan (Blatt), Csányi. Edző: Nagy Zol­tán. Látványos, könnyű hazai győzelem született. G.: Szabó 2, Klein 2, Beke Z. 2, Beke F., Palkó, illetve Csányi. Jók: Beke Z., Szabó, Beke F., illetve Kovalovszki, Nagy L. Dunaszentgyörgy-Dombóvár 0-0. Dunaszentgyörgy, 200 néző. V.: Lehel. Dunaszentgyörgy: Thúróczy - Decsi, Pál, Benedek, Kertész - Kiss L., Domsa, Szakter - Jóni (Polgár), Kiss T., Gödör (Káldi). Edző: Horváth László. Dombóvár: Bien - Vészi, Virágosi, Péter, Balogh ­Bernáth, Bencze (Szűcs), Szabotin - Pó­lyák, Norvicska (Bocsi), Pászti. Edző: Új­vári Kálmán. Nagy iramú mérkőzésen a jól játszó hazai csapat állt közelebb a győzelemhez. Jók: Benedek, Pál, Ker­tész, illetve Virágosi, Péter. Tamási-Tolna 2-1 (1-0). Tolna, 500 néző. V.: Makai. Tamási: Banász - Schmid, Lanczki, Zsolnai, Hajdics - Or­sós, Szabó J., Gulyás - Szántó (Harkály), Szabó Z., Horváth. Edző: Csik Gyula. Tol­na: Lampek - Horváth, Hauzman, Réhm, Wittinger - Kardos (Töttösi), dr. Venter, Koppéter (Varga), Pintér - Mácsik, Kindl. Edző: Szegleti István. Alacsony színvo­nalú mérkőzésen a rutinosabb vendég­csapat megérdemelten győzött. G.: Sza­bó J. 2, illetve Mácsik. Jók: Lanczki, Zsol- • nai, Hajdics, Szabó J., illetve Lampek, Hauzman, Töttösi. Döbrököz-Aparhant 2-1 (1-0). Apar- hant, 100 néző. V.: Fazekas. Döbrököz: Fink - Apáti, Horváth, Csatári, Varga - Szili (Tóth), Francz, Vass, Berki - Bódis, Bartek (Lakos). Edző: Farkas Attila. Apar- hant: Schanzenbacher - Heidecker, Ju­hász I., Sármány, Kulcsár - Gecző, Zsók, Sebestyén - Juhász II. (Ferenc), Farkas, Palkó. Edző: Kozma József. A kapura ve­szélyesebb vendégcsapat megérdemel­ten nyert. G.: Francz, Sármány (öngól), il­letve Juhász I. Jók: Horváth, Tóth, Francz, illetve Heidecker. Fadd-Gerjen 0-0. Fadd, 450 néző. V.: Fritsch. Fadd: Varga - Kugli, Nagy, Ádám, Pesti - Blesz, Ujj (Kovács), Klop- csik I. (Klopcsik F.) - Márkus, Illés, Gye- nis. Edző: Márkus József. Gerjen: Pólyák - Szalai, Klement, Palásti II., Dohonyai - Lucza (Kertész), Kövesi, Kiss - Földesi, Palásti I., Kovács. Edző: Palásti Lajos. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkő­zésen a két szomszédvár összecsapásá­ban csupán a védők remekeltek. Jók: Varga, Ádám, illetve Szalai, Földesi, Kö­vesi. Bátaszék-Högyész 2-0 (2-0). Báta­szék, 400 néző. V.: Lugasi. Bátaszék: Bo­ros - Rácz, Bódi, Both, Lados - Szaba­dos (Kökuti), Keller (Bársony), Marcsa - Kvanduk, Pap, Lukács. Edző: Botos Ár­pád. Hőgyész: Nándor - Topánka, Váli, Weitner, Seemann - Bús, Banai (Cseh), Kurcz - Papp, Bősz, Iski. Edző: Weitner Ádám. Szervezett, céltudatos játékot nyújtó hazaiak megérdemelten nyertek a második félidőt végigtámadó vendég- csapattal szemben. G.: Both (11-esből), Keller. Jók: Both (a mezőny legjobbja), Pap, illetve Kurcz, Papp. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Ozora-Kakasd 2-4, Fadd-Gerjen 3-0, Bátaszék-Hőgyész 1-1, Kisdorog-Du­naföldvár 11-1, Dunaszentgyörgy-Dom­bóvár 0-4, Aparhant-Döbrököz 2-1, Tol­na-Tamási 0-1, Pálfa-Tevel 2-0. Megyei bajnokság FELNŐTTEK 1. Kisdorog 9 7 1 1 26- 9 22 2. Tamási 9 7 . ~ 2 27-10 21 3. Bátaszék 9 6 2 1 17- 7 20 4. Tolna 9 5 3 1 19-13 18 5. Hőgyész 9 5 1 3 15-13 16 6. Kakasd 9 4 2 3 17-12 14 7. Dombóvár 9 4 2 3 12-10 14 8. Döbrököz 9 3 3 3 12-18 12 9. Fadd 9 3 2 4 12-13 11 10. Dunaszentgyörgy 9 3 2 4 9-10 11 11. Gerjen 9 3 2 4 7-14 11 12. Ozora 9 3­6 17-14 9 13. Aparhant 9 3­6 12-18 9 14. Tevel 9 2 2 5 12-16 8 15. Pálfa 9 1 2 6 6-17 5 16. Dunaföidvár 9­2 7 9-35 2 IFJÚSÁGIAK 1. Dunaszentgyörgy 8 7­1 24-13 21 2. Dombóvár 9 6 2 1 37- 8 20 3. Kisdorog 9 6 1 2 48-14 19 4. Kakasd 9 5 3 1 35-14 18 5. Bátaszék 8 5 2 1 47- 6 17 6. Ozora 9 5­4 21-29 15 7. Hőgyész 9 4 1 4 27-25 13 8. Fadd 9 4 1 4 17-19 13 9. Pálfa 9 4 1 4 15-36 13 10. Tamási 9 3 3 3 24-19 12 11. Tolna 9 3 2 4 31-17 11 12. Tevel 9 3 2 4 20-18 11 13. Aparhant 8 2 1 5 19-25 7 14. Döbrököz 8 1 2 5 11-34 5 15. Gerjen 9 1 1 7 10-36 4 16. Dunaföidvár 9­­9 8-81­A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudósításokat írták: Háder György, Zerza József, Varga Károly, Orbán Lajos, Király Sándor, Bráz Ferenc, Illés Béla, Bitt­ner Mátyás, Dömötör Endre, Kovács Péter, Éhl Henrik, Saramó Sándor.