Tolna Megyei Népújság, 1989. szeptember (39. évfolyam, 206-228. szám)

1989-09-11 / 214. szám

1989. szeptember 11. Labdarúgó NB III. Labdarúgó NB II. Pályaválasztóként pontott vesztett az ASE A labdarúgó NB III. vasárnapi ne­gyedik fordulójában nem vitézked­tek a pályaválasztó csapatok: közü­lük csupán a Szigetvár szerezte meg mindhárom pontot. A listave­zető Atomerőmű SE legénysége is pontot vesztett a Kaposvári Honvéd ellen, de ugyanez mondható el az 1 - 1-es döntetlennel zárult Bony- hád-Csurgó összecsapásról is. Ami viszont egyértelmű bravúr, az a Nagymányoki Brikett SE nevéhez fűződik: a brikettgyáriak a szom­szédvár Máza szászvár otthonából tértek haza 3-0-as magabiztos győ­zelemmel. Az NB ll-ből kiesett Rá­kóczi FC otthonából rabolt 1-1-es döntetlenjével értékes pontot a Dombóvári Vasas legénysége. Bonyhádi SE-Csurgó 1-1 (1-1). Bony- hád, 500 néző. V.: Tatai. Bonyhádi SE: Heizler - Beke, Kiss, Stumpf, Mukli - Rácz (Vendég T.), Vendég L, Darabos - Pfeiffer, Pozsár, Illés (László). Edző: Ko­vácsi Ferenc. Csurgó: Belovári - Tóth, Mészáros, Pintér - Puskás, Rituper, Bó- dis, Buti (Novák), Beke - Hosszú (Ha- nusz), Kovács. Edző: Nagy Lajos. A 15. percben Pfeiffer remek cselekkel ment el a bal oldalon, mintaszerű beadását Ven­dég L. a jobb alsó sarokba pofozta. 1 -0. A 43. percben Beke egyéni akció végén 10 méterről lőtt, a labda a bal kapufáról védhetetlenül vágódott a hálóba. 1-1. Az első félidőben három gólhelyzetet elhibázott a hazai csapat, míg a Csurgó az első ellentámadásból egyenlíteni tu­dott. A második félidőre ellaposodott a játék, de ekkor is a Bonyhád támadott többet. A mérkőzés összképe alapján a hazai csapat győzelmet érdemelt volna. Jók: Kiss, Vendég L, Darabos, illetve Be­lovári, Beke. Atomerőmű SE-Kaposvári Honvéd 0­0. Paks, 250 néző. V.: Vavika. Atomerőmű SE: Hornyák - Erdélyi, Debreceni, Nagy Z., Lauer - Fritz, Porga, Nagy L. (Miko- lics), Boros - Juhász, Vörös (Gyöngyösi). Megbízott edző: Váczi László. Kaposvár: Házi - Király, Horváth Z., Kiss, Bárány - Nagy, Varga, Takács, Viszti - Szenczi (Bertus), Lakner. Edző: Köves László. Jó iramú mérkőzésen az ASE nem találta meg az ellenszert a lelkesen védekező Honvéd-csapat és kitűnő kapusa ellen. A paksi együttes eredménytelenségéhez középpályás sorának gyengébb játéka is hozzájárult. Bárányt a 75. percben kiállí­tották. Rákóczi FC-Dombóvári Vasas 1-1 (1­0). Kaposvár, 1500 néző. V.: Horváth J. Rákóczi: Keserű - Göblös, Kraft, István, Barna - Kárpáti (Nagy), Szabó, Hanusz, Adorján - Neubauer (Richter), Juries. Edző: Horváth Miklós. Dombóvár: Foki - Banai, Fazekas, Kurdi, Luczek - Tóth- Bagi, Vida, Szűcs, Csanádi (Dékány) - Jakab, Kiss. Edző: Olasz János. A ha­zaiak már az első negyedórában veze­tést szereztek, de további fölényüket nem tudták gólokra váltani. A vendégek védel­mi hibából egyenlítettek, s a Rákóczi el­keseredett támadásai közepette még a gólvonalról sem volt képes a hálóba ta­lálni. G.: Adorján, illetve Kiss. Nagymányoki Brikett SE-Mázaszász- vár 3-0 (1-0). Mázaszászvár, 600 néző. V.: Fodor. Nagymányok: Szőcs - Blum, Lovász, Éppel, Bencze - Nagy, Klomfár, Lőrincz - Pilisi, Szőts, Barabás. Edző: Szám Frigyes. Mázaszászvár: Görföl - Dömény, Dunai, Katona (Orsós), Komá­romi - Németh (Csoboth), Ambrus, Sztoics, Róth - Maglódi, Román. Edző: Ditrói István. Küzdelmes mérkőzésen a minden csapatrészében jobb Nagymá­nyok együttese megérdemelten nyert. G. Lőrincz 2, Pilisi 11-esből. További eredmények: Szigetvár-Ka­posvári Építők 3-0, Marcali-Somberek 0-0, Bóly-Siklós 2-1, Boglárlelle-Nagy- kanizsa 4-1. NB III. DRÁVA-CSOPORT 1. Atomerőmű SE 4 3 1 _ 8- 0 10 2. Nagymányok 4 3 1­8- 3 10 3. Somberek 4 2 2­6- 2 8 4. Csurgó 4 2 1 1 8- 5 7 5. Rákóczi FC 4 2 1 1 3- 2 7 6. Boglárlelle 4 2­2 6- 4 6 7. K. Honvéd 4 1 3­4- 2 6 8. K. Építők 4 2­2 4- 7 6 9. Dombóvár 4 1 2 1 6- 6 5 10. Szigetvár 4 1 1 2 6- 7 4 11. Bóly 4 1 1 2 6- 8 4 12. Nagykanizsa 4 1 1 2 5- 9 4 13. Mázaszászvár 4 1 1 2 3- 7 4 14. Marcali 4 — 2 2 2- 4 2 15. Bonyhád 4­2 2 5-10 2 16. Siklós 4­1 3 4- 8 1 Megszerezte első pontját a Szekszárdi A Dunaújváros „hengerelt” a paksiak ellen Dunaújváros-Paksi SE 4-0 (3-0). Du­naújváros, 2500 néző. V.: Hamar. Du­naújváros: Sági - Ress, Boldoczki, Szta- nó, Németh - Gróf, László (Ruppert a 72. percben), Dupai - Lengyel, Szauer (Csá- nyi a 68. percben), Tóth. Edző: Jakab Elek. Paksi SE: Petrik - Héregi, Blatt, Gracza, Fábián - Lacza (Kolarics szünet után, a 46. percben), Somogyi (Pásztor az 55. percben), Török, Horváth - Kádár, Szomor. Edző: Vábró József. Az 5. perc­ben Szauer átadásával László kiugrott a paksi védők közül, elhúzta a labdát a ki­futó Petrik mellett, de 8 méterről a kapu mellé gurított. A 7. percben Gróf a felező­vonalról indulva lefutott az alapvonalig, s beadásából Szauer vezetést szerzett a hazaiaknak. 1-0. A 15. percben sakk­matt volt a paksi védelem, de Ress lábá­ról merész kivetődéssel szedte le a lab­dát Petrik. A 29. percben a lest vitató pak­si védők közül Gróf kiugrott és tovább növelte a Kohász előnyét. 2-0. A 39. percben a partjelző intésére a paksi vé­dők leálltak, de nem így Tóth, aki 10 mé­terről bombagólt lőtt a paksi kapuba. 3-0. Az 55. percben Ress elhúzott a jobb szélen, majd az alapvonalról középre adott, és a berobbanó Tóth 5 méterről a jobb alsó sarokba fejelt. 4-0. A 80. perc­ben Csányi elvette a labdát a cselezgető Graczától, kapura húzott, de 12 méterről a kapufa mellé lőtt. Mint ahogy az várható volt, a Kohász Óriási elánnal kezdte a mérkőzést. Gyors vezető góljuk után jobbára mezőnyjáték folyt a pályán Kohász-fölénnyel. Szünet után esett az iram, a paksiak is vezettek egy-két támadást, de mindössze néhány szögletre futotta erejükből. A mérkőzés összképe alapján a minden csapatré­szében jobb Kohász ilyen arányú győzel­me teljesen megérdemelt. Jók: Sztanó, Gróf, Dupai, Tóth, illetve Héregi, Blatt, Fá­bián, Horváth. Szekszárdi Dózsa-Komlói Bányász 1-1 (0-1). Szekszárd, 1000 néző. V.: Vad. Szekszárd: Hujber - Nagyfalusi, Szabó, Varga F., Varga L. - Farsang (Kasza a 64. percben), Máté, Horváth Cs. (Horváth P. a 67. percben), Jelusics - Süveges, Kál­mán. Edző: Teszler Vendel. Komló: Tábit - Hammer, Miklós, Tigyi, Andreidesz - Katona, Hüber (Stemler a 77. percben), Jurin - Szirtes (Boday a 67. percben), Takács, Varga S. Edző: Kresz László. Lüktető tempóban kezdett mindkét csa­pat. Egy dózsás szöglet és egy-egy ki­maradt helyzet jellemezte az első tíz per­cet. Előbb Kálmán beadását Farsang fe­jelte centikkel kapu mellé, majd a másik oldalon Katona indításával Szirtes ugrott ki, lövése a kivetődő Hujber mellett csú­szott el a bal oldali léc közelében. A 13.' percben vezetést szerzett a nagyszerűen futballozó bányászcsapat: Katona csel­sorozat végén az alapvonal közeléből beadott, Szirtes lövése még levágódott a védőkről, ám az érkező Takács 12 méter­ről már nem hibázott. 0-1. A 18. percben Süveges két csel után már az ötösön járt, a harmadik húzásnál buktatták - a jelek­ből ítélve azonban csak a publikum sze­rint történt szabálytalanság hiszen Vad játékvezető sípja néma maradt. A 23. percben Kálmán lépett ki a védők közül, tisztára játszotta magát, aztán önzetlen beadásáról lemaradtak a társak a kapu torkában. Hat perccel később Varga S. szögletét Miklós csúsztatott fejessel arasznyira küldte a jobb felső sarok mel­lé. A folytatásban Varga S. lapos szabad­rúgását védte Hujber a gólvonalon, majd a 44. percben Horváth Cs. kiugratásával Jelusics iramodott meg, lövése elsuhant a kapu előtt. Ezután Horváth Cs. szöglet­rúgása levágódott a védőkről, Jelusics óriási helyzetben, négy méterről kapu mellé bombázott. Szünet után az 51. percben Takács nehéz helyzetből, 15 méterről lőtt, Hujber röviden kitenyerelte a labdát, Hüber rá­csapott, közeli lövését a szekszárdi ka­pus hárította. A másik oldalon „tűzijáték” alakult ki Tábit kapuja előtt, előbb Hor­váth Cs., majd Jelusics lövése vágódott le a védőkről. A 72. percben megfogyatko­zott a Komló: szabadrúgáshoz készülőd­tek a vendégek, amikor Miklós gyomron ütötte Jelusicsot, villant a piros lap. Há­rom perccel később egyenlített a Dózsa. Süveges cselezgetett a 16-oson belül, a lövés pillanatában buktatták, 11-es! Je­lusics büntetőjét Tábit szögletre tenye- relte. Máté ívelte be a labdát szögletből és Varga L. remek fejessel a jobb felső sarokba csúsztatta. 1 -1. A minden csapatrészébenn jobb bá­nyászegyüttes nagy iramot diktálva, gyors, korszerű játékkal lepte meg a ha­zaiakat. Korai vezető gólja után úgy tűnt gyors döntésre törekszik, ám fölényét nem tudta újabb gólokra váltani. A 75. percig így is győztesnek látszottak a hite- hagyottan, sok hibával futballozó hazaiak ellen. Miklós fegyelmezetlensége kiállí­tást eredményezett, és ez megbontotta a Komló egységét. Az emberelőnyben jól hajrázó lila-fehérek ha keservesen is, de otthon tartották az egyik pontot. Jók: Var­ga L, Farsang, Nagyfalusi, illetve Tigyi, Katona, Takács. Az NB II. Nyugati csoportjának továb­bi eredményei: Budafok-Nagykanizsa 2-2, Mohács- Doroog 1 -0, Keszthely-lll. Kér. TTVE 0-0, Volán SC-Ajka 4-0, Sopron-Tapolca 3-1, ZTE-Oroszlány 2-1. NB II. Nyugati csoport 1. Dunaújváros 4 3 1­lf-4 10 2. ZTE 4 3­1 6-5 9 3. Bp. Volán 4 2 2­6-1 8 4. Mohács 4 2 1 1 6-2 '7 5. III. Kér. TTVE 4 1 3­6-4 6 6. Oroszlány 4 2­2 6-5 6 7. Komló 4 1 3 0 5-4 6 8. Nagykanizsa 4 1 2 1 6-5 5 9. Dorog 4 1 2 1 5-5 5 10. Budafok 4 1 2 1 3-4 5 11. Paks 4 1 2 1 4-7 5 12. Ajka 4 1 1 2 4-6 4 13. Sopron 4 1 1 2 5-8 4 14. Tapolca 4 1­3 5-11 3 15. Szekszárd , 4­1 3 3-6 1 16. Keszthely 4­1 3 3-7 1 A megyei labdarúgó-bajnokságért Már csak három csapat veretlen Az őszi idény negyedik fordulójában megcsappant a veretlen csapatok száma a megyebajnokságban. A bátaszékiek Dombóvárott, a kisdorogiak Faddon vo­nultak le vesztesen, ezzel együtt megszakadt veretlenségi sorozatuk. Úgy tűnik, hogy az NB lll-ból kiesett Dombóvári VMSE fokozatosan magára talál, újabb győzelmével immár listavezetővé lépett elő. Ellenpólus: a másik magasabb osz­tályból érkezett együttes, a Dunaföldvár változatlanul gyengélkedik, ezúttal ha­zai pályán szenvedett vereséget a rendkívül lelkes kakasdiak ellen. Az újoncok közül a Tolnai VL Döbröközről 2-2-es döntetlennel, a Dunaszent- györgy Hőgyészről 3-2-es vereséggel utazott haza. Vendégsiker született a Te- vel-Tamási találkozón is, így a tamásiak már a harmadik helyre rukkoltak a baj­noki táblázaton. Az előző fordulóban az ifjúsági bajnokságban elmaradt a Dombóvár-Duna- földvár mérkőzés, a megyei szövetség 3-0-as gólkülönbséggel a dombóváriak javára igazolta a három pontot. A negyedik forduló gólrekordjával a Duna- földvár-Kakasd 1-10-es eredmény szolgált. Labdarúgó NB I. Rangadót nyert az Ú. Dózsa A labdarúgó NB I. őszi ötödik forduló­jának eredményei: Csepel-Vasas 0-5, Ú. Dózsa-MTK-VM 2-0, Haladás-Tatabá­nya 1 -0, Békéscsaba-Veszprém 0-1, Bp. Honvéd-Rába ETO 2-1, Debrecen-Fe- rencváros 0-0, Siófok-Pécs 2-2, Video- ton-Vác 2-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Ú. Dózsa 5 5 _ _ 9-0 15 2. FTC 5 3 1 1 9-4 10 3. Bp. Honvéd 5 3 1 1 7-3 10 4. MTK-VM 5 3­2 5-6 9 5. Pécs 5 2 2 1 11-6 8 6. Vasas 5 2 2 1 8-4 8 7. Videoton 5 2 1 2 3-6 7 8. Tatabánya 5 2­3 3-3 6 9. Békéscsaba 5 2­3 4-7 6 10. Vác 5 1 2 2 6-7 5 11. Siófok 5 1 2 2 4-6 5 12. DVSC 5 1 2 2 3-5 5 13. Veszprém 5 1 2 2 1-4 5 14. Rába ETO 5 1 1 3 4-5 4 15. Haladás 5 1 1 3 4-9 4 16. Csepel 5­3 2 1-7 3 így kellett volna! 1. Hamburger SV-B. Leverkus. 0-1 2 2.1. FC Köln-Werder Bremen 4-2 1 3. Karlsruhe-Dortmund 2-1 1 4. Eintr. Frankfurt-B. München 1-2 2 5. Freiburg-Saarbrücken 1-4 2 6. Blau-Weiss 90-Wattenscheid 1-1 x 7. Unterhaching-Fortuna Köln 1-2 2 8. Cremonese-Genoa 0-1 2 9. Sampdoria-lntemazionale 2-0 1 10. Verona-Napoli 1-2 2 11. Cagliari-Cosenza 0-0 x 12. Catanzaro-Pisa 1-0 1 13. Reggina-Monza 1-0 1 Pótmérkőzések: 14. Brescia-Torino 1-1 x 15. Schalke 04-Münster 0-1 2 16. Stuttgarter Kickers-Kassel 2-0 1 Tamási-Tevel 4-2 (0-0). Tevel, 250 né­ző. V.: Fehérvári. Tamási: Banász - Agócs, Szabó J., Lanczki, Zsolnai - Majdics, Szán­tó (Horváth), Gulyás (Szabó Z.) - Tóth, Ka­szás, Walter. Edző: Csik Gyula. Tevel: Wei- dinger - Juhász, Nagy G., Nagy I. (Sala­mon), Barabás - Hoffmann, Ferenc, Bor- bandi - Dallos (Miszle), Denkinger, Ger­gely. Edző: Szentes Ambrus. A játék alap­ján túlzott a gólarány. G.: Walter 4, illetve Denkinger 2. Jók: Banász, Lanczki, Walter, illetve Nagy G„ Borbandi, Denkinger. Kakasd-Dunaföldvár 2-1 (1-0). Duna­földvár, 100 néző. V.: Verczli. Kakasd: Pál- Tusa, Kvanduk J., Kvanduk E., Szőcs - Csoboth, Pámer, Acsádi (Kerekes) - Se­bestyén, Eissenser I. (Eissenser II.), Já­nos. Edző: László József. Dunaföldvár: Nagy - Vágó, Csala, Szintai, Kovalovszki- Varjas, Panka, Ongai - Král, Fehér, Molnár. Edző: Nagy Zoltán. Pámert a 9. percben kiállították. A két egyenrangú csapat küzdelméből a szerencsésebb került ki győztesen. G.: Acsádi, Kvanduk J., illetve Panka. Jók: Kvanduk J., Kvan­duk E., illetve Vágó, Král. Dombóvár-Bátaszék 2-0 (1-0). Dom­bóvár, 200 néző. V.: Dravecz T. Dombó­vár: Bien - Vészi, Virágosi, Balogh, Péter - Zsuró (Pólyák), Szabotin (Szűcs), Kor- vicska - Bencze, Bernáth, Pászti. Edző: Újvári Kálmán. Bátaszék: Boros - Szaba­dos (Bódi), Kiss, Both, Lados - Lukács, Marcsa, Kellér - Kvanduk (Bársony), Papp, Bozsolik. Edző: Botos Ambrus. Kö­zepes színvonalú mérkőzésen a listave­zető a vártnál kevesebbet nyújtott, így megérdemelt hazai győzelem született. G.: Pászti, Bencze. Jók: Virágosi, Bencze, Pászti, illetve Boros, Both. Fadd-Kisdorog 2-1 (0-0). Fadd, 500 néző. V.: Horváth. Fadd: Varga - Kugli, Ujj, Nagy, Pesti - Kovács, Rész, Klopcsik - Márkus (Kirtyán), Józsa (Póti), Gyenis. Edző: Márkus József. Kisdorog: Selyem - Dallos (Berning), Horváth, Páli - Nier, Wirth (Lubastyik), Szabó, Palkó - Pap, Klein, Be­ke. Edző: Kovács István. Páli a 60. percben kiállítva. Határtalan lelkesedéssel küzdő hazai csapat akarati tényezőkben felülmúl­ta a vendégeket, és ezeknek az éredmé- nyeknek tudható be a győzelem. G.: Gye­nis, Ujj, illetve Horváth. Jók: Varga, Ujj, Klop­csik, Gyenis, illetve Horváth, Szabó, Pap. Högyész-Dunaszentgyörgy 3-2 (2-0). Hőgyész, 300 néző. V.: Dárdai. Hőgyész: Nándor - Topánka, Banai, Cseh, WeitnerÁ. - Bősz, Kurcz, Bús - Nagy (Somogyi), Papp, WeitnerJ. (Seemann). Edző: Weitner Ádám. Dunaszentgyörgy: Thúróczy - Gö­dör, Decsi, Kertész, Kiss T. - Domsa, Kiss L, Pál (Kiss I.) - Benedek, Szakter, Káldi (Polgár). Edző: Horváth László. Lelkes ven­dégek ellen valós haza győzelem. G.: Bús, Weitner J., Somogyi (11 -esből), illetve Kiss L, Szakter. Jók: Nándor, Papp, Weitner J., illetve Gödör, Benedek, Szakter. Aparhant-Pálfa 2-0 (0-0). Aparhant, 100 néző. V.: Bányai. Aparhant: Schan- czenbacher - Ecker, Juhász, Sármány, Czárt - Geczö, Heidecker (Hadikfalvi), - Sebestyén - Ferenc (Lőrinc), Zsók, Palkó. Edző: Kozma József. Pálfa: Tóth - Kovács (Szűcs), Balogh J., Éhl, Balogh Gy. (Hor­váth) - Vas, Csonka, Orsós - Deres, Bar- kóczi, Fehér. Edző: Molnár János. A 60. percben Csonka kiállítva. A második félide- ji játékával a hazai csapat megérdemelten nyert. G.: Geczö, Lőrinc. Jók: Juhász, Sár­mány, Czárt, illetve Tóth, Orsós. Gerjen-Ozora 1-0 (0-0). Gerjen, 200 néző. V.: Balázs. Gerjen: Honti - Domo- nyai, Palásti, Klement, Szálai - Lacza, Kövesi (Kincses), Kiss - Kertész, Földesi, Kovács. Edző: Palásti Lajos. Ozora: Do­bos - Tóth, Porga, Lázár, Kóritz - Nádas- di, Molnár, Juhász - Csömör (Pető), Döl- les F. (Kovács), Sandi. Edző: Schrancz István. Palásti a 82. percben 11 -est hibá­zott. Nagy hazai fölényből és a tömérdek gólhelyzetből csak egyet tudtak értékesí­teni. G.: Kovács. Jók: Palásti, Kiss, Ko­vács, illetve Tóth, Lázár. Döbrököz-Tolna 2-2 (1-1). Döbrököz, 300 néző. V.: Sajgó. Döbrököz: Fink - La­kos, Varga, Horváth, Csatári - Francz, Vass, Berki - Tóth (Szili), Orsós, Bártek (Bódis). Edző: Farkas Attila. Tolna: Lam- pek - Steinbach, Hauzmann, Réhm, Wit- tinger - Kardos, dr. Venter, Koppéter, Hagymási (Horváth) - Mácsik, Kingl. Edző: Szegleti István. A 80. percben Hagymási 11-est hibázott. Egyenlő erők küzdelmében igazságos eredmény szü­letett. G.: Francz, Szili, illetve Kingl, Lakos (öngól). Jók: Fink, Varga, Horváth, Berki, illetve Wittinger, dr. Venter, Mácsik, Kingl. Az ifjúsági mérkőzések eredményei: Tevel-Tamási 2-2, Kakasd-Dunaföldvár 10-1, Dombóvár-Bátaszék 2-1, Fadd- Kisdorog 1 -1, Hőgyész-Dunaszent- györgy 2-4, Aparhant-Pálfa 5-1, Ger­jen-Ozora 4-2, Döbrököz-Tolna 4-3. Megyei bajnokság FELNŐTTEK 1. Dombóvár 4 3 1 _ 8-1 10 2. Kakasd 4 3 1­9-3 10 3. Tamási 4 3­1 13-5 9 4. Aparhant 4 3­1 7-4 9 5. Tolna 4 2 2 — 8-5 8 6. Bátaszék 4 2 1 1 8-4 7 7. Kisdorog 4 2 1 1 8-5 7 8. Hőgyész 4 2 1 1 6-8 7 9. Fadd 4 2­2 7-6 6 10. Dunaszentgyörgy 4 2­2 5-4 6 11. Gerjen 4 2­2 3-7 6 12. Döbrököz 4­3 1 4-7 3 13. Tevel 4­1 3 6-10 1 14. Dunaföldvár 4­1 3 4-12 1 15. Ozora 4­­4 3-9­16. Pálfa 4­­4 1-10­IFJÚSÁGIAK 1. Dunaszentgyörgy 4 4­­11-6 12 2. Dombóvár 4 3 1 — 13-3 10 3. Bataszék 4 3­1 38-4 9 4. Kakasd 4 3­1 23-5 9 5. Tevel 4 2 2­16-7 8 6. Tolna 4 2­2 17-8 6 7. Hőgyész 4 2­2 12-11 6 8. Ozora 4 2­2 8-11 6 9. Tamási 4 1 2 1 8-9 5 10. Kisdorog 4 1 1 2 10-8 4 11. Fadd 4 1 1 2 5-7 4 12. Döbrököz 4 1 1 2 5-16 4 13. Aparhant 4 1­3 11-14 3 14. Gerjen 4 1­3 6-19 3 15. Pálfa 4 1­3 5-25 3 16. Dunaföldvár 4­­4 3-38­A lapunk mai számában megjelent labda­rúgó-tudósításokat írták: Fekete László, Zerza József, Kiszler Ferenc, Horváth Fe­renc, Zwick Jakab, Gaál István, Puskás Ildi­kó, Zwick Antal, Kovács Péter, Bráz Ferenc, Lőrincz Gyula, Szebényi Béla.