Tolna Megyei Népújság, 1986. május (36. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-04 / 103. szám

6 KÉPÚJSÁG ISSU, május 4. Labdarúgó NB II. Szünet után kapcsolt rá a Dózsa Szekszárdi gólöröm 2-0 után. Márkust (balról) köszöntik a társak Tenisz A Tolna Megyei Tenisz Szövetség Pakson rendezte meg a korosztályos tenisz csapa (bajnokság 1986. évi versenyeit. A bajnokságon a Dunaföldvár és a Bonyhád együttesei között dőltek el a helyezések. Szép dunaföldvá- ri siker született: a Duna- pajtiak mindhárom számban aranyérmet nyertek. Eredmények: Ifjúsági: Du­naföldvár—Bonyhád 4:0. 1. Dunaföldvár (Csorna), Csigi, Vlarga D., Varga M.), 2. Bony­hád. Serdülők: Dunaföldvár —Bonyhád 5:0. 1. Dunaföld­vár (Csorna, Varga D., Már. fi, Gábriel, Róka), 2. Bony­hád. Trial: Dunaföldvár I.— Dunaföldvár II. 3:1. 1. Duná­tól d vár I. (Varga I., Gábriel, Réka, Dánó), 2. Dunaföldvár II. A megyei szövetség módo­sította a korcsoportos egyéni bajnokságok időpontját. En. nék megfelelően a fiúk kor- csoportos bajnokságát május 10—il2-én Szekszárdon a fel­nőtt férfi vers en nyel együtt rendezik meg. Szekszárd, 1000 néző. V.: Bubori. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Gracza, Varga F.. Szabó, Somodi — Kniesz. Weitner I., Márkus — Lauer, Varga L. (Szirják a 66. perc­ben), Muraközi, (Kiss a 75 percben). Edző: Kovács Ist­ván. Soproni SE: Horváth Gy. — Gosztola, Benkő. Né­meth II. G., Horváth G. — Tamás, Vámos, Németh Z. (Szalai az 56. percben) — Vilcsek, Halász, Dercsár (Bo- gáti a 60. percben). Edző: Gunyhó Ferenc. A 3. perc­ben Lauer kapott jó átadási, lekezelte a labdát, aztán cse­lezni próbált a 16-os sarká­nál — szerelték. Az ideges kezdés, a pontatlan átadá­sok felhozták a vendégcsapa­tot. A 12. percben Vámos vezette fel a labdát, nem támadták a védők, így a 16-osnál kiugrott, de a lövés pillanatában Somodi haza­adással tisztázott, a 19. perc­ig kellet várni az első hazai helyzetre. Ekkor Gracza mes­terien emelt az ötösre, Varga L. fejese centiméterekkel su­hant el a léc fölött. Csap­kodó mezőnyjáték után, a 32. percben a felfutó Somodi unta meg a csatárok tehetet­lenségét, mintegy 20 méter­ről nagy erővel a jobb felső sarok mellé bombázott. A 36. percben Vámos 22 mé­teres szabadrúgása Pólyák­ról kiperdült, a berobbanó Dercsár elől Somodi mentett. A 44. percben Weitner I. le- gurított szabadrúgását Mu­raközi kapta a 16-oson belül, de erőtlenül a kapus kezébe lőtte a labdát. Szünet után, a 46. percben Márkus lövését tornászta ki Horváth Gy., majd Márkus beadását Muraközj közelről kapu mellé fejelte. Az 55. percben góllá érett a hazaiak mezőnyfölénye. Weitner I. indította Muraközit, aki el­húzott a bizonytalankodó vé­dők mellett, 17 méterről le­adott óriási lövése a felső léc éléről a gólvonal mögé vá­gódott. 1-0. Lendületbe jött a Dózsa. Lauer növelhette volna az előnyt, de az ötös­ről gyengén lőtt. A 71. perc­ben Muraközi kapott „forin­tos” labdát, kivárt a 11-es ponton, így a kifutó kapus mentett előle. Három perc­cel később ismét Muraközi került helyzetbe, egyedül húzott kapura, aztán az ötös­ről gyatrán lőtt. A 76. perc­ben Gosztola 18 méteres nagy erejű szabadrúgását Pólyák a mezőnybe öklözte. A 80. percben a csereként be­állt Kiss 40 méteres pontos átadásával Márkus húzott kapura, kisodródott, így mindenki beadást várt tőle, de a középpályás 20 méter­ről a bal alsó sarokba vágta a labdát. 2-0. A 85. percben Kiss egyedül törhetett ka­pura, 16 méterről gyengén Horváth kapusba lőtt. Ezu- után Szirják 8 méterről bom­bázott toronymagasan a léc fölé. Ügy indult a mérkőzés, hogy tovább folytatódik a szekszárdiak előző két for­dulóban megkezdett vereség- szériája. Az első 45 perc grundfocija egy pillanatig sem tudta tűzbe hozni a kö­zönséget. Elképzelés nél­küli, csapkodó mezőnyjáték folyt a két 16-os között. A vendégek valamivel tervsze­rűbben futballoztak, de ka­pura kevés veszélyt jelentet­tek. Szünet után aztán mint­ha kicserélték volna a Dó­zsát. A feljavult középpályás sor jóvoltából nagy sebes­ségre kapcsoltak a lilák, so­rozatos rohamaik védekezés­re késztették a vendégeket. A remekbe szabott két gól után a soproniak minden mindegy alapon kitámadtak, s ekkor tovább növelhette volna előnyét a Szekszárd. Jók: Varga F., Gracza, Márkus, Muraközi, illetve Tamás, Benkő. Területi labdarúgó-bajnokság Kisdorog újabb pontot vesztett A megyei labdarúgó-bajnokságért Menekülés az alsóházból A megyei labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában szin­te „megtáltosodtak” a kiesés ellen küzdő alsóházi csapa­tok. Ennek eredményeként ,az Aparhant, a Döbrököz és a Kocsola pályaválasztóként, a Tolna pedig vendégként szerzett igen'értékes két pontot. Két találkozó — .Duna­földvár—Nagymányok, és a Tamási—Nagydorbg 1-1-es döntetlennel zárult. Arra is kevesen számítottak, hogy a szintén kiesőjelölt bátaszéki tizenegy a tavasszal nagysze­rűen szereplő Atomerőmű SE otthonából tér haza győz­tesen. Az ifjúsági bajnokságban a listavezető Sz. Dózsa ezút­tal Kocsolán lőtt hét gólt, de a lila-fehéreken Is túltett az aparhanti ifjúsági gárda, miután 13-0-ra veíte a Ger- jen csapatát Azért csak 13-0-ra, mert ekkor komolyta­lan játékért a játékvezető beszüntette a további küzdel­met A területi labdarúgóbaj­nokság tegnapi fordulójá­ban egyetlen vendégsiker született: a 2. helyezett Mohács tért haza .két pont­tal Szigetvárról. Megyénk csapatai gyengén vették a 25. forduló akadályát. A Paksi SE 2-0-as vereséget szenvedett Siklóson, a Kis­dorog pályaválasztóként, amolyan tipikus „négypon­tos” meccsen pontot vesz­tett. Egyedül csak a Bony­hádi SE győzelméről tu­dunk beszámolni: Wágner edző legénysége sima 3-0- as sikert aratott a Bólyi MEDOSZ ellen. Sajnálatos módon nem kaptunk tudósítást a Som­berek—Dombóvári VMSE 90 percről. A végeredmény­nyel is beértük volna, ám két testvérlapunk, a So­mogyi Néplap és a Dunán­túli Napló sportrovata sem tudott segíteni ebben. Bonyhád—Boly 3-0 (2-0). Bonyhád, 400 néző. V.: Hosz- szú. Bonyhád: Mucsika — László, Hüber, Balázs (Ép­pel), Fritschi — Joó, Klein. Vendég — Pfeifer, György. Den,kiinger (Bajkai). Edző: Wágner József. Boly: Puch — Schneider, Forling, Fitt (Dutalovics), Nagy — ívik. Bróder, Darányi, Halmai — Ratting, Becker. Edző: Sző­ke József. Az első negyed­órában Bonyhád támadott. Denkinger előtt adódott is helyzet, de mellé fejelt. A 25. pereiben Vendég szögletét György juttatta a kapuba 6 méterről. 1-0. A 30. percben Pfeifer tört előre nagy len­dülettel, beadását Denkinger 25 méterről kapura lőtte, Puch kiejtette a labdát, György rácsapott és elegán­san helyezett a kapu közepé­be. 2-0. A második félidő 70. per­cében a bólyiak előtt adódott lehetőség, amikor Nagy tört előre. Rattinggal játszott ösz- sze, aki már a 16-oson belül járt, lövés helyett cselezett és Hüber szerelte. A 82. perc­ben György bal oldali sza­badrúgást ívelt középre. Kle­in 6 méterről a kapuba fe­jelt. Közepes iramú mérkőzésen magabiztos játékkal tar­totta otthon a két pontot a Bonyhád. Jók: Fritschi, György, Klein, Balázs, illet­ve Nagy, ívik, Becker. Siklós—Paksi SE 2-0 (1-0). Siklós, 500 néző. V.: Aumann. Siklós: Pál — Molnár, Ko­vács, Szabó, Burai — Pet- rétei, Ferenczi, Bíró, Kolom­pár — Sztojka, Herbst, Ed­ző: Csaba Gábor. Paksi SE: Németh — Blatt Z., Kun, Blatt P., Erdélyi — Izsák, Horváth, Porga, Máté (Zu­lauf), — Balogh (Tóth), Gye- nis. Edző: Márkus József. Közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat jól kihasznál­ta a nagyobb technikai és taktikai fölényét. Biztosan győzték le a lelkesen küzdő paksiakat. G.: Sztojka és Bí­ró. Kisdorogi MEDOSZ—Hon­véd Táncsics 1-1 (1-0). Kis­dorog, 400 néző. V.: Radó. Kisdorog: Kiss — Berning, Horváth J., Páli, Nier (Brun­ner) — Fábián, Márton, And­rás — Szabó (Hosnyánszki), Horváth P., Török. Edző: Ke­rekes Ágoston. H. Táncsics: Lukács — Klomfár, Kiss, Vidá'k, Héregi — Gilich, Ti- gyi, Szántai — Göbölős, Ju­hász, Papp A. (Gyurics). Ed­ző: Köves László. A 3. perc­ben egy jobbról belőtt labdá­hoz Kiss kézzel ért az ötösön. A büntetőt Fábián nagy erő­vel, biztosan lőtte a kapu­ba. 1-0. A 49. percben Törö­köt buktatták a 16-osnál, Horváth P. szabadrúgását Lukács bravúrral védte. Az 58. percben Göbölőst indítot­ták a jobb oldalon, aki a ki­mozduló Kiss mellett 10 mé­terről a bal sarakba lőtt. 1-1. A 72. percben Juhász 16 méteres lövését Kiss a léc fö­lé tolta. A 87. percben And­rás egy csel után Fábiánhoz emelt, aki az ötös sarkáról a jobb sarok mellé lőtt. Közepes színvonalú talál­kozón, igazságos eredmény született. A Kisdorog ezzel újabb értékes pontot vesztett hazai pályán. Jók: Horváth J., Horváth P., illetve Göbö­lős, Tigyi. Aparhant—Gerjen 3-0 (0-0). Aparhant, 200 néző. V.: Tóth. Apar han t : Sohanczenbacher — Zsók A., Wágner, Sebes­tyén, Váncsa — Gecző, Ju­hász, Darabos — Győri (Kul­csár), Zsók Gy., László (Pe- hár). Edző: Kozma József. Gerjen: Nagy — Dinnyés, Palásti, Bál, Domsa — Vaj­da, Debreceni, Varga —Kiss, Kovács, Fekete. Edző: Föl- desi Gyula. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem. G.: Kulcsár 2 (1-et 11-esből), Ju­hász. Jók: Sebestyén, Juhász, Sohanczenbacher, Zsók A., il­letve Debreceni, Pál. Bátaszék—Atomerőmű SE 2-1 (1-0). Paks, 150 néző. V.: Lehel. Bátaszék: Gyimesi — Rácz, Batik, Lukács, Lados — Várda, Bódi, Köő — Bos- nyák, Kovács, Pál. Edző: dr. Freppán Miklós. ASE: Szla- nyinka — Vidács, Fritz, Vá­yer, Aradi — Szabó, Patkós, Szajkó — Gyöngyösi (Volf), Vörös, Marosa. Edző: Kővári István. Alacsony színvonalú mérkőzésen a lelkesen fut­ballozó és jól védekező ven­dégek megérdemelten vitték el a két pontot. G.: Kovács, Pél, illetve Váyer. Jók: a tel­jes vendégcsapat dicséretet érdemel, illetve Váyer. Tamási—Nagy dörög 1-1 (1-0). Tamási, 500 néző. V.: Kovács. Tamási: Banász — Agócs, Bóta, Bazsonyi, Sza­bó — Szántó, Lieszkoviszky, Schmidt — Tóth, Verbóczki, Végh. Edző: Németh Miklós. Nagydorog: Molnár — Bar- sányi, Bányai, Haszeg, Kis- györgy — Guttengéber (Ko­vács I.), Fodor, Miklós — Kovács II., Éberdt (Sáringer), Virág. Edző: Bányai József. Az erősen tartalékos ME­DOSZ ellen a lelkes vendé­gek rászolgáltak az egyik pontra. G.: Tóth, illetve Vi­rág. Jók: Agócs, illetve Kis- györgy, Miklós és Virág. Hogy ész—Németkér 1-0 (0-0). Németkér, 300 néző. V.: Sajgó. Hőgyész: Nándor — Nier, Frank, Banai, See­mann (Somogyi) — Magyar, László, Bus — Vali, Papp, Grénus. Edző: Losonczi Ist­ván. Németkér: Pirgi —Ma­joros, Balogh, Kungl, Wahl — Kapás, Mozsár, Rezicska — Rompos, Lacza, Hermann. Edző: Fülöp István. A sok ki­hagyott gólhelyzet mindig megbosszulja magát : Hőgyész szerencsével nyert. Kiállít­va Frank (Hőgyész) a 80. percben. G.: Bus. Jók: Nán­dor, Papp, Bus, illetve Pirgi, Wahl, Kungl. Dunaföldvár—Nagymányok 1-1 (1-0). Dunaföldvár, 300 néző. V.: Dörnyei. Dunaföld­vár: Nagy — Princz, Dunai, Molnár, Medve — Varga, Tóth (Lelki), Tuska (Ros- tási) — Medveczki, Szabó, Varjas. Edző: Tímár Dezső. Nagymányok: Donáth — Bor­sós, Dávid, Amrein, Benkő — Nagy, Domán, (Csobot), Vincze (Siklód!) — Süveges, Barabás, Takács. Edző: Far­kas Péter. Változatos, jó ira­mú mérkőzésen a hazaiak helyzeteik alapján mindkét pontra rászolgáltak volna. G.: Szabó (11-esből), illetve Barabás. Jók: Nagy, Princz, Medveczki, illetve Borsós, Amrein, Nagy. Döbrököz—Tevel 4-1 (2-0). Döbrököz, 200 néző. V.: Só- thy. Döbrököz: Takács — Staudt, Lakos, Enczel, Kiss — Szűcs, Bódis, Berki — Tóth (Bencze), Fazekas (Var­ga), Karászi. Edző: Vicze Já­nos. Tevel: Szabó — Keresz­tes, Szentes, Nagy II., Nagy I. — Barabás, Hoffmann, Il­lés (Turbúk) — Szőes (Mik­lós), Kerekes, Ambrus. Edző: Fláding János. Jó iramú, színvonalas mérkőzésen a sok hazai gólhelyzet közül végre négyet sikerült értékesíteni. G.: Karászi 3, Szőes, illetve Szentes. Jók: Karászi (a me­zőny legjobbja), Szűcs, Ber­ki, Kiss, Fazekas, illetve Nagy II. Kocsola—TÁÉV SE 1-0 (1-0). Kocsola, 150 néző. V.: Osztermajer. Kocsola : Ta­kács — Fábián, Botos, Ceglé­di, Orsós — Kocsis, M i k ol ios, Álló, Balaskó (Fekete) — Kövécs, Tress (iBartek). Ed­ző: Kardos György. TÁÉV: Boros — Nédies, Ősz, Orbán, Lerch — Sági (Csorbái), Fül­ler, Sebestyén — Farsang (Horváth), László, Both. Ed­ző: Újvári István. Végig nagy iramú, küzdelmes mérkőzé­sen megérdemelt hazai győ­zelem. G.: Balaskó. Jók: Fá­bián, Orsós, Botos, illetve Boros. Tolna—Tengelic 3-2 (1-1). Tengelic, 100 néző. V.: Ta­kács. Tolna: Lampek — Ko­vács I. (Márkus III.), Pin­tér I., Márkus II., Réhim — Mácsik, Pintér II. (Rapéter), Kovács II. — Márkus I., Ujlj, Varga. Edző: Szegleti István. TengéHc: Száraz — Óberlen- der, Nagy, Tóth, Töricht (De­li) — Dévai. Pámer, Jun- kuncz — Éberlmg. Barabás (Andi), Kovács. Edző: Becze * István. Kiállítva a 81. perc­ben Mácsik. Közepes színvo­nalú mérkőzésen a sok ki­hagyott helyzet megbosszulta magát. G.: Varga 2, Pintér II. , illetve Pámer, Junkuncz. Jók: Lampek, Pintér I., Pin­tér II., Varga, illetve Nagy, Tóth. NB II: Szabó L. SE—Met- ripomd 1-1, Salgótarján— Nyíregyháza 1-1, Nagykani­zsa—Szolnak 1-0, Szeol­DÉLÉP—Baja 4-1, Komló— Debreceni Kinizsi 2-0, Vác— Eger 0-0, Kazincbarcika— Veszprém 1-0, Dunaújváros —Diósgyőr 2d, Ganz- MÁVlAG—iKesat’hely 3-2. Területi bajnokság: Sziget, vár—Mohács 2-5, Mázaszász- vár—PVSK 2-2, K. Rákóczi —Nagykanizsa 4-1, Nagyatád —Boglárlelle 7-1. Megyei ifjúsági bajnokság: Németkér—Hőgyész 0-2, Du­naföldvár—Nagymányok 2-8, Tamási—Nagydorog 2-2, Ko­csola—Sz. Dózsa 0-7, Döb­rököz—Tevel 2-4, ASE—Báta­szék 2-0, Tengelic—Tolna 1-6, Aparhant—Gerjen 13-0. Bajnoki NB II 1. Dunaújv. 29 16 9 4 55-26 41 2. Eger 29 14 13 2 45-21 11 3. SZEQL 29 16 7 6 56-28 39 4. Diósgyőr 29 13 8 6 49-37 34 5. Keszthely 29 11 9 9 33-91 31 6. Komló 29 13 4 12 49-48 3« 7. Szekszárd 29 9 12 8 29-37 30 8. Salgótarján 29 II 7 11 31-29 29 9. Garaz-iM. 29 10 9 10 43-4« 29 10. Baja , 29 11 7 11 44-55 29 11. Nyínegyh. 29 9 10 10 32-32 28 12. Veszprém 29 9 9 11 31-33 27 13. N.kanSzBB 29 9 9 11 36-40 27 14. Mlettrdipomd 29 9 8 12 43-45 26 15.,Szolnok 29 10 6 13 31-40 26 16. Sopron 29 8 9 12 31-37 25 17. D. Kinizsi 29 6 8 13 35-42 24 18. Vác 29 8 8 13 28-40 24 19. szaibó L. SE 29 8 « 15 32-48 22 20. KazSinob. 29 6 6 17 28-52 1« TERÜLETI BAJNOKSÁG DRÁVA-CSOPORT l.K. Rákóczi 25 19 3 3 65-16 41 2. Mohács 25 17 4 4 46-16 38 3. PV>SK 25 15 3 7 61-25 33 4—5. H. Táncsics 25 10 7 8 33-28 27 4—5. Sdikilóis 25 9 9 7 33-28 27 6. Bonyhád 25 11 5 9 29-37 27 7. Baiks 25 8 7 10 27-38 23 8. Szigetvár 25 6 11 8 24-30 23 9. Bál y 25 9 5 11 25-39 23 10. M.szászvár 25 « 6 ill 38-37 22 1.1. Nagyatád 25 8 6 11 3.1-33 22 12. Dombóvár 24 6 9 9 39-44 21 13. N.k'aíni-zsa 25 7 7 11 29-36 21 14. Kisdorog 25 6 8 11 18-35 29 15. B.Helle 25 7 5 13 20-46 19 16. Somberek 24 3 5 16 15-59 11 MEGYEI BAJNOKSÁG Felnőttek 1. Dombóvár 24 18 3 3 72-21 39 2. D.földvár 24 14 3 7 71-46 31 3. Gerjen 24 11 7 6 35-25 29 4. Atom. SE 25 13 2 10 50-41 28 5. Tevel 24 9 9 6 40-36 27 6. TAjE V S E 25 10 7 » 39-38 27 7. Ta m ási 24 110 6 8 58-40 20 8. JV-imátnytík 25 9 8 8 36-29 26 9. Nagydorog 25 6 10 9 25-46 22 10. Hőgyész 25 8 5 12 40-4« 21 n. Németkor 23 8 5 10 49-70 21 12. Tolina 24 7 6 11 41-50 20 13. Bátaszék 24 7 6 11 39-50 20 14. Aipanhanit 25 8 4 13 28-41 20 15. Tengelic 24 6 7 .lil 43-50 19 16. Dőbröiköz 25 6 7 12 33-48 19 17. Kocsola 24 8 3 13 27-5-7 17 Ifjúságiak 1. Sz. Dózsa 25 23 1 1 127-11 4? 2. N.mányok 25 19 2 4 108-33 40 3. Dombóvár 24 15 4 5 74-26 34 4. Bá taszék 24 15 2 7 77-40 32 5. Aparhant 25 13 6 6 71-41 32 6. Atom. SE 25 14 2 9 57-52 30 7. Tolna 24 11 5 8 62-60 27 8. Hőgyész 25 10 7 8 40-41 27 9. Nagydorog 25 11 4 10 60-66 26 10. Tevel 24 11 2 11 54-49 24 1,1. D. föld vár 24 9 5 10 79-65 23 12. Tamási 24 7 7 10 39-45 21 13. Gerjen 24 6 4 ,14 36-66 16 14. Kocsola 24 4 5 15 47-93 13 15. Némeükér 23 3 5 15 19-52 11 16. Tengelic 24 2 3 19 22-88 7 17. Döbrököz 25 1 2 22 23-167 4 A lapunk mai számában megjelent labdarúgó-tudó­sításokat írták: Béres Vil­mos. Bittner, Mátyás, Hirt László, Kovács iPéter, Lő- rincz Gyula, iNémeth Ist­ván, Fekete László, Pintér György, Soós István, Sipos György, Túrós József. A sportoldalakat összeállítot­ta: Fekete László rovatve­zető.