Tolna Megyei Népújság, 1983. április (33. évfolyam, 77-101. szám)

1983-04-27 / 98. szám

6 NÉPÚJSÁG 1983. április 27. Kézilabda NB II Újabb angol játékosok készenlétben Attól való félelmében, hogy a sérülési hullámnak újabb já­tékosok esnek áldozatul, Bobby Robson angol szövetségi kapi­tány három kitűnő játékost - két hátvédet és egy csatárt — riadóztatott hétfőn délután. Mindhárman „készenlétben" állnak arra az esetre, ha a helyzet ezt szükségessé tenné. A három játékos: Graham Ro­berts, a Tottenham, "és Alan Kennedy a Liverpool védője, va­lamint Gary Shaw, az Aston Villa ifjú csatára. Robson elvileg 22 játékossal vonult volna edzőtáborba - ezek közül azonban csak 17 bizonyult egészségesnek. Ki­esett Bryan Robson, a csapat- kapitány, Woodcock és Rix, az Arsenal két sztárja, Statham, a West Bromwich és Osman, az Ipswich hátvédje. A szövetségi kapitány a kö­zéphátvéd-,, helyzetet" „különö­sen kritikusnak" minősítette — innen van a Tottenham vete­ránjának behívása. Mit várnak az angol lapok? A vezető angol lapok sport­szerkesztőségei — egy kivételtől eltekintve — szoros, kétgólosnál nem nagyobb arányú hazai győzelmet várnak a Magyaror­szág elleni mai EB-selejtezőn. Az MTI tudósítójának kérdé­sére az alábbi jóslatok hang; zottak el: Daily Mirror 2-1, The Times 2-1, The Daily Telegraph 2-1, The Daily Express 2-0, The Daily Mail 2-0, The Guardian 1-1. 9* (*k A * Münchenben, az „A"-cso- po rtos jégik o ro n g-v'illá gíbajn ok- ság első szakaszának befejező fordulójában hétfőn az éjjeli órákban az NDK és Finn ország válogatottjai találkoztak. Meg-, lepetéssel ért véget a.z össze­csapás, mert az esélyesebbnek tartott, s lényegesen komo­lyabb hagyományokkal' rendel­kező Finnország 6:4 (1:1, 1:1, 4:2) arányú vereséget szenve- ' dtelt. A táblázat állása: 1. Szovjetunió 6 2. Kanada 7 3. Svédország 6 4. Csehszlovákia __6 5 . NSZK 7 6. NDK T 7. Finnország 7 6--------36: 4 12 5 ' — 2 26:16 10 4 1 T 23:16 9 3 1» 2 19:15 7 3 1 3 17:23 7 2—5 19:28 4 1 1 5 20:28 ,3 8. Olaszország 6 -------- 6 5:35 0 Sár még a Csehszlovákia- Olaszország és a Szovjetunió- Svédország találkozó 'hátra van, az már eldőlt, hogy a vonat fö­lötti négy együttes játszik a to­vábbiakban az 1-4. helyért. * Varsóban 8:0 arányú magyar győzelemmel fejeződött be Ma­gyarország . és Lengyelország férfi teniszválogatottjainak „Bu­dapest—Varsó" néven lebonyo­lított párosviadala. A hétfői nap eredményei: Csépai— Rogowski 6:3, 3:6, 2:6, 6:4, 6:1. Guti-Ulatowski 6:2, 5:7, 6:3, 5:7, 6:2. Csépcfi—Drzymalski 6:4, 6:0, 6:2. Lázár—Kowalski 1:6, 6:4, 3:4 (sötétedés miatt félbeszakadt). Kiss—Drzymailskii 0:6, 3:6, 5:5 (sötétedés miatt félbeszakadt). A két félbeszakadt mérkőzés eredményét nem számították bele a pontversenybe. Hegy mérkőzésen - négy gént Ez bizony hétméteres! Fazekasné a nyakánál fogva rántja vissza a kapura törő szegedi játé­kost. Tolnai VL-Szegedi Tanárkép­ző 17-13 (7-4). Mözs, 250 néző. V.: Csonka, Rákóczi. Tolnai VL: Schellné - Bauerné, Bagdiné, Fausztné, Fazekasné, Somorjai, Herczigné. Csere: Heffner, Vígh, Lóridon, Kláb, Konyecsnyi. Edző: Schmidt József. Kevés gól jellemezte az első percek játé­kát, a félidő 22. percéig 2-2 volt az állás. A következő hat percben a mözsi lányok négy góljára a vendég főiskolások nem tudtak válaszolni. Ebben jelentős érdemei voltak a ha­zaiak remekül védő kapusának, Schellnének is. A második félidőben a sze­gediek nagy elszántsággal és irammal kezdték a játékot. Erő­feszítésük sikerrel járt, a 8. percig hátrányukat egy gólra ledolgozták. A folytatásban az­tán megismétlődött az első fél­idei esemény, a hazaiak ezúttal is hat perc alatt négy gólt értek el zsinórban. Ezzel tulajdonkép­pen el is döntötték a találkozó sorsát. A félidő hajrájában még tovább növelték előnyüket, eb­ben jelentős szerepe volt Bauer­né eredményes szélsőjátékának. A 28. percben 17-11-es mérkő­zésállásnál három hazai játékos került kétperces kiállításra, ezt kihasználva a vendégek két góljával kialakult a végered­mény. A harmadik forduló kezdeté­ig a bajnoki táblázat élén álló veretlen szegedi csapat ellen a Tolnai VL javuló játékkal bizto­san jutott a két bajnoki pont birtokába. A hazaiak góldobói: Bauerné 6, Bagdiné 4, Fazekas­né, Fausztné, Somorjai 2—2, Herczigné. Dunaföldvári Spartacus—Mo­sonmagyaróvár 26-25 (14-12). Mosonmagyaróvár, 400 néző. V.: Buriján, Masesch. Dunaföld- vár: Mestyán — Dukai I., Du- kai II., Kolics, Bocs, Jezsek, Mé­száros I. Csere: Szabó II., Szász­vári, Sörös, Fister, Mészáros II. Edző: Kolics János. Nagy len­dülettel kezdtek a hazaiak és a 10. percben 5-1-re vezettek. A Spartacus játékosai ezekben a percekben nem találták meg a játék ritmusát. A félidő haj­rájában négy gólt dobtak, így a lefújás előtt a dunaföldvári- aknak sikerült fordítani. Szünet után kiegyenlített küz­delem folyt, felváltva estek a gólok. Ezután rákapcsoltak a hazaiak - hat góljukra eggyel sem tudott válaszolni a Duna- földvár. Ezt követően hatalmas küzdelem alakult ki a dunaföld- váriak jóvoltából, akik eredmé­nyesen fejezték be támadásai­kat, és Kolics betörésből szer­zett góljával már egyenlítettek. Az ellentámadásból a moson­magyaróváriak hétmétereshez jutottak, de elhibázták. Viszont a Spartacus élt a büntető ad­ta lehetőséggel, az utolsó perc­ben Kolics értékesítette azt — és ezzel megszerezte az értékes két pontot a Spartacus. A harcosabb, egységesebb Tolna megyei csapat megérde­melten szerezte meg a győzel­met. G.: Kolics 15, Jezsek 5, Dukai I., Dukai II. 3-3. Jók: Ko­lics, Jezsek. Győri Magasépítők-Duna- földvári Spartacus 33-22 (15-13). Győr, 50 néző. V.: Kárpáti, Nagy. Dunafoldvár: Mestyán — Dukai I., Dukai II., Kolics, Bocs, Jezsek, Mészáros I. Csere: Sza­bó II., Szászvári, Sörös, Fister, Mészáros II. Edző: Kolics Já­nos. Dunaföldvári góllal kezdő­dött a mérkőzés, az 5. percben 4-2-re vezetett a Spartacus. Ez­után a 15. percig felváltva es­tek a gólok. A 20. perctől azon­ban átvette a játék irányítását a győri gárda és négy góllal elhúzott. Ezt a hátrányt még a félidő végéig sikerült két gólra csökkenteni. A második félidőben tovább folytatódott a hazai gólgyártás Kolics János két mérkőzésen 25 gólt lőtt és 20-13-ra növelték előnyüket. A 7* percben sikerült először a „szparisoknak” gólt szerezni. Csapatjátékukba nagyon sok hiba csúszott, a ziccerek is rendre kimaradtak. A félidő hátralevő részében tovább nőtt a győriek előnye és végül fö­lényesen nyerték a találkozót. A dunaföldvári csapat rossz helyzetkihasználása, valamint Mestyán kapus gyenge teljesít­ménye okozta a nagy gólafá- nyú vereséget. A Spartacus gól­dobói: Kolics 10, Jezsek 8, Du­kai II. 2, Bocs, Mészáros I. Csepel Autó-Szekszárdi Spar­tacus 28-19 (14-9). Szigetszent- miklós, 100 néző. V.: Felső, Jan- csó. Szekszárd: Tóth — Hos- nyászkiné, Jauchné, Tekauer, Katzenberger, Fritz, Lovász. Cse­re: Kiss, Beke, Szabó. Edző: Taksonyi István. A pályaválasz­tó csapat kezdett jobban, de a 6. percben 3-1-re a Spartacus elhúzott. A szekszárdiak feltű­nően idegesen, kapkodva ját­szottak, ezt a hazaiak kihasz­nálták és a 10. percben átvet­ték a vezetést. A védekezésben és támadásban elkövetett hi­bák miatt a Spartacusnak nem sikerült fordítania. Fej-fej mel­letti küzdelem után a 16. perc­ben 7-7 volt az állás. A 18. percben Tekauer megsérült, mint később kiderült, ez erősen rányomta bélyegét a szekszár­diak teljesítményére. A 20. perc­ben még 8-8 volt a találkozó állása, de a félidő hajrájában a Csepel Autó fokozatosan el­húzott. Szünet után valamelyest ja­vult a szekszárdiak támadójá­téka, de a védekezésben elkö­vetett bosszantó hibák következ­tében nem sikerült ledolgozni a hátrányt. A Csepel Autó gár­dája sorozatban lőtte góljait, előnyét 25-17-re növelte. Afoly- . tatásban sorozatban hagyta ki helyzeteit a Szekszárd, így a befejezés előtt két perccel már 11 gólra nőtt a pályaválasztó előnye: 28-17. A véghajrában a Spartacus két góllal csökken­tette hátrányát. A rendkívül gyengén védeke­ző, támadásban rengeteget hi­bázó szekszárdi együttés érthe- tetlénüJ gyenge teljesítményt nyújtott. Góllövők: Hosnyánsz- kiné 13, Tekauer 3, Fritz, Jauch- _né, Lovász. Atlétika Országos kismaratoni bajnokság Banai győzött, Sárközi ezüstérmes A Magyar Atlétikai Szövetség a mezei futószezon folytatása­ként Pápán rendezte a fiatal­korúak hosszútávfutó országos bajnokságát. Megyénket a szekszárdi és dombóvári ver­senyzők képviselték. Az időjá­rás kedvezett a résztvevőknek. A kellemes meleg Idő és az enyhe, hűsítő hatású szél a1 jó formában levő futóik részére le­hetővé tettie az aranyjelvényes ifjúsági és felnőtt M. osztályú eredmények elérését. A legkiemelkedőbb teljesít­ményt, a bajnokság megnyeré­sével, Banai Róbert (Dombóvá­ri VMSE) nyújtotta. Feledtette az országos mezei futóböjnok- ságii 'halványabb szereplését és imponálóan győzte le riválisait. A, szekszárdi Sárközi Gyula szintén jól mozgott, csupán a hajrában maradt alul a, nála egy évvel idősebb neves ellen­felévé! szemben. Dicséretet ér­demel1 a Banal—Gergely—Zeré- nyi összeállítású dombóvári serdülő hármas lis; tagijai csa­patban ezüstérmet szereztek. Egy másodperccel kapott ki csupán a szekszárdi ifjúsági csapat a 20 km-es távon a bajnoktól és így „csak" máso­dik lett. Nem várt sikert ért el a szek­szárdi junior férficsapat. A Gsizmazia^Molnár-Váncsa' ösz- szetétellű gárda a harmadik helyezést érte el. A jó eredmé­nyek azt bizonyítják, hogy a Szekszárdi Dózsa és a Dombó­vári VMSE közép- és hosszú- távfutó szakágban a.z országos élvonal szintjének megfelelő felkészítő munka folyik. Eredmények: Férfiak: Junior 30 kim csapatban: ... 3. Szek­szárdi Dózsa1 SE (Csizmazia Ist­ván, 'Molnár Sándor, Váncsa Dénes). Ifjúsági 20 km: ... 2. Sárközi Gyula (Sz. Dózsa) 1:06,04. Csapatban: ... 2. Szek­szárdi. Dózsa (Sárközi Gyula, Ga'liuisz Tibor, Kovács László). Serdülő 15 km: Országos baj­nok: Banai Róbert (Dombóvári VMSE) 52:32. (Edzője: Fazékas Gáspár). ... 8. Gergely Zoltán (Dombóvári Sl). Csapatban: ... 2. Dombóvár (Banai Róbert, Gergely Zoltán, Zerényi Jenő). Megyei serdülő CSB • A 13-14 évesek csapatbaj­nokságának második forduló­ján hét egyesület közel 100 versenyzője állt rajthoz. A négypróba „A" változata - gátfutás, magas- és távoliugrás, valamint a gerelyhajitás — sze­repelt ezúttal' a műsorban. Ki­magasló pontszámot elért ver­senyző inam volt, de az ezüst­jelvényesek száma ötre gyara­podott! Egyénileg Török Anita (Sz. Dózsa) 155 cm-es magas- ugiró eredménye emelhető ki. Eredmények: Fiúk (1969-es születésűek): Csapatbajnok: Szekszárdi Dózsa (Madari Jó­zsef, Fekete Csaba, Brentigam Zoltán) 4.400, 2. Dombóvári Sl 4.166, 3. Dunaföldvári Szöv. SE 3.561 ponttal. 1970-es születésűek: Csapat­bajnok: Dunaföldvári Szöv. SE (Sorvaicz Zsolt, Mendli. Pál, Kertész Ferenc) 3.582, 2. Szek­szárdi Dózsa 3.257, 3. Bonyhá­di MSC 2.507 ponttal. Lányok (1969-es születésűek): Csapatbajnok: Szekszárdi Dó­zsa (Török Anita, Szabó Tünde, Hass Ildikó) 7.606, 2. Dombó­vári Sl 5.834, 3. Paksi SE 5.735 p unittal. 1970-es születésűek: Csapat­bajnok: Szekszárdi Dózsa. (Be­senyő Zsuzsa, Zágonyi Beáta, Schneider Ildikó) 6.030, 2. Pak­si SE 5.990, 3. Dombóvári Sl 5.431 ponttal. Labdarúgás Országos serdülő- és ifibajnokság SERDÜLÖK: Bajai SK—Dombóvári VMSE 2-0 (1-0). DVMSE: Reizinger — Korvicska, Tdkács, Ripszki, Mar­ton, Koszticza, Szabó, Végh (Nagy Zs.), Tóth, Pászti, Pólyák. Edző: Varga László. A listave­zető otthonában nehezen adta meg magát a lelkes dombóvári serdülőcsapat. Siófok-Kisdorogi MEDOSZ 8-0 (4-0). Kisdorog: Kerekes — Jónás, Nagy, Lechmann, Kresz, Fábián, Domokos, Berning, En- deli (Ferencz), Koszter, Mészá­ros (Asztalos). Edző: Kerekes Ágoston. ' Bonyhádi MSC-Sellye 6-0 (3-0). BMSC: Genzler - Tölgye­si, Keresztes, Ritlinger, Tamás, Gogh, Boros, Móczi (Farkas II.), Farkas I., Fekete, Petz. Edző: Wágner József. Végig nagy fö­lényben játszottak a bonyhádi serdülők. G.: Móczi 2, Farkas I. 2, Petz, Kiss (öngól). Pécsi MSC-Paksi SE 2-1 (2-0). PSE: Haaz - Weller, Blatt III., Mukli, Kovács, Szaffenauer, Farsang, Danizs, Szakter II., Horváth, Lacza. Edző: Váczi László. A paksiak végig egyen­rangú ellenfelei voltak a még veretlen PMSC-nek. G.: Hor­váth. Pécsi VSK-Szekszárdi Dózsa 1-1. (0-0). Sz. Dózsa: Száraz — Fodor, Kvanduk J., Kvanduk G., Bottyán, Sebestyén, Freppán M., Farkas (Novak), Varga L. (Var­ga Cs.), Topánka, Oszter. Ed­ző: Bors István. Tetszetősebben és jobban játszott a Dózsa, de sorra kihagyta helyzeteit. G.: Oszter. IFJÚSÁGIAK: Pécsi VSK-Szekszárdi Dózsa 2-1 (2-1). Sz. Dózsa: Lukács - Kertai, Varga L„ Uzner (Vecsei), Nagy, Füller, Ferger (Petrovics, Páli), Boros, Kilyén, Molnár, Hargitai. Edző: Scheffer István. Szoros meccsen 11-es góllal vesztett a Szekszárd. G.: Mol­nár (11 -esből). Pécsi MSC-Paksi SE 4-2 (2-1). PSE: Molnár — Trapp, Brezovsz- ky, Kern, Szalai, Farkasdi, Mé­száros, Rácz, Laták, Péger, Szakter I. Edző: Stadler Ferenc. Csak az utolsó tíz percben biz­tosították győzelmüket a pálya- választó pécsiek. G.: Rácz, Szakter I. Sellye-Bonyhádi MSC 1-0 (0-0). BMSC: Dénes — Lovász, Altvater, Schlotthauer, Kajtár, Nagy, Szabó (Benkő), Bach- mann, Dér, Bíró, Vajda. Edző: Gecző Sándor. Kisdorogi MEDOSZ—Siófok 1-1 (1-0). Kisdorog: Jergler - Kadosa, Ambrus, Simon, Ber­ning, Csíki, Újvári, Nagy, Kubis, András, Csongrádi (Jókai). Ed­ző: Kerekes Ágoston. A tarta­lékos kisdorogi csapat nem bírt a lelkes Siófokkal. G.: András. Bajai SK-Dombóvári VMSE 5-0 (3-0). DVMSE: Reizinger - Árfalvi (Marosi), Helmeczi, Ács, Farkas, Ughy, Nagy Cs„ Vörös (Varga J.), Komlóczi (Be- senyei), Zádori, Horváth I. Ed­ző: Egyed Lehel. Úszás A Kaposvárott megrendezett Somogy megyei összevont úszó­bajnokság III. fordulóján a Szekszárdi Dózsa versenyzői is részt vettek. A szekszárdiak he­lyezései : Lányok: 100 m ifjúsági gyors: ... 2. Czvenk Andrea. 100 m delfin hát: ...3. Varga Rita. 200 m úttörő gyors: 1. Végh Márta, 2. Tass Szilvia. 200 m gyermek hát: 1. Szabó Anita. 100 m ifjúsági mell: ...3. Sza­bó Anita. 200 m úttörő hát: 1. Végh Márta. Fiúk: 100 m- delfin mell: 1. Buday Gergely, 2. Kovács Atti­la, 3. Varga Béla. 200 m úttö­rő gyors: ...3. Czirőki Péter. 200 m gyermek gyors: 1. Hai- szer Kálmán, 2. Mecseki Sán­dor. 100 m serdülő gyors: 1. Radnóti Gábor, ... 3. Mecseki János. 200 m gyermek hát: 1. Haiszer Kálmán, 2. Mecseki Sándor. Kajak-kenu A Budapesti Kajak-kenu Szö­vetség Csepelen rendezte meg a serdülő versenyzők idény­nyitójának számító maratoni versenyt. A különböző számgk- ban népes mezőnyök álltak rajthoz. A csepeli maratoni fő célja az volt, hogy felmérjék a vízi alapozás időszakában szer­zett állóképességet. Megyénk színeit a Szekszárdi Spartacus kajakosai képviselték. Közülük legeredményesebben a serdülő korosztályú Nagyváradi Tibor szerepelt, aki kemény küzde­lemben a második helyen vég­zett. A szekszárdiak eredményei: K-l serdülő fiú 20 km (91 in­duló): ...2. Nagyváradi Tibor, ...4. Kulcsár István, ...11. Nyirő Gábor, ... 35. Rusznák Zoltán. K—I. serdülő lány 10 km (64 induló): ...7. Sántha Te­réz. K-l felnőtt 20 km: ...8. Tóth Csaba.