Tolna Megyei Népújság, 1982. április (32. évfolyam, 77-100. szám)

1982-04-14 / 86. szám

1982. április 14. tÜÉPÜJSÁG 5 Hírek Megkezdődött Dunaföldvó- ron — nyolc csapat részvéte­lével — a községi kispályás labdarúgó-bajnokság. A for­duló legnagyobb győzelmét az áfész együttese szerezte, 14-0- ra győzte le a költségvetési üzem együttesét. * Labdarúgó-játékvezetőink kö­zül szombaton a Videoton— Békéscsaba mérkőzésen Dra- vecz partjelzőként működik. Vasárnap a Dunaújváros— Bauxitbányász NB ll-es mérkő­zés egyik partjelzője Rákosi lesz. A területi bajnokságban működő játékvezetőink: H. Tán­csics—P. Zsolnay: Osztermayer, Ódor, Fülöp. Mázaszászvár— Barcs: Kleiber, Albert, Geren­csér. Sellye—PBTC: László, Verczli, Dörnyei. * A szekszárdi városi teke-csa- patbajnokság állása a 9. for­duló után: 1. AGROBER 18, 2. Szakály Ktsz 14, 3. MEZŐGÉP KISZ 12, 4. Városgazdálkodós 12, 5. Festő Ktsz I. 12, 6. Vízi­társulat I. 11, 7. Festő Ktsz II. 8, 8. TOTÉV 7, 9. Költségvetés 4, 10. Vízitársulat II. 4, 11. Sü­tőipar 4, 12. Állami Gazdaság 2 ponttal. * A Szekszárdi Spartacus NB ll-es női kézilabdacsapata áp­rilis 16-án, pénteken játssza soron következő bajnoki mér­kőzését, amikor a Pécsi BTC együttesét látják vendégül. Kez­dés: 17 óra. * Négy kézilabda-játékvezetőnk működik április 17-én, szomba­ton NB-s mérkőzésen. BHG— Özd NB I B, női: Kerekes, Tö­rök, Testvériség—Újkígyós NB II, férfi: Mátrai, Schalli. így kellett volna 1. Szekszárd—Keszthely 1-1 X 2. Dombóvár—Alumínium 0-1 2 3. Komló—Dunaújváros 0-2 2 4. Várpalota—Kaposvár 1-2 2 5. Bakony Vegyész—Olajb. 0-0 X 6. Sa baria—Mohács-Véménd 1-3 2 7. Kossuth KFSE—Budafok törölve 8. Építők—Dorog 0-2 2 9. MÁV Előre—BVSC 4-5 2 10. Salgótarján—Gyula 1-1 X 11. Gyöngyös—Miskolc 1-0 1 12. Asztalos J. SE—Szarvas 1-2 2 13. Lehel SC—Papp J. SE 3-0 1 14. Debrecen USE—Bem SE 3-4 2 Kazincbarcika—D. Kinizsi 1-2 2 Labdarúgó NB II E|y félidőn ál lyengélkedetl a Dózsa öngóllal vesztett a Dombóvár A Szekszárdi Dózsa jó sze­replése a nézők számában is érezteti hatását. A nagy rivá­lis, a Keszthelyi Haladás el­leni mérkőzésen 4000 néző lá­tott jó iramú, izgalmas mér­kőzést. Igaz, ezúttal a szín­vonal csak közepes volt, a győzelem is elmaradt, de a közönség még így is elége­detten távozott, hisz izgalom volt bőven. Dombóváron vi­szont a hazai csapat játékára mindössze 700 néző volt ki­váncsi, ahol balszerencsés körülmények között a hazaiak öngóllal vesztettek Ajka ellen. A Szekszárdi Dózsa egy ponttá lemaradva a listave­zető Nagykanizsa mögött tart­ja a második helyet, két pont az előnye a 3. Tapolcával szemben. A további sorrend: 4. Sopron 28, 5. Keszthely 27, 6. Kaposvár 26 ponttal. •■■a aaaa Keszthelyi Haladás-Szekszár­di Dózsa 1-1 (1-0). Szekszárd, 4000 néző. V.: Drigán. Keszt­hely: Sándorfi — Kovács, Anto­ni, Filó (Englóner a 66. perc­ben), Gáspár — Pál, Galántai, Bagó, Sebestyén - Deme (Nagy a 74. percben), Rácz. Edző: Gellei Imre. Szekszárd: Pólyák - Szabó, Tóth, Paizs, Somodi - Varga, Laki, Adorján (Márkus a 72. percben) — Lauer, Sajó, Mátyás (Orosz a szünetben). Edző: Teszler Vendel. Kezdés után ideges, feszült hangulat uralkodott a pályán. A 3. perc­ben Adorján hibájából gyors ellenakciót vezettek a vendé­gek, Galántai kiugrott a védők közül, de a a bíró lest látott. A 8. percben Lauer két csel után középre adott, Antoniról kiper­dült a labda, de Sajó négy lé­pésről a kapus lábába lőtte. A 11. percben vezetéshez jutott a Haladás. Deme jobb oldali be­adása átszállt a védők feje fö­lött, Pólyák leragadt a gólvona­lon és a berobbanó Rácz a ka­pu közepébe vágta a labdát. 1-0. Fokozódott a Dózsa-véde- lem zűrzavara, így a 14. perc­ben egymást követően négy szögletet rúghatott az ellenfél. A két 16-os közötti hullámzó mezőnyjátékkal folytatódott a mérkőzés. Tudatosabban, éret­tebben futballozott a keszthelyi gárda. Ennek ellenére a 26. percben egyenlítési lehetőség kínálkozott a Dózsa számára. Lauer bal oldali szögletét elvé­tette a teljes keszthelyi véde­lem, Somodi berobbant, de az üres kapu torkában nem érte el a labdát. A 33. percben Ga­lántai kapott jó átadást, ráve­zette a labdát Tóthra, elhúzott mellette, de a lövés pillanatá­ban Pólyák kifutással mentett. Szétesően, átütő erő nélkül ját­szottak a hazaiak. Csapatjáté­kuk nyomokban sem emlékez­tetett a korábbi hetekben meg­szokott teljesítményre, s bizony igencsak szenvedett a lila-fehér együttes. Szünet után a 48. percben Bagó 22 méteres pattogós lö­vését a kapu közepén, előreve­tődve védte Pólyák. Három perccel később a tétovázó keszthelyi védők közül Laki ki­ugrott, a 16-os vonalánál buk­tatták. Sajó szabadrúgása a sorfalban akadt el. Rákapcsolt a Dózsa és az 57. percben egyenlített. Laki-Varga adoga­tás végén Varga betört a 16- oson belülre, a kapus mellett is elhúzta a labdát, amikor Sándorfi földre rántotta, 11-es. Sajó büntetője bombaként vá­gódott a jobb felső sarokba. 1-1. A 62. percben Orosz kapás­lövése nyomán az egyik védőn irányt változtatott a labda, de Sándorfi vetődve hárított. Be­szorult a Haladás, egyre több szabálytalanság csúszott véde­kezésébe. A 73. percben Lauer Somodi elé gurította a labdát, a hátvéd elegánsan becselez­te magát a 16-oson belülre, lövése a kimozduló kapusról szögletre vágódott. A 80. perc­ben Márkus remekül ívelt kö­zépre, Varga és Orosz tisztán kapta a labdát, Varga nagy erejű, 12 méteres lövése Sán­doréit találta telibe. Jó iramú, de csak közepes színvonalú mérkőzés két ellen­tétes félidővel. Az első 45 perc­ben a követő emberfogást alkalmazó, mélységben jól ta­gozódó, sokat mozgó Haladás már a középpályán megállítot­ta az idegesen, nagy hibaszá­zalékkal játszó szekszárdiak próbálkozásait. Szünet után a nagy akarással kezdő hazaiak fokozatosan átvették az irányí­tást. A középpályát gyorsan át­játszva, széleken vezetett akci­ókkal igyekeztek a zárt védelem mögé kerülni. Az egyenlítő gólt követően hiába rohamozott a Dózsa, ezúttal sem tudta le­győzni „örökös mumusát”. Jók: Kovács, Antoni, Gáspár, Rácz, illetve Somodi, Varga, Laki. Ajkai Alumínium-Dombóvári VMSE 1-0 (0-0). Dombóvár, 700 néző. V.: Szabó T. Ajka: Hor­váth — Hollenczer, Menyhárt, Puskás, Fehér - Nagy, Czibik, Rénes — Csikesz (Vajda a 46. percben), Cserna, Túri. Edző: Lipták Rezső. Dombóvár: Keré- nyi — Kurdi, Hosszú, Lakos, Her­bei - Tóth-Bagi, Herbst (Ko­vács a 69. percben), Incze - Iván, Jakab (Vészi a 81. perc­ben), Landek. Edző: Vicze Já­nos. A 4. percben Nagy lövése a felső kapufáról vágódott a mezőnybe. Változatos, hullám­zó mezőnyjáték után Landek kiugratta Ivánt, aki elől Hor­váth tisztázott. A 20. percben Tóth-Bagi futtatta Ivánt, a szél­ső egyedül húzott kapura, aztán az ötösről az üres kapu mellé lőtt. A 25. percben Iván szög­lete után a berobbanó Hosszú elöl bravúrral mentett a vendé­gek kapusa. A 38. percben for­más ajkai támadás végén Túri átadásából Cserna lőtt kapura, de Kerényi remek érzékkel há­rított. Szünet után az 50. percben Túri alaposan megkeverte a dombóváriak védelmét, vissza­játszott a felfutó Hollenczer elé, akinek 15 méteres lövését Ke­rényi parádésan védte. Az 58. percben Túri hét méterről csak centiméterekkel lőtt kapu mel­lé. A 64. percben Túri 100 szá­zalékos helyzetben, öt méterről kapu mellé vágta a labdát. A 66. percben Landek 24 méteres nagy erejű lövését bravúrral mentette Horváth. Két perc múl­va Nagy jobb oldali éles be­adásánál a menteni akaró Tóth- Bagi lábáról saját kapujába perdült a labda, öngól! 1-0. A 81. percben Czibik léc alá tar­tó lövését Kerényi óriási bravúr­ral hárította. A 88. percben Tú­ri 23 méteres lövése nyomán a felső lécen csattant a labda. Végig alacsony színvonal és közepes Sram jellemezte a két sereghajtó összecsapását. A vendégek többet kezdeményez­tek és több gólszerzési lehe­tőségük is akadt. Jók: Meny­hárt, Cziibik, Túri, illetve Keré­nyi, Landek és Hosszú. Terüjeti labdarúgó-bajnokság Tamási MEDOSZ-Kiss j. SE 3-0 Csonka forduló volt a területi bajnokságban, mivel elmaradt a Barcs—Bonyhád mérkőzés. A találkozóra egy későbbi időpontban Bonyhádon kerül sor. A Tamási ME- DOSZ a Kiss János SE ellen 3-0-ra nyert, a Bátaszék Pé­csett, a Zsolnayval szemben döntetlent ért el, de ugyan­csak döntetlenül végeztek a paksiak Pécsett, a bőrgyár csapatával szemben. A kisdorogiak Bolyban 2-1-re alul­maradtak. A bajnoki táblázaton a Tolna megyei csapatok helyezése: Kisdorog 2., Tamási 8., Bonyhád 9., Paks 10., Bátaszék 12. Április 18-án, vasárnap Bonyhádon Siklós játszik, Kis- dorogon Tamási lesz az ellenfél, a bátaszékiek a Honvéd Kiss J. SE-hez utaznak. A Paks—Boly találkozó közös meg­egyezéssel egy nappal korábban, szombaton lesz. Tamási MEDOSZ—Honvéd Kiss János SE 3-0 (1-0). Tamá­si, 800 néző. V.: Sárkány. Ta­mási: Kocsi — Agócs, Kui, Ba- zsonyi, Lieszkovszky — Bóta, Horváth, Rab — Szajkó, Meksz, Vaszari. Csere: Bocz. Edző: Németh Miklós. Honvéd Kiss J. SE: Kovács — Frecska, Ba- nai. Nier, Kádár — Mérei, Var­ga, Csehi — Végh, Krizbai, Gádor. Csere: Pékár. Edző: Kétszeri Ferenc. Az első 30 perc közepes színvonalú, válto­zatos mezőnyjátékot hozott. A 36. percben szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak, 20 méterre Kovács kapujától. Horváth lö­vése a jobb felső sarokba vá­gódott. 1-0. Az 58. percben Meksz jobb oldali beadását Rab közelről a hálóba lőtte. 2-0. A 85. percben Banai sa­ját kapujától 17 méterre keze­zett. A megítélt szabadrúgás­ból Szajkó nagy erővel vágta a labdát a kapu jobb oldalá­ba. 3-0. Az első félórától eltekintve, végig a hazaiak kezdeményez­tek többet és megérdemelten tartották otthon a két pontot. Jók: Kocsi, Bazsonyi, Bóta, Hor­váth, illetve Végh, Kádár, Nier. Pécsi BTC—Paksi SE 0-0. Pécs, 100 néző. V.: Pazaurek. PBTC: Papp — Tóth, Knoch, Bódog, Lutz — Bíró, Aradi, Ju- rin — Várhelyi, Abrahám, Get­tó. Csere: Kühn, Hajós. Edző: Bartal Lőrinc. Paks: Turóczi — Hanoi, Vörös, Debreczeni, Vayer — Garamvölgyi, Porga, Szabó — Kovács, Kerekes, Pesti. Csere: Weisz. Edző: Már­kus József. Az első félidő ala­csony színvonalú játékot ho­zott. A félidő egyetlen gól­helyzete a 44. percben Porga előtt adódott, de lövését Papp hárította. Szünet után élénkült az iram, az 55. percben Bódog lövését Turóczi bravúrral men­tette. A 63. percben Garam­völgyi fejesét Aradi a gólvonal­ról vágta a mezőnybe, majd Szabó lövése süvített el a bal sarok mellett. A 83. percben Gettó közeli lövését Turóczi remek érzékkel hárította. Az első 45 percben mindkét csapat biztonsági játékra töre­kedett, csak a védekezéssel tö­rődtek. Szünet után mintha ki­cserélték volna a küzdő fele­ket, de a góllövéssel adósak maradtak. Jók: Aradi, Knoch, Gettó, illetve Vörös, Porga, Tu­róczi. Boly—Kisdorog 2-1 (1-1). Bóly, 500 néző. V.: Auman. Boly: Puch — Király, Óbert, Fitt, Haris — Ulrich, Schult, Marian, Swartzkopt, Ratting, Strébl. Edző: Kövi Ferenc. Kis­dorog: Stölkler — Éppel, Hor­váth, Páli, Papp — Ódor, Kiss II., Klein, Fábián, Szabó II., Hosnyánszky. Edző: Losonczi István. A 26. percben egy jobb oldali szögletnél Stölkler bra­vúrral védett. A 33. percben Horváth hazaadását Ratting el­csípte és Stölkler mellett — aki nem volt a kapuban —, gólt lőtt. 1-0. A 40. percben Fodor Hosnyánszkyhoz továb­bított, ő visszajátszott Ódornak, aki 12 méterről az alsó sarok­ba lőtt. 1-1. Az 53. percben szabadrúgáshoz jutott a Boly, a labdát Marian a felső kapu­fára fejelte. Az 58. percben Ulrich kézzel tette maga elé a labdát, majd 14 méterről Stölk­ler kapujába lőtt. 2-1. (A já­tékvezető kinézett a partjelző­re, de ő nem jelezte a sza­bálytalanságot.) A hazai csa­pat, ha szerencsével is, de megérdemelte a győzelmet. Jók: Schult, Ratting, Mánián, Swartzkopt, illetve Papp, Páli. Pécsi Zsolnay—Bátaszéki SZVSE 1-1 (0-1). Pécs, 150 né­ző. V.: Vukman. P. Zsolnay: Fülöp — Papp, Szegvári, Ba­logh, Forál — Varga, Lauer, Cservenka — Király, Potocsár, Balogh. Edző: Katona Ferenc. Bátaszék: Korsós — Maurer, Pál, Révész, Lados — Klopcsik, Mezei, Fiath — Vituska, Bos- nyák, Kálmán. Edző: Kalász János. A 8. percben Maurer került a tizenhatoson belül jó helyzetbe, lövését Fülöp bra­vúrral védte. A 25. percben Kálmán átadását Bosnyák 15 méterről a kifutó kapus mellett a hálóba lőtte. A 46. percben Lauer lövése a kapufán csat­tant. A 48. percben Cservenka megütötte Fiathot, és ezért a kiállítás sorsára jutott. A 78. percben Potocsár átjátszotta Révészt és 8 méterről a hálóba vágta a labdát. Igazságos dön­tetlen született, bár helyzete Bátaszéknek voll több. Jók: Varga, Papp, illetve a báta­széki csapatból senki nem di­csérhető. Eredmények NB II. Nyugati csoport: Mo- hács-Véménd—Sa baria 3-1, Kaposvár—Várpalotai Bányász 2-1, Tapolcai Bauxitbányász— MÁV DAC 3-0, Bakony Ve­gyész—^Nagykanizsai Olajbá­nyász 0-0, Dunaújvárosi Ko­hász—Komlói Bányász 2-0, Sop­roni SE—PVSK 1-0. Területi bajnokság: Siófok— Sellye 4-1, Siklós—H. Latinca SE 3-1, H. Táncsics SE—Máza­szászvár 2-1. A Barcs—Bony­hád mérkőzés később kerül le­játszásra. Megyei ifjúsági bajnokság: Tengelic—Hőgyész 2-0, Duna- földvár—Nagydorog 4-1, B. Pannónia—Zomba 6-1, Nagy- mányok—Sz. Dózsa 0-0, Duna- szentgyörgy—Dombóvár 3-2, Tevel—Pincehely 4-1, Apar­hant—Bogyiszló 6-0, Ozora— Iregszemcse 7-0. Körzeti bajnokság: Szakály— Kaposszekcső 3-5, Kurd—Kis- vejke 2-3, ifi: 1-1, Závod—Ko- csola 1-1, ifi: 2-1, Attala—Dal- mand 2-1, ifi: 2-1, Döbrököz— Szakcs 4-0, ifi: 3-2, Németkér— Gerjen 0-0, ifi: 3-2, Bölcske— Pálfa 3-0, Gyönk—Tolnanémedi 2-3, Kajdacs—Simontornya 0-1. Bajnoki táblázatok NB II 1. N.-kanizsa 22 12 9 1 35-20 33 2. Szekszárd 22 15 2 5 31-19 32 3. Tapolca 22 12 6 4 40-17 30 4. Sopron 22 10 8 4 35-26 28 5. Keszthely 22 9 9 4 31-29 27 6. Kaposvár 22 10 6 6 33-18 26 7. D.-újváros 22 10 5 7 36-20 25 8. Sabaria 22 8 7 7 24-23 23 9. Komló 22 9 3 10 28-26 21 10. Mohács-V. 22 7 6 9 29-23 20 11. MÁV DAC 22 7 6 9 32-39 20 12. Ba’kony V. 22 5 7 10 21-36 17 13. Pécsi VSK 22 7 2 13 27-35 16 14. Várpalota 22 5 3 14 19-30 13 15. Ajka 22 3 7 12 21 *-37 13 16. Dombóvár 22 3 2 17 T4-59 8 Területi bajnokság Dráva-csoport 1. Siófok 22 17 5 — 56-12 39 2. Kisdorog 22 9 7 6 37-27 25 3. Sellye 22 9 7 6 40-32 25 4. Táncsics SE 22 8 8 6 26-26 24 5. Boly 22 8 7 7 27-28 23 6. Mázaszászvár 22 10 2 10 33-32 22 7. Siklós 22 6 10 6 20-20 22 8. Tamási 22 8 4 10 28-29 20 9. Bonyhád 21> 5 10 6 23-25 20 10. Paks 22 5 10 7 31-35 20 11. PBTC 22 6 8 8 25-3(1 20 12. Bátaszék 22 6 8 8 20-26 20 13. Latinca SE 22 6 7 9 30-31 19 14. Kiss J. SE 22 6 6 10 27-32 18 15. P. Zsolnay 22 6 5 11 15-40 17 16. Barcs 21 5 6 10 27-39 16 Megyebajnokság Felnőttek 1. Nagymá nyok 22 13 6 3 43-20 32 2. Dombóvár 22 12 7 3 53-22 31 3. Nagydorog 22 n 6 5 43-31 28 4. Ozora 22 12 4 6 52-43 28 5. Tengelic 22 12 5 5 38-26 27x 6. Tevel 22 9 6 7 35-31 24 7. B. Pannónia 22 11 2 9 34-35 24 8. TÁÉV SK 22 8 7 7 44-35 23 9. I regszemcse 22 9 5 8 34-45 23 10. Aparhant 22 9 3 10 34-33 21 11. Hőgyész 22 6 5 11 37-44 17 12. Pincehely 22 6 4 12 29-40 16 13. D.szentgy. 22 5 6 11 19-36 16 14. Bogyiszló 22 5 5 12 32-40 15 15. D.-föld vár 22 5 3 14 26-47 13 16. Zomba 22 4 4 14 26-51 12 Ifjúságiak 1. Nagymá nyok 22 16 3 3 65£3 35 2. Sz. Dózsa 22 13 5 4 84-24 31 3. B. Pannónia 22 13 5 4 64-28 31 4. Hőgyész 22 12 5 5 63-36 29 5. Tevel 22 13 2 7 67-32 28 6. D.-földvár 22 10 5 7 71-46 25 7. Dombóvár 22 10 5 7 50-44 25 8. Tengelic 22 10 4 8 54-43 22x 9. D.-szentgy. 22 9 3 10 42-54 21 10. Nagydorog 22 9 2 11 57-66 20 11. Pincehely 22 8 3 11 29-37 19 12. Aparhant 23 8 2 12 48-49 18 13. Ozora 22 7 3 12 42-79 17 14. Zomba 22 5 4 13 23-54 14 15. Bogyiszló 22 1 6 15 30-95 8 16. 1 regszemcse 22 2 3 17 17-96 7 Meg jegyzés : x=büntetőpont-jevonás. A lapunk mai számában megjelent tudósitásokat ír­ták, valamint az eredménye­ket közölték: Fekete László, Gaál István, Illés Béla, Zerza József, Klein Márton, Hirt László, Soós István, Takács Zoltán, Lőrincz Antal, Orbán Lajos, Dömötör Endre, Zwick Jakab, Kovács Péter, Cziráki József. A sportoldalakat ösz- szeállitotta : Nyakas István rovatvezető.