Tolna Megyei Népújság, 1982. március (32. évfolyam, 51-76. szám)

1982-03-02 / 51. szám

1982. március 2. NÉPÚJSÁG 5 Cselgáncs A Paksi Atomerőmű SE fia­taljai is részt vettek Baján a cselgáncs területi rangsorverse­nyen. Szereplésük sikeres volt: Wolf Károly a 41 kg-osok. súly­csoportjában. valamint Bernât Péter a 49 kg-osok kategóriá­jában első helyen végzett. A 29 kg-os Horváth László ötödik helyen végzett. A szakemberek dicsérőleg nyilatkoztak az újonc Sándor László bemutatkozásá­ról is. A testnevelésről tanácskoztak Szekszárdon a tanítóképző főiskola tanácstermében tartot­ta soros ülését két napon ke­resztül a Művelődési Miniszté­rium egyetemi és főiskolai! fő­osztálya mellett működő test- nevelési szakbizottság. Az ülésen a következő főbb programpontokat tárgyalták meg: A főigazgatási kollégium irányelvei a tanárképző főisko­lák tantervkorszerűsítési mun­kálataihoz. Tájékoztatás a Ka­posvári Tanítóképző Faiskola szekszárdi kihelyezett tagozata testnevelési tanszékének mun­kájáról, a levelező képzéssel kapcsolatos ajánlások. Az ülésen részt vett Zalka András, a TF rektora, dr. Szigeti Lajos, a sportbizottság elnöke, Kozmanovics Endre, az OTSH testnevelési és sportfőosztályá­nak vezetője és Somos Tibor, a MM testnevelési és sportosztá­lyának helyettes vezetője is. Hírek Megtartotta közgyűlését Dombóváron a FAVÉD SE. Az elmúlt év munkájáról Horváth Sándor elnök adott tájékozta­tót — írja tudósítónk, Popp Pál- né. A megyei sakk-csb eredmé­nyei: Dombóvár-Harc 11-1, Ta­mási—Dunaföldvár 7-5, Szedres -TÂÉV 4,5-5,5, Bótaszék-Atom 6,5-5,5. A bajnokság állása: 1. TAÉV, 2. Dombóvár, 3. Szedres, 4. Atom, 5. Bátaszék, 6. Duna­földvár, 7. Tamási, 8. Harc- Sióagárd. II. osztály: TAÉV II. -Bonyhád 3,5-0,5, Felsőnyék- Bölcske 0,5-3,5, Báta-Öcsény 1-3. Nem érkezett eredmény a Magyarkeszi-Györköny II., Re- göly—Tolna és a Pincehely— Györköny I. mérkőzésről. • A megyei III. osztályú aszta- litemisz minősítő verseny vég­eredménye. Férfi egyéni: 1. Ki- zakisz Georgiosz (Sz. Szövetke­zet), 2. Majnai Antal (TAÉV), 3. dr. Iv^n Gyula és ifj. Iván Gyu­la (Dombóvár). Női egyéni: 1. Hodász Klára (Sz. Szövetkezet), 2. Iván Erika (Dombóvár), 3. Sárosi Erzsébet (Kórház) és Kappel Gabi (Sz. Költségvetés). Férfi páros: 1. Kizakisz Geor- giosz-Majnai Antal (Sz. Szövet- kezet-TAEV), 2. dr. Iván Gyula- ifj. Iván Gyula (Dombóvár), 3. Szabó Péter—ifj. Péter István (Sz. Szövetkezet—TAÉV) és Var­ga Péter-Gabnai Zoltán (Sz. Szövetkezet), Vegyes páros: 1. Kizakisz Georgiosz-Hodász Klá­ra (Sz. Szövetkezet), 2. dr. Iván Gyula-Ivón Erika (Dombóvár), 3. Majnai Antal—Sóvári Erzsé­bet (TAÉV-Kórház) és ifj. Pé­ter István-Kappel Gabi (TAÉV -Költségvetés). Labdarúgó NB II Hangadat nyert a Szekszárdi Dézsa DVMSi: hérom perc alatt 0-2 Szekszárdi Dózsa—Tapolcai Bauxitbányász 2-0 (1-0). Szek- szárd, 2500 néző. V. : Kovács L. Székszárd: Pólyák — Szabó, Tótlh, Paizs, Somodi — Varga, Laki (Dienes a 84. percben), Adorján — Lauer, Sajó (Csík a 77. percben), Orosz. Edző: Tesz- ler Vendel. Tapolca: Déri — Tóth, Bencze, Mater, Mátkán— Major, Tendii, Ormai — Lovász (Ughy a 6. percben), Németh, Horváth, Edző: Németh Lajos. Kellemes napsütésben, a nagy­számú közönség biztatása köz­ben a Dózsa kezdte a játékot. Az első perc végén Varga be­ívelését Orosz fejjel a bal felső sarok mellé fejelte, majd a szél­ső ügyesen 'húzott el Tóth mel­lett, beadásáról lemaradtak a társak. A 4. percben Laki és Lovász harcolt a labdáért, az összecsapásban mindketten el­estek, Lovász megsérült és nem tudta vállalni a további játékot. A 7. percben Ormai egymás után két szögletet ívelt be, de Paizsék biztosan romboltak. A 12. percben vezetést szerzett a Dózsa: ekkor egymást követő­en két szögletet harcoltak ki a lilák, a másodiknál Adorján re­mekül benyesett labdáját Orosz három védőtől szorongatva a jobb alsó sarokba fejelte. 1-0. A 18. percben Sajó nagyszerű­en csúsztatott Orosz elé, aki 14 méterről nagy erővel a jobb ol­dali léc mellé vágta a labdát. A vendégek első veszélyes hely­zetét a 30. perc hozta, amikor egy bal oldali beívelésnél Hor­váth öt méterről toronymaga­san a léc fölé bombázott. A 37. percben Adorján vezette fel a labdát, ballal óriási erővel, centiméterekkel lőtt a bal ol­dali kapufa mellé. Változatla­nul a Dózsa irányított. A 41. percben Sajó perdített Orosz elé, aki két csel után lövésre lendítette lábát, aztán a tömö­rülő védők miatt sérülését elke­rülendő — megtorpant. A második félidőt a tapolcai­ak kezdték lendületesebben, so­rozatban vezették gyors akciói­kat. Az 57. percben Ormai jobb oldali szögletét Pólyák a gólvo­nal elől öklözte mezőnybe. A 63. percben Orosz két védőt is leszerelt kemény ütközéssel, 17 méteres lövését Déri a kapufa tövénél hárította. Két perc múl­va Adorján mintaszerű átadá­sával Lauer húzott kapura, két védőt kicselezett, közeli, erős lövése a kifutó Dérit fejbe ta­lálta, a ZTiE-t is megjárt kapus ápolásra szorult. A 68. percben Sajó és Déri összefutott, a csa­tárnak sárga lapot mutatott fel Kovács játékvezető. Ugyaneb­ben a percben Varga beadását Sajó 11 méterről a vetődő ka­pusba lőtte. A 73. percben vég­leg eldőlt a rangadó sorsa. Lauer tört kapura, már lövésre lendítette lábát, amikor nyolc méterre Déri kapujától .buktat­ták, 11-es! A büntetőből Sajó nagy erővel a bal sarokba vág­ta a labdát. 2-0. A vendégek dicséretére szolgált, hogy nem adták fel, így a finis is lüktető iramú, változatos küzdelmet ho­zott. A két Iharcos felfogásban küzdő együttes kemény, küzdel­mes és mindvégig jó iramú mér­kőzést vívott. Az első 4'5 perc­ben többet és veszélyesebben támadott a nagy lendülettél ro­hamozó Dózsa. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, de negyedóra elteltével kiegyenlí­tődött a küzdelem és a nagy hajrát nyitó Székszárd helyzetei alapján nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Jók: Laki, Paizs, Lauer, Orosz, Somodi, il­letve Déri, Ormai. Komlói Bányász—Dombóvári VMSE 2-0 (2-0). Dombóvár, 800 néző. V.: Simon J. Komló: Bien — Iványi, Gyurina, Pál, Barta — Szajcz, Stornier, Róth — Ho- monnai, Martinkovics, Tóth (He­gyi a 61. percben). Mb. edző: Faragó József. Dombóvár: Foki — Kurdi (Incze a 46. percben), Porcsa, Lakos, Herbei — Tóth- Bagi, Herbst (Kovács a 69. percben), IHosszú — Iván, Túrái, Landek. Edző: Vicze János. A 3. percben egy rövidre sikerült hazaadásnál Bien merész kive­tődéssel mentett Landek elől. A 6. percben Pál nagy lövését védte Foki. Egy perc múlva Herbst szabadrúgása leoattant a sorfalról és a szemfüles Iván rácsapott a labdára, de közel­ről a kivetődő Bienbe lőtte. A 11. percben Barta indította Tóthot, aki először Fokiba lőtte a labdát, de másodszorra már nem hibázott. 1-0. A 13. perc­ben Martinkovics kitűnő átadás­sal futtatta Tóthot, a szélső egy ügyes csellel lerázta védőjét és kilenc méterről a bal sarokba lőtt. 2-0. Kétgólos vezetése bir­tokában magabiztosan játszott a bányászcsapat, a hazaiak vérszegény támadásait könnye­dén rombolta a komlói véde­lem. A 35. percben Stemler ki­ugratta Tóthot, aki kapura hú­zott, de nagy helyzetben a léc mellé bombázott. Szünet után, az 50. percben Martinkovics beadását Homon- nai közelről kapu fölé fejelte. A 62. 'percben Landek bal oldalról középre ívelt szabadrúgását Incze tíz méterről centiméterek­kel fejelte kapu mellé. Ezután már csak a hazaiak támadgat- tak, de még helyzetet sem tud­tak teremteni az ellenfél kapu­jánál. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a vendégek három perc alatt eldöntötték a két pont sorsát. Jók: Pál, Stemler, Barta, illetve Herbei. Hosszú. A megyei labdarúgó-bajnokságért A vendégek közül csak a Dombóvár nyert A tavaszi idény első vasárnapján általában mély, sáros talajú pályán került sor a mérkőzésekre. A vendégcsapatok közül egyedül csak a Dombóvári Vasasnak sikerült nyerni, ugyanakkor a TÁÉV döntetlenül végzett Bogyiszlón. Ezzel a bajnoki táblázaton a Dombóvári Vasasnak három pontra nőtt az előnye a második helyen lévő Nagymányokkal szemben. Tevel—Dunaföldvár 2-0 (1-0). Tevel, 200 néző. V.: Dobra. Tevel: Braun — Szőcs, Nagy I., Illés ML, Miklós, Nagy II., Ba­rabás, Szentes, Turbuk, Den- kinger, Weidinger. Csere: Fa­zekas. Edző: Fláding János. Dunaföldvár: Tóth — Pálinkás, Bogár, Jónás, Princz I., Dunai, Tilli, Flőrich, Popovics, Gó- man, Princz II. Csere: Varga, Jakab. Edző: Kővári István. Rossz talajú pályán a végig többet kezdeményező Tevel rá­szolgált a két pontra az egyéb­ként szívósan védekező vendé­gek ellen. G.: Turbuk, Weidin­ger. Jók: Nagy I., Turbuk, Illés 111., Nagy II., illetve Tóth, Du­nai. Iregszemcse—Zomba 6-1 (3-1). Fomád, 200 néző. V.: Lugasi. Iregszemcse: Vincze — Szuhai, Kajdi, Németh, Máté, Kiss, Kránitz, Varga, Borzok, Gyónó, Kovacsik. Csere: Sztoj- ka. Edző: Németh József. Zom­ba: Bogos — Csiki, Orbán, Marsai, Erős, Kerekes, Jakab 1., Horgos, Turbuk, Illés, Jakab II. Edző: Kláb József. A két csatársor közötti különbség döntött. A 12. percben Kajdi 11-est hibázott. A 60. percben Horgos kiállítva. G.: Gyónó, Kovacsik, Varga, Borzok, Vin­cze, Sztojka, illetve Jakab I. Jók: az egész iregszemcsei csa­pat, illetve Jakab I., Erős. Ozora—Nagydorog 2-1 (0-1). Ozora, 200 néző. V.: Pauer. Ozora: Surányi — Veng, Rú­zsa, Cziráki, Horváth, Kovács, Márkus, Pfeifer I., Papp, Pfei­fer IL, Miklós. Csere: Varga. Edző: Kiss István. Nagydorog: Balogh — Bányai, Gondos, Kisgyörgy, Kovács, Honti, Mik­lós, Kollár, Virág, Ébert, Mics- kei. Csere: Nagy. Edző: Do­monkos János. A nagy sárda- gasztásból a szerencsésebb Ozora került ki győztesen. G.: Veng, Papp, illetve Ébert. Jók: Veng, Papp, Pfeifer IL, illetve Miklós, Gondos. Dombóvári Vasas—Pincehely 4-1 (2-0). Pincehely, 350 néző. V.: Fazekas. Dombóvár: Szalai — Kovács, Engert, Havasi, Csatári, Mikolics, Nagy, Pintér, Lamm, Szieber, Fekete. Edző: Ojvári Kálmán. Pincehely: Bük- kösi — Sütő, Kántor I., Kaj- tár. Zsolnai, Gergely, Veres, Botos, Petki, Kuvik, Németh. Csere: Miklós, Bekő. Edző: Bükkösi András. A jeges pá­lyán mindvégig jó iramú talál­kozó, amelyen érvényesült a vendégek nagyobb rutinja, de a gólkülönbség túlzott. A 35. percben Fekete kiállítva. G.: Szieber 2, Nagy (11-esből), Mikolics, illetve Kántor II. (11- esből). Jók: Kovács, Csatári, Lamm, Szieber, illetve Kántor I., Kuvik, Veres. Dunaszentgyörgy—Bonyhádi Pannónia 2-0 (1-0). Dunaszent­györgy: Szlanyinka — Lencsés, Kovács, Horváth, Kertész, Pál, Péch, Nagy II., Gyöngyösi, So­modi, Henk. Csere: Lacza. Ed­ző: dr. Gyurovics László. B. Pannónia: Szőcs I. — Weiszen- burger, Eisensehr, Flaskár, In­cze, János, Bajkai, Szőcs II., Tóth, Zulauf, Kiss. Csere: Ka­pellen Edző: Kovácsi Ferenc. Irreális talajon, kitűnő játékve­zetés mellett megérdemelt ha­zai siker. G.: Somodi, Nagy II. Jók: Pál, Somodi, Kovács, Gyöngyösi, illetve Weiszenbur- ger, Eisensehr, Flaskár, Incze. Tengelic—Nagymányok % 2-0 (2-0). Tengelic, 150 néző. V. : Varga. Tengelic: Bálint — Rik- kers, Hosnyánszki, Junkuncz, Tóth, Pámer, Nagy, Kovács, Töricht, Gazdag, Éberling. Csere: Barabás. Mb. edző: Gáncs Sándor. Nagymányok: Sass — Vorgrümler, Lemle, Túrós, Németh, Molnár, Hor­váth, Nagy, Bakó, Bíró, Csor­dás. Csere: Balogh P„ Szép. Edző: Guth András. A mély talajú pályán is lelkesebben játszó hazaiak megérdemelten győztek a több helyzetetet el­hibázó Nagymányok ellen. G.: Éberling, Gazdag. Jók: az egész hazai csapat, illetve Lemle, Németh. Aparhant—Hőgyész 3-1 (2-0). Aparhant, 200 néző. V.: Kor­mos. Aparhant: Pomozi — Wäger, Dávid, Sebestyén, Cse- ke, Zsák, Juhász, Kulcsár, Hei- decker I., Gáspár, Palkó. Cse­re: Vcncsa, Heidecker IV. Ed­ző: Kozma József. Hőgyész: Lécz — Bús I., Frank II., Brun­ner, Vasi, Stefán, Pál, Bús II., Váli, Frank, I., Nagy. Csere: Erdős, Kondás. Edző: Magyar Lajos. A jobb erőnlétű, sze­rencsésebb együttes került ki győztesen a sárdagasztásból. G.: Wáger, Juhász, Gáspár (11-esből), illetve Bús II. Jók: Wáger, Dávid, Sebestyén, Kul­csár, illetve Frank II., Stefán. Bogyiszló—TAÉV SK 0-0. Bogyiszló, 300 néző. V.: Rit­zel. Bogyiszló: Bárdos — Lisz- kai, Paksi, Szekeres, Waldraf, Böröcz, Bogdanovics, Pilisi, Szántó, Neihart, Bajusz. Cse­re: Györgye, Molnár M. Edző: Palatinus János. TAÉV SK: Horvpi — Pápes, Balázs, Anszló, Both, Kander, Klement, Marcsa, Micskó, Veress, Óben- dorf. Csere: Kovács. Edző: dr. Freppán Miklós. A sáros, mély talajú pályán igazságos pont- osztozkodás történt. Jók: Lisz- kai, Böröcz, Neihart, illetve Horvai, Balázs, Klement, Mics­kó. NB II.: Sopron—MÁV DAC 2-1, Nagykanizsa-Dunaújváros 1-0, Ajka-Mohács-Véménd 1-1, PVSK-Keszthely 1-1, Sabaria- Várpalota 2-0, Kaposvári Rá- kóczi-Bakony Vegyész 2-1. Területi bajnokság: P. Zsol- nay-PBTC elmaradt, Siófok- Bóly 3-0, H. Táncsics-H. Kiss J. SE 1-0, H. Latinca-Sellye 4-1. Megyei ifjúsági bajnokság : Tengelic-Nagymányok 0-4, Du- naszentgyörgy-B. Pannónia 1-1, Tevel—Dunaföldvár 1-1, Apar­hant—Hőgyész 1-4, Ozora- Nagydorog 4-1, Iregszemcse- Zomba 1-1, Bogyiszló-Sz. Dózsa 1-6, Pincehely-Dombóvár 0-1. Bajnoki táblázatok NB II 1l N.-.kanizsa 16 10 6 — 27-12 26 2. Tapolca 16 10 3 3 31-14 23 3. Szekszá rd 16 11 — 5 22-15 22 4. Keszthel-y 16 8 4 4 24-23 20 5. D.-újváros 16 8 3 5 24-12 19 6. Sopron 16 7 5 4 25-21 19 7. Sa baria 16 7 5 4 16-13 19 8. Kaposvár 16 6 5 5 19-15 17 9. Mohács-V. 16 6 4 6 26-17 16 10. MÁV DAC 16 6 4 6 26-27 16 11. Komló 16 6 2 8 20-18 14 12. PVSK 16 5 2 9 20-24 12 13. Árka 16 2 6 8 14-25 10 14. Bakony V. H6 3 3 10 13-31 9 15. Várpalota 16 3 2 11 14-24 8 16. Dombóvár 16 3 — 1Î 11-41 6 TERÜLETI BAJNOKSÁG Dráva-csoport 1. Siófok 16 13 3 — 43-6 29 2. Sellye 16 7 4 5 30-24 18 3. Táncsics SE 16 6 6 4 20-15 18 4. Kisdorog 16 6 5 5 27-23 17 5. Tamási 16 7 3 6 21-19 17 6. Siklós 16 4 8 4 12-12 16 7. Bonyhád 16 4 8 4 18-19 16 8. Mázaszászvár 16 7 1 8 25-24 15 9. Latinca SE 16 4 7 5 22-21 15 10. Bátaszék 16 5 5 6 15-20 15 11. Kiss J. SE 16 5 4 7 21-23 14 12. Boly 16 5 4 7 21-25 14 13. Paks 16 4 6 6 23-28 14 14. PBTC 15 5 3 7 17-24 13 15. Bores 16 4 4 8 22-32 12 «16. P. Zsolnay 15 4 3 8 10-32 11 MEGYEBAJNOKSAG Felnőttek : 1. Dombóvár 16 10 5 1 41-14 25 2. Nagymányok 16 9 4 3 31-15 22 3. TAÉV SK 16 8 5 3 35-22 21 4. B. Pannónia 16 10 1 5 25-22 21 5. Tengel'ic* 16 10 2 4 32-22 20 6. Nagydorog 16 8 4 4 33-24 20 7. Ozora 16 8 3 5 33-29 19 8. Iregszemcse 16 6 4 6 27-37 16 9. Tevel 16 5 4 7 27-27 14 10. Hőgyész 16 5 3 8 27-31 13 11. Bogyiszló 16 5 2 9 26-24 12 12. Aparhant 16 5 2 9 23-31 12 13. Dunaszentgy. 16 4 4 6 12-24 12 14. Pincehely 16 4 2 10 21-31 10 15. Zomba 16 3 3 10 20-40 9 16. D.-földvár 16 3 2 11 14-34 8 Ifjúságiak : 1. Nagymányok 16 14 — 2 58-18 28 2. Sz. Dózsa 16 10 4 2 65-21 24 3. Dombóvá r 16 9 4 3 43-26 22 4. Hőgyész 16 9 3 4 56-32 21 5. B. Pannónia 16 9 3 4 44-26 21 6. Tevel 16 9 2 5 51-24 20 7. D.-földvár 16 7 4 5 57-34 18 8. Nagydorog 16 8 1 7 44-39 17 9. Tengelic* 16 8 2 6 47-32 16 10. Pincehely 16 6 1 9 23-29 13 11. Zomba 16 4 4 8 18-36 12 12. Dunaszentgy. 16 5 2 9 25-44 12 13. Apa rhant 16 5 1 10 30-37 11 14. Ozora 16 4 2 10 29-72 10 15. Iregszemcse 16 2 3 11 15-75 7 16. Bogyiszló 16 — 2 14 22-82 2 Megegyzés: * = büntetőpont levonás. így kellett volna 1. Bakony Vegyész—Kaposvár 2. Pécsi VSK—Keszthely 3. Olajbányász—Dunaújváros 4. Székszárd—Bauxitbányász 5. Eger—Kazincbarcika 6. BKV Előre—Balassagyarmat 7. Ascoli—Catanzaro 8. Avellino—Fiorentina Cagliari—Juventus 10. Cesena—Internazionale 11. Como—Napoli 12. Milan—Bologna 13. Foggia—Lazio +1 Cremonese—Verona 1-2 2 1- 1 x 1-0 1 2- 0 1 0- 0 x 1- 1 x 2- 1 1 1-2 2 0-1 2 1- 3 2 0-4 2 2- 1 1 0-1 2 1-5 2 A lapunk mai számában megjelent tudósitásokat Írták, valamint az eredményeket közölték: Fekete László, Gaál István, Szabó Sándor, Illés Béla, Klein Márton, Túrós Jó­zsef, Soós István, Dömötör Endre, Zwick Jakab, Kovács Péter, Cziráki József, Koszto­lányi Lajos, Végh István, Szántó Ferenc. A sportoldala­kat összeállította: Nyakas István rovatvezető. A 12. percben Orosz (3) fejese a tehetetlen Déri mellett a kapuba vágódik.