Tolna Megyei Népújság, 1981. augusztus (31. évfolyam, 179-203. szám)

1981-08-11 / 187. szám

1981. augusztus 11. Képújság 5 Kerékpár Csapatbajnok a Szekszárdi Spartacus Vasárnap Győrött, a Klena Attila-emlékverseny keretében rendezték meg az 1981. évi ke­rékpáros országúti 100 kilomé­teres csapatbajnokságot. A ver­senysorozat a gyermek- és az úttörő korosztályúak egyéni via­dalával kezdődött. A gyerme­kek 10 km-es, az úttörők 20 km- es távot teljesítettek. Mindkét korcsoportban szekszárdi győ­zelmeket köszönthettünk. A gyer­mekkorcsoportban Újvári, az úttörőknél Jávor végzett az első helyen. Ezt követően kezdődött meg a csapatbajnokság. Elsőnek a serdülők rajtoltak, ebben a kor­csoportban a Spartacus nem in­dított csapatot. Utána az ifjú­ságiak versenyeztek, szám sze­rinti nyolc együttes, a táv ré­szükre 70 km volt. A szekszárdi serdülők ebben a számban áll­tak rajthoz és 1:39,56 órás idő­eredményükkel a harmadik he­lyen végeztek. A győzelmet a Mosoni Vasas fiataljai szerezték meg. A felnőttek 100 km-es csapat- bajnokságán a Szekszárdi Spar­tacus a Halász László, Halász Zoltán, Liska Pál, Reibling Pé­ter összetételű együttessel ter­vezte a rajtot. Reibling ugyan még serdülő korosztályú kere­kes, de az ifista Sajó Péter Bu­karestben az IBV-n szerepel — így a szekszárdiak csak úgy tudtak volna négy versenyzővel kiállni, ha Reiblinget beállítják a csapatba. Azonban az FTC és a Csepel még a verseny rajt­ja előtt óvást nyújtott be: Reib­ling serdülő korára hivatkoz­tak. (Itt említjük meg, hogy Re­ibling nem hajtotta volna végig a 100 kilométert, csupán annyit segített volna klubtársainak, amennyit korához képest elbír.) A versenybíróság az óvásnak helyt adott, így a Spartacus együttese csak három verseny­zővel vágott neki a táv teljesí­tésének. Természetesen azt mondani sem kell, hogy ez az ellenfelek részére nagy előnyt jelentett. Mindehhez járult még az a négy kerékcsere, ami ver­seny közben a szekszárdi fiúkat sújtotta. Mindezek ellenére az országos bajnoki címet így sem tudták elvenni a nagyszerűen hajrázó Schneider-tanítványok- tól. A Klena Attila-vándorserle- gért kiírt pontversenyt is a Szek­szárdi Spartacus nyerte. Ered­mények: gyermekek: 1. Újvári Balázs, 2. Molnár Gábor. Úttö­rők: 1. Jávor Péter, 2. Szabó Jó­zsef. Az ifjúságiaknál a Hettich —Auth—Patton—Méth összeál­lítású szekszárdi csapat bronz­érmes lett. Felnőttek: 1. Szek­szárdi Spartacus (Halász L.— Halász 2.—Liska) 2:13,29, 2. Csepel 2:13,56, 3. MAV-DAC 2:15.55. 4. FTC 2:16,43, 5. BKV Előre 2:16,57, 6. Videoton 2:17,47. Labdarúgás Atlétikai OB Hárompontos búcsú a Nyári Totó-kupától Dombóvári VMSE—Honvéd Táncsics SE 1-0 (0-0). Dombó­vár, 600 néző. V.: Sárkány. Dombóvár: Foki — Banai, La­kos, Horváth, Baumann, Por- csa — Tóth-Bagi, Herbst, Iván — Zircher, Landek. Csere: Szá­lai, Molnár, Herbei. Edző: Her­bei József. Táncsics SE: Kutasi •— Rétsági, Czár, Kiss, Takács, Ambrus, Kila Cs., Laczkovics, Szanyi, Kila J., Gajág. Csere: György, Krizbai. Edző: Tóth Jó­zsef. A 2. perc végén Tóth-Ba- gi jó átadását Landek 17 mé­terről centikkel lőtte a léc fölé. Az 5. percben Iván remek át­adását Zircher a 11-es pontról lőtte kapura, de Kutasi vetődve mentett. A 12. percben Kila Cs. kiugrott a védők közül, de hosszan szöktette magát és Fo­ki kifutással mentett. Álmos játszadozás után a 22. percben Landeket buktatták a 16-os vo­nalánál. A szabadrúgást Iván a jobb felső sarok irányába he­lyezte, de Kutasi remek érzék­kel hárított. Egy perc múlva Zircher—Landek—Herbst össz- játék végén Herbst hétméteres lövését védte a vendégek kapu­sa. A 30. percben Kila Cs. egye­dül tört kapura, de kisodródott, lövését Foki menteni tudta. A 31. percben Kila J. nagyszerű átadást kapott, 14 méteres lö­vése alig kerülte el a jobb alsó sarkot. Szünet után az 52. percben Iván 15 méteres lövése az oldal­hálóban akadt meg. A 62. perc­ben Lakos—Iván adogatás után Zircher 14 méteres, fordulásból leadott lövését védte jó érzék­kel a kaposvári kapus. A 70. percben Landek bal oldali be­ívelését Zircher hét méterről Ku­tasi kezébe fejelte. A 76. perc­ben Tóth-Bagi remek átadását Baumann 13 méterről nagy helyzetben lőhette a bal sarok­ra, de Kutasi ezúttal is résen volt. A 79. percben Molnár hát- rajátszotta a labdát Baumann elé, aki nyolc lépésről sem ta­lálta el a kaput. A 83. percben Ambrus közeli lövése nyomán a kapufán csattant a labda. A 87. percben a nagy lendülettel ka­pura törő Molnárt buktatták a védők a 16-oson belül. A bün­tetőt Baumann értékesítette. 1-0. Igen alacsony színvonalú és iramú mérkőzésen a DVMSE csak kínkeservesen győzött a mindvégig lelkesen játszó hon­véd-csapat ellen. A hazaiaknál senki sem dicsérhető, a Táncsics SE-ben Kutasi, Takács, Kiss és Szanyi nyújtotta a legtöbbet. Szekszárdi Dózsa—Honvéd Kiss János SE 1-1 (1-0). Kapoly, 500 rféző. V.: Soós. Szekszárd: Pólyák — Szabó, Tóth, Páli, Somodi — Kniesz, Paizs, Már­kus — Varga, Suba, Orosz. Csere: Joó, Fritschi. Edző: Tesz- ler Vendel. Kiss J. SE: Czanka — Szakái, Keiner, Szabó, Ko­vács — Ferenczi, Böröcz, Huber — Károlyi, Horváth,.Pál. Csere: Varga, Orosz. Edzőt Kétszeri Ferenc. Már az első perc végén jó helyzetbe kerültek a Dózsa- tómadói: Paizs remekül tálalt Orosz elé, aki a bal oldalon át­vette a labdát, lövését Czanka kiütötte, a berobbanó Suba elől nehezen mentettek a védők. A 4. percben Ferenczi éles lövését Pólyák szögletre tenyerelte. A 11. percben Károlyi jobb oldali szöglete után Szabó nyolc mé­terről fejelt, de Pólyák biztosan védett. Két perccel később Hu­ber 14 méterről, jó helyzetben a léc fölé bombázott. A 18. percben hazai támadás végén Károlyi lövését Páli mentette fejjel szögletre. A 25. percben ismét Páli volt a főszereplő, amikor 30 méteres labdavezetés után centiméterekkel lőtt a ka­pu fölé. A 34. percben Suba két remek csel után 18 méterről alig lőtt mellé. A 36. percben a kapolyiak kapujától 18 méter­re szabadrúgáshoz jutott a Dó­zsa. Tóth futott a labdának és nagy erővel a bal alsó sarokba lőtte. 1-0. A félidő hátralévő perceiben mezőnyfölényben ját­szott a szekszárdi gárda. Szünet után a 46. percben Károlyi jobb oldali beadása el­suhant a kapu előtt, Pál el­csípte, de előle Szabó szöglet­re mentett. Az 52. percben Fe­renczi lövését Pólyák lábbal mentette, a kipattanó labdát Huber három méterről a kapu­ba továbbította. 1-1. A 67. perc­ben Károlyi szögletét a kapo- !yi Orosz centikkel fejelte a léc mellé. A 77. percben Keiner ha­zaadását Czanka kiejtette, Su­ba rácsapott a labdára, elgu­rította a kapus mellett is, majd amikor a hálóba akarta gurí­tani, egy hazai védő becsúszva szögletre szerelte. Az első félidőben jól játszó Dózsa megérdemelten jutott ve­zetéshez. Szünet után a hazai­ak egyenlítését követően ki­egyenlített küzdelem folyt a pá­lyán. Jók: Páli, Márkus, Paizs, Tóth. VÉGEREDMÉNY: SÁRKÖZI CSOPORT 1. Kiss 1. SE 2. Siófok 3. Szekszárd 4. Barcs 5. Táncsics SE 6. Dombóvár 7. D.-újv. Ép. 8. Kaposv. V. 7 5 2 — 17- 7 12 7 5 1 1 21- 6 11 7 3 13 15-14 7 7 3 13 15-16 7 7 3 — 4 8-14 6 7 2 1 4 7-14 5 7 12 4 12-16 4 7 — 4 3 8-16 4 ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉSEK: Paksi SE—TÁÉV SK 7-1 (3-1). Paks, 200 néző. V.: Király. Paks: Németh — Hanoi, Rácz, Vörös, Vayer, Spthy l„ Bencsik, Por- ga. Pesti, Kovács, Szabó. Csere: Kun. Szűcs, Weisz, Volf, Sóthy II. TÁÉV SK: Majnai — Both, Bölcsföldi, Anszló, Száraz, Mics- kó, Veress, Klopcsik, Horváth, Kertész, Varga. Csere: Kovács. A 22. percben Szabó elhúzott a jobb oldalon, élesen belőtt labdáját Pesti továbbította a kapuba. 1-0. A 24. percben is­mét Szabó ugrott ki a védők közül, lövése Majnáiról kipat­tant Pesti elé, akinek az átadá­sát Porga a hálóba fejelte. 2-0. A 28. percben Kovács lerázta őrlőjét, középre adott és Varga szépített. 2-1. A 44. percben Vajer átadását Szabó kapásból a jobb alsó sarokba vágta. 3-1, A 60. percben a paksi Kovács remek cselsorozat után kapu elé játszotta a labdát és a berob­banó Pesti növelte csapata elő­nyét. 4-1. A 75. percben Weisz átadását Vörös nagy erővel lőt­te a hálóba. 5-1. A 80. percben Weisz egyéni akció végén volt eredményes. 6-1. A 90. percben Porga állította be a végered­ményt. 7-1. Húszperces játék után nagy fölénybe került a hazai csapat. Jók: Rácz, Szabó, Porga, illetve Micskó. Kisdorogi MEDOSZ—Siklós 3-2 (0-2). Kisdorog, 1200 néző. V.: Ritzel. Kisdorog: Stölkler — Ódor, Horváth, Éppel, Papp, Győrfi, Kiss II., Bőhm, Spiel, Klein, Szabó. Csere: Kiss l„ Grénus, Berning, Nier. Siklós: Hausznek — Dinnyés, Batik, Bori, György, Petrétei, Adorján, Grünwald, Kolompár, Zrínyi, Mim. Csere: Hammer, Dévai, Vörös, Horváth. A 25. percben Petréti elhúzott a jobb oldalon, beadását Mim fejelte a léc alá. 0-1. A 42. percben Adorjárt jó átadással szöktette Zrínyit, aki óriási erővel a hálóba bombáz­ta a Icfbdát. 0-2. A 60. percben Klein 22 méteres szabadrúgás­ból szépített. 1-2. A 68, percben a védőkről lepattanó labdát a 16-osról a bal felső sarokba lőtte. 2-2. A 85. percben Spiel jobb oldali szabadrúgását óré- nus közelről a hálóba továbbí­totta. 3-2. Csak szünet után nyújtott el­fogadható teljesítményt a kis­dorogi együttes. Jók: Papp, Odor, Klein, illetve Adorján, Grünwald, Kolompár. Komlói Bányász—Bonyhádi MSC 2-0 (2-0). Komló, 100 né­ző. V.: Barta. Komló: Bien — Iványi, Mács, Pál, Barta — Stemler, Hohmann, Róth I. — Hegyi, Jvlartinkovics, Tóth. Csere: Baán, Csendes, Rapp, Katona, Róth II. Bonyhód: Mucska — Mészáros, Kovács, Knipl, Beke I., László, Heidecker, Bulla, Balázs, György, Stercz. Csere: Palkó, Keresztes. A 6. percben hazai támadás végén Bulla szerelt, hazaadása balszeren­csésen a kapujából kint álló Mucska mellett a jobb felső sarokba hullott. 1-0. öngól! A 40. percben Hohmann indította Tóthot, akinek lövésszerű be­adása a kapufáról Stemler elé pattant, a középpályás közel­ről a bal sarokba helyezte a labdát. 2-0. A nagy meleg és az öngól rá­nyomta bélyegét a bonyhádiak játékkedvére. Ennek ellenére a BMSC nem játszott alárendelt szerepet. Jók: Hohmann, Tóth, illetve Mucska, Balázs, Kovács. Pécsi VSK—Bátaszéki SZVSE 3-2 (0-2). Bátaszék, 300 néző. V.: Nédó. A bátaszéki csapat a következő összeállításban szere­pelt: Korsós — Révész, Mezei, Fiath, Fodor — Poór, Zágonyi, Maurer — Pál, Bosnyák, Tóth. A 12. percben Maurer ívelt Pál elé, aki a kifutó kapus felett a hálóba emelte a labdát. 0-1. A 27. percben Zágonyi kényszerítő átadásával Mezei kiugrott a védők közül és Farkas mellett a hálóba lőtt. 0-2. Az 58. percben pécsi szögletrúgásnál a beívelt labdát a hazai védők elvétet­ték és Hübner az ötösről a bal sarokba lőtte. 1-2. A 63. perc­ben Lingl kapott jó átadást és a kifutó Korsós mellett egyenlí­tett. 2-2. A 80. percben a csere­ként beállt Freppán 20 méte­res nagy erejű lövése vágódott a hálóba. 3-2. A 88. percben Zágonyi 11-esből a kapufára lőtte a labdát. Az első félidőben a hazaiak, szünet után a vendégek játszot­tak jobban. Jók: Szőcs, Frep­pán, Tallósi, illetve Mezei, Mau­rer. Zomba—Kéty 3-0 (1-0). Zom­ba, 150 néző. V.: Pál. Zomba: Bogos — Csíki, Jakab S„ Fe­jős, Vass — Horgos, Jakab I., Boros — Turbuk, Búzás, Kere­kes. Csere: Marsai I., Marsai II., Illés Z„ Márton, Illés L. Gólszer­zők: Horgos (26. percben), Ja­kab I. (az 53. percben), Turbuk (a 61. percben). Tengelic—Szedres 8-0 (5-0). Szedres, 100 néző. Tengelic: Hujbert — Rikkers, Nagy, Hos- nyánszki, Tóth, Pámer, Barabás, Junkuncz, Borda, Gazdag, Ko­vács. Csere: Éberling. Gólszer­zők: Gazdag 3, Rikkers, Nagy, Barabás, Kovács, Éberling. A tengelici csapatból különösen Nagy és Junkuncz teljesítménye emelhető ki. Kovács Attila bravúrja 100 méteren Pénteken, szombaton és va­sárnap rendezte a MASZ az 1981. évi országos felnőttbaj­nokságot a Népstadionban. A rekkenő hőség sem akadályozta meg legjobb atlétáinkat abban, hogy tudásuk legjavát nyújtva küzdjenek a bajnoki érmekért. A bajnokság egyben válogató volt az év utolsó felnőttváloga­tott viadalára, a finn—bolgár— magyar viadalra. (Közvetve a magyar—bajor up.-válogatott viadalra.) Versenyzőink vegyes érzelmekkel álltak rajthoz és a szakvezetés érmekben remény­kedett. Nos, ez valóra is vált, mert az egész évben kiemelke­dő teljesítményt nyújtó, nemzet­közi versenyeken is eredménye­sen szereplő Kovács Attila szombaton az ország leggyor­sabb emberének bizonyult. A 100 méteres síkfutásban (előfu­tam, középfutam után) közepe­sén rajtolt és nagyszerű, laza futással 10,54-gyel- győzött. (Győzelmével elnyerte a Fluck István-vándordíjat ) így a tava­lyi bajhok Balogh Gyula után boldogan köszönthették a szur­kolók Tolna megye második fel­nőtt bajnokát. Győzelmével kap­csolatban a szakvezetés véle­ménye megoszlott. Egész évben Nagy István mögött jól szere­pelt, le is győzte, válogatottunk­ban jól helyettesítette London­ban, de a 100 méter mégis há­romesélyes volt. Ezúttal ő volt az ország leggyorsabb futója. A 200 méteres síkfutásban többen győzelemben remény­kedtek, de a három futás (elő­futam, középfutam, döntő) sok­nak bizonyult. Kovács lassan kezdett, nagyszerűen jött fel és bronzérmet szerzett, 21,36-tal. Balogh Gyula 3000 méteres akadályfutásban az utolsó 200 méterig versenyben volt a bo- bogó legfelső fokáért. Ellenfe­lei gyorsabbnak bizonyultak és így 8:48,03-mal 3. lett. Vitorlázórepülés Az időjárás közbeszólt A IX. gemencl vitorlázórepü­lő-bajnokság péntek délutáni ünnepélyes megnyitóját követő­en szombaton a kedvezőtlen időjárás nem tette lehetővé a sportbizottság által kitűzött el­ső versenyszám végrehajtását. Egy egészen speciális időjárási képződmény ugyanis lehetetlen­né tette, hogy a gépek hat-hét- száz méter fölé tudjanak emel­kedni. Vasárnap a szabadosztályban indulók az Őcsény—Kiskunfél­egyháza—Őcsény 199 kilométe­res hurokrepülést kapták fel­adatul. A meteorkép ezúttal sem biztatott sok jóvaí, tekintet­tel a zivatar közelségére. En­nek ellenére azok a versenyzők, akik jól csípték el az indulási időt — nem taktikáztak és nem vártak egymásra — végül is si­kerrel teljesítették a feladatot. így a szabadosztályban nyol­cán fejezték be a távot és to­vábbi hatan még értékelhető tá­vot repültek. Holtversenyben 1— 2. Csordás Tamás (Nyíregyhá­za), Jantar 1 típusú géppel 82,7 km/ó sebességgel repült. Ugyanezt a teljesítményt érte el klubtársa, Szász Alajos, szin­tén Jantar 1 géppel. A harma­dik helyen Spang Ferenc (MMRK) végzett PIK 20-as gép­pel, aki 81,3 km/ó átlagsebes­séggel repült. A standardosztályban egye­dül a kaposvári Barka József fejezte be a kitűzött távot. Azonban egyedül érkezett visz- sza, így a sportbizottság érté­kelhetőség hiányában (leg­alább öt versenyzőnek kellett volna teljesíteni a feladatot eh­hez) ez a távot törölte. A feladásra kényszerült, leszálló gépek egyike Tenisz Biztosan nyert a Kórház SE A Szekszárdi Kórház férfi te­niszcsapata győzelemmel foly­tatta szereplését az OB Ill-ban. Szombaton a fővárosban a Bu­dapesti Elektronika együttese ellen léptek pályára és értékes 6-3-as győzelmet szereztek a szekszárdiak. A Kórház SE csa­patában dr. Maróthy Géza, Ko­vács Tibor, Dávid Antal, Dobos Zoltán, Sitkéi Zoltán, Ruzsinka István és dr. Galambos Imre szerepelt. Az OB lll-as mérkő­zés során mindvégig érvényesült a szekszárdiak fölénye, akik mindössze egy egyéni és két páros játszmát veszítettek fő­városi ellenfelükkel szemben. A Kórház SE csapata augusz­tus 15-én, szombaton Szekszár- don 14 órakor játssza soron kö­vetkező 'bajnoki mérkőzését. Bőrös-kupa Ökölvívás A hét végén: Atom-kupa így kellett volna 1. Asztalos I. SE—Papp J. SE 1-3 2 2. Töröksztm.—Szabó L. SE 2-2 z 3. Mezőfi SE—Karcag 0-3 2 4. Szegedi VSE—Szentesi V. 4-0 1 5. Soproni Postás—Bauzitb. 0-1 2 6. MÁV NTE—Körmend 2-3 2 7. Fertöszentmiklós—Répcelak 0-1 2 8. Tatab. Vasas—Esztergom 1-0 1 9. Pápai Tezli les—Győri D. 2-0 1 10. Barcs—Dunaújvárosi Ép. 3-2 1 11. Kaposvári Vasas—Siófok 0-6 2 12. Kiss J. SE—Szekszárd 1-1 z 13. EMG Sashalom—Köteles SE 1-0 1 ■ +1 Kisvárda—Tállya 1-1 1 'Sárváron rendezték meg a hét végén a Rákospalotai Bőr­és Műanyagfeldolgozó Vállalat gyáregységei részére a Bőrös­kupa kézilabda-, asztalitenisz- és kispályás labdrúgó-döntőt. A tömegsportversenyen nagyszerű szekszárdi siker született. A Bőr­díszmű sportolói megnyerték a női-Térfi asztalitenisz, a női ké­zalabda- és labdarúgótornát, A férfi kispályás labdarúgásban második, kézilabdában pedig harmadik helyezést szerezték, összességében a szekszárdiak nyerték az összetett pontver­senyt, s ezzel együtt egy évig birtokosai lesznek a vándorser­legnek. 'Mint arról már hírt adtunk, augusztus 14-15-16-án, pénte­ken, szombaton és vasárnap rendezi a Paksi SE az Atom-ku­pa ökölvívótornát. A szakosz­tályvezetéstől megtudtuk, hogy tizennégy egyesület száztíz ver­senyzővel vesz részt a három­napos viadalon. A hét végén a paksi ökölví­vók Szegeden és Nyíregyházán szerepeltek. Szegeden a Feszti­vál-kupán, a nemzetközi tornán Magyar István kisváltósúlyban 1. lett, míg légsúlyban Nyíri László ezüstérmet- szerzett. Nyíregyházán az aranyjel­vényszerző versenyen a serdü­lők és az ifjúságiak is szoritóba léptek. Hatan szereztek harma­dik helyet a paksiak közül. If­júságiak: légsúlyban Dorogi László, pehelysúlyban Herbszt Zoltán, nagyvóltósúlyban Rigó Lajos, serdülők közül kispapír­súlyban Kócsor István, papír- súlyban Niki János, míg nagy­váltósúlyban Gyenge István. * Árvái Rudolf, valamint Erős Lajos paksi versenyzők vesznek részt o hét végén NDK-ban, Gérában az IBV-n.