Tolna Megyei Népújság, 1980. szeptember (30. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-24 / 224. szám

✓ e Képújság 1980. szeptember 24. Kézilabda NB II Csak a szekszárdiak győztek jl • Vadásznét szabálytalanul szerelik a szombathelyi védők. A játékvezetők büntetőt ítéltek a Spartacus javára. Atlétika Lamuth nyerte a serdülő kismaratonit Asztalitenisz NB I BSE-Tolnai VL 13-12 Tétmérkőzés ide vagy oda, tény, hogy a sportközvéle­ményt eléggé hidegen hagy­ta. Persze nem is vártunk különösebb népvándorlást, a bejárat előtt hosszasan kí­gyózó szurkolókat, csupán a megszokott arcoknál többet. Szurkolókra számítottunk, akik a sportszerűség keretein belül buzdítják az eléggé ide­ges, többször fejüket vesztő lányokat, hogy érezzék a ha­zai pálya előnyét. Sáth edzőt az összeállítást tekintve egész héten aggasz­totta Kiss Szolnokon muta­tott gyenge formája, de vé­gül is bizalmat szavazott a poznani EB-n is nagyszerűen helytálló versenyzőjének, aki ezt jó játékkal honorálta. Mellette Bolvári II. és Bízó is megtette a magáét. Nfem érheti őket semmiféle elma­rasztalás. No, de hol voltak a kulcsjátékosok? Már úgy látszik, hagyománnyá yálik, hogy a BSE ellen csődött mondanak. Bolvári helytelen játékfel­fogása következtében attól a Tihanyitól kapott ki simán, akit a magyar bajnokságon úgyszólván lelépett. De vesz­tett a nála sokkal esélytele­nebb Gárdosné és Iváskó el­len is. Ezek után már meg­lepetésnek számított váloga­tott társa, Urbán elleni győ­zelme. Balogh kezdése job­ban sikerült, ugyan bosszan­kodott közben, de azért sor­ban „szenvedte ki” győzel­meit. Végtére azonban elfo­gyott a türelme. Nemcsak Urbántól kapott ki, hanem döntő fontosságú mérkőzésen vesztett Gárdosnéval szem­ben, ami az ellenfél végső győzelmét jelentette. A mérkőzés végeredménye szoros küzdelmet sejtet, azonban a BSE kezdettől fog­va nagy különbséggel veze­tett, az utolsó fordulóban Kiss, Bolvári II., Bízó huszá­ros hajrája jelentett némi szépségtapaszt. Pontszerzők: Kiss, Balogh 3—3, Bolvári I., Bolvári II., Bízó 2—2. — B — Üjalbfo ökölvívó-győzelem Len gy előre zágb an. A magyar junior ökölvívó- válogatott ismét összemérte erejét a lengyel fiatalokkal. A Toruinban rendezett visz- szavágón is miagyar siker szü­letett, ezúttal 12:8 arányban. A PAP lengyel ’hírszolgálati iroda jelentése szerint a ma­gyarok minden tekintetben felülmúlták a hazad gárdát. Révai, Farkas, Szűcs; Kot­tán, Karácsony és Hramek aratta ezúttal a magyar győ­zelmeket. * Hazaérkezett Prágába Cseh­szlovákia új „sikercsapata”, a Buenos Aires-i Davis Kupa mérkőzésen az elődöntő aka­dályát 3:2-es győzelemmel átvivő teniszválogatott, mely még ebben az évben az első helyérit Olaszországgal méri össze erejét. A repülőtéren óriási tömeg fogadta az esé­lyesebbnek vélt argentinokat legyőző játékosokat. Szekszárdi Spartacus— Szombathelyi Tanárképző 15-14 (7-6). Szekszárd, 100 néző. V: Király, Kiss. Szek­szárd : Tóth — Simonné, Fritz. Fausztné, Vadászná, Rácz- né, Hosnyánszkiné. Csere: Katzenberger, Kadosa, Tör- kölyné, Lóridon. A ven­dégek szerezték meg a veze­tést, de Hosnyánszkiné révén egyenlítettek, majd a 6. perc­ben büntetőből a vezetést is átvették a hazaiak. Változa­tos, izgalmas volt a játék, a 10. percben 2-2 volt az ál­lás. Hosnyánszkiné ismét a Spartacust juttatta előnyhöz, de a 13. percben már az el­lenfél vezetett, miközben a szövetkezetiek büntetőt hi­báztak. Simonné góljával egyenlített, majd a 18. perc­ben a vezetést is átvette a hazai együttes. Újra egyenlí­tettek a főiskolások, Ráczné jóvoltából mégis előnnyel fordulhattak a hazaiak. Hazai góllal kezdődött a II. félidő, majd a 6. percben már 10-6-ra elhúztak a szekszár­diak. A 15. percben két gól­ra csökkent az előny, zicce­reket hibáztak a Spartacus játékosai. A 21. percben 14-13 volt az eredmény, a hajrá­ban mindkét oldalon egy-egy gól esett. Végig küzdelmes, izgalmakban bővelkedő talál­kozón nehezen nyert a Spar­tacus. Gólszerzőik: Simonné 7, Hosnyánszkiné 6, Fausztné. Fritz 1—1. Ajka—Mözs 21-11 (7-6). Aj­ka, 100 néző. V: Hajas, Né­meth. Mözs: Meksz — Bauer- né, Koncz, Fazekasné, So- morjai, Kurucz, Bagdiné. Csere: Vígh, Kláb. A 7. perc­ben szerzett vezetést a pá­lyaválasztó csapat. Két perc­cel később Fazekasné jóvol­tából egyenlített Mözs. Ez­után két gyors ajkai gól esett, melyekre Bagdiné és Faze­kasné válaszolt. A 15. perc­ben 3-3 volt a találkozó állá­sa. A folytatásban felváltva estek a gólok. A 20. percben Fazekasné révén a mözsiek vették át a vezetést. A félidő hajrájában erősítettek az aj- kaiak és két góljukkal veze­tésre tettek szert. Már az első percek kelle­mes benyomást keltettek: az üzem területén kispályás labdarúgópálya (vagy ha úgy tétszik kézilabdapálya), mellette a néhány éve társa­dalmi munkában épült teke­pálya), tőle néhány méterre az öltözők. Igen, ilyennek kellene lenni minden üzem területén belül — mint a Dombóvári Fatelítő Üzemnél —, ahol a dolgozók megtalál­ják a sportolási lehetőség sokféle változatát. Munkahelyi olimpiát ren­deztek a faltelítő főnökségek, valamint két budapesti szer­tár és az anyagéi látási igaz­gatóság dolgozói részére. Egy­szóval országos jellegű ver­seny volih mintegy százötve­nen vették ezen részt. A leg- messzébbről Püspökladány­ból jöttek, már pénteken este Dombóváron voltak. A többi­ek csak a verseny napján ér­keztek. Horváth Sándor, a dombóvári üzemegység he­lyettes vezetője, a FA VÉD Szünet után nagy lendület­tel kezdett az Ajka és az el­ső öt percben négy alkalom­mal talált a hálóba, míg a mözsiek csak egyszer. Pon­tatlan átadások, eladott lab­dák sora jellemezte megyénk csapatának játékát. Az ajkai lányok sorra elhalászták a pontatlan indításokat és szin­te tetszés szerint lőtték gól­jaikat. A mözsiek ebben a periódusban három büntetőt is kihagytak. A második fél­idei gólerős játékukkal rá­szolgáltak a győzelemre a ha­zaiak. A mözsiek gólszerzői: Fazekasné 5, Bagdiné 4, Kláb 2. Székesfehérvári MÁV Elő­re—Hőgyészi HSC 44-22 (20- 12). Székesfehérvár, 100 né­ző. V: Hegedűs, Ruszina. Hő- gyész: Fritz — Gábor, Nán­dor II., Nándor I., Teimel, Kerekes, Galambos. Csere: Tóth, Tisza, Németh, Gábor II. A MÁV Előre jutott ve­zetéshez, Gábor I. büntető­ből egyenlített. A folytatás­ban a hazaiak voltak ered­ményesek, miközben a HSC sportkör elnöke üdvözölte a sportolókat^ majd néhány perc múlva megkezdődött a vatlékedő. A lövészeit a Gólyavár melletti lőtéren^ az asztalitenisz- és sakkverseny az üzemen belül, a tekever­seny a saját csarnokukban, míg a labdarúgás szintién a helyszínen folyt.1 Sorrendben ez volt a második munkahe­lyi olimpia. Az elsőt tavaly rendezték, de a jelekből ítél­ve ennek folytatása lesz, évenként találkoznak. A vezetőség jól megszervez­te a vetélkedőket, és ami rendkívüli módon tetszett, nagy tálcákon zsíros kenye­reket hoztak, és azzal kínál­ták a sportolókat, szurkoló­kat egyaránt. Senki nem uta­sította vissza, sőt örült az egyszerű — oícsó — és mégis „ízletes” vendéglátásnak. Az ebédet, valamint a vacsorát is az üzemi konyhán főzték a vendégeknek. A pontversenyt a dombó­váriak nyeritek 140 ponttal. büntetőt hibázott. A 10. percben 7-2-re elhúztak a vasutasok. A hőgyésziek ez­után jó játékkal csökkentet­ték hátrányukat, a 15. perc­ben 10-7 volt az állás. A 23. percig 14-10-es állásig egyen­rangú ellenfélnek bizonyult Hőgyész, ezt követőén azon­ban fokozatosan kidomboro­dott a hazaiak fölénye. Nán­dor Istvánt szoros emberfo­gással kikapcsolták a játék­ból, s ez a HSC támadójáté­kán éreztette hatását. Hőgyészi góllal indult a második félidő, a folytatás­ban azonban nem sikerült le­dolgozni a hátrányt. Tovább fokozta az iramot a MÁV Előre és súlyos vereséget mért csapatunkra. A hazaiak ve­retlenül, ezzel az újabb győ­zelmükkel már bebiztosítot­ták bajnoki címüket. A lá­tottak alapján a hazaiaknál Ulcz, a vendégeknél Nándor I. bizonyult csapata legjobb­jának. A HSC gólszerzői: Nándor I., Kerekes 6—6, Ga­lambos 5, Gábor I. 2, Né­meth, Nándor II., Teimel A tekeversenyt is a dombó­váriak nyerték További sorrend: Püspökla­dány 82, MÁV Anyagellátási Igazgatóság 26, MÁV Köz­ponti Szertár 24, Tokod 12 ponttal. Lövészetben a férfi egyéniben Püspökladány bizo­nyult legjobbnak, csapatban a sorrend: Püspökladány, Dombóvár, Központi Szertár. Ebben a versenyszámban a nőknél egyéniben és csapat­ban is Püspökladány volt a legjobb. A férfi sakkozóknál Dombóvár lett az első egyéni­ben és csapatban is egyaránt. A tóközöknél szintén Dombó­vár lett a legjobb, csapaltban és egyéniben is. A női teke­versenyt is a dombóváriak nyerték, mindkét kategóriá­ban. Asztaliteniszben a férfi­aknál első a Központi Szer­tár, második Dombóvár. Csa­patban: 1. Anyagellátási Igazgatóság, 2. Dombóvár. A nőknél egyéniben és csapat­ban is Dombóvár bizonyult legjobbnak. Kispályás labda­rúgásban Dombóvár 10 pon­tot. szerzett, megelőzve Püs­pökladány, valamint Tokod csapatát. A szekszárdi atléták 12. országos bajnokságát Lamuth Jakab nyerte, aki a 15 km-es kismartoni futásban győzött. Ezzel a győzelmével ez évben a 15—16 évesék korosztályá­ban már a negyedik országos egyéni1 bajnokságát nyerte (mezei, 3000 m, 2000 m aka­dály és kismaratoni), mely ed­dig megyénkben még senki­nek sem sikerült, korosztá­lyának így kétségtelenül egyik legkiemelkedőbb egyénisége. Csapatban 2., 4., 5. helye­zést érték él a rendkívül eredményes középtávfutók, ami azt bizonyítja, hogy egész évi rendszeres és szor­galmas munkájuk nem volt hiábavaló, hanem alapvetően hozzájárult a szekszárdi atlé­tika I960, évi sikereihez. Rész- Idtes eredmények: Serdülő 15 km: 1. Lamuth Jakab 43:16, ...9. Turn acker Géza 43 :48, . . . 19. Tusa Pé­ter 47 34, ... 23. Gallusz Ti­bor 47:50, ...28. .Táibl József 48:18, ...32, Farkas István 49:04, ... 43. Kocsis Gyula 52:37. ... 46. Váncsa Dénes 54:00. Csapatban: ... 2. Szekszár­di Dózsa A 2:14,28 (Lamuth— Tumacker—Tusa), ... 5. Szek­szárdi Dózsa B 2:26.12 (Gal- ■lusz, Táibl, Farkas). A négy NB II-es csapat közül kettő, a Dombóvári VSE, valamint a Bátaszéki SZVSE nyert, míg a Bonyhá­di Botond női, valamint a Szekszárdi Dózsa férficsapata vereséget szenvedett. Dombóvár—Székesfehérvári Geodésia 76-49 (33-26). Dom­bóváron a következőket sze­repeltette Erdősi Lajos edző: Tölgyes (16), Acs (23), Kol­lár II. (—), Tamási (4), Mesz- ler (2). Csere: Ruzicska (23), Haraszti (2), Bálind (2), Tóth (4), Dékány (—). A hazai csa­pat könnyű győzelmet szer­zett. A második félidő elején jelentős előnyhöz jutott a Dombóvár, így valamennyi cserejátékos pályára lépett Jók: Tölgyes, Ács, Ruzicska és Tóth. Bátaszéki SZVSE—Győri Közlekedési Főiskola 80-65 (37-31). Bátaszék, 100 néző. Edző: Hargitai Attila. Követ­kező játékosok szerepeltek a hazaiaknál: Bánhidi (18), Csátaljai (9), Piszárovics (8), Bovánovics (23), Petritty (16). Csere: Illyés (6), Gráma (—), Zágonyi (—), Szűcs (—). A második félidőben nyújtott jobb játék alapján biztos győzelmet szerzett a bátaszé­Ifjúsági 21 km: ... 14. Mol­nár Sándor 1:114.57, ...17. Csizmazia István 1:15.59, ... Ganczer Tibor 1:18.17. Csapatban: ... 4. Szekszárdi Dózsa 3:49.18. * Ugyanebben az időpontban a Népstadionban a 15—16 éves atléták országos össze­tett bajnokságára került sor, melyen a Szekszárdi Dózsa fiú nyolcpróbában és lány hétpróbában indította csapa­tait. Fiú nyolcpróbában: Gotri- án József 4805 (110 gát 16.19). Győri Gábor 4219 (súly 15,23). Lázár Talmás 3972 (300 m 38.214). Katona András 3407 (gerely 47,10) ponttal. Lány hétpróbában: Ulbert Erzsébet 4932 (200 m 27.83). Mozolai Annamáriái 4668 (tá­vol 512). Schneider Leonóra 3922 (200 m 28.53) ponttal. Hétfőn, Szekszárdon a me­gyei minősítő versenyen Ko­vács Miklós (Sz. Dózsa) 205 centiméterrel, az idei legjobb megyei eredménnyel nyerte a magasugrást. Ennél nagyob­bat csak ő ugrott eddig me­gyénkben (1979-ben 207 cm-t). ki együttes. Jók: Bovánovics, Illyés, Bánhidi. SAÉV—Sz. Dózsa 96-82 (49-42). Kaposváron Sólyom­vári Nándor edző a követke­zőket szerepeltette: dr. Zsol­dos (20), Várda (8), Nyirati (21), Mészáros (4), Losoncz (9). Csere: Ulrich (—), Kato­na (8), Végh (18), dr. Fenyő­házi (—), Pap (—). Nagy el­szántsággal kezdtek a dózsá- sok Kaposváron. Mindkét csapatnak elsősorban a táma­dás ment jobban, így sok szép támadás futott a pályán. A szekszárdiak ezen a mérkő­zésen nyújtották az NB II-be kerülésük óta legjobb telje­sítményüket. Valamennyien jó teljesítményt nyújtottak. Kitűnt: Nyirati, dr. Zsoldos, Végh. Soproni Postás—Bonyhádi Botond 89-45 (37-19). Bony- hád: Jankovics (6), Vanya (12), Fetzer (8), Eszterbauer (6), Hágen (2). Csere: Csuka (2)' Verese (3), Tamás (2), Pókai (2), Kishonti (2). Edző: dr. Ábrahám János. A na­gyon gyenge napot kifogó Bonyhád ellen végig vezetve biztosan nyert a vendégcsa­pat. 1—1. Munkahelyi olimpia . M^rrrT’.'.'..'.I.*.*.vV»'*»v jjfjj A labdarúgópálya. Háttérben a néhány éve épült teke­csarnok