Tolna Megyei Népújság, 1980. szeptember (30. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-09 / 211. szám

1980. szeptember 9. NÉPÚJSÁG 5 Orsós és Herbsz bajnok Pécsett a Sportcsarnokban került sor az ifjúsági ökölr vívók Dél-Dunántúl bajnok­ságára. A Tolna megyeiek közül Orsós (Dombóvár) és Herbsz (Paks) az első helyen végzett. Eredmények: Lég- súly: 1. Orsós (Dombóvár), 2. Dorogi (Paks). Pehelysúly: 1. Herbsz (Paks). Váltósúly: ... 2. Szántó (Dombóvár). Pontversenyben: 1. Pécsi VSK 20, 2. Kaposvár 14, 3. Dombóvár 12 ponttal. Az ifjúságiak országos baj­nokságát szeptember 25—28. között Oroszlányban rende­zik. melyen a felsorolt paksi illetve dombóvári versenyzők is indulnak. Labdarúgó NB II Kettős vereség idegenben Honvéd Rákóczi SE—Szek­szárdi Dózsa 2-0 (1-0). Tata, 400 néző. V: Rúzsa. Rákóczi SE: Farkas — Andreánszky, Törő (Balogh B. a 28. perc­ben), Kontrád, Ilosvai — Ka­kas, Juhász, Bartik — Dobos (Trézniik a 85. percben), Ha­dászi, Dómján. Edző: Sólymos Tibor. Szekszárd: Pólyák — Varga, Bonnyai, Orosz (Vas­vári a 68. percben), Liesz- kovszky — Koroknai, Páli (Tóth a 68, percben), Weitmer — Lauer, Pölöskei, Pásztor. Edző: Magasházi József. A bemelegítésnél Somodi régeb­bi sérülése kiújult, így a cse­reként jélölt Lieszkovszky kezdett helyette. Kezdés után a Dózsa ragadta magához a kezdeményezést, az első perc­ben egy rossz hazaadásra Pásztor csapott le, de a ha­zaiak kapuvédője merész ki­vetődéssel menteni tudott. Az 5. percben Lauer bal oldali beadását Pásztor 14 méterről a védőkbe lőtte. A 20. perc után fokozatosan feljöttek a hazaiak. A 23. percben Ha- dászi alig lőtt mellé, majd két perc múlva ismét Hadász! ve­szélyeztetett, Pólyák védett. A 26. percben Kakas váratlan, nagy lövését Pólyák szögletre ütötte. Két perccel később Lauer beadását Orosz 12 mé­terről mellé lőtte. A 32. perc­ben jobboldali szöglet után Balogh B. középre fejelte a labdát és Dobos fordulásból a hálóba lőtte. 1-0. A 37. perc­ben Bartik a 16-osról a kapu­fát találta el. A 41. percben Dómján két jó csel után cen­timéterekkel lőtt a kapu mel­lé. Az 50. percben Lauer be­adását a védőik elvétették, Orosz nagy helyzetben, hét méterről azonban kapu mel­lé lőtte. Az 57. percben Ju­hász átadásával Dómján ki­ugrott, nyolc méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 2-0. A 65. percben Hadászi teljesen tisztán lőhetett 10 méterről, de Pólyák remek vetődéssel kiütötte a labdát, Varga felszabadított. A 68, percben egy előreívelt labdát Potyák kifutással mentett, de azt Hadászi szerezte meg, akinek 40 méteres lövése alig suhant el a kapu mellett. A 78. percben Bartik 25 méte­res szabadrúgása zúgott el a kapu fölött. A 81. percben Pásztor 16 méteres lövését Farkas szögletre tenyerelte, majd a másik oldalon Bar­tiik nagy erejű lövését Pólyák ütötte szögletre. Nem úgy indúlt a találkozó, hogy a hazaiak megszerzik első győzelmüket. Az első 20 perc. a Dózsáé volt, gólhely­zeteiket azonban rendre ki­hagyták. Nem így a honvéd- csapat, amely miután átvette a kezdeményezést, vezetést is szerzett. Szünet után is a ha­zaiak támadtak többet és a közepes iramú találkozón megérdemelten nyertek. A Dózsa együtteséből csak Var­ga és Weitner teljesítménye dicsérhető. Sabaria SE—Dombóvári MSC 3-0 (0-0). Szombathely, 3000 néző. V.: Földvári. Sa­baria: Pálinkás — Sümeghy, Tóth, Gáncs, Bencsics — Der- dák, Horváth L., Jáger L. (Neválovits a szünetben) — Jáger S. (Meskó a 63. perc­ben), Hauzer, Horváth Z. Edző: Szabó Imre. Dombó­vár: Foki — Lamm, Horváth, Magyar, Porcsa — Engert, Csatári (Banai az 59. perc­ben), Nagy (Biczó a 71. perc­ben) — Iván, Tóthbagi, Lan- dek. Edző: Herbei József. Az első perc végén Iván remek átadással ugratta ki Porosát, aki 17 méterről senkitől sem zavartatva, elhamarkodottan Pálinkásba lőtte a labdát. A 12. percben Csatári nagy ere­jű lövését Pálinkás a léc alól tornászta szögletre. A 25. percben Porcsa bál oldali élesen belőtt labdáját Tóth­bagi közvetlen közelről sem tudta a hálóiba továbbítani. A 31. percben Hauzer egyedül tört kapura, abszolút gólhely­zetben az elébe vetődő Foki­ba lőtte a labdát. A 33. perc­ben Jáger S. jobb oldali szög­letét Hauzer a későn mozduló Foki mellett a bal sarokba fe­jelte. 1-0. Szünet után két korszerű dombóvári akcióval indult a játék, sajnos Magyar beadá­sai mindkétszer gyengén si­kerültek. Az 58. percben Porcsa 25 méteres szabadrú­gása kerülte el a szombat- helyiek kapuját. A 63. perc­ben ismét Porcsa veszélyez­tetett, de lövését Pálinkás biztosan védte. Két perccel később Horváth szabálytalan szerelésért sárgalapos figyel­meztetést kapott. A 75. perc­ben Foki egy bal oldali be­adásnál rosszul számította ki a labda ívét, Hauzer fejese már túljutott a kapuson, de Engert a gólvonalról mente­ni tudott. A 77. percben Lan- dek jó cselekkel tört előre a bal oldalon, nagy erejű lö­vése centiméterekkel zúgott el a léc fölött. A 81. percben Neválovits a 16-os oldalánál visszagurította a labdát Mes­kó elé, aki középre emelt és Horváth Z. az elalvó védők között öt méterről a kapu kö­zepébe fejéit. 2-0. A 85. perc­ben Derdák jó ütemben ug­ratta ki Horváth Z.-t, aki 14 méterről a vetődő kapus mel­lett lőtt a hálóba. 3-0. Az első 30 percben a DMSC irányította a játékot, de hely­zeteit nem tudta értékesíteni. A találkozó finisében két rö­vidzárlat a védelemben, s ez megpecsételte a dombóvári gárda sorsát. Herbei edző egyetlen játékos teljesítmé­nyévé! sem volt elégedett. Megyei labdarúgó-bajnokság A paksiak csak döntetlent tudtak elérni Dombóvárott Eredmények NB H.: Komló—MÁV DAC 2- 1. Olajbányász—Péti MTE 3-1, Bakony Vegyész—Sellye 7-1, Bá­bolna,—Várpalota 0-0, Bauxitbá­nyász-Keszthelyi Haladás 2-1, Pécsi VSK—Soproni SE 3-1, Aj­kai Alumínium—Fűzfői AK 3-1, Mohács-Véménd—Haladás VSE 0-0. Megyei ifjúsági bajnokság: Aparhant—Tamási 0-3, Tevel— Ozora 1-2, Nagymányok—Duna- szentgyörgy 0-0, Bonyhád—Bá- taszék 2-1, Tengelic—B. Pannónia 3- 1, Dombóvár—Paks 1-5, TAÉV SK—Kisdorog 4-0, Pincehely— Fadd 2-1. Körzeti bajnokság: Závod— Dalmand 1-2, ifi; 2-2, Hogy ész— Attala 1-1, ifi: 6-0, Kaposszekcső —Döbrököz 2-1, ifi: 12-0, Ireg- szemcse—Kisvejke 1-1, ifi: 3-2, KocsoLar-Szakcs 2-0. ifi: 1-1, Nak—Kurd 4-0, Gerjenr-Duna- földvár 2-3, ifi: 1-3, Nagydorög —Gyönk 7-0, ifi: 9-0, Simontor- nya—Alsótengelic 2-2, ifi: 6-1, Bölcske—Pusztahencse 3-0, Tol- nanémedi—Kajdacs 5-1, Német­kér—Pálfa 1-5, Paks II.—Mado- csa 2-1, Győré—Izmény 1-0, öcsény—Tolna 1-0, ifi: 1-4, Cikó —Báta 4-2, ifi: 2-1, Bonyhád- varasd—Alsónána 2-1, ifi; 0-4, Kakasd—Zomba 1-1, ifi: 2-5, Sió- agárd—Szedres 3-2, ifi: 1-1, Bo- gyiszdó—Kéty 6-0, ifi: 1-1. Bajnoki táblázatok NB H Nyugati csoport 1. Komló 6 5 — 1 9-3 10 2. Pécsi V. 6 3 3 — 11-6 9 3. Haladás 6 2 4 — 10-5 8 4. Tapolca 6 4 — 2 11-7 8 5. N.-kanizsa 6 3 2 1 12-9 8 6. MÁV D. 6 3 2 1 5-3 8 7. Ajka' 6 3 1 2 10-6 7 8. Sabaria 6 2 3 1 8-5 7 9. Bábolna 6 2 3 1 3-2 7 10. Mohács-V. 6 3 1 2 6-6 7 11. Keszthely 6 2 2 2 11-11 6 12. Szekszárd 6 2 2 2 5-5 6 13. Sopron 6 2 1 3 12-10 5 14. Fűzfő 6 2 1 3 7-9 5 15. Sellye 6 2 1 3 8-14 5 16. Bakony 6 1 2 3 10-11 4 17. Dombóvár 6 1 2 3 7-15 4 18. Rákóczi 6 1 — 5 2-7 2 19. Pét 6 1 — 5 8-14 2 20. Várpalota 6 — 2 4 5-12 2 Megybajnokság Felnőttek: flg»arhant«»«ft nyert 8-O-ra « Tamási Ideális körülmények között kellemes időben — viszony­lag nagy érdeklődés mellett került sor a megyebajnokság labdarúgó-mérkőzéseinek harmadik fordulójára. A nyolc mérkőzésen harminckilenc gól esett, ebből a tamásiak nyolcat lőttek Aparhanton. A tevelieknek ezúttal nem kellett Szekszárdion játsza­niuk, a szomszédos Kisdoro- gon fogadhatták az ozorai csapatot. Nehéz lenne eldön­teni, vajon a teveli játékosok, a szurkolóik vagy a 70 kilo­méter utazást megtakarító ozoraiak örültek-e jobban a pénteken délelőtt nyilvános­ságra hozott döntésnek. A te- veliek az újonc Ozorát 4-2 arányban győzték le. Nagy- mányokon a Dunaszentgyörgy elleni mérkőzés 2-2-es vég­eredményt hozott. Ugyancsak döntetlenül végződött (1-1) a Bonyhád—Bátaszék találko­zó. Talán a forduló legna­gyobb meglepetése Dombóvá­rott született, ahol a paksiak az újonc Vasas ellen csak 2- 2-es eredményt tudtak el­érni. Tengelicen a Bonyhádi Pannónia 3-2-es vereséget szenvedett, Pincehelyen a faddiak 4-2 arányban bizo­nyultak gyengébbnek, míg a TÁÉV csapata a vendég kis- dorogi együttest győzte le 3- 1-re. A harmadik forduló után még öt csapat veretlen, kö­zülük a Tamási, valamint a TÁÉV még nem vesztett pon­tot. A tamási csapat a három mérkőzésen 18 gólt lőtt, ugyanakkor egyet sem kapott. A táblázat élén ők állnak, megelőzve a TÁÉV együtte­sét. A Pincehely, a Tengelic, valamint a Tevel vasárnap szerezte első győzelmét, ugyanakkor három csapat — az Aparhant, a Fadd és á Bonyhád — még nyeretlen. TÁÉV SK—Kisdorog 3-1 (2-0). Szekszárd, 300 néző. V: Farkas. TÁÉV SK: Majnai — Lángi, Dékány, Tóth, Klop- csik, Turbuk, Both, Böröcz, Kertész, Horváth, Öbendorf. Csere: Micskó, Boros. Edző: dr. Freppán Miklós. Kisdo­rog: Stölkler — Berning, Nier, Genzler, Brunner, Győrfi, Kniesz, Klein, Gál, Hos- nyánszky, Bőhm II. Csere: Domokos. Edző: Losonczi Ist­ván. A 21. percben Klein már csak Majnáival állt szemben, lövése a kapufáról levágódott, Gál fejesét Dékány a gólvo­nalról mentette. A 27. perc­ben Turbuk bal oldali szögle­tét a berobbanó Tóth az ötös­ről a jobb felső sarokba fe­jelte. 1-0. A 33. percben Stölkler kifutott kapujából, Óbendorf elhúzta mellette a labdát, lövése az üres kapuba tartott, Brunner szögletre mentett. A 45. percben Ker­tész remek cselekkel húzott kapura, átadását Óbendorf elől mentették a védők, Ker­tész ismételt és védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba. 2-0. A 69. percben Bőhm II. után- rúgásért kiállítva. A 83. perc­ben Klein nyolc méterről szé­pített. 2-1. A 88. percben Lángi cselsorozat után betört a vendégek büntetőterületére, ahol Stölkler elhúzta a hétvéd lábát, 11-es. A büntetőt Boros értékesítette. 3-1. A tartalé­kos szekszárdi csapat kemény mérkőzésen, megérdemelten nyert. Jók: Lángi, Horváth, Klopcsik, Kertész, Majnai, il­letve Nier, Kniesz. Tamási—Aparhant 8-0 (4-0). Aparhant, 300 néző. V: Kiss. Tamási: Banász — Agócs, Grósz, Bazsonyi, Varga, Bóta, Fekete, Rab, Bíró, Walter, Vaszari. Csere: Rozenberger, Káló. Edző: Csik Gyula. Aparhant: Balogh — Cséke, Flaskár, Gáspár, Wáger, Hei- decker, Kulcsár, László, Kiss, Minker, Firkó. Csere: Juhász II., Túrós. Edző: Dormány László. A 8. percben Fekete 14 méteres lövése a kapufá­Vaszari Gábor (Tamási) ról vágódott a hálóba. 1-0. A 20. percben gyors bal oldali támadás végén Rab volt ered­ményes. 2-0. A 43. percben szabadrúgás után Fekete kö­zelről fejelt a kapuba. 3-0. A 44. percben Rab állította be a félidő eredményét. 4-0. Az 55. percben Balogh kiejtett egy beadást és Fekete közel­ről nem hibázott. 5-0. A 67. percben Vaszari két védő kö­zül kiugrott és a kimozduló Balogh mellett a hálóba gu­rított. 6-0. A 70. percben Bí­ró remek átadását Vaszari értékesítette. 7-0. A 79. perc­ben Walter állította be a végeredményt. 8-0. Az ener- váltan játszó hazaiak szinte semmi ellenállást nem tanú­sítottak, Tamási tetszés sze­rint érte el góljait. Jók: Rab, Bíró, Walter, Vaszari, illetve a hazaiaknál senki. Bonyhádi Vasas—Bátaszék 1-1 (0-0). Bonyhád, 700 néző. V: Berkes. Bonyhád: Mucska — Mészáros, Kovács, Incze, Pusztai, Máté, Bulla, Beke I., Bagoly, György, Beke II. Cse­re: Csordás, Czáth. Edző: Wágner József. Bátaszék: Korsós — Révész, Schmidt, Fiath, Lados, Poór, Szajkó, Tóth, Pál, Fodor, Kovács. Csere: Kiss, Varga. Edző: Ju­hos László. Az első percben Kovács beadását Fodor az ötösön lekezelte, de utána rosz- szul találta el a labdát. A 10. percben Bulla nyolcméteres lövését Korsós Beke II. elé ütötte, aki közelről fölé lőtt. A 20. percben Fodor tízméte­res lövését Mucska szögletre ütötte, majd öt perc múlva Tóth beadásszerű lövését tol­ta ki a léc alól. A 47. percben Poór üres kapuba tartó lövé­sét Mészáros a gólvonalon hárította. A 73. percben Incze átadásával Bulla húzott ka­pura, beadását Bagoly a bal alsó sarokba lőtte. 1-0. A 76. percben Poór indította Fo- dort, aki a késlekedő Mucska mellett egyenlített. 1-1. A 87. percben György utánrúgásért kiállítva. Változatos, küzdel­mes találkozó, igazságos pont- osztozkodással. Jók: Kovács, Máté, illetve Korsós, Poór, Pál, Révész. Tengelic—Bonyhádi Pannó­nia 3-2 (3-0). Tengelic, 300 néző. V: Kovács. Tengelic: Bálint — Világh, Simon I., Nagy, Simon II., Hosnyánsz- ki, Tóth, Acsádi, Óber- lender, Gazdag, Éberling. Csere: Bakó, Tóth II. Edző: Palatínus János. B. Pannónia: Csoboth — Ober­dorf, Szőcs, Fábián, Bajkai, Csoboth II., Vendég, Lőrincz, Wéber, János, Eisencher. Cse­re: Varga, Sánta. Edző: Sza­bó Elemér. Gólszerzők: Gaz­dag 2, Acsádi, illetve Lőrincz, Wéber (11-esből). Jók: Nagy, Tóth, illetve Bajkai, Varga, Sánta, Eisencher. Tevel—Ozora 4-2 (2-1). Kisdorog, 400 néző. V: Kor­mos. Tevel: Sass — Szőcs, Biró, Éppel, Benkő, Illés II., Barabás, Szentes, Denkinger, Kerekes, Antal. Csere: Szabó, Miklós. Edző: Kozma József. Ozora: Surányi — Rúzsa, Varga, Cziráki, Dölles II., Veng, Dölles I., Sandi, Jám­bor, Porga. Csere: Kovács, Márkus. Edző: Schrancz Ist­ván. Gólszerzők: Bíró 2, An­tal, Szentes (11-esből), illetve Dölles II. (2). Jók: Bíró, An­tal, Benkő, illetve Dölles II., Jámbor. Nagymányok—Dunaszent­györgy 2-2 (1-1). Nagymá­nyok, 700 néző. V: Lugasi. Nagymányok: Oláh — Ecker, Lemle, Gungl, Vorgrümler, Horváth, Nagy, Vincze, Ko­vács, Szabó, Csordás. Csere: Tamás. Edző: Kanizsai Ist­ván. Dunaszentgyörgy: Puk­li — Pál, Kovács I., Kertész, Debreczeni, Horváth, Komli, Nagy I., Kovács II., Nagy II., Muck. Csere: Németh. Edző: Márkus József. A 10. percben Kovács II. 11-est hibázott. Gólszerzők: Kovács 2, illetve Muck, Nagy. Jók: Oláh, Lem­le, Horváth, Vorgrümler, il­letve Muck, Pál, Debreczeni. Dombóvári Vasas—Paksi SE 2-2 (1-2). Dombóvár, 600 néző. V: Rákosi. Dombóvár: Vuics — Kolozsvári, Herbert, Pintér, Lakos, Szűcs, Miko- lics, Kovács I., Varga, Szie- ber, Kovács II. Csere: Cset- neki, Tóth. Edző: Schmidt Alajos. Paks: Kun — Vayer, Rácz, Kalmár, Wolf, Blatt, Sóthy, Odor, Porga, Lambert, Pesti. Csere: Bencsik, HanoL Edző: Bányai Lajos. Gólszer­zők: Mikolics, Rácz (öngól), illetve Porga, Pesti. Jók: La­kos, Mikolics, Kovács II., il­letve a vendégcsapatból sen­ki. Pincehely—Fadd 4-2 (2-1). Pincehely, 300 néző. V: Stumpf. Pincehely: Takács — Katona I., Miklós, Gergely, Kántor, Kuvik, Horváth II., Fodor, Petki, Szolómájer, Né­meth. Csere: Horváth I., Bo­tos. Edző: May László. Fadd: Pesti — Fehér, Percsi, Ko­vács, Józsa, Papp, Szűcs, Vaj­da, Takács, Lampek, H. Sza­bó. Csere: Horváth. Edző: Szloszár István. Gólszerzők: Horváth II. (2), Petki, Ger­gely, illetve Horváth, Szűcs. Jók: Katona I., Kántor, Hor­váth II., Horváth I., illetve Szűcs. 1. Tamási 3 3 — — 18-0 6 2. TAÉV SK 3 3 — — 10-6 6 3. D.-szentgy. 3 2 1 — 7-2 5 4. Bátaszék 3 2 1 — 6-3 5 5. Paks 3 1 2 — 11-3 4 6. Kisdorog 3 2 — 1 11-6 4 7. N.-mányok 3 1 1 1 6-7 3 8. D. Vasas 3 1 1 1 5-8 3 9. B. Pan. 3 1 — 2 7-8 2 10—11. Ozora 3 1 — 2 5-§ 2 10—11. Tevel 3 1 — 2 5-6 2 12. Bonyhád 3 — 2 1 4-5 2 13. Pincehely 3 1 — 2 7-16 2 14. Tengelic 3 1 — 2 6-15 2 15. Fadd 3 —• — 3 6-10 — 16. Aparhant 3 — — 3 1-14 — Ifjúságiak: 1. TÁÉV SK 3 3 _ _ 14-2 6 2. Ozora 3 3 — — 8-4 6 3. Bátaszék 3 2 — 1 8-2 4 4. Paks 3 2 — 1 8-3 4 5. Tamási 3 2 — 1 5-2 4 6. Bonyhád 3 2 — 1 5-3 4 7. Tengelic 3 2 — 1 6-5 4 8. D.-szentgy. 3 1 1 1 4-4 3 9. B. Pan. 3 1 1 1 4-5 3 10. Aparhant 3 1 — 2 7-8 2 11. Kisdorog 3 1 — 2 4-7 2 12. N.-mányok 3 — 2 1 1-4 2 13. Dombóvár 3 1 — 2 5-9 2 14. Pincehely 3 1 — 2 4-8 2 15. Tevel 3 — — 3 1-9 — 16. Fadd 3 — — 3 2-11 — így kellett volna 1. Papp J. SE—STC 0-0 X 2. Nagybátony—Eger 1-1 x 3. HMSE—Sz. MÁV MTE 1-2 2 4. K.-barcika—Miskolc 3-3 x 5. DÉLÉP—Oroszlány 1-3 2 6. 22. Volán—Dorog 3-2 1 7. Ganz-M.—Budafok 1-4 2 8. Bp. Spart.—BKV Előre 2-2 x 9. Balassagy.—Váci Izzó 2-2 x 10. Rákóczi SE—Szekszárd 2-0 1 11. MÁV DAC—Komló 1-2 2 12. Mohács-V.—Haladás 0-0 x 13. Péti MTE—Olajbányász 1-3 2 +1 MÁV Előre—Építők SC 1-0 1 A lapunk mai számá­ban megjelent sporttudó­sításokat írták: Fekete László, Gaál István, Mer- csényi Gyula, Horváth György, Orbán Lajos, Zwick Jakab, Soós Ist­ván, Kovács Péter, Túrós József, dr. Patonai Iván. A sportoldalakat össze­állította: Nyakas István sportrovatvezető.