Tolna Megyei Népújság, 1979. május (29. évfolyam, 101-125. szám)

1979-05-22 / 117. szám

1979. május ZZ. iniÉPÜJSÁG 5 Labdarúgó NB li Sz. Dózsa—Rákóczi SE 1-0 (0-0) így kellett volna 1. Dunák. VSE—SZEOL 0-3 2 2. Kecsk.—Balassagy. 3-0 1 3. Vác—22. Volán 0-2 2 4. Pénzügyőr—Budafok 3-3 x 5. Kazincb.—Nyíregyh. 1-2 2 6. Szolnoki IMAV—Eger 4-4 x 7. Fűzfő—Pécsi VSK 1-0 1 8. Bauxitb.—Kaposvár 0-0 x 9. Cesena—Foggia 2-0 1 10. Genoa—Lecce 1-1 x 11. Nocerina—Udinese 0-0 x 12. Spal—Pescara 1-2 2 13. Ternana—Cagliari 1-1 x +1 Pistoiese—Brescia 1-1 x Tata, 400 néző. V: Bay. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Szlovák, Szőllősi, Somodi, Dinnyés — Tóth, Szőcs, Weit- ner II. — Pölöskei (Adorján a 88. percben), Landek, Há­zi. Edző: Magasházi József. Rákóczi SE: Szilágyi —Ken- deresi, Sebestyén, Csorba, Szalai (Tamási a 80. percben) — Törő, Babinszki, Jáger — Havasi, Hernádi (Papp a 65. percben), Dobos. Edző: Gunyhó Ferenc. Rekkenő hő­ségben kezdődött a mérkő­zés a tatai edzőtábor füves pályáján. Az első félidőben mindössze három említésre méltó esemény történt. Mind­két csapat rosszul játszott. A ez nem jelenti azt, hogy a közepes színvonalú találko­zón az első 45 percben mind­két oldalon jól zártak a vé­delmek. A Rákóczi SE játé­kosai hosszú átadásokkal próbálkoztak, ezeket a Dózsa védelme rendre hárította. A 14. percben- Landek remekül ugratta ki Házit a hazaiak kapujától húsz méterre. Házi betört a 16-oson belülre, de a lövés pillanatában szerel­ték a védők. A 20. percben Házi vezette fel a labdát a bal oldalon, a 16-os oldal­vonalánál jól látta, hogy Szőcs fedezetlenül maradt, beadott és Szőcs helyzetbe került, de kivárt a lövéssel és a védők hárítottak. A 33. percben Hernádi tíz méter­ről leadott lövését Pólyák remek vetődéssel szögletre tolta. Eseménydús folytatást ho­zott a második játékrész. A 46. percben tatai szöglet után Dobos 10 méteres lövé­sét védte Pólyák. Az 56. perc­ben Szalai szögletét Törő fe­jelte kapura, a labda a felső lécet érintve vágódott az alapvonalon kívülre. A 64. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Házi mintegy húsz mé­terre a kaputól, bal oldalról szabadrúgást lőtt, Szilágyi ki­ejtette a labdát és a szem­füles Pölöskei rácsapott, majd a hálóba lőtte. 1-0. A 70. percben Szőcs nagyszerű egyéni alakítás után célozta meg a kaput, a labda a kapu­fáról vágódott az alapvona­lon túlra. A 74. percben Csor­ba ívelt be szabadrúgást, a labda Babinszki elé perdült, lövését biztosan hárította Pó­lyák. A 85. percben Jáger el­húzott a bal oldalon, éles éles szögből leadott lövését Pólyák szögletre ütötte. A 88. percben Kenderesi síp­szó után csúnyán megrúgta Pölöskeit, a szekszárdi já­tékos nem tudta folytatni a játékot, helyére Andorján lé­pett pályára. A látottak alapján megér­demelten győzött a Dózsa. Szoros emberfogás után jól fejlődtek fel a támadásokhoz, sok helyzetet teremtettek, s ezekből egyet sikerült ki­használni. A csapatból Pó­lyák, Szőllősi, Szlovák, Szőcs, Weitner és Pölöskei teljesít­ménye emelkedett ki. A megyei labda rúgó-bajnokságért A megyei labdarúgó-baj­nokságban vasárnap váratlan eredmény született. A lista­vezető Paksi SE az utolsó helyezett Tolnától 1-0-as ve­reséget szenvedett. Mivel a dombóváriak a Bogyiszló el­len 2-0 arányban nyertek, így egy pontra csökkent a paksi­ak előnye. A megyebajnokságban há­rom forduló van vissza. Má­jus 27-én a paksiak a TÁÉV SK-t fogadják, a Dombóvár viszont Pincehelyre látogat. Június 3-án a paksiak Bony- hádon lépnek pályára, míg Dombóvárra a Tevel utazik. Az utolsó fordulóban, június 10-én az Aparhant lesz Dom­bóváron az ellenfél, míg Paksra a Nagymányoki Bri­kett csapata látogat. Mivel a paksiak két pontot hagytak Tolnán, így ismét nyílt lett a bajnokság, sőt Dombóvárnak, legalább annyi esélye van a bajnoki cím megszerzésére, mint a paksiaknak. A már említett két mérkő­zésen kívül elsőként kell em­líteni, hogy a TÁÉV SK hazai pályán pontot vesztett a lelkes tengeliciekkel szemben (3-3). A bátaszéki csapat Bonyhádon 2-0 arányban nyert. A Nagymányok 8-2-es vereséggel küldte haza a fad- diakat, az Aparhant 4-1 arányban győzte le a Nagy- dorogot. Pincehelyen a Kis- dorog elleni mérkőzés gól nél­küli döntetlennel ért véget. Gerjenben a hazai csapat sú­lyos, 5-1-es vereséget mért a teveliekre. Ez egyben azt is jelenti, hogy a Gerj ennek — a jelek szerint — sikerül meg­menekülni a kieséstől. Győzelme ellenére utolsó helyen áll a Tolna, 15 pont­tal. Sorendben a Bonyhád kö­vetkezik 18, a Nagydorog és a Tengelic 19—19 ponttal. A TÁÉV SK-nák és a Gerjen- nek 20—20 pontja van. Az ifjúsági bajnokságban is helycserére került sort. Ad­dig, míg a paksiak Tolnán 3-1-es vereséget szenvedtek, a dombóváriak 13-0 arányban nyertek. A táblázat élén a Dombóvár áll 42 ponttal, 2. a Paks, 3. a Tolna. Tolna—Paksi SE 1-0 (1-0). Tolna, 700 néző. V: Ritzel. Tolna: Varga — Krekó. Bag- di, Réhm, Konyecsnyi, Schwébl, Prancz, Gyenei, Bukros, Wiedemann, Bernáth. Edző: Gálfi Dezső. Paks: Túróczi — Szűcs, Kovács I. Kalmár, Vayer, Vábró, Maj- sai. Szabadi, Ódor, Kovács II., Porga. Csere: Somodi, Bagó. Edző: Márkus József. A 21. percben Bernáth lövését Tú­róczi bravúrral hárította, majd a másik oldalon Porga és Ódor hibázott nagy hely­zetben. A 37. percben Kovács II. lefutotta a védőket, nagy helyzetből leadott lövését Varga hárította. A 44. perc­ben Bukros elvette a labdát a cselezgető Vayertől, középre gurított és az érkező Bernáth nem hibázott. 1-0. Az 52. percben Bernáth beadása Szű­csön irányt változtatott, de Túróczi bravúrral a léc fölé tolta a labdát. Az 55. perc­ben Majsai reklamálásért ki­állítva. A 83. percben Somodi lövése már túljutott Vargán, de a védők a gólvonalról menteni tudtak. A 88. perc­ben Kovács II. fejesét védte jó érzékkel Varga. A nagy lelkesedéssel játszó tolnaiak megérdemelten nyertek a lis­tavezető ellen. Jók: a tolnai csapat valamennyi játékosa dicséretet érdemel, illetve Ko­vács I., Túróczi, Kalmár. TÁÉV SK—Tengelic 3*3 (2-2). Szekszárd, 300 néző. V: Gelencsér. TÁÉV SK: Harsá- nyi — Pálfi, Papp, Molnár, Flaskár, Veress, Baki, Agócsi, Micskó, Cserneczky, Tóth. Csere: Laki, Anszló. Edző: Lubastyik István. Tengelic: Őri — Világh, Hosnyánszki, Nagy, Óberlender II., Árki, Ábrahám, Hujbert, Kaszpari, Tóth, Óberlender I. Csere: Papp, Tóth. Edző: Zsédei László. A 20. percben Papp hazadását Óberlender I. el­csípte és közelről nem hibá­zott. 0-1. A 24. percben Óber­lender I. szöglete érintés nél­kül vágódott a kapuba. 0-2. A 33. nercben Papp egyéni alakítás végén szépített. 1-2. A 40. percben Agócsi átadá­sából Tóth egyenlített. 2-2. A 70. percben Óberlender I. egyéni alakítás végén lőtt gólt. 2-3. A 90. percben Agócsi szögletét Pálfi fejelte a kapu­ba. 3-3. Alacsony színvonalú mérkőzésen a vendégcsapat közelebb állt a győzelemhez. Jók: a hazai csapatból senki, illetve a vendégeknél őri, Óberlender I. Nagymányok—Fadd 8-2 (3-0). Nagymányok, 300 néző. V: Osztermayer. Nagymá­nyok: Balogh — Ecker, Né­meth, Lemle, Gungl, Nádasi, Antal, Bíró, Beke, Barabás, Csordán. Csere: Kóka, Oláh. Edző: Guth András. Fadd: Soponyai — Kertész, Mihálo- vics, Horváth, Papp, Oláh, Ta­kács, Vörös, Szűcs, Aradi, Lampek. Csere: Szabó, Pesti. Edző: Boros János. A 12. percbén Barabás a kapust is kicselezve lőtt a hálóba. 1-0. A 26. percben Barabás-min­taszerű átadását Beke értéke­sítette. 2-0. A 42. percben Ba­rabás kapott jó átadást és közelről nem hibázott. 3-0. Az 50. percben Csordás beadását Barabás csukafejessel továb­bította a hálóba. 4-0. Az 54. percben Nádasdi előreívelését ismét Barabás fejelte a kapu­ba. 5-0. A 64. percben Bíró nyolc méterről a léc alá vágta a labdát. 6-0. A 68. percben Papp szöglete érintés nélkül jutott Balogh kapujába. 6-1. A 70. percben Antal volt eredményes. 7-1. A 83. perc­ben Bíró átadását Csordás küldte a hálóba. 8-1. A 85. percben Papp állította be a végeredményt. 8-2. Jó iramú találkozón ilyen különbséggel is rászolgált győzelmére a nagyszerűen játszó hazai gárda. Jók: Németh, Barabás, Bíró, Antal, illetve Papp, Aradi. NI Mucska Gyula Bátaszék—Bonyhád 2-0 (0-0). Bonyhád. 300 néző. V: Farkas. Bátaszék: Mucska — Schmidt, Tóth I.. Fiath, Varga. Béres, Poor, Szeleczki, Suller, Tóth II., Holacsek. Csere: Mezei II. Edző: Pala- tinusz János. Bonyhád: Pre- sinszki — Gecző, Mészáros, Beke, Incze, Heidecker. Csor­dás, Varga, Horváth, Bulla, Eisenzehr. Csere: Csoboth, Tamás. Edző: Kozma József. A 82. percben Eeisenzehr ki­állítva. Gólszerzők: Suller, Tóth II. Jók: Mucska, Poór, Tóth II., illetve a hazai csa­patból senki sem nyújtott ki­emelkedő teljesítményt. Dombóvári MSC—Bogyiszló 2*0 (0-0). Dombóvár, 400 né­ző. V: Ódor. Dombóvár: Foki — Lakos, Vida, Horváth I., Szíjártó, Tóthbagi I., Végvári, Fekete, Banai, Porcsa, Pintér. Csere: Csatári, G. Kiss. Ed­ző: Bancsi Ferenc. Bogyiszló: Kéri — Bajusz II., Kocsis. Liszkai, Bogdanovics, Györ­gye, Kertész, Kubatov, Haj­dú, Ettig, Bajusz I. Csere: Sarkadi. Edző: Török Bálint. Gólszerzők: Banai 2. Jók: a dombóvári csapatban nem akadt kiemelkedő teljesít­mény, illetve Kéri, Kocsis, Kertész. Gerjen—Tevel 5-1 (1-0). Gerjen, 500 néző. V: László. Gerjen: Soós — Sárközi, Percsi, Kovács, Asztalos, Vajda, Palásti, Dudla. Kiss, Hubert, Pesti. Csere: Bráz. Edző: Földesi Gyula. Tevel: Sass — Nagy, Bíró, Éppel, Benkő, Nagy, Szabó, Szentes, Illés, Antal, Kerekes. Csere: Szőcs, Csaba. Edző: Fláding János. A 60. percben Nagy, a 63. percben Palásti 11-est hibázott. Gólszerzők: Pesti 3, Kiss, Bráz. illetve Bíró. Jók: Percsi, Kovács, Pesti, illetve Bíró. Aparhant—Nagydorog 4-1 (1-0). Aparhant, 200 néző. V: Rákosi. Aparhant: Szulics — Szőcs, Wäger, Juhász I.. Heidecker, Bíró, Gáspár, Kulcsár, Palkó, Minker, László. Csere: Kiss, Firkó. Edző: Dormány László. Nagydorog: Balogh — Kirch­ner, Éger. Harsányi, Bányai, Honti, Lückl, Király, Nagy, Kisgyörgy, Miklós. Csere: London, Mészáros. Edző: Földesi János. A 74. percben Szőcs 11-esét Balogh kivéd­te. A 78. percben Bíró kiállít­va. Gólszerzők: Gáspár 2, Kiss. László, illetve Honti Jók: Juhász I., Kiss, Gás­pár, Wáger, illetve Éger. Honti. Pincehely—Kisdorog 0-0. Pincehely, 350 néző. V: Győr- fi. Pincehely: Zajtai — Ku- vik, Katona II., Hegedűs, Juhász I., Juhász III., Kán­tor, Juhász II., Sütő, Fodor, Németh. Csere: Végh. Kato­na I. Edző: Bükkösi András. Kisdorog: Stölkler — Szabó, Genzler, Boda, Ferencz, Nier, Nagy, Győrfi, Hosnyánszky, Klein. Kniesz. Csere: Bőhm I.. Böhm II. Edző: Losonczi István. Jók: Zajtai, Kántor, illetve Stölkler, Boda. Kerékpár Sajó Péter Egy hétig tartott Buda­pesten a pályabajnokság a vidék-utánpótlás részére a Millenárison. A Szekszárdi Szövetkezet versenyzői közül Pálinkás Csaba a verseny ideje alatt Hamburgban, míg Halász Zoltán a Béke-verse­nyen szerepelt. A szekszárdiak három számban nyertek bajnoksá­got, ezenkívül egy második helyezést szerzett Sajó Péter, rajta kívül még egy harma­dik és két negyedik helyet biztosítottak maguknak. Eredmények: serdülő 2500 méteres üldöző: .. .2. Sajó Péter, .. .4. Musch Zsolt. Ju­nior 4000 méter: 1. Halász László, .. .4. Liska Pál. Ju­nior 4000 méter csapat: 1. Szekszárd (Halász, Liska, Do­rogi, Csákovits). Junior pá­ros: 1. Halász—Liska, ...3. Dorogi—Csákovits. A hét végén a szekszárdiak a következő versenyzőkkel vesznek részt a Bokányi­emlékversenyen: Halász László, Liska Pál, Pálinkás Csaba, Bojár Antal, Musch Zsolt, Dorogi István, Csáko­vits Ferenc, Sajó Péter, Szé­les Attila. Eredmények NB II. Nyugati csoport: Dorog—Oroszlány 1-0, Fűz­fő—Pécsi VSK 1-0, Bábolna —Sabaria 4-1, Répcelak— Bakony Vegyész 1-1, MÁV NTE—Sopron 3-0, . MÁV DAC—Pét 3-2, Tapolca—Ka­posvári Rákóczi 0-0 KOMÉP—Nagykanizsai Olajbányász 1-0, Komló— Ajka 5-3. Megyei ifjúsági bajnokság: Dombóvár—Bogyiszló 13-0, Gerjen—Tevel 0-1. Nagymá­nyok—Fadd 1-3, Bonyhád— Bátaszék 0-6, Sz. Sportisko­la—Tengelic 7-0, Tolna— Paks 3-1, Aparhant—Nagy- dorog 1-1, Pincehely—Kisdo­rog 3-2. Országos serdülőbajnok­ság: Szekszárdi Sportisko­la—Székesfehérvári MÁV Előre 13-0, Videoton—Szek­szárdi Dózsa 7-0. Országos ifjúsági mérkő­zés: Szekszárdi Sportiskola— Székesfehérvári MÁV Előre 1- 0, Videoton—Szekszárdi Dózsa 2-1. Járási bajnokság: Dal­mand—Kocsola 1-4, ifi: 3-0, Kaposszekcső—Szakcs 4-2, ifi: 8-0, Attala—Dombóvári Vasas 0-1, ifi: 0-3, Kurd— Gyulaj 1-1, DMSC II—Döb- rököz 3-0, Gyönk—Fürgéd 19-0, Simontornya—Tamási MEDOSZ 0-1, ifi: 1-0, Ozo- ra—Szakákly 2-2, Tolnané- medi—Iregszemcse 1-1, Pálfa *—Bölcske 3-1, Németkér— Madocsa 3-2, ifi: 2-2, Duna- szentgyörgy—Paks II, 7-2, ifi: 5-0, Pusztahencse—Kaj- dacs 2-2, Hőgyész—Cikó 2- 0, ifi: 6-1, Závod—Bony­hádbörzsöny 1-1, ifi: 5-3, Kakasd—Izmény 6-0, Győré Bonyáhdvarasd 0-5, ifi: 3-10, Bonyhádi Pannónia—Kéty 1-0, ifi: 4-3, Szekszárdi Dó­zsa II—Báta 3-1, Tengelic II —Szekszárdi ÁG 2-2, Alsó­tengelic—Kölesd 4-4, ifi: 4—3, Alsónána—Harc 5-1. Egy telitalálat! Góltotónk tizenkettes szá­mú szelvénye igazi meglepe­tést hozott: a több száz gól­totóból mindössze egy volt helyesen kitöltve, Pápai La­jos, Dombóvár Széchenyi u. 29. szám alatti olvasónk ta­lálta el a Tolna—Paksi SE mérkőzés 1-0-ás végeredmé­nyét. így természetesen a hé­ten Pápai Lajos a nyertes, címére postáztuk a könyvet. Görögországban befejeződ­tek a kosárlabda B Európa- bajnokság selejtezői, kiala­kult a hatos döntő mezőnye. Magyarország válogatottja, mint ismeretes, nem jutott tovább, míg a B osztályból Ausztria és Skócia kiesett a C kategóriába. Á csoportok utolsó eredményei: A cso­port: Görögország-^Finnor­szág 92-62 (48-29). 1. Görögország 9, 2. Svéd- arszág 9, 3. Finnország 8, ;ez a három csapat jutott to­vább), 4. Törökország 7, 5. Magyarország 7, 6. Ausztria 5 ponttal. B csoport: Franciaország— Spanyolország 93-79 (35-46). 1. Franciaország 10 , 2. Spanyolország 9, 3. Lengyel- ország 8 (ugyancsak az első három jutott tovább), 4. NSZK 7, 5. Románia 6, 6. Skócia 5 ponttal. Lapunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták és az eredményeket kö­zölték: Fekete László, Link Ferenc, Mercsényi Gyula, Gaál István, Lerch Béla, Szebényi Béla, Orbán La­jos, Túrós József, Zerza József, Kovács Péter, Végh István. A sportoldalakat összeállította: Nyakas Ist­ván rovatvezető. Bajnoki táblázatok NB II. 1. PVSK 34 20 8 6 57-24 48 2. Kaposvár 34 13 19 2 42-19 45 3. Komló 34 18 9 7 41-21 45 4. MÁV D. 34 15 9 10 46-41 39 5. Tapolca 34 15 8 11 43-35 38 6. Olajbány. 34 14 8 12 46-36 36 7. Bábolna 34 12 12 10 33-35 36 8. Dorog 34 11 13 10 32-28 35 9. Szeksz. 34 14 7 13 31-31 35 10. Sabaria 34 11 12 11 29-30 34 11. M. NTE 34 12 10 12 36-40 34 12. KOMÉP 34 12 8 14 33-34 32 13. Ajka 34 9 11 14 40-46 29 14. B. Vegy. 34 8 13 13 36-42 29 15. Sopron 34 11 7 16 30-39. 29 16. Pét 34 8 13 13 42-56 29 17. Oroszl. 34 9 10 15 34-46 28 18. Répcelak 34 10 8 16 34-50 28 19. Fűzfő 34 8 12 14 20-38 28 20. Rákóczi 34 7 9 18 28-42 23 Megyebajnokság Felnőttek: 1. Paks 27 19 5 3 82-24 43 2. Dombóvár 27 20 2 5 66-18 42 3. Bátaszék 27 16 6 5 58-39 38 4. Tevel 27 11 11 5 37-27 33 5. Aparhant 27 11 11 5 41-33 33 6. Kisdorog 27 12 8 7 54-26 32 7; Nagym. 27 11 8 8 44-32 30 8. Bogyiszló 27 7 11 9 33-40 25 9. Pincehely 27 8 7 12 32-54 23 10. Fadd 27 9 4 14 46-69 22 11. TÁÉV SK 27 6 8 13 41-45 20 12. Gerjen 27 7 6 14 31-57 20 13. Tengelic 27 5 9 13 23-43 19 14. Nagydorog 27 7 5 15 26-50 19 15. Bonyhád 27 6 6 15 42-65 18 16. Tolna 27 4 7 16 24-58 15 Ifjúságiak: 1. Dombóvár 27 20 2 5 124-24 42 2. Paks 27 19 3 5 81-40 41 3. Tolna 27 19 3 5 67-34 41 4. Sz. Sporti. 27 17 5 5 74-22 39 5. N.-dorog. 27 16 4 7 69-44 36 6. Tevel 27 12 6 9 53-50 30 7. Aparhant 2? 12 4 11 . 37-28 28 8. Gerjen 27 10 6 11 47-53 26 9. Bátaszék 27 10 4 13 51-44 24 10. Nagym. 27 11 2 14 37-55 24 11. Bonyhád 27 9 5 13 42-72 23 12. Fadd 27 10 3 14 45-76 23 13. Pincehely 27 8 2 17 32-77 18 14. Tengelic 27 4 6 17 25-58 14 15. Bogyiszló 27 2 6 19 18-79 10 16. K.-dörög X 27 3 7 17 30-76 7 Megjegyzés: X = e büntető­pont-levonás.