Tolna Megyei Népújság, 1977. szeptember (26. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-27 / 227. szám

1977. szeptember 27, KÉPÚJSÁG 5 Botond­kupa A Bonyhádi Cipőgyár 60 éves fennállásának megün­neplésére október elsején, szombaton, gazdag sport- programot tartanak. A Sikló­si Kesztyűgyár, a Komlói Carbon Könnyűipari Válla­lat, Pécsi Bőrgyár, Simontor- nyai Bőrgyár, Szekszárdi Bőrdíszmű, Dombóvári Kesz­tyű, Szegedi Szőrme, Duna­újvárosi Cipőgyár, Minőségi Cipőgyár Budapest, Újpesti Bőrgyár, Finombőrök Gyára Budapest, valamint a Bony­hádi Cipőgyár csapatainak részvételével kispályás lab­darúgótornát rendeznek. Szombaton 9 órakor a bony­hádi sportpályán Tréber Ti­bor, a Bonyhádi Cipőgyár igazgatója tartja a megnyi­tót, majd megkezdődnek a csoportküzdelmek. A döntők időpontja előreláthatólag 14 óra. Hírek A megyei labdarúgó-szö­vetség október 2-i mérkőzé­seinek játékvezetői: Tevel— Tengelic:- Szinger, TÁÉV SK —Nagymányok: Keller, Bonyhádi Vasas—Zomba: Kasziba, Fadd—Bogyiszló: Baranya megyei hármas, Bá- taszék—Kisdorog: Köő, Apar- hant—Tolna: Somogy megyei hármas, Dombóvári MSC— B. Pannónia: Schneider, Pincehely—'Nagydorog: Kiss F., Simontornya—Paks: Var­ga F. Említést érdemel, hogy az Október 2-i mérkőzések kezdési időpontja már 14 óra. * A szekszárdi kispályás lab­darúgó-bajnokság állása. I. osztály: 1. MEZŐGÉP KISZ 30, 2. Műszergyár 27, 3. ÁFOR 26, 4. Vízmű 25, 5. Gabona , 25, 6. Állami Biztosító 22, 7. Tűzoltók 20, 8. Népbolt 20, 9. BHG 18, 10. T. m. KSZV 17, 11. Tervezők 16, 12. TOTÉV 15, 13. MEZŐGÉP I. 13, 14. Ép. Ktsz 2 ponttal. II. osz­tály: 1. Elektromos 30, 2. Me­gyei Tanács 26, 3. Patyolat 22, 4. TÁÉV I. 21, 5. Sparta­cus 20, 6. Városgazdálkodás 19. 7. Városi KISZ 19, 8. TÁÉV II. 17. 9. Tejüzem 15, 10. ÉPFU 10, 11. Gázmű 0 ponttal. III/A. osztály: 1. KSH 23, 2. ÁG 17, 3. Költség- vetés 16, 4. ÁFÉSZ 16, 5. Had- kieg. 16. 6. GEDKA I. 10, 7. GYGV 9, 8. Városi Tanács 8, 9. Terv II. 8, 10. TITÁN 3 ponttal. III/B osztály: 1. 505. Mü. M. 21, 2. Gabona KISZ 16, 3. TOLNABER 15. 4. ÁB KISZ 13, 5. TOTÉV KISZ 13, 6. BVK 11, 7. Áll. Felügy. 8,8. GELKA KISZ 6. 9. AGRO- KER 0 ponttal. A női labda­rúgó-bajnokság állása: 1. Me­gyei Tanács 8, 2. BHG 7, 3. MMG-AM 7, 4. Népbolt 6, 5. Ép. Ktsz 4, 6. Szabó Ktsz 3, 7. Városgazdálkodás 2, 8. OTP 1 ponttal. * Mától hat csapat részvéte­lével folytatódik Szekszár- don, az ifjúsági sporttelepen a munkahelyi spartakiád röplabdabajnoksága. Lapunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták, és az eredményeket közölték: Fekete László, Hegyi Levente, Soós István, Lőrinczi János, Kosztolányi Lajos, Böröcz János, Zerza József, Fazekas Gáspár, Klein Márton, Újvári Zol­tán, Orbán Lajos. A sport­oldalakat összeállította: Nyakas István rovatvezető. Szekszárd, 1200 néző. Ve­zette: Hartmann. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Glavatity, Szlovák, Orosz, Korner, Szőcs, Vágó, Laki, Pölöskei, Somodi, Házi. Edző: Jerabek Jenő. Nagy lendülettel kez­dett a Dózsa, de az első hely­zetet mégis a vendégek te­remtették Pólyák kapujánál. A 4. percben Csollány ívelt az ötösre, Varga ollózva ka­pura pergetett, a labda Kor­ner testéről a léc fölé vágó­dott. A 6. percben Vágó partdobását Somodi Orosz elé csúsztatta, aki betört a 16-oson belülre, a lövés pil­lanatában a védők „jóvoltá­ból” elesett. Négy perc múl­va Vágó 22 méteres, nagy ere­jű lövése csúszott a léc fölé. A 18. percben Szőcs beadását Vágó nagy erővel lőtte ka­pura, Farkasdi szögletre há­rított. A 27. percben Cs. Ko­vács fordulásból leadott lö­vése a baloldali kapufán csattant. Ellentámadás végén Szőcs jó átadásával Pölöskei húzott kapura, a 16-oson be­lül lövés helyett azonban forgolódott, így szerelték a védők. Hat perc múlva Házi vezetett támadást a jobb ol­dalon, begurította a labdát és Somodi ötméteres lövésé­be Kiss önfeláldozóan bele­dobta magát. Rohamozott a hazai együttes és a 40. perc­ben vezetést szerzett. Somo­di szabadrúgása levágódott a védőkről, Vágó Pölöskei elé játszott, aki az alapvonalról beadott és Orosz 10 méterről a hálóba vágta a labdát. 1:0. /Szünet után már az 5. percben újabb gólnak tapsol­hattak a nézők. A vendégek szögletrúgása után Somodi hosszan előrevágott labdájá­val Házi lefutotta a védő­ket, önzetlenül Pölöskei elé perdílette a labdát, aki közel­ről nem hibázott. 2:0. A 11. percben Gyomoréi erős lövé­sét, Pólyák jó érzékkel tor­nászta szögletre. Négy perc múlva Vágó 25 méteres, léc alá tartó szabadrúgását Far­kasdi kapu fölé tenyerelte. A mérkőzés legnagyobb helyze­tét Pölöskei hagyta ki a 21. percben; egyedül törhetett kapura, az ötösről azonban a kivetődő Farkasdi kezébe gu­rította a labdát. A 30. perc­ben tűzijátékot rendeztek a Dózsa csatárai a MÁV DAC kapuja előtt; Somodi lövését Farkasdi lábbal mentette, a kipattanó labdát Szőcs fejjel a bal sarokba ívelte, az egyik védőnek sikerült szögletre hárítania. Két perc múlva szépített a vendégcsapat. Cs. Kovács szögletét Horváth az ötösről a bal sarokba fe­jelte. 2:1. Változatos mezőny­játékkal telt el az utolsó ne­gyedóra. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, a védel­mek azonban jól romboltak. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen a végig többet kez­deményező és fölényben ját­szó szekszárdiak megérde­melten szerezték meg első győzelmüket. Az első félidő­ben nagy becsvággyal, lelkes játékkal rohamozott a Dózsa. Helyzetei alapján gólokkal vezethetett volna. Szünet után fokozódott az iram, to­vábbra is a Szekszárd irányí­tott. A kapu előtti határozat­lanságukkal azonban önma­guk számára tették szorossá a találkozó végeredményét. Jók: Házi (a mezőny leg­jobbja), Orosz, Szőcs és Pö­löskei. Megyei labdarűgö-bajnolcsög .A megyei .labdarúgó­ba jnokság 8. fordiulójlában az egyetlen veretlen csapat, a Bonyhádi Vasas Bogyiszlóra látogatott. A /hazaiak 0:0-ás félidő után 2:0 arányban le­győzték a Vasals együttesét. Ezzel már egyetlen veretlen csapat sincs a .megyebajnok­ban. A TÁÉV SK együttese l;l-es -félidő után 3:1-es ve­reséget szenvedett Zombán a lelkesebben, gólra tőrőbben játszó hazaiaktól, A Dombó­vári MSC iNagydorogon nem bírt a lelkes hazaiakkal, így gól nélküli döntetlennel feje­ződött be a mérkőzés. Ten­gelic a Simontornya ellen 4:0 arányban nyert. A mérkő­zés érdekessége, hogy a ten- geliciek valamennyi gólját Bornemissza lőtte. Pakson a hazai gárda végig nagy fölényben játszott, és 4:0 arányban nyert a lelkes Pincehely ellen. A rendkívül tartalékos Tolna ellen a ven­dég bátaszéki csapat. 3:1-es félidő után 4:1 ahányban bi­zonyult jobbnak. Kisdorogon a faddiak az első félidőben kitűnően védekeztek a nagy mezőnyfölényt kiharcoló ha­zaiak ellen. A 'második fél­időre megváltozott a játék ké­pe és a Kisdorog négy góllal terhelte a íaddi kaput. Nagymányokon a hazai csa­patnak nagyon meg kellett küzdeni az 1:0->ás győzelemért az újonc Tevellel szemben. Majoson a Bonyhádi Pannó­niának az Aparhant .volt az ellenfele. A fegyelmezetlenül játszó hazaiak megérdemelt 2:0-ás vereséggel vonultak le ApanWanltal szemben. A táblázaton -nem történt lényeges változás: a Bonyhá­di Vasas veresége ellenére is vezet. A TÁÉV SK helyet cse­rélt a Dombóvári MSC-vei, mely a második helyre nyo­mult előre. Az ifjúsági baj­nokságban a Dombóvár meg­őrizte vezető szerepét: ezúttal Nagydorogon nyertek 4:2 arányban, Bogyiszló—Bonyhád 2:0 (0:0). Bogyiszló, 500 néző. Ve­zette: Hegedűs 3 (Bonyhád 2, Bogyiszló 4). 'Bogyiszló: Bár­dos — Liszkai, Kocsis, Paksi, Győré, Szekeres, Ku'batov, Bo­ros, 'Hajdú. Bogdanovics, Ba­jusz. Csere: Tóth.1 Bonyhád: Pék — Mészáros, Barabás, Máté, Gecző II., Heidecker, Incze, Csordás, Eizenczer, Horváth, Bulla. Jó iramú mérkőzésen a lelkesen játszó hazai csapat megérdemelten nyert. Az 50. percben Bara­bás, a 80. percben Bulla ke­rült u kiállítás sorsúra. Gol- Iövők: Kubatov, Boros. Jók: Liszkai, H'aíjdú, Kocsis, illet­ve Incze, Horváth. Nagydorog—Dombóvár 0:0 Nagydorog, 500 néző. Vezet­te: Lendivái 3,5 (Dombóvár 2, Nagydorog 5). Nagydorog: Balogh — K i lisch n er, Éger, Kisgyörgy, Horváth, Honfi, Guttengéber, Lamm, Miklós, Fodor, Lückl. Csere: Szabó, Nagy. Dombóvár: Dobos — Pintér, Vida, Hertelendi, Ha­vasi, Bíró, Szíjártó, Banai, Szi'ber, Porosa, Németh. Cse­re: Horváth, Tóthbagi. Nagy iramú mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Éger, Baiogh, Kisgyörgy. Gut- tengéber, Lückl, illetve Vida. Paks—Pincehely 4:0 (2:0). Paks, 600 néző. Vezette: Rit­zel 5. Paks: Féhr — Vajer, Kalmár, Kovács I., Kiss, Wéisz, Szabadi, Vábró, Bíró, Meszlény.i, Somodi. Csere: Kovács II., Muck. Pincehely: Zajtay — Kuvik, Győri, Kiss, Juhász III., Juhász I., Vég'h, Klézli, Katona, Juhász II., Petki. Csere: Kocsis. Sport­szerű mérkőzésen a hazai csa­pat végig nagy fölényben ját­szott. Ezt bizonyítja a 4 kapu­fa, egy elhibázott büntető, valamint a l'5:2-es szöglet- atiány. Góllövök: Bíró 2 (egyet 11-esből a 70. percben), Weisz, Kiss. Jók: Kalmár, Szabadi, Kiss, Kovács I., míg a vendé­gek közül senki. Aparhant—Bonyhádi Pan- nóia 2:0 (1:0). Majos, 400 né­ző. Vezette: Kiszler 3,5 (Apar- hant 4, B. Pannónia 3). Apar- hant: Szulics1 — Kovács, Wä­ger, Cseke, Heidecker, Szőcs, Kulcsár, Minker, Palkó, Ju­hász, Túrós. Bonyhádi Pan­nónia: Pál — Fandák, Wei- senburger, Dávidi, Szőcs, Ba­lázs, Petz, Száléi, János, Mol­nár II., Molnár I. Csere: Pal­lóst Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazai csapatnak még helyzete sem volt. A ven­dégek megérdemelten vitték el a két pontot, ha szerencsés gólokat is lőttek. Kiállítva: Balázs (B. Pannónia a 85. perében). Gól 1 öv ők: T urós, Palkó. Jók: Juhász, Minker, Palkó, .illetve Pál, Dá.Vid, Wei'senburger. Tengelic—Simontornya 4:0 (.2:0). Tengelic, 400 néző. Ve­zette: Lugosi 3,5 (Simontor - .nya 3, Tengelic 4). Tengelic: Bálint — Világ, Nyúl, Oben- lender, Gaszpari, Zsíros, Bor­nemissza, Priger, Palkovics, Rikkers, Éberling. Csere: Tóth. Simontornya: Cserháti — Csepregi, Gerussi, Jancsky, Szokodi, Kardos, Győré, Mol­nár, Szelei, Kapinya, Kovács. Csere: Gara. Kiegyensúlyozott kezdés után Tengelic lelkese­dése már az első félidőben biztos vezetést hozott. Szünet után Bornemissza révén még két gólt lőttek a hazaiak.. Gól­lövő: Bornemissza 4. Jók: Rikkera, Bornemissza, Bálint, Világ, Nyúl, Priger, illetve Csepregi, Jancsky. Bátaszék—Tolna 4:1 (3:1). Tolna, 200 néző. Vezette: Sár­kány 5. (Bátaszék: Mucska — PankoViics, Makk, Ihász, Jó­nás, Zágonyi, Tóth I., Fábián, Gajer, Mezei, Tóth II. Csere: Papdi, Varga. Tolna: Varga I. — Fekete, Steinbach, Izsák, Konyecsnyi, Bagdi, Bukros, Söhwébl, Varga II., Böndör, Kövesdi. Csere: Schmidt. Az erősen tartalékos Tollna ellen, alacsony színvonalú mérkő­zésem megérdemelten nyert Bátaszék. Góllövők: Tóth I. 2, Ihász, Mezei, illetve Bön­dör (a 35. peraben 11-esből). Jók: Ihász, Tóth I., Jónás, Mezei, míg a hazai csapatból senki. Zómba—TÁÉV SK 3:1 (1:1). Zomba, 300 néző. Vezette: Kormos 4 (Zomba 5, TÁÉV 3). Zomba: Kerekes — Csíki, Bíró, Szabó, Kereki, Turbuk II., Obrák, Fazekas, Faragó, Csumpur. Csere: Turbuk 1., Gébért. TÁÉV SK: Harsány! — Lerdh, Cserneczky, Ludvig, Fekete, Pa/pp, Agócs, Bakó, Erdős, Simon, Obendorf. Cse­re: Kertész, Boros. Az első félidőben a hazaiak a 17. percben Il-esből szerezték meg a vezetést, melyre a 43. percben Simon fejes góllal válaszolt. A második félidő­ben a hazaiak végig irányí­tottak; a 4. és a 17. percben Bíró góljával alakult ki a végeredmény. Góllövők: Il­lés, Bíró 2, illetve Simon. Jók: Bíró, Kereki, Turbuk II., Ob­rák, illetve Ludvig, Agócs. Kisdorog—F add 4:0 (0:0). Kisdorag', 500 néző. Vezette: Kerekes 5. Kisdorog: Stölk- ler — Kiss II., Boda, Szabó, Brunner, Knies z, Győnfi, Nagy, Odor, Klein, Bőhm II. Csere: Benning, Bőhm I. Fadd: Soponyai — Kovács II., Szűcs, Baros1, Oláh, Aradi, Lamipek, Mihálovics, Takács, Kiss, Kertész. Csere: Hor­váth, Féhér. Kisdorog végig­támadta a mérkőzést, az első félidőben a helyzetek kihasz­nálásával adósak maradtak, de szünet után ez sikerült Góllövők: Nagy, Odor, Kniesz. Szabó. Jók: Brunner, Odor. Na/gy, Boda, illetve Baros, Oláh. Nagymányok—Tevel 1:0 (0:0). Nagymányok, 300 néző. Vezette: Hajdú 5. Nagymá­nyok: Oláh —• Ecker, Né­meth, Foglszinger, Lemle, Ko­vács, Vorglümler, Sárközi, Tóth, Barábás, Csordás. Cse­re: Fenyővári II., Antal. Te­vel1: Kerekes — Nagy, Már­ton, Benkő, Szőcs, Barabás. Szentes, Bíró, Turbuk, Sza­bó, Antal. Csere: Ambrus. Csaba. Jó iramú, közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyertek. Az egyetlen gólt a csereként be­álló Fenyővári II. lőtte. Jók: Lemle, Oláh, Németh, illetve Nagy, Barábás és Márton. A mezőny legjobbjai Tengelic—Simontornya: Rikkers (Tengelic) Paks—Pincehely: Kalmár (Paks) Nagydorog—Dombóvár: Éger (Nagydorog) B. Pannónia—Aparhant: Juhász (Aparhant) Tolna—/Bátaszék: Tóth I. (Bátaszék) Kisdorog—Fadd: Brunner (Kisdorog) Bogyiszló—Bonyhád: Liszkai (Bogyiszló) Zomba—TÁÉV SK: Bíró (Zomba) Nagymányok—Tevel: Lemle (Nagymányok) IA hét játékvezetője: Kerekes Antal (ZomSa) NB II.: Vác—Salgótarján 1:0, Vasas Izzó—Volán 1:1, Kossuth KESE—Nagykanizsa 1:1, Komló—Kazincbarcika 2:2, Debrecen—Békéscsaba 2:1, Várpalota—Dorog 1:1, Fűzfő—BVSC 2:1, Eger—Bu­dafok 2:2. Szolnok—BKV Előre 3:0. Megyei ifjúsági bajnokság: Tengelic—Simontornya 0:0, Paks—Pincehely 0:0, Nagy­dorog—Dombóvár 2:4, B. Pannónia—Aparhant 1:1, Tol­na—Bátaszék 0:1, Kisdorog— Fadd 3:2, Bogyiszló—Bony­hád 1:2, Zomba—Sportiskola 3:3, Nagymányok—Tevel 2:1. Járási bajnokság: Ozora— Tamási 3:1, ifi: 3:2, Gvönk— Alsópél 3:1, ifi: 2:0. Ireg- szemcse—Fornád 2:3, ifi: 6:3, Dombóvári Vasas—Döbrököz 1:0, ifi: 0:8, Dombóvári Tsz— Kurd 1:2, ifi: 1:3, Attala— Kaposszekcső 0:0, ifi: 1:2, Kocsola—Dalmand 2:3, ifi: 0:5, Szakcs—Nak 5:2, ifi: 6:1, Gerjen—Dunaszentgyörgy 4 :ü, ifi: 6:2, Pálfa—Németkér 1:1, ifi: 1:5. Pusztahencse—Mado- csa 1:1, Dunaföldvár—Kaj- dacs 2:1, Dunakömlőd— Nagydorog II. 4:2. A szek­szárdi és a bonyhádi járás eredményeit nem közölték. Bajnoki táblázatok ! NB II. 1. Vác 8 6 t 1 12-4 13 2. Volán 8 5 2 1 15-8 12 3. Izzó 8 5 1 2 15-5 11 4. Komló 8 5 1 2 15-11 11 5. S.-tarján 8 5 — 3 13-6 lü G. Budafok 8 4 2 2 18-12 10 7. N.-kanizsa 8 3 4 1 10-5 10 8. Dorog 8 4 1 3 10-7 9 9. K.-barcika 8 3 3 2 9-8 9 10. KKFSE 8 3 3 2 9-12 9 11. DVSC 8 3 2 3 8-7 8 12. Fűzfő 8 4 — 4 12-15 8 13. SZMTE 8 3 1 4 10-8 7 14. B. TASK 8 2 3 3 7-9 7 15. Eger 8 1 4 3 9-15 6 16. MÁV DAC 8 2 1 5 10-16 5 17. BKV Előre 8 9 1 5 7-13 5 18. Várpalota 8 1 2 5 5-15 4 19. BVSC 8 — 3 5 8-15 3 20. Szekszárd 8 1 l 6 6-17 3 Megyebajnokság Felnőttek: 1. Bonyhád 8 6 1 1 27-5 13 2. Dombóvár 8 5 2 l 20-5 12 3. TÁÉV SK 8 5 1 2 27-12 11 4. Aparhant 8 5 1 2 21-12 11 5. Kisdorog 8 4 3 1 16-9 11 C. Bátaszék 8 5 1 2 12-11 11 7. N.-mányok 8 5 — 3 14-9 10 8. Fadd 8 3 2 3 17-14 8 9. Paks 8 3 2 3 15-13 8 10. Bogyiszló 8 4 — 4 12-15 8 11. N.-dorog 8 3 2 3 9-16 8 12. Tevel 8 3 l 4 11-11 7 13. Zomba 8 3 1 4 10-14 7 14. Tolna 8 3 — 5 14-19 6 15. Tengelic 8 2 — 6 14-25 4 in. s.-tornya 7 1 1 5 9-24 3 17. B Pan. 8 1 — 7 5-21 2 18. Pincehely 7 1 — 6 7-24 2 3 Ifjúságiak: 1. Dombóvár 8 ’ 7 1 — 28-5 15 2. Bonyhád 8 6 1 1 18-7 13 3. Sportiskola 8 5 l 2 33-15 11 4. Bátaszék 8 5 1 2 22-11 11 5. Kisdorog 8 5 1 2 21-11 11 6. Zomba 8 5 1 2 27-20 11 7. Tengelic 8 4 2 2 13-13 10 8. Paks 8 3 1 4 10-12 7 9. Bogyiszló 8 3 — 5 17-17 6 10. Pincehely 7 1 4 2 6-7 6 11. N.-dorog 7 2 2 3 20-24 6 12. Tolna 8 3 — 5 10-14 6 13. Tevel 8 3 — 5 15-20 6 14. B Pan. 8 o 2 4 11-25 6 15. Aparhant 7 1 3 3 5-13 5 16. N.-mányok 8 1 2 5 10-21 4 17. Fadd 8 1 1 6 11-25 3 18. S.-tornya 7 1 1 5 7-25 u így kellett volna 1. Várpalota—Dorog 1-1 X 2. Vác—Salgótarján 1-0 1 3. K.-barcika—Komló 2-2 X 4. Vasas Izzó—Volán 1-1 X 5. Szekszárd—MÁV DAC 2-1 1 6. Eger—Budafok 2-2 X 7. Gyula—Debr. MTE 1-0 1 8. S.-újhely—Szarvas 2-0 1 9. Síküveggyár—Szr MÁV 0-3 2 10. Bem SE—ÉG SZŐ V 2-1 1 11. Dunaújvárosi Építők— Kecskemét 2-0 l 12. Bauxitb.—PVSK 4-1 1 13. KOMEP—Oroszlány-rl 14. B.-gyar.—Pénzügyőr 2-1 1 0-1 2 Megszületett az első győzelem Szekszárdi Dózsa—MAII DAC 2:1 (1:0) A hazai kapunál: Pólyák a labdával, fehérben a dózsá­sok Minker Pál (Aparhant) Eredmények