Tolna Megyei Népújság, 1977. augusztus (26. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-09 / 186. szám

1977. augusztus 9. Eredmények iNB II: Fűzfő—Komló 2:0, Volán SC—MÁV DAC 2:0, Salgótarján—BVSC 2:1, Vác —Vasas Izzó 2:1, Dorog—Bé­késcsaba 1:0, Kossuth RFSE —Kazintíbarcika 1:1, Nagy­kanizsa—Budafok 2:1, BKV Előre—Eger 5:2, Szolnok— Debrecen 3:2. Megyei ifjúsági bajnokság: Kisdorog—Tengelic 1:2, Bo­gyiszló—Tolna 1:2, Zomba— Bonyhádi Pannónia 3:1, Nagymányok—Nagydorog 3:3, Tevel—Paks 1:2, Szekszárdi Sportiskola—Simontornya 15:2, Bonyihád—Pincehely 2:0, Fadd—Dombóvári MSC 0:5, Bátaszéki—Aparhant 5:1. Bajnoki táblázatok NB II 1. BKV Előre 1 1 _ — 5-2 2 2 . Volán 1 1 — — 2-0 2 Fűzfő 1 1 — — 2-0 2 4. Szolnok MTE 1 1 — — 3-2 2 5. Vác 1 1 — — 2-1 2 Nagykanizsa 1 1 — — 2-1 2 Salgótarján 1 — — 2-1 2 8. Dorog 1 1 — — 2-1 2 9. Kazincbarc. 1 — 1 — 1-1 1 KKlFSE 1 — 1 — 1-1 1 11. Várpalota 1 — 1 — 0-0 1 Szekszárd 1 —i 1 — 0-0 1 13. Debr. VSC 1 — — 1 2-3 — 14. V. Izzó 1 — — 1 1-2 _ B udafok 1 — — 1 1-2 — BVSC 1 — — 1 1-2 _ 17 . Bék. TASK 1 — — 1 0-1 _ 1 8. MÁV DAC 1 — — 1 0-2 — Komló 1 — — 1 0-2 — 20. Eger Y — — 1 2-5 — Megyebajnokság: Fel nőttek: 1. Bonyhád 1 1 — — 7-1 2 2. Kisdorog 1 1 — —­5-2 2 TÁÉV SK 1 1 — — 5-2 2 4. Zomba 1 1 — — 2-0 2 Bátaszék 1 1 — — 2-0 2 6. Fadd 1 1 — — 2-1 2 7. Nagydorog 1 1 — — 1-0 2 Bogyiszló 1 1 — — 1-0 2 9. Tevel 1 — 1 — 3-3 1 Paks 1 — 1 — 3-3 1 11. Dombóvár 1-------­1 1-2 — 12. Tolna 1-------­1 0-1 — Nagymányok 1-------­1 0-1 — 14. Aparhant 1-------­1 0­2 — B. Pannónia 1-------­1 0­2 — 16. Simontornya 1-------­1 2­5 — Tengelic 1-------­1 2-5 — 18. Pincehely 1-------­1 1-7 — Ifjúságiak 1. Sportiskola 1 1 — — 15-2 2 2. Dombóvár 1 1 — — 5-0 2 3. Bátaszék 1 1 — — 5-1 2 4. Zomba 1 1 — — 3-1 2 5. Bonyhád 1 1 — — 2-0 2 6. Paks 1 1 — — 2-1 2 Tolna 1 1 — — 2-1 2 Tengelic 1 1 — — 2-1 2 9. Nagymányok 1 — 1 — 3-3 1 Nagydorog 1 — 1 — 3-3 1 11. Kisdorog 1-------­1 1-2 — Bogyiszló 1-------­1 1-2 — Tevel 1-------­1 1-2 — 14. Pincehely 1------­1 0-2 — 15. B. Pannónia 1-------­1 1-3 — 16. Aparhant 1-------­t 1-5 — 17. Fadd 1-------­1 0-5 — 18. Simontornya 1-------­1 2-15 — így kellett volna 1. Vác—Vasas Izzó 2-1 1 2. BTASK—Dorog 0-1 2 3. Nagyk.—Budafok 2-1 1 4. BKV Előre—Eger 5-2 1 5. Várpalota—Szekszárd 0-0 X 6. SZMTE—Debrecen 3-2 1 7. Kazincb.—KKFSE 1-1 X 8. Kisvárda—M iskolc 2-1 1 9. Leninv.—Szeg. Dózsa 2-3 2 10. Recsk—Nyíregyháza 0-1 2 11. Papp J. SE—Ózd 1-0 1 12. Bp. Építők—Dunák. 2-1 1 13. KSC—Ganz-MÁVAG 2-2 X +1 14. Bakony V.—Bábolna 1-1 X Várpalota, 3000 néző. Ve­zette: Hámori, Sz. Dózsa: Pó­lyák — Glavatity, Korner, Vágó, Somodi, Tóth, Weitner, Laki, Kovács, Szőllősi, Házi. Csere: Szlovák és Orosz. Ed­ző: Jerabek Jenő. Kezdés után azonnal a Várpalota lé­pett fel támadólag. A 3. perc­ben egy veszélyes Bányász­támadást hárított a Dózsa vé­delme. A 15. percben Vágó középen vezette fel a labdát, 25 méterről lőtt, de Palotai szépen védett. Három perc múlva Ladányi éles lövését Pólyák, remek vetődéssel há­rította. A 20. percben Borbély lövése szállt mellé. Dózsa- szögletrúgás következett két perc múlva, Tóth ívelt kö­zépre, Vágó remek érzékkel emelkedett ki, de fejesét, mely a bal alsó sarok felé tar­tott Palotai villámgyors ve­tődés után szögletre ütötte. Három perc múlva Pólyák­nak kellett egy húsz méterről nagy erővel lőtt szabadrúgást ártalmatlanná tennie. Később Kun lövése Ladányi elé pat­tant, aki tiszta helyzetben nyolc méterről mellélőtt. A 40. percben Házi—Weitner összjáték után az utóbbi lőtt mellé. A félidő befejezése előtt két perccel Ladányi ve­hette fel a labdát, majd 20 méterről váratlanul lőtt. A jól eltalált labdát Pólyák bravúrral ütötte ki a léc alól. A második félidő első per­cében már Pólyáknak min­den tudására szükség volt, hogy menteni tudja kapuját: Horváth közeli lövését elő­ször kiütötte, majd az ismé­telni készülő csatár lábáról szedte le a labdát. (Szép tel­jesítmény volt.) A 8. percben az előrehúzódó Czompó ha­talmas lövését védte Pólyák. Tíz perc múlva egy Dózsa- akció következett: Házi el­futott a védők mellett, “de Palotai kapujából kifutva a 16-osnál mentett. A mérkő­zés hátralévő idejében foko­zatosan esett az iram, főleg a két 16-os között folyt a játék. A 35. percben Borbély lőtt fölé, majd később Orosz lö­vése tévesztett célt. A közepes iramú mérkőzé­sen Várpalota főleg az első félidőben sokat és veszélye­sen támadott. A második fél­időben már kiegyensúlyozot­tabbá vált a játék. Jók: Pó­lyák (a mezőny legjobbja), Korner, Házi és Weitner. Az MLSZ vizsgálatot rendelt el a Szekszárdi Dó­zsa ellen, mivel NB Il-es lábdarúgó-csapatunk a jugoszláviai Bajmokon a mérkőzés 75. percében le­vonult a pályáról. (MTI) Megyei labdarúgó-bajnokság Az újonc Nagydorog Nagymányokon győzött Négy simontornyai védő mellett is fejelni tudott Simon (csíkosban), bár ebből az akcióból nem lett gól Fotó: Bencze Vasárnap megkezdődött a megyei labdarúgóbajnokság 1977—78. idénye. Kedvező időjárás mellett viszonylag sok néző előtt került sor a találkozókra. Meglepetések már az első fordulóban is akadtak. Az újonc Nagydorog például Nagymányokon nyert 1:0-ra. Az ugyancsak újonc Tevel a néhány hete még NB Ill-ban szereplő Pakssal szemben kitűnően helytállt és az egyik pontot otthontar­totta. A Kisdorognak sem je­lentett különösebb feladatot az ugyancsak újonc Tengelic ellen 5:2 arányban nyerni. Bogyiszlón a hazaiak a Tol­nát fektették két vállra 1:0 arányban. A Zomba—Bony­hádi Pannónia mérkőzés 2:0- ás hazai győzelemmel ért vé­get. Szekszárdon a TÁÉV SK a Simontornya ellen 4:2-es félidő után 5:2 arányban bi­zonyult jobbnak. A Bonyhádi Vasas jó játékkal rukkolt ki és a Pincehelyt 7:l-es vere­séggel küldte haza. Faddon gyengén sikerült a dombóvá­riak bemutatkozása: 2:1 arányban alul maradtak. A Bátaszéki VSK az Aparhant ellen 2:0 arányban nyert. Nem hiányoztak a bünte­tők, a kiállítások, valamint a sérülések sem. Nagymányo­kon a hazai csapatból egy if­júsági játékosnak lába törött, míg az ugyancsak nagymá- ■nyoki Balázs térde kifordult, nem folytathatta a küzdel­met. Szekszárdon a simontor- nyaiak csapatkapitánya, Ge- russi befejezés előtt néhány perccel, míg Bátaszéken Me­zei (Bátaszék) és Túrós (Aparhant) a 75. percben ke­rült kiállításra. Az ifjúsági mérkőzések kö­zül a Szekszárdi Sportiskola csapata gólzáporos győzelmet (15:2) aratott Simontornyá- val szemben. A dombóváriak 5:0-ra, míg a bátaszékiek 5:l-re nyertek. A többi ifi­mérkőzés eredménye szoros volt. Itt említjük meg, hogy a játékvezető bizottsággal egyetértésben bevezetjük a játékvezetők osztályozását. Lapunk mai számában a já­tékvezetők neve után záró­jelben feltüntetett szám a tu­dósítók által javasolt osztá­lyozás. A jövő vasárnaptól azonban ezt a következőkép­pen kívánjuk megoldani: a hazai csapat tudósítója mér­kőzés után megkéri a ven­dég-, majd a hazai csapat edzőjét, hogy a játékvezető működését osztályozza. (Az Heidecker János, (Bonyhádi Vasas), a Pincehely elleni mérkőzés legjobbja volt osztályozás 1—5-ig terjed). Ha történetesen a hazai csa­pat edzője négyest, míg a vendégcsapat edzője hármast javasol, akkor a játékvezető neve után 3,5-es osztályzatot tüntetünk majd fel. Ezzel kí­vánjuk a játékvezetőket még jobb bíráskodásra serkente­ni. A két edző összesített ér­tékelése alapján várhatóan reális eredményt tükröz majd a név után feltüntetett szám. TÄEV SK—Simontornya 5:2 (4:2). Szekszárd, 250 né­ző. Vezette: Osztermajer (4). TÁÉV SK: Vas — Boros, Cserneczky, Lerch II.,, Papp, Bernáth, Böröcz, Simon. Ker­tész, Erdős, Bakó. Csere: Agócs. Simontornya: Cserhá­ti — Jancski, Gerussi, Ihász, Győré, Szokodi, Kapinya II., Pintér, Kapinya I.. kovács, Baum. Csere: Márkus. Ke­mény, nagy iramú mérkőzé­sen a jobb csatársorral ren­delkező TÁÉV megérdemel­ten nyert. A 35. percben a szekszárdiak kapusa bokasé­rülést szenvedett. Kiállítva: Gerussi (Simontornya) a 85. percben. Góllövők: Simon 2, Kertész, Bakó, Erdős, illetve Pintér, Kapinya I. Jók: Bo­ros, Lerch II., Simon, illetve Kovács, Ihász, Jancski. Bogyiszló—Tolna 1:0 (0:0). Bogyiszló. 800 néző. Vezette: Köő (5). Bogyiszló: Bárdos — Liszkai, Kocsis, Kubatu, Györgye, Ettig, Boros II., Grénus, Bogdanovics, Hajdú, Bajusz. Csere: Szekeres. Bo­ros I. Tolna: Varga — Hava­si, Konyecsnyi, Straubinger, Fazekas I„ Molnár, Fazekas 11., Fehérvári, Böndör, Bagdi, Neidhart. Csere: Lehotai, Bokros. Közepes iramú mér­kőzésen a hazai csapat 80 percig tervszerűbben és job­ban játszott. Az utolsó per­cekben feljöttek a tolnaiak, helyzetük is volt, de egyenlí­teni már nem tudtak. Góllö­vő: Hajdú. Jók: Bárdos, Et­tig, Hajdú, illetve Konyecs­nyi, Fazekas I., Böndör. Kisdorog—Tengelic 5:2 (3:2). Kisdorog, 600 néző. Ve­zette: Tóth (5). Kisdorog: Stölkler — Bőhm, Győrfi, Genszler, Kiss II., Kniesz, Nagy, Szabó, Odor, Hos- nyánszki, Boda. Csere: Klem, Meir. Tengelic: Nyúl II. — Baranyai, Palkovics, Csapó, Priger, Világ, Nyúl I., Bor­nemissza, Hujbert, Rikkersz, Eberling. Csere: Oberlender, Tóth. Az első félidőben is a hazai csapat játszott mezőny­fölényben, de szünet után már ez az eredményen is meglátszott. A 14. percben Nyúl II. (Tengelic) megsé­rült, helyére Hujbert állt a kapuba. Gól lövők: Nagy, Hosnyánszky, Kniesz, Odor, illetve Bornemissza, Rik­kersz, Nyúl I. (öngól). Jók: Kiss II., Nagy, illetve Huj^ bért, Palkovics, Csapó, Eber­ling. Bátaszék—Aparhant 2:0 (0:0). Bátaszék, 500 néző. Ve­zette: Burai (Baranya me­gye) (4). Bátaszék: Mucs'ka — Jónás, Makk, Fiath, Varga, Zágonyi, Tóth II., Mezei, Ga- jer, Holacsek, Tóth III. Cse­re: Szabó. Aparhant: Szulics — Cseke, Wágner, Heidecker 11., Juhász, Bíró, Kulcsár, Palkó, Minker, Szőcs, Túrós. Csere: Heidecker I., Varga. Nagy iramú, küzdelmes mér­kőzésen a vendégcsapat jól megszervezett védekezéssel végig ellenállt. A helyzetek alapján a hazai csapat még nagyobb arányban is nyer­hetett volna. Az első félidő 42. percében Tóth II. 11-est hibázott. Góllövők: Holacsek, Tóth III. (11-esből). Kiállítva: Mezei (Bátaszék), Túrós (Aparhant) mindkettő a 75. percben. Jók: Fiath, Makk, Varga, Tóth III., illetve Szu­lics, Heidecker II., Juhász. Tevel—Paks 3:3 (2:2). Te­vel, .700 néző. Vezette: Ge­rencsér (5). Tevel. Kerekes — Nagy, Szabó, Barabás, Illés, Márton, Ambrus, Turbuk, Benkő, Szentes, Antal. Csere: Bíró, Forrai. Paks: Féhr — Kalmár, Bagó, Vábró, Szűcs, Weisz, Bíró, Szabadi, Somo­di, Meszlényi, Muck. Csere: Kiss, Mogony. A hazai csapat idegesen kezdett és Paks a 3. percben már 2:0-ra vezetett. Később a Tevel egyenlített, hellyel-közzel egyenrangú el­lenfél is volt. A látottak alap­ján Paks közelebb állt a győ­zelemhez. Góllövők: Márton, Illés, Turbuk, illetve Bíró, Meszlényi, Somodi. Jók: Nagy, Barabás, Antal, illetve Bíró, Meszlényi, Muck. Bonyhádi Vasas—Pincehely 7:1 (2:0). Bonyhád, 250 néző. Vezette: Kiss (4). Bonyhád: Pék — Mészáros, Gecző II., Máté, Pusztai, Csordás, Hei­decker, Incze, Eizenczer, Horváth, Bulla. Csere: Cso- both, Brettli. Pincehely: Zaj- tay — Kuvik. Petki, Hegedűs, Juhász, Győri, Végh, Fodor, Kántor, Németh. Katona. Csere: Miklós, Juhász II. Az első félidő kiegyenlített já­tékot hozott. A második fél­időre a hazai csapat erőfölé­nye volt a jellemző. A 89. percben Hegedűs (Pincehely) megsérült, kórházba szállí­tották. Góllövők: Csordás 2, Eizenczer 2 (egyet 11-esből), Horváth. Heidecker, Bulla (11-esből), illetve Fodor (11- esből). Jók: Heidecker, Csor­dás, Gecző II., Horváth, il­letve György, Végh. Juhász II. Zomha—Bonyhádi Pannó­nia 2:0 (1:0). Zomba, 300 né­ző. Vezette: Rákosi (4). Zom­ba: Kerekes — Csíki, Bíró I., Bíró II., Matus, Turbuk II., Obrácz, Csámpái', Illés. Fa­ragó, Turbuk I. Csere: Gé­bért, Kerekes II. Pannónia: Pán — Salamon, Weisenbur- ger, Dávid, Szőcs, Katz. Mol­nár, János, László, Halász. Sánta. Csere: Szalai, Ham­mer. Közepes iramú, kemény mérkőzésen az első félidőben egyenrangú küzdelem volt. A második 45 percben a hazai csapat jobban játszott és megérdemelten nyert. Góllö­vők: Turbuk I., Faragó. Jók: Turbuk II., Bíró I.. Obrácz, Turbuk I., illetve Salamon, János. Fadd—Dombóvári MSC 2:1 (2:1). Fadd, 300 néző. Ve­zette: Stumpf. (4). Fadd: Fenyvesi — Oláh, Aradi, Ba- ros, Kertész, Szűcs, Horváth, Mihálovics, Takács, Kiss, Lampek. Csere: Szabó, Fehér. DMSC: Dobos — Hertel,endi, Vida, Havasi, Szijjártó, Ma­gyar, Bíró, Nagy, Fekete, Né­meth, Pintér. Csere: Baranyi, Sziber. Jó iramú, változatos, sportszerű mérkőzésen csak az első félidőben láthatott a közönség gólt. A 25. percben Szűcs I. szerezte meg a ve­zetést, a 40. percben Németh kiegyenlített, majd három perc múlva Takács juttatta ismét vezetéshez a Faddot. A második félidő 20. percében a Dombóvár 11-eshez jutott, de Németh lövését Fenyvesi védte. Kitűnt: Aradi, Feny­vesi, Szűcs, Kertész, illetve Hertelendi. Vida és Dobos Nagydorog—Nagymányok 1:0 (0:0). Nagymányok, 250 néző. Vezette: Fodor. (So­mogy megye) (4). Nagydorog: Balogh — Guttengéber, Éger, Horváth, Fodor,- Honfi, Kirschner, Szabó, Lamm, Kisgyörgy, Miklós. Csere: Lückl, Orsós. Nagymányok: Balogh — Foglszinger, Fe­nyővári I., Bayer, Lemle, Vorglümler, Barabás, Ko­vács, Tóth, Fenyővári II., Csordás. Csere: Sárközi, An­tal. Az első félidő 36. percé­ben Nagydorog büntetőhöz jutott, de a hazai kapus há­rított. A második félidő má­sodik nercében Lamm a le­álló védők mellett elment és Balogh mellett a hálóba lőtt. Az újonc Nagydorog rászol­gált a győzelemre, az öreg- urasan, elbizakodottan játszó hazaiakkal szemben. Jók: Ba­logh, Éger, Miklós, Horváth, illetve Balogh érdemel emlí­tést csak a hazaiak közül. A lapunk mai számában megjelent tudósításokat ír­ták, illetve az eredménye­ket közölték: Mercsényi Gyula, Lerch Béla, Koszto­lányi Lajos, Klein Márton, Schmidt Antal, Újvári Zol­tán, Zwick Jakab, Túrós József, Orbán Lajos, Boros János. A sportoldalakat összeállította: Nyakas Ist­ván sportrovatvezető. ^PÚJSÁG 5 Az atlétikai Balaton-baj- nokságon a Szekszárdi Dó­zsa versenyzői is részt vet­tek. Tóth a férfi súlylökés- ben 13,99 métert dobott, Szekeres Klára diszkoszve­tésben 43,06 méterrel 3., Búzás Erzsébet 41,94 mé­terrel a 4. helyen végzett. * Gazdag Zsuzsa, az IBV-n formán alul szerepelt: 41,94 métert dobott gerellyel és ezzel a 11. helyen végzett. KEVÉS INDULÓ Sajnálatos módon mind­össze négy egyesület, csu­pán tizenöt versenyzővel képviseltette magát a ma­gasabb minősítés megszer­zésére alkalmas megyei ser­dülő „A” összetett bajnok­ságon. Egyénileg Wallacher 110 gátas 15,4 másodperces, Kovács Miklós magasugró 190 centiméteres, Kovács Ágnes 100 gátas 16,1 másod­perces és Wiedemann távol­ugró 515 centiméteres ered­ménye volt kiemelkedő. Wallacher 8 próbában tel­jesítette az aranyjelvényes szintet. Jobb eredmények: Fiúk: 1961-es születésű 8 próba: 1. Wallacher Gábor (Sz. Sí) 4312, 2. Enczel Ist­ván (Dombóvári KSE) 3854 ponttal. 1962-es születésű 5 próba: 1. Lassú József (Dombóvári KSE) 1672, 2. Homoki István (Dunaföld- vári Szöv. SE) 1647 ponttal. Lányok: 1961-es születésűek 5 próba: 1. Kovács Ágnes (Dombóvári KSE) 3381. 2. Wiedemann Éva (Sz. Sí) 3329 ponttal. 1962-es szü­letésűek: 1. Marsai Zsuzsa (Sz. Sí) 2897 ponttal. 9 ELSŐ HELY KOMLÓN Kellemes időben kiváló rendezés mellett bonyolítot­ták a területi serdülő „B” egyéni bajnokságot Komlón, melyen hat Tolna megyei egyesület versenyzői indul­tak. A Szekszárdi városi Sportiskola 5, a Tolnai Vö­rös Lobogó, a Dunaföldvári Szöv. SE, a Tamási Szöv. SE és a Dombóvári KSE 1—1 bajnokságot nyert. Nagy küzdelem folyt az országos bajnokságra való továbbjutást jelentő dobo­gós helyezésekért. Eredmé­nyek: 1963-ban született lá­nyok: 80 gát: ...3. Szeleczki (Dunaföldvár) 14,2. Magas: ...2. Szeleczki (Dunaföld­vár) 145. Diszkosz: ...2. Fe­nyőházi (Szekszárdi Sí) 25,30. Gerely: 1. Szekeres (Dombóvár) 25,74. 1964-es születésű lányok: 300 m: ...3. Hopp (Hőgyész) 48,9. 800 m: ...3. Regényi (Dom­bóvár) 2:39,8. 80 gát: ...2. Farkas (Dombóvár) 15,1. Gerely: ...2. Lovig (Dombó­vár) 23,54. 1963-as születé­sű fiúk: 100 m: 1. Böde (Dunaföldvár) 12,4, ...3. Sár­közi (Dombóvár) 12,7. 1000 m: ...3. Horgos (Dombóvár) 3:00,6. Távol: ...2. Sárközi (Dombóvár) 5,42. Súly: ...2. Gyulai (Szekszárdi Sí) 11,72. Diszkosz: ...3. Gyulai (Szekszárdi Sí) 31,52. Ge­rely: 1. Freisinger (Tamási) 43,90. 1964-es születésű fiúk: 100 m: 1. Halász (Tolna) 12,9, 2. Gotrián (Szekszárdi Sí) 13,3, 3. Koncz (Tolna) 13,3. 300 m: 1. Gotrián (Szekszárdi Sí) 42,6, 2. Ha­lász (Tolna) 42,8. 1000 m: ...2. Dóra (Hőgyész) 3:08,4. 80 gát: 1. Gotrián (Szek­szárdi Sí) 12,4, 2. Halász (Tolna) 12,7. Távol: 1. Got­rián (Szekszárdi Sí) 4,87, ...3. Koncz (Tolna) 4,69. Súly: 1. Győri (Szekszárdi Sí) 13,81, 2. Szabados (Dombóvár) 9,30. Gerely: 1. Gyón (Szekszárdi Sí) 41,64, 2. Szabados (Dombóvár) 34,36, 3. Gotrián (Szekszárdi Sí) 32,56.