Tolna Megyei Népújság, 1976. február (26. évfolyam, 27-51. szám)

1976-02-19 / 42. szám

A Magyar Jégsport Szövet­ség szombaton és vasárnap a Millenárison rendezi hagyo­mányos nemzetközi műkorcso­lyázó-versenyét, amelyen a magyarokkal együtt 7 nemzet reprezentánsai indulnak a női és férfi egyéni viadalon. A meghívottak között szovjet, csehszlovák, lengyel, NDK-s, román és osztrák soprtolók lesznek; összesen 10—10 mű­korcsolyázó verseng majd. A hazai mezőny érdekessé­ge, hogy a nőknél átigazolása miatt kihagyott 1 év után is­mét szerencsét próbál az ex- bajnok Erős Ágnes — ezúttal azonban már az FTC színei­ben. Rajta kívül Sultész és Berendy indul. A férfiaknál Vajda László még érzi inns­brucki influenzáját, így Si­mon, ömböly és Döröcz veszi fel a harcot a külföldiekkel. Szombaton a rövid progra­mok előtt az Innsbruckban 5. helyet szerzett Regőczy—Sal- lay jégtánckettős azt a kürjét mutatja be, amelyet a közel­jövőben sorra kerülő észak­amerikai túrájukon láthatnak az érdeklődők, vasárnap az olimpián is sikert aratott sza­badon választottal lépnek jég­re. Szófiában nemzetközi fe­dettpályás teniszverseny fo­lyik 20 éven aluliak részére. Ezen négy magyar fiatal vesz részt. A férfiaknál az első fordulóban Csépai győzött 6:1, G:3-ra a bolgár Mladzov ellen, Kuharszky eredményéről nem érkezett jelentés. A lányoknál Kavisánszky 6:2, 1:6, 6:4 arányban alulma­radt a bolgár Kosevával szem­ben. A másik magyar részt­vevő Tury még nem játszott. Elkezdődött a párosok küzdel­me is, amelyben a Kavisánsz­ky—Tury kettős 6:1, 6:1 arány­ban bizonyult jobbnak a bol­gár Hrisztova—Velcseva pár­nál. Április 8-a és 28-e között i,történelmi” jégkorong-ese­mény színhelye lesz a lengyel bányászváros, Katowice: Szilé­ziában rendezik a 42. világ- bajnokság „A” csoportjának küzdelmeit és a nemzetközi jégkorong-szövetség (LING) tavalyi varsói ülésének hatá­rozata értelmében a VB-k tör­ténetében először hivatásos játékosok részvételével. Ez egyelőre Svédország, Finnország és az Egyesült Ál­lamok nemzeti válogatottjait érinti, de valójában a kana­daiak is „zöld utat” kaptak, ök pillanatnyilag terminus­nehézségekkel küzdenek, de ha lehet hinni az előzetes ten­gerentúli állásfoglalásoknak, a „juharleveles” gárda az 1977-es bécsi VB-n már ott lesz! • Az UPI hírügynökség je­lentése szerint az Egyesült Államokban kampányt indí­tottak az amerikai sportolók olimpiai részvételének anyagi támogatására. Eszerint min­den amerikai állampolgárnak egy dollárt kellene felajánla­Megérkeztek a meghívók az illetékesekhez; a XXI. nyári olimpiai játékokra készülő magyar sportolók ünnepélyes fogadalomtételét február 29- én, vasárnap 10 órától rende­zik meg a Vígszínházban. Magyar Népköztársasági kupa Videoton—Szekszárdi Dózsa 2:1 (1:0) Szék szárd, 2000 néző. Vezette: Somlai. Videoton: Kovács L. — Végh, Baranyi, Czeczeli, Hártyám, (Burka 46. D.), Fejes, Wollek, Nagy n„ Tieber, Karsai, Kutl (Jankovlcs 46. p.). Edző: Kovács Ferenc. Sz. Dózsa: Lipovszky — Zalavári, Simon, Vágó, Lubastyik, Tóth (Meszlényl 4«. p.), Freppán, Laki (Márkus TO. p.), somodi, Szentes, Pusztai. Edző: kormos Mihály. Kellemetlen, hűvös szél­ben, jó talajú, salakos pályán a Videoton kezdett Jobban és a 3. percben Wollek elől Simonnak kellett mentenie. Két perc múlva a hazai védelem hibájából Nagy II. góljával megszerezte a vezetést az NB I-es együttes. 1:0. Az első támadást a 8. percben vezette a hazai csapat, de Szentes elől Ba­ranyi mentett, majd Vágó patto­gó lövését könnyedén védje Ko­vács. a gól után a Dózsa táma­dott többet, de a kapu előtt sorra elakadtak a csatárok, a gyors Vldeoton-ellentámadások minden esetben veszélyt jelentettek a ha­zai kapura. A 18. percben Laki át­adásával Freppán verekedte be magát a U-es pontig, de lövését Kovács védte. A 22. percben Kar­iéi előrevágott labdájával Wollcjs húzott el, de az ö'.iÉön Vágó sze­relte. Két pere múlva Fejest sza­bálytalanul szerelték a 16-oson. Wollek szabadrúgását Lipovszky röviden öklözte Hártyám elé, aki azonban kapu íölé emelt. A 38. percben Karsai a 16-ossal egy ma­gasságból lőtt szabadrúgását Si­mon szögletre fejelte. Karsai szög- tetét Lubastyik a gólvonalról fe­lelt e ki. A második félidőben a Dózsa kezdett Jobban. Először Pusztai ügyetlenkedett el egv helyzetet, majd Szentest szerelték. a 10. percben Karsal a labdát átemelte a sorfalon, czeczeli elől azonban Lipovszky felvette azt. A 12. perc­ben Freppán ütközött a védőkkel, lövése azonban elkerülte a kaput.' A játékvezető a 11-es pontra mu­tatott. a büntetőt Pusztai laposan lőtte a bal sarokba. 1:1. a gól után egyre több szabálytalanság történt a pályán. A 18. percben Végh durvaságért a kiállítás sor­sára Jutott. A 25. percben Wollek beadását Simon Tieber elé tette, de Lipovszky hárított. Félóra el­telte után a Dózsa egyre veszélye­sebben támadott, de gólt nem si­került a csatároknak rúgni. A 35. percben Wollek tört kapura, majd Lipovszkyval összecsapott, mind­ketten a földön maradtak. A Já­tékvezető meglepetésre a 11-es pontra mutatott, a büntetőt Cze­czeli értékesítette. 2:1. az utolsó 10 percben nagy harc folyt még — sok durvasággal —, de a Dózsá­nak már nem sikerült az egyen­lítés. Az első félidőben meglátszott, hogy a Videoton az NB I 3. helyén áll. Ebben az időben könnyen szerezhettek volna meg 1—2 gólt, de a védelem Simonnal az élen mindig hárított. A második játék­részben már a Dózsa kezdett job­ban és az egyenlítő gól utón ha­tározottan jobb volt a szekszárdi együttes. A vendégek sok eset­ben csak szabálytalansággal tud­ták megállítani a Dózsa-csatóro- kat. A látottak alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. — a ­Előkészületi mérkőzések DOMBÓVÁRI VSE— PINCEHELY 0:0 ^Pincehelyen viszonylag jó talajú pályán találkozott a két csapat. Dombóvár: Foki — Banai, Hava­si, Horváth n., Tarsoly, Bíró I., Végvári, Tóth, Szőcs, Horváth I., Pintér. Csere : Hablicsek, Bíró II. Váltakozó játék után a 23. perc­ben gólszerzési lehetőséget ha­gyott ki a pincehelyi csapat. A félidő végéig mindkét kapu előtt adódott helyzet, de vagv a csatá­rok hibáztak, vagy a védők men­tettek. A második félidőben is egyen­rangú ellenfélnek bizonyult a já­rási bajnokságban szereplő Pince­hely. a 20. percben Petki került jó helyzetbe, már a kapus is ver­ve volt, de lövése elakadt a kapu előtti sárban, így a védelem fel tudott szabadítani. Öt perc múlVa a dombóváriak rúghattak szabad­rúgást a hazaiak 16-osáról, de a pincehelyi védelem megakadályoz­ta a gólszerzésben. Befejezés előtt 10 perccel a jó formában és nagy kedvvel játszó Petki előtt adódott Ismételten gólszerzési lehetőség, de a döntő pillanatban hibázott. Az utolsó 10 perc is változatos, jó Iramú küzdelmet hozott, de gól nem esett. A pincehelyiek egyenrangú el­lenfélnek bizonyultak ; Dombóvár­ral szemben. Mindkét részről hasz­nos Volt a mérkőzés. Jók; Foki, Bírói I., Szőcs, illetve Hegedűs (a mezőny legjobbja), juhász és Petki. BATASZÊK—SZEKSZÁRDI VASAS 3:1 (2:1) Bátaszéken, i<V) néző előtt ke­rült sor a mérkőzésre. Bátaszék: Mucska — Szálai, Makk. Aradi, Polák, Fiath, Czencz. Tóth II., Meze*, Holacsek, Tóth III. Csere: Botos. Varga. Sz. Vasas: Resch — Dárdai, Vezsenyi, Nagy, Korcs- máros, Lehr, Boros, Bakó, Sebes­tyén, Tusik, Nikies. Csere: Laj­tai. Eseménytelen mezőnyjáték után a 15. percben Tusik révén a szekszárdiak szerezték meg a ve­zetést. o:l. öt perc múlva Tóth III. l. 1-est hibázott. A 25. percben Tóth m. egyéni játék után kiegyenlí­tett. 1:1. A 33. percben Holacsek révén jutott vezetéshez a hazai csapat. 2:i. A második félidő ismét me­zőnyjátékkal kezdődött, majd a hazaiak kerekedtek felül. Ebben a játékrészben nagyon sok gólhely­zetet teremtettek, de a kapuba nem tudtak betalálni. A 35. perc­ben Botos jól eltalált lövéssel ál­lította be a végeredményt. 3:1. A szekszárdi együttes nagyon lelkesen, sportszerűen küzdött, míg a hazaiak nagyon mérsékelt já­tékkal is rengeteg gólhelyzetet te­remtettek. BATA—GARA 2:0 (2:0) Hátán, ÍOO néző előtt a követ­kező összeállításban lépett pályá­ra a hazai csapat: Micsky — Ko­sár, Kiss I., Faidt, Jónás, Machán* Csicsó, Tamaska, Bosnyák, Pál,' Fazekas. Csere; Braun I., Besz- szer, Braun H., Défltány, Punder, Kaposi, a 2. percben Bosnyák ka­pott Jó labdát és megszerezte a vezetést. 1:0. A 17. percben Faze­kas a bal szélen elment, beadását Bosnyák elől a védők a kapu tor­kából mentették. A 22. percben a vendégek kapuja előtti kavaro­dásban Bosnyák lövése lepattant a védőkről és Jónás a hálóba lőtt. 2:0. a 44. percben Csicsó beadását Bosnyák a csúszós talajon elvé­tette. A második félidőben a hazaiak edzője 6 játékost cserélt. Tovább­ra is Háta maradt fölényben. A 14. percben Bosnyák előtt, majd a 29. percben Csicsó előtt adódott lehetőség. A 43. percben Bosnyák lövése lepattant a védőkről, majd Braun I. egy védőt talált el. aki­ről kipattant a labda Besszer elé, aki mellédurrantott. Báta erőnlétileg felülmúlta el­lenfelét és megérdemelten nyerte a találkozót. Jók: Faidt, Kiss I., Bosnyák, PÁL Ökölvívás Ötvennégy indulé a körmérkőzés I. fordulóién A megyei ökölvívó-szövetség Pakson tartotta a megyei serdülő és ifjúsági ökölvívók körmérkőzé­sének első fordulóját. A Szek­szárdi Sportiskola IS, Tolnai VL 11, a Paksi SE 7, a Bonyhádi Spartacus 2, a Dombóvári szövet­kezet 4, mis a Dunaújvárosi Be­ton il versenyzővel képviseltette magát. Eredmények : (elöl a győztesek) : 1 Orbán István (Szekszárdi —Kiss Já­nos (Dunaújváros), Orbán Tibor (Szekszárd)—Szakó Zsolt (Dombó­vár), Schelner István (Paks)—Strau- binger István (Tolna), Trapp Fe­renc (Paks)—Szekeres József (Dombóvár), Gerő Ferenc (Duna­újváros)—Farkas Sándor (Paks), Birtalan Sándor (Szekszárdi— Wolman Zoltán (Dunaújváros), Szintal István (Szekszárdi—Bihari József (Szekszárdi, feabrányl Gyu­la (Szekszárdi—Jakab László (Bonyhádi, szomzner József (Szek­szárdi-Kontra László (Dunaújvá­ros), Sárközi Lajos (Paks)—‘Lőrinc Imre (Szekszárd). Benke Gyula (Dombóvár)—Straubinger István. (Tolna), László Gyula (Dunaújvá­ros) —Csonka József (Szekszárd), Bogdán János (Tolna)—Gutái De- tsö (Szekszárd), Bogdán Pál (Tol­na)—Végh János (Dunaújváros), Lehotal István (Dunaújváros)—Há­jas Sándor (Tolna), Balogh Péter (Szekszárd)—Kun Mihály (Paks), Tóth György (Szekszárd) —Bor- bándi István (Szekszárd), Fekete István (Szekszárd)—Varga László (Dunaújváros), Márkus Ferenc (Tolna) —Pruzslna Zoltán (Tolna). Kovács György (Tolna)—Szilágyi Bálint (Dunaújváros), Balázs Ká­roly (Dombóvár)—Balázs János (Szekszárd), Bakó Gábor (Tolnai- Kovács István (Tolna), Nagy Zsol: (Dunaújváros)—Miklósi András (Szekszárd). Súlyemelés Bonyhádon került sor a súly­emelők megyei felmérő versenyé­nek első fordulójára. Súlycsopor­tonként a három legjobb: Serdülők: 52 kg: 1. Tanyó Sán­dor (Fadd), 2. Mácsik Sándor (Fadd), 3. Csurkovits Sándor (Szekszárdi Sí). 56 kg: 1. Potyán­ál József, 2. Fojdl József, 3. Fojdl Ferenc, (mindhárom Tolnai VL). fO kg: 1. Baranyai Ferenc (Fadd), 2. Farkas György (Szekszárdi SU, 3. Haynes József (Fadd). 64 kg: 1. Kopeosnyi László (Bonyhád), 2. 1 Orsós István (Szekszárdi Sí), 3. Gál József (Tolnai VL). 63 kg: L Rák János (Tolnai VX4, ______, I fjúságiak: 1. Vecsei József, 2. Kis István, (mütdkettö Bátaszéki VSK). Úttörők: Lepkesúly: 1. Csík Jó­zsef (Szekszárdi Sí), 2. Iiermesz Tibor (Bátaszéki VSK), 3. Huda- nek Zoltán (Fadd). Légsúly:.l. Nagy Antal (Szekszárdi Sí). 2- Hosnyánszki Ferenc (Fadd), 3. Gauzer Zoltán (Bátaszéki VSK). Pehelysúly: L Farkas István (Szekszárdi Sí), 2. Balta László (Fadd), 3. Csereklei Sándor (Szek­szárdi sí). Középsúly: Gyulai Ti­bor, 2. Papp Zoltán, 3. Máté Zol­tán, (mindhárom Szekszárdi Sí). Népújság-kupa Pincehely is jelentkezett A Népújság-kupa öregfiúk lab­darúgó-bajnokságába ismét jelent­kezett egy csapat: Pincehely. Az egyesület elnöke közölte szerkesz­tőségünkkel, hogy öregfiúk csapa­tukkal szeretnének részt venni a Népújság-kupáért sorra kerülő mérkőzéssorozatban. A jelentkezett csapatok száma ezzel 14-re emel­kedett. Mezei futóverseny Sok induló a paksi versenyen A paksi járási atlétikai szövet­ség megtartotta megyéi futóver­senyét. melyen 50 lány és 35 fiú vett részt. Eredmények : Serdülő’B ; 1. Simon Irén. 2. Rátkai Éva, 3. Szelezki Erika (mindhárom duna- földvári). Csapatban ; Dunaföld- vár I.. 2. Dunaföldvár IÏ., 3. Paks 1. ^Serdülő B: • 1. Szauerwein László, 2. Farkas Zoltán,. 3. Már­ton Zoltán, (mindhárom dunaföld- vári). Csapatban: Dunaföldvár I., 2. Dunaföldvár II. Serdülő a: 1. Lovas Katalin (Paks). 2. sólya Ibolya (Dunaföldvár), 3. Beák Má­ria (Paks). Csapatban: 1. Paks I.» 2. Dunaföldvár, 3. Paks II. Ser­dülő aï 1. Weis z. Ferenc (Paks), 2. Szakács Miklós (Dunaföldvár), 3. Lacza Hona (Paks). Csapatban: 1. Paks I.. 2. Dunaföldvár I., 3. Dunaföldvár II. ifjúságiak: 1. Klszli Júlia (Paks), 2. Németh Má­ria (Paks), 3. Gallni Erzsébet (Du­naföldvár). Csapatban: í. Paks I., 2. Paks II. Hiúságiak: 1. Vörös László (Dunaföldvár), 2. Lacza Csaba (Paks), 3. Krémer Sándor (Paks). Csapatban: i. Paks I., 2. Paks TÏ. Felnőttek:. i. Feil Mária, 2. Kisz.li Mária, 3. Benke Klára, (mindhárom Paks**- 4fcr RADIO -TV KOSSUTH RÁDIÓ 8.27: Harsan à kürtszói 8.57* Nagy mesterek — világhírű előadó- művészek. 10.05: Iskoiarádió. 10.30: A Rotsçhildok meg a többiek. 10.45: Ariadne Naxos szigetén. Részletek. 11.35: Hét bagoly. Krúdy Gyula regénye. IX. (Ism.) 12.35: Melódia­koktél. Közben: 13.15: Házunk tá­ja. 13.30: A melódiakoktél folyta­tása. 14.00: Háztűznéző. Csehov jelenete. 14.30: Kóruspódium. 14.41 : Énekszóval, muzsikával. 15.10: Ope­rettdalok. 15.23: Ezeregy délután. 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: A kerekegyházi népzenei ta­lálkozó. 16.28: Kétszázötvenmillió ember kenyere. Beszélgetés a szov­Í et mezőgazdaságról. II. 16.38: tégi híres énekesek műsorából. 17.05: A Dunánál. 17.25: Suppé: Könnyűlovasság. — Nyitány. 17.33: Mindenki zeneiskolája. 18.15: Kri­tikusok fóruma. 19.15: A nép el­lensége. Ibsen—Miller színműve. 21.28: Mozart: C-dúr zongoraver­seny. 22.15: Jelentés a magyar- olasz tenisz EK-mérkőzésről. 22.20: Itzhak Perlman hegedűestje. 0.10a Gyöngy Pál operettjeiből. PETŐFI RADIO 8.05: Sólymos Antal gitározik, a Körmendi-együttes játszik. 8.20: Öten beszélnek. 8.33: Verbunkosok, népdalok. 9.23: Délelőtti torna. 9.33: „Maradj velem, mert beeste- ledettl” Itáliai számvetés. 10.00: A zene hullámhosszán. 10.55: Édes anyanyelvűnk. 11.55: Gyermekek könyvespolca. 12.00: Méditerranée. Részietek. 12.33: Pécsi stúdiónk je­lentkezik. 12.55: Grófé: Grand Ca­nyon — szvit. 13.33: Fúvószene táncritmusban. 14.00: Szórakoztató antikvárium. 17.00: Az Ifjúsági Rá­dió órája. 18.00: Könnyűzenei olim­pia. 18.38: Hét végi panoráma. 20.25: Jelentés a magyar—olasz tenisz EK-mérkőzésről. 20.33: Ki­váncsiak klubja. 21.25: Magnósok, figyelem I 22.10* Nóták. 23.05: Tánczene. W. MOSOK 14.05: Leontyne Price és Geraint Evans énekel. 14.35: Brahms­művek. 16.03: Századunk zenéjéből. 16.34: Ötórai tea. 18.03: Vokális zene. 18.45: Holnap közvetítjük... 19.15: Iskolarádió. 19.33: Versek világa. 19.50: Beethoven: B-dúr vonósnégyes. 20.16: Debussy- és Bartók-művek. 21.03: Händel: Ime- •••. — Opera. 22.06: Kilátó. PÉCSI RADIO 17.00 s Műsorismertetés, hírek. 17.05: Beat-kívánságok. 17.30: Reá­lis pályaválasztási gondok. Dr. Kim István előadása. 17.35: A pé­csi Dobó István utcai gimnázium kórusa énekel. Vezényel Kertész Attila. 17.40: Fogyasztók ötperce. Hídvégi József riportja. 17.45: Szí­vesen hallgattuk ... A komlói Lyra együttes felvételeiből. 18.00: Dél-dunántúli híradó. 18.15: A plovdivi filharmonikus zenekar le­mezéről. 18.25: Hírösszefoglaló. 18.30: Szerb-horvát nyelvű műsor. Hírek. — Miről ír a „Narodne No- vine”? — Farsangi hangulatban. Zene. — Orvos a mikrofon előtt. Dr. Harasztia Zoltán előadása. — Bárác István énekel. 19.00: Német nyelvű műsor. Hírek. — Meleghá­zok. Riportműsor. — önök kérték. Zenés összeállítás. 19.30: Műsorzá­rás. MAGYAR TV 8.00: Tv-torna. (Ism.) 8.05: Isko­laév. Földrajz (ált. isk. 8. oszt.) 9.00: Énekeljünk együtt I 9.05: Kör­nyezetismeret (ált. isk. 3. oszt.) 11.05: Kémia (ált. isk. 7. oszt.) 11.55: Földrajz (ált. isk. 7. oszt.) 13.05: Iskola-tv. Földrajz. (Ism.) 14.00: Énekeljünk együttl (Ism.) 14.05: Környezetismeret. (Ism.) 15.55: Kémia. (Ism.) 16.50: Föld­rajz. (Ism.) 17.23: Hírek. 17.30: Karel Gott műsora. NDK zenés film. 17.45: Ismeretterjesztő műsor gyerekeknek. 18.30: Telesport. 18.55: A béke, amelyért megküz­döttünk. 19.15: FÖMO-reklám. 19.20: Esti mese. 19.30: Tv-híradó — 1. 20.00: Tv-torna. 20.05: Az acélt megedzik. Szovjet filmsoro­zat. V. (Színes). 21.10: Reklám­újság. 21.20: Neked szól ez a da­lom. Dán szórakoztató zenés film. (Színes). 21.55: Családi kör. 22.50: Tv-híradó — 3. II. MOSOR 20.00: Vendégünk volt: Ganpiero Mastromei. (Ism.) 20.30: Vezetők klubja. ' I. 21:15.: Tv-híradó — 2. 21.35: Bach Arnstadtban. Tv-film. (Színes. (Ism.) JUGOSZLÁV TV 17.10? Magyar nyelvű tv-napló. 17.45: A kis lázadó. — Adás gyer­mekeknek. 18.15: önigazgatás. 18.45: Korszakok kulcstartói. 19.15: Rajzfilm. 20.00: Külpolitika. 20.50: Belgrádi Filmfesztivál '76 a tv-ben. II. MOSOR 18.45: Dusán Vukotic filmjeiből: A játék. 19.00: Az Ifjúság kérdez. 19.55: Közjáték. 20.00: A Nagy Észak kalandjai. — Drámasorozat. 20.50: Huszonnégy óra. 21.10: Kül­földi dokumentumműsor. 21.55: For­rások. — Költészeti adás.