Tolna Megyei Népújság, 1974. szeptember (24. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-17 / 217. szám

I y f f f St UTAZOTT A VIDEOTON* l fcNDUL AZ U. DÖZSA ÉS A RÁBA ETO I Szerdán három magyar labda- ffügócsapat játszik külföldön nem­zetközi kupamérkőzést. A Videoton már hétfőn eluta­zott Rómán keresztül Nápolyba, a NapoU elleni UEFA-kupamér- kőzésre. — A nagy erőpróba előtt igen Jól jött a szombati, Ferencváros elleni győzelem — mondotta Ko­vács Ferenc edző. — Remélem sikerül az ismert olasz klub ott­honában jó eredménnyel raj tói­nk A Videoton ma edzést tart Ná­polyban. Wollek eltiltása lejárt, a gólerős csatár is rendelkezésre állhat Nápolyban. Az U. Dózsa hétfőn két edzést tartott és ma indul a bolgár fő­városba. A Pécs elleni kezdő­együttes tagjain kívül Szigeti, Ju­hász, Dunai H. és Zámbó tagja a küldöttségnek. — Nehéz lesz a szerdai mér­kőzés, de bízom jó eredményében — mondotta Várhidi Pál edző. A Rába ETO az eredeti tervek szerint hétfőn akart indulni a Lo­komotív Plovdiv elleni UEFA- kupa találkozóra. Idejében meg is rendelték a hétfői bolgár gépre a jegyeket, de nem kaptak helyet, így csak kedden indulhatnak. — Eredeti programunk így ala- , posan megváltozik — mondotta dr. Tóth Lajos, technikai vezető. Remélem, az egynapos késés nem zavarja meg a csapatot. BOZSIK JÓZSEF MA HIRDETI KI A VÁLOGATOTT KERETET BÓzsik József szövetségi kapi­tány ma hirdeti ki a saeniernber 28-i, bécsi, Ausztria elleni barátsá­gos mérkőzésre készülő magyar válogatott keretet, miután meg­beszélést tartott az edzőkkel, r KÖZVETÍTÉS 218 PERCBEN A MAGYAR CSAPATOK SZERDAI KUPAMÉRKŐZÉSÉRŐL A Magyar Rádió szerdán hely­színi közvetítést ad — összesen 218 percben — a magyar labda­rúgócsapatok, nemzetközi kupa- mérkőzéséről. A műsor a Petőfi adón kezdődik 16.03 és 16.57 óra között a Levszki Szpartak—U. Dózsa (közvetít Sze­pesi György) ésv a Ferencváros— Cardiff City (Novotny Zoltán) mérkőzésről lesz közvetítés. Utána Kossuth adón 17.05 és 17.50 óra között következik hely­színi beszámoló a Levszki Szpar­tak—U. Dózsa és a Lokomotív Plovdiv—Rába ETO (Vass István ■Zoltán) összecsapásról. A Petőfi adón 18.20 és 19.24 óra Jcözött folytatják a plovdívi köz­vetítést. majd ugyancsak a Petőfi adón 20.54 és 21.49 óra között a Napoli—Videoton találkozóról tu­dósít Szűcs Ferenc. f VARSÓ: A lengyel főváros nemzetközi •atlétikai bajnokságán férfi disz­koszvetésben magyar siker szüle­tett. Szögletes gvőzött 55.38 mé- -teres eredménnyel. 1 LODZ: A Lengyelország—NDK—Románia ifjúsági férfi és női atlétikai ver­seny eredményei: A férfiaknál a lengyelek 114": 109-re nyertek az NDK és 112: 100-ra Románia ellen. Az NDK férfi atlétái 109,5:102,5 arányban verték a románokat. A nőknél az NDK bizonyult a legjobbnak 86:39-re verték Len­gyelországot és 68:67-re Romániát. A román lányok 75~60-ra győztek a lengyelek ellen. f BELGRAD* A Jugoszláv bajnokság hatodik fordulója után: 1. Crvjena Zvezda 10 p., 2. Vojvodina 9 p., 3. Slobo- da 9 p. r SZÓFIA? 'A bolgár labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a Levszki Szoartak győzött a Lokomotív Plovdiv vi­szont kikapott. Mind a két együt­tes szerdán magvar kubok (XT. Dózsa és Rába ETO) ellen játszik nemzetközi kupamérkőzést. Levszki Szpartak—Dunav Rusze 4:2. Éter Tirnovo—Lokomotív Plov­div 2:0. Az élen 7—7 ponttal a Lokomo­tív Plovdiv a Levszki Szpartak. a Minyor és a Cserno More álL PRAGA: A csehszlovák bajnokság hete­dik fordulója után: 1. Dukla Praga 10 p., 2. Szlovan Bratlszlava 9 p., 3. Slavia Praga 8 p. Szétszórd, 7500 néző. V: Egervári. Szekszárd: Pólyák — Fodor, Korner, Simon, Lubastyik, Mezei, Vágó, Odor, Szentes, Freppán, Márkus. Csere: Mics- kó. Edző: Kormos Mihály. Várpalota: Palotai — Lukoviczki, Csapó, Kisbej, Albu, Kerkai, Bor, Kun, László, Ré­vész, Mártái. Csere: Koronaffi, Molnár. Edző: Palovecz Béla. Már a 2. perc­ben megzavarta Márkus a vendégek védelmét, Szentes elé perdített, de a védők tisztáztak.. Sorozatos hazai tá­madások után a 7. percben Vágó cse­lezett a középpályán és 25 méterről leadott lövése Freppán hátáról Márkus elé pattant, aki a kitűnő helyzetet el- ügyetlenkedte. Egy perc múlva part­dobást követően Szentes két csel után a kimozduló Palotai mellett megsze­rezte a vezetést. 1 :0. A gól után mind­két csapot nagy iramban játszott, de a játékvezető bizonytalan ítéletei mind­két csapat lendületét megtörték. A 10. percben szöglethez jutott Várpalota és Bor fejese centiméterekkel kerülte el Folyók kapuját. A 14. percben Kerkai szabadrúgása a Dózsa-sorfalról kipat­tant. A dózsások percekre beszorultak, de a védelem mindig hárított. A 16. percben Kerkai fejelt középre és Már­tái 16 méterről leadott lövése a kapu fölé szállt. A 23. percben Vágó hozta ki a labdát, Mezeihez továbbított, aki ndította Freppánt, de szögletre sze­reltek. A beadást Palotai ügyesen húz­ta le. A 30. percben Szentes kapott labdát, estében Márkushoz továbbított, aki a kapu előtti tömörülésben hibá­zott. (Biztos helyzet volt.) Ezután a hazaiak irányították a küzdelmet. A 35. percben Szentest elsodorták a vé­dők a 16-oson. A szabadrúgást Frep­19:4. szeptember 17. NB 11 Csak a győzelemnek lehetett örülni.,. Szekszárdi Dózsa—Várpalota 2:0 (2:0) Bajnoki táblázatok 1. V olán 8 5 3 — 16-8 13 2. Szeged 8 6 — 2 16-9 12 3. MÁV DAC 8 3 5 — 13-6 11 4. Dorog 8 4 3 1 11-9 11 5. Bp. Spart. 8 3 4 1 17-10 10 6. K. Rákóczi 8 4 2 2 11-8 10 7. Komló 8 4 2 2 10-11 10 8. Olajb. 8 4 1 3 15-10 9 9. Szolnok 8 3 2 3 11-10 8 10. Ganz-M. 8 2 4 2 7-6 8 11. D.új város 8 2 3 3 13-14 7 12. FÖSPED 8 3 1 4 9-11 7 13. Oroszlány 8 2 3 3 6-12 7 14. Várpalota 8 2 2 4 10-11 6 15. Budafok 8 2 2 4 11-14 6 16. KKFSE 8 2 2 4 9-12 6 17. Ózd 8 2 2 4 9-14 6 18. DVSC 8 2 1 5 7-12 5 19. Eger 8 2 — 6 8-14 4 20. Szekszárd 8 1 2 5 12-20 4 NB in. ■Délnyugati csoport 1. D.újv. Építők 8 4 3 1 19-6 11 2. PVSK 8 5 1 2 17-7 11 3. BVSC 8 5 1 2 14-6 11 4. BKV Előre 8 4 2 2 12-10 10 5. Táncsics 8 4 1 3 16-13 9 6. Sashalom 8 4 1 3 16-17 9 7. m. kér. 8 4 1 3 15-14 9 8. Bp. Építők 8 3 3 2 6-6 9 9. Véménd 8 4 1_ 3 11-14 9 10. K. Vasas 8 2 4 2 8-8 8 11. Törekvés 8 3 2 3 6-9 8 12. ÉRDÉRT 8 3 2 3 16-22 8 13. SzfV. MÁV 8 2 3 3 16-13 7 14. Siófok 8 2 3 3 11-9 7 15. Növényo. 8 2 3 3 8-11 7 1«. Április 4. 8 3 1 4 10-14 7 17. M-S-zászvár 8 2 2 4 9-11 6 18. Lőrinci F. 8 3 — 5 10-22 6 19. Pénzügyőr 8 2 — 6 10-12 4 20. Szigetvár 8 1 2 5 7-14 4 [gy kellett volna 1. MÁV DAC—Komló 4:0 2. Bp. Spart.—Budafok 2:2 X 3. Dorog—K. Rákóczi 3:1 1 4. Volán—Kossuth KFSE 2:1 1 5. Eger—FÖSPED 1:0 1 6. Ganz-MÁVAG—ÓiS 2:1 1 7. Szolnok—Szeged 2:3 2 8. Dunaújv.—Olajbányász. 0:0 X 9. Szekszárd—Várpalota 2:0 1 10. Debrecen—Oroszlány 0:0 X 11. Sopr. T.—SVSE 3:3 X 12. Kapv. Vasas—Táncsics 1:1 X 13. Sashalom—III. kér* +1 4:1 Y 14. Borsodi B.—DMTE 1:2 2 pón Vágóhoz továbbította, akinek lö­vését Palotai Márkus elé ütötte, de ő öt méterről jó helyzetben fölélőtt. A 40. percben ódor kapott tiszta hely­zetben labdát, Márkus elé perdített, oki két csel után már nem hibázott. 2:0. (A kezdő csapatban először sze­replő Ódor kitűnően mutatkozott be.) A második félidő első percében Freppán vezette fel a labdát, beadá­sa egy védő kezéről pattant Ódor elé, de a labda a kapufán csattant. A lel­kesedéssel játszó szekszárdiak az első percekben uralták a mezőnyt. A 8. percben Molnár összefutott Pólyákkal, mindkét játékos megsérült, de Molnár nem tudott tovább játszani. Várpalo­ta, miután már mindkét cserelehetősé­get kimerítette, 10 emberrel játszott. A 11. percben Szentes ellen ismét sza­bálytalankodtak, Vágó 30 méterről le­adott lövését Palotai kiejtette, de a védelem felszabadított. A következő percben Ódor helyett Micskó lépett a pályára. A 20. percben Szentest indí­tották jó labdával és egy védő vissza­rántotta, de a játékvezető észre sem vette. A 29. percben Mezei harcolt a védőkkel, beadásáról Márkus csak egy ütemmel maradt le. A 35. percben Freppán vezette fel a labdát, Szentes indította, aki két védőtől szorongatva a kapu fölé lőtt. Az utolsó 10 perc­ben teljesen eldurvult a mérkőzés. Vá­gó felvágta Albut, majd a földön lé­vő Vágót az egyik védő labdával hátba- rúgta (a játékvezető még csak nem is figyelmeztette a két játékost.) Albu már vissza sem tért a pályára. Ezután az egyik támadásnál Szentest Kun ököl­lel leütötte, de elmaradt a kiállítás. Az első félidőben elfogadhatóan ját­A várpalotai csatárok nem rettentek vissza a sportszerűtlenségtől sem. Ez­úttal Pólyák volt az áldozat. Csíkos mezben a várpalotaiak, a labdára ha- jolvo Pólyák, jobbra a földön Korner. szott a Dózsa. A második félidőben már a védekezésen volt a hangsúly és a durva játék alacsony színvonalú be­fejezést hozott. Jók: Fodor (a mezőny legjobbja), Vágó, Szentes» Mezei, il­letve Csapó és Albu. Késilabda AB I B Sz. Bőrdíszmű—Békéscsaba 15:11 (7:5) A békéscsabai csapat a tavaszi for­dulóban nagyszerű eredményekkel hív­ta fel magóra a figyelmet. Ambrus Péter edző a következő játékosokat szerepeltette ellenük: Topolszki — Tö­rök, Verhás, Bányai, Fazekasné, Czakó, Laborcz. Csere: Kadosa I., Kadosa E., Kajtór, Malinger. Nagy* lendülettel kezdtek a vendégek. Már az első perc­ben helyzetbe hozták az NB I B leg­nagyobb lövőjét, Bozót, aki félelmetes erővel dobott, eredménnyel: 0:1. A 3. percben Török büntetőjét védte a ven­dégek kapusa. A hetedik percben 0:3-ra elhúztak a csabai lányok. Sem­mi sem sikerült a hazai játékosoknak. Kihagytak három ziccert és egy bünte­tőt. A 8. percben Verhást csak sza­bálytalanul tudták megakadályozni a gólszerzésben. Török belőtte az első hazai gólt. 1:3. Még ugyanebben a percben nagyszerűen hozta magát helyzetbe Török, de kimaradt a nagy lehetőség. A másik oldalon Bozó ,,ap­rította" a kapufát. A 11. percben si­kerültszépíteni, Török révén. 2:3. Majd büntetőből növelte előnyét Békéscsaba. 2:4. Gyors volt az iram. Sok mozgás­sal és szellemesen szőtte mindkét csa­pat támadásait. A 16. percben Czakót húzták vissza, gólhelyzetben. A bünte­tőt Török értékesítette. 3:4. A 20. perc­ben Verhás Török bejátszott labdáját védhetetlenül lőtte az ellenfél kapu­jába. 4:4. A 21. percben Laborcz nagy­szerű labdával indította Törököt, aki megszerezte a csapat tezető gólját. Jól játszottak a szekszárdiak, de nem volt szerencséjük, három helyzetet hagy­tak kihasználatlanul. Bozó egyenlített. 5:5. A 23. percben Verhás visszaszerez­te a vezetést. 6:5. A 24. percben To­Atlétika Vaszkó Judit országos ifjúsági bajnok Csaba két ezüst- és egy bronzérmet szerzett Szombaton és vasárnap kellemes idő­ben rendezte a MASZ az 1974. évi or­szágos ifjúsági atlétikai bajnokságot, a Népstadionban, melyen megyénk legjobb ifjúsági versenyzői , is rajthoz álltak. Versenyzőink az előző évekhez hasonlóan eredményesen szerepeltek és nagyon sok pontot szereztek. Legeredményesebb Vaszkó Judit (Szw Dózsa) volt, aki a 17 éves lányok ma­gasugrását nyerte 172 cm-es eredmény­nyel. 155-ön kezdett és az egész me­zőny legbiztosabb ugrója volt. Meg­érdemelten szerezete meg az országos bajnok címet. Csaba Györgyi Sz. Dózsa háromszor is állt a dobogón, de ezúttal győznie nem sikerült. A 100 m-es előfutamban 42,4-et» a döntőben 12,3-et futott, ami fi. helyet jelentett. 200-on 25,7-es elő­futam után a döntőben szintén máso­dik lett, 25,2-del. A 400 m-es síkfutás­ban csak 2 tizeddel maradt el Kovács Klára megyei csúcsától és 57,6-es ered­ményével a 111. helyet szerezte meg. ötvös Imre (Dunaföldvár) 400-on 51,5-es előfutam után 51,6-del a 4. helyen, 800-on 1:5ó-os kiváló egyéni csúccsal az 5. helyen végzett. Szabó Gyula (Sz. Dózsa) távolugrásban 664- gyel a 4. helyen, hármasugrásban 13,88-dal az 5. helyen végzett. A 100 m-es síkfutásban 11,3-es előfutam után a döntőben 11,3-del az 5. lett. Veres László (Sz. Dózsa) a magas­ugrásban szerzett 5. helyet, 188 cm-es eredménnyel. Kerékpár A Halász—Pálinkás páros országos bajnok Vasárnap a jászberényi országúton került sor a Magyar Népköztársaság 1974. évi országúti csapatbajnokságára, melyen a Szekszárdi Szövetkezeti SK Nagy temették részvét mellett el Szegvári Jánost Szegvári Janos nyugalmazott vb- titkár tragikus hirtelenséggel, 63 éves korában elhunyt. Csütörtökön este szív­rohamot kapott, a dunaújvárosi kór­házba szállították, ahol péntekre vir­radóra meghalt. Szegvári János neve egybeforrt Du­naföldvár sportjával. Már a felszabadu­lás előtt aktívan dolgozott, mint lab­darúgóedző. A felszabadulást követő években volt sportköri vezető, edző és az egyesület gazdasági felelőse is. Több mint 30 éven át delgpzott Duna* földvár sportjáért. 20 éven át tudósí­totta lapunkat a dunaföldvári sport- eseményekről. Vasárnap délután nagy részvét mel­lett helyezték örök nyugalomra, a du­naföldvári temetőben, temetésén részt vett a tanácsapparátus, a tűzoltók, mely egyesületnek az elnöke volt, a sporthorgászok, a szövetkezeti sport­kör vezetői és sportolói. Személyében Dunaföldvár és az egész megye olyan sportembert vesztett el, kinek távozását sokáig fogjuk érezni. Emlékét kegye­lettel őrizzük. versenyzői két serdülő- és egy úttörő- csapattal indultak. A serdülő I. csapatban Halász és Pálinkás, míg a II. csapatban Liska, Szunyogh és Kovács kapott helyet. Az úttörőcsapat összetétele Halász 11., Magyernyei és Borovácz volt. A serdülők korcsoportjában nagy esélyesként állt rajthoz a Halász— Pálinkás összetételű páros és biztosan nyerte a versenyt, mellyel ismételten országos bajnokok lettek. Jól szere­pelt az úttörőcsapat is, s csak 27-tel maradva el a győztesektől, a 4. he­lyen végeztek. Eredmények: Serdülők: 1. Szekszárd I. 1:00,51. 2. U. Dózsa 1:01,27. 3. Ti­pográfia 1:01,30. ...21. Szekszárd II. 1:07,07. Úttörők: 1—2. Miskolci VSC 33.45, 1—2. FTC 33,45, 3. KSI 34. 4. Szek­szárd 34,12. Szombaton és vasárnap Fonyódon kerül sor a Magyar Népköztársaság 1974. évi hosszú távú országúti baj­nokságára és a Balaton Kupa kerékpár- versenyre, ahol a szekszárdi verseny­zők « rajthoz állnal^ poTszki kitűnően indított, taborezot t! kifutó kapus is akadályozta, de nagyon szellemesen, két kézzel átejtette az óriás termetű kapus felett. 7:5. A második félidőt Szekszárd kezdte jobban. Verhást hárman is ..nyaggat- ták”, de ő ügyesen a befutó Fazekas- néhoz pörgette és az átlövő szép gólt dobott. A 3. percben szépített a ven­dégcsapat. 8:6. Még ebben a percben Török felavatta az új kapust. 9:6. Az 5. percben Török ismételt a kapus lá­ba alatt nehéz szögből 10:7-re növelte az előnyt. A 7. percben a lelkesen é9 eredményesen játszó Török egyéni be­töréssel lőtt újabb gólt. 11:7. A 1L. percben Törököt szabálytalanul szerel­ték a védők. Laborcz büntetőjét a kapus kiütötte, de Laborcz várta a ki­pattanó labdát és a kifutó kapus mel­lett beütötte a labdát. 12:S. A 12.' percben Fazekasné nagyszerű csőit mu­tatott, majd az üresen hagyott helyen „begyologoií” és nagy gólt lőtt. A 16. percben Kajtór újabb gólt szerzett 14:8. Emberhátrányba került Szekszárd, éa ezt kihasználta a rutinos ellenfél. Két gólt szereztek. A 22. percben Topolszki Czakót indította, aki értékes «jófi do­bott. 15:10. Az utolsó pillanatokba1» alakult ki a 15:11,-es végeredmény. Góldobók: Török 7, Verhás 2, Fazekas­né 2, Laborcz 2, Czakó, Kajtár. Ifjúsági labdarúgás Sz. Dózsa— Kaposvári Rákóczi 5:4 (3:1) A szekszárdi csapatban a követke­zők kaptak helyet: Bárdos — Paksi* Németh, Horváth, Prancz, Weitner Á.„ Banai, Stercz, Wahl, Weitner J., Götz (Hegedűs). Jó iramú mérkőzésen lel­kes játék után megérdemelt hazai győ­zelem született. A találkozót a köny* nyelmű védelmek és a gólerős csatár­sorok jellemezték. Góllövők: Wahl (2k# Götz, Banai, Stercz. Jókz Wahl, Götz* Banai, Weitner J.----------------------------------. -g, Ered mények NB II: Dorog—K. Rákóczi 3:1, Eger—J FÖSPED 1:0, Bp. Spartacus—Budafok: 2:2, Ganz-MÁVAG—Ózd 2:1, MÁV DAC—Komló 4:0, Dunaújváros—Olaj­bányász 0:0, SZEOL—Szolnok 3:2, Vo­lán—Kossuth KFSE 2:1* Debrecen—* Oroszlány 0:0. NB III: Délnyugati csoport: BVSC—■ Szigetvár 1 :0, BKV Előre—Lőrinci Fonó 2:0, Székesfehérvári MÁV—Pénzügyőr 2:1, MEDOSZ ÉRDÉRT—Bp. Építők 3:1* PVSK—Dunaújvárosi Építők 2:0, Tö­rekvés SE—Máza-Szászvár 2:0, Sasha­lom—III. kér. TTVE 4:1, Kaposvári Va­sas—Kaposvári Táncsics 1:1, Növény­olaj—Április 4. 0:0, Véménd—Siófok: 2:1. Megyei ifjúsági bajnokság: Zomba—» Tolna 3:1, Tamási—Nagymányok 11 :1* Paks—Simontornya 2:0, Bölcske—Domb. VSE 0:5, Domb. Spartacus—Bátaszéic 0:2, Báta—Szedres 4:0 (első félidő 42. percében félbeszakadt), Tevel—Fornácf 2:0, Fadd—Sz. Vasas 3:2, Bonyhád—. Kisdorog 4:2. Járási bajnokság: Madocsa—Duna­földvár 2:2 ifi: 3:4. Alsópél—Német­kér 3:1 ifi: 3:1. Ozora—Alsótengelic 3:2, ifi: 5:1. Kajdacs—Tengelic 2:4* ifi: 4:1. Nacjydorog—Pincehely 2:2, ifi: 4:0. Tojnanémedi—Pusztahpncse 5:1, ifi; 2:1, Dunakömlőd—Gtyönk 4;?, ifi; 3:5£