Tolna Megyei Népújság, 1970. április (20. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-01 / 76. szám

Bajnoki táblázatok NB I A-CSOPORT 1. Vasas 5 4 1 — 8:1 9 2. U. Dózsa , 5 4 — 1 15:5 s 3. Diósgyőr 5 2 2 1 5:5 6 4. MTK 5 2 1 2 5:5 5 5. Tatabánya 5 1 2 2 4:4 4 6. Videoton 5 2 _ o 8 :9 4 7. Rába ETO 5 í 1 3 4:10 3 8. Komló 5—1 B-CSOPORT 4 3:13 1 1. Ferencváros 5 3 2 — 9:2 8 2. Csepel 5 3 1 1 6:1 7 3—4. Bp. Honvéd 5 3 — 2 8:5 6 3—4. Pécs 5 3 — 2 8:5 6 5. Haladás 5 2 1 2 5:7 5 6. Dunaújváros 5 2 — 3 7:8 4 7. Salgótarján 5 1 1 3 6:11 3 8. Szegedi EOL 5 — 1 NB I B A-CSOPORT 4 G.T6 l 1. Pécsi B. 5 3 1 1 6:3 7 2. Szfv. MÁV 4 2 — 1 5:3 6 3. BKV Előre 5 1 3 1 4:3 5 4. Egyetértés 5 2 1 2 6:5 5 5. Oroszlány 3 1 2 — 3:1 4 6. G.-MAVAG 4 1 1 2 3:3 3 7. MÄV-DAC 4 — 3 1 2:3 3 8. Várpalota 4 1 1 2 3:6 3 9. ZTE 4 1 — B-CSOPORT 3 2:7 2 1. Eger 5 3 — 2 8:11 6 2. Bp. Spart. 4 2 1 1 4:3 3. Szállítók 4 2 1 1 4:3 5 4. SZMTE 5 2 1 2 9:8 5 5. Ózd 4 2 — 2 9:5 4 6. Debrecen 4 2 — 2 5:4 4 7. Kecskemét 5 1 2 2 9:8 4 8. Békéscsaba 4 2 — 2 4:7 4 9. BVSC NB 5 II- 3 2 6:9 3 1. Táncsics SE 3 2 1 — 5:3 5 2. Szekszárd 3 2 — 1 5:1 4 3. Pécsi Ércb. 3 1 2 — 4:2 4 4—6. Bakony V. 3 2 — 1 3:2 4 4—6. Győri D. 3 2 — 1 3:2 4 4—6. Kaposv. R. 3 2 — 1 3:2 4 7. Fűzfő 3 1 2 — 4:3 4 8. Almásfüzitő 3 2 — 1 3:4 4 9. PBTC 3 1 1 1 4:2 3 10. Pápa 3 1 1 I 3:2 3 il. Ajka 3 1 1 1 2:5 3 12. Bauxitbányász 3 — 2 1 3:4 2 13. Savaria 3 1 — 2 2:4 2 14. Dorog 3 — 1 2 2:4 1 15. M.-Szászvár 3 — 1 2 0:2 1 16. Z, Dózsa NB 3 — — III 3 0:4 1. Pécs! VSK 3 3 — — 3:0 6 2. Nagymányok 3 3 — — 6:3 6 3—4. K. Vasas 3 2 — 1 3:1 4 3—4. Mohács 3 2 — 1 6:2 4 5. Domb. VSE 3 1 2 — 5:4 4 6. Lábod 3 1 1 1 4:3 3 7—9. Bonyhád 3 1 1 1 5:5 3 7—9. Baja 3 — 3 — 5:5 3 7—9. Sz. Vasas 3 1 1 1 2:2 3 10. Barcs 3 1 1 1 4:5 3 11. Helyiipar 3 1 1 1 3:4 3 12. Marcali 3 — 2 1 3:4 2 13. Latinka SE 3 — 2 1 1:2 2 14—15. Steinmetz 3 — 1 2 3:6 1 14—15. P. Volán 3 — 1 2 2:4 1 1«. Pécsi EAC 3 — 1 2 1:6 1 MEGYEI BAJNOKSÁG- KELETI CSOPORT 1. Paks 3 3 — ­- 10:0 6 2. Szedres 3 2 1 ­9:4 5 3. Tolna 2 1 1 ­4:2 3 4. Fadd 3 1 1 1 8:8 3 5. Bölcske 3 1 1 1 4:5 3 6. Alpári SE 2 1 — 1 6:6 2 7. Tengelic 2 ­- 1 1 3:5 1 8. Sz. Dózsa II 3—1 2 4:11 1 8. Dunaföldvár NYUGATI 3 ------3 C SOPORT 2:9 — 1. Gyönk 3 3 — — 6:1 6 2. Tamasi 3 2 1 — 3:1 5 3. Fornád 3 2 — 1 7:3 4 4. Kisdorog 3 1 1 1 2:4 3 5. Hőgyész 3 1 — 2 3:2 2 6. B. Petőfi 2 1 — 1 2:2 2 7. D. Szöv. SK 3 — 2 1 2:4 2 8. M.-Szászvár II 2 — 2 1:5 — 9. Simontornya 2 — — 2 0:4 — így kellett volna 1. Pécs—Bp. Honvéd 2. SZEOL—SBTC 3. Haladás—Dunaújv. 4. Videoton—Rába ETO 5. DVTK-Tatabánya 6. Kecskemét—Eger 7. Ózd—FÖSPED 8. Cegléd—-Kistext 9. Nyíregyháza—Vrólán 10. Bari—Verona 11. Bologna—Cagliari 12. Brescia—Torino 13. Juventus—Milan +1 14. Kap. Táncsics—Dorog 0:1 2 2:2 X 2:1 1 3:0 1 1:1 X 5:0 1 0:1 2 2:2 X 0:4 2 1:1 X 0:0 X 0:1 2 3:0 l 2:1 1 NB II-es csapataink számára nem volt sikeres a húsvéti forduló. A Máza-Szászvári Bányász az Almásfüzitő elleni mérkőzésen sem tudta megsze­rezni első tavaszi győzelmét. A vendégcsapat egyetlen góllal ugyan, de elvitte a bajnoki pon­tokat. Nem kísérte szerencse a Szekszárdi Dó­zsa Veszprémi szereplését sem. Csakúgy, mint az elmúlt évben, most is — egyetlen góllal ugyan — de Veszprém szerezte meg a győzel­met. Az NB III-as csapatok ismét sikerrel szerepel­tek. Ezúttal az otthon játszók szerezték a győ­zelmeket és a Dombóvári VSE hozott egy pon­tot Pécsről. Nagymányok gól nélküli első félidő után három gólt lőtt a Steinmetznek, de védel­mi hibákból a Steinmetz is kétszer bevette Ba­logh kapuját. A Szekszárdi Vasas mérsékelt tel­jesítménnyel is megszerezte első győzelmét az NB lll-ban — Barcs ellen. A DVSE a Helyiipar otthonából hozta el az egyik bajnoki pontot. Csak az eddig jól szereplő Mohács otthonából nem tudott ponttal visszatérni, Bonyhád, mert egyetlen góllal ugyan, de alulmaradt. A bajnoki táblázaton Nagymányok a második, a DVSE ötödik. Bonyhád és az Sz. Vasas a középmezőny­ben van« NB II Bakony Vegyész—Szekszárdi Dózsa 1:0 (0:0) Veszprém, 1300 néző. Vezette: Gáspár. Bakony Vegyész: Mikola- sek — Puskás, Kiss, Búza, Mészöly, Bartalfi, Lipp. Egyházi. Balogh, Kovács, Donáth. Edző: Bolemányi Károly. Sz. Dózsa: Lipovszky — Szántó, Korner, Jerabek Kalász, Csordás, Fenyvesi (Lelovics), Li­zák Freppán. Török, Vábró. Ed­ző: Nagy János. Lipovszkynak már a 8. és a 14. percben bravúr­ral kellett tisztáznia. A Dózsa el­ső gólhelyzete a 19. percben adó­dott. amikor Vábró megszerezte a labdát, de közeli lövése a kapus lábában akadt el. Tíz perc múlva Freppán beadását Fenyvesi gyen­gén lőtte kapura. így a kapus vé­deni tudott, A 33, percben ismét gólhelyzet adódott. Vábró Freppán elé játszott, akinek éles lövését a kapus bravúrral szögletre ütötte. Változatos volt a játék, amit bi­zonyít, hogy öt perc múlva Li­povszkynak kellett lábbal tisz­tázni a hazai csatárok elől. Balszerencsésen kezdődött a IT. félidő a Dózsának. Egy belőtt lab­dát a Dózsa-csatárok nem tudtak elrúgni. A hazaiak balösszekötője, Kovács a labdát élesen küldte ka­pura, ami á felső léc érintésével jutott a hálóba. 1:0. A gól után erősített a Dózsa, előbb Csordás .lövését védte a kapus, majd Tö­rök szögletriigás* után Vábró a felső sarok mellé fejelt. A 10. percben Kalász hatalmas lövését védte bravúrral a hazai kapus. Az ellentámadás után biztos gól­helyzetben tisztázott Korner, le­futotta az egyik hazai csatárt és hazagurította a labdát. Mindkét csapat sokat támadott, de az ered­mény már nem változott. Jó iramú mérkőzésen a szeren­csésebb csapat szerezte meg a két pontot. A Dózsa különösen az első félidőben támadott többet és két gólhelyzetet is teremtett a hazaiak kapuja előtt, de azokat ném tudták értékesíteni. A mu­tatott játék alapján a kultúrál­tabban játszó belügyi csapat leg­alább az egyik pontot megérde­melte volna. Jók: Jerabek és Ka­lász mindketten átlagon felüli formában játszottak. Almásfüzitő—Máza-Szászvár 1:0 (0:0) Szászvár. 600 néző. Vezette: Bér* ta. Almásfüzitő: Dóczi — Nagy, Takács, Simon, Radics, Paulik (Si- di), Stingli, Tóth, Nagy, Fekete, Lázár. Edző: Rozs János. Máza- Szászvár: Hadrik — Nagy I., Róth, Bakó, Bocz, Németh. Nagy II. (Szalai II.), Túrós, Demeter, Og- lizán (Czebei). Jónás. Edző: Bo- dony János. Kellemes időben, vi­szonylag jó talajú pályán re­ménykedve kezdett a hazai csa­pat, hiszen eddig mindössze a megszerezhető 6 pontból egyet si­került megtartani. A lelkesedés­sel azonban baj volt a mérkőzés során, hiszen néhány játékos ener- váltan játszott, játékukban nem volt átütőerő. Az ellenfél sem nyújtott jobb teljesítményt, így az első félidő gól nélkül ért véget. A II. félidő elején a hazai csa­patnak adódott néhány helyzete, de ezt nem sikerült értékesíteni, így ismét ellaposodott a játék. A szerencsésebb vendégcsapatnak azonban Fekete révén sikerült a gólszerzés, ami elég volt a győ­zelemhez. A 7 máza-szászvári csa­patból Hadrik és Jónás játéka elégítette ki a szakvezetést, a többiek formájuk alatt játszottak. A vendégcsapatból Dóczi, Simon, Radics és Nagy játéka dicsérhető, NB III Nagymányok — Steinmetz SE 3:2 (0:0) Nagymányok, 400 néző. Vezette: Szerecz. Nagymányok: Balogh — Németh, Széles, Steib, Kóka, Pa­taki, Tresch, Kozma, Mólnál', Farkas, Khizi. Csere: Teleki és Hauk. Steinmetz SE: Hauszknecht — Lőrinc Jakab, Haris, Dárdai, Kovács, Cziegler, Hajós, Peres, Búza. Csere: Bozsó. Eléggé sáros, mély talajú pályán kezdődött a találkozó. Az I. félidőben nagy­jából a két 16-os között folyt a játék, a kapuk nemigen kerültek veszélybe. Enyhe mezőnyfölény­ben játszott Nagymányok. A II. félidőben élénkült a játék. A 9. percben egy jobboldali be­adást Farkas fejelt a hálóba. 1:0. A 17. percben szöglet után Hajós egyenlített, amikor Balogh által kiütött labdát a hálóba lőtte. 1:1. A 23. percben nagy tömörülés volt az ellenfél kapuja előtt és Far­kas ismét megszerezte a vezetést. 2:1. A 38. percben ismét egyenlí­tett a Steinmetz. Balogh rosszul jött ki kapujából és mellette Búza egyenlített. 2:2. Nagy hajrá in­dult meg a győztes gólért. A 41. percben Németh felfutott az alap­vonalig, onnan begurított és Te­leki 8 méterről védhetetlenül lőtt a léc alá. 3:2. A mérkőzésen Nagymányok irá­nyította a játékot, azonban alap­vető védelmi hibákból kétszer is ki tudtak egyenlíteni a vendégek. Jók: Steib. Tresch, illetve Jakab, Fjegler és Peres. — Orbán — Sr. Vasas— Barcs 1:0 (0:0) Szekszárd, 400 néző. Vezette: Sümegi. Szekszárdi Vasas: Mol­nár — Hegyi I., Tárnok, Turgonyi, Topor, Huth, Pataki, Fehér He­gyi II., Majsai, Fiath. Csere: Do­bos, Rostási. Barcs: Piros (Hor­váth) — Pálmai, Szokol, Obiián, Marton, Tóth II., Kimps. Gulyás (Petries), Kuckó. Horváth, Kása. Fiath már az első percben gól­helyzetet hagyott ki. A túlsó ol­dalon Gulyás egyedül tört kapura, Molnár is kifutott, de elhamar­kodottan mellélőtt a csatár. Gyen­ge voH a játék, gyorsabbak vol­tak a vendégek, jobban fejeltek, szorosan fogtak embert és a Va­sas nem tudott kibontakozni. Ide­gesen, kapkodva, elgondolás nél­kül játszott, csatárait a barcsi védelem sorozatosan lesre állí­totta. Félórás enyhe Vasas-fölény után az utolsó negyedóra a ven­dégeké volt. Szünet után a Vasast segítette a szél. Fiath‘és Huth lövése adott munkát a barcsi kapusnak. Dobos Fehért hozta helyzetbe, aki 12 méterről a bal sarokba lőtt. 1:0. öt perc múlva Fiath jó beadása tisztán találta Fehért, de a csa­tár hajszállal föléfejelt. Ezzel a Vasas el is lőtte puskaporát. Is­mét a vendégek jöttek fel. A 28. percben Tárnok a kiugró Petricset lerántotta a földre. Szokol lőtte a szabadrúgást, Molnár kiejtette a labdát és Kimpf az oldalhálót találta el közelről. A 40. percben Dobost a játékvezető kiállította. A Vasas kapkodva, idegesen, el­gondolás nélkül játszott, csatárai lassúaknak bizonyultak, hiányzott belőlük a robbanékonyság, nem tudtak mit kezdeni a lestaktiká­val szemben. Barcs fiatalított, de így is jó benyomást keltett. Jók: Huth, Turgonyi, Fehér. Helyiipar—Dombóvári VSE 1:1 (1:0) Pécsbányatelep. 100 néző. Vezet­te; Bálint, A dombóvári csapat Eredmények NB I: U. Dózsa—Komló 5:0, Vasas—MTK 1:0. Videoton—Rába 3:0, Tatabánya—DVTK 1:1, Cse­pel—FTC 0:0, Bp. Honvéd—Pécs 1:0, SBTC—SZEOL 212, Haladás— Dunaújváros 2 :l. NB I. B: Sz. MÁV G.—MA VÁG 1:0, Egyetértés—Előre 1:0, Orosz­lány— P. Bányász 0.*0, MÁV DAC —Várpalota 0:0, K. Dózsa—Eger 5:0. Békéscsaba—DVSC 2:0. Szál­lítók— Özd 1:0, SZMTE— DVSC 2:2. NB II: Gy. Dózsa—Savaria 2:0, Pápa—Z. Dózsa 2:0, Táncsics— Dorog 2:1, Ajka—Rákóczi SE 2:L Megyei ifjúsági bajnokság: Tol­na-Szedres 4:2, Bölcske—Szek­szárdi Dózsa 1:1, Bonyhád—Kis- tíorog 0:1. Fornád—Gyönk 0:0. (Gyünk késébe miatt csak egy félidőt játszottak), Dombóvári Szöv.—Tamási 5:1, Hőgyész—Si- montomya 2:8. A Fadd—Duna- földvár mérkőzésről nem érkezett jelentés. Megyei B: Bátaszék—K^lesd 4:3, ifi 5:0, Decs Sióagárd 0:0, ifi 11:0, Zomba—Dunaszentgyörgy 2:0, ifi 5:0, Nagydorog—Bogyiszló 2:0, ifi 4:1, Dalmand—Győré 0:2, ifi 0:6, Döbrököz—Ozora in, ifi 1:5, Szakcs—Pálfa 1:3, ifi 0:L A Cikó—Máj os mérkőzést Majoáon játszották le, ahol a felnőttek mérkőzésén, a majosiak l:0-ra, az ifjúsági találkozót Cikó nyer­te 1:0-ra. Az első fordulóból el­maradt Győré—Szakcs mérkőzést is lejátszották A felnőtteknél gól­nélküli döntetlennel ért véget a találkozó, míg az ifjúságiaknál Győré bizonyult jobbuak 2:0-ra. Megyei II. osztály: Dombóvári Tsz—Aparhant 0:7, ifi 0:0, Kocso- la—Kurd 8:0, ifi 0:2. Tővel—Nak 4:1, ifi 3:1. Alsótengelic—Alsópél 3:3. ifi 0:1. Kajdacs—Szekszárdi Építők 1:0. ifi l:l, Gerjen—Dnna- kömlőd 3:0, ifi 0:2, Báta—öcsény 4:1. ifi 0:0, Szekszárdi Vasas II.— Kakasd 2:1, ifi 2:3* Kéty—Harc 0:0, ifi: 2:0. A tamási járási szövetség ál­tal ir-’-yítrtt bajnokság ered­ményeit nem kaptuk meg. HÍREK Szekszárdon a városi sporttele­pen április 3-án kezdődik a kis­pályás labdarúgó villámtorna fel­szabadulási kupa elődöntője. A döntőre április 4-én 9 órától ke­rül sor ugyanitt. A Tolna megyei Sakk Szövet* ség elkészítette a megyei sakk- csapatbajnokság sorsolását, me­lyen a Tolnai VL, a Szekszárdi Vasas, Máza-Szászvár, Medina, Harc és a Dombóvári VSE vesz részt. A sorsolás: Április 5.: Tol­na-Dombóvári VSE, Sz. Vasas- Harc, Máza—Medina. Április 12.: Dombóvári VSE—Medina, Harc— Máza-Szászvár, Tolna—Sz. Vasas. Április 19.: Sz. Vasás—Dombóvári VSE, Máza-Szászvár—Tolna, Me­dina—Harc. Április 26.: Dombóvá­ri VSE—Harc, Tolna—Medina, Sz. Vasas—Máza-Szászvár. Május 3.: Máza-Szászvár—Dombóvári VSE, Medina—Sz. Vasas, Harc—Tolna, o Szekszárdon a városi TS nagy­szabású sportki állítást rendez, melyen bemutatja felszabadulá­sunktól napjainkig megtett utat, az elért eredményeket!. A ^port- kiállítás április 3—10-ig 15 órától 18 óráig tekinthető meg. & ' Befejeződött Dombóvárott. a Gőgös Ignác Gimnáziumban az asztalitenisz házibajnokság, mely­nek érdekessége, hogy az első 3 helyen az iskola első évfolyamá­nak tanulói végeztek: l. Terdi Károly, 2. Nagy Lajos, 3. Gyuri- cza Sándor — írja Fazekas Gás­pár. o Április 2-án. esti' " •'tökön a Paksi Járási Labdarúgó Szövetség dél­után 16 órakor megbeszélést tart az összevont járási labdarúgó­bajnoksággal kapcsolatban. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy a szekszárdi és a paksi járás közö- vsen rendezi a bajnokságot. a következő összeállításban szere­pelt: Hilbert — Sonkoly (Molnár), Fenyvesi II.. Kakas I.. Szabó 'Be< ke. Horváth, Fenyvesi I., László, Varga, Bartha (Szőcs). Az I. fél­időben a dombóvári csapat rossz felfogásban játszott, hagyta, hogy az ellenfél átvegye a labdát. így természetesen a hazai csapat irá­nyította a játékot, és Dombóvár védekezésre kényszerült. Negyed­óra eltelte után a hazaiak már veze* téshez jutottak. 1:0. A félidő hát­ralevő részében is a Helyiipar kezdeményezett többet, de sike­rült a dombóvári védelemnek megakadályozni a hazaiakat a gólszerzésben. A II. félidőben már megváltó'« zott a játék képe. Dombóvár — betartva az edzői utasítást, — egy­más után vezette a pontos ado­gatásokra felépített támadásokat. Ez már a 4. percben eredményre vezetett, amikor Horváth lövése után a labda a Helyiipar kapujá­ban kötött ki. 1:1. A gól szemmel láthatóan megzavarta a hazaiakat, de a vasutasok nem tudták ki­használni a kínálkozó helyzetet — így a félidő közepétől ismét ki­egyensúlyozottá vált a játék és az eredmény sem változott. A dombóvári csapatból Hilbert. Hor­váth és Szabó játéka tunt ki. Mohács—Bonyhád 1:0 (0:0) Mohács, 800 néző. Vezette! Műdig. A bonyhádi csapatból Fa­zekas és Plesz hiányzott. Ezúttal a következők szerepeltek: Mucs- ka — Szabó. Péter, Ambrus, Wágner, Váncsa, Fláding, Füleki. Varga, Barabás, Szegedi. Csere: Bareith. A 8. percben. Bonyhád megszerezhette volna a vezetést, de Varga 5 méterről rontott. Tíz perc elteltével újra Varga került jó helyzetbe, de a góllövés ez­úttal sem sikerült. A 23. percben a sorozatos bonyhádi támadások: ismét jó helyzetet eredményezi lek, de Barabás 5 méterről a kapus kezébe lőtt. A bonyhádi fölény nem mutatkozott meg gó­lokban. Mohács ebben az idő­szakban csak elvétve veszélyez­tette a Vasas kapuját. A II. félidő 8. percében Mucs* ka feleslegesen futott ki kapu­jából és a csatár elhúzta mellet­te a labdát, megszerezte a mér­kőzés egyetlen gólját. A félidő közepéig Mohács lendületesen tá­madott, Bonyhád védekezésre kényszerült. Utána ismét a Va­sas bizonyult jobbnak, de a csa­társor a legjobb helyzeteket ki­használatlanul hagyta, így néni sikerült az egyenlítés. Az T. félidőben Bonyhád gó­lokkal vezethetett volna a hely­zetek alapján. Mohácsnak csak rövid fellángolásai voltak, mégií* elég volt a győzelemhez, mely­ben Mucska egyetlen hibája is segítette őket. Jók: Ambrus, Flá- cüng és Barabás. AZ NB-S CSAPATOK LEGJOBBJAI Szekszárdi Dózsa: Jerabek, Máza-Szászvár: Hadrik, Nagy­mányok: Németh, Szekszárdi Vasas: Huth, Bonyhádi Va sas: Fláding, Dombóvári VSE: Hilberu Jelenet a Szekszárdi Vasas—Barcs mérkőzésről. Fehér három sötét mezes barcsi védővel szemben is megkísérli elfejelni • labdát. Nagymányok még nem vesztett pontot az N6 lil-ban