Tolna Megyei Népújság, 1966. november (16. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-01 / 258. szám

6 TOLNA MEGYEI NÉPÍ1J9ÁG lítötí. november 1. NE-s csapataink vereséget szenvedtek, az MB lll-ban újra a Nagykanizsai Bányász került az élre Fadd vereséget szenvedett Tamásiban Vasárnapra vagy 15 fokot süllyedt a hőmérséklet, így aztán alig volt étdeklödöje a fordulónak. A Szekszárdon megrendezett Szekszárdi Honvéd _Dombóvári VSE II találkozónak gyakorlatilag egyáltalán nem volt nézője. NB-s csapataink rosszul szerepeltek. A DVSE szombaton Budapesten hagyta a bajnoki pontokat a Budai Spartacussal szemben. Az NB Ill-bar, Máza-Szászvár 4:1 arányú vereséget szenvedett a nagyszerűen hajrázó Bajai MTE-től és így lekerült az első helyről. Ebben közrejátszott, hogy Szekszárdon — egyetlen góllal ugyan — de a Szekszárdi Dózsa vereséget szenvedett a Nagykanizsai Bányásztól. A megyei bajnokságban Tamásiban megszületett a forduló legnagyobb meglepetése, mert a 81. percben lőtt góljukkal a hazaiak otthontartották a bajnoki pontokat Fadd ellen. Nem kis meglepetésre Bonyhád otthoná­ban sem bírt Tolnával és pontot vesztett. A forduló többi mérkőzése általában a várt eredményeket szolgáltatta. A Petőfi a Gépjavító, a Honvéd a DVSE II ellen, Bogyiszló Kisdoroggal szemben, Paks pedig Fornád ellen szerezte meg a bajnoki pontokat. Nagymányok Simontornyát fektette imponáló arányban kétvállra. A Dom­bóvári Spartacus és Bálaszék megosztozkodtak a bajnoki pontokon a Hő- gyész—Nagy dörög találkozó pedig elmaradt, mert a vendégcsapat nem jelent meg. HB II. Budai Spartacus—Dombóvári VSE 2:0 (1:0) Budapest. Mező u. 300 néző. Vezet­te- Bizcó. Budai Spartacus: Fónyai — ’ Tóth I, Kául, Asztalos, Reviczky, Csicsmann, Molnár, Pál, Sebők dr, Tóth II. Varga I. Edző: Szigeti Ferenc. Dombóvári VSE: Bancsi — Varga, Egyed, Potó. Beke, Kalmár, Sonkoly, Tapaszti, M'árton, Tassi, Horváth. Ed- 250 • Galambos István. Szombaton dél­it táu esőtől felázott pályán játszották a mérkőzést. A csúszós talaj mind­két csapat játékosait nagy feladat elé állította. A Dombóvári VSE a mezőnyben szépen adogatott, de tá­madásaiban nem volt átütőerő és a hazai, csapat védelme . mindig időben közbe tudott avatkozni. A csatársor ezúttal a szokottnál halványabb tel­jesítményt nyújtott. A Budai Spar­tacus s-em játszott jobban, dé a kí­nálkozó helyzeteket jól ki ‘tudták használni. Az első gólt az első fél­időben Varga, a II. félidőben Tóth II szerezte. Végeredményben két egyenlő képességű csapat küzdelmét hozta a mérkőzés, addig azonban, amíg a Spartacus kínálkozó helyze­teit jól használta ki, addig a Dom­bóvár csatársora ezen a találkozón a kapura nem volt veszélyes és tulaj­donképpen a két csatársor közti kü­lönbség döntötte el a mérkőzés sor­sát. A dombóvári csapatban a védelem legjobbja Egyed volt. A csatársorban pedig Tassi és Márton játéka emel­kedett az átlag fölé. További eredmények: III. kér TTVE —Pápai Textiles 3:0 (2:0). Esztergomi Vasas—Zalaegerszegi TE 2:0 (1:0). Pé­csi VSK—Soproni Textiles 4:0 (2:0), Fővárosi Autóbusz—Várpalotai Bá­nyász 2:0 (1:0), Székesfehérvári MÁV Előre—Veszprémi Haladás Petőfi 2:0 (1:0). Pécsi Bányász—Győri Dózsa 1:0 (1:0), Vasas Izzó—Kaposvári Kinizsi 2:0 (2:0), Zalaegerszegi Dózsa—Moson­magyaróvári TE 5:0 (1:0)7 A bajnokság állása: 1. Várpalota 30 20 5 5 70:29 45 2. Autóbusz 30 17 7 6 56:27 41 3. Pécsi Bányász 30 15 10 5 51:33 40 4. Zalai TE 30 17 5 8 62:29 39 5. Pécsi VSK 30 16 5 9 58:35 37 6. Esztergom 30 13 10 7 49:24 36 7. Budai Spartacus 30 10 14 6 47:33 34 8. Győri Dózsa 30 13 7 10 44:35 33 9. Sz.fehérvár 30 11 11 8 31:30 33 10. Vasas Izzó SO 13 6 11 43:41 32 11. Dombóvár 3U 11 7 12 36:47 29 12. Sopron 30 10 6 14 42:42 26 13. Zalai Dózsa 30 9 8 13 39:47 26 14. III. kér. TTVE 30 9 6 15 40:56 24 15. Veszprém 30 10 4 16 41:59 24 16. Kaposv. Kin. 30 5 9 16 25:52 19 17. Pápa 90 5 6 19 24:59 16 18. Magyaróvár 30 1 4 25 22:102 6 NB III. Nagykanizsai Bányász— Szekszárdi Dózsa 1:0 (0:0) Szekszárd, 50 néző. Vezette: Lukács. Nagykanizsái Bányász; Hajdú — Bol­le. Dénes, Vízhányó, Boda, Hegedűs, Harc. Király, Major, Lukács, Németh. Sz. Dózsa: Lickert — Budimácz, Ta­mási, Kálmán. Bencs, Herczig. Mics- kó, Kormos. Szűcs, Topor. Rossi. A vendégek vetették magukat nagyobb becsvággyal a küzdelembe és szél ellen is mezőny fölényt harcoltak ki. A kapuk azonban ritkán kerültek veszélybe, mert mind a két védelem jól állt a lábán. A 15. percben Lickert bravúrral tisztázott szögletre, a túlsó kapunál pedig Topor lyukat rúgott. A 30. percben nagy gólhelyzetet hagy­tak ki a vendégek. Király tiszta hely­zetben a felső kapufára küldte a lab­dát, majd Lickert tisztázott. A félidő végén Szűcs £s Rossd próbálkozott lövéssel, de kevés sikerrel. Szünet után sem változott a játék képe, annak ellenére, hogy a szél most a bányászoknak segített. A jó helyzetbe került Micskót buktatták, aztán Lickert két kanizsai csatár elöl is megszerezte a labdát. A 10 percbén dőlt el a mérkőzés sorsa. Többen is elrúghatták volna a labdát, amely végül Harc elé került, aki a 16-osról a sarokba lőtt. 1:0. A 15. percben Harc beadását Major gól­helyzetben fejelte mellé. A vendég­csapat még két nagy gólhelyzetet hagyott kihasználatlanul és már csak Micskó fölélövése volt az esemény. Nagykanizsa végig lelkesen, nagy erőbedobással játszott. A Dózsában nem mindenki játszott egyforma erő­bedobással, közülük Rossi és Szűcs — enyhén szólva — tartózkodóan ját­szott. A vendégeknek a gólon kívül is volt helyzetük. Kitűntek: Harc, Dénes és Boda. illetve Tamási, Bencs, Herczig és Micskó. Bajai MTE—Máza-Szászvár 4:1 (3:1) Baján ezer néző előtt így állt fel a bányászcsapat: Stoits — Hucker. Róth. Géth, Lahó, Kádár, Gyorsok, Ró­zsa, Németh, SzöUősi, Szegedi. Már a ne gyedik percben gólt ért el a hazai csapat. Marity a bajai csapat gól­veszélyes csatára lesről indult el és a leállt védelem mellett gólt lőtt. 1:0. A bányászcsapat támadásokkal vála­szolt a gólra, de eredménytelenül. A 17. percben Rózsa elől a védelem kézzel hárított, A szabadrúgást Gyor­sok Szegedi elé továbbította, aki az alapvonalig futott és beadott. A. lab­dát SzöUősi kapásból juttatta a bajai kapuba. l:j. Néhány perc múlva Géth szabadon hagyta szélsőjét, aki elfutott, nagyerejű lövése Stoitsról kipattant, és a szemfülés Marity góllá értéke­sítette a kínálkozó helyzetet. 2:1. Me­zőnyben a két csapat egyformán küzdött, Bajának sem volt több gól­helyzete,., mégis tovább növelték elő­nyüket. A 28. percben egy előrevá­gott labdát Kádár — teljesen indoko­latlanul — kézzel fogott meg a 16-oson belül. A büntetőrúgást a bajaiak gól­lá értékesítették. 3:1. A II. félidő 10. percében a hazaiak ismét gólt értek el. Stoits rosszul idő­zített kifutása után ismét a máza- szászvári kapuba jutott a labda. 4:1. A hátralévő 35 percben Máza-Szász­vár enyhe mezőnyfölénybe került, de a bajai csapat szívósan, ha kel­lett. szabálytalanság arán védekezett A 20. percben a játékvezető mögött Rizsányi Lahót megütötte, és az esz­méletlenül terült el. A partjelző köz­lése után a mérkőzésvezető Rizsányit kiállította. Az utolsó negyedórában két helyzete adódott még a bányász- csapatnak, de ezt sem sikerült góllá értékesíteni. Ha a bányászcsapat a negyedik percben nem kapja a vitatható gólt, ami megzavarta őket, másként alakul a mérkőzés áUása. Mezőnyben Máza- Szsázvár egyenrangú ellenfél volt, az eredmény túlzott. Kitűnt: Lahó, Gyor­sok és Szegedi. További eredmények: Lovászi­Nagykanizsai VTE 0:0. PEAC—Duna­újváros 1:1 (1:0), Lábod—Pécsi BTC 0:1 (0:1), Pécsi HelyiJpar—Zalaeger­szegi Építők 6:0 (2:0), Pécsi Ércbá­nyász-Siófok 1:0 (0:0), Nagykanizsai Dózsa—Mohácsi TE 0:1 (0:1). A bajnokság állása: 1. Nagykanizsai B. 28 18 4 6 50:25 40 2. Máza-Szászvár 28 17 5 6 57:41 38 3. Pécsi Ércb. 28 16 5 7 42:20 37 4. Baja 28 16 4 8 59:32 86 5. Nagykanizsai D. 28 15 6 7 49:30 36 6. Pécsi BTC 28 13 7 8 43:32 33 7. Lábod 28 14 4 10 52:34 32 8. Sz. Dózsa 28 13 4 11 49:49 30 9. NVTE 28 8 8 12 48:56 24 10. Siófok 28 9 6 13 29:34 24 11. Pécsi EAC 28 6 10 12 23:36 22 12. Dunaújváros 28 7 7 14 37:50 21 13. Mohács 28 4 13 11 22:34 21 14. Lovászi 28 5 10 13 28-:55 20 15. Pécsi Helyiipar 28 6 5 17 29:53 17 16. Zalai Építők 28 4 8 16 35:71 16 Egy ponttal kikapott a Petőfi férficsapata a kosárlabda NB ll-ben A lányok biztos győzelmet arattak SZEKSZÁRDI PETŐFI— SZEGEDI POSTÁS 86:59 (41:26) Szekszárd: Kurucz (4), Geiszhauer (12) — Budavári (48) Varga (10), Bor- csáné (11). Csere: Fusz (1), Turányl Mechtl, Harsányt Schmidt, Prantner. Szeged- Csamangó I (7), Bartschl (15) — Antal I (23), Csamangó II, Gabnai (9) Csere: Antal II (4), Fodor (1). A kisméretű pályán nem alakulhatott ki gyors játék. A szegediek zőnáztak, a Petőfi szoros emberfogással véde­kezett. Azonnal a szekszárdi csapat ragadta magához a kezdeményezést és fokozatosan elhúzott. A hazaiak ar­ra törekedtek, hogy labdavezetés nél­kül, adogatva, leküzdjék a pálya hátrányát és pozíciódobó helyzetek teremtődjenek. Ez legtöbbször sike­rült is. A védekezésbe már több hiba csúszott. Sokszor szabadon maradtak a szegedi játékosok és zavartalanul indíthattak támadásokat, vagy dobhat­tak kosárra. Ennek ellenére biztos vezetéssel fordulhatott Szekszárd. Szünet után mindkét csapat az első télidéi játékhoz hasonló játékfelfo­gásban folytatta a küzdelmet’. A szek­szárdiak megpróbálkoztak a játék­ritmus felgyorsításával, több-keve­sebb sikerrel. A félidő közepén közel öt percen keresztül minden szekszár­di támadás kettős kosárral fejeződött be. A jó széria után is folytatódott a kosárveszélyes támadások sorozata, de több dobás célt tévesztett. A haj­rában a szegediek tetszetős támadás-- sál és kosárral igyekeztek elkerülni a nagyarányú vereséget. A szekszárdi csapat jó teljesítményt nyújtott, különösen a kezdő öj-ÍVs tagjai érdemelnek dicséreteTT a.cik közül Budavári a mezőny legjobbjá­nak bizonyult. A Postás csapatából Antal I és Csamangó I emelhető ki. KECSKEMET—SZEKSZÁRD 34:33 (22:12) Kecskemét: Szeghalmi, Tóth (11) — Kovács (8), Ruszkat (2). dr. Szakáll (8). Csere: Fellegi (2), Csánk (3), Fe­jes. Szekszárd. dr. Péntek (4), Rutkay (2) — Posta (12), Ball (2), Szabó (2). Csere: Hargitai (2), Bogdán, Arató (9). A mostoha körülmények — időjárás, pályaviszonyok — ellenére is jó játék alakult ki, melyből a jobban dobó bajnokcsapat, Kecskemét jutott előny­höz. A szekszárdiak nem találták meg a legmegfelelőbb játékfelfogást túl sokat kísérleteztek távoli dobásokkal. A vendégek szoros emberfogása el­len keveset Is mozogtak a szekszár­diak, ugyanakkor a zóna védekezés­be — főleg a lepattanó labdák meg­szerzésébe — több hiba csúszott. A második félidőben a hazaiak voltak a többet kezdeményezők, ügye­sen alkalmazták a kétcenteres táma­dási formát. A 10 pontos hátrányt egyre jobban morzsolták a Petőfi- játékosok) A hajrában kiegyenlített Szekszárd. Hol az egyik, hol a másik in”--' előnyhöz. A végén egyenlő ál­lásnál, négy másodperccel a befeje­zés, előtt, személyi dobásból szerez­te meg Kecskemét a győzelmet. Kitűnt: Tóth, Kovács, illetve Posta és Arató. A megyei labdarúgó-bajnokságért szekszárdi honvéd—dombó­vári VSE II 5:2 (2:0) Szekszárd, ve­zette: Benke. Sz. Honvéd: Márkus — Berki, Soós, Latorczai. Danes, Varga, Márton, Kovács, Balogh, Lizák, De­meter. DVSE II: Vörös — Horváth. Tamás, Kakas, Kovács, Fenyvesi, Krasznai, Lénárt, Pandur, Garamvári. Szőts. A Honvéd többet támadott, több helyzete is volt, azokat Jól hasz­nálta ki és ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. A vendégek első góljukat 3:0 után, másodikat 5:1 után érték el. A játékvezető fele­selésért Fenyvesit a befejezés előtt 10 perccel kiállította. Góllövők: Li­zák, Lizák, Varga, 3:0, Garamvári (szabadrúgásból) 3:1, Balogh, Lizák, 5:1, Garamvári 5:2. Jók: Varga, Li­zák, Demeter, Kovács, illetve Hor­váth, Garamvári és Szőts. BOGY ISZLÖ—KISDOROG 4:1 (1:1) Bogyiszló, 100 néző. Vezette: Schni- erer. Bogyiszló: Ferenczi — Füleki, Szekeres, Holler, Osztermayer, Hrot- kó, Waldraff, Soós, Kiss, Lénárt, Borbély. Kisdorog: Sebestyén — An­tal, Sárkány, Márton, Cseke, Faze­kas I, Jakab, Kerekes, Fazekas II, Illés, Fazekas III. Kisdorog kezdett jobban, a hazaiak sok átadási hibát vétettek. Az első félidő 13. percében Kiss kapushibából Bogyiszlónak sze­rezte meg a vezetést. 1:0. Az első félidő további részében unalmas já­ték folyt. A 37. percben Kerekes egyenlített. 1:1. A II. félidő 2. percében Borbély kö­zelről gólt fejelt, 2:1, az s. percben Kiss 20 méterről a bal felső sarokba lőtt. 3:1. A 10. percben a kisdorog! ka­pus Eorbély elé rugóit egy labdát, aki nem hibázott és beállította a végeredményt. 4:1. A szemfülesebb bogyiszlóiak győzelme ilyen arány­ban is megérdemelt. Jók: Ferenczi, Szekeres, Borbély, illetve Kerekes és Sárkány. — Kiss — NAGY MANYOKt-SIMONTORNY A 6:0 (2:0) Nagymányok, 100 néző. Ve­zette: Völg.vesi. Nagymányok: Szőcs — Dóbiás, Teleki, Kóka, Nagy, Ba- reith II, Nánás, Pataki, Kozma, Ba- retth I. Schmelcz. Simontornva: Nagy I — Kara, Pénzes, Nagy II, Fűlő, Baka, Gahó, Szelei, Molnár, Csutl, Rabovszki. A simontomyai csapat az első félórában jól tartotta magát és visszaverte a hazai támadásokat. A 32. percben Schmelcz góljával, jutott ve­zetéshez Nagymányok. 1:0. A 42. percben Nánai volt eredményes. A II. félidőben Kozma mesterhár­masával már 5:0-ra alakult a mér­kőzés állása. A végeredményt a 39. percben Schmelcz állította be. A Bányász ilyen arányban is megér­demelten győzött, a lelkes simon- tornyaialc ellen. Jók: Teleki, Nagy, Kozma, illetve Pénzes, Kara és Mol­nár. PAKS—FORNÁD 5:0 (0:0) Paks, 200 néző. Vezette: Pogány. Paks: Árki 1— Sipos, Vilmányi, Németh II, Váczi, Németh I. Bányai Farkas, Koháry, Kródi, Wolf. Fornád: Ko­vács I — Buezkó, Kovács III, Samu, Sárközi, Tóth, Molnár, Kántor, Pál- fi. Kovács II, Csuta. Az első félidő­ben mezőnyjáték folyt, a paksiak nem tudtak kibontakozni. Kapura- lövéséiket pedig Kovács sorra védte. A II. félidő 10. percében Farkas szerezte meg a vezetést. 1:0. A 13. percben Farkas beadását Koháry ér­tékesítette. 2:0. A 22. percben Kródi középen kapott egy labdát és a ka­pus mellett helyezte a hálóba. 3:0. A 31. percben Koháry lőtte a negyedik gólt. 4:0. A 42. percben Váczi lövése a kapus mellett jutott a hálóba. 5:0. A paksi csapat csak a II. félidőben mutartott jó formát. Jók: Vilmányi. Váczi, Kródi, Illetve Csuta, Sárközi és Kovács III. — Lévai — TAMÁSI—F ADD 1:0 (0:0) Tamási, 200 néző. Vezette: Pech. Tamási: Németh — Szemes, Mészáros, De Ti­kó, Tóth, Nyíró, Palotai, Noé, Jura- sics, Kiss, Schneider. Fadd: Feny­vesi t— Rácz, Hídvégi, Aradi, Kovács. Farkas, Petries, Lubastyik, Schusz- ter, Fenyvesi II. Bogos. Az első ne­gyedórában mindkét csapat felvált­va támadott, közben Tamási három helyzetet hagyott ki. Ezután feljött. Fadd, sokat lőttek kapura, de Németh a helyén volt. Jó iramú volt a játék a második félidőben is. A 10. percben Jurasics. majd két perc múlva Palotai lőtt fölé. A 25. percben Fadd Schuszte- revén megszerezhette volna a veze­tést, de Németh leszedte lábáról a labdát. A helyi csapat lelkes játéka a 43. percben hozta meg az ered­ményt. Jobboldali támadás után Pa­lotai, Schneider elé ívelte a labdát, aki öt méterről a jobb sarokba lőtt. 1:0. Jók: az egész tamási csapat,, il­letve Aradi, Lubastyik és Schusz- ter. — Király dr. — SZEKSZÁRDI PETŐFI—SZEKSZAR- DI GÉPJAVÍTÓ 3:0 (1:0) Szekszárd. 50 néző. Vezette: Horváth. Sz. Petőfi- Greifenstein —. Cser, Gellér, Kí­sérői, Máté, Turgonyi, Rostási, Ga- ramvölgyi, Bárány, Bosnyák, Nyit- rai. Szekszárdi Gépjavító: Kerelci — Tóth II, Kláb, Pesti, Bács, Steig. Tóth I, Hideg, Scheffer II, Zemán, Kaiser. A Petőfi már a 3. percben vezetéshez jutott Bács rossz haza- adásából. 1:0. öngól. Ezután a Petőfi maradt támadásban, de csatárai tül- kombinálták az akciókat és a helyze­teket kihasználatlanul hagyták. Szünet után is a Petőfi fölényé­vel folytatódott a küzdelem. Ennek ellenére csak újabb öngóllal tudták előnyüket növelni. Kereki egv szög­letnek aláfutott és csak "érintem tudta a labdát. 2:0. (öngól). A be­fejezés előtt öt perccel Bárány ka­varodásból szerzett góllal állította be a mérkőzés végeredményét. 3:0. Jók: a Petőfi közvetlen védelme és Tur­gonyi, illetve Kláb, Bács és Kaiser. 1— ifj. Tucsni — További eredmények: D. Sparta­cus—Bátaszék i:I (1:0), Konyhái— Tolna l:l (0:0). A Hőgyész—Nagydo­log találkozó elmaradt. A bajnokság állása: 1. Bonyhád 31 28 2 1 115:17 53 2. Sz. Petőfi 31 22 4 5 74:23 41 3. Nagymányok 31 91 2 8 81:53 44 4. Fadd 30 20 2 8 82:34 42 5. Paks 31 18 5 d 89:33 41 6. Sz. Honvéd 30 13 5 12 71:53 31 7. Tolna 31 13 5 II 59:77 3L 8. Fornád 31 14 2 15 64:67 50 9. Tamási 31 12 3 16 53:73 27 10. Simontomya 31 11 5 15 51:72 27 11. Sz. Gépjavító 31 11 4 16 47:68 26 12. Hőgyész 30 11 3 16 61:73 25 13. DVSE II. 31 11 2 18 60:79 24 14. Bogyiszló 31 11 1 19 56 :G9 23 12. D. Spartacus 31 9 5 17 29:69 23 16. Bátaszék 31 9 4 18 46:89 22 17. Kisdorog 31 8 5 18 35:77 21. 18. Nágydorog 30 5 1 24 40:128 11 Totóeredmények Eredmények í. Magyarország—Ausztria 3:1 1 2. Egyetértés—MÁV-DAC 3:1 1 3. Pénzügy.—Szóin. MÄV 3:3 X 4. Gyula—Bp. Spartacus 0:4 2 5. Békéscsaba—Borsod 2:2 X 6. Cegléd—Kiskunt. 1:1 X 7. Sz. MTE—MGM Debr. 2:3 2 8. Gy. Dózsa—P. Bányász 0:1 2 9. Izzó—Kap. Kinizsi 2:0 1 10. Arezzo—Modena 2:3 2 11. Livorno—Catanzaro 4:1 1 12. Messina—Alessandria 2:0 1 13. Savona—Padova + 1 1:1 X 14. Nagybát.—M. Bányász 2:2 X Magyarország-Ausztria 3:1 (1:0), Magyar utánpótlás váloga­tott I.—Osztrák utánpótlás válo­gatott 2:1 (1:0), Magyar utánpót­lás válogatott II.—Felső-Ausztria 0:0, Ausztria ifjúsági válogatott— Magyarország ifjúsági válogatott 3:2 (0:0), a magyar B válogatott Phenjanban játszott az Amnolc csapata ellen és 3:0 (1:0) arányú győzelmet aratott. A szekszárdi származású Török két gólt lőtt. Tolna megyei Tanács építés, közlekedési és vízügyi osztály Szekszárd, felvételre keres építészmérnököt, általános mérnököt, építésztechnikust, mélyépítési techni­kust, főelőadót közgazdasági egyetemi végzettséggel. Fizetés a 116 1960. Mü. M. utasítás szerint. Jelentkezni lehet az osztályon. (17)