Tolna Megyei Népújság, 1965. szeptember (15. évfolyam, 205-230. szám)

1965-09-01 / 205. szám

TÖOÍ* MEftTFI 1WPT1JSÍ0 1963. szeptember 1 M> II megyei labdarúgó-bajnokságért MÁZA-SZÁSZVÁR—KISDOROG 5:0 (3:0) Máza-Szászvár, 600 néző. Ve­zette: Gabi. Szászvár: Stoics — Széles. Róth, Géth — Német, Ba­kó — Szöcs, Rózsa, Jónás, Wéber, Kádár. Kisdorog: Krommer — Sárkány. Kóka, Antal — Cseke, Krémer — Krum, Fazekas, Ja­kab, Újvári, Dancs. Lelkesen kezdett a kisdorogi csapat és már a második percben Fazekas lövé­sét a kapufa mentette. Két perc múlva Stoics már verve volt. de Jakab mellégurított. Az ered­ménytelen kisdorogi támadások után a hazaiak irányítottiák a já­tékot és a tizedik percben Kádár átadásából Szöcs megszerezte a vezetést. 1:0. Hat perc múlva gyors adogatás után, Jónás talált a felső sarokba. 2:0. A kisdorogi védelem ebben az időszakban nagy munkában volt. A 24. perc­ben Németh erős lövését Krom­mer még ki tudta ütni, de a 40 percben, amikor Wéber átadását küldte Németh kapura, a kis­dorogi kapuvédő már tehetetlen volt. A második félidő harmadik percében Széles. Kádár volt a labda útja, majd a középen .álló Wéber kapta, aki közelről a há­lóba lőtt. 4:0. Három perc múlva Wéber ugrott ki, de sarokba tartó lövését Krommer kiütötte, amit a szemfüles Rózsa értékesített. 5:0. Ettől kezdve esett a játék ira­ma. a lelkesen játszó Kisdorog is vezetett támadásokat, de még szépítésre sem futotta erejükből. Kitűntek: Bakó, Róth, Szöcs, illetve Fazekas és Kóka. SZEKSZÁRDI HONVÉD— BATASZÉK 2:0 (1:0) Szekszárd. 100 néző. Vezette: Pogány. Sz. Honvéd: Márkus — Berki, Kálmán, Berger — Szőts, Kovács — Micskó, Papp. Sós, Gáspár, Nyitrai. Bátaszék: Hor­váth — .Pomsár, Honti, Simon — Aradi. Magyar — Hosnyánszky, Tóth I., Bozsolik, Tóth II., Kis- mődi. Bátaszék tíz emberrel kezdte a játékot. A hetedik perc­ben a szemfüles Micstkó a hazai­aknak szerzett vezetést. 1:0. A vendégek a 20. percben egészül­tek ki, továbbra is a Honvéd tá­madott. de helyzeteit nem tudta kihasználni. Szünet után sem változott a játék képe. Többet volt a Hon­véd bírókéban a labda. Már a 10. percben Micskó újra gólt lőtt Bá- taszéknek. 2:0 A 28. percben tiszteletlen magatartás miatt a játékvezető kiállította Hontit. Nem sokkal később a szekszárdi Sóst állította ki a játékvezető utánrúgás miatt. A játékidő hát­ralevő részében az eredmény már nem változott. Az őszi idényben jó rajtot vett Honvéd már a hatodik mérkőzé­sen (két elmaradt mérkőzését is ideszámítva) őrizte meg veretlen­ségét. Ezúttal is biztosan szerezte meg a győzelmet bátaszéki ellen­felével szemben, amely változat­lanul gyengélkedik. Kitűntek: Micskó. Berki, Kálmán, illetve Horváth. Simon, Aradi. CIKÖ—S^EKSZÁ RDI GÉPJAVÍTÓ 2:1 (0:0) Szekszárd, 150 néző. Vezette: Kleiber. Cikó: Kővári — Szeder, Szegedi. Illés — Keresztes. Mada­ras — Fazekas Illés II.. Stumof, Antal, Forrai. Oépiavító: Szabó- pál — Kaiser. Erdélvi, Hegedűs — Szűcs. Ftílftp — Steig. Sajgó. ?rmpn, Hidefih, Muhari. Sok hi­bával. kényelmes iramban kez­dett mind a két c-sanat. A tizedik steig az ötösről mellé lőtt. A 19. percben pedig Stumpf emelt fölé két méterről. Kiegyen­lített volt a játék, sőt talán me­zőnyben Cikó játszott eleinte jobban. A félidő végére azonban felülkerekedett a Gépjavító, anél­kül azonban, hogy a lelkesen romboló cikói védelemmel szem­ben komoly gólhelyzetet tudott volna kialakítani. A túlsó olda­lon Fazekas egyedül ment el, de a kapusba lőtte a labdát. Szünet után felélénkült a küz­delem és Steig beadását Hidegh mintegy 12 méterről vágta a ci­kói kapuba. 0:1. De nem sokáig örülhetett a hazai csapat a veze­tésnek, mert a kilencedik perc­ben szöglet után Forrai közelről kiegyenlített. 1:1. Érdekesebb lett a gól után a játék. Mind a két oldalon 1—1 kapufa is izgatta a kedélyeket. Már-már úgy látszott, hogy a két csapat megnyugszik a döntetlenben, amikor ismét gól­helyzetek adódtak. Előbb Illés elől mentett nehezen Szabópál, majd az ötösről Hidegh lőtte mel­lé a labdát. A 30. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. Baloldali táma­dás után Forrai lövése jutott Sza­bópál kapujába. 2:1. Az utolsó percekben Sajgó szabadrúgásból a kapufát találta el. A Gépjavító semmilyen vonat­kozásban sem tudott ellenfele fölé kerekedni. A vendégek na­gyobb lelkesedésükkel rászolgál­tak a győzelemre. Kitűntek: Sze­gedi, Kővári, Forrai. illetve a hazai csapatban senki sem ját­szott átlagon felül. PAKS—SIMONTORNYA 2:1 (0:0) Paks, 300 néző. Vezette: Kimle. Paks: Árki — Wolf, Vilmányi, Németh — Váczi, Vi^ia — Far­kas, Kródi, Pranc. Kohári, Far- kasdi. Simontomya: Nagy — Zá- vodi, Gahó, Kara — Baka. Cseh — Baranyai, Bregovics, Király, Balogh, Pintér. Heves iramú küz­delemmel, mindkét oldalon hely- cserés támadásokkal kezdődött a találkozó. Az első félidőt enyhe paksi fölény, sok kihagyott gól­helyzet jellemezte. Szünet után a paksi együttes már a második percben megsze­rezte a vezetést. Kródi 16 mé­teres lövése a kapusról kipattant és a szemfüles Kohári nem hibá­zott. 1:0. A 13. percben Kródi erős lövése a felső kapufát ta­lálta el. A 15. percben szöglet­rúgás után Kródi szerzett gólt. 2:0. A 29. percben szépítettek a vendégek. Szép támadás után Balogh 11 méterről volt eredmé­nyes. 2:1. Az utolsó tíz perc ha­zai fölénnyel telt el. A befejezés előtt öt perccel Farkasdi 20 mé­teres lövését a felső kapufa men­tette. Jóiramú mérkőzésen megérde- n-'Uci fr''ő7"'em született. Kitűntek: Váczi, Vilmányi. Wolf és Németh, illetve Pintér, Bara­nyai és Balogh. — Lévai — BONYHÁD—BOG YISZLÖ 4:0 (3:0) Bonyhád, 1000 néző.. Bonyhud: Mucska — Guzorán, Ambrus. Fri­es i — Mező. Péter — Pataki, Ba­rabás, Máté, Fláding, Wagner. Pogyiszló: Rácz — Tuller. Szeke­res. Borbély — Lénárt, Waldraff — Sós. Baranyai. Elekes. Jagicza, Horváth. Bogyiszló legutóbbi ered­ményeinek is szólt a nagy érdek­lődés. Bonyhád kezdett jobban. Pataki már az első percben alig lőtt mellé. Egy perc múlva azon­ban már Máté nagy lövése kö­tött ki a bogyiiszilói kapuban. 1:0. A negyedik percben eev beívelt labdára a kapus és Fláding ment fel. Rácz a labdát kiejtette és a szemfüles Fláding nem hibázott. 2:0. A 17. percben a Pataild elől menteni akaró Szekeres hazaadá­sát Pataki elérte, ki cselezte a ka­pust is és így lőtte a hálóba a labdát. 3:0 Bogyiszló csak ritkán jutott szóhoz, de ekkor veszélyte­len volt a bonyhádi kapura. A 39. percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. Wagner a labdát a sorfalba lőtte, majd a lepattanó labdával Barabás a felső kapufát találta el. Szünet után ismét bonyhádi tá­madásokkal folytatódott a küzde­lem. Az első percben Wagner a kapusba lőtte a labdát. A 15. percben a jobbszélen Barabás fu­tott el, beadását Pataki fejelte közelről a bogyiszlói hálóba. 4:0. Eztán ellaposodott a küzdelem, unalmassá vált a játék. Bonyhád túlkombinálta helyzeteit, ezzel a lelkes bogyiszlói védelemnek időt adott a közbelépésre. Kitűnően kezdett a bonyhádi csapat, úgy nézett ki, hogy gól- őzön születik. Bonyhád azonban hamar engedett az iramból és adódó helyzeteit pedig nem hasz­nált? ki. Kitűntek: Fláding, Amb­rus, Máté, illetve Jagicza és Sze­keres. — RÉDER— FADD—SZEKSZÁRDI PETŐFI 3:1 (2:1) Fadd, 800 néző. Vezette: Né­meth. Fadd: Fenyvesi I. — Rácz, Hídvégi, Csapó — Mácsik, Far­kas — Petrics. Lubostyik, Schusz- ter. Fenyvesi II, Fehér. Szekszár­di Petőfi: Greifenstein — Tamás. Cser, Böcskei — Simon, Csizma­dia — Hómann. Rózsa, Rostási, Bárány. Szeigl. Nagy érdeklődés előzte meg a két csapat össze­csapását Már a második percben gólhelyzete adódott a hazaiaknak, de Lubostyik a kapusba lőtte a labdát. A hazai fölény a 12. perc­ben ére*t góllá. Petrics Lubos- tvik elé játszott, aki húsz méterről lőtte kapuba a labdát. 1:0 A faddiak nem isokáig örülhettek a vezetésnek, mert a hazad védelem jóvoltából Rózsa kiegyenlített. 1:1. Fadd uralta továbbra is a pályát, de a csatárok sok gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. A 39. percben Lubostyik remek góljá­val 2:l-es vezetéssel fordulhattak. Szünet után a Petőfi kezdett jobban Fenyvesinek már az ötö­dik percben minden tudására szüksége volt, hogy megőrizze ka­puját a góltól. A Petőfi állandó nyomásának azonban a faddi vé­delem ellenállt. A 29. percben viszont Fenyvesi a jobboldalról a kapust is kicselezve biztosította be a hazaiak győzelmét. 3:1. Színvonalas, izgalmas mérkő­zést vívott egymással a két csa­pat. Fadd az első 45 percet vé­gigtámadta, szünet után viszont a Petőfi irányította a játékot. A helyzetek alapján az eredmény igazságos. Kitűntek: Lubostyik (a mezőny legjobbja), Hídvégi, Schuszter. illetve Greifenstein, Cser, és Rostási. — NY1RATI — TAMÁSI—FORNÁD 3:1 (0:0) Tamási, 600 néző. Tamási: Kur­di — Tóth I. Mészáros, Demkó — Pintér, Palotai — Schneider, Kiss, Kelemen, Kinti, Pavelka. Fornád: Kovács I. — Buczkó, Kovács III, Samu — Kántor, Zsirmann — Sárközi, Pálfi, Bazsonyi, Csík, Kovács II. Mindkét csapat idege­A Dombóvári Apáczai Gimnáziumban érettségizett az idén nyáron Bernáth József. Az érettségi után a Dombóvári Építőipari Ktsz neonszerelő részle­génél helyezkedett el mint üvegtechnikus. A közelmúltban megtartott szö­vetkezeti dolgozók fesztiválján Bernáth József már a Dombóvári Építőipari Ktsz-t képviselte és három bajnokságot nyert. Távolugrásban 5.82 méteres, magasugrásban 1G5 centiméteres, és a 100 méteres síkfutásban 12.00 másod­perces eredménnyel lett első. Felvételünkön Bernáth magasugrás közben. Elmarad a megyei B-ben a vasárnapi forduló A megyei labdarúgó-bajnokság B-csoportjában az egyesületi ve­zetők többsége kérte a megyei szövetséget, hogy a szeptember ö-i'e, vasárnapra kisorsolt mér­kőzéseket halasszák későbbre, hogy a Magyarország—Ausztria mérkőzést megtekinthessék. Te­kintettel arra, hogy a B-csoport-' ban hat fordulóval kevesebb van, mint a megyei bajnokságban, a szövetség a kérésnek helyt adott. Így a szeptember 5-re kisorsolt mérkőzéseket a bajnokság végén kell lejátszani. Szeptember 12-én azok a mérkőzések kerülnek le­játszásra, amelyek eredetileg is erre a napra lettek sorsolva. A szövetség azonban elrendel­te, hogy szeptember 5-én, vasár­nap a következő három elmaradt mérkőzést a csapatoknak min­den körülmények között le kell játszani: Dalmand—Gyönk, Bá­ta—Decs, öcsény—Nagydorog. Mindhárom mérkőzésre a szö­vetség játékvezetőket biztosított. A vasárnap lejátszott megyei B mérkőzések eredményei. Ke­leti csoport: Dunaszentgyörgy— Sióagárd 2:2 (0:1), ifjúsági mér­kőzés 0:1 (0:0), Tengelic—Nagy­dorog 5:5 (4:3), ifjúsági mérkő­zés 1:3 (1:0), Báta—öcsény 0:1 (0:0), ifjúsági mérkőzés 1:1 (0:0), Szedres—Kanacs 6:0 (3:0), ifjú­sági mérkőzés 2:0 (1:0), Decs— Gerjen 3:1 (3:0), ifjúsági mérkő­zés 10:0 (4:0). Nyugati csoport: Gyönk— Szakcs 1:0 (0:0), ifjúsági mérkő­zés 1:3 (0:0), Szakály—Dalmand 1:0 (1:0), ifjúsági mérkőzés 6:2 (4:1), Zomba—Győré 2:3 (1:2), if­júsági mérkőzés 5:1 (0:1), Ireg­szemcse—Hőgyész 2:2 (1:1), ifjú­sági mérkőzés 0:6 (0:3). f» é^ W I Ki A Máza-S/.ászvári Bányász úszószakosztályának reménységei: Nagy- szebenyi. Tarjáni és Kiss. akik a megyei serdülő úszóversenyen a vegyesúszásban szerepeltek jól. sen kezdett, így pontatlan leadá­sok és labdakezelési hibák mu­tatkoztak. A 17. percben Schnei­der lövése a kapu fölé ment, majd tíz perc múlva Pavelka lö­vését a kapufa tisztázta. Fornád enyhe fölénybe került, több szög­letet ért el, de a hazai védelem, Kurdival az élen, hárított. a vetődő Kovács alatt gurult a kapuba 1:1. A 18. percben Kinti lövéséből 2:l-re alakult a mérkő­zés állása. Fornád Bazsonyi ré­vén a következő percben veszé­lyeztetett, a lövést Kurdi jó ér­zékkel védte. Felváltva támadtak a csapatok és a 31. percben Pa­velka átadását Schneider a kapu­ba továbbította. 3:1. . , A hazai csapat győzelme meg­A masodak félidő első perceben , , , .................. „ „ , érdemelt, mert technikailag és Pavelka hazaadasaból Fomad ve- ,,, .. .. , ....... , lelkesedésben is ezúttal felulmul­zeteshez jutott. 0:1. A goira heves ,, nfe|ü, f tamási támadások következtek és a következő percben Kiss lövése — DOBJÁN —