Tolna Megyei Népújság, 1962. április (12. évfolyam, 77-99. szám)

1962-04-18 / 90. szám

* TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG 1962. április 18. A Tolna megyei ifjúsági lab­darúgó-válogatott — 25-ös keret­tel — első edzőmérkőzését csü­törtökön délután Mázán tartja. A háromharmados edzőméi’’..-:zés első harmadában a mázai ifjúsá­gi csapat ellen játszik a váloga­tott keret, majd kétszer harminc percet a Mázai Bányász felnőtt csapatával játszanak az ifile. A totó 16. számú szelvényén szereplő mérkőzésekre Rittmann László, a Medinai Termelőszö­vetkezeti Sportkör elnökségének tagja tippel. 1. Újpesti Dózsa—Rapid 1 1 2. Ferencváros—Austria 1 1 3. Budafok—BVSC x 1 4. Székesfehérvár—Budai Szpartakusz 1 1 5. Pénzügyőrök—Dunaújváros 2 x 6. Kistext—Miskolc x 1 7. Bp. Előre—Szolnok x 2 8. Bp. Szpartakusz—Cegléd 1 1 9. Strasbourg—Sedan 1 x 10. Angers—Lyon törölve 11. Rennes—Nancy 1 x 12. Stade Francais—Rouen 1 2 13. MTE—EVTK 1 x Pótmérkőzések: 14. Zalaegerszeg—Sopron 1 1 15. Pro Patria—Lazio x 2 16. Monza—Napoli x 2 Totózzon maga is! Az Ocsényi Termelőszövetkezeti Sportkör mely készül a nyári szpartakiád- versenyekre. röplabda-csapata. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—17. Telefon: Szerkesztőség* 20—11 Kiadóhivatal: 20—10 Készül a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbasítőkné1 Előfizetési díj egy hónapra 11 Ft Jó helyezéseket értek el A tamási gimnázium megyei bajnokságot nyert asztaliteni­szezői az országos bajnokságon is megálltak helyüket. A női egyéniben Szigeti Kiára képvi­selte a tamási gimnáziumot és jó játék után a negyedik helyet szerezte meg. Ha szett-aránya minimálisan jobbra sikerül, ak­kor dobogóra is kerülhetett vol­na. A fiúk egyéni küzdelmében Baranyó Károly képviselte az is­kolát, ahol kiegyensúlyozott me­zőnyben a hatodik helyen vég­zett. Regős Péter K épes-totó Á megyei labdarúgó-bajnokságért Jelenet az izgalmakban bővelkedő Szekszárdi Petőfi—Dózsa NB III-as mérkőzésről. Kormos támadást indít a Petőfi kapuja ellen (sötét mezben), mellette Zörényí (fehér mezben). (Fotó: Bakó) GYÖNK—GERJEN 1:1 (0:0) Gyönk, 400 néző. Vezette:: Hor­váth. Gyönk: Lickert — Reizer, Steitz, Molnár — Auth, Jankó — Kovács, Módos, Gabi, Séta, Pin­tér. Gerjen: Fekete — Csathó, Haász, Farnek — Finszter, Katz — Szabó, Husti, Klement, Pongó, Antus. Áz első veszélyes táma­dást Gerjen vezette, de Antus éles szögből az oldalhálóba lőtt. Többnyire a két 16-os között folyt a játék. A 10. percben a gerjeni védők csak szögletre tud­ták szerelni Módost. Lassan Gyönk irányította a játékot és a 20. percben a jó formában lévő Módost csak úgy tudták szerelni, hogy a 16-oson felvágták. Steitz szabadrúgását a védők szögletre mentették. A gerjeni ellentáma­dások nem jelentenek komoly ve­szélyt a hazai kapura. A gyönki csapat ebben az időszakban nem tudta fölényét góllá váltani. A II. félidő első percében Pin­tér szögletét Módos élesen fejelte a kapufa mellé. Ebben az idő­szakban feljött Gerjen s mind­két csapat formás támadásokat vezetett, sőt volt egy időszak, amikor Gerjen nagy fölényt har­colt ki. Befejezés előtt 10 perc­cel Pongó révén a gerjeniek sze­rezték meg a vezetést. 0:1. A gólra Gyönk elkeseredett táma­dásokkal válaszolt, de a csatárok lövésre alig vállalkoztak. A 39. percben Finszter a kiállítás sor­sára jutott. A 44. percben a ha­zai csapat 11-eshez jutott, me­lyet Steitz értékesített. 1:1. Bírálat: Mélytalajú pályán, kö­zepes iramú mérkőzést láthatott a közönség. Az első félidő alap­ján a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Jók: Módos (a mezőny legjobbja), Steitz, Reizer, Jankó, illetve Fekete, Haász, Sza bó és Pongó. FABD—IREGSZEMCSE 4:2 (1:1) Iregszemcse, 800 néző. Vezette: Sipos. Fadd: Márkus — Kiss 1., Bencze, Hídvégi — Schuszter, Koleszár — Hága, Rábóczky, Pet­ries, Papp, Fehér. Iregszemcse: Panyi — Kőműves, Ráksi, Csa­nádi — Győrffy, Dein — Szántó II., Kocsis, Novák, Gálosi, Bati. A 7. percben a vendégcsapat gólt ér el. Egy beívelt szögletrúgást Petries a hibázó Kőműves és Pa­nyi fölött a jobb sarokba fejel. 1:0. A gól után Fehér kapáslövé­sét védi Panyi. A másik oldalon Bati—Novák összjáték után a labda a léc fölött megy el. A 21. percben Győrffy keresztlabdáját Bati hatalmas erővel a kapufá­ra lövi. A következő percben a lőni készülő Novákot a büntetőn belül fellökik. A megítélt 11-est Bati értékesíti. 1:1. A hazaiak eb­ben az időszakban többet támad­nak, de a faddi támadások lé­nyegesen veszélyesebbek. Gálosi lövését védi Márkus, majd Bati szép cselek után beadott labdá­ját Novák nagy helyzetben fölé fejeli. A másik kapunál Koleszár lövése megy mellé, majd a 39. percben formás támadás vegén Szántó II. gólhelyzetből mellé lő. Faddi góllal kezdődik a II. fél­idő. Jobboldali támadás végén az előrehúzódott Koleszár elé ke­rül a labda, aki azt a jobb sa­rokba küldi. 2:1. A 12. percben a hazaiak egyenlíthetnének, ami­kor Szántó II. labdájával Novák tisztára játssza magát, de mellé lő. A 20. percben Schuszter—Rá­bóczky a labda útja, melyből Petries kapásgólt lő. 3:1. Két perc múlva Bati—Szántó II. ak­ció után a lyukra futó Novák elé tálal a szélső, aki a kimozduló Márkus mellett a bal sarokba lő. 3:2. A 40. percben Hága hosz- szú leadása tisztán találja Fehért, aki éles szögből, hatalmas erő­vel a bal sarokba vágja a lab­dát. 4:2. Két perc múlva Hága beadását Petries kapufára fejeli, míg a túlsó oldalon Bati lövését Márkus csak nehezen tudja meg­kaparintani. Bírálat: A felforgatott hazai csapat csak időnként tudta ké­tessé tenni a kitűnő fedezetek ál­tal irányított gyors faddi csapat győzelmét. Jók: Koleszár ( a me­zőny legjobbja), Bencze, Schusz­ter, Petries, illetve Panyi, Rák­si, Bati, Szántó II. Hadaró MÁZA—CIKÓ 4:1 (2:1) Cikó, 350 néző. Vezette: Peti. • Máza: Veres — Kasper II., Ko­vács, Szak — Kádár, Radó —■ Gyorsok, Kersák, Széles. Simon, Kasper I. Cikó: Bogos — Ilié;, Érni, Fazekas — Simonies. Ba­logh — Treitz II., Tamás Trejíz I., Fricsi Nagy. Az első helyzet a mázai kapu előtt adódik, de Fazekas fölé lő. Ezután mázai támadások következnek, amik le­sen akadnak el. A 17. percben Fricsi jó labdával szökteti Na­gyot, de a lövés elsuhan a kapu előtt. Nem sokkal később egy előrevágott labdából Gyorsok gólt lő. 1:0. (A hazaiak szerint les.) Ellentámadásnál Treitz I. tör kapura, de Kasper II. meg­akadályozza a gólszerzésben. (Itt a hazaiak azt reklamálják, hegv a mázai játékos kézzel ütötte el a labdát.) A 25. percben a eikói játékosok 11-est reklamálnák, közben Széles a hálóba lövi a labdát. 2:0. A 30. percben Treitz I. szabadrúgásából Tamás szép gólt lő. 2:1. A II. félidőben újra Máza tá­mad, Simon kiugrik és gólt lő. 3:1. Kezdés után megismétlődik az előző eset, csak ezúttal Szé­les lő gólt. 4:1. Ezután Cikó har­col ki fölényt, de lövés csak rit­kán megy kapura. Máza védeke­zésre áll be, úgyszólván vala­mennyi játékos a mázai 16-os kö rül tanyázik. Később Bogos a kiállítás sorsára jut. Nem sokkal később Tamást Horváth edző küldi le a játéktérről és így a hazai csapat 9 főre olvad. Jók: Veres, Kasper II., Gyor­sok, Széles, illetve Érni, Fricsi és Treitz I. Támad a Mázán tartja edzését az iti keret Sportköri gyűlés a Dombóvári VSE-nél Április 13-án, pénteken este tar­totta a Dombóvári VSE sportgyű­lését. Szanyi István sportköri el­nökségi tag megnyitója után Bog­dán Gyula, a sportkör elnöke tar­tott beszámolót. Foglalkozott a sportkör munkájával, majd külön értékelte az elnökség és a szak­osztályok munkáját. Tájékoztatta a tagokat, hogy a sportkör kilenc szakosztálya milyen bajnokságban vesz részt és milyen eredménye­ket értek el. Elismerőleg nyilat­kozott a teke, a birkózó, és a te­nisz szakosztályról. Az elnökség munkáját bírálta, mert — mint mondotta — az elnökség tagjai­nak többsége nem hajlandó társa­dalmi munkát végezni. A hozzászólások során Reményi József a füves pálya építésével foglalkozott. Vicze János, a lab­darúgó-csapat edzője segítséget kért a szakosztály irányításához, vezetéséhez, majd a nevelés kér­désével foglalkozott. Bánkuti Ede a csapatok felkészültségével és a kosárlabda-csapat edzőjének ' munkájával foglalkozott. Kiss Jó­zsef, az ökölvívó szakosztály ed­zője azt kérte az elnökségtől, hogy a szakosztályvezetés munkájához több segítséget adjanak. A taggyűlésen részt vett és fel­szólalt Somogyi György, a Dom­bóvári JTST elnöke is. Foglalko­zott a sportkör elnökségének mun­kájával és több javaslatot tett, mely az elnökség munkájának megjavítását célozza. A Kilián testnevelési mozgalom helyzetére is kitért, mivel a Vasutas Sport­körben az idei évben még egyet­len befizetés sem történt. Kérte a vezetőséget, hogy e munkához, il­letve a mozgalom további népsze­rűsítéséhez adjanak segítséget. A sportoló KISZ-titkár A verőfényes áprilisi napfény •meleg sugarai záporozva törtek be a Sportszékház ablakain. A megyei szpartakiád-döntő színhe­lyén a négy zöld asztalnál izgal­mas mérkőzések folytak. Egy-egy jól sikerült „lecsapás” után bol­dog mosoly vibrált a versenyzők arcán. Úgy mondják, hogy minden ember életében van egy nagy pil­lanat. Nos, ha ez így van, akkor Bran- nauer Katalinnak, az ozorai tsz- sportkör sportolójának, — aki egyben a falu KlSZ-szervezeté- nek titkára — életében minden bizonnyal szombaton délután kö­vetkezett be ez a nagy pillanat. Pontosabban akkor, amikor a megyei szpartakiád rendezőbizott­ság elnöke az asztalokhoz szólí­totta a versenyzőket: — Az egyes asztalnál Brannau- er Katalin és Szemenkei Ilona mérkőzése következik! Az öltöző melletti pádon eddig csendesen meghúzódó, szerény kislány arcát a versenyláz élénk pirossá festette. Azután megkez­dődött az első játszma és a pon­tosan ütő, biztonsági játékot al­kat mazó KISZ-titkár győzött. Szinte minden mérkőzésén érez­hető és látható volt, hogy egyen­rangú ellenfele a legjobbaknak is, és becsülettel szeretné képvi­selni az ozorai sportkört. Neki, a KISZ-titkárnak a szereplését külön is figyelték, értékelték az ozorai KISZ-szervezet tagjai. So­kat vártak tőle... A vasárnapi eredményhirdetés­kor aztán megérdemelten csattant fel a. taps, amikor Lépő László, a megyei TST elnöke átnyújtotta az ozorai kislánynak az egyéni verseny harmadik helyezettjének ■járó bronzérmet. — Szerepeltem már győztes csapatban és máskor is éreztem az egyéni győztes boldogságát, de ez a mai azért mégis más volt. Ilyen erős mezőnyben a harma­dik hely nekem eddigi legjobb sporteredménynek számít — mondta a mérkőzések szünetében az ozorai kislány. A további beszélgetés során megtudtam tőle, hogy bizony na­gyon nehéz volt az út idáig. Ál­talános iskolás korában szerette meg a sportot. Atlétizált és röp- labdázott. Akkor még nem gon­dolt arra, hogy egyszer ping­pongban jut el a megye legjobb­jainak döntőjére. Tavaly óta játssza kiegészítő sportágként az asztaliteniszt. Két éve választották meg az ozorai fiatalok KISZ-szervezetük vezeté­sére. — A KISZ-ben is nagyon ne­héz volt a kezdet. Amikor a tag­ság megválasztott titkárnak, az ozorai fiatalok és a község veze­tői egyszeriben sokat vártak tő­lem. Az új vezetőséggel dolgozva, lassan látható és érezhető volt munkánk eredménye. Természete­sen igen sok akadály gátolta meg munkánkban az eredményesebb szervezést. Azóta már van javulás nálunk is. Kaptunk egy kis helyi­séget, ahol gyűléseinket tartjuk, pontos és részletes munkaterv szerint dolgozunk. Szeretnénk Ozora községben a jelenlegi sport­életet is feljavítani. Most egy női kézilabda-csapatot szervezünk a tsz-ben dolgozó lányokból. A munkájáról legtöbbször csak többesszámban beszél: szerve­zünk, dolgozunk. A KlSZ-szerve- zet feladatairól átszellemült arc­cal beszél. Olyan volt így is, mint amikor a zöld asztalnál szerezte pontjait az izgalmas mérkőzése­ken: szerény és megfontolt. A sportoló KISZ-titkár, Bran- nauer Kati meglévő tehetségét, szorgalmát ismerve biztosan el­mondhatjuk, hogy az első sikere­ket sportban és KISZ-munkában is további győzelmek, jó eredmé- nyek fogják követni. F. L.