Tolna Megyei Népújság, 1961. október (11. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-24 / 251. szám

© TOT NA MFGVEl NÉPTlJSAG 1961, október 24. SPOE.T Ismét gyengén játszott az ifiválogatott Fejér megye—Tolna megye 4:3 (2:0) Szekszárd, 100 néző. Vezette: Kasza. Fejér megye: Hollós! — Kulcsár, Csejtei, Miklós — Ké­kesi, Józsa — Fleischer, Burka, Vígh, Marton, Tóth. Csere: Fein, Bokros, Ivanics. Tolna megye: Szeltner — Szücsény, Fodor, Szi­lágyi — Márton, Vörös — Csor­dás, Lizák, Molnár I., Magyar, Molnár II. Csere: Takács, Szabó- pál. Tapogatózó játék után a 10. percben váratlanul Burka szer­zi meg a vendégeknek a vezetést. 1:0. A gól után heves támadá­sokkal válaszol a Tolna megyei csapat. A támadásokban azonban nincsen elgondolás, vagy pedig a belsők az egyéni játékot eről­tetik. A 32. percben egyenlít­hetne a hazai együttes. Csordás lesgyanus helyzetben kapja a lab­dát, a játékvezető nem fúj, de a csatár lövését a kapus ki tud­ja ütni. Lassan ismét kiegyenlí­tődik a játék, sőt a vendégek veszélyesen támadnak a félidő végén. Három perccel a félidő vége előtt Fodor felvágja Már­tont. A szabadrúgást ő kapja, és 20 méteres váratlan lövése a bal alsó sarokban köt ki. 2:0. Szünet után már a 3. perc­[ ben szép támadást vezet a ha­zai együttes, de Lizák csúnyán fölé lövi a labdát. Néhány perc múlva kavarodás támad a Tolna megyei kapu előtt, a vendégek a kapufát is eltalálják, de végül is megússzuk újabb gól nélkül. Állandóan a vendégek rohamoz­nak. A Tolna megyei együttes küzdőszellem nélküli csapat be­nyomását kelti. A 16. percben újra Marton elé kerül a labda, és a balösszekötő 20 méteres lö­vése á jobb alsó sarokban akad meg. 3:0. A gól után feljön a hazai csapat. Előbb Lizák nagy gólhelyzetből — a 11-esről — fölé lő. majd a 24. percben szép jobboldali támadás után Magyar nagy nyugalommal helyezi be az ötösről a labdát a vendégek ka­pujának közepébe. 3:1. Két perc múlva ismét nagy kavarodás tá­mad a kapunk előtt. az egyik vendégcsatár eltalálja a kapufát is, de ezúttal sem esik újabb gól. A gól azonban nem sokáig várat magára. Szinte ugyanabban a percben Burka nagyszerű labdája a kapufáról kerül a kapunkba. Már 4:1. A közönség egy része hazaindul, pedig az utolsó percek rendkí­vül izgalmasan alakulnak. Három perccel a befejezés előtt sza­badrúgás után Molnár lövése ju­tott a vendégek hálójába. 4:2. Majd egy perc múlva Csordás szerez­te meg a labdát az alapvonalon a Fejér megyei tartalékkapustól, és szinte ugyanolyan helyzetből, mint Kucsera a múlt vasárnapi Dózsa—Petőfi mérkőzésen, az alapvonalról gurította a hálóba a labdát. 4:3. A hátralévő idő­ben teljes erővel támadtunk, de az egyenlítéshez korábban kellett volna csapatunknak felébrednie. A vendégcsapat lelkesebben, öt­letesebben is játszott, lényegesen jobban figyelembe vették, hogy csapatjáték a labdarúgás, és meg­érdemelten nyerték a találkozót. Csapatunk az utolsó 10 percet és az első félidő első felét kivéve lélektelenül, minden különösebb akarat nélkül játszott. Ha koráb­ban hajráznak, talán így is itthon tarthatták volna az egyik pontot. Végeredményben azonban a ven­dégek győzelme teljesen megér­demelt. Kitűntek: Burka. Mar­ton és Kékesi, illetve Csordás és Magyar. Nagymányok elszenvedte első vereségét Faddon A megyei labdarúgó-bajnokság­ban a vasárnapi szövetségi na­pon két mérkőzést játszottak. A szövetség utasítására ezen a va­sárnapon kellett lejátszani a 2:1- es dunaföldvári vezetésnél félbe­szakadt Gerjen—Dunaföldvár mérkőzést és Fadd is előrehozta Nagymányok elleni mérkőzését. Faddon a hűvös idő ellenére is 1000 néző volt kíváncsi a lista­vezető Nagymányok faddi ven­dégjátékára, amely nem várt ered ményt hozott. A tartalékos faddi csapat az I. félidőben nagyszerű játékkal lepte meg a közönséget és teljesen megérdemelten szer­zett kétgólos vezetést. Szünet után megváltozott a játék képe. Pet­ries megsérült, és csak statisz­tált. Ez a sérülés is közrejátszott abban, hogy Nagymányok szinte végig uralta a mezőnyt Csatárai­nak lövéseit azonban nem kísér­te szerencse, vagy pedig Már­kusnak, illetve a faddi védelem­nek volt helyén a szíve. Az utolsó másodpercekben a nagymányoki Khiesz 11-esét Márkus kivédte. Gerjenben az első félidőben ki­egyenlített küzdelem folyt a pá­lyán. Szünet után a hazai csapat játszott fölényben, mégis Duna­földvár szerezte meg a győzelmet egy potyagóllal. Az utolsó per­cekben eldurvult a mérkőzés és a 80. percben Bálint II. a kiállí­tás sorsára jutott. Részletes ered­mények a következők: Fadd— Nagymányok 3:0 (2:0), Gerjen— Dunaföldvár 1:2 (1:1). Nincs tehát már vereség nél­küli együttes a megyei bajnokság 16-os mezőnyében. Nagymányok ugyan veresége ellenére is tartja 5 pontos előnyét, de a vesztett pontok tekintetében közelebb ke­rült az őt üldöző mezőnyhöz, amelynek eddigi tagjai: Tolna. Bonyhád, Simon tornya és Máza mellé felzárkózott Fadd is Du­naföldvár gerjeni győzelmével változott a bajnokság állása a hátsó régiókban is, ugyanis a du­naföldvári csapat jobb gólará­nyával megelőzte Gerjent és így a tavaly várakozáson felül sze­repelt gerjeni csapat esett visz- sza a bajnokság utolsó helyére. A bajnokság állása; m II-es ökölvívó-mérkőzés Szekszárdi Dézsa-Szombathelyi Dózsa 14:6 Szekszárd, 500 néző. Vezette: Erős (Pusztai és Zelenik.) Az el­múlt vasárnap váratlanul súlyos vereséget szenvedett a szekszárdi csapat. Mérkőzésére a sok ese­mény ellenére is sokan voltak kíváncsiak. Nagyon kellett a győ­zelem, hiszen csak úgy van re­mény a bentmaradásra, ha a szekszárdi csapat a hajrában jól szerepel. Győzött a Dózsa, de ez a győzelem lényegesen nehezeb­ben született meg, mint azt a számszerű eredmény mutatja. Ez a mérkőzés is arra int, hogy rendkívül nehéz lesz a szekszárdi csapat két hátralévő mérkőzése a két győri együttes ellen. Már a rajtnál 4 pont előnnyel vehettük fed a küzdelmet mert Almachtnak és Tatainak a ven­dégek nem hoztak ellenfelet. Nagyszerűen szerepeltek verseny­zőink az alsó súlycsoportban is. Hiszen Markos I., Sörös, Mar­kos II. ellenfele is feladta a küz­delmet, bár a mérkőzések feladá­sáig egyetlen találkozón sem volt egyoldalú a küzdelem. Ezután Árpás' csak döntetlenül végzett Marton ellen, majd a megtorpa­nást Halász és Dallos teljesen megérdemelt veresége követte Halász nem tudott kibontakozni lényegesen képzettebb ellenfele ellen és a közelharcban, nem­különben a védekezésben is alul­maradt. Dallos jól kezdett, foko­zatosan azonban visszaesett és végül is szabálytalanságok miatt leléptették. Nagy érdeklődéssel várta a közönség a Szovjetuniót megjárt és ott a Belorusz válo­gatott ellen a magyar válogatott tagjaként szereplő Kálmán sze­replését, aki ezúttal középsúlyban indult. Szép első menet után a másodikban nagy lendülettel kez­dett a szombathelyi fiú, kétszer TOLNA MEGYEI NÉPÜJSAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc riadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—47, Telefon: Szerkesztőség : 20—11 Kiadóhivatal 20—10 KészBI a Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 4á. Telefon: 21—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra TI Pl is kettős fedezékbe kényszerítette válogatott ellenfelét. Amikor azonban a rohamozásra Kálmán e,gy kemény jobbkezessel vála­szolt, a szombathelyi fiú edzője a közönség nemtetszésére a tö­rülköző bedobásával véget vetett a küzdelemnek. Az utolsó mér­kőzésen Varga és ellenfele sokat szabálytalankodott és a küzde­lemben sem volt különbség a két versenyző között. így mindkét fél megnyugvással fogadta a dön­tetlen eredmény kihirdetését. A mérkőzés a győzelem ellené­re a vártnál gyengébb küzdel­met hozott, hiszen két mérkőzés­re egyáltalán nem került sor, a nyolc találkozó közül pedig kettő döntetlenül végződött, négyet a vendégek feladtak, egyben sza- bálvtalanságok miatt a szekszárdi versenyző került leléptetésre és így mindössze a Halász—Tábori mérkőzésen alakult ki pontozásos győzelem, ez is a szombathelyi versenyző győzelmével végződött. A mérkőzések lefolyásáról az alábbiakban számolunk be: ALMACHT ellenfél nélkül nyert. 2:0. MARKOS I. (Szekszárd) ellen TÖTH a II. menetben feladja. A jó lábmunkájú vendégversenyző ellen Markos kezdeményez töb­bet, főleg balkezesekkel gyűjtö­geti pontjait, de Tóth is kemé­nyen állja a sarat. A II. menet­ben felreped a vendésversenyző szemöldöke, aki a küzdelmet fel­adja. 4:0. SÖRÖS (Szekszárd) ellen TOR­MA a III. menetben feladja. Az I. menetben mindkét versenyző várakozó álláspontra helyezke­dett, így kevés akciót láthattunk. A második menetben beugrások­kal szerezte pontjait Sörös, de igazán csak eevszer sikerült el­Totó-eredmények kapni a közelharcban feltűnően jó ellenfelét. A III. menetben mindinkább Sörös kezébe került a kezdeményezés, fejelésért Tor­ma kétszer is intést kapott, ami­re kissé elhamarkodottan feladta a mérkőzést. 6:0. MARKOS II. (Szekszárd) ellen a II. menetben Forral feladta. A kis Markos csakúgy, mint az el­múlt alkalommal, hatalmas becs­vággyal vetette magát a küzde­lembe. Mindjárt a mérkőzés ele­jén nagy horogcsata alakult ki, amelyből a szekszárdi versenyző, került ki győztesen. A vendég­versenyző megingott, és nyolcat számolt rá a vezetőbíró, de a ki­ütéstől a gong megmentette. Az egyperces szünet után sem válto­zik a helyzet és a II. menetben Forrai feladja a küzdelmet. 8:0. ÁRPÁS (Szekszárd)—MARTON döntetlen. A magasabb és hosz- szabb karú Marton ügyesen tán­colt el Árpás elől, a közelharc­ban pedig többször tisztán talál­ta el a szekszárdi versenyzőt. A második menetben Árpás volt jobb, pedig sérült jobb kezét ez­úttal is kímélni volt kénytelen. A harmadik menetben is inkább Árpás volt a kezdeményező, de Marton hősiesen állta a küzdel­met. A közönség nagy tapssal fo­gadta a döntetlen eredmény ki­hirdetését. 9:L HALÁSZ (Szekszárd) pontozá­sos vereséget szenvedett TÁBO­RITÓL. Ezúttal nem vezetett eredményre a szekszárdi ver­senyző szokott taktikája. A kép­zettebb vendégversenyző nem hagyta kibontakozni ellenfelét és a közelharcokban jobbnak bizo­nyult a védekezésben gyengébb­1. Nagymányok 9 7 1 1 27:6 15 2. Tolna 8 4 2 2 23:6 10 3. Bonyhád 8 5 — 3 31:15 10 4. Simontornya 8 4 2 2 16:8 10 5. Fadd 8 5 — 3 21:11 10 6. Máza 8 5 — 3 18:18 10 7. Cikó 8 4 — 4 16:24 8 8. Iregszemcse 7 4 ■— 3 16:35 8 9. Dombóvár 7 3 1 3 13:10 7 10. Paks 7 3 1 3 14:11 7 11. Bátaszék 8 3 — 5 15:17 6 12. Hőgyész 7 3 — 4 13:26 6 13. Gyönk 8 2 1 5 13:17 5 14. Kisdorog 7 1 2 4 7:13 4 15. Dunaföldvár 7 1 1 5 7:19 3 16. Gerjen 7 1 1 fi 8:22 3 ifjúsági bajnokságért csak nyert 5:1 arányban (3:l-es félidő egy mérkőzésre került sor, mert Gerjen már korábban lejátszotta Dunaföldvár elleni mérkőzését. Faddon Nagymányok csapata uiaa/. Jái iiíctiwAito telével az ifjúsági bajnokság él­vonalában ez a helyzet: 1. Nagymányok 9 8 I — 54:4 17 2. Tolna 8 6 1 1 44:8 13 3. Dombóvár 7 5 2 — 27:6 12 4. Fadd 8 5 1 2 16:24 11 5. Bátaszék 8 3 4 1 18:11 10 1. Magyarorsz.—Hollandia x 3:3 2. Atalanta—Torino 1 2:0 3. Catania—Bologna x 1:1 4. Lecco—V enezia 1 4:1 5. Juventus—Intern. 2 2:4 6. Mantova—Fiorentina x 0:0 7. Milan—Roma 1 3:1 8. Padova—Palermo x 0:0 9. Sampdoria—Udinese x 2:2 10. Spal—Lanerossi 1 1:0 11. Strasbourg—Monaco 2 0:1 12. Montpellier—Nancy 1 1:0 A Paksi Építőipari Ktsz felvesz átíró könyvelésben jártas kontírozó könyvelőt Jelentkezés személyesen, vagy írásban, Paks, Marx tér 10. sz. alatt. Felvétel ese­tén útiköltséget térítünk. __________________________(93) n ek bizonyuló szekszárdi fiú el­len. Pontozással nyert Tábori. 9:3. DALLOST (Szekszárd) a má­sodik menetben lelépteti a mér­kőzésvezető Szvacsek ellen. Jól kezdett a szekszárdi versenyző, aki laza mozgással hívta fel ma­gára a figyelmet. Az első me­netben megroggyant a vendég­versenyző, 8-ig számolt rá a ve­zetőbíró, mégis kemény egyene­sekkel lassan Szvacsek ragadta magához a második menettől a kezdeményezést, és a harma­dik menetben Dallost másodszor figyelmeztette fejelés miatt a ve­zetőbíró. majd a visszaesett szek­szárdi versenyzőt újabb fejelés miatt le is léptette. 9:5. KÁLMÁN (Szekszárd) ellen KOVÁCS feladta a második me­netben. Kálmán szokásos küzdő­modorában jobbkezeseket helye­zett el ellenfele fején, bal kezét azonban egyelőre ritkán használ­ta. Az első menetben jól tar­totta magát a nehezebb, hosszabb karú vendégversenyző. A máso­dik menetben Kovács rárohant | Azonnali belépésre építőipari i gyakorlattal rendelkező férfi I bérelszámolót keres a Szekszárdi Építőipari Ktsz, Szekszárd, Rákóczi út. 15. sz. Kálmánra, aki kétszer is csak kettős fedezékbe vonulva tudta feltartani Kovácsot, amikor azon­ban kiszabadult szorongatott hely zetéből kemény jobbkezessel vá­laszolt. Erre a szombathelyi ed­ző elhamarkodottan bedobta a törülközőt. A szekszárdi közön­ség bosszankodva vette tudomá­sul az ilyképpen korán és feles­legesen megzavart mérkőzés fél­beszakítását. 11:5. TATAI ellenfél nélkül nyert; 13:5, VARGA (Szekszárd)—PARITY- TYA döntetlen. Vargának is fél fejjel magasabb és hosszabbkarú ellenfél jutott. így aztán nem volt meglepetés a sok szabályta­lansággal tarkított mérkőzés. Vargát tenyeresért, Parittyát fo­gásért már az első menetben megintette a vezetőbíró. A má­sodik menettől kezdve Varga tak­tikát változtatott. Hagyta ellen­felét kezdeményezni és aztán ke­mény jobbegyenesekkel gyűjtö­gette pontjait, amely végül is elegendő volt a döntetlen ered­mény eléréséhez. 14:6. (90) A Cementáruipari Vállalat I1 dombóvári telepe nehéz fi- zikai munkára (1 0 FÉRFI MUNKAERŐT <• l> keres. Felvételhez szükséges I1 munkakönyv, MIL-lap, egy 11 hónapnál nem régebbi ke- (, letű tanácsi igazolás. Kere- |i seti lehetőség 1400—1800 Ft. I1 Üzemi konyha, munkásszál- lás van. :, (76) 5