Tolna Megyei Népújság, 1961. február (11. évfolyam, 27-50. szám)

1961-02-04 / 30. szám

6 TOLNA MEGYEI NEPÜJSÄG 1961. február 4. 3 A pápai diákok Szekszárdon A „Tolna megyei Népújság Kupa" terem-kézilabdabajnolcság góllövő listája A harmadik for dúló után a te- rem-kézilabdabnj' nokság góllövő lis tája a követke­zőképpen alakult: Férfiaknál: 33 gólos: Macher (Simontornya), 28 gólos: Németh (Simontornya), 27 gólos: Bodri (Sz. Petőfi), 24 gólos: Haypál (tolnai gimnázium), 23 gólos: Rosta (dóm bóvári gimnázi­um), 20 gólos: Herczig (tolnai gimnázium), Vin­cellér (Simontar- nya), Cs. Pap (Sz. Petőfi, 18 gólos: Tornyos (Sz. Pe­tőfi), 17 gólos: Hólik (Simontor­nya), Halmos (Decs), 14 gólos: Czakó (Decs), 13 gólos: Koleszár (ITSK), 12 gólos: dr. -'intek (Sz. Petőfi), 11 gólos: Cs ti (Simontornya), Cseh (IT-—), 10 gólos: Glaub (Sz. Hon­véd), Bencze (ITSK), 9. Gólos: Pachlina (ITSK), 8 gólos: Foga- rassy (Sz. Petőfi), Malinger (ITSK), Kerekes (Simontornya), Tauker (Simontornya), Lampek (tolnai selyemgyár), 7 gólos: Csurkovics (ITSK), Berki (dom­bóvári gimnázium), 6 gólos: Var­ga (tolnai gimnázium), Besenyő (Sz. Petőfi), Bólvári (tolnai se­lyemgyár), 5 gólos: Kovács (Sz. Honvéd), Halász (ITSK), Kerekes (ITSK), Somfai (tolnai gimná­zium), Ulrich (tolnai selyemgyár), 4 gólos: Vida (Simontornya), Serfőző (Decs), Galiai (Simon­tornya), Vida (ITSK), Tóth (Decs), 3 gólos: Máté (tolnai gimnázium), Sándor (Sz. Honvéd), Bakonyi (Simontornya), Palotás (tolnai gimnázium), Hargitai (Sz. Petőfi), Acsádi (Tengelic), 2 gólos: Deák A pápaj diákok kihasználták a kétnapos szünetet és sportküldött ségük felkereste a szekszárdi gim názium tornászait és kosárlabdá­zóit. Különösen nagy érdeklődés várta a pápai tornászokat, akiK szinte évről-évre a középiskolás tornászok vetélkedésén mindig előkelő helyezéseket értek el. Er­re tekintettel nagy arányú pá­pai győzelmet vártak a szakem­berek. Ezzel szemben a szekszár­di gimnzáium tanulói várakozá­son felüli teljesítményt nyújtot­tak és végeredményben csak igen szoros küzdelemben alakult ki a pápaiak győzelme. Az összetett csapatversenyt, valamint a sze­renként versenyből a korlátot, a nyújtót, a lólengést, nemkülön­ben az ugrást a vendégverseny­zők nyerték meg. míg a szekszár- j di diákok a gyűrűn és műszabad- j gyakorlatban bizonyultak jobb- i nak. Az egyéni verseny érdekes- | ségét növelte az a körülmény, • hogy két bonyhádi diák is rajt- j hoz állt. Itt is pápai győzelem j született, de a második és negye- j dik helyet szekszárdi versenyző szerezte meg. Részletes eredmé­nyek a következők: Felvétel a vasárnap lejátszott Tolnai selyemgyár—Szekszárdi ITSK mérkőzésről (Sz. Honvéd), Németh II. (Si- montomya, Molnár (dombóvári gimnázium), Bielik (dombóvári gimnázium), Lizák (ITSK), Hor­váth (Decs), Bencze (Tengelic), Törcht (Tengelic), Magyar: (dom­bóvári gimnázium), Laimipek (tol­nai selyemgyár), 1 gólos: Nyilasi (Decs), Pápai (ITSK), Brucker (Sz. Honvéd), Vető (Sz. Honvéd), Simon (dombóvári gimnázium, Marosi (dombóvári gimnázium), Vincellér II. (Simontornya), Nagy (Tengelic), Gáncs (Tengelic), Som • Szabó tornya), Fördős (Tolnai Textil), Straubinger (tolnai selyemgyár), 7 gólos:: Somogyi (Bonyhád), Er-! dősd (Tolnai Textil), Vinczek (Si- montornya), Szuprics (tolnai se­lyemgyár), 6 gólos: Fehérvári (Bonyhád), Borsos (Mözs), Juhász (Nagvdorog), Kiss (Simontornya), 4 gólos: Mészáros (Decs), Berta Összetett csapatbajnokság: 1. Pápai gimnázium 276,2 pont, 2. Szekszárdi gimnázium 274,1 , pont. Szerenkénti bajnokság: Korlát: 1. Pápai gimnázium 45,5 pont, 2. Szekszárdi gimná­zium 44,4 pont. Nyújtó: 1. Pápai gimnázium 45,7 pont, 2. Szekszárdi gimná­zium 45,4 pont. Lólengés: 1. Pápai gimnázium 46 pont, 2. Szekszárdi gimná­zium 44,7 pont. Gyűrű: 1. Szekszárdi gimná­zium 46,9 pont, 2. Pápai gim­názium 46,4 pont. Műszabadgyakorlat: 1. Szekszár dj gimnázium 46,3, 2. Pápai gim­názium 45,7 pont. Ugrás: 1. Pápai gimnázium 46,9 pont, 2. Szekszárdi gimnázium 46,4 pont. Egyéni versenyben: 1. Harangozó (Pápa) 56,6 pont, 2. Dzsida (Szekszárd) 56,4 pont. 3. Lanczik (Pápa) 55,6 pont, 4. Szabó (Szekszárd) 55,1 pont, 5. Somfai (Pápa) 55 pont, 6. Oláh (Pápa) 54,9. A bonyhádi Falvay 54,7 ponttal a 7, helyen végzett. Kosárlabda-mérkőzések Szekszárdi gimnázium a.)—Pá­pai gimnázium a.) 59:56 (32:25). Barátságos. Legjobb dobók: Tit­kos 20, Sági 8, illetve Veres 39y Decsi 9. Szekszárdi gimnázium b.)—Pá­pai gimnázium b.) 25:6 (16:2). Barátságos. Legjobb dobók: Csu- szi 14, illetve Palotai 4. Szekszárdi gimnázium a.)—Pá­pai Gimnázium a.) 48:36 (16:23). Barátságos, A visszavágót este játszották. Az első félidőben nagyszerűen játszottak a pápai­ak, de a második félidőben leg­jobb játékosaik rendre kiponto­zódtak és a szekszárdi gimnazis­ták megfordíthatták a vesztésre álló mérkőzés sorsát. Legjobb dobók: Titkos 15, Fejes 13, il­letve Veres 20, Decsi 8. Pápai gimnázium b.)—Szekszár­di gimnázium b.) 23:21 (5:11)« Barátságos. A szekszárdi gimná­zium a délelőtti mérkőzésen tu­lajdonképpen c. csapatát szere­peltette. Legjobb dobók: Palotai 10, Olesch 6, illetve Szilágyi 8, Arató 5. T. A terem-kézilabdabajnokság műsora-Tolna megyei Népújság (Nagydorog), Fehér (ITSK), Kel-1 KuPa« terem-kézilabdahajnokság .negyedik fordulójában vasarnap ler (Mözs), 3 golos: Vollar (ITSK), a következő mérkőzések kerülnek (dombóvári gimnázium), Hirmann (tolnai selyemgyár). Nőknél: 23 gólos: Föglein (Tolnai Tex­til), 16 gólos: Koródi (Decs), Barna (Tengelic), 13 gólos: Lás'z- lóné (Simontornya), 12 gólos: Cseh (Simontornya), 11 gólos: Bállá (Simontornya), 10 gólos: Bencze (Decs), Balatoni (Simon­tornya), 8 gólos: Róthné (Simon­A tengelici kézilabdás lányok megszerették a sportolást »Ez a mérkőzés dekességet, biztos győzelem lesz« — az egyik szurkoló nem hoz ér- simontornyai jegyezte meg a Tengelic— Simontornya II. mérkőzés előtt. Az illető tévedett. Egyáltalán nem volt »sima« mérkőzés, sőt majdnem meglepetés született. Először maguk a tengeliciek le­pődtek meg, hogy az 5. percben már 3:0-ra vezettek jóképességű ellenfelükkel szemben. A csapat edzője — István István testne­velő — az oldalvonalnál szorgal­masan jegyezgetett és közben ad­ta a taktikai utasítást. Mellettem Tóth János, a sportkör elnöke — magyarázta lelkesen: — Majdnem valamennyi lány a termelőszövetkezetben dolgo­zik, nemrégen kezdték a kézi­labdázást, és nézze milyen jól játszanak. Tényleg jól játszottak, vagy ta­lán nem is annyira jól, mint in­kább határtalan lelkesedéssel. A kapuban őri Anna állt, aki a tsz-ben brigádvezető. A góldobók közül a sportköri elnök csinos lánya, Tóth Júlia jeleskedett, de a többi lány is »kitett magáért«. A félidő végén, nagy küzdelem után 7:5 arányban vezetett a ten­gelici csapat. A II. félidő első percében újabb gólt értek el a tengelici lányok, majd erre Simontornya ! válaszolt góllal. A 10. percben 8:8 ahányban eldöntetlenül állt a mérkőzés. A tengelici lányok to- vál óra is rohamoztak, de a jól védő simontornyai kapus hárí­totta a lövéseket. A 12. percben 9:8-ra vezetett Simontornya, me­lyet két perc múlva Tóth Györ­gyi kiegyenlített. 9:9. Már csak egy perc volt vissza a mérkőzés­ből és már-már úgy látszik, hogy a tengelici lányok az egyik pon­tot megszerzik, amikor a simon­tornyai csapatnak sikerült győ­zelmet jelentő gólt dobni. Azt vártam, hogy a ttengelici lányok sírva fakadnak (a nőknél ez általában így van), de nem így történt. Nagyon helyesen mérlegelték az elvesztett mérkő­zés után a történteket: »Bár meg­nyerhettük volna a mérkőzést, de Simontornya technikailag, takti­kailag fölöttünk állt. így győzel­mük megérdemeli. Örülünk, hogy jól szerepeltünk, de legjobban annak, hogy vasárnaponként sportolhatunk«. Minden elismerést megérdemel nek a tengelici tsz-lányok és ve­lük együtt a sportköri vezetők, akik a kézilabda-sportot megho­nosították közsógüben. s a fia­talságnak biztosítják a sportolást. — NY — (Nagydorog), 2 gólos: Mázsa lejátszásra: 8.15 óra: Szekszárdi _____ ..ád), Galambos (Tengelic), I ITSK I—Tengelic (férfi). Veze­/m ti: Szedlák. 9.05: Tengelic—Szek­Toth (Tengelic), Meazlenyi JTSK),! szárdl ITSK (nöi) vezeti: Meny_ 1 gólos: Janó (ITSK), .Taksa. hárt. 9.45: Szekszárdi ITSK II — (Mözs), Kincses (Bonyhád), Pető! Simontornya I. (férfi). Vezeti: (Nagydorog), Deák (Bonyhád),1 Kárpáti. 10.35: Bonyhádi Cipő­............... /o- • x gyár—Simontornya I. (női), Veze­V örös es Gereny (Simontornya), ti. Kárpáti. 1115: Decs-Dombó­Szarka (Tengelic) Fekete — vári Gimnázium (férfi). Vezeti: Takács. 12.05: Decs—Simontor­nya II. (női). Vezeti: Menyhárt. 12.35: Ngydorog—Mözs (női). Menyhárt. 13.15: Tolnai Gimná­zium—Simontornya II. (férfi). Ve­zeti: Kárpáti. A Szekszárdi Honvéd—Tolnai Selyem (férfi) mérkőzés szom­baton délután 4 órakor kerül le­játszásra. Vezeti: Szabó. Vasárnap barátságos mérkőzést játszik a Dózsa Vasárnap délután kerül sorra az első idei barátságos labdarúgó­mérkőzés Szekszárdon. A Szek­szárdi Dózsa labdarúgó-csapatá­nak meghívására a Szászvári Bá­nyász megyebajnokságban sze­replő csapata látogat Szekszárd- ra barátságos mérkőzésre. A fel­nőtt mérkőzésre fél 3 órakor, az ifjúsági mérkőzésre 1 órakor ke­rül sor. Építőipari szövetkezet felvesz műszaki vezetőnek több éves gyakorlattal ren­delkező építőipari technikust, vagy képesített kőműves mestert. Cím a kiadóban. (128) A tolnai textilgyár kézilabda-c sapata. felelős. Középen Pálfi Rezső sport TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Tolna megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja Felelős szerkesztő: Petrits Ferenc Kiadja: a Népújság Lapkiadó Vállalata t Felelős kiadó: Orbán Imre Szerkesztőség és kiadó: Szekszárd, Mártírok tere 15—1? Telefon: 20-10, 20—11 Készül o Szekszárdi Nyomdában Széchenyi utca 46. Telefon: 2T—21, 25—72 Felelős vezető: Széli István Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi pcstahivatalokná1 és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 11 Ft fTTTTTTTfTT?fTTTTTTTf?TT?TTTTTTTf t Értesítjük kedves vendége- < £ inket. hosv a korszerűen fel- 2 1 szerelt lábápoló 2 í PEDIKÜR ÜZLETÜNKET 2 ►- * £ megnvitoüuk. a volt kozme- J « iika helvén. Szállóval szem- j f ben. Nyitva: vasár"ad és « » hétfő kivételévél 8—1-ig és < ► 15—20 óráig. < ► Szekszárdi Fodrász « ► ' Szövetkezet t (7) 5 —•YVYyvYYYYYTYrrr)pnrrYYVYY-irifrrYYyYY,rYvy> Szállítunk 40x40x6 cm nagyságú BETON JÁRDALAPOT 15 Ft/db. áron, vörös cik- lopkövet 130 Ft/tonna és vö­rös falazókövet 100 Ft/tonna egységáron. Gyulakeszi Fe- tőfi Tsz. g(127) | ? > A Tolna megyei Mezőgaz­i dasági Gépjavító Vállalat ? vizsgázott KAZANFÜTÖ- } KÉT keres felvételre, azon- í nali belépéssel. > (121