Tolna Megyei Népújság, 1958. október (3. évfolyam, 231-257. szám)

1958-10-10 / 239. szám

6 TOLNA MEGYEI NEPÜJSAG 1958 október 10.-«&SS SPORTHÍREK KERÉKPÁR Gerendái és Schneider győzött a hegyi bajnokságban A Dombóvári IMSE kézilabda csa pata 16:5 arányú győzelmet aratott a gyönki kézilabdások felett. * Mint a bonyhádi járási labdarúgó szövetség közölte, a múltkor téve­sen közölte a Cikó—Kisdorog mér­kőzés eredményét. A mérkőzést Cikó csapata 4:2 arányban nyerte. A Bonyhád—Ma jós mérkőzés ered­ményét a szövetség Majos óvása nyomán megsemmisítette, mert a ki küldött játékvezető nem jelent meg és a két intéző nem állapodott meg írásban, hogy .szükségjátékvezető vezesse a mérkőzést. A mérkőzés lejátszásának új időpontja novem­ber 23. Itt közöljük azt is, hogy Nagy tormás megóvta a Zomba— Nagytormás l:l-el végződött mérkő­zést. Dunaföldvár, 500 néző. Vezette: Gyimesy. Dunaföldvár: Bálint — Szalai, Polgár, Szigeti I — Méhes, Takács I — Komis I, Szigeti II, Holmár, Molnár, Takács II. Nagy- dorog: Szalai — Haán, Peterdi, Varga — Domonkos, Vida — Sá­ringer, Balogh, Barkács, Vándor, Kovács. A hazai csapat kezdemé­nyez, de ez csak a szögletekben mu­tatkozik meg. A 10. percben Takács II éles lövése megy mellé. A ven­dégek csak időnként jutnak szóhoz. A 37. percben egy ellentámadás befejezéseként Balog lő, amit Bá­lint hárít. A 44. percben nagy helyzet adódik a vendégek kapuja előtt, Takács I azonban emberbe lő. A félidő végéig 6:1 a szögletarány a hazaiak javára. A második félidő ben jól kezdenek a vendégek, de csak a hazaiak 16-osáig jutnak el. A hazai ellentámadások során több szögletrúgást érnek el és a 12. perc­ben érnek góllá a hazaiak támadá­sai. Holmár lövését a kapus csak kiütni tudja, de a labda Varga há­táról a hálóba kerül. 1:0. (öngól.) Máza, 300 néző, vezette: Farkas. Máza: Veres — László, Kovács, Snetz — Mező, Radó — Széles, Kersák, Gyorsok, Simon, Kasper I. Iregszemcse: Deák — Takács, Zs. Tóth, Horváth — Szántó I, Nagy — Lódi, Győrffi, Novák, Bati, Szántó II. A hazaiak már az első pei-cekben veszélyeztetnek Széles és Kersák révén. Később Simon szépen szökteti Kasper I-et, aki el­húz és az ötösről nagy erővel kül­dött lövése, a két kapufát érintve vágódik vissza a mezőnybe. Később egy szögletrúgás után a gólba tartó labdát, Szántó I menti. Nagy hazai fölény. Simon rúg újabb szögletet, a labda Széles elé pattan, aki erős lövéssel megszerzi a vezetést. Vá­laszképpen Novák fut el, de Ko­vács ügyesen hazaad előle. Változó­vá válik a játék, hol Deák, hol Ve­res van munkában. Különösen Deák nak kell sok esetben közbeavatkoz­ni. Radó két ízben is szépen küldi támadásba Szélest hosszú labdák­kal, de az vagy lesen akad el, vagy elügyetlenkedi a helyzetet. A 42. percben Simon szép keresztlabdát ível be a 11-es tájára és Gyorsok azt szépen fejeli a felső léc alá. 2:0. A második félidő elején a ven­Vasárnap rendezte a Megyei Ke­rékpáros Szövetség Tolna megye 1958. évi elnőtt és ifjúsági hegyi­bajnokságát. A különleges követel­ményeket kívánó hegyi pályán ezúttal is a szekszárdiak jelesked­tek, különösen vonatkozik ez Schneiderre, ki múlt vasárnapi győ zelmét megismételve és jobb időt hajtott a felnőtteknél. Eredmények: Hegyi bajnok Ge­rendái János, 2. Alpár Miklós, 3. Hepp József. (Mindhárom a Szek­szárdi Szpartakusz versenyzője.) Az ifjúsági hegyibajnok Schneider Kon rád (Szekszárdi Szpartakusz), 2. Németh István (Szekszárdi Szpar­A következő percben újból gólt lát­hat a közönség. A hátulról jövő támadás befejezéséül Holmár fe­jelne, de lökik. A játékvezető ha­tározottan ítéli meg a büntetőt, amit Szigeti I értékesít. Mindjob­ban feljönnek a hazaiak és úgy­szólván állandóan a vendégek tér­felén folyik a játék. A 20. percben Molnár fejesét ügyesen védi Sza­lai. A 35. percben már a hetedik szögletet rúgják a második félidő­ben a hazaiak, amikor Méhes szé­pen beívelt labdáját Molnár a ka­pufára fejeli és a leeső labdát Molnár a kapunak háttal állva ügyesen bekanalazza. Két perc múl­va Komis I a szélen szépen fut el és lövése védhetetlen. 4:0. A hazaiak végig nyomasztó fö­lényben játszottak, de fölényüket, csak a második félidőben tudták — részben — góllá váltani. A ven­dégcsapat lelkesen védekezett. Jók: Polgár (a mezőny legjobbja), Mé­hes és Holmár, illetve Peterdi és Sáringer. dégvédelem Szélest ollóba fogja. A szabadrúgást a védők szögletre tisz tázzák Később Kasper, majd Ker­sák kísérleteit teszi ártalmatlanná Deák. A hazaiak nem engedik a vendégeket át a félpályán, de a nyo­masztó fölény ellenére is nem megy a góllövés. Simon és Széles rúgják egymás után a szögleteket, amikor a 69. percben Gyorsokot a büntető területen belül ollóba fogják és buktatják. A 11-est Gyorsok lapo­san a jobb sarokba helyezi. Nem sokkal később Radó rúg szögletet, melyet Kersák fejel kapura. Ezt Deák kinyomja, de Kasper I résen van és a labdát a hálóba továbbítja. 4:0. A 72. percben Bati fut el, de az előretörő Zs. Tóth csúnyán mellé lő. (Nagy helyzet.) A mérkőzés hát­ralévő része lanyha játékkal telik. A hazaiak Kádár és Kasper II nélkül voltak kénytelenek kiállni, de a játék képe alapján még így is nagyobb eredmény születhetett vol­na. A csatárok sok helyzetet hagy­tak ki, a vendégek sportszerűen küzdöttek: Jók: Kovács, Snetz, Gyorsok, illetve Deák, Zs. Tóth és Győrffi. Takács László takusz), 3. Perlaki Győző (Mözs). Egyszerre rajtolt a két osztály, rög­tön Németh vágott az élre, Alpár, Schneider és Gerendái volt a sor­rend. Az erős iram a kezdésnél a vezetőt kifullasztotta és így Álpár vágott az élre, melyet már csak Gerendái tudott szerelni. A kerék­vető Hegyi cél előtt Schneider meg­feszített erővel utolsó döntő roham­ra indult és mintegy 20 méterrel megelőzte Gerendáit és így megérde melte a győzelmet. A szorgalmas és tehetséges Schneidertől, a vasárna­pi országos hegyi bajnokságban Bu­dapesten is sikeres szereplést vá­runk. Győré—Tevel 7:3 (3:1) Győré, 300 néző, vezette: Si­pos. A mérkőzés elején a teveliek szerzik meg a vezetést és mintegy 10 perc múlva egyenlít a hazai csapat, Duhai révén. 1:1. A vendé­gek ugyan lest reklamálnak, de a játékvezető biztosan int középre. Öt perc múlva Link egyéni játék után megszerzi a vezetést. 2:1. A 40. percben Papp révén 3:1 lesz az eredmény. A második félidő újból györei támadásokkal kezdődik és az 5. percben Duhai 4:l-re növeli a hazai csapat előnyét. A vendégek teljesen beszorulnak, a hazaiak nagy fölényben vanak és a 15. perc­ben Batai II a hálóba továbbítja Batai I beadását. 5:1. Egy perc múl­va újból Batai II lesz eredményes. 6:1. A hazaiak engednek az iramból és a vendégek rövid idő alatt két gólt lőnek a hazaiaknak. így 6:3-ra alakul az eredmény. A mérkőzés végeredményét Batai II állítja be. 7:3. B. B. Kölesd—Tolnanémedi 3:1 (1:1) Kölesd, 300 néző. Vezette: Máté. Az elmúlt vasárnapi jó szereplés után a kölesdi csapat elbizakodot­tan állt ki, s ennek eredménye lett, hogy a 6. percben a tolnanémediek gólt érnek el. 0:1. A kölesdiek tá­madásokkal válaszolnak a gólra és a 10. percben Pusztai beadását Le­helvári védhetetlenül vágja a háló­ba. 1:1. Ezután mindkét kapusnak sok dolga akad, a vendégkapus Honti hatalmas lövését csak üggyel- bajjal tudja védeni. A második fél­idő elején a vendégek támadnak, majd újból a hazaiak veszik át a játék irányítását. A 15. percben a hazaiak vezetéshez jutnak. Honti szabadrúgását Lehelvári kapja meg, elszalad a védők mellett, s a kifutó kapuson a labdát átemelve a háló­ba juttatja. 2:1. öt perc múlva Honti szabadrúgását a kapus csak szögletre tudja menteni. Ellentáma­dásoknál Benke kapusnak sok dolga akad, de a tolnanémediek nem tud­ják bevenni kapuját. A 30. percben Lehelvári, Pusztavári összjátékból Pusztai 8 méterről beállítja a vég­eredményt. Németh Vilmos Felsőnána—Alsópél 2:1 (0:0) Felsőnána, 200 néző. Vezette: Bi­hari. Az első félidő unalmas játé­kot hozott, kezdeményezés egyik részről sem volt, úgyszólván me­zőnyjátékkal telt el a mérkőzés első része. A második félidő első percei­ben egymásután három szögletet is ér el a hazai csapat, és al harmadik szögletnél Balog szépen ívelt lab­dája a kapus fölött a hálóba esik. A 30. percben a kifutó hazai ka­pus mellett a vendégek középcsatá­ra egyenlít. 1:1. Befejezés előtt öt perccel Balog 8 méterről szép gólt lő, mely egyúttal a végeredményt is jelenti. Bihari játékvezető mindvé­gig kitűnően vezette a mérkőzést. Nagy Árpád A gyönki járási labdarúgóbajnokság 1. Felsőnána 3 3 — — 7:0 6 2. Simontomya II. 3 3 — — 28:5 6 3. Kölesd 2 2 — — 9:1 4 4. Tolnanémedi 2 1 — 1 8:1 2 5. Pálfa 2 1 — 1 6:9 2 6. Kistormás 3 — 1 2 1:14 1 7. Alsópél SE 3 — 1 2 6:17 1 8. Varsád 2 — — 2 2:10 — 9. Gyönk 2 — — 2 0:10 — Dunaföldvár— Nagydorog 4:0 (0:0) Há^a—iregszemcse 4:0 (2:0) Október 11—12 r r kötöttáruk|I ŐSZI VÁSÁR Tamásiban KESZRUHÁK a N E PB OLT 2 napig a TAMÁSIAKÉ Feltétlen keresse lel a Népbolt sátraitl § ? ŐSZI VÁSÁR lesz október 11—12-én TAMÁSIBAN a szekszárdi, ozorai, hőgyészi és tamási földművesszövetke­zetek részvételével. Bőséges áruválaszték áll a vásárlók rendelkezésére, minden nemű ruházati cikkek, rövid-kötött áruk, konfekcionált áruk, cipők, vas-műszaki áruk és min­dennemű vegyi cikkek. Felhívjuk a vásárlók figyelmét, hogy vásárlásaikat a föld- Iművesszövetkezeti pavi Ionoknál eszközöljék, mert vásárlá­saik után a földművesszövetkezet visszatérítést fizet. if I I Í I I I i I 'h ) 0OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 3ófi(Ui ^(mkájiiqha ! Rheumatikus, izületi bántalmakat gyógyító vize világhírű, egészségét helyreállítja. „Hotel Baranya“ Szálloda-Étterem Állandóan nyitva: elsőrendű ellátás, napi penzió, négyszeri étkezés 55,— Ft (minden költség bennfoglaltatik). Szobarendelés: Hotel Baranya, Harkány, telefonon is és IBUSZ Budapest. Határsáv nem szükséges. !>0000©0©0OO0©O©OOO©©©©O0©0©0©©©©©©O0©©©©©0©©O©©© Apróhirdetések A Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat segédmunkásokat felvesz most beinduló kaposvári munkahe­lyeire. Jelentkezés: Kaposvár, Május I utca 57. A hármas számú Babits Mihály is­kola vizsgázott gépészt és fűtőt ke­res Marabu rendszerű kazánok keze­léséhez. Előny, ha a villanyhoz, víz­vezetékhez is ért. Fizetés: rendele­teknek megfelelő besorolással. Jelent kezés 10-ig. adó 30 család méh teljes felszere­ssel. Cím: Huber Mihályné Medina. TOLNA MEGYEI NtPOJSAG A Magyar Szocialista Munkáspárt és a tanácsok lapja Felelős Ktadő: az MSZMP Végrehajtőblzettsáaa Szerkeszti a Szerkesztőbizottság Szekszárd. Mártírok tere 15—17 Telefon: 20-10. 20-11 Szekszárdi Nyomda Telefon: 21-21 A Déldunántúli Áramszol­gáltató V. szekszárdi igazga­tósága felvételre keres kü­lönböző munkahelyekre vil­lamosképzettséggel rendel­kező mérnökökéi, technikusokat és villanyszerelőket. Bérezés a jelenleg érvényben lévő jogszabályok szerint. Jelentkezés: minden nap Szekszárd, Bezerédj u. 9. GARAY FILMSZÍNHÁZ Október 10—13-ig Fekete szem éjszakája Magyar—francia színes filmprodukció. Kezdések hétköznap: fél 6 és 8 órakor. Vasárnap fél 4, fél 6 és 8 órakor,.