Tolna Megyei Népújság, 1957. október (2. évfolyam, 230-256. szám)

1957-10-01 / 230. szám

4 TOLNA MEGYEI NEPÜJSAG 1957 okiéber 1. Ez történt az NB II-ben Az NB II. vasárnapi fordulójában a legnagyobb figyelem a Győr— Láng Gépgyár mérkőzés felé fordult. A rangadón a hazai csapat a vártnál is biztosabban győzött, így Sztálinváros — Győr—Magyaróvár— Székesfehér­vár—Láng Gépgyár sorrend alakult ki az élen. Sztálinváros ezúttal is fölényesen nyerte mérkőzését csak­úgy, mint a Kaposvári MTE. Megle­petésnek számít, a fájdalmas szek­szárdi eredményen felül, Székesfehér­vár sima győzelme Budapesten a Dél­budai Spartakusz ellenében. Eléggé szoros mérkőzésen alakult ki a Magyaróvár—Kaposvári Kinizsi, va­lamint az Oroszlány—Szombathely mérkőzés eredménye is. A Zalaeger­szegi Dózsa—Sopron találkozón és a Pécsbányatelep—Zalaegerszegi TE összecsapáson a csapatok megosztoz­tak a bajnoki pontokon. Hétközben is játszottak egy december 22-ről előrehozott mérkőzést. Ezen Magyar­óvár simán nyert. Szombathely ellen. Részletes eredmények a következők: Oroszlány—Szombathely 2:0, Magyar óvár—Kaposvári Kinizsi 1:0, Pécs­bányatelep—Zalaegerszegi TE 0:0, Sztálinváros—Nagykanizsa 4:0, Dél­budai Spartakusz—Székesfehérvár 0:3, Győr—Láng Gépgyár 5:2, Szék-I—Veszprém 4:1. Szabadnapos volt a szárd—Budafok 0:1, Zalaegerszegi Pécsi VSK. Hétközi mérkőzés: Dózsa—Sopron 2:2, Kaposvári MTE I Magyaróvár—Szombáthely 3:0. A bajnokság állása: 1. Sztálinváros 7 6 1 — 27:5 13 2. Győr 7 6 — 1 19:6 12 3. Magyaróvár 8 6 — 2 13:7 12 4. Székesfehérvár 6 5 — 1 15:7 10 5. Láng Gépgyár 6 5 — 1 14:10 10 6. Zalaegerszegi TE 6 3 3 — 11:4 9 7. Pécsi VSK 6 4 — 2 11:10 8 8. Délbudai Spartakusz 7 3 1 3 12:14 7 9. Kaposvári MTE 7 3 — 4 17:17 6 10. Budafok 7 3 — 4 10:19 6 11. Veszprém 7 2 1 4 18:16 5 12. Pécsbányatelep 7 1 3 3 7:12 5 13. Oroszlány 6 2 — 4 7:11 4 14. Sopron 7 1 2 4 11:17 4 15. Kaposvári Kinizsi 6 2 — 4 8:16 , 4, 16. Szekszárd 7 1 2 4 5:11 4 17. Nagykanizsa 6 1 2 3 5:13 4 18. Zalaegerszegi Dózsa 7 1 1 5 11:13 3 19. Szombathely 8 — 2 6 4:17 2 A következő forduló párosítása: Láng Gépgyár—Szekszárd, Székesfe­hérvár—Győr, Nagykanizsa—Dél­budai Spartakusz, Zalaegerszegi TE —Sztálinváros, Kaposvári Kinizsi— Pécsbányatelep, Oroszlány Magyar­óvár, Sopron—Kaposvári MTE, Pécsi VSK—Zalaegerszegi Dózsa, Szombat­hely—Veszprém. Budafok szabadna­pos lesz. Baja nyerte a rangadót, utána összetümüriilt a mezőny az NB lll-ban Az NB III. vasárnapi fordulója sok váratlan eredményt szolgáltatott. így váratlan volt a Pécsi Vasas veresége Pécsujhegyen, Simontomya hazai pontvesztése és a Nagykanizsai Épí­tők kaposvári pontvesztése. A rang­adón nagy küzdelem után Baja győ­zött a Pécsi BTC ellen. így a bajai csapat már 4 pontos vezetésre tett szert a mezőny előtt, mögötte azon­ban összetömörült a bajnokság részt­vevőinek tábora. Bár a Tolna megyei csapatok ebben a fordulóban kielé­gítően szerepeltek, a bajnokságban egyik sem játszik komoly szerepet. — Azért is küzdeniük kellene, hogy a középcsoportban maradhassanak. — Részletes eredmények a következők: Baja—Pécsi BTC 3:2. Simontomya— Kaposvári Textiles 1:1, Szigetvár- Csurgó 5:1, Dombóvár—Nagyatád 3:1. Mohács—Bonyhád 2:0, Tolna—Nagy- kanizsai Vasút 3:2, Kaposvári Dózsa— Nagykanizsai Építők 3:3, Pécsujhegy —Pécsi Vasas 2:1. A bajnokság állása a következő: Budafoki ÉMTE — Szekszárd 1:0 (0:0) Szekszárd, 1600 néző. Vezette: Fe­kete II. Szekszárd: Bánhalmi—Cser, Tárnok. Paszler—Kunszabó, Ulrich— Kázmér, Majnay, Benács, Rózsa­völgyi, Gabi. Budafok: Németh—Petőcz, Szabó II., Dobes—Pécsi, Hortobágyi—Pécz- zeli, Papp, Haász, Melega, Varga. A hazai csapat kap jobban lábra, de Melega lövése mellékerül. A hazai csapat csak a 9. percben veszélyeztet először, de Rózsavölgyi beadása elcsúszik a kapu előtt. A 16. percben Gabit szabálytalanul vá­lasztják el a labdától, a szabadrúgás azonban a sorfalról kipattan. Igen gyenge a játék. A hazai csatársor képtelen tar­tani a labdát. A vendégcsapat irányítja a játékot. Később kiegyenlített lesz a játék, de egyik csapat sem tud összehozni va­lamirevaló helyzetet. A 35. percben Cser a 16-cson álló Vargának ad, szerencsére a csatár lövése az egyik védőről kipattan. Később Kázmér előtt nyílik helyzet, de kivár a szek­szárdi csatár. A 44. percben vezetjük az első korszerű támadást. Rózsa­völgyi lövését azonban a budafoki kapus jó érzékkel hárítja. Majd Benács a 16-oson tisztán állva, nagy helyzetből fölé bom­báz. A szünetben Ludas nagy fejmosást rendez, de az öltöző képe egyáltalán nem mutat elszánt hangulatot és előrevetíti árnyékát a csúnya vere­ségnek. Sokáig eseménytelen játék folyik. Szünet után a 15. percben Benács jobbszél­ről eltalálja a'kapufát. A 20. percben Kázmér előtt nyílik helyzet, de előbb lövése kipattan a védőkről, másodszorra meg elkerüli a lövés a kaput. A 21. percben tumul tus támad a hazai kapu előtt, szeren­csére azonban ezt a jelenetet még megússzuk gól nélkül. Majd Paszler hibájából megy el a jobbszélső és a kialakult nagy helyzetből Melega lő fölé (lesen is állt a csatár). A 36. percben megpecsételődik a szekszárdi csapat sorsa: Varga nem is helyezett lövést küld kapura és a labda a hálóba jut 1:0. Még megcsillan az egyenlítés remé­nye, de a budafoki kapu előtt kiala­kult tumultust senki sem tudja ki­használni. Az utolsó percben Haász a kapufát találja el. A mérkőzés óriási csalódás volt a szekszárdi szurkolótábor részére. Az elmúlt vasárnapi mérkőzésről azt ír­tuk, hogy a szív és a lelkesedés dia­dala volt a Székesfehérvár elleni győzelem. Ez a mérkőzés a teljes lé- lektelenség csimborasszója volt. Fá­radtan is és rosszul is játszott a hazai csapat. Ez azonban még megbocsát­ható. Az azonban semmiképpen nem bocsátható meg, hogy egyes játéko­sok „alibk’-futballt játszottak és a csapat többsége egyáltalán nem küz­dött. Úgy festett a mérkőzés, mintha a csapat közös totószelvényen meg­tette volna a mérkőzést 2-re és min­dent elkövetett annak érdekében, hogy a 2-es be is következzék. Budafokban az eddig látott csapa­tok közül a mezőny egyik leggyen­gébb együttesét ismertük meg. Ép­pen ezért kétszeresen fájó a vereség. Rúnhalmi szinte alig kapott lövést, a gólt védenie kellett volna. A hát­védhármas még úgy-ahogy helytállt. Tárnok, Paszler, Cser volt a sorrend. A fedezetek egymást múlták felül a rossz leadásokban. Különösen Ulrich volt rossz. A csatársorban Rózsa­völgyi és Gabi egymást égette, külö­nösen Gabi volt az, aki állt a pá­lyán. Benács eredménytelenül küz­dött. A jobbszárnyon Kázmér nyúj­tott rendkívül gyenge teljesítményt. A vendégcsapat a mezőnyben szé­pen játszott. Különösen Pécsi indí­tott sok jó támadást. Itt is a védelem játszott jobban. Petőcz és Szabó II. játéka emelhető ki. A játékvezető közmegelégedésre vezette a játékve­zetői szempontból igen könnyű talál­kozót. Á megyei ifjúsági bajnokság eredményei csak részben állnak ren­delkezésünkre. Váraljáról és Hő- gyészről nem kaptunk tudósítást. Eredmények: Paks—Bátaszék 1:1, Szekszárd—Döbrököz 9:0, Nagydorog —Tamási 3:4, Kurd—Dombóvár 0:5, Máza—Nagymányok 3:0. A bajnokságban az élen most ez a helyzet: 1. Szekszárd 6 6 — — ■’ 44:5 12 2. Dombóvár 6 5 1 — 23:4 11 3. Máza 6 4 2 — 19:5 10 4. Tamási 6 4 1 1 27:11 9 A Totó eredménve 39. hét. j 1. Szeged—Salgótarján 2 1:2 2. Pécs—Baranya—DVTK 2 0:1 3. Dorog—Tatabánya 2 0:1 4. SSE—DVSC 2 0:3 5. Nagybátony—Cs. Autó 1 5:1 6. Pécs—Bányát.—ZTE X 0:0 7. Délbudai S.—Székesfv. 2 0:3 8. Szekszárd—Budafok 2 0:1 9. KMTE—V eszprém 1 4:1 10. Makó—Vác 1 2:0 11. Jászberény—Baja 1 6:0 12. Gyula—Kecskemét X 0:0 1- Baja 6 6 — — 19: 5 12 2. Pécsi BTC 6 4 — 2 18: 9 3 3. Nagyk. Építők 6 3 2 1* 13: 9 1 4. Pécsujhegy. 6 4 — 2 11: 9 8 5. Pécsi Vasas 6 3 1 2 11: 7 7 6. Szigetvár 6 3 1 2 14:12 7 7. Mohács 6 2 2 2 6: 6 6 8. Bonyhád 6 3 — 3 9:11 6 9. Dombóvár 6 2 2 2 9:11 6 10. Nagyatád 6 2 1 3 8:10 5 11. Csurgó 6 2 1 3 10:13 5 12. Simontomya 6 2 1 3 7:13 5 13. K. Textiles 6 1 2 3 7: 9 4 14. K. Dózsa 6 1 2 3 7:10 4 15. Tolna 6 2 — 4 9:14 4 16. N. Vasutas 6 — 1 5 4:14 1 A táblázatot szemlélve, Baja és a Nagykanizsai Építők nagyszerű sze­replése mellett szembetűnő a Bara­nya megyei csapatok eddigi jó sze­replése. A VI. forduló után az eddi­giekben leggyengébben szereplő Ba­ranya megyei 'csapat: Szigetvár is megelőzi a legjobban szerepelt So­mogy és Tolna megyei csapatokat. A Somogy és Tolna megyei csapatok kö_. zül jelenleg valamivel a Tolna me­gyeiek állnak jobban. A következő forduló párosítása: Bonyhád—Tolna,. Mohács—Domb­óvár, Nagyatád—Szigetvár. Csurgó— Simontomya, Kaposvári Textil—Pécsi BTC. Nagykanizsai Építők—Pécsuj­hegy, Nagykanizsai Vasút—Kaposvári Dózsa, Pécsi Vasas—Baja. Négy mérkőzésen vendégcsapat győzőit , a megyei bajnokság VI• fordulójában A megyei labdarúgó 'bajnokság VI. fordulójában a vendégcsapatok kitű­nő teljesítménye volt a meglepetés. A Hőgyész—Fadd, a Máza—Nagymá­nyok, a Kurd—Dombóvár és a Nagy­dorog—Tamási találkozón a vendég­csapat megszerezte mind a két baj­noki pontot. Különösen Nagymányok mázai győzelme látszik értékesnek a felsorolt mérkőzések közül, de min­den bizonnyal a többi vidéki pont is aranyat ér. Meglepetés is akadt a for­dulóban: az eddig igen mérsékelten szerepelt váraljai együttes éppen Dunaföldvár ellen szerezte meg első bajnoki pontját a megyei bajnokság­ban. Rendkívül heves küzdelmet ho­zott a Paks—Bátaszék rangadó is. A hazai csapat ezúttal nm találta fel magát és csak a befejezés előtt két perccel sikerült bebiztosítania a győ­zelmet a végig lelkesen harcoló báta- széki vasutasokkal szemben. Szek- szárdon hiába játszott nagy fölényben a hazai tizenegy, ez a fölény csak a második félidőben mutatkozott meg gólokban. Részletes eredmények a kö­vetkezők: Paks—Bátaszék 2:1 (0:0), Szekszárd—Döbrököz 5:2 (2:1), Nagy­dorog—Tamási 1:3 (0:0), Váralja—Du­naföldvár 1:1, Kurd—Dombóvár 0:2 (0:1), Máza—Nagymányok 1:2 (1:0)* Hőgyész—Fadd 2:4. A hatodik forduló lejátszása után a bajnokság állása a következő: 1. Paks 6 5 1 — 22: 4 11 2. Szekszárd 6 5 — 1 23: 9 1« 3. Dunaföldvár 6 4 1 1 16: 9 9 4. Bátaszék 6 4 — 2 16:11 8 5. Máza 6 3 1 2 16: 7 7 6. Fadd 6 3 1 2 14:16 7 7. Nagymányok 6 3 — 3 23: 8 6 8. Tamási 6 3 — 3 16:15 6 9. Dombóvár 6 2 1 3 12:16 5 10. Döbrököz ‘ 6 2 1 3 13:18 5 11. Kurd 6 2 — 4 11:21 4 12. Hőgyész 6 1 1 4 12:29 3 13. Nagydorog 6 1 — 5 7:27 2 14. Váralja 6 — 1 5 3:14 1 eddigiek során az újoncok kö A VII. forduló párosítása a zül tehát Fadd szerepelt a legjobban. A régi megyei bajnokságban szere­pelt, de most mérsékelt erdménnyel rajtoló csapatok közül Nagymányok kezd felzárkózni az élmezőnyhöz. — Dombóvár helyzetén is sokat javított kurdi győzelme. kező: Dombóvár—Váralja, Tamási— Szekszárd, Nagymányok—Kurd, Du­naföldvár—'Nagydorog, Döbrököz— Paks, Fadd—Máza és Bátaszék— Hőgyész. A Szekszárdi SC külön autóbuszt indít kellőszámú je­lentkező esetén az október 6-án, Buda pesten délelőtt lejátszásra kerülő Láng gépgyár—Szekszárd mérkőzés­re. A tervek szerint az autóbusz 6 órakor indul Szekszárdról az IBUSZ elől. A kirándulás résztvevői megte­kintik a minden bizonnyal 10 órakor kezdődő Láng gépgyár—Szekszárd ta­lálkozót, majd alkalom kínálkozik ar­rahogy a délután a Népstadionban lejátszásra kerülő Franciaország—Ma gyarország válogatott mérkőzést is megtekintsék. Az autóbusz a késő esti órákban ,a válogatott mérkőzés után indul majd vissza 1 Szekszárdra. Rész­vételi díj 75 Ft. Jelentkezni lehet az IBUSZ Széchenyi útcai irodájában és Vancsa Sándornál a 21—02-es tele­fonszámon. A rendezőség 60 jegyet igényelt a válogatott mérkőzésre. GARAY FILMSZÍNHÁZ Október 1—2-ig Csodacsatár Zenés magyar filmszatíra Előadások kezdete: hétköznap 6 és 8, vasárnap 4, 6 és 8 órakor. ÚJVÁROSI GAZDAKÖR Október 2—3. ‘Hyppolií a lakáj Régi magyar filmvígjáték Olvasd, terjeszd a TOLNA MEGYEI Népújságot! A Bonyhádi Ruházati KTSZ azonnali belépésre jól képzett női szabót keres Idő jár ás jelent és Várható időjárás kedden estig: Több helyen eső. Időnként még élénk északi szél. Gyenge talaj menti fagy. Legalacsonyabb hőmérséklet 3—6, leg magasabb kedden 10—13 fok között. TOLNA MEGYEI NÉPÚJSÁG A Magyar Siaclallita Munkáspárt «• a tanácsok lapja Saerkesitl a Ssarkesiatőbisottság Jaaknárd. Mártírok tere 15—17. Telefon: 20-10. 20-11 Filelös kiadó: ai MSZMP Intéaöblzettsága Szakisáról Nvamda Telefon: 21-21