Tolnai Napló, 1955. szeptember (12. évfolyam, 205-230. szám)

1955-09-01 / 205. szám

i NAPLÓ 1955. SZEPTEMBER L Mona Brand: Hamilton család A Déryné-szinliáai űj műsora megyénkben Maga a cím csak annyit árul el, hogy egy családról, a Hamüton-családról szói Mona Brand színműve. A szín lapról pedig még azt lehet megtudni, hogy 1942-ben, Ausztráliában történik az esemény. Régi dráma-téma a család, a valamilyen vonatkozásban maradi szülők s az egy lépés­sel már előbbrejutott gyerme­kek ellentéte. Shakespearetől kezdve Moliere„ Shaw, s az egészen modern drámaírók egyaránt felhasználták. De ér­demes megfigyelni, hogyan válik ez a hagyományos téma az ausztráliai írónő művében tisztán motívummá egy fon­tosabb és nagyobb társadalmi probléma kifejtéséhez. Mert a második és harmadik fel­vonás során már nincs kétség a nézőben, hogy a Hamilton- család konzervatívizmusa, a régi hagyományokhoz való merev ragaszkodás alárendelt szerepet játszik annak a nagy társadalmi konfliktusnak a bemutatása során, ami nálunk csak könyv-probléma ugyan, vagy külföldi színművek té­mája, de ami a keleti féltekén vagy Amerikában előkés égető probléma: a fehér és sárga­bőrű emberek faji ellentétéről van szó. A dráma tulajdonképpen sok problémát ölel fel. Vádol­ja a háborút, amely férfiakat ragad el a családoktól s meg­akasztja az élet, a gazdaság rendes menetét. Szól arról, hogy nem lehet ma már lebe­csülni a női munka erejét és értékét; ha más nem, a hábo­rú okozta szükség bizonyítja ezt. A maradiság és & haladás küzdelmét ábrázolja Hamil- tonné és a gyermekek viszo­nyában. S hogy a dráma meg­nyugtató feloldást nem adhat, arra az a magyarázat, hogy Ausztráliában még nincs meg­oldás a büszke őstelepesek s a bennszülöttek és más színes- bőrűek kapcsolatára. A fehér faj — ha az életben nem fo­gadja be, könyvekben, drá­mákban sem fogadhatja be családjába a bennszülötteket, mert az ilyen írásmű megha­misítaná a valóságot. A darab hőse mindmegany- nyi nagyszerűen kidolgozott figura. Hamiltonné szerepét Czéh Gitta játssza. Sok érzés­sel, mély átéléssel, jellemszí­nészi skálájának sokoldalú be­mutatásával állítja elénk a büszke birtokosasszony hol követelő, hol szégyenkező, máskor udvariaskodó, majd kérlelhetetlen, kegyetlen, sőt, gőgös, végül megtört figurá­ját. Richard (Egyed László) különösen a harmadik felvo­nás drámai levegőjű jelenetei­ben ad kimagasló teljesít­ményt, Lola (Huszár Márta) kis kínai asszonya finom, ked­ves, meleg alakítás. Szőke Vil­ma Jill Ramsey-je is jól kidől, gozott, átélt színészi munka. S a többi szereplők Helén (Csik Etel), Iris (Sipos Ila), Rey­nolds jószágigazgató (Erős Pál), Carrowné (Mihályi Lici), Shirley Blair (Jurik Julia), Margareth (Solymár Irén) szintén megérdemelten kapott sok tapsot. A darab jó, a színészek jók — tehát a siker elmaradhatat­lan! (O. GY.) A kiállítás hírei Az Országos Mezőgazdasági Kiállításnak mintegy négyszáz­ötvenezer vidéki látogatója lesz. Tolna megyéből az eddigi jelentkezéseket alapul véve, tizennégyezren mennek fel a kiállításra. * A kiállítás megtekintésére kedvezményesen utazhatnak a dolgozók. A kedvezmény mér­téke 50 százalékos, mely hajó­val és vonattal történő utazás esetén vehető igénybe. Ezenkí­vül kedvezmény kapható még autóbuszra. • A tavalyi megoldástól eltérő­en, idén minden kiállító gazda megkapja a napi 30 forintos költségmegtérítést. Megkapják tehát azok az egyéni gazdák is, akik a kiállításon eladják az állataikat. • Az Országos Mezőgazdasági Kiállítás rendezősége minden egyes kiállító részére kényel­mes szállást és napi egyszeri meleg étkezési lehetőséget biz­tosít. HÍREK Csütörtök, 1955. szeptember 1. Névnap: Egyed. Ügyeletes gyógyszertár: 11/1. sz. áll. gyógyszertár. Várható időjárás csütörtök estig: változó felhőzet több he­lyen záporeső, zivatar. Mérsékelt szél. Hűvös éjszaka. A nappali hőmérséklet alig változik. Várható legalacsonyabb hő­mérséklet 12—15, legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 23—26 fok között. — A Városi Kultúrház igazgatósága értesíti látoga­tóit, hogy a jövőben tartandó előadásokat a meghirdetett idő­pontban, pontosan fogja kez­deni. Későnjövők csak a szü­netben mehetnek a nézőtérre. Kérjük, hogy az előadások za­vartalansága érdekében helyét mindenki a kezdési időpont előtt foglalja el. * — Nyolcvan méter hosszú, 100 férőhelyes korszerű szarvasmarha istálló építkezé­sét fejezte be a mözsi Úttörő termelőszövetkezet tagsága. A tágas, világos, villany és víz­vezeték hálózattal ellátott gyö­nyörű hófehér épület 800 000 forintos költséggel épült. Az építkezéshez a termelőszövet­kezet tagsága körülbelül 200 000 forint értékű munkával járult hozzá. Apróhirdetések — TANYA eladói 1660 négy- szögöl területtel, melyen van vető terület .gyümölcsös és 3 pászta szőlő. Cím: Szekszárd, Bal Remete Tökös dűlő, Kónya Imre. TOLNAI NAPLÓ Szerkeszti a szerkesztőbizottság Felelős kiadó: KIRÁLY LÁSZLÓ Kiadja a Tolnai Napló Lapkiadó V. Szerkesztőség telefonszáma: 20-10 Kiadóhivatal telefonszáma: 20-11. A szerkesztőség és kiadóhivatal elme: Szekszárd, Széchenyi u. 18. Terjeszti: a Megyei Postahivatal Hirlaposztálya és a hírlap kézbesítő postahivatalok Előfizetés postahivataloknál és kézbesítőknél Havi előfizetési díj: Í1 Ft. Szekszárdi Nyomda Szekszárd, Széchenyi u. 46. Telefon: 21-21 Nyomdáért felel: Odepka Rezső II Tolna megyei Népbolt felkészült az őszi idényre A Tolna megyei Népbolt figye- anbevéve megyénk dolgozói­ak igényeit, nagy körültekin­tsél készül fel az őszi idényre, loltjai árubőséggel vár­ak a dolgozókat. A tavaly még iánycikknek számító gyermek- s nőikabát, kis és nagy kamasz ltönyök ma már nagy válasz­okban kaphatók. Ha összeha- onlitjuk a tavalyi 900.000 fo- intos árukészlettel szemben zidén 1,400.000 forint értékű rukészlet várja a ruházati bol­tikban a vevőket, hű képet yerünk az árubőségről. De emcsak készruhákban, ha- iem méterárukban is igen nagy . választék. Hogy csak egyet mlítsünk, a tavaly hiánycikk- lek számító 380 forintos női ;abátszövet, most minden nennyiségben vásárolható. — Amellett a flokkon árát 20 szá- alékkal leszállították. Igen sok igynevezett Viscosa szövet, tartón, különféle flanelláru, igynemű vásznat és a jóminő- égű Pannónia zefir kapható. Ja pedig valaki cipőt akar vá­sárolni, akkor az idén ugyan­csak igen sok olyan cikket vá­sárolhat, amelyet tavaly csak nehezen tudott megkapni. Igen bő választékban van gyermek­cipő. Uj formájú krepp gumi­talpú, valamint forma gumi­talpú férfi és női cipő. Gyermek -c felnőtt bakancsok, csizmák és Wellington-csizmák között választhat a vevő. Említésre- méltó az úgynevezett .Gaz la ’- ' "'a árát ez idén 483 forint­ról 400 forintra szállították le. Minden cikket nem tudunk fel­sorolni, de meg kell említenünk hogy a vásárlók szinte válogat­hatnak a nagymennyiségű gyer­mekmelegítők, tréningruhák, gyermekpuloverek, kardigánok, bolyhos és svájci nadrágokban. Mint a felsoroltakból kitűnik, a Népbolt vezetősége jó előre felkészült, hogy nagy árubőség­gel fogadja boltjaiban az őszi idényben vásárolni akaró dol­gozókat. ARATÓ. A Balatonon üdültek a bonyhádi mozi dolgozói Nagy örömben volt részük az elmúlt napokban a bonyhádi mozi dolgozóinak. A Megyei Moziüzemi Vállalat 7 bonyhádi moziüzemi dolgozót 2 napra a Balatonhoz küldött pihenni, szó rakozni jutalomképpen. Ez azonban nem ment a mun­ka rovására, illetve nem veze­tett az előadások elmaradásá­hoz. Csütörtökön ugyanis szün­nap, tehát reggel hajnalban in­dultak autóbusszal és péntek estére már haza is érkeztek. — Ez a kitüntetés is hozzájá­rul, — mondotta Vugrik elv- társnő — hogy mozink dolgozói ezután még jobb munkát végez­hessenek. MOZI Ga.-ay Filmszíni-áz: Szeptember 1-től 5-ig, csütörtöktől hétfőig. A bécsi komédiások. Girardi, a nagy osztrák komikus élete színes filmen. Előadások kezdete vasár és ünnepnap: fél 4, 6 és fél 9 óra­kor. Hétköznap: 6 és fél 9 órakor. Kertmozi. Szeptember 2—5-ig, Péntektől—hétfőig. A Kulmi ökör Szatirikus, magyarul beszélő né­met film. Előadások kezdete: este 9 órakor. SPORT csak szerelni. A sarokrúgást Rapp szépen védi. Kirúgás után- ismét a Vasas hozza fel a labdát, majd Német nagy felső sarokba tartó lövését Rapp jó érzékkel ök lözi. A következő percben Szabó szép fejesét kell védeni a hazat kapusnak. Az utolsó percekben fel jön a Kinizsi, de az eredmény már nem változik. Birálat: A szépszámú paksi kö­zönség erősiramú mérkőzést lá­tott. A Vasas csatársor a szokot- nál gyengébben játszott és nem tudott megbirkózni a jól záró Ki­nizsi védelemmel. A hazai csa­pat lelkes játékával megérdemelte az értékes két pontot. Jók: Rapp, Darnai, Vida, illetve Losonci, Felföldi, Szabó. Golenszki Gy. levelező. jük a hazaiaknak. A 18. percben Kiss szépen megy el, lövése azon­ban mellé megy, majd újból Zöld' ment lábbal a tolnai csatárok elől A 33. percben a hazaiak szöglet- rúgása után Kisshez kerül a lab­da, akit az egyik tolnai védő há­tulról támad, s a játékvezető túl- szigorúan 11-est ítél. A büntetőt Kersák szépen helyezi, de Ezer kiüti azt. Kirúgás után Kiss szer­zi meg a labdát, de Ezer a lábá­ról szedi le. Ezután Tolna támad többet, Joósz lövése száll fölé„ nem sokkal utána Zöldnek kell ártalmatlanná tenni egy szabad­rúgást. Bírálat: Gyenge iramú mérkő­zésen a hazaiak megérdemelten- győztek. Jók: Radó, Újházi, Hen- ci, illetve Ezer és a közvetlen vé­delem. Lahó István szeKszara, tsuu néző. vezette: Völgyesi. Simontornya: Ferenczí — Sebes­tyén II., Sebestyén I., Bíró — Sebestyén III., Róth — Mikulás, Kondor, Baum II., Baum IV., Pénzes Szekszárdi Építők: Greilich — Kiss, Fehér, Bencze — Elekes, Bandi — Haler.a, Gyetvai, Tóth, Márton, Zsoldos. Lényegesen jobb iramú és szín­vonalú játék alakul ki az első per cekben. Mind a két együttes a tervszerű, lapos játékra törekszik Különösen jól kezelik a labdát a simontornyai játékosok. A vendé­gek támadnak többet az első fél­időben. Baum szabadrúgása után a túloldalon Tóth alig fejeli mellé Halena beadását. Ezután ismét a hazai csapat veszélyeztet. Tóth jól megy el a jobbszélen, de jól jön eléje Ferenczi és lezárja a szöget. Fehér lyukat rúg, de Pénzes lab­dája lecsúszik. Hazai percek kö­vetkeznek most. Gyetvai melléfe jeli Zsoldos jó sarokrúgását ,majd Márton alig csavar mellé fejjel egy jó beadást. A 21. perc­ben Fehér egy könnyű lab­dát kifejel a partra. Part­dobás után az egyenetlen talajon el is esik és így Mikulás beadása őrizetlenül találja Baum IV-et, aki közelről a hálóba lövi a labdát. 1:0. Erősen vissza esik a hazai csapat. Kondor a felső kapurát ta lálja el. A II. félidőben unalmas mezőny játék folyik az első negyedórában A mezőnyben a vendégcsapat szépen kombinál, de erőtlen itt is a csatársor és Így még helyzet sem igen adódik. A 14. percben Kondor lábáról szedi le a labdát Greilich. A 20. percben Elekesnek kell mentenie Baum és Pénzes elől. A 27. percben ismét a fiatal Kondor veszélyeztet, majd Miku­lás lő fölé jó elfutás után. A 35. percben egyenlítési alkalmat sza- laszt el a hazai együttes. Tóth tisz tán állva a kifutó Ferenczibe lövi a labdát. Az esetnél Ferenczi meg sérül de továbbjátszik. A 38. perc ben egyenlít a hazai csapat.. Ha­lena— Gyetvai adogatás után Ha­lena megszerzi az egyenlítő gólt. Az egyenlítés után fellángol a küz. delem ,de gólra már egyik csapat erejéből sem telik. Pedig Pénzes előtt biztató helyzet nyilik még. A játékot jobbára a jó labdake­zelésű simontornyai csapat irá­nyította, de csatársorának hatá­rozatlansága miatt csak egyetlen gólt sikerült elérnie, azt is vé­delmi hibából. így egyetlen jól si­került hazai támadás elég volt a döntetlen eredmény elérésére. Pe­dig a hazai csapat előtt is renge­teg helyzet nyilt. Jók: Kiss, Ben­cze, Elekes. Halena. illetve. Kon­dor, Sebestyén II., Ferenczi,. Baum II. Dombóvári Bástya - Őcsérty 5:2 (3:1) Dombóvár 600 néző. Vezette: Mecseki. Dombóvár: Alexits — Tamás, Herbai, Makár — Kardos, Feny­vesi — Polák, Vicze, Kerecsényi, Schiffler, Zámbó. öcsény: Matus — Dőr, Balogh, Hencz —- Horváth, Császár — Géczi, Sizvák, Korsós, Brandt, Szabó. A Bástya rögtön támadólag lé­pett fel. Zámbó lövése az első percben a kapufán csattan. A harmadik percben a pályán Vicze, Kerecsenyl a labda útja. Kerecse- nyi a középre húzódó Oláh elé teszi a labdát. Oláh kiugrik és hatalmas lövése a hálóba köt ki, 1:0 a Bástya javára. Kezdés után dombóvári támadás fut végig a pályán. Schiffler egyedül van a kapussal szemben és mellé lő. Az őcsényiek támadása bontakozik ki. a 10. percben szöglethez jut­nak és kavarodásból Géczi meg­szerzi az egyenlítő gólt, 1:1. Kez­dés után végig a Bástya harcol ki fölényt. Szép, lapos adogatá­sokkal és keresztlabdákkal köze­litik az őcsényi kaput. A 15. perc ben szabadrúgáshoz jut a Bástya Vicze erős lövése a hálóba köt ki 2:1 a Bástya javára. Kezdés után szórványos, előrevágott labdák­kal kísérleteznek az őcsényiek. Több lövést küldenek kapura, de Alexits jó napot fogott ki és min­den esetben jó érzékkel avatko­zik közbe. Bástya támadás alakul ki Herbai, Fenyvesi, Kardos a labda útja. Kardos jobbszélre [vei Oláh jó ütemben húz el és hatal­mas lövésével 3:l-es vezetésre tesz szert a Bástya. Szünet után nem lanyhul az iram. Az 5. percben Oláh jobb­szélen elhúz és a kaputól 3 mé­terre felvágják. A 11-est Vicze ér­tékesíti, 4:1 a Bástya javára. Me­zőnyjáték alakul ki őcsényi táma­dás során öcsény 11-eshez jut. amelyet Korsós értékesít (nem volt 11-es) 4:2 az eredmény. Kez­dés u.tán Schiffler óriási helyzet­ben mellé lő, majd Zámbó hatal­mas lövését bravúrosan védi az- őcsényi kapus. A 40. percben Bástya támadás során Makár be­állítja a végeredményt, szép ejtett labdája a hálóba köt ki, 5:2. To­vábbra is a Bástya marad táma­dásban. Birálat: A Bástya csapata végig hatalmas lelkesedéssel küzdött, a játékosok nem ismertek elveszett labdát. A játék alapján még az ilyen arányú győzelem is meg­érdemelt. Á nagykanizsaiak szerepeltek a legjobban a Szekszárdi Spartakusz kerékpár versenyén A Szekszádi Spartakusz ren­dezte meg az elmúlt vasárnap a budapesti országúton az Orszá­gos Béke Kupa kerületi ország­úti kerékpárversenyt. A verse­nyen Somogy, Tolna, Baranya és Zala legjobb kerékpárosai vettek részt. Nagyszerű idő és pálya kedvezett a versenynek és ennek megfelelően jó eredmények is születtek. A nagykanizsai Vékás! pl. a 100 km-es futamban 36.300 m-es óraátlagot hajtott. A verse­nyen a nagykanizsai kerekesek szerepeltek legjobban, rajtuk kí­vül a kaposvári és szekszárdi ke­rekesek is két-két győzelmet arattak. Részletes eredmények a következők: Versenykerekesek III. osztályú futama, 100 km: 1. Vékási Nagy­kanizsa! Bányász 2 óra 45:38 (36 300 méteres őraátlag!) 2. An­ger Nagykanizsai Bányász 2 óra 46:37, 3. Kovács Pécsi Törekvés 2 óra 48:24. Ifjúsági versenykerekesek 80 km-es versenye: 1. Székely Ka­posvári Építők 2 óra 28 perc (32 400 méteres óraátlag!), 2. Tol­di Pécsi Törekvés rajta, 3. Lázár Kaposvári Építők rajta. Serdülő versenykerekesek 30 km-es versenye: 1. Dévai Pécsi Törekvés 56:47 (32 100 méteres óraátlag!), 2. Kassai Pécsi Bá­nyász rajta, 3. Molnár Szekszárdi Spartakusz rajta. 111. osztályú vaskerekesek 30" km-es versenye: 1. Ács Nagykani zsal Törekvés 54:37 (33 km-es­óraátlag!), 2. Géder Pécsi Bá­nyász rajta, 3. Zsirmann Pécsi- Bányász rajta. Ifjúsági versenyzők versenye 30 km-en közhasználatú gépen: 1. Gerendái Szekszárdi Sparta­kusz 54:37 (33 km-es óraátlag!). Serdülő vaskerekes versenyzők 20 km-es futama: 1. Szakály Szekszárdi Spartakusz 37:50 (31 600 méteres óraátlag!). Női versenykerekesek 20 km-es versenye: l. Szentes Kaposvári Kinizsi 43:37 (27 km-es óraátlag). Ma már nemcsak a labdarúgást ismerik a kurdi fiatalok Az elmúlt hónfepok alatt hatal­mas fejlődésnek indult Kurd sport élete. A DISZ II. Kongresszusa tisz teletére rendezett mezei futóver­senyt a járásban a kurdi fiatalok nyerték meg. A helyi szpártákiád döntője után a járási döntőn hat atléta képviselte a falu színeit, majd utána a megyei döntőn a já­rást Szőgyéni Géza, gránát- és súlydobásban bejutott az országos döntőbe. Ilyen még nem volt a kurdi sportéletben, és így méltán vonta a sportkedvelők figyelmét az atlétika felé, aminek eredmé­nye, hogy a falu fiataljai nagy ér­deklődéssel fordulnak e sportág felé. Nem véletlen, hogy az első he­lyen áll a község a járásban a VIT jelvényszerző versenyen is. A fiuk mellett sikerült a lányokkal is megszerettetni a sportot és a jelvényszerző versenyek során hét lány ért el olyan eredményt, mellyel megszerezte a VIT jel­vényt, A teke szakosztály nem alakult még meg, de már a fiata­lok beneveztek a járási bajnok­ságba, hogy mire a szakosztályt megalakítják már indulhassanak a járási bajnokságban. A röp­labda szakosztály szintén alaku­lóban van. Egyenlőre barátságos mérkőzéseket játszanak, de a ta­vasszal induló bajnokságon már képviselik Kurd szineit. A lab­darugó szakosztálynak is megvan a fejlődése és az utánpótlás biz­tosítása, mert a második csapat a járási bajnokságban küzd. így erősödik, fejlődik Kurdon- a sportélet, ahol az elmúlt évek során a labdarúgáson kívül más sportot nem Ismertek. Kovács István levelező. SPORTHÍREK — A~ Dombóvári Szpartakusz által társadalmi munkával épített tekepályát augusztus 28-án, va­sárnap délután adták át rendel­tetésének. * A kocsolai falusi sportkör jól­sikerült atlétikai versenyt rende­zett, ahol Zámbó 100 méteren 12.8-at, 1000 méteren 2:53-at futott. Döbrököz—Iregszemcse 5:3 II. osztályú mérkőzés Iregszemcse kezd és Novák egyéni játéka után gólt lő, 0:1. Három perc múlva a hazaiaknak sikerül egyenlíteni. A II. félidőben a hazaiak támadnak többet, még' is a vendégek érnek el gólt Szi­lák révén. A 20. percben ismét Novák lesz eredményes és így már 3:l-re vezet Iregszemcse. A döbrököziek nem adják fel a küz delmet, hanem támadnak és így a 30. percben Lehőcz, majd a 35. percben 11-esből ismét Lehőcz lő gólt, 3:3. A 42. percben Takács öngólt vét, 4:3. Befejezés előtt-egy perccel Frank beállítja a végered­ményt, 5:3. Simontornyci VL—Szekszárdi Építők 1:1 (1:0) Paksi Kinizsi —Bonyhádi Vasas 2:1 (1:1) beadását Losonci a Jobb felső sa­rokba fejeli, 1:1. A gól után Ismét a Vasas támad többet, de a hazai védelem keményen áll a lábán. A 32. percben Losonci nagy hely­zetben kapu fölé lő. öt perc múl­va Losonci jobbszélről beadott labdáját csipi el Rapp. Szünet után feljön a Kinizsi, a negyedik percben Somodi szépen szökteti Bálintot a jobbszélen, be­adását Mészáros egyből továbbít­ja a hálóba, 2:1. A gól után roha­moz a Vasas, sarkot harcol ki, de Fetter alapvonalon túlra tisztáz, majd az újabb szögletet Rapp védi. A 8. percben Hóbor veszé­lyes a hazai kapura, de lövése a bal kapufa mellett suhan el. A 32. percben gyors Vasas támadás fut végig a pályán, melyet Tan- .ner az alapvonalon túlra tud Paks, 1200 néző. Vezette: Han- gyási (Székesfehérvár). Paks: Rapp — Horváth, Darnai, Tanner •— Váczi, Vida — Bálint, Fetter, Somodi, Bencsik, Mészá­ros. Bonyhád: Kovács — Pálos, Hor váth. Sziklai — Forró, Felföldi — Hóbor, Steib, Losonci, Szabó, Németh. A hazaiak már a 40. másod­percben gólt érnek el. Darnai sza badrugása a felezővonalról a ka­pu felé száll, melyet Mészáros egyből a jobb alsó sarokba lő, 1:0 A 10. percben ismét Mészáros előtt nyílik alkalom a gólszerzés­re ,de Somodi szép beadását le- kési. A következő negyedóra me­zőnyjátékkel telik el. A 25. perc­ben egyenlít a Vasas. Hóbor ívelt Máza-Tolna 1:0 (0:0) de a hazai védők idejében közbe­avatkoznak. A 22. percben Kersák tisztán kapja a labdát, azonban 5 méterről óriási helyzetből főié lő. Nem sokkal ezután kavarodás támad a hazai kapu előtt, de a vendégcsatársor nem tudja ki­használni a helyzetet. Feljönnek a vendégek, majd Vass fölé lő, ez­után Zöld lábbal tisztáz. Az utol­só percekben újra a hazaiak ke­rülnek fölénybe. A II. félidő elején újból a ha­zaiak támadnak és már ez első percben szabadrúgás után Radó mellé fejel, egy perc múlva szög­lethez jutnak a hazaiak, kavaro­dás közepette Széles a sok láb kö­zött megtalálja a rést és a labda máris a hálóban táncol, 1:0. A gól után a hazaiak maradnak táma­dásban, beszorítják az ellenfelet, de a lövésekkel nincs szerencsé­Szászvár, 300 néző. Vezette: Berta. Máza: Zöld — László. Újházi, Kovács — Láng, Chcnetz — Szé­les, Henci, Kersák, Radó, Kiss. Tolna: Ezer — Wolher, Strau- binger. Deák — Inhof, Bizony II. — Vass, Paszler, Joósz, Pruzsina, Krausz. A vendégek kezdenek nappal szemben. Az első támadást a ha­zaiak vezetik. A 6. percben Kiss szabadrúgását Kersák kapufára fejeli, de a visszapattanó labdát a csatárok elügyetlenkedik. A 9. percben a tolnai támadás után Paszler kifejeli Zöld kezéből a labdát, de a védélem a kapu tor­kából ment. Henci váratlan lövé­sét védi Ezer, majd váratlan tol­nai támadás fut végig a pályán,