Új Néplap, 2016. október (27. évfolyam, 231-256. szám)

2016-10-31 / 256. szám

2016. OKTÓBER 31., HÉTFŐ SPORT 15 Ф Szarvák Krisztián 92. percben lőtt góljával otthon tartotta a három pontot az Újszász A legvégén jött az igazi csattané Bármennyire is esélyesként érkezett Újszászra a fehér mezes csépai legénység, Pintér Lászlóéknak (bal szélen) végül pont nélkül kellett távozniuk Két, kisebb hullámvölgyben lévő csapat - a tizedik Új­szász a negyedik Csépát fo­gadta - találkozott egymás­sal a megyei első osztályú bajnokság 12. fordulójában. Pabar Gyula gyula.pabar@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Elcsépelt közhely, de annál igazabb, a futballt gólra játsszák. Ezért is mond­ják azt, ha egy védő hibázik, akkor általában megússza né­hány keresetlen, vagy ellen­kező esetben néhány vigasz­taló szóval, míg ha a csatár hi­bázik, akkor egy világ dől ösz- sze,.és többnyire a meccs is el­megy. A sorozatos sikertelen­ség hatására görcsössé válhat a játékos, s amíg nem találja meg újra a góllövő cipőjét, ad­dig bizony elképzelhető, hogy csapata szép lassan megindul a lejtőn lefelé. A fentebb em­lített két gárda labdarúgói jól tudják milyen az, ha elöl „be­döglik” a gépezet. A házigaz­da Újszász például az utolsó öt mérkőzésén egyetlen gólt tu­dott csak összehozni - azt is tizenegyesből a Fegyvernek ellen -, míg a sokáig felszálló ágban lévő Csépa a Karcag, a Szajol és a Tiszafüred ellen ta­pasztalhatta meg, milyen ami­kor az égvilágon semmi sem si­kerül. Egyszer viszont minden sorozat megszakad... ÚJSZÁSZ- CSÉPA 2-1 (1-1) Újszász, 50 néző. Vezette: Szabó József (Gönczi Pál, Tú­ró Kálmán). Újszász: Kovács Gy. - Feke­te (Veréb V., 27.), SZURMAI, SZARVÁK, Veréb D., RÉZSÓ, Tóth N., Polgár, Gazdag, Pap- lanos (Dóra Á., 10.), SIPOS. Edző: Mérész Zoltán. Csépa: MODLA - Kocsis B., Pintér L., Szakács, Reich, Gál- fi, Papp E., Mile T., Határ A., Bihari (Ruzsinszki, 68.), Ur- bán-Szabó. Edző: Sárkány At­tila. Gólszerzők: Rézsó (18.), Szarvák (92.), ill. Papp E. (45.). Papírforma ide vagy oda, az esélytelenebbnek tartott Új­szász csapata vezette a mér­kőzés első veszélyes táma­dását, a 15. percben Gazdag Gyula jó huszonkét méterről egy pazar félfordulat után tü­zelt kapura, Modla Sándornak igencsak nyújtóznia kellett, hogy szögletre mentsen. Ám a sarokrúgást követően jött az újabb „hűha” a parányi, de annál lelkesebb hazai szurko­lótábortól, mikor is a lecsor- gó labdát Gazdag nagyszerű­en varázsolta Sipos Zsolt fe­jére, aki az ajtó-ablak ziccert fölé fejelte. A tartós nyomás­nak, pedig hamarosan meg is lett az eredménye, Sipos ug­ratta ki középen Rézsó Pétert - bár a vendégek hevesen rek­lamálták a lest, nem volt az -, aki hanyag eleganciával gurí­tott el Modla mellett a jobb al­sóba, 1-0. Meglepetésre a fe­hér mezes vendéggárda ren­geteg hibával játszott, és ezen a napon valahogy a kellő össz­hang sem volt meg a játéko­sok között. Ezért is lepett meg mindenkit, mikor a 45. perc­ben, szinte a semmiből egyen­lített ki a Csépa, egy bal oldal­ról elvégzett szöglet után Ko­csis Bálint elé pattant a játék­szer, aki azonnal továbbított az üresen álló Papp Erikhez, utóbbi közvetlen közelről lőtt a kapu közepébe, 1-1. A második játékrészben már kiegyenlítődtek az erővi­szonyok, komoly helyzetekből azonban csak nagyon keveset láthattunk. Oberna Gábor ki­esése szemmel láthatóan ér­zékenyen érintette a vendége­ket, ugyanis a támadásaik zö­me a bal szélre koncentráló­dott. Határ Attilát bár sokszor meg is találták a társak, az esetek többségében nem tud­ta eredményesen megjátszani a labdát, cseleit pedig ezúttal nem ették meg az ellenfél vé­dői. A 80. perc tájékán mint­egy varázsütésre megélénkült a találkozó, egymást érték a veszélyes akciók, és két kép­zeletbeli meccslabdáról is be­számolhatunk. Előbb Rézsó szerzett labdát középen, majd a fellazult csépai védelem kö­zül kilépő Polgár Zoltánhoz to­vábbított, aki egyben az egy­ben törhetett kapura, ám sike­rült az egyetlen rossz megol­dást kiválasztania. A 88. perc­ben Határ kapott forintos lab­dát Urbán-Szabó Viktortól, ám ahelyett, hogy jó tíz méterről a már megvert kapust átemel­te volna, helyette lepasszolta azt Papp Eriknek, akinek a lö­vésébe már bele tudtak állni a visszazáró újszászi bekkek. Ám a hidegzuhany még csak ezután jött. A 92. percben a nem sokkal korábban ziccert hibázó Polgár Sípost indította a jobb szélen, aki nagyszerűen passzolt a középen helyezkedő Szarvák Krisztiánhoz, aki he­zitálás nélkül Modla kapujá­ba bombázott mintegy tíz mé­terről, ezzel beállítva a 2-1-es végeredményt. Mérleget vontak a mesterek Mérész Zoltán: - Az a leg­fontosabb, hogy végül miénk lett a három pont. Sajnos, megint elpuskáztunk meg­annyi gólt érdemlő helyzetet, ezért a saját magunk számá­ra tettük izgalmassá a mérkő­zést, amit így csak az utolsó pillanatokban sikerült meg­nyernünk. Továbbá nem jött jól Paplanos Ádám és Feke­te Tamás sérülése sem, előb­binek a combizma húzódott meg, míg utóbbinak a boká­ja sérült meg, egyelőre még nem tudni, hogy mennyit kel! majd kihagyniuk. Azt gondo­lom. ha a hátralévő három fordulóban - a Tiszafüred, a Jászárokszállás és a Jászkisér lesz az ellenfelünk - a lehet­séges kilencből sikerül négy pontot begyűjtenünk, akkor már elégedettek lehetünk, és viszonylag jó pozícióból fordul­hatunk rá a tavaszi szezonra. Sárkány Attila: - Gyen­ge színvonalú meccsen ma­radtunk alul. a pálya tala­ja is bőven hagyott kívánniva­lót maga után, de nem szeret­ném erre fogni a vereséget. Ha a 88. percben berúgjuk azt az ajtó-ablak ziccert, akkor most mi ünnepelhetnénk. Saj­nos, hétről hétre bebizonyoso­dik. hogy rettentő kevesen va­gyunk, így néha az is csoda, hogy egyáltalán kitudunk állni. Ahhoz képest, hogy milyen re­mekül kezdtük a szezont - volt egy hárommeccses idegenbeli győzelmi szériánk -, most óri­ási hullámvölgybe kerültünk, amit az iménti vereség tovább tetéz. Az utolsó négy forduló során ugyanis mindössze két gólt tudtunk lőni, illetve egy pontot szereztünk. Nehéz há­rom meccs vár még ránk az ősszel, de bízok benne, hogy össze tudjuk kapni magunkat. Továbbra is góliszonyban szenved a Szolnoki MÁV FC csapata, amely ezúttal sem talált ellenfele kapujába Vasárnap esti vendégöröm a Tiszaligetben LABDARÚGÁS Nem a legjobb előjelekkel készült a szolnoki csapat a Szeged 2011 elleni der­bire, ugyanis B. Tóth Balázs, Kovács Olivér és Török Milán után a fiatal Kánya Norbert is kidőlt a sorból. Tóth Lászlót pe­dig kiállították Dorogon, ezért az MLSZ Fegyelmi Bizottsá­ga pedig két mérkőzésre eltil­totta, így összesen öt labdarú­gó hiányzott a kék-fehérek ke­retéből. SZOLNOKI MÁV FC- SZEGED 2011-GROSICS A. 0-1 (0-0) Tiszaligeti Stadion, 600 né­ző. Vezette: Nazsa Tamás (Csa­tári Tibor, Márkus Péter) SZOLNOK: Molnár-Farkas ­Csirmaz, Papp Sz., Tóth B., Ma­gyar B. (Hajba -, 81.) Kenderes - Pintér N. (Tóth P.- ,74.), Ber- dó, Rokszin Dedics - Pantovics (Olasz D. -, 67.) Vezetőedző Ba­logh Pál SZEGED: Szántai - Áchim, Tóth G., Farkas M., Mészáros M. - Horváth A. - Coroian Ki­rály, Zabari - Andorka 3, Zádo- ri. Vezetőedző: Klausz László Gólszerző: Mészáros M. (0- 1) a 84. percben 32. perc: Pintér Norbertét fa­ultolták szemben a vendégka­puval, a 20 méteres szabadrú­gást Rokszin Ádám egy arasz- szal lőtte a jobb kapufa mellé. 50. perc: Pantovics kapott egy hosszú indítást fejjel próbál- Nikola Pantovicsból (labdával) alaposan felkészültek a vendégvédők ta a labdát átemelni a kapuson, de Szántai Levente jó érzékkel szögletre ütötte a játékszert. 84. perc: Zádori buktatták a szolnoki kaputól 17 méterre, a szabadrúgást Mészáros Márk a szolnoki kapu jobb oldalába ívelte, (0-1). Az első félidőben kemény, küzdelmes volt a meccs, de alig történt említésre méltó ese­mény. A fordulás után sem vál­tozott a játék képe, a szervezet­ten játszó vendégek egy szabad­rúgás góllal elvitték a három bajnoki pontot a Tiszaligetből. További eredmények: Ci- gánd-Vác 1-1, Soroksár-Ceg- léd 2-0, Budaörs-Balmazújvá- ros 0-1, SZEOL-Zalaegerszeg 0- l,Kisvárda-Nyíregyháza 1- 1, Békéscsaba-Mosonmagya- róvár 0-1, Sopron-Siófok 1-1, Puskás Akadémia-Dorog 0-0, Kozármisleny-Csákvár 1-1. MESTERMÉRLEG Balogh Pál: - Látszott a mér­kőzésen, hogy mindkét csapat jól felkészült a másikból. A ven­dégek valamivel több koncent­rációval játszottak, mint mi, és egy pontrúgásból elvitték a há­rom pontot. Klausz László: - Edzőőr­lő mérkőzés volt. Egy szép és egyben szerencsés szabadrú­gásgóllal nyertünk. Fortuna most vissza adott valamit ab­ból, amit az előző meccseken elvett tőlünk. Varga Csaba