Új Néplap, 2015. november (26. évfolyam, 256-280. szám)

2015-11-02 / 256. szám

16 SPORT 2015. NOVEMBER 2., HÉTFŐ Dj Néplap Somogyi Gergely (fehérben) és szolnoki társai a második és a harmadik negyedben játszottak jól a MAFC elleni, tiszaligeti derbin Huszti Szabolcs fél tucat góllal zárt LABDARÚGÁS A kínai bajnokság­ban szereplő Csangcsun Jataj két magyar játékosa közül Elek Ákos két, Huszti Szabolcs pedig hat góllal zárta a szombaton vé­get ért idényt. Az utolsó, 30. for­dulóban a magyar duó csapa­ta 2-2-t játszott a Kujcsou Reh- ne otthonában. Huszti kezdő volt, a szünetben Elek állt be a helyére, aki a 93. percben szer­zett találatával pontot mentett a tabella kilencedik helyén vég­ző együttesének. Az MTI sze­rint Elek Ákos (képünkön) szer­dán kapcsolódik be a Norvégia elleni Eb-pótselejtezőre készülő magyar válogatott edzésmun­kájába. Huszti 2010-ben le­mondta a válogatottságot. Három bronzérem a mieink termése CSELGÁNCS Tóth Krisztián és Joó Abigél is a harmadik helyen vég­zett a cselgáncsozók olimpiai kvalifikációs világkupa-soroza­tának Abu-Dzabiban rendezett Grand Slam-viadalán vasárnap - írta az MTI. Ezt megelőzve Csoknyai László 81 kilóban har­madik lett, míg a 48 kilósoknál az olimpiai bronzérmes Cserno- viczki Éva ötödikként zárt. Harmadik kardcsapatunk VÍVÁSA magyarférfikard-válo- gatott bronzérmet nyert vasár­nap a budapesti Zarándi Csa­ba csapatvilágkupán. A MOM Sportban rendezett viadalon a Decsi Tamás, Iliász Nikolász, Szatmári András, Szilágyi Áron összetételű magyar együttes az elődöntőben 45-43-ra ki­kapott az amerikai válogatot­tól. A bronzmérkőzésen a világ- ranglistán második németek következtek, akiket 45-42-re legyőzve a dobogó harmadik helyére állhatott a válogatott. HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/419-011. Nyitva mindennap 8-21-ig Szolnok, Szapáry utca 23. Tel.: 56/510-271. Nyitva hétköznap: 9-17-íg www.cornergroup.hu ь Nemzetközi, azonnali § készpénzátutalás a világ bármely pontjára euróbán! Közületeket is kiszolgálunk! Befektetésiarany-értékesítés. A hétközi kupavereség után ne­hezen lendült játékba az Olaj, kellett vagy negyed óra mire összeszedte magát a csapat. A folytatásban olykor több mint 30 pont is volt a felek közötti távolság. Végül magabiztos ha­zai siker született, bántóan ke­vés néző előtt. Varga Csaba csaba.vargacs@mediaworks.hu KOSÁRLABDA A Szolnoki Olaj hat küföldi kosarasból álló légiós kontingenséből Kiril Natjazsko hiányzott ezúttal. Az ukrán cen­ter nem mellesleg kisebb sérü­léssel bajlódik, így kapóra jött számára a pihenő. A vendégek soraiban először szerepelt a Ti- szaligetben Misek Levente, aki­nek édesapja Csaba a nyolcva­nas években négy évadon ke­resztül erősítette a piros-feketé­ket. Érdekesség, hogy 1989 már­ciusában Misek Csaba győztes kosarat dobott Kecskeméten, az Olaj azóta is a felsőház tagja. Ab­ban az időben jóval többen jár­tak meccsekre, most nagyon ke­vesen voltak a lelátón, a 750 né­zőt mondhatjuk negatív csúcs­nak is, sajnos. Szolnoki Olaj KK-MAFC 90-69 (17-16, 26-15, 29-21, 18-17) Tiszaligeti Sportcsarnok, 750 néző. V: Papp P., Balog Gy. Vida OLAJ KK: Craft 4, V0JV0- DA 16/9, Boriszov 12/12, MI­LOSEVICS 13, Keller Á. 2. Cse­re: GREEN 15, Wittmann 11/9, GREGORY 15, Somogyi 1, Perin­ger 1, Kovács G. Vezetőedző: Pór Péter. Edző: Andrius Jurkunas. MAFC: SMITH 19/6, Misek, Kovács Á. 9, SIHOTA 18/6, Si- ladji 8/3. Csere: Lakits, Mócsán 10/6, Tursics, Debreceni 2, Pápai 3. Megbízott edző: Garai Péter Az eredmény alakulása. 4. perc: 4-4. 8 p.: 12-12.14. p.: 26-23.18. p.: 36-26.24. p.: 53-37.28. p.: 65- 47.35. p.: 87-54.39. p.: 90-65 Kipontozódott: Keller (36. p.) Nagyon nehezen indult be a gé­pezet, jószerivel a gyűrűt is alig találták el a csapatok az első per­cekben. Több mint két perc telt el, mikor Aaron Craft megszerezte az Olajnak vezetést. A folytatás­ban is gyéren estek a kosarak, Pór Péter időt kért, mert a gyen­gécskének tűnő MAFC ott loholt a nyomukban az első negyed hajrá­jában. Most is jókor jött Wittmann Krisztián triplája, ezzel legalább vezetett csapata. Mintegy negyed­óra játékot követően felpörgött a hazai társaság Vojvoda Dávid, Rodney Green és Milos Boriszov is elkapta fonalat a nagyszünet előtt ipercekben már több mint tíz pont volt a felek közötti távolság. A fordulást követően már száguldott az Olaj. Végre jól dobott a csapat, Sztrahinja Milosevics pedig űz­te-hajtotta az övéit. Megjött a kö­zönség hangja is, a MAFC össze- csuklott a nyomás alatt. Öt perc­cel a vége előtt már 87-54-es ál­lást mutatott az eredményjelző. A végén azonban érhetetlenül ki­engedtek a vendéglátók, a főváro­siak pedig egy 15-3-as rohammal szépítettek végeredményen.- Három vereség után most a győzelem volt a legfontosabb - mondta a meccs után Keller Ákos, az Olaj válogatott cente­re. - Verekedős meccs volt, ami nem ízlett nekünk. Folyama­tosan tanuljuk új játékainkat, Igyekszünk minél hamarabb el­sajátítani a rendszert, hiszen a folytatás is nehéznek ígérkezik, sűrű a programunk. Az Olaj szerdán a török Besik- tas isztambuli otthonában Eu­rópa Kupa-meccsen lép pályá­ra. Ezt megelőzve ma 17 órakor nyílt edzést tart (kb. 1,5 óra) a csapat a Tiszaligeti Sportcsar­nokban, ezt követően szurkolói ankétra kerül sor. A 6. forduló további eredményei: Kaposvár-Pécs 81-78. Falco- Zalaegerszegi TE 78-64, Atom­erőmű SE-Körmend 98-71, Sop- ron-Kecskeméti TE 70-58, Sze- deák-Nyíregyháza 97-87. A nagyszünet után állva maradt a Jászberény KOSÁRLABDA Az Álba jó sorozatát szerette volna folytatni, sorozat­ban három győzelem után láto­gattak Jászság fővárosába. A ha­zaiak nagyon bekezdtek, 31 pon­tot dobtak az első negyedben, a 14. percben pedig 40-25-re vezet­tek. A folytatásban azonban feljöt­tek a fehérváriak, amerikai légió­saik szórták a triplákat, és a félidő végére kiegyenlítették hátrányu­kat, 47-47. A térfélcserét követően tovább fokozták a tempót a vendé­gek, míg a herényiek fokozatosan fáradtak. A kiszorított helyzet­ből eldobott herényi labdák sorra perdültek le a gyűrűről, amelyek rendre fehérvári kezekbe kerül­tek. Végül nagyarányú vereségbe futottak bele a házigazdák. Lóránt Péterék pedig átlépték a százpon­tos határt is, megszerezve sorozat­ban negyedik győzelmüket. JP-TOP COP Jászberény- TLI-Alba Fehérvár 77-101 (31-19, 16-28, 18-27, 12-27) Belvárosi Játékcsarnok 600 néző. V: Benczúr, Boros, Kulcsár. JÁSZBERÉNY: Caffey 11/3, HORVÁTH Á. 21/15, SOÓS 18/9, Dramicsanin 14/3, Cseh 2. Cse­re: Szögi, Blaskovits, Dukics 9/3, Mándoki 2. Edző: Forray Gábor FEHÉRVÁR: Chery 15/6, Tóth P. 6, MYLES 21/12, SPURLOCK 23/6, LÓRÁNT 27/3. Csere: Su- pola 1, Simon B. 4, Csorvási M. 4. Edző: Dzunics Braniszlav. Az eredmény alakulása: 3. perc: 11-3. 7. p.: 22-10. 13. p.: 35-25. 17. p.: 43-36.23. p.: 51-57.27. p.: 61-77.33. p.: 70-78.37. p.: 70-92 - Az első negyedben a megbe­széltek szerint játszottunk, ám a végére kijött a két csapat közöt­ti különbség - nyilatkozta a le­fújás után Forray Gábor, a JKSE edzője. A nagyszünet után szárnya­ló Álba edzője, Dzunics Branisz­lav azt mondta: - A második ne­gyedre összeállt a védekezé­sünk, a harmadikban távolról is betaláltunk, és ez megkönnyí­tette a dolgunkat. V. Cs. Légi harc is volt Jászberényben így látták a mesterek a lefújás után PÓR PÉTER: - Minden győze­lem jót tesz, és növeli az önbi­zalmat. A védekezésben és tá­madásban, amiket átvettünk a héten, még nem működik. Tu­dom, idő kell, de sűrű a prog­ram, ezért napról napra előre kell lépnünk, hogy működjön a játékunk, és együtt, csapatként teljesítsünk. GARAI PÉTER: - Fontos volt, hogy tartásunkat visszaszerez­zük, mindenesetre tisztességgel helytálltunk. Annak örülök, hogy fiataljaink jól kapcsolódtak be a rotációnkba. A Győr és Fradi is fontos győzelmet aratott Idegenben jól megy KÉZILABDA Az FTC-Rail Cargo Hungária 30-27-re nyert a né­met Thüringer НС otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája harmadik fordulójában - írta az MTI. Előzőleg az FTC és a Thürin­ger НС is simán legyőzte a horvát Podravka Koprivnicát, és döntet­lent ért el a francia Fleury Loiret ellen, а В csoportban. A Ferencvá­ros kezdte magabiztosabban a va­sárnapi mérkőzést, két gólnál kö­zelebb csak két alkalommal en­gedte ellenfelét az első játékrész­ben, amelynek végén sikerült öt­gólos előnyt kiharcolnia. A máso­dik félidő elején a vendég együt­tes már hat góllal is vezetett, ám a házigazda német csapat a játék­rész közepére újra feljött egy talá­latra. A végjátékot a Ferencváros bírta jobban. A két csapat szom­baton a Syma Csarnokban is meg­mérkőzik. Mivel a kvartettből az első három helyezett jut a közép­döntőbe, ahova magukkal viszik az egymás ellen elért eredménye­ket, ezért az a találkozó is nagy je­lentőséggel bír. A C jelű csoportban a két év­vel ezelőtti BL-győztes Győri Audi ETO КС együttese esélyeshez mél­tóan könnyedén, 29-21-re győzött szombaton az osztrák Hypo NŐ otthonában. A két együttes vasár­nap Győrben újra találkozik. Ú N Davis 1 AVOKÁPÓSZÓSZ TÁBORNOK ŰR, A ZOMBIK ÁTTÖRTÉK A VÉDELMÜNKET! ÉN ŰQV MOST VONULNÉK . VISSZA. TARTSAM A FRONTOT? VÉQE... wrs mi I ^ CSINÁLNAK § MOST? * VÉGE... Jl BA MÁRTO- 6ATJÁK A LÁBAM, URAM. Ájsxjzy ynÁÁrmÁ JiMuletM! M®om йщщрйЭэ а Javuló formában