Új Néplap, 2015. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

2015-09-14 / 215. szám

14 SPORT 2015. SZEPTEMBER 14., HÉTFŐ Hiába vezetett a MÁV FC, nem tudta megtartani előnyét Remi a Tiszaligetben \NB\ 1. FERENCVÁROS 8­­19-3 24 2. HALADÁS 4 3 1 7-5 15 3. MTK 4 1 3 11-7 13 4. HONVÉD 3 3 2 12-10 12 5. PAKS 3 2 3 10-6 11 6. DEBRECEN 3 2 3 10-11 11 7. ÚJPEST 2 4 2 10-8 10 8. PUSKÁS AKADÉMIA 2 4 2 7-7 10 9. VASAS 3­5 7-10 9 10. DIÓSGYŐR 2 2 4 8-16 8 11. VIDEOTON 2­6 5-11 6 12. BÉKÉSCSABA 1 1 6 6-18 4 NB II 1. MEZŐKÖVESD 4 2­11-4 14 2. BUDAÖRS 4 1 1 12-8 13 3. GYIRMÓT 3 2 1 10-6 11 4. ZTE 3 1 1 11-4 10 5. SZOLNOK 3 1 2 11-9 10 6. CSÁKVÁR 3­3 12-11 9 7. BALMAZUJVAR0S2 3­6-3 9 8. KISVÁRDA 2 2 2 9-5 8 9. SIÓFOK 2 2 2 8-7 8 10. SZTK 2 2 2 11-11 8 11. AJKA 2 1 3 8-7 7 12. DUNAÚJVÁROS 2 1 3 8-14 7 13. SZEGED 2 1 2 5-12 7 14. SOPRON 1 1 4 5-9 4 15. SOROKSÁR­2 3 2-10 2 16. VÁC­­6 3-12 0 1 Megyei 1. osztály 1. CSÉPA 5­­20-5 15 2. TISZAFÜRED 4­1 12-5 12 3. J.-SZÁLLÁS 3 2­8-1 11 4. T.-MIKLÓS 3 2­8-3 11 5. SZAJOL 3­2 14-9 9 6. ÚJSZÁSZ 3­2 7-11 9 7. KARCAG 2 2 1 11-9 8 8. TÚRKEVE 2­3 15-8 6 9. KUNHEGYES 2 2 1 12-5 6 10. JÁNOSHIDA 2­3 7-10 6 11. TISZAFÖLDVÁR 1 2 1 4-6 5 12. KISÚJSZÁLLÁS 1 1 3 7-15 4 13. RÁKÓCZIFALVA­3 2 2-8 3 14. KUTE­1 4 9-18 1 15. J.-FÉNYSZARU­1 3 6-19 1 16. FEGYVERNEK _­5 5-15 0 Az NB II. 6. fordulójában a Du­naújváros csapatát fogadta a MÁV FC. A hazaiak többet lőt­tek kapura, de a vendégek jól védekeztek, és ha rajtuk is túl­jutott a labda, akkor kapusuk, Szűcs Lajos hárított többször is bravúrosan. így a MÁV FC csa­pata bosszankodhatott az el­veszített két pont miatt, míg a Dunaújváros örülhetett a dön­tetlennek. Varga Csaba csaba.varga@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Mint ahogy várha­tó volt, a rutinos dunaújvárosi edző, Artner Tamás a klub mind­három új szerzeményét - Koszó Balázs, Lorentz Márton, Genge- liczki Gergő - a mély vízbe dob­ta. Egyébiránt a trió a védelmet hivatott erősíteni a Duna-parti- aknál. A MÁV-nál a mostanság jól megszokott csapatot küldte pályára Kis Károly vezetőedző, természetesen a győzelem remé­nyében. Szolnoki MÁV FC- Dunaújváros PASE 1-1 (1-0) Tiszaligeti Stadion, 700 né­ző. Vezette: Berger József (Szvet- nyik Bence, Szilágyi Norbert). SZOLNOK: Pokorni - B. Tóth (Balajti, 78.), Vermes, Kovács 0., Rokszin - Kenderes, Búrány - Lengyel B., TÓTH B. (Horváth P., 78.), NAGY I. - Gajdos (Urbin, 86.). Vezetőedző: Kis Károly. DUNAÚJVÁROS: SZŰCS L. - Lorentz (Magasföldi, 68.), GEN- GELICZKI, KOSZÓ - Sárközi, PETNEHÁZI, Jakab, Czár, Szei- lák (MELCZER V., 29.) - Éppel, Havasi (Soron, a szünetben). Ve­zetőedző: Artner Tamás. Gólszerzők: Tóth В. a 28., Ma­gasföldi a 70. percben. 7. perc: Czár Richárd középre lőtt labdája Vermes Krisztián lá­báról a bal kapufára pattant. 28. perc: Tóth Bence befűzte az egész vendégvédelmet, majd 13 méterről nagy gólt lőtt a léc alá, 1-0. 43. perc: Gajdos Zsolt bomba­fejesét Szűcs Lajos bravúrral há­rította. 48. perc: Előbb Nagy István 18 méteres, majd Tóth Bence 17 méteres lövését is mutatós ro- binzonáddal védte Szűcs Lajos. 70. perc: Jól cserélt Artner Ta­más, mert a két perce beálló Ma­gasföldi József 17 méteres szabad­rúgásból a szolnoki kapu jobb ol­dalába csavarta a labdát, 1-1. 78. perc: Gajdos Zsolt közép­ről, mintegy 14 méterről kevés­sel tekert a jobb kapufa mellé. Az elején inkább a vendégek birtokolták többet a labdát, aztán a MÁV FC fokozatosan átvette a játék irányítását. Miután Tóth Bence nagyszerű egyéni alakí­tásával a hazaiak megszerezték a vezetést, és úgy tűnt, hogy to­vábbi gólokat is elérhetnek, de a félidőben már nem változott az állás. A szünetben kedves ün­nepséget rendeztek, hiszen a MÁV-UFC U17-es csapata most kapta meg az elmúlt évadban az NB Il-es bajnokságban kiharcolt ezüstérmét. A csapat és edzőjük, Romanek János nagy taps köze­pette vette át az elismerést. A fordulás után eldönthette volna a MÁV a meccset, de nem tette, mert nem tudtak túljárni a 42 éves Szűcs Lajos eszén. Az Új­város pedig egy jól eltalált sza­badrúgásból kiegyenlítette hát­rányát, és elvitte az egyik pon­tot. Ami figyelmeztető, a MÁV FC az utóbbi három találkozóján- amiből kettő hazai pályán volt- csak egy pontot szerzett. Kis Károly: - Nem kezdtünk jól, de vezetésünk után eldönt- hettük volna a meccset. Szűcs Lajos azonban rendre jól védett, a hajrában pedig nem sikerültek az utolsó passzaink. Artner Tamás: - Jó mérkőzé­sen két jó csapat mérkőzése igaz­ságos döntetlent hozott. Budaörsi bravúr A forduló legnagyobb meglepe­tését Budaörs csapata okozta, amely 4-1-es vereséget mért a lis­tavezető Gyirmót FC-re. Idegen­beli elért győzelmével a Mezőkö­vesd együttese vette át a vezetést a tabellán. További eredmények: Csákvár-Mezőkövesd 1-3, So- roksár-Siófok 1-1 Kisvárda-Ajka 0-0, Szeged-Szigetszentmiklós 3-2. Sopron-Vác 1-0. a ZTE- Balmazújváros meccs tegnap' lapzártánk után ért véget. Nagy kár a hajrában elhibázott büntetőért LABDARÚGÁS NB III, 7. forduló. Tiszaújváros-Jászberényi FC 1-1 (1-0) Tiszaújváros, 200 néző, vezet­te: Nagy Norbert. Tiszaújváros: Tóth Cs. - An- dorkó, Hajdú, Fodor, Polényi, Sigér, Kerekes, Angyal, Shadi (Czégel), Katona (Potyka, Szegő), Bussy. Edző: Bocsi Zoltán. Jászberény: Miski - Gulyás, Páles, Mile, Szanyi, Ulvicki, Ti­sza, Ludasi (Litkei), Kiss K., Hor­váth R. (Bálint), Nicsenko (Kál­lai). Edző: Igor Nicsenko. Gólszerzők: Shadi (25.), ill. Bálint (73.). Kiállítva: Tóth Cs. (76.). Az első félidő közepén rú­gott hazai gól után nehezen ta­lált magára a Jászberény, s bár a szünet után egyenlített, számos helyzet mellett még egy tizen­egyest is elhibázott. Bocsi Zoltán: - A helyzete­ink alapján gólokkal kellett volna nyernünk. Igor Nicsenko: - Gratulálok az ellenfélnek, és külön ahhoz, hogy Szegő Márk személyében van egy olyan fiatal kapusuk, aki a döntő pillanatban képes büntetőt fogni, s azzal pontot menteni! A.kis” Nicsenko sem remekelt A Kunhegyes alaposan megszórta a második félidőben az újonc Kunszentmárton együttesét Továbbra sem tud hibázni a csépai csapat A fehér mezes TFC végig jobban játszott, mint vendége, a Jánoshida LABDARÚGÁS Az ötödik fordulót rendezték meg a hét végén a me­gyei első osztályú bajnokságban. JÁSZÁROKSZÁLLÁS­RÁKÓCZIFALVA 3-0 (0-0) Jászárokszállás, 80 n., v.: Ku- bovics Balázs. Jászárokszállás: Papp T. - КОТКА, NAGY B., Kovács Á., Molnár Z. (Csikós), Németh N., Nagy F., Száraz, Kalóz, BARTÓK (Bajor), HÁJOS (Seres). Edző: Szerdahelyi Gábor. Rákóczifalva: Hadad R. (Tóth M.) - Kecskés, KISS ZS., Sze- berényi, Emődi, Kiss P, Nász, Orosz, Nyitrai (Lázár), Szobosz- lai, Ruskó Zs. Edző: Ruskó Zsolt. Gólszerzők: Bartók 2 (62., 90.), Nagy B. (74.). Szerdahelyi Gábor: - Helyzete­inkből hármat kihasználtunk! Ruskó Zsolt: - Jól használta ki hibáinkat a hazai csapat, így megérdemelten győzött! CSÉPA-FEGYVERNEK 4-2 (2-1) Csépa, 50 n., v.: Ács Zoltán. Csépa: MODLA - BENEDEK, Sárkány (Gálfi), Határ (Rácz), Fülöp, MILE, Oberna, Varga M., Papp E., Szabó D., Hubai. Edző: Fialka György. Fegyvernek: Kormány - Tu­karcs (Kindert), ALBERT, KI­NYIK, ID. FARKAS Z., Bognár (Fábián), Csortos, Farkas Z. II. (Kengyel), Karikó (Szász Krisz­tián), Faragó A., FARAGÓ ZS. Edző: Faragó Attila. Gólszerzők: Sárkány (29.), Be­nedek 2 (40., 72.), Papp E. (68.), ill. Faragó A. 2 (16., 86.). Fialka György: - Magunknak nehezítettük meg a mérkőzést! Faragó Attila: - Két rúgott gól­lal mérkőzést kellene nyerni... KUNHEGYES­KUNSZENTMÁRTON 6-1 (1-0) Kunhegyes, 100 n., v.: Fekete Tibor. Kunhegyes: CSONTOS - Tyu- kodi R. (Varga V), SZABÓ D., Csillag Zs., Sárközi (Jancsó), Do­bos, Imre, GÁL, KOCSIS T. (Tyu- kodi M.), SZÓLÁDI (Kovács R.), Tyukodi A. Edző: Csillag László. Kunszentmárton: Kozák (Kelemen) - Somodi, Ruzsinsz- ki, Gácsi, Úti, Pálinkás, Zsom- bik, Kosa, Cseh, Viczián, RUPA. Edző: Marta Dórin. Gólszerzők: Szóládi (13.), Gál 2 (47., 64.), Tyukodi A. (62.), Kocsis (85.), Jancsó (87.), ill. Pálinkás (76.). Csillag László: Játékunk aka­dozott, de a végére megkerült a góllövő cipőnk. Marta Dórin: - Gratulálok a hazaiaknak, és „köszönet” a tá­vol maradó játékosainknak! KARCAG-ŰJSZÁSZ 4-0 (2-0) Karcag, 100 n., v.: Bán János. Karcag: Agócs - KOVÁCS CS., Orosz L, Szőke, Kocsis, Szívós (Balogh Cs.), RÓZSA (Németh M.), Hamar (Németh E.), Erdei, BALOGH I. (Varga Z.), Bukovsz- ki. Edző: Orosz István. Űjszász: Nagyistván SZARVÁK, Simon (Veréb D.), Ve­réb V., Lengyel, Rédei, Juhász, Gazdag, Fekete, FODOR (Papla- nos), Czibak (Hájas). Szakmai ig.: Mérész Zoltán. Gólszerzők: Rózsa (10.), Ko­vács Cs. (20.), Balogh J. 2 (49., 70.). Orosz István: - Végre tuda­tosság is volt a játékunkban! Mérész Zoltán: - Sajnos, eb­ben a mérkőzésben csak ennyi volt, gratulálok a hazaiaknak! TISZAFÜRED-SZAJOL 3-2 (1-2) Tiszafüred, 150 n., v.: Szabó J. Tiszafüred: Ülviczki - Sós (VADÁSZ), Gálfi, Csábi, NAGY T., Serucza, PELLES, Németh J., Bozsó, Pataki (Kontra), SZÖVE- TES. Edző: Dorcsák Zoltán. Szajol: Csűri - Dobos, CSAJ­BÓK, Szabó Z. (Pálinkás), Dal- madi (Bogdán), Vadas, BEZZEG, Győrfi, Donkó, PÉNTEK, Bene­dek. Edző: Kun Mihály. Gólszerzők: Pataki (3.), Né­meth J. (62.), Bozsó (73.), ill. Do­bos 2 (13., 4L). Dorcsák Zoltán: - Gratulálok a fiúk második félidei játékához! Kun Mihály: - A hetek óta tartó sérüléshullám most jött ki. TÚRKEVE-KISÚJSZÁLLÁS 3-0 (1-0) Túrkeve, 150 n., v.: Bodac T. Túrkeve: TŐKE - Lisznyai I., Nagy F., Laskai, JAKAB, Polgár, SASS (Lisznyai II.), Ökrös, Nagy P. (Barna), Szentmiklósi (Kán­tor), SZÉKELY (Kormos). Edző: Finta Imre. Kisújszállás: Tóth Z. - Ko­vács M., Kelemen, Pintér L., Mile (Martus), Farkas Z., Kozák, Hu- du (Tóth K.), Balogh A., Kiss A., Pesti. Edző: Pintér László. Gólszerző: Székely 3 (42., 49., 50.). Finta Imre: - Remélem, a győ­zelem lendületet ad a csapatnak. Pintér László: - A Túrkeve egyéni hibáinkból szerezte góljait. TÖRÖKSZENTMIKLÓS- JÁNOSHIDA 3-0 (1-0) 200 n., v.: Rabi Zsolt. Törökszentmiklós: Török- Göblyös (Antal), GUSZTA- FIK, LÓLÉ, RAB (Györki), Hé- der, Nagy A. (Balogh A.), Váradi (Fehér), BURU, SUKI, Ladányi. Edző: Gergely Mátyás. Jánoshida: Kolláth - Farkas I., Nagy A., Szerencsi, Bálint, Cseri (Tóth Milán), Tóth R. (Eszes M.), Ke­resztes, Ábel, Homojovszki, Eszes E. (Tóth Martin). Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Rab (35.), Suki (62.), Lóié (90.). Gergely Mátyás: - Végig tak­tikusan játszottunk, aminek meglett az eredménye. Szabó Imre: - Szégyellhetjük magunkat az ilyen teljesítmény és a hozzáállás miatt. JÁSZFÉNYSZARU- TISZAFÖLDVÁR 3-2 (2-2) Gólszerzők: TóthM. (15.), He­inrich (33.), Urbán (88.), ill. Má- té-Fazekes (31.), Brján (45.) A megyei II. osztályú meccsek eredményeit keddi számunkban ol­vashatják.