Új Néplap, 2015. augusztus (26. évfolyam, 179-203. szám)

2015-08-31 / 203. szám

2015. AUGUSZTUS 31., HÉTFŐ SPORT 15 Ezúttal nem ismétlődött meg a történelem Hazai győzelem A csíkos mezes hazai csapat nyerte a Szolnok elleni szombat esti rangadó mérkőzést 1. FERENCVÁROS 7 0 0 17-2 21 2. HALADÁS 7 4 2 16-4 14 3. MTK 4 1 2 11-6 13 4. HONVÉD 3 3 1 12-9 12 5. ÚJPEST 2 4 1 9-6 10 6. PUSKÁS A. 2 3 2 6-6 9 7. PAKS 2 2 3 8-6 8 8. DVSC 2 2 2 9-10 8 9. DVTK 2 1 4 7-15 7 10. VASAS 2 0 5 6-10 6 11. VIDEOTON 1 0 5 4-9 3 12. BÉKÉSCSABA i 0 6 5-17 3 NB II. 1. GYIRMÓT 3 2 0 9-2 11 2. MEZŐKÖVESD 3 2 0 8-3 11 3. BUDAÖRS 3 1 1 8-7 10 4. CSÁKVÁR 3 0 2 11-8 9 5. SZOLNOK 3 0 2 10-8 9 6. BALMAZ 2 3 0 6-3 9 7. SZTK 2 2 1 9-8 8 8. KISVÁRDA 2 1 2 9-5 7 9. ZTEFC 2 1 1 7-3 7 10. SIÓFOK 2 1 2 7-6 7 11. AJKA 2 0 3 8-7 6 12. DUNAÚJVÁROS 2 2 0 7-13 6 13. SZEGED 1 1 2 2-10 4 14. SOPRON 0 1 4 4-9 1 15. SOROKSÁR 0 1 3 1-9 1 16. VÁC 0 0 4 2-7 0 NB III. Kelet 1. NYÍREGYHÁZA 5 0 0 15-1 15 2. KBSCFC 5 0 0 8-2 15 3. CIGÁND 4 0 0 17-2 12 4. JÁSZBERÉNY 3 0 2 12-3 9 5. CEGLÉD 3 0 1 7-2 9 6. RÁKOSMENTE 2 2 1 7-16 8 7. TÁLLYA 2 1 1 8-5 7 8. HATVAN 2 0 3 6-9 6 9. F. TÁRKÁNY 1 2 2 5-8 5 10. PUTNOK 1 1 2 9-9 4 11. DVSC II. 1 1 2 4-5 4 12. TISZAÚJVÁROS 1 1 3 2-7 4 13. REAC 0 3 2 5-11 3 14. SOMOS SE 0 2 3 2-8 2 15. ÚJPEST II. 0 2 2 5-12 2 16. NYÍRBÁTOR 0 1 4 5-18 1 17. DVTK II. 0 0 4 2-11 0 Megyei 1. osztály 1. CSÉPA 3 0 0 13-3 9 2. TISZAFÜRED 3 0 0 8-1 9 3. JVSE 2 1 0 5-1 7 4. SZAJOL 2 0 1 8-4 6 5. ÚJSZÁSZ 2 0 1 5-6 6 6. KARCAG 1 2 0 7-6 5 7. T. MIKLÓS 1 2 0 2-1 5 8. T. FÖLDVÁR 1 1 1 4-6 4 9. TÚRKEVE 1 0 2 10-4 3 10. JÁNOSHIDA 1 0 2 4-7 3 11. RÁKÓCZI 0 3 0 2-2 3 12. KUNHEGYES 0 2 1 2-3 2 13. KUTE 0 1 2 6-9 1 14. KISÚJ 0 1 2 2-8 1 16. J. FÉNYSZARU 0 1 2 2-14 1 16. FEGYVERNEK 0 0 3 2-7 0 Nem sikerült a szolnoki csapat mezőkövesdi vendégjátéka, a helyzeteiket jobban kihasz­náló hazaiak ugyanis kétgólos győzelmet arattak. Varga Csaba Csaba.varga@mediaworks.hu LABDARÚGÁS Lehet mondani, hogy az ötödik forduló sláger mérkőzé­sét Mezőkövesden játszották, ahol a nyolc ponttal ötödik hazaiak, a kilenc ponttal harmadik helyen álló Szolnoki MÁV FC csapatát fo­gadták. Kiegyenlített volt a rangadó el­ső negyed órája, majd a vendég­látók egy szerencsés góllal meg­szerezték a vezetést. A szolno­ki csapat nem adta föl támadott, de nem tudta föltörni a kövesdi- ek védelmét, ha rajtuk túljutott a labda, akkor Dombó Dávid ka­pus hárított többször is jó érzék­kel. Mint ahogy az lenni szokott a kihagyott helyzetek megbosz- szulták magukat, az előre húzó­dó belső védő, Dvorschák Gábor kettőre növelte a borsodi gárda előnyét. Arról, hogy ne legyen si­ma a meccs, Rokszin Ádám gon­doskodott, aki még a szünet előtt szépített az álláson. Idén március­ban két gólos hátrányból fordítva nyert a MÁV FC Mezőkövesden. Most azonban nem sikerült a bra­vúr, mert a pályaválasztó a ruti­nos Bajzát Péter révén bebiztosí­totta győzelmét. Ami jó hír, hogy tíz hónapos kényszerpihenő után, igaz csak néhány perc erejéig, de visszatért a pályára Urbin Péter, a szolnokiak csatára. MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC­SZOLNOKI MÁV FC 3-1 (2-1) Mezőkövesd, 1800 néző. V: Farkas Ádám (ifj. Varga Gábor, Vígh-Tarsonyi Gergő) MEZŐKÖVESD: DOMBÓ - Nagy J., DVORSCHÁK, Deve- cseri, Fótyik - Так), Dvorschák ács P., Szeles (Hegedűs D., 81.) - Molnár G. (Tamási Zs. (a szünet­ben), RÁCZ F. (Tajthy, 88.), Heff- ler N. - Bajzát. Vezetőedző: Ben- czés Miklós. SZOLNOK: Pokorni - B. Tóth, Kovács 0., Vermes, ROKSZIN - Kenderes, NAGY I., Lengyel B., Tóth B. (Balajti, 72.) - Horváth P. (Papucsek, a szünetben), Gaj­dos (Urbin, 86.). Vezetőedző: Kis Károly. Gólszerzők: Rácz F. (19. perc), Dvorschák (42. perc), Bajzát (69. perc), ill. Rokszin (45. perc). 19. percben Rácz Ferenc lövé­se megpattant egy hazai lábon, a labda pedig a szolnokiak hálójá­ban kötött ki, 1-0 31. perc: Nagy István jobb ol­dali szabadrúgását a hazaiak hálóőre, Dombó Dávid bravúrral hárította. 37. perc: Gajdos Zsolt lövését Tóth Bence sem tudott segíteni ismét jó érzékkel védte a mező­kövesdi kapus. 42. perc: Hazai tűzijáték után Dvorschák Gábor elé került a labda, aki 7 méterről a léc alá lőtte a játékszert, 2-0 45. perc: Szolnoki szöglet után a résen lévő Rokszin Ádám kö­zelről a hálóba lőtte az övéi szé­pítő gólját, 2-1. 59. perc: Kovács Olivér jól el­talált 25 méteres lövését Dom­bó Dávid kapus jó érzékkel há­rította. 69. perc: Rácz Ferenc ugrat­ta ki jó ütemben Bajzát Pétert, az első osztály egykori gólkirá­lya pedig nem hibázta el a zic­cert, 3-1. 73. perc: Előbb Nagy István, majd Gajdos Zsolt lövését is véd­te a jó formában lévő hazai há­lóőr. Benczés Miklós: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk, labdarú­góim feledtették a múlt heti tel­jesítményüket, és erős ellenfél­lel szemben is biztosan nyertek. Kis Károly: - Nulla kettő után futottunk az eredmény után, és, bár feljavult a játékunk, a haza­iak a harmadik góljukkal eldön­tötték a találkozót, ezért megér­demelten nyertek. Öt találatot ért el a Real Madrid MADRID A spanyol labdarú­gó-bajnokság második forduló­jában a remek formát mutató James Rodriguez (képünkön) ve­zérletével a Real Madrid hazai környezetben könnyedén 5-0- ra intézte el a Betist. A kolumbi­ai légiós két látványos gólja mel­lett egy nem kevésbé látványos gólpasszt is kiosztott. A címvé­dő Barcelona viszont alaposan megkínlódott a Malaga ellen. A Barca Vermaelen 73. percben elért góljával győzte le a jól ját­szó vendégét. További eredmé­nyek: Celta Vigo-Rayo Valleca- no 3-0, Sociedad-Gijón 0-0. Vereséggel jubilált Jósé Mourinho LONDON Az angol labdarú­gó-bajnokság negyedik forduló­jában a címvédő Chelsea óriási meglepetésre 2-1-re kikapott a Crystal Palace-tól. Jósé Mourin­ho századik angliai hazai baj­nokiján -írta az nso.hu. A lis­tavezető Manchester City 2-0- a legyőzte az újonc Watfordot, Raheem Sterling megszerezte első gólját új klubjában. A Liver­pool 1963 óta először kapott ki hazai pályán a West Ham- től (0-3). Az Arsenal szenved­ve ugyan, de Coloccini öngóljá­nak köszönhetően 1-0-ra nyert a Newcastle otthonában. Simán nyert a Bayer ellen a Bayern BERLIN Stieber Zoltán (Ham­burg) mellett Szalai Ádám (Hoffenheim) sem kapott lehe­tőséget csapatában a Bundes­liga harmadik körében. A Ham­burg 2-1-re kikapott Kölnben, a Hoffenheim gól nélküli döntet­lent ért el az újonc Darmstadt otthonában. A rangadón a Ba­yern München 3-0-ra nyert a Bayer Leverkusen elleni mün­cheni összecsapáson. Tegnap délután Dárdai Pál csapata, a Hertha a listavezető Borussia Dortmund otthonában 3-1-es vereséget szenvedett. Ez volt a berlini kék-fehérek első veresé­ge az évadban. Fontos pontot veszített a Gyirmót Az ötödik forduló mérkőzéseit rendezték meg a másodosztályú bajnokságban. A listavezető Gyir­mót értékes pontokat hagyott Szigetszentmiklóson. úgy hogy a hazaiak a 97. percben mentet­ték döntetlenre az összecsapást. Az elmúlt fordulóban a Tiszali- getben nyert a Budaörs, amely most hazai környezetben győz­te le a Csákyárt. Hosszú idő után nyert újabb bajnoki meccset a szebb napokat is látott Dunaúj­város. Gól nélkúli döntetlennel ért véget a Kisvárda első idegen­beli fellépése Soroksáron. Eredmények: Budaörs-Csákvár 1- 0. Szigetszentmiklós-Gyirniot 2- 2, Soroksár-Kisvárda 0-0. Siófok-Balmazújváros 0-0. Du- naujváros-Sopron 2-1. Ajka- Szeged 5-0. Vác-ZTE 1-4. Nagy kedvvel és gólerősen játszottak a herényiek Nicsenko triplája LABDADARÚGÁS Az NB III., 5. fordu­lójában a nyeretlen nyírbátori csa­patot fogadta a Jászberényi FC. JÁSZBERÉNYI FC-NYÍRBÁTOR 7-0 (2-0) Jászberény, 300 néző. V.: Dol- negó Bálint. Jászberény: Miski - GULYÁS, MILE, Páles, Szanyi, ULVICZKI, Ludasi (Varga A.), TISZA, Kiss K. (Horváth R.), Bálint (Tóth A.), NICSENKO. Szakmai igazgató: Sándor István. Nyírbátor: Tóth - Pálvölgyi, Benkő, Gál, Lipcsei, Fabu, Boros, Soós, Török (Bagi), Ambrusz, Ter- dik (Baglyos). Edző: Kovács János. Gólszerzők: Nicsenko 3 (21., 57., 90.), Tóth A. 2 (79., 91.), Kiss K. (18.), Mile (64.). Nem álltak meg hét gólig A hazaiak már az első félidő­ben két gólost előnyt szereztek. A térfélcserét követően pedig a „Kis” Nicsenko vezérletével kiütötték nyírségi vetélytár- sukat. A nagy kedvvel játszó jászberényi legénység győzel­me ebben az arányban is telje­sen megérdemelt. Mile Kriszti- ánék győzelmükkel immár ne­gyedikek a tabellán, vasárnap (16.30) a Budapest Honvéd II. csapatát fogadták. Sándor István: - Szervezett ellenféllel szemben sikerült sok szép gólt rúgnunk. Gratulálok a fiúknak! Kovács János: - Statikus játé­kunkkal statisztaszerepre kény­szerültünk a mai meccsen. HIRDETÉS Előfizető neve: Címe: NYEREMÉNYJÁTÉK Vegyél részt az Új Néplap és a Richter Flórián Cirkusz- Fővárosi Nagycirkusz közös játékában, hogy MEGNYERHESD A KÉTSZEMÉLYES CIRKUSZI BELÉPŐKET! A jegyek a szeptember 9-én 18.00 órakor kezdődő szolnoki előadásra érvényesek. RAJZOLD LE KEDVENC CIRKUSZI SZEREPLŐDET ÉS KÜLDD EL CÍMÜNKRE! 5000 Szolnok, Mészáros L. út 2. A borítékra ne felejtsd el ráírni: Fővárosi Nagycirkusz A rajzokat szeptember 4-éig várjuk. A nyertesek névsorát a szeptember 5-ei lapszámban találod meg. Új Néplap