Új Néplap, 2013. október (24. évfolyam, 229-254. szám)

2013-10-28 / 251. szám

2013. OKTÓBER 28., HÉTFŐ Szász Emese remekelt. Aranyérmet nyert a párbajtőröző Szász Emese a küzdősportok szentpéter­vári világjátékának utolsó napján. A 2010-ben vb-második, 2006-ban vb-harmadik magyar vívó a dön­tőben is remekelt, hiszen a világbajnok észt Julia Beljajevával találkozott és 12-4-re győzött. VIVAS Sebastian Vettel sorozatban negyedszer is világbajnok Közönségcsalogató meccs vízilabda A végjátékban egyenlítette ki hátrányát a szolnoki csapat autósport. Sebastian Vettel sorozatban negyedszer nyer­te meg az egyéni Forma-1-es világbajnoki címet, mivel a vasárnapi Indiai Nagydíjon győzött, így három futammal a sorozat vége előtt behozha­tatlan előnyre tett szert az összetett pontversenyben. A Red Bull istálló német ver­senyzője ezzel az FI történe­tének legfiatalabb négyszeres vb-győztese lett 26 évesen és 116 naposán. Az osztrák csapat Vettel indiai sikerével a konstruktőri vb-címet is be­zsebelte. Az indiai GP-n Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája lett a második, míg a dobogó legalsó fokára a 17. helyről rajtoló francia Romain Grosjean (Lotus) állhatott fel. A világbajnoki sorozat követ­kező futamát egy hét múlva, Abu Dzabiban rendezik. A világbajnoki pontversenyek állása 16 futam után (még 3 van hátra): pilóták: 1. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 322 pont - már világbajnok, 2. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 207, 3. Räikkönen 183, 4. Hamilton 169, 5. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 148, 6. Rosberg 144, 7. Grosjean 102, 8. Mássá 102, 9. Jenson Button (brit, McLa­ren) 60,10. Di Resta 40,11. Nico Hülkenberg (német, Sau­ber) 39,12. Perez 33. Csapatok: 1. Red Bull 470 pont - már világbajnok, 2. Mer­cedes 313,3. Ferrari 309,4. Lo­tus 285,5. McLaren 93,6. Force India 68,7. Sauber 45,8. Toro Rosso 32,9. Williams 1. ■ HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/419011. Nyitva mindennap 8-21-ig Szolnok, Szapáry utca 23. Tel.: 56/510-271. Nyitva hétköznap: 9-17-ig www.cornergroup.hu b Nemzetközi, azonnali j' készpénzátutalás a világ bármely pontjára euróbán! Közűleteket is kiszolgálunk! Befektetési aranyértékesítés. Igazi pólóparádén döntetlen született a Szolnok-Rijeka párharc első felvonásán, a visszavágót november 9-én rendezik Fiumében. Varga Csaba Első magyar csapatként a Szol­noki Dózsa szerepelt a Bajnokok Ligája elődjében a Bajnokcsa­patok Európa Kupájában 1965- ben, most 48 esztendő múltán játszhatnak a Tisza-partiak újra hazai környezetben. A selejtező 3. fordulójában az olimpiai és vi­lágbajnokokkal teletűzdelt hor- vát Rijeka volt a vetélytársuk. Szolnoki Dózsa-Közgép- Primorje Rijeka 10-10 (4-3,1-1,1-4,4-2) Vízilabda Aréna, 900 néző. V: Sztavridisz (görög), Teixido (spa­nyol). SZOLNOK: DECKER A. - SZ. MITROVICS 3, ALEKSZICS 2, Hosnyánszky 1, Kis G. 1, Gocics, VÁMOS 2. Csere: Pásztor 1, Vö­rös, Török, Jansik D., Hangay Z. Szakmai igazgató: Kovács Ist­ván. Edző: Cseh Sándor. RIJEKA: VICÁN - Sukno 1, VARGA DÉNES 4, Varga Dániel, Radu, Petrovic, X. Garda, Pet- rovics. Cserék: BULJOBASIC 1, Krapic 1, Obradovic 1, SETKA 2, Muslim. Vezetőedző: Ivan Asic Emberelőnyből: 12/7, ill. 11/3 Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1 A mérkőzés előtt Urbán Lajos mesteredzővel futottunk össze, aki tagja volt annak a szolnoki csapatnak, amelyik 1965-ben BEK-mérkőzést játszott Svéd­országban. - Mi akkor tovább­jutottunk, aminek nagyon örül­tünk. Az más kérdés, hogy most a szolnoki csapat egy nagyon erős ellenféllel szemben veszi föl a harcot. Ha az elején nem engedjük el őket, akkor nye­rünk - tette hozzá a szakember Decker Attila már az elején elkapta a fonalat, hiszen az el­ső percben Setka lövését nagy bravúrral hárította. Az ellentá­madásnál Alekszics nem sokat teketóriázott, Viscan feje fölé lőtte a labdát és ezzel a mieink Pásztor Mátyás (labdával) lőtte a szolnoki csapat második gólját a Rijeka hálójába szerezték meg a vezetést. Jöttek azonban a válaszok, és a horvá- tok pillanatok alatt fordítottak. Pásztor azonban nem teketóri­ázott, a bal alsóba lőtt és Mitro- vics szédületes lövésével már is­mét a Szolnok vezetett, de Varga Dénes is hozzálátott a gólgyár­táshoz. Néhány másodperc volt hátra az első negyedből, ami­kor Vámos a vendégek hálójába bombázott és ezzel a szolnokiak vonulhattak előnnyel a rövid pi­henőre. A folytatásban sok-sok lövés és kapusbravúrok mind­kovács ISTVÁN: - Jó eredményt értünk el egy nagyszerű csapat ellen. A harmadik negyedet el­szúrtuk, de ekkor feltűnően sok kontrafaultot ítéltek ellenünk a bírók. Megmutattuk, hogy mi is tudunk játszani és olykor jó telje­sítményt nyújtottunk és végig na­gyot harcoltunk. Mindezekre le­het építeni a folytatásban. két oldalon, és csak egy-egy ta­lálat esett, de mindez azt jelen­tette, hogy fordulást követően a Dózsa vezetett 5-4-re. A folytatás azonban a vendé­geknek sikerült, Varga Dénesék egy 3-0-s rohammal nagyot fordítottak az álláson, 5-7. Köz­ben született egy-két érdekes ítélet Sztavridisz spori jóvoltá­ból, amiért igencsak forrtak az indulatok a hazai oldalon. Most már a szolnokiak rohantak az eredmény után, Mitrovics szé­pített, de Setka ismét a vendé­ivan ASIC: - Nyernünk kellett volna, hiszen többször is két gól­lal vezettünk. A záró negyedben tördelni kezdtük a játékot és ez nem jött be, hiszen a házigazdák kiegyenlítették hátrányukat Nem vagyunk esélytelenek a vissza­vágóra, amelytől szintén nagy mérkőzést várok, de azt már ha­zai környezetben játsszuk. gek számára szerzett két gólos vezetést. A záró felvonás 6-8-as állásról indult, Alekszics érté­kesített egy ötméterest, de az ellentámadásból a horvátok is kaptak egy büntetőt, amit Varga Dénes vágott be. Egy szolnoki fi­gyelmetlenség után a horvátok lefordultak, és Krapic nem hi­bázta el a ziccert. A Dózsa min­dent egy lapra feltéve támadott, előbb Vámos, majd Hosnyánsz­ky is betalált, a közönség pedig már-már a Olaj-meccsek han­gulatát idézte a végjátékban. Az utolsó fél percben a görög bíró még egy szabálytalansá­got látott a szolnoki kapu előtt, ám az emberelőnyös helyzetet Obradovic a bal kapufára lőtte. A vége tehát döntetlen lett, így tulajdonképpen mecccsnullról várják a csapatok a november 9-ei visszavágót. A meccs végén nagyon találó­an jegyzete meg Csurka Gergely sportági szakíró, hogy jó játék ez a vízilabda, ha két jó csapat játssza... így látták a szakvezetők a mérkőzést HÍRSÁV Szegedi siker a címvédővel szemben A pick szeged 23-22-re le­győzte a nagy rivális, cím­védő MKB-MVM Veszprém csapatát a férfi kézilabda NB I. rangadóján. A Veszprém a szünet előtti 12 percben nem tudott betalálni Mikler Rolandnak, miközben nyolc­szor is eredményes volt az amúgy remekül védekező Tisza-parti alakulat. A má­sodik félidőben óriási iramot diktált a Veszprém, és az 51. percben egyenlített (20-20), ám a hajrát a Pick bírta job­ban. A Szeged tíz mérkőzés után százszázalékos, míg a Veszprémnek kilenc mécs­esén ez volt az első veresége. Bajai öröm a Tiszaligetben A női amatőr kosárlabda NB I. soros fordulójában a Baja együttesét fogadta a Szolnoki MÁV SE. A Tiszaligeti Sport- csarnokban lejátszott mér­kőzés első negyedében még vezettek a hazaiak. A folytatás azonban már egyértelműen a Duna-partiaké volt, akik 52-43-ra verték a kék-fehére­ket. Tóth Viktor edző csapata: Kányási V. 13/3 pont, Földi A. 4, Agócs A. 2, Szabó D. 10, Be­nedek B. 4 kezdő ötössel lépett pályára. A cserék között: Szabó K. 2, Fazekas F. 2, Kaid A., Bódi B. 6 és Nádas N. jutott szóhoz. Még mindig nyeretlen a Falco A HÁZIGAZDA PVSK 95-86-ra nyert a Falco ellen a férfi ko­sárlabda NB I vasárnapi mér­kőzésén, a szombathelyiek így továbbra is nyeretlenek az alapszakaszban. Szomba­ton este a Kaposvár az Álba Fehérvár (92-83), míg a Sop­ron a Körmend (74-66) ellen diadalmaskodott hazai pá­lyán. Mint híreltük pénteken este a Jászberény 74-67-re kikapott a Kecskemét ott­honában, az Atomerőmű SE pedig alulmaradt (75-77) Zalaegerszegen, így már csak a Kecskemét veretlen az me­zőnyben. Hétfő esti kosárrandevú Belgrádban adria liga Az elmúlt évadban döntős Crvena Zvezda otthonában szerepel az Olaj Az Adria Liga ötödik fordulójá­nak zárómeccsét Belgrádban, a Crvena Zvezda sportcsarnoká­ban ma este fél kilenckor ren­dezik, ahol a Szolnoki Olaj csa­pata vendégeskedik. Az össze­csapást élőben adja a Sport2 Tv. A hétfői meccsnek egyszerű a magyarázata, a Zvezda csütör­tökön este még Euroliga mérkő­zésen Tel-Avivban, a Maccabi vendége volt, ahol 96-82-es ve­reséget szenvedett. Visszatérve az Adria Ligára elmúlt évadban döntős piros-fehéreknek három győzelem és egy vereség a mér­legük. Ami érdekesség csupán egy meccset játszottak hazai pályán, 88-51-re verték a Rad- nicski legénységét. Az Olaj vi­Vojvoda Dávid (labdával) jó játékára nagy szükség lesz a szerb fővárosban is szont ötvenszázalékos mérleg­gel áll, legutóbb a Sirokit 71-69- re győzték le Simon Balázsék.- Az Adria Liga egyik - ha nem a - legerősebb csapatához utazunk, sajnos Báder Marci nélkül - mondta Nedeljko Ascse- rics, az Olaj edzője. - A Zvezda védekezésben és támadásban is nagyon keményen játszik. Emel­lett gyorsan is. Három kiváló amerikai játékosuk mellett há­rom szerb válogatottjuk is van. Marjanovics révén a palánk alatt kifejezetten erősek, az ő képes­ségeit felállt védelem ellen tud­ják használni. Fizikálisán kell felvennünk velük a versenyt, de meg kell akadályoznunk a lein- dításaikat is. ■ G. L, V. CS. Győzelemmel zártak hölgyeink Szombathelyen kézilabda A decemberi, szer­biai világbajnokságra készülő magyar válogatott a második helyen végzett a szombathelyi Provident Kupán, miután va­sárnap hat góllal legyőzte a hor- vát csapatot. Az Orbán Adrienn és Vérten Orsolya nélkül felálló házigazdák 12-12 után léptek el a horvátoktól, és főként Zácsik Szandra révén 17-15-re hozták az első félidőt. A folytatásban már nem forgott veszélyben a hazai siker, Hajdú János szö­vetségi kapitány együttesének legeredményesebbje Görbicz Anita lett kilenc góllal. Az már szombaton eldőlt, hogy a tornát a brazilok nyerték.- Ezt a mérkőzést minden­képp meg akartuk nyerni, en­nek megfelelő volt a taktika is. Szereztünk néhány értékes tapasztalatot is az átlövők játé­káról, vagy arról, hogy Görbicz Anita jól működik együtt a fe­rencvárosi sorral - mondta Haj­dú János, a horvát meccs után. Eredmények, 3. forduló: Ma- gyarország-Horvátország 32- 26 (17-15), Brazília-Norvégia 28-24 (13-11). Pénteken játszot­ták: Magyarország-Norvégia 28-28, Brazília-Horvátország 32-23. Szombaton játszották: Brazília-Magyarország 28-26, Horvátország-Norvégia 29-26. A végeredmény: 1. Brazília 6 pont, 2. Magyarország 3,3. Hor­vátország 2,4. Norvégia 1. ■